Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12551) Mercutio_ válasza Marseille199 (#12159) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem egyszerű, különösen szilveszterkor :N

Tulku: Jön haza ismerős amcsiból, de amilyen sz*r a forint még ha minden m4/3-os cuccomat eladnám se futná az új Pana zoomra :(

sebgutkopf: Natgeo kártyával az E-M5 alig drágább, és több garit kapsz rá, persze, ha jobb lenne a forint-dollár árfolyam....

Nnnna, a maradék 350 hsz-t majd holnap átolvasom, jóccakát :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12552) madgie válasza Mr.Csizmás (#12548) üzenetére


madgie
titán

Vinnyigva röhögök, aláírásgyanús, persze 99%, hogy egyszerűen nem kén' nyolctól egyig barackot vedelni oszt akkor komolyabban gondolkodnék :))

(#12553) Mr.Csizmás válasza madgie (#12552) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rakjad :D

(#12555) madgie :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12554) |AP|


|AP|
veterán

GF2-ből ki lehet valahogy csikarni 3-nál több képet sorozatban? Számít itt a kártya sebessége, vagy ennyit tud és kész?
RAW-ban, akár élőképpel, akár élőkép nélkül csak 3 képet lő sorozatban aztán megáll gondolkodni.

(#12555) madgie válasza Mr.Csizmás (#12553) üzenetére


madgie
titán

Vasárnap, hajnal kettő, mazsi ki akar jelölni egy hsz részletet, hogy bemásolja. Öö, ipad-en.

Mission failed, better luck next time :DDD

(#12556) Parci válasza FEDman (#12546) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg a profi, nem egyszerű bevilágítás... majd utómunka. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12557) SpongyaBob válasza Mr.Csizmás (#12553) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nah, ha madgie nem rakja aláírásba ki én kiteszem :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12558) Tulku válasza SpongyaBob (#12557) üzenetére


Tulku
veterán

Várjál míg felébred...úgy láttam betűin, hosszú, kemény éjszaka után van, embert kíván ez :)

(#12559) madgie válasza SpongyaBob (#12557) üzenetére


madgie
titán

Rakjad :)

(#12560) Mr.Csizmás válasza SpongyaBob (#12557) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12561) Marseille199


Marseille199
senior tag

Néhány régóta ígért lovis kép. Egyik picit bemozdult, pedig ultra nagy záridő volt :)

Van külön Mazsinak is :)

És még egy, a 300-as orosszal:

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12562) fattyu válasza Marseille199 (#12561) üzenetére


fattyu
veterán

Első NAGGGGGYON ott van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12563) Peethy


Peethy
őstag

Kezd összeállni a leendő szett, a váz szinte biztos, hogy Pana lesz, nagyon bejön mind a GH2, mind a GX1. Szóval valamelyik lesz ez a kettő közül, használtan, garival :) Marad még 170-180e objektívekre (GX1 esetén 220k körül), ebből 72k lenne az Oly 45 f/1.8, és széleslátónak gondoltam még az Oly 9-18-at is... ez pont a Nikon 12-24 tartománya DX-en, és sok helyen ódákat zengenek róla, bár nem tudom, mennyire lehet ilyet kapni használtan :F Ha nem, akkor lesz egy 14-42 + egy Pana 14mm f/2.5, vagy egy 20mm f/1.7 a 45-ös mellé. GX1 fotóra mennyivel jobb választás? GH2 mellett szól az EVF, és a videós teljesítménye is, így inkább afelé hajlok :)

Adapterrel lesz AF valamilyen objektívekkel?

[ Szerkesztve ]

(#12564) Mr.Csizmás válasza Peethy (#12563) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak nagy4/3-on lesz értelemszerűen af :)

btw. a belenagyítós fókusz sokat segít, ha nyugis témád van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12565) hegyimorc válasza Peethy (#12563) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Már láttam eladó 9-18-at, de nem gyakori.

Nekem továbbra is felemás érzéseim vannak vele kapcsolatban. Nikonon volt 12-24 obim, itt is pont ezt a látószöget adja az oly, ráadásul sokkal kisebb és könnyebb, de nem bírom megszeretni azt a köcsög lock gombot. Ez az egyik oka annak, hogy esetleg megválnék tőle. A másik az, hogy már nincs meg Nikonra a Samyang halszem és így nyugodtan vehetnék egyet m4/3-ra, ami ugyan nem váltja ki a 9-18-t, de ellennék vele.

( Hirdetni nem fogom, mert mindenki szaré' hugyé' akarná megvenni. A legutóbbi hasonló hozzászólásomra is olyan csodás matematikai levezetéseket kaptam a "reális" áráról, hogy a végén még majdnem én fizettem volna :D )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12566) Marseille199 válasza fattyu (#12562) üzenetére


Marseille199
senior tag

Kööszi, csak sajna bemozdult. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12567) Peethy válasza hegyimorc (#12565) üzenetére


Peethy
őstag

Akkor neked van most egy? :) Ha gondolkozol az eladásán, akkor dobj már egy irányárat, hogy lássam, mennyire gondolsz. Mi a baj a lock gombbal?

(#12564) Mr.Csizmás: de azok közül se mindegyikkel, ahogy olvastam. Canon FD sorozattal kompatibilis, ahogy láttam, azok között is van pár jó darab, bár nem rajongok a MF-ért, leszámítva a videózást :)

[ Szerkesztve ]

(#12568) robi-k válasza Peethy (#12563) üzenetére


robi-k
őstag

Olympus M.Zuiko Digital 9-18mm és az Olympus M.Zuiko Digital 14-42mm összehasonlító teszt

(#12569) Peethy válasza robi-k (#12568) üzenetére


Peethy
őstag

Ez alapján elég erős a diffrakció, nyitva van a legjobb képe? Azt meg látom, hogy a két objektívet össze se lehet hasonlítani élesség terén :) Szerintem egy 14-es fixszel sem lennék sokkal előrébb, max fényerőben, de akkor inkább emelek 1FÉ-nyi ISO-t... 1/20s meg még egy gyengén kivilágított szobában is elég kell, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#12570) Mr.Csizmás válasza Peethy (#12569) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

14-es fix sokkal jobb mint a 14-42, rajzolatban, meg fényerőben is. 20 centis közelpontról nem is beszélve :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12571) madgie válasza Mr.Csizmás (#12570) üzenetére


madgie
titán

Viszont sokkal jobban becsillan pontszerű szembefénynél (ez az egy hátránya van).

#12566: nem baj ,az attól még élőbb. Faja kép :K

#12565: már írtam ,hogy valszeg eladó lesz a 7.5-es Samim. Éles, mint a nyű, AF ott nem kell, sikíts, ha érdekel (mondjuk a 9-18-at gondolom ettől nem lenne egyszerűbb eladni)

[ Szerkesztve ]

(#12572) Peethy válasza Mr.Csizmás (#12570) üzenetére


Peethy
őstag

Félreértettél, a 9-18 vs 14-re gondoltam :) Lehet, hogy a 14-esnek valamennyivel jobb képe van, és fényerősebb, de a 9-18 szélesebb vége mégiscsak UWA, a hosszabb pedig már erősen az általános gyújtótáv kategóriájába tartozik a maga ekv. 36mm-vel :) Persze ha számottevően jobb a 14-es még így is, akkor átgondolandó.

(#12571) madgie: a legutóbbi startrailes flickr-képeidet a 7.5-tel lőtted? Kegyetlenül jók :)

[ Szerkesztve ]

(#12573) robi-k


robi-k
őstag

Érdekességként: ezen az oldalon apró darabjaira szétszedték az M.ZUIKO DIGITAL 17мм 1:2.8 Pancake objektívet. Tehát ha esetleg valakinek van ilyen és elromlik, megpróbálhatja az otthoni javítást :D
[link]

(#12574) hegyimorc válasza Peethy (#12567) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A lock gombbal az a baj, hogy van :-)

Na jó, nem az a baj, hogy van, hanem ahogy megcsinálták. Álladóan figyelni kell rá, mindig akadályoz ... Úgy kellett volna megcsinálni, hogy ha akarom lockolhassam ha nem akkor meg nem. Az meg külön idegesít, hogy lockolt állásban a kijelzőn sem látok mást, csak a figyelmeztetést, hogy lockolt.

Árat majd írok akkor ha egyszer meghirdetem.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12575) madgie válasza Peethy (#12572) üzenetére


madgie
titán

Köszi :) Főleg a sami meg a 14/2.5 a fő csillagfotós cuccok ,az utóbbi a fényereje miatt jó, ezt például nehéz lett volna ilyen világosra összehozni a samival (de nem lehetetlen :D)

(#12576) hegyimorc válasza madgie (#12571) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"#12565: már írtam ,hogy valszeg eladó lesz a 7.5-es Samim."

Nem vettem észre, de szerintem érdekelne.

(Nem függ tőle a 9-18 eladása, csak olyan értelemben, hogy hosszabb távon valószínűleg nem tartanám meg mindkettőt. Igazából nincs bajom a 9-18-al, az lockgombundor csak nyafogás, eladni meg azért nem érdemes, mert baromi nagy bukta-érzés, főleg ha nem is kell kenyérre az ára)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12577) gorgo válasza Peethy (#12572) üzenetére


gorgo
őstag

Hali!

A 9-18 elmegy, nem rossz, de azért csodát sem kell tőle várni. Illetve nincs jobb ebben az árban (120k használtan, esetleg kicsit olcsóbbért).
Jobb persze van (Pana 7-14 és Oly fix12), de azok böszme árban vannak és használtan 1 év alatt 1x láttam mindkettőt, szal fehér holló, marad az új.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12578) madgie válasza hegyimorc (#12576) üzenetére


madgie
titán

Még nem tudom, mi legyen a sorsa... ritkán használom, de például a héten is velem lesz, mikor (remélhetőleg) a cimborámmal megmásszuk a helyi Mordort :D (ő videózni akar, én egy panót a városról)

(#12579) Parci válasza hegyimorc (#12565) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sosem értettem ezt az árazási kardozást egyik oldalról sem. használt termék ára mindenképpen legyen az új legjobb nettó alatt, mert felette nem reális. hogy mennyivel legyen alatta, azt meg eldönti a kora, állapota, van-e olyan utód, ami miatt már nem sokat ér stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12580) Tulku válasza Peethy (#12563) üzenetére


Tulku
veterán

G3 miért nincs a listán?
Van evf, ugyan olyan 16 mp-es lapka van benne mint a gx1-ben és legalább olyan köpedelem a videója mint annak.
Nagyon gyors af-e van, érintőképernyős, kicsi, szerethető...nézd meg azt is.

És persze kihajtható lcd...gx1-é nem az...

GH-k más világ...méretre is.

(#12581) madgie válasza Parci (#12579) üzenetére


madgie
titán

Most pofátlanul alkudnak mindenből, az iPad-emért 45 ezres ajánlatok jönnek, konkrétan nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek ezen.

szerk: a halszemnél is előre cidrizek, hogy ha eladóvá válna, akkor mindenki 60-65 ezreket ajánlana be érte. Annyiért inkább megtartom.

Peethy: nem, hiányoznak a zoomok, 14-45-öm is volt sokáig, a polcon állt. Rendszerobjektívekből ez a sorom: Samyang 7.5/3.5, Pana 14/2.5, Pana 20/1.7 és M Zuiko 45/1.8. Jó dolog, szeretem mindet, de lelkiismeret furdalásom van néha, hogy sokba fáj, ritkítani kéne.
Manuál cuccokból van ez-az, de ritkán használom őket (Canon 35/1.2 C-Mount, Jupiter 50/1.5 M39, Pentacon 135/2.8 M42, M42-es 2x telekonverter, ilyesmik)

[ Szerkesztve ]

(#12582) Peethy válasza Tulku (#12580) üzenetére


Peethy
őstag

Mert olyat még nem láttam használtan, és ha nagyobbat veszek, akkor már GH2, GX1 a méret miatt tetszik nagyon :) Egyébként a te GH1-eseden is erősen gondolkozom, hátha elég lenne... így, hogy még nincs a kezemben pénz, csak a Nikon, még mindenen jár az agyam :D

madgie: valamikor írtad a fórumban, hogy csak fixeket használsz. Pontosan milyeneket? Nem hiányolod a zoomokat? (Bár gondolom, ha hiányolnád, akkor azt használnád :D)

[ Szerkesztve ]

(#12583) hegyimorc válasza madgie (#12581) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha eladóvá válik, írj és nem leszek pofátlan alkudozó :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12584) hegyimorc válasza Parci (#12579) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nincs kardozás. Ha valamit meghirdetek, abban szerepel az ár. Általában fix, ami azt is jelentené, hogy akinek nem tetszik az ne is kérdezzen, akinek meg igen, az jöhet és viheti.

A pofátlanság az, amikor még meg sem hirdetek valamit és már olyan ajánlattal keres meg valaki, amiben NG kedvezménytől ÁFA-visszaigénylésen át, amerikából kétszer behozva, pukkasztott nullával a végén minden szerepel, "meg amúgy is gagyi meg úgysem adod el másnak ... " és még csodálkozik az emberünk, ha csak annyit írok vissza, hogy ha ilyen ügyes vagy, hogy ennyiért tudsz szerezni, akkor én veszek tőled :-)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12585) ROBOTER válasza madgie (#12581) üzenetére


ROBOTER
addikt

"iPad-emért 45 ezres ajánlatok jönnek, konkrétan nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek ezen"

Én az egyik ilyen fkalapnak visszaírtam, hogy ennyiért vegyen búgócsigát. Nem jött válasz.

(#12586) Tulku válasza Peethy (#12582) üzenetére


Tulku
veterán

Bár GH1-em van eladó, de az esetedben tovább érvelnék a G3 mellett...
Ugyan ez a méret összehasonlítás nem igazán szemlélteti, de hidd el, nem nagy gép a G3 (Madgie is visszasírja :) )

Szerintem fotóban pariban van a Gh2-vel és egy igen jól kezelhető masina...én ugyan eladtam egy hónap múlva bagóért (de mit nem adok el...) mert a videója nem ütötte meg a mértéket és nekem a GH-k sok gombja jobban bejön, mint érintő képernyőt taperolni.

Viszont sokaknak nagyon bevált, érdemes lenne ránézned!!!

Hegyimorc: Igen a GH1 + pótakkura 90-ért rákérdeznek, hogy obi van-e hozzá (többen is)...
Hozzáteszem hogy az ilyen ámerikából occsón "behozomok" rendszerint egy külföldi utalást nem tudnak elindítani...persze én sem, de legalább nem kérkedek vele :)

[ Szerkesztve ]

(#12587) fil válasza Tulku (#12586) üzenetére


fil
őstag

"...Igen a GH1 + pótakkura 90-ért rákérdeznek, hogy obi van-e hozzá (többen is)..."
Most hogy kitetted az index fórumra a képét 14-140-el ne csodálkozz :DD

[ Szerkesztve ]

(#12588) Messer22 válasza madgie (#12581) üzenetére


Messer22
senior tag

hát kérem, kukacos almáért rendes árat vártál? :N :P

Messer

(#12589) Peethy válasza Tulku (#12586) üzenetére


Peethy
őstag

És GH2-vel szemben mennyi előnye van? Mert számomra is az tűnik a legjobb választásnak, és nem is sokkal drágább.

(#12581) madgie: nekem Nikonban is vágyam volt egy fix-sor összeállítása, de úgy látom, ez itt sem sokkal olcsóbb feladat, viszont Nikonnál nem volt normális széleslátó fix DX-re. 14 f/2.5 és 20 f/1.7 közül melyiket ajánlanád? 25 f/1.4 tetszene még nagyon, de annak az árából a másik kettőt megveszem...

[ Szerkesztve ]

(#12590) SpongyaBob válasza Messer22 (#12588) üzenetére


SpongyaBob
veterán

:D :DD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12591) nord_ válasza madgie (#12571) üzenetére


nord_
veterán

Ha hegyimorc kartács (vagy valaki más) vinné, nyugodtan, sajnos most nem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt szerettem volna.

(#12592) Parci válasza hegyimorc (#12584) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja értem. ez tényleg nem oké így.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12593) nord_ válasza Peethy (#12589) üzenetére


nord_
veterán

A 14 2.5 vs 20 1.7 nagyon nem egy kategória. Ha úgyis 9-18-ban gondolkodsz, akkor egyértelműen a húszast vedd meg mellé.

(#12594) Peethy válasza nord_ (#12593) üzenetére


Peethy
őstag

Árban egy kategória, ahogy látom. Melyik a jobb? Ha fixet veszek, akkor az a 9-18 helyett lenne elsősorban.

(#12595) Tulku válasza fil (#12587) üzenetére


Tulku
veterán

Fil: Ezek a kérdések korábban történtek... :)

Peethy: Előnye? GH2-vel szemben...semmi. Kisebb, jobban elfér. GH2 egy monstrum (GH1 is :) ) de minden kézre áll (Parcinak nem :) ) gyors, multi aspect-es....bla,bla...csúcsgép.
Ha a csúcsot akarod, egyértelműen GH (különösen ha videózol), egyébként a G3 is megteszi.

14 vs 20-as: más világ a kettő. 14-es eszméletlen gyors, halk, de kevésbé fényerős és hát...14-es.
20-as mint egy traktor, lassú is szegény, videóra teljességgel alkalmatlan az AF-e, de eszméletlen használható gyutáv az az ekv 40 mm...és ugye az 1,7 beltérben királyság, ugyanakkor már 1,7-en penge, ami ugyi nem minden fényerős fix-ről mondható el...

[ Szerkesztve ]

(#12596) Gondwana válasza Peethy (#12594) üzenetére


Gondwana
addikt

14 f/2.5 45-50 körül kering, a 20-as meg 80-85 körül, ugye, nem erre értetted, hogy egy kategória?
(eszmefutkosás a témában)

Szerk.: Nekem jó, hogy Parcinak nem állt kézre :C

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12597) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

a sony rászalad, majd lő egy orbitális kapufát! megint.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12598) Tulku válasza Parci (#12597) üzenetére


Tulku
veterán

Ja hogy nem a 16 mp-es lapot rakta bele?

(#12599) Parci válasza Tulku (#12598) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

előbb olvasd el rendesen bitte.................. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12600) schawo válasza Parci (#12597) üzenetére


schawo
titán

Nem látom azt a hatalmas kapufát. A záridő nem tetszik?

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.