Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11451) FEDman válasza Parci (#11450) üzenetére


FEDman
addikt

Szinte biztos, hogy Jpeg.
Viszont azért lepett kicsit meg, mert Fuji X-Pro1-esnél már a gyári Jpeg-eket nézve is mindig az az érzésem van, hogy nagyon jó dinamikában. Ehhez képest az E-M5 nagyon ott van szeren. :)

Nemrég láttam valahol E-P1 E-M5 összehasonlító képeket is Jpeg-ben és ott is ordított a különbség az új Oly nem csak később ég ki, de ráadásul sokkal finomabb is az átmenet, nem koppan le olyan rondán hirtelen mint a régi vasakon.

Az LR4 is csodát tesz ilyen téren, de a Jpeg-ben fotózni szeretőknek azért ez egy nagy finomság lesz. :)

(#11452) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Pont ezer hsz-szel vagyok lemaradva :O de ilyen jó időben inkább megyek a szabadba :D , csak azért ugrottam be, hogy szóljak, ha valakinek kell egy fekete Pana 14/2.5 (angliai beszerzés, hibátlan, OEM aza első-hátsó sapka jár csak hozzá) 48k-ért (ennyi az e-bay-en is, de nincs kockázat és nem kell rá várni) az dobjon egy privátot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11453) Tulku válasza trialboj (#11434) üzenetére


Tulku
veterán

GH2-höz még egy adalék...persze szubjektív; videónál zavart a flicker, üvöltöttem is Madgie-nak, állítottam ntsc-re, pal-ra nem lett jobb, gyakran filmezek beltérben gyerököt, és biza oldallámpánál elég zavaró volt a vibrálás. 1/50 környékén szinte láthatatlan erre fokozatosan jöttem rá, de pl egy egész anyagot kukába kellett dobnom az első időszakban ( Vár este kivilágítva, Mátyás templom...stb) mert úgy hullámzott, mint a Balaton viharban.
G3-nál, GF2-nél van flicker reduction, nem tudom egy ilyen profi gépből miért hiányzik.
Firm frissítés hozott ebben változást? (decemberi)

Hála Istennek a GH1 nem csinálja...gondolom azért mert ez 25p a GH2 pedig 24p...de lehet hogy tévedek.

(#11454) arn


arn
félisten

tud vki ajanlani vmi olcsobb ebayes polarszurot, ami nem vacak? egy kompakt canonhoz hasznaltam regen egy olcso (asszem) hamat - teljesen jo volt az eget kekiteni, utana nagy lelkesedessel vettem is a negyharmados olympushoz egy hoyat (bevonatosat) - nah az viszont olyan sz*r volt, teljesen szetcseszte a feheregyensulyt. el is adtam gyorsan.

most megint probakoznek az olympus 14-150hez valami par ezer ftos uveggel. bevalt olcsobb brand, tipp? amiknal latok parat, de az nincs ebayen (tiffen meg ilyesmi).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11455) nord_ válasza arn (#11454) üzenetére


nord_
veterán

Olcsó, ami nem vacak? :N

(#11456) Peat;) válasza arn (#11454) üzenetére


Peat;)
veterán

Nézegettem, én végül nem vettem. Annyit láttam hogy Hama most is van, a többi meg noname, illetve Polaroid-ot is láttam valamerre Hamával egy árban/kicsit olcsóbban.

(#11457) arn válasza nord_ (#11455) üzenetére


arn
félisten

Vmi olyasmi. az annyira nem erdekel, hogy mennyit vesz le, inkabb szinhelyes maradjon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11458) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nohát, ez nagyon érdekes:

"I tried setting the E-P3 picture mode to vivid, sRGB, max sharpness/contrast/saturation and shot some video with AF-C to get a sense of focusing speed."

dpreview fórum, és arra jutottak, hogy ha a fenti beállításokkal használják a gépet, érezhetően gyorsul az af. ezexerint valahogy a jpg preview / live feed képből szerzi az infót a váz a cd-af-hez? persze jpg-ben fotózóknak ez nem opció, de a raw ugye mindent elbír.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11459) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

és még egy logikus, érdekes gondolat: ha van a szenzornak nem használt (feketére maszkolt) része, akkor elvben lehetséges azt a read-noise megállapítására használni az adott expónál. és hát a gh sorozatnak ugye mindig van...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11460) schawo válasza Parci (#11458) üzenetére


schawo
titán

Nem látok egyetlenegy mérést sem, csak az érzést írják le. Placebo?

(#11459) Parci Az a rész is kap fényt, csak a végső képbe nem kerül bele.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11461) Parci válasza schawo (#11460) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ehh, jogos, végig sem gondoltam. no, majd az elektromos zárral... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11462) Messer22


Messer22
senior tag

EM5

EM5 vs nex7 vs fuji
egyre gyengébbek a videóik :N

Messer

(#11463) nord_ válasza Messer22 (#11462) üzenetére


nord_
veterán

Van egy snitt, amikor egymás mellé teszik a Fuji/Oly/Sony 25ezer iso-s képét. Durván üti a Fuji mindkettőt. Szombaton alaposabban kipróbálhatok egy Pro1-et, engem úgyis az alapérzékenység környéki tartomány érdekel, majd meglátom, érdemes lesz-e utána vágyakozni. :D

(#11464) Messer22 válasza nord_ (#11463) üzenetére


Messer22
senior tag

Na ja, a fuji ott van képminőségben, d az AF nem igazán akart működni.
A nex7 meg elég alexpós..

de mi a gyíkért nem tették legalább a 17 2.8 a gépre ( a 14-es vagy 20-as meg már túl szép lett volna) ?

Messer

(#11465) FEDman válasza Messer22 (#11464) üzenetére


FEDman
addikt

Alexpos? Kai barátnője eszméletlen cuki, ellenben simán el tudom képzelni, hogy még azt se tudja mi az az expo korrekció. :D

Szóval ezt nem írnám szerencsétlen Sony számlájára, de nem is kell ezeket a kisfilmeket ennyire komolyan venni. :N

Amúgy ez most tényleg elég harmatos volt. Ettől függetlenül is átjött kb az amit én is gondolok erről a 3 gépről. A Fuji képminőségben feelingben egy külön kategória, ellenben az AF, a lassú működése azért meg tudja keseríteni az ember életét. A NEX-7 meg a könyörtelen száraz mérnöki munka, eszméleten pici méretben oldották meg és ehhez képest egész jó a kezelhetősége és mindezek ellenére is mikor gépet kellett választani mondjuk úgy hogy senki nem izgult rá. :DDD
És ott van az arany középút az E-M5 ami szép, vonzó és mindenféle kirivó hiba nélkül teszi könyörtelenül a dolgát. :)

(#11466) schawo válasza FEDman (#11465) üzenetére


schawo
titán

És még olcsóbb is a másik kettőnél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11467) nord_ válasza schawo (#11466) üzenetére


nord_
veterán

Ráadásul a Pana 14 2.5 és az Oly 45 1.8 is elég erős érv a nem rossz E-M5 mellett :)

(#11468) nord_


nord_
veterán

X100 Rabi Miki szemével.

(#11469) schawo válasza nord_ (#11468) üzenetére


schawo
titán

Tetszik, és jó a konklúzió, csak utcára gyógyíthattak volna rá egy kicsit hosszabb gyútávú üveget, 28 v. 35mm (mintha már írtam volna :D)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11470) madgie válasza nord_ (#11468) üzenetére


madgie
titán

K*rvaszépek a színei, a francba is :)

(#11471) Marseille199


Marseille199
senior tag

Tegnap éjszakázás és 4 óra alvás után sikerült 55-60 km-t letekerni, egy elszakadt váltóbowden-ű iszonyat gagyi kölcsönbiciklin, elöl középen volt a lánc, hátul legalul, szóval kemény volt. Most nehéz ülnöm, de mérte:

Critical Mass:

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11472) arn válasza nord_ (#11463) üzenetére


arn
félisten

es ilyenkor mi a szempont? melyik hasznalhatatlan kep hasznalhatobb? :D

Marseille199: nem lenne ilyenkor jobb a termeszetben tekerni? olyan szep ilyenkor... ez a varosi csodulet mar lassan kezd egy melegfelvonulas ertelmevel vetekedni. sok embert irrital es nem igazan hasznal a bringazas ugyenek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11473) schawo válasza arn (#11472) üzenetére


schawo
titán

A szempont inkább az, hogy a Fuji 6400-as képéből még vághatsz is, Olyn meg Sonyn pedig mind kuka.

(#11472 ) arn Pedig igenis használ. Akit meg irritál, az akkor is irritálva érzi magát, mikor egy bringással találkozik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11474) madgie válasza arn (#11472) üzenetére


madgie
titán

Reggel héttől mostanáig a természetben pakoltam a fát... lehet, hogy egészséges ,de most a pokolba kívánom a jó levegőt :DDD

(#11475) Marseille199 válasza arn (#11472) üzenetére


Marseille199
senior tag

Tekernék én ott is. De örülök, hogy tudtam kölcsön kérni egy bringát és már nagyon régóta szerettem volna elmenni a CM-re. Jó volt, megérte :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11476) fattyu válasza arn (#11472) üzenetére


fattyu
veterán

A bicajozast a kamionplaton azonos nemuek pàrosodosàhoz hasonlítani nekem kicsit erős... Az (publik verzióban) jogosan irritáló már egy esetben is nemhogy tömegesen. Akit meg bicajosok irritalnak az ne vezessen háztartáson kívül semmit...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11477) nord_ válasza arn (#11472) üzenetére


nord_
veterán

Nem használhatatlan.
Nézd meg 8:00-nál.

(#11478) arn válasza schawo (#11473) üzenetére


arn
félisten

vilagos, hogy a nagyobb szenzor jobb, csak az ertelmetlennek tuno iso mellett nincs erteme nagyon :) sot van olyan is, hogy magasabb ison jobb, a hasznalhato ertekeken meg alig van elteres.

***

hat nekem nem ugy tunik, hogy nagyon orulnenek a lezarasoknak meg ilyesmiknek... egyre tobb a fanatikus autos, aki epp erre figyelt fel, es ragott be (rossz a totalcaros reakciokat olvasni). a legnagyobb gond meg hasonloan fanatikus bringas hangadokkal van, akik lehet ot eve meg azt se tudtak, hogy lehet ket kereken lehet kozlekedni. egy reszuk fixivel megy arkon bokron at, sz*rva mindenfele szabalyra, masik reszuk meg ugy igy pozol a szines bringajaval, mint frissen vasarolt retikullel, ahelyett, hogy rendesen hasznalna. a bringazast es annak jo hatasait kell elvezni, nem a felhajtast korulotte.

(#11476) fattyu: nem a tartalma, az ertelme hasonlo. te szereted a melegfelvonulasokat?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11479) fil válasza arn (#11478) üzenetére


fil
őstag

:K

(#11480) schawo válasza arn (#11478) üzenetére


schawo
titán

te szereted a melegfelvonulasokat? Ezt nem tudom, hol olvastad.

Én magam egyáltalán nem biciklizek, nem megyek CM-re, hanem a mindennapokban autósként vigyázok rájuk, és örülök, hogy nem autóval jöttek, mert akkor annyival nagyobb lenne a dugó. Nem dühöngök, mikor a kerékpáros átmegy a piroson, amikor semmi veszély nincs, esetleg van egy-két gyalogos, hiszen a kerékpár agilisabb közlekedési eszköz a többinél. Sőt, a cégnél mindent kerékpáros futárszolgálattal szállíttatok, mert gyorsak és megbízhatók.

Persze pár éve sokat kerékpároztam, Székesfehérváron, fel a Vértesbe, tök egyedül, járatlan utakon. De mivel Pesten nincs más, aki kényszerűségből ott kerékpározik, azt ott illeti meg a figyelem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11481) arn válasza nord_ (#11477) üzenetére


arn
félisten

megneztem :) egy fotonal 1:1ben nem biztos, hogy jol hasznalhato lenne. a teszttel kapcsolatban erdekes, hogy hasonlo fenyereju obikkal neztek. pl a kontraszt alapu af sebesseget ez azert eleg nagy mertekben befolyasolja (az evfes kepen az egyiknel 1.4 volt, a masiknal meg f5.6 vagy ilyesmi).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11482) Marseille199 válasza arn (#11478) üzenetére


Marseille199
senior tag

Az értelme hasonló? CM után mindig nő a városban a biciklisták száma.

Nagyon jó kis közös gurulás, és egészséges.
Szemben a retardáltak vonaglásával.Az tényleg értelmetlen, a vízkiszorításuk emelhetné a Duna szintjét. No de a kerékpárosé életérzés "kicsit" más. Na finito, nem idevaló, de privátban szívesen csevegek erről.

A felhajtás meg azért van, hogy kicsit visszahozzák a köztudatba a bringázást.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11483) schawo válasza arn (#11481) üzenetére


schawo
titán

Jó, hát ez megint egy szar videó lett, nem tudom, hogy a pi...ba jutott eszükbe a kitobival tesztelni az M5-t. De az is lehet, hogy a forgalmazó elvárása ez volt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11484) arn válasza schawo (#11480) üzenetére


arn
félisten

ez nem is neked irtam :) de csak elmeleti kerdes volt. es nem is a bringasokrol van szo, a fel varost lezaros, onmutogato felvonulasok ertelmerol - magam bringaval sportolok, es azzal is kozlekedem, de legalabb annyi arnyoldalat tapasztalatom ennek, mint elonyet. mert jo a publicitas, de nem igazan jo a megvalositas. vagy legalabbis, ahogy mi magyarosan ertelmezzuk, es "szokasosan" agressziot es utalkozast valt ki egyesekbol. szvsz kerulni kellene az ilyen szelsoseges megnyivanulasokat vonzo dolgokat, es mast propagalni helyette.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11485) trialboj


trialboj
őstag

Megérkezett végre az átalakiító [link].

Belövöm shoot without lens-re és kiírja, hogy az obi nincs rendesen a helyén.

Ha nincs rajta obi akkor van valami homályos kép, ha rányomom ezt az átalakítót egyből elmegy a kép, és hiába csavarom nem kattan egyet, a végén... Amennyiben egy kicsit távolabb tartom a géptől úgy érzékeli és lehet vele fókuszálni, de hát ahhoz 5 mm-rel a gép elé kell tartsam.

Egyetlen kis csavar van rajta az m4/3-as csatlakozási oldalon.

Jó lenne valami megoldás, mert nemsokára vissza kell adjak 1 obit, amit még ki sem tudtam próbálni....

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#11486) doktor úr válasza trialboj (#11485) üzenetére


doktor úr
tag

Sajnos a kínai dzsunkák ilyenek, nekem se tökéletes a c-mount átalakító. Nála is tudsz venni, akár ki is próbálhatod, és ha nem jó mégse, akkor visszaveszi, nagyon rendes: [link]

(#11487) Mr.Csizmás válasza trialboj (#11485) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pirospöttyösen teszed fel?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11488) robi-k


robi-k
őstag

Egy kérdés a profikhoz: az Olympus PEN MFT gépek (pl. az én E-PM1-sem) videó felvétel készítése során nem használják a beépített mechanikus stabilizátort (ami ugye az érzékelőt mozgatja), hanem valami elektronikus fo@st alkalmaz, ami miatt gyakorlatilag ki kell iktatni azt, ezért gyakran elmosódott lesz a felvétel.
Felvetődött bennem, hogyha vennék egy Panasonic MFT obit beépített optikai stabilizátorral, akkor az vajon megoldaná-e ezt a problémát, és működne-e az objektívbe épített stabilizátor videózás során (természetesen a beépített vázstabilizátort kikapcsolnám)?

(#11489) schawo válasza robi-k (#11488) üzenetére


schawo
titán

Igen, de csak abban az esetben, ha olyan obit veszel, amelyiken van stabi kapcsoló. Szoftverből az Oly nem tud optikaistabit kapcsolni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11490) trialboj válasza Mr.Csizmás (#11487) üzenetére


trialboj
őstag

Igen, az a kis csavar is kiderült mire való :))) nélküle körbeforog.

De nem értem, ha 1x obi nélkül is működik a gép, akkor, hogy ha meg ha ráteszem ezt?

Nincs időm visszaküldeni 10. én már vissza kell adjam az obit + nem mo-on élek, szóval nekem nem is tudom mennyi időbe telne kiszállítani attól a sráctól.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#11491) schawo válasza trialboj (#11490) üzenetére


schawo
titán

Egy szigetelőszalaggal leragasztanám az érintkezőket, oszt' jónapot. Valamiért az adapter rövidrezárja őket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11492) trialboj válasza schawo (#11491) üzenetére


trialboj
őstag

Ahol elméletileg hozzáérnek ehhez, ott valami bársony féle borítás van tehát nem a vassal találkozik. Nem a nyomás hatására sötétül el a képernyő??

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#11493) schawo válasza trialboj (#11492) üzenetére


schawo
titán

Aztán ez a borítás nem tökéletes, és máris megvan a rövidzár.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11494) Tulku válasza trialboj (#11485) üzenetére


Tulku
veterán

"és hiába csavarom nem kattan egyet, a végén... "

Na ott lehet a baj szerintem...

Próbáld megnézni, miért nem kattan (kicsi a furat, rossz helyen van) ha kicsit barkács kedvű vagy kireszelheted, átfúrhatod, el nem rontod az átalakítót, az egy darab vas) és ha kattan szerintem nyert ügyed van...

szerk: és ahol az érintkezők vannak az objektíven úgy tudom az átalakítónál nincs semmi pont az érintkezés elkerülése végett...de nekem más fajta átalakítóm volt...

[ Szerkesztve ]

(#11495) robi-k válasza schawo (#11489) üzenetére


robi-k
őstag

Ez jó hír :C És esetleg tudsz javasolni objektív típust is? :R

(#11496) robi-k válasza robi-k (#11495) üzenetére


robi-k
őstag

Mint mondják, aki keres, az talál: Panasonic Lumix G Vario 14-45mm f/3.5-5.6 ASPH. MEGA O.I.S.
Ezen van külön stabilizátor kapcsoló az optikán.

(#11497) Mr.Csizmás válasza robi-k (#11496) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ami valszeg csak pana vázon fog menni :U :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11498) schawo válasza Mr.Csizmás (#11497) üzenetére


schawo
titán

Nem. Ha van rajta kapcsoló, akkor megy oly vázon is. Tuti.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11499) robi-k válasza Mr.Csizmás (#11497) üzenetére


robi-k
őstag

Remélem schawo megadja a választ, hogy műkszik-e avagy sem az Olympus-on :F
Uppsz, közben meg is jött a válasz. Hálás köszönet :R

[ Szerkesztve ]

(#11500) somé


somé
őstag

Ha valakit érdekelne, a budaörsi MM-ban van egy Pana G3 kitobival 120e-ért. Vitrines, minden bizonnyal bemutató db volt, a vaku felső részén kisebb esztétikai hiba, abszolút nem számottevő.

A fantáziához intelligencia szükséges.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.