Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12351) schawo válasza madgie (#12350) üzenetére


schawo
titán

Hát igen, ez előfordulhat. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12352) Tulku válasza ROBOTER (#12318) üzenetére


Tulku
veterán

Azt kérdezném meg nagyon tudatlanul, hogy kell-e ennél szebb háttérmosás nekünk mft-seknek...s mit lehet ehhez még hozzátenni...tkp mi a "jobb"?

Tudom, minden ilyen ügy szubjektív...

(#12353) arn


arn
félisten

a legszutyokabb geppel is lehet jo kepet csinalni, csak kreativabbnak kell lenni, es tobb energiat kell belefektetni. a jobb geppel csak a lehetosegeid nonek meg, illetve masra koncentralhatsz, az mft rendszer meg van annyira jo, hogy nem korlatoz, es nagyon keves olyan dolog van mar, amit csak egy masik rendszerrel tudsz megoldani. aki jo fotos, barmivel jo kepeket csinal, aki meg nem, annak tokmindegy, hogy mit adnak a kezebe. pl sirni tudnek, amilyen eskuvoi kepeket latok gyakran - ha barkinek az utcarol kezebe nyomnak a technikat, hogy csak nyomkodja a gombot, semmivel sem lennenek rosszabbak a kepek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12354) Marseille199 válasza Tulku (#12352) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem tudom.Nekem pl a hands-onban is látható összehasonlító képnél is jobban bejön a centrikus- macskaszembokeh. Ami ugye elvileg optikai hiba. Mégis mesés, és sok nikonos pl ezért csípi a canon obikat és ezért szeretem én is a kf flexaretem, meg a tubusos industar obim. Más meg annak örül, hogy szélén is kör alakú. Ez szubjektív :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12355) ROBOTER válasza Tulku (#12352) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez az obi nagyon felsőkategóriás minden szempontból.

Ami az FF-ben más, hogy kisebb gyújtótávolságnál (pl. 50mm) is ki lehet emelni a háttérből akár egy teljesalakos témát.

(#12356) madgie válasza ROBOTER (#12355) üzenetére


madgie
titán

Pont ezt akartam mondani: azért sok-sok esküvőfotós nemhiába használ FF-en 24mm körüli gyutávot f1.8-cal. Szeparálhatod a témát és elég dinamikus marad a látószög miatt a kép. Ez hiányzik csak néha, a 85/1.2L-féle mosó-masa-mosoda lapos képpel párosítva szvsz már túlzás.

(#12357) Messer22


Messer22
senior tag

Még mindig keresek 45-200 vagy 40-150 mft optikát :U
Ha valakinek van eladó jelezze :))

Messer

(#12358) ROBOTER válasza madgie (#12356) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem adok neki 3 évet, és ami miatt megy a fanyalgás, a mesterséges háttérmosás olyan minőséget fog elérni, hogy összemérhető lesz az optikaival, később pedig majd megkülönböztethetetlen lesz. Először minden ellen tiltakozunk, de ami nem hülyeség, elfogadjuk, megszeretjük.

(#12359) Mr.Csizmás válasza madgie (#12341) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

majd csak szeptember legkorábban, de addig gyűjteni kell egy kis kezdőtőkét :)) :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12360) madgie válasza ROBOTER (#12358) üzenetére


madgie
titán

Majd a PS CS9-ben :DDD

(#12361) scarabaeus válasza ROBOTER (#12358) üzenetére


scarabaeus
őstag

Fókuszsorozatból nyert 3D információ elemzésén alapuló módszerrel, vagy hogyan?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12362) scarabaeus válasza scarabaeus (#12361) üzenetére


scarabaeus
őstag

Kifutottam az időből: ahogy belegondolok, különböző blendékkel készült sorozaton is eldönthető, a generált képen mit mennyire kell módosítani. Egy képnél viszont csak a helyi kontraszt lehet kiindulópont, lehet, hogy csalóka.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12363) ROBOTER válasza scarabaeus (#12361) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egyetlen kép elemzésével is sok információhoz lehet jutni, ha a kiinulási alap nem egy közel végtelen mélységélességű kép, hanem egy eleve mosott hátterű. Mivel általában nem fakírágyat fényképezünk a szegek hegyével szemben, egy algoritmus mesterséges intelligenciával akár megközelítő 3D modellt is alkothat a pillanatnyi elmosottság/élek/zaj elemzésével.

Majd a konverterekben a torzításon és a CA-n kívül a objektív-profil részei lesznek a szóródási jellemzők is.

Olyan ez mint az EVF meg a kontraszt AF. Szarul indul, de jó a folytatás.

[ Szerkesztve ]

(#12364) doktor úr


doktor úr
tag

Ehhez mit szóltok? Canon FD 55mm F2, de persze kicsit csalás, mert portrén kellene megnézni a bokeh-t, így kicsi a tárgytávolság, jobb a háttérmosás. Na, a lányom le lesz fotózva megint :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#12365) SpongyaBob válasza doktor úr (#12364) üzenetére


SpongyaBob
veterán

A bukéval semmi baj nincsen, szerintem egész kellemes :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12366) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hmm, sony 16-50/3,5-5,6 pankeák zoomról pletykálnak a világhálón. jól hangzik. az viszont kevésbé, hogy a sima 16-os penkakké sem sikerült a sony-nak, pedig biztosan egyszerűbb feladat, mint a zoom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12367) Tulku válasza Parci (#12366) üzenetére


Tulku
veterán

De ez gés...

(#12368) td válasza Mr.Csizmás (#12021) üzenetére


td
senior tag

Ez a WC-pumpás dolog komoly? :D

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#12369) Mr.Csizmás válasza td (#12368) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12370) |AP|


|AP|
veterán

Meglett a 45-200. Elég brutálisan néz ki a GF2-n :) Főleg ha melléteszem a 14-es palacsintát... hát nem kis darab.
A képminőséggel elégedett vagyok, főleg ennyi pénzért (végülis 48-ért sikerült hozzájutni). A méretét meg majd megszokom.
Egy dolog furcsa egy kicsit: elég lazán jár a tubus. Nincs agyonhasználva az obi, kívülről pöpec állapotban van, de ha fejjel lefelé fordítom és rajta van a napellenző is, akkor már a saját súlyától is képes kinyílni. Napellenző nélkül még épp nem. Szóval egy "lock" gomb elférne rajta :)
Ez másnál is így van, ennyire lazán jár?

(#12371) Mr.Csizmás válasza |AP| (#12370) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

40-150 is ilyen....mondjuk ott a könnyű műanyaghéj magától nem indul meg általában

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12372) Parci válasza Mr.Csizmás (#12371) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mármint az m.zuiko 40-150? nekem nem volt vele ilyen tapasztalatom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12373) td válasza Mr.Csizmás (#12369) üzenetére


td
senior tag

Klassz.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#12374) madgie válasza Parci (#12372) üzenetére


madgie
titán

A sima 4/3-os régi 40-150 ilyen harmónikás volt :K

(#12375) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#12369) üzenetére


Messer22
senior tag

azt a multifunkciós eszköz mindenit :)

Messer

(#12376) Messer22 válasza madgie (#12374) üzenetére


Messer22
senior tag

most is az :)

össze kéne már hasonlítani optikailag a 2-t...csak nincs ingerenciám rá :P

Messer

(#12377) Mr.Csizmás válasza Parci (#12372) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem az elején egy kicsit akadt, utána lefele tartva már gravitációs zóm volt. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12378) robi-k válasza Mr.Csizmás (#12377) üzenetére


robi-k
őstag

Az én M.Zuiko 40-150R igen szorosan jár, sokkalta szorosabb, mint a kittes 14-42IIR. Még akkor sem tudna magától megmozdulni, ha ráznám/ráncigálnám, és ami nagyon tetszik, hogy a 40-150 sokkal finomabban jár, mint a 14-42.

(#12379) Parci válasza madgie (#12374) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az igen, van nekem is, az olyan. de az m.zd nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12380) fil válasza |AP| (#12370) üzenetére


fil
őstag

Ennyire lazán jár nálam is. Ez ilyen...

(#12381) ROBOTER válasza Mr.Csizmás (#12377) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ezzel kompenzálják az 50-200 SWD-nél elkövetett hibákat.

(#12382) |AP|


|AP|
veterán

Kezdem egyre jobban megkedvelni a 45-200-at... Néha jó, ha nem kell közel menni és meg tud maradni a spontán természetesség.

(#12383) Tulku


Tulku
veterán

Ha valakit érdekel olcsó GF3....

ps: nem az enyém, GH1-em van és meg vagyok vele elégedve (zavar is bitangul...)

(#12384) madgie válasza Tulku (#12383) üzenetére


madgie
titán

Miapics? :Y

(#12385) sebgutkopf válasza madgie (#12384) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Most itt a jó idő lehet fotózni és nincs idő nepperkedni. :)

(#12386) Messer22


Messer22
senior tag

HI

Akad valakinek eladó 45-200 vagy 40-150? illetve blb13 utángyártott akksi (gf1-be)?

Messer

(#12387) Tulku válasza sebgutkopf (#12385) üzenetére


Tulku
veterán

Azért meg lehet említeni, ha valamelyik fórumtárs szűk pénztárcával épp kis panát keres?
Szerintem best-buy vétel...Parci mondogatta, hogy kis idő múlva ingyen adják, vagy WC papír mellé ajándékba (na jó nem pont így...), de lassan bekövetkezik :)

(#12388) neevous


neevous
tag

...E-P1 vadászat közben nevetséges áron sikerült ebayeznem egy E-PL1-es vázat, kb két hét múlva jön meg, addig meg vadászok Oly 14-42-es kitobit (amíg nincs pénzmag egy 20-as Panára - izgulok a kattogásra).

Kedves ex és jelenlegi PL1 júzerek, ti milyen tokban hordtátok/hordjátok a kicsikét, illetve milyen ND szűrőt használtok?

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#12389) Superbad


Superbad
tag

Miért vadásztok most ennyien E-P1-re? :o

(#12390) BiriBum válasza Superbad (#12389) üzenetére


BiriBum
őstag

Ez engem is érdekelne...

(#12391) Tulku válasza Superbad (#12389) üzenetére


Tulku
veterán

Mert gyönyörű, jól megépített, hasznos funkciókkal ellátott belépő váz olcsón...többi 12 mp-es váz sem tud maradandóan többet (talán fókusz sebesség erős fényben...)

(#12392) Superbad válasza Tulku (#12391) üzenetére


Superbad
tag

EP1 gyönyörű, G3 ronda? Na akkor valamelyikünk ízlésficamos! :D

(#12393) arn válasza Superbad (#12392) üzenetére


arn
félisten

en egyiket sem mondanam rondanak - a p1 stilusosabb, jobban megepitett vaz. de a g3 megis praktikusabb, es azert inkabb hasznalja az ember, mint nezegeti :)

de hogy ne legyen vita, ott az em5 - jo es szep is :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12394) Parci válasza Superbad (#12392) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért, szerinted az e-p1 ronda, és a g3 gyönyörű? mert akkor van tippem, hogy melyikőtök az ízlésficamos... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12395) lazly


lazly
csendes tag

Sziasztok!

Amennyiben valakit érdekel bőven ár alatt eladó egy új, Panasonic DMC-GF3K fehér színben, kit-objektívvel, teljesen új, 0 expo, dobozban, 11 hónap külföldi garival, amit a magyar leányvállalt is érvényesít. Ára 100000Ft, bőven ár alatt. Megnyomkodni, kipróbálni ér vásárlás előtt, BP.
http://pixinfo.com/cikkek/panasonic_lumix_dmc-gf3

Ha kérdés óhaj sóhaj van, keress! ;) Bye

[ Szerkesztve ]

(#12396) Superbad válasza Parci (#12394) üzenetére


Superbad
tag

Nem tagadom! :)

(#12397) Mr.Csizmás válasza Superbad (#12389) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mert nem kell nekik a fehér GF1-em ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12398) neevous válasza Mr.Csizmás (#12397) üzenetére


neevous
tag

Én imádtam a GF1-et, csak sajnos a normális színek, wb nem igazán jött össze vele alapból.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#12399) madgie válasza arn (#12393) üzenetére


madgie
titán

Árban azért más kategória a két váz.

(#12400) Tulku válasza Superbad (#12392) üzenetére


Tulku
veterán

Elnézést, én a "G3 pedig ronda" szösszeneteket Parci kartácsnak címeztem, ő ágáll ellene, én pedig nem vitázni járok ide...

De...

A P1 szerintem egy csodálatos masina, nekem a p3-nál is jobban tetszik, azt hiszem az összes mft váz külcsínye elbújhat mellette (az OMD talán nem, de arról nem beszélünk mint Voldemort-ról... :) )

És biza (ha volt, ha nem) be kell vallanom, hogy szebb mint a G3...ez van.

És minden szubjektív, ami ízlés dolga...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.