Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11701) Tulku válasza madgie (#11694) üzenetére


Tulku
veterán

(#11702) Parci válasza Tulku (#11701) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ízlések és pofonok, a g3 kifelé kanyarodó kretén gripjétől bármikor sugárhányok. határozottan arányosabb, jobban néz ki a d3200. mondjuk tény, hogy az elődeihez képest így is visszalépés, ez a lefolyós nikon grip az új vázaknál ritka szarul sikerült. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11703) scarabaeus válasza madgie (#11694) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Kábé negyvenhatszor ocsmányabb, mint a csúnyának tartott G3, de legalább kapható bugyipiros árnyalatban is."
Úgy gondolom, abban a G3 sincs azért hátrányban. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11704) arn


arn
félisten

nem tudom mit vagytok ezzel annyit elfoglalva :) nekem az a szep, ami jol hasznalhato.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11705) madgie válasza scarabaeus (#11703) üzenetére


madgie
titán

Jujj, valóban! :Y :DDD

(#11706) madgie válasza madgie (#11705) üzenetére


madgie
titán

arn: az a baj, hogy szentimentális vén bolond irányába kezdek alakulni :)) nekem a Nikon mindig azt jelentette, hogy nesze itt egy gyönyörű, használható, férfias váz, a lányok meg bohóckodjanak a gömbölyű kugli Canonokkal. Ott volt a sok szép F vázuk, a digit korszak hajnalán is ott figyelt a D100/D70 párosuk, ami olyan szinten körberöhögte a Canon riválisokat fogásban/használhatóságban (képileg persze pont nem, akkoriban a Canon CMOS állt nyerésre) hogy az ember azt hitte hülye fejjel, hogy ha ezt használom, még a képeim is megszépülnek :D a D50/D40 óta nekem a canon-féle tömegcuccot jelenti a dolog, egyre rondább és butított vázakkal, amiben -mint fentebb írtam- vastagon benne van a könnyes múltba révedezés, mert hát képileg ezek 100%-os cuccok, keresőben a D70/D100 is elég gáz volt, maximum a forma, méret és használhatóság lehet a vesszőparipám, ha kijön belőlem a fórum-Mr.Hyde :))

(#11707) Tulku válasza Parci (#11702) üzenetére


Tulku
veterán

Kissé arn kartács véleményét osztom..persze ilyen szempontból valószínű a nikony a nyerő, mert nekem (mint ahogyan neked is) a fogás elsőrendű szempont. Ebből a szempontból mft fronton a G3-at csak a GH-k (ill régebbi G-k) előzik meg, nekem az összes többi váz egy kézidegen negyedtégla (beleértve akár a csodás építési minőségű pen3-at is). Most hogy újra GH-t használok érzem hogy tudok vele normálisan dolgozni, szinte minden a helyén van, és furcsamód séta közben sem zavar hogy kézben van, nem remegek, hogy elejtem.
A G3 egy erős kompromisszum, nekem videóban volt óriási csalódás, de itt sokan kizárólag fényképre használják, ahol igen jól teljesít. Nikonyban 3100-at fogtam, de el kell ismerjem a vázmélység és bumfordiság miatt mérföldekkel jobb fogása van mint a G3-nak, ezért is írtam hogy ezen szempont figyelembe vételével akár igazat is adnék neked...a formavilágban nem egyezünk, bár a G3 nem egy OMD de szerintem teljesen rendben van, a gripje pedig igen ésszerűen lett kialakítva...de ízlések és pofonok... :)

(#11708) madgie válasza Tulku (#11707) üzenetére


madgie
titán

A G3-nál kicsit bánom, hogy még egy koncertnyi időre sem volt nálam, kíváncsi lettem volna, mit tud olyan körülmények között. A GH2 tegnap vizsgázott, jelentem, átment :)

(#11709) Tulku válasza madgie (#11708) üzenetére


Tulku
veterán

Ugyanezt tudta volna, amivel többet tud (pinpoint) az itt használhatatlan...azt jól elbaltázta a pana, hogy nem kikapcsolható a belenagyítás, mert így max statikus témánál van valami értelme..egyébként szerintem a két gép fotó tudása között nincs különbség...

(#11710) madgie válasza Tulku (#11709) üzenetére


madgie
titán

Szerintem árnyékokban zajosabb volt a G3*, ami koncertnél azért elég fontos tud lenni...

*: megkockáztatom, hogy érzésre a 12 Mp szenzornál is kevésbé bírta, ha a bebukás közeli részt piszkálta az ember. A GH1 bandija is úgy erősíthető fel, a GH2 viszont simán f*sza ISO 2500 körül is.

(#11711) Tulku válasza madgie (#11710) üzenetére


Tulku
veterán

Mondjuk nem teljesen egyforma a két szenzor, tehát érthető...

És persze ilyen szinten nem mentem bele a tesztbe, de emiatt is tanulságos a te teszted...

(#11712) madgie válasza Tulku (#11711) üzenetére


madgie
titán

Pont ezért lett volna jó kipróbálni koncerten, mert az egy dolog, hogy nappal mit tapasztaltam, de a gyakorlat lehet pont nem azt hozná, amit vártam :)

(#11713) Superbad válasza madgie (#11708) üzenetére


Superbad
tag

Melyik obival lőtted?

(#11714) OPiiPO válasza Superbad (#11713) üzenetére


OPiiPO
addikt

ha jól látom 45mm f/1.8 ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11715) madgie válasza Superbad (#11713) üzenetére


madgie
titán

Jaja, ezek mind 45/1.8-as képek (van pár halszem is, de a hely nem volt jó ahhoz).

(#11716) OPiiPO


OPiiPO
addikt

offtopic géppel:

Cross Club, Praha - Holešovice, hajnal 4am

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11717) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Pana gx1et 14-42xel venne az egyik barátom... MOon számlásan hol lehet a legolcsobban megvenni, vmi kedvezmény leledzik rá...?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11718) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[link] a rózsaszín feláras :F :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11719) scarabaeus válasza Mr.Csizmás (#11718) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az valami büntetőadó lehet ott:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11720) madgie válasza scarabaeus (#11719) üzenetére


madgie
titán

Szerintem a flamingók fotózására pont jó kis terepszín, nem ijednek meg tőle :D

(#11721) trialboj


trialboj
őstag

sikerült végre összetájkolni a convertert, fel is aplikáltam az mf lencséket, viszont nincs fókusz segítség, pedig be van kapcsolva, az alapobinál egybél zoomol, ha elkezdem tekergetni a fókuszgyűrűt.

Ne mondjátok, hogy ilyen converterrel erre nincs lehetőség mert főbe lövöm magam.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#11722) scarabaeus válasza Mr.Csizmás (#8917) üzenetére


scarabaeus
őstag

Csuklószíjból nekem végül ez lett, működik. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11723) Mr.Csizmás válasza trialboj (#11721) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

persze, mert ott a fókuszgyűrű elmozdulását észlelte, de itt digitális adatbusz híján nincs.

viszont van külön gombra tehető belenagyítós fókusz. milyen géped is van?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11724) madgie válasza scarabaeus (#11722) üzenetére


madgie
titán

Hm, jónak tűnik, lehet ki kéne próbálni :)

(#11725) hegyimorc válasza trialboj (#11721) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Honnan tudná a gép, hogy elkezdted tekerni a fókuszgyűrűt mikor azt sem tudja van-e a vázon obi?

Be kell nyomni a tárcsát (ha olyan géped van mint nekem, ha nem akkor elolvasni a manualt)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11726) Mr.Csizmás válasza scarabaeus (#11722) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

múltkor rendeltem egy másik fajtát, de rárabolok erre is :D oszt amelyik jobb lesz asszonynak...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11727) trialboj válasza Mr.Csizmás (#11723) üzenetére


trialboj
őstag

pana gh2, akkor gondolom arra sincs opció, hogy éles képnél pittyenjen...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#11728) Mr.Csizmás válasza trialboj (#11727) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tárcsát kell benyomni, ahogy írja a kollega (nekem GF1 van)

btw. a felvétel opciókban nézd meg, hogy engedélyezve van-e a fókuszsegítség (nem így van írva, vmi f@sz neve van)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11729) scarabaeus válasza Mr.Csizmás (#11726) üzenetére


scarabaeus
őstag

Így aztán "Sold" is lett az állapota, nagy kép nélkül, de nekem megvan annak a képnek a linkje még. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11730) madgie válasza scarabaeus (#11729) üzenetére


madgie
titán

Ja, lemaradtam róla. Nem baj, barna még van, bőrből úgyis a barna színt csípem :)

(#11731) BennyRay


BennyRay
tag

Sziasztok, kezdőként szeretném a tanácsotokat kérni: (ezért legyetek velem elnézőek :) )

Szeretnék venni magamnak egy MILC gépet egyenlőre egy általános túraobival.

Mivel már DSLR-en megszoktam/megszerettem az ekv 24 mm-t, ezért kb az Oly 12-50 tűnik ilyenre egyetlen natív, megfizethető versenyzőnek. Első kérdésem: van jobb alternatíva a kb 24-70 mm zoom-os, stabilizált lefedésre MFT rendszeren? Második: mik a használati! tapasztalatok a 12-50-nel, ez a kuplung dolog mekkora probléma?

Másik: mennyire látható a PL3 és a PM1 kijelzője erős napsütésben? (a telefonomat nem látom, ezt fényképezőgépnél szeretném elkerülni :) ) Másképp megfogalmazva: van az EVF-en kívül más alternatíva erős napsütésben való fényképezéshez?

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!

(#11732) Parci válasza BennyRay (#11731) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én inkább a 14-150-et javaslom, aztán alulra szerzel valamit, ha nagyon hiányzik. alternatíva amúgy nincs, egyetlen másik 12-xx zoom sincs m43 alá, a most közelgő panasonic 12-35 pedig biztosan minimum 350 ezer forint lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11733) madgie válasza Parci (#11732) üzenetére


madgie
titán

Mondanám, hogy vegyen egy multiaszpis vázat a 14-150 alá (16:9-cel azért elég wide a 14mm is ott), de az csak Panéknál van, akkor meg ugrott a stabi :(

(#11734) BennyRay válasza Parci (#11732) üzenetére


BennyRay
tag

Köszönöm a tanácsot, hadd kérdezzem meg, képminőségben hogy viszonyulnak egymáshoz?

(#11735) Parci válasza BennyRay (#11734) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

12-50-esem nem volt, de az eddigi infók alapján egyértelműen a legrosszabb esetben sem rosszabb rajzra a 14-150.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11736) joco73


joco73
csendes tag

Sziasztok! Azt javasolták ebben a topikban érdeklődjek a "problémám" felől.Kinéztem magamnak egy belépő szintű dslr-t (pontosabban kettőt Canon 1100d ,Nikon d3100) de lebeszéltek róla.Volt aki ezt javasolta helyette

[link]

Azt mondták itt talán többet tudtok mondani róla.

(#11737) schawo válasza joco73 (#11736) üzenetére


schawo
titán

Akartam írni, hogy addig vidd, amíg van, de sajnos azóta már a pixmániának is elfogyott...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11738) joco73 válasza schawo (#11737) üzenetére


joco73
csendes tag

Majd lesz még valahol,de ezek szerint akkor jó gép.Ha az alap obi-val van akkor is elfogatható azért nem?Nem kell nekem nagy zoom.

(#11739) Mr.Csizmás válasza joco73 (#11738) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

olympus mintaboltban national geographic kártyával -20% az árból.

most EP2 (nem EPL2!) van akciósan asszem.... (gugli olympus mintabolt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11740) schawo válasza Mr.Csizmás (#11739) üzenetére


schawo
titán

Még kártyás áron sem venném azt a p2-t a kitobi miatt. Akkor inkább pl2, amihez jobb kitobi van ugyanannyiért.

joco73 ( #11738 ) A pl1 kis kitobija nem nagy eresztés, a 14-150 nem csak átfogásban jobb. Mivel a PL1 kit ára nagyon felment a hozzáférhetőség csökkenése miatt, és így a PL2 kit már csak 20 pénzzel drágább, így sokkal inkább azt vinném.
Persze, ha valahonnan sikerülne szerezni E-PL1+14-150-t olcsón (amire sajnos szinte semmi esély), akkor nem lehet kétséges a választás. Az obi szólóban többe kerül, mint az egész gép.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11741) arn válasza schawo (#11740) üzenetére


arn
félisten

370 euro pl1 kitben, 490 pl2 kitben, 570 pm1el. ausztriabol, nemetorszagbol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11742) robi-k válasza arn (#11741) üzenetére


robi-k
őstag

Hmm, kicsit magas az ár. Pl. vadiúj e-pm1 gépet postai költséggel együtt kittben 320 fontért lehet venni [link]

(#11743) Mr.Csizmás válasza robi-k (#11742) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk EPM1-et ne, ha haladó fotós akar lenni. az ujja lekopik mire beállítja :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11744) joco73


joco73
csendes tag

Hű azt a mindenit. Én nem akarok csak egyszerűen egy jó fényképezőgépet,jó képminőséggel.Nem vagyok profi fényképész és nem is leszek,csak egyszerűen unom a 6 éves 6 MP-eles Panasonic kompaktom rohadtul zajos képét,ami gyenge fényben már szinte elviselhetetlen.Éppen ezért néztem először a belépő dslr-eket,de úgy látszik nekem még az is gagyi lenne.Innentől kezdve feladom,nem vagyok hajlandó 120e-nél többet adni egy fényképezőgépért, mert egyszerűen nem telik több rá.És nem érdekel,hogy milyen a kitobi a gépekhez,mert az eddigi gépemhez képest még az is nagy. Panasonic LS60 (3x zoom!)
Erről ennyit.

(#11745) arn válasza robi-k (#11742) üzenetére


arn
félisten

azt ugye fogtad, hogy mindegyik kitben 150 ezres obi van, amit irtam (olympus 14-150).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11746) robi-k válasza arn (#11745) üzenetére


robi-k
őstag

Mea culpa, mea magne culpa :R

(#11747) hegyimorc válasza joco73 (#11744) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Éppen ezért néztem először a belépő dslr-eket,de úgy látszik nekem még az is gagyi lenne"

Ezt miből gondolod?

Ha valaki egy ilyennel csak gagyit tud gyártani, az semmivel sem fog normális képet készíteni.

(Én D300 mellé vettem egy D3100-et, aztán egyre többször vittem magammal a kicsit inkább, mert sokmindent nem tud amit egy félprofi váz, de sokmindenre nincs is szükség, csak ritkán, cserébe a kicsi sokkal könnyebb. ... Más kérdés, hogy hasonló okból ma már a D3100 helyett is inkább MFT-t viszek, mert itt az obik is sokkal kisebbek és könnyebb az egész cucc.)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11748) schawo válasza hegyimorc (#11747) üzenetére


schawo
titán

Lemaradtál a másik topicban a többi hozzászólásról. Nem ő találta ki, hogy gagyi, hanem másoknak nem tetszettek a belépő gépek a hiányosságok miatt, és javasolták neki, hogy inkább nézzen szét itt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11749) joco73 válasza hegyimorc (#11747) üzenetére


joco73
csendes tag

Sokan szapulják a belépő Canon és Nikon dslr-eket.

[link]

Ez csak egy példa.Persze vannak ellenérvek is.De itt már tényleg nem tudja az ember mivel járna jól.

(#11750) Parci válasza joco73 (#11749) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

képminőségre az összes nagy szenzoros gép elég hasonló. az obik minden rendszerben drágák. a vázak mindenképp elavulnak. magyarán, ha bármiből össze tudod rakni olcsón a nagylátótól teléig tartó tartományt, van (ha kell) kereső, van váz, akkor jól jártál.

a legegyszerűbb használtan venni egy d3000 duplakitet vagy ilyesmi, néha pedig újonnan is vannak jó vételek, lásd e-pl1 + 14-150, vagy e-pl2 + 14-42. ám az előbbihez nincs kereső, csak külön és drágán, az utóbbi a teleobival van így.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.