Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12701) atis78 válasza FEDman (#12700) üzenetére


atis78
tag

rosszul fogalmaztam: szivesen meghallgatom a nalam sokkal tapasztaltabbak velemenyet :)

(#12702) FEDman válasza atis78 (#12701) üzenetére


FEDman
addikt

Akkor én is máshogy fogalmazok, az általad felvázolt sor nagyon logikus és az összes tagja nagyon minőségi cucc. Ellenben egy sor hasonló felállást fel tudnék sorolni amikről ugyanez elmondható, függően attól kinek mik a szokásai, ki mit és hogyan szeret fotózni.
Tehát ilyen szempontból a jó döntés szintén nagyon relatív, embere válogatja kinél mi az épp ideális. :)

(#12703) schawo válasza atis78 (#12683) üzenetére


schawo
titán

A 17-es nem nagy durranás sem fényerőben, sem rajzban.

szerk: Úgy látom nagyon régen töltöttem újra az oldalt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12704) hegyimorc válasza atis78 (#12697) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nagyok, sokba kerülnek és ki tudja mikor lesznek kaphatóak, ráadásul nem is igazán fényerősek. Nekem más bajom nincs ezzel a két zoommal :D

Mondjuk ha vázat tudsz venni egy huszassal, akkor akár jó is lehet.

( De lehet, hogy lemaradtam valamiről és már kapható is meg nem is drága :U ... jut eszembe az új oly fixekről nincs valami hír? )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12705) FEDman válasza hegyimorc (#12704) üzenetére


FEDman
addikt

Ha megtudja fizetni akkor miért ne?
Amúgy a 12-35/2,8 szerintem egyáltalán nem lett se túl nagy, se túl nehéz, még egy GX1-hez képest se. Az a 300g még nagyon kellemes a kisebb vázakon is. :)
35-100/2,8 már lehet necces lesz, no de majd meglátjuk..

De ha már méret...

:U

(#12706) atis78 válasza hegyimorc (#12704) üzenetére


atis78
tag

Hat azon a velemenyen vagyok hogy inkabb ez a meret minthogy mindig 3-5 fixet hordozgassak es folyamatosan cserelgetnem kelljen. (nem beszelve a szenzor koszolodasrol...)
Most amugy is 14-42 van kitben ami meretben nem sokkal marad el toluk..

Ha jol emlekszem a 12-35 augusztustol lesz kaphato. A nemet pana oldalon 1100€ arat irnak de ez szerintem idovel le kell menjen 800-900 koze (14-140 es 7-14 is kb. ennyivel olcsobb a hivatalos arnal ). A 35-100-rol meg ennyi info sincs.

(#12707) madgie válasza atis78 (#12706) üzenetére


madgie
titán

Nem cserélgetni kell, gondolkodni ;]

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni :DDD

(#12708) hegyimorc válasza atis78 (#12706) üzenetére


hegyimorc
senior tag

OK, én inkább a fixeket kedvelem, de az nem jelenti azt, hogy állandóan cserélgetem. Gyakran "cipelek" többet is, de nem cserélgetem folyamatosan. (Ennek valószínűleg az az oka, hogy amikor felkerül egy fix a vázra, akkor az agyamban is átkattan valami és attól kezdve úgy látok mint az obi ami a vázon van :) )

Ez a szenzorkoszolódás-para gyakori (főleg kezdőknél), de nálam még sosem lett mocskos egyik sem, pedig szoktam fotózni erdőben-porban, bringaversenyeken is. Másrészt attól, hogy nem veszed le az obit még bejuthat a por, zoom obin át még akár könnyebben is mint egy fixen.

Az ára nem is olyan vészes, jobban zavarna, hogy nem lehet még kapni. (Aztán egyszer csak majd lehet, de elkapkodják, meg várni kell, ha pedig még azt is meg akarod várni, hogy olcsóbb is legyen ... nekem ez túl távoli jövő lenne, ha most szedném össze a cuccot)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12709) hegyimorc válasza FEDman (#12705) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"a 12-35/2,8 szerintem egyáltalán nem lett se túl nagy, se túl nehéz"

A GF2-n fent van a 14-es. Rájuk nézek és a G3 a huszassal monstrumnak látszik :DDD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12710) FEDman válasza hegyimorc (#12708) üzenetére


FEDman
addikt

Én is a fixeket részesítem előnyben, nem is kicsit. ;)
De pont arra próbáltam utalni korábban, hogy nem vagyunk egyformák, attól hogy én fix buzi vagyok attól még más láthatja másban a megoldást. :)

[ Szerkesztve ]

(#12711) schawo válasza FEDman (#12710) üzenetére


schawo
titán

fix buzi vagyok
Ez nem kicsit áthallásos. :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12712) eeXaa


eeXaa
addikt

...sziasztok! ... olympus 14-150 vásárlását tervezem napokon belül... pana G2 re szeretném rakni...azt tudom, hogy nem lessz stabim, de kérdésem arra vonatkozik, mennyire szenvedném hiányát? ...videót abszolute nem használok.... ill. használta e már valaki pana vázon ezt az obit mennyi sikerrel... a tervem az, hogy nagyrészt záridő prioritásban fogom használni, nappal nagyrészt 1/320 körül tartanám, iso rovásra, de gondolom nappal ez amúgy sem lenne probléma... szóval általános nappali túra stb fotózásra használnám, mellete meg ott van a kis 20 pana, teljesen más szitukra... vélemények? :F plíz :R
... ja igen.. a fókusz mennyire lenne gyors a kit 14-42-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#12713) ROBOTER válasza schawo (#12711) üzenetére


ROBOTER
addikt

Megtaláltuk az ismert "nem mindegy" viccsorozat következő részét. Nem mindegy, hogy fix buzi, vagy fixbuzi. :)

(#12714) SpongyaBob válasza ROBOTER (#12713) üzenetére


SpongyaBob
veterán

:DDD :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12715) schawo válasza eeXaa (#12712) üzenetére


schawo
titán

El leszel stabi nélkül. Nappal elég az f/5,6.
A sima 14-42-nél sokkal gyorsabb a fókusz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12716) Parci válasza eeXaa (#12712) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

keze válogatja. én elpusztultam stabi nélkül (gh1 + 14-150), minden bemozdult.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12717) madgie válasza Parci (#12716) üzenetére


madgie
titán

Normális italt kéne neked inni, nem szőlőszörpöket :D

(#12718) arn


arn
félisten

par ff foto [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12719) Parci válasza madgie (#12717) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szőlőpálinka sem jó akkor? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12720) Tulku válasza Parci (#12719) üzenetére


Tulku
veterán

Csak ha együtt isszuk...

(#12721) madgie válasza Parci (#12719) üzenetére


madgie
titán

Törköly állat, a világ pöcegödre nincs olyan büdös, mint másnap az ember pofája attól :D

(#12722) Tulku válasza madgie (#12721) üzenetére


Tulku
veterán

Na, na...a jó törköly....na az jó!
Kissé büfögtet... :)

(#12723) Parci válasza madgie (#12721) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

helló, szőlőpálinka. nem törköly. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12724) madgie válasza Parci (#12723) üzenetére


madgie
titán

Mér, azt dinnyemagból csinálják? :DDD

(#12725) Freddy76 válasza madgie (#12724) üzenetére


Freddy76
addikt

Ejjejjejj, egy várdai ezt nem tudja. Életemben nem rúgtam be annyira, mint ott, igaz alma és szilvapálinkából. Várdai szobatársaim voltak a koleszban :DDD .

A szőlőpálinka esetében a szőlő, mint érett gyümölcs van cefrének erjesztve, és abból jön a pálinka, hordozva magában a szőlő minden cukrát, zamatát, színét és ízét. A törkölypálinka szüretkor, a préselés után megmaradó törkölyből készül, amelyből már hiányoznak az igazi értékek (azok ugyebár a préselés révén mentek a mustba, és lesz belőlük bor), ellenben arányaiban jóval több a nem nemes anyag (pl. szőlő héjja és magjai).

Bocs, hogy dslr júzerként idepofázok.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12726) Parci válasza Freddy76 (#12725) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van. a törköly az olyan, mintha a barackpálinkát csak a barack héjából és magjából csinálnák.......

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12727) madgie válasza Freddy76 (#12725) üzenetére


madgie
titán

Várjál, ez mind szép és jó, de hol állítottam az ellenkezőjét? Szőlőből készül? Igen. a mag és a héj a szőlő része? Igen.

Attól nem szőlőpálinka. Mondtam, hogy az? :D

Amúgy is nagy kaland lenne beütni a gúgliba, ha nem tudnám, nem?

szerk:

"Annyit azért Madgie is ért a témához"

Na, köszi :DD

szerk 2 : ha már előkerült: meggyből azt szeretem, mikor belefőzik a magját. Fanyar ízt ad neki.

[ Szerkesztve ]

(#12728) Freddy76 válasza Parci (#12726) üzenetére


Freddy76
addikt

Nagyjából. Annyit azért Madgie is ért a témához, hogy a törköly után valóban pöpec büdös az ember szája. Nem egy csajozós pia.

Madgie, nyugi, nem kötekedni akarok. És én nem a gugliból szoktam okosságokat írni ide, az a csigás ember a másik topikból.

Szerk: arra gondoltam, hogy abban igazad van... :))

Emléxem, amikor vizsgaidőszak után lementünk Várdára cimbikhez, beszeszeltünk, és hajnalban kiflis gyrost ettünk valahol :DDD

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12729) Tulku válasza Parci (#12726) üzenetére


Tulku
veterán

Az lehet, de a törköly százszor jobb, mint a szőlőpálesz...nekem az ollan továbbpréselt bor.

És persze a barackmagot hagyjuk kívül a cefrén...jó árzénos a kicsike :)

Freddy: Én mnem tudom, miféle törkölyt ittatok ti Madgie-val, szerintem egy vegyi, vagy egy alma százszor büdösebb...na off vége

Van újra GH2-m...szép és jó...Madgie esküszik hogy kenterbe veri a GH1-et, nekem nem olyan egyértelmű. Fenyképen ugyan a nagyobb jobb elv és a kicsit valóban jobb iso teljesítmény miatt neki adnám a voksot, kültéri videóban valóban sokkal több a részlet, de beltéren nekem szebben csengett az öreg...mondtam már hogy nékem a GH1 olyan analógos...és azt szeretem, minden hibájával együtt.

No mindegy GH2-t eleresztem... :)

[ Szerkesztve ]

(#12730) schawo válasza Parci (#12726) üzenetére


schawo
titán

Egy jól elkészített profi törkölypálesz egyáltalán nem büdös. Ez csak az amatőr kotyvasztárok által pancsolt vackok miatt alakult ki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12731) Freddy76 válasza schawo (#12730) üzenetére


Freddy76
addikt

Mert nem mindegy, hogy milyen szőlő törkölyéből készült (pl. a gyenge héjú, kismagú fajták, és az illatos szőlők törkölye jobb, cabernet franc, pl.), nem préselik csontszárazra a törkölyt, hogy maradjon benne cukros lé (az erjedéshez), és az sem mindegy persze, hogy a nagybátyám főzi a rezsóján (a méregdrága budai villájában, természetesen), vagy rendes körülmények között párolják.

Egy szőlész barátom szokott nagyon jó törkölyöket hozni.

Tulku: Madgie-val sehol sem ittam együtt, bár ez sem zárható ki egyértelműen, lévén sokat ittam Kisvárdán, és környékén (Gergelyugornyán, vagy a Konyári szigeteken - cimbiméknek ott volt sok-sok almafájuk, mentünk almát szedni mindig).

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12732) Tulku válasza schawo (#12730) üzenetére


Tulku
veterán

:K

(#12733) madgie válasza Freddy76 (#12731) üzenetére


madgie
titán

Lehet, hogy ittunk ám együtt :D

De a lényeg ,ami felett sokan átsiklottak: ne ma törköly büdös, hanem az ember szája másnap tőle. Úgy értem ,az átlagos másnapos pálinkaszagtól is durvább :D

(#12734) Tulku válasza Freddy76 (#12731) üzenetére


Tulku
veterán

"Madgie-val sehol sem ittam együtt, bár ez sem zárható ki egyértelműen"

Minden mindennel összefügg :)

(#12735) nord_


nord_
veterán

Ugyanmá... Bajai (házi) paprikapálinka az igazi! :DDD

(#12736) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Egy biztosan banális kérdésem van. Miért kapnak kevés DxOMark pontszámot sorra a m43 objektívek? Nehogy már az Olympus újabb objektíveinél jobb helyezést érjenek el sokkal alapabb EF lencsék :F

Szerk:
Azt próbálnám belőni, hogy milyen szabványú gépet vegyek, hol a legjobb az objektívek ár/érték aránya az 500-1000 Dolláros szórásban. Mert látom olyan árszintek is vannak amire hobbiból még gyűjteni sem érdemes.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#12737) Freddy76


Freddy76
addikt

Ellenben idejövök konkrét kérdéssel, és szeszológiai vitába keveredek rögtön, és el is felejtem, amit kérdezni akarok. Nem hiába, az aláírásom is az alkohollal függ össze...

Szóval: dslr tulaj vagyok, és az is maradok, mert szeretem, hogy nagy, és nehéz, és komolyan vesznek vele. Ellenben múltkor mentünk bringázni, és kegyetlenül szívtam, síelés dettó, piálós bulikra (ha már itt tartunk) sem vihetem, az asszony kompaktja nembegyere, szóval arra gondoltam, hogy kellene itthonra egy milf. Anno (amikor új volt) nézegettem az Oly Pl-1-et, és tetszett is, de végül Nikon lett. Most mi lenne egy jó vétel? Szempontok:
1. Kirándulós gépnek kéne, tehát legyen tényleg kicsi;
2. Egy jó fix elég is lenne, ekv 35-50 között boldog lennék;
3. Sokszor nincs időm molyolni a képeken, ezért olyan gép kellene, ami alapból szép jpg-t köp;
4. Megszoktam a keresőt, ezért ha valahogy megoldható, az is jó lenne.

Lehet használt, de legyen olcsó... Itthonra gyereket és kutyát fotózni marad a Nikon, szóval ha nem villámgyors a fókusz az sem olyan nagy baj.

Nexeket ne ajánljatok, mert ne.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12738) Tulku válasza Freddy76 (#12737) üzenetére


Tulku
veterán

pl1+VF2+ 20-as pana palacsinta...

45+45+85=....ennyi

(#12739) schawo válasza M@trixfan (#12736) üzenetére


schawo
titán

Mert magas a mérhető natív torzításuk. Ugyanis ezt a vázak javítják, amivel a DxO nem törődik. Úgy baromság a DxO, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12740) M@trixfan válasza schawo (#12739) üzenetére


M@trixfan
addikt

Á, értem. Geometriai torzitásról vagy kromatikus aberrációról beszélünk inkább?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#12741) schawo válasza M@trixfan (#12740) üzenetére


schawo
titán

Geometriai torzításról. Bár a CA-t is javítják a Pana vázak (meg a LR :U).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12742) need válasza Tulku (#12729) üzenetére


need
addikt

Az lehet, de a törköly százszor jobb, mint a szőlőpálesz...nekem az ollan továbbpréselt bor.

vazzeg... akkor most mi lesz...? a 4/3 átalakítóért ezt hoztam fel a birtokról.. :F
direkt neked.. alkalom add tán csörgetnélek is hogy mikor hol adjam át neked..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12743) schawo válasza need (#12742) üzenetére


schawo
titán

Neeem fogja kiköpni, ne aggódj :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12744) need válasza schawo (#12743) üzenetére


need
addikt

szeva schawo :R

napellenző jó lett..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12745) schawo válasza need (#12744) üzenetére


schawo
titán

Biztos jó :D (Még egyszer se raktam fel :B )

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12746) robi-k


robi-k
őstag

Sajtóhír: "Sigma and Tamron to Release Lenses for Micro Four Thirds and Sony NEX Compact System Cameras this Summer". [link]

Nagyon érdekes lesz pl. a Sigma 12-35mm F2.8 lencse :)

(#12747) eeXaa válasza robi-k (#12746) üzenetére


eeXaa
addikt

...huu de jó lenne az a 18-200 a pana 14-140-e alá árazva...

(#12748) sebgutkopf válasza eeXaa (#12747) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az a baj, hogy mft-n a 18mm induló látószögnek túl szűk, az csak aps-c-n poén, de a mérete miatt ott se :)

Míg a 12-35 olcsóbb verziója mft-re jóárasítva elhozható azt a 3rd party kánaánt, ami az FT rendszer sose érhetett meg.
Nex-en ez az obi lényegében az oly 9-18 megfelelője látószögben, csak nagyobb fényerővel. Viszont van egy olyan érzésem, hogy mft-n jobban fog teljesíteni, míg tartok tőle, hogy aps-c-n a széleken taknyolni fog.

Csak jöjjenek! :C

(#12749) Parci válasza sebgutkopf (#12748) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem azért ez elég furcsa. 12-35, ami kirajzolja a teljes aps képkört? lehet persze, és végülis az sem hülyeség, hogy mindkét rendszeren értelmes átfogás. de azért fura megoldás. viszont csak annyira lesz jó ára, mint a 17-50 OS-nek.....................

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12750) sebgutkopf válasza Parci (#12749) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az még mindig olcsóbb mint a pana G pontja. :)
Saját magam szemszögéből nem leszek boldogabb ettől az obitól se, ennyire nagy látó zoom-ot már nem akarok. Akinek viszont hiányzik a 9-18 megfelelője nex-en annak most lesz, mindez nagyobb fényerővel, tehát valós lyukat töm be a hiányos, vagy talán alig létező obi palettán.

Ha nem 12-35-öt hoznának ki nex-re, hanem az ekv 24-70mm látószöget f2,8-al, annak igazság szerint jobban örülnék. :) Lenne választás, hogy a sony féle palacsintás sötét, vagy a sigma/tamron (melyik fogja csinálni?) féle fényerősebb. A kettőből az egyik valószínűleg megfelelne nekem és nem lenne több hiányérzetem obiból.
Erről az jut eszembe, hogy tulajdonképpen nem kell sok obi egy rendszerbe, hogy jó legyen. Elegendő, ha mindössze az a 2 db van, ami nekem kell.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.