Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11401) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

meghozzátok itt a kedvem a szocio/street fotóhoz, pedig sosem érdekelt... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11402) Marseille199 válasza Parci (#11401) üzenetére


Marseille199
senior tag

Legjobb pedig és nem is egyszerű :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11403) Parci válasza Marseille199 (#11402) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyáltalán nem egyszerű, én eleve nem szeretek interakcióba kerülni a zemberekkel, cikinek érzem telibefotózni őket stb. nehéz. egy gyönyörű tájat sokkal könnyebb lefotózni. mondom ezt annak ellenére, hogy azért sokkal több tájfotót látok, mint ami indokolt volna, vagy másképpen szólva abból is ritka a tényleg jó. :B

ja, meg a szociohoz mozogni kéne sokat a városban, amit szintén eleve nem csinálok. ámde, valamerre tovább kéne lépnem, mert nem érzem, hogy bármit fejlődtek volna a képeim az elmúlt 3 évben. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11404) Marseille199 válasza Parci (#11403) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jaja, bizonyos mértékig pofátlannak is kell lenni sokszor :)

Sokan úgy csinálják, hogy megkérdezik, de hát akkor már az egész el van ba... rontva :)

Én először lövök, aztán kérdezek :)

A mozgásról: Amikor felkerültem Bp-re, azon örömködtem, hogy milyen jó lesz, mennyi jó street fotót fogok én itt csinálni. Aztán közbe meg nem is, örülök, ha néha sikerül, mindig rohanok. De azért nyitott szemmel járok a váorsban.

Múltkor mondta nekem a Gulyás Miki, (aki azért otthon van a témában, fogalmazzunk úgy http://fotomuveszet.com/index.php?option=com_content&view=article&id=635&Itemid=662 )

Hogy ő mindig eltökélten úgy indul el, hogy most utcát fog fotózni, amúgy nincs is nála a gép és nem is figyeli a történéseket, mert belehülyülne ebbe a szociális fertőbe, ami itt van Bp-en. És igaza van.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11405) Marseille199


Marseille199
senior tag

Néhány még, a teljesség igénye nélkül :)

Nincs több tárhelyem, mit kell ilyenkor csinálni? :U

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11406) schawo válasza Marseille199 (#11404) üzenetére


schawo
titán

Már többször volt olyan, hogy valaki elkezdett pofázni, meg kiabálni. Ilyenkor egy rövid mosollyal még hátrapillantok, és utána továbbállok. Ilyenkor általában abbahagyják :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11407) need válasza Marseille199 (#11405) üzenetére


need
addikt

45 mm mi...? ;)
ha a következő hónapban össze jön a 40-150 akkor ez lesz a következő.. :B

gratula hozzá.. nagyon jók a képek.. :R

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11408) Marseille199 válasza schawo (#11406) üzenetére


Marseille199
senior tag

Az sem jó. Igazából, vagy lesiből lősz, és továbbálsz, vagy ott sertepertélsz fotómasinával és egy óvatlan pillanatban, mikorra már nem furcsállnak, akkor katt. Mint Cartier-Bresson :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11409) Marseille199 válasza need (#11407) üzenetére


Marseille199
senior tag

Az ám! köszönöm :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11410) Marseille199


Marseille199
senior tag

0:10-től 1:35-ig érdemes nézni, hogyan is dolgozott az öreg :)

[HCB]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11411) doktor úr


doktor úr
tag

Jujj, végre megkaptam kölcsönbe egy barátom FD bajonettes szettjét, már alig várom, hogy legyen kis szabadidőm :) Canon 20 mm f2.8, 55 mm f1.2, 85 mm f1.8, persze mind SSC. Gyorsan feltettem a GH2-re a 20-ast, és kiléptem az ajtón, hogy kattintsak egyet :D Többre nem volt időm. [link]
Igazából videózni szeretnék velük...

(#11412) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Érdekes ez az mFT:)
Számítottam az objektívek nagyságára, mégis minden egyes alkalommal elcsodálkoztam rajtuk. Először amikor a GX1-gyel megjött a 14-42 X. Láttam képen előtte, mégis fura volt kibontani a Samyang 7,5mm-t, most vettem át a m.Zuiko 45 mm-t, forgattam a kezemben két ujjal tartva... :)
Na, van már szűk DOF.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11413) madgie válasza scarabaeus (#11412) üzenetére


madgie
titán

Szeretni fogod azt is, csudajó cucc :)

(#11414) madgie


madgie
titán

Tudom, hogy itt mindenki tudja, mire jó a multiaspi, de gyorsan lőttem egy ferdét az ablakból (kék: 4.3, piros 3:2, zöld: 16:9)

(#11415) szőröscica válasza madgie (#11414) üzenetére


szőröscica
addikt

Hangulatos helyen laksz! :K

(#11416) fattyu válasza madgie (#11414) üzenetére


fattyu
veterán

mitől ilyen sávos a bokeh?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11417) hegyimorc válasza fattyu (#11416) üzenetére


hegyimorc
senior tag

függöny?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11418) madgie válasza fattyu (#11416) üzenetére


madgie
titán

Szúnyogháló :D

(#11419) fattyu válasza madgie (#11418) üzenetére


fattyu
veterán

áh :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11420) Tulku válasza szőröscica (#11415) üzenetére


Tulku
veterán

A város neve: Prip... :)

(#11421) Superbad válasza madgie (#11414) üzenetére


Superbad
tag

Tényleg... melyik település ez? Tuti nem magyarország. :)

(#11422) Marseille199 válasza Tulku (#11420) üzenetére


Marseille199
senior tag

:C Jaty? :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11423) Tulku válasza Marseille199 (#11422) üzenetére


Tulku
veterán

az az! :)

(#11424) madgie válasza Superbad (#11421) üzenetére


madgie
titán

Ez csak egy kis szelete a városnak (Kisvárda), pici kis park, de ha belenagyítanék a képbe, ott van a fűben a sok törött borosüveg, kicsit jobbra a padoknál az energiaitalos dobozok, no meg az egész park tele van kutyasz*rral :) egyébként tényleg relatív jó környék, bár az asszony kertesbe vágyik, így pont eladnánk ezt a lakást.

(#11425) Tulku válasza madgie (#11424) üzenetére


Tulku
veterán

Janov jobb, menjetek át, van kísérő a bázison! :)

(#11426) Marseille199


Marseille199
senior tag

Itt egy tőlem nem megszokott fotócska is, egy kedves osztálytársamról.

ISO 1250, efegynyóc :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11427) Messer22 válasza Marseille199 (#11426) üzenetére


Messer22
senior tag

Ez jó :)
szódás szemüvegecske :))

Messer

(#11428) Tulku válasza Marseille199 (#11426) üzenetére


Tulku
veterán

Tetszenek a fotóid...nekem is el kellene már kezdeni fotózni, nem gépeket tesztelni :)

(#11429) Marseille199 válasza Messer22 (#11427) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nagyon kemény ez a szemcsi. Ilyen fake hipster szemüveg. Van rólam is kép ebben, szerencse, hogy analóg és nem tudom még megmutatni. elrontaná a szombat estét :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11430) Marseille199 válasza Tulku (#11428) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hehe, köszi :))))

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11431) nesa válasza madgie (#11414) üzenetére


nesa
veterán

Nemtudom a fekete reszen a sarokba mukodo pixelek vannak-e, de olyan firmwaret meg nem heggesztett senki hogy a teljes lapkat hasznalja ki?

(#11432) scarabaeus válasza nesa (#11431) üzenetére


scarabaeus
őstag

A sarok kilóg a körből, amit a többi téglalap súrol.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11433) nesa válasza scarabaeus (#11432) üzenetére


nesa
veterán

ertem en a kort, de ez kit erdekel szerintem kb minden uveg nagyobb kort rajzol, plane valami adoptalt manual.

(#11434) trialboj


trialboj
őstag

Néhány videóból kivágott kép 14-42 vel:

Hihetetlen minőségben képes videózni. Új firmware-el high bitrate módban, készült, utólag minimális színkorrekcióval elért eredmény.

01
02
03
04

És egy kérdés a végére:

A gépen maximum 3200ig állíthatom az iso-t, videózni szeretnék este, jó lenne ha a 12800 is működne, miért inaktív?

S miért vannak 3 sorba szedve az iso értékek?

Videó módban elég nehezen megy a fókuszálás, nagy mélységéllességnél, mikor egy másik tárgyra fókuszál, mindig túlmegy egy picit, s aztán találja meg a jó helyzetet, ez ilyen általános probléma, vagy csak én nem értek még hozzá teljesen?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#11435) madgie válasza trialboj (#11434) üzenetére


madgie
titán

GH2-d van, ugye? Ha hekkeled, egy pipa a "Maximum ISO Limit Removal" mellé és felmegy az égbe az érzékenységed, videónál is.

Más kérdés, hogy sok értelme nincs, mert egyrészt szűrhetetlenül zajos lesz (Neat Video-val is maximum mócsing), másrészt bizonyos fényviszonyoknál (ahol már elég sötét van, hogy alig lásson valamit, de még valamennyire működik az AF) megbolondulhat a kicsike, sima, egyszerű, nem agyonhúzott bitrátával is lefagyhat. Nem erre van tervezve, no (mondjuk nem is egy tévé fényénél, este kell videózni)

"S miért vannak 3 sorba szedve az iso értékek?"

Mé', hogy legyen? Tök jó, akár oszloponként ugrálhatsz, pont 1 fényértékes lépésekben.

Utolsó kérdés: igen, a videó ilyen, én 80%-ban kézzel élesítek inkább. Nem csak a GH2-nél ilyen, (szinte) minden HDSLR-nél.

(#11436) Tulku válasza trialboj (#11434) üzenetére


Tulku
veterán

A maximumizólimitremúvál-t pipáld ki...aztán gyötörheted a végtelenségig :)

Attól függ milyen obival dolgozol, nagy a lapka, ezért a mélységélesség miatt nehezebb fókuszpontot belőni néki; tehát állítsd nagyobbra a fókusz területet, illetve fixek esetén barátkozz meg a manuális fókuszálással (nem ördöngősség)

szerk: ez nem igaz...egyetlen ember van aki olyan hülye mint én, az is megelőz :)

[ Szerkesztve ]

(#11437) Marseille199 válasza Tulku (#11436) üzenetére


Marseille199
senior tag

Normális videós amúgy kézzel élesít, nem p.cs.l a lassu es bena af-el..

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11438) SpongyaBob válasza Marseille199 (#11437) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Normális videós erre kifejlesztett kamerát használ :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11439) Tulku válasza Marseille199 (#11437) üzenetére


Tulku
veterán

És normális videós mit használ?

HDMI kivezetésen keresztül 200 collos hiper lcd a szemei közé vállban, miközben a mark2-3-on állítgatja az 1,2-1,4-es L-es öveget...vagymi :)

Nagyon is jó a GH1-2 videóra...ha az ember kicsi kompromisszumot köt és tanul nem rossz...az összes többi gépet alázza...na jó kültéren nem rossz a nex 5n...

És Trialboj: Próbáld ki fix-ek esetén mozgásnál a 23 mezős területet...nálam működött...csak ne akarj pontra élesíteni ekkor...viszont kevesebb pumpálásod lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#11440) madgie válasza SpongyaBob (#11438) üzenetére


madgie
titán

Üsd be a youtube keresőbe, hogy instarfilms. A srác Sony NEX 5N-nel dolgozik az Autómániának és biza hangulatosabb sok anyag, mint a lapos bemutatóvideók (bár a szaturáció elég kenroki-szintű)

Tulku: GH2 is kiadja elvileg HDMI-n az élőképet, bár még nem próbáltam (kölcsönadtam a mini hdmi átalakítomat)

[ Szerkesztve ]

(#11441) SpongyaBob válasza madgie (#11440) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én ezt értem :) Ezzel csak azt akartam mondani, hogy attól még ha valaki vágyik az AF-re videó közben attól még lehet normális ;)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11442) madgie válasza SpongyaBob (#11441) üzenetére


madgie
titán

Jaaa. Az igaz :)

(#11443) Tulku válasza madgie (#11440) üzenetére


Tulku
veterán

Csinálják is véle amit leírtam, ne félj...ráboronálják a mittoménmilyen borotva lencséket aztán manuál rogyásig lcd élesség állítással...azért megnéznélek Pripjatyban, ahogy végigvonulsz a batyusok közt válladon lcd-vel, a gépen meg egy 70-200 L Is 2,8 USM (mert az szép képet ad) vajh mit súgnának a hátad mögött...hát ez mitől bolondult meg ennyire? :)

(#11444) doktor úr válasza madgie (#11440) üzenetére


doktor úr
tag

GH2-re HDMI monitort kötve nem enged 720p-n videózni :(

(#11445) madgie válasza doktor úr (#11444) üzenetére


madgie
titán

1080p megy?

(#11446) Marseille199 válasza Tulku (#11439) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát az más tészta. :) Nekem a G3 lcd-je is elég a pontos fókuszhoz :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11447) arn


arn
félisten

ez apam "mar megint fotozol vazze?" nezese :) ez a portre dolog nagyon uj dolog nekem, de tetszik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11448) FEDman válasza arn (#11447) üzenetére


FEDman
addikt

Egy kis dinamika összevetés elég érdekes eredményekkel. :)

(#11449) doktor úr válasza madgie (#11445) üzenetére


doktor úr
tag

1080/24p megy HDMI-vel. A HBR mode is 1080i.

(#11450) Parci válasza FEDman (#11448) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk nem derül ki, hogy raw vagy jpg, milyen beállítások, milyen utófeldolgozás stb., de persze pusztán ezen kép alapján qrva jó képe van az e-m5-nek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.