Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12851) Gondwana válasza eeXaa (#12850) üzenetére


Gondwana
addikt

(X-S1-nél befigyel a bogyósodás - white orb, ha kifogsz egy régi szériás példányt, amit nem az elmúlt 1-2 hétben gyártottak. 14-140 úgy emléxek, 160kHUF környéke - használtan, X-S1 van 220.000 alatt?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12852) PRO-peller válasza Peat;) (#12848) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ez teljesen követhető. Szokásokba nem lehet beleszólni. Legfontosabb a görcsmenetesség. Lehet napi 1k képet puttyogni, ha ezt vki így szererti.

Egy idő után gondoltam azt, h 1 témáról egy nézőpontból max 1 kép (nagy ritkán! 2-3), amikor a sorozatok kezdtek unalomba fulladni és egy jól elkapott képet is lehúz ha dömpingen nyomom.

Én még szoktam csinálni rövidebb animációkat sorozat képekből összefűzve. Fokozva a változatosságot. Különleges hatásokat is el lehet érni, panorámázás és videjózás mellett. Sőt, sztereo képeket is csinálok.

(#12853) Tulku válasza eeXaa (#12850) üzenetére


Tulku
veterán

Akitől vettem a GH2-t 130-ért eladja szerintem a 14-140-et...drága?

(#12854) Marseille199 válasza Peat;) (#12848) üzenetére


Marseille199
senior tag

Én sem erről beszéltem, kicsit elkanyarodtunk.
Nem is a fejlődés a cél, de ha okosan csinálod, akkor akkor is fejlődsz.
Néha a kevesebb-több. És tényleg, vegyél egy tekercs kodak ektar 100-at, adok hozzá gépet is akár. 2500 huf+ normális labor 1000 huf+ normális szken alsóhangon néhányezer huf. Az eredmény: micro 4/3nál jobb minőségű képe, és mivel ekkora összegre/vel kell képet alkotnod, lassul is a képgyártás és átfordul fotográfiába. Na, pont :)

Csütörtök este Deák tér. Izókétezer efegynyóc :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12855) PRO-peller válasza Marseille199 (#12854) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Jól nyomod. Még fogunk rólad hallani. :R

Mi az h 3-as a fényképészeti szakrajz? Ejnye! :)

(#12856) Marseille199 válasza PRO-peller (#12855) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ohh, hát köszi. Most pirulok, messze vagyok én még attól :)

Hármas? Hát úgy, hogy gyűlölöm, úúútálom. Egy rajzomat sem én csináltam meg, távol áll tőlem a precízkedés. Pfuj. Mi közöm van nekem hozzá? :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12857) eeXaa


eeXaa
addikt

...egy ujjabb sorozat

(#12858) schawo válasza Mercutio_ (#12846) üzenetére


schawo
titán

Én simán képes vagyok rövid időn belül két-három tekercs filmet is elkattogtani, nem kell ahhoz digitális. A szívás része akkor van, mikor ezeket elő kell hívni, akkor az egész estémet a "dobozrázással" töltöm :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12859) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

LL e-m5 és 12-35 tapasztalatok
igazából szinte mindegy review úgy végződik, hogy az eddigi legjobb mft váz. ergo biztos fasza. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12860) Mr.Csizmás válasza Parci (#12859) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kicsit reálisabb, mint a nikonbuzi dxo-soké. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12861) arn


arn
félisten

dxomarkon miert nincs em5 meres? teli van irogatva a forumuk... szinte meg sem jelent gepeket tesztelnek, az egyik legvartabb masinat meg nem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12862) Marseille199 válasza schawo (#12858) üzenetére


Marseille199
senior tag

Most épp én is dobrázásra készülök. Ilford HP5 400-as és Pan F plus 50-es filmeket hívok.
Sokat várok tőlük, csak egyenlőre szívom a fogam és szidom magam, amiért vagy 45-50 kockát kazettáztam az 50-esből, mert nem fog felmenni egy orsóra, ergo vágnom kell. És esélyes, hogy nem két kocka között fogom tudni elvágni :O

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12863) Mercutio_ válasza schawo (#12858) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD

eeaa: Úúúútállak! :D Ezt a képet állványról ND8-szűrővel meglőném a helyedben, hogy meglegyen a klasszikus vízeséses kép :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12864) eeXaa válasza Mercutio_ (#12863) üzenetére


eeXaa
addikt

:) sajnos sem idő, sem állványom nem volt...

(#12865) Gondwana válasza eeXaa (#12864) üzenetére


Gondwana
addikt

... sajnos sem idő, ...
Hidd el, nem olyan sok idő az a 3-4 másodperc az 1/125 másodperchez képest! :DD

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12866) eeXaa válasza Gondwana (#12865) üzenetére


eeXaa
addikt

...autóból kipattanva, set up stb... sok... főleg hogy 5 percenként kérleltem aki vezetett... sztem egy állványbeállítás kifejezetten idegesítette volna... de amúgy nem is gondolkoztam rajta... annyi minden volt fotózni, hogy ez volt a legkissebb bajom...

(#12867) schawo válasza Marseille199 (#12862) üzenetére


schawo
titán

10-20:1 az esélyed, hogy egy képet szépen kettényisszantasz, nem fogadnék a sikeredre nagy pénzben :D
Mellesleg kedvenceim a Pan F+ és a Delta 400

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12868) Marseille199 válasza schawo (#12867) üzenetére


Marseille199
senior tag

Tmax 400 az, nem? :))

Amúgy pont egy olyan képet vágtam ketté, amiből kettő van, csak kicsit másak. A pan f plus, a tmax 100 és tmax 400 a kedvencek :) No meg az fp4 rollfilmben :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12869) doktor úr válasza Marseille199 (#12868) üzenetére


doktor úr
tag

Ilford Delta 400-ra gondolt szerintem.
Filmes koromban Fuji Neopan-t használtam, rollban meg Agfa APX25-öt. Jó idők voltak :)

(#12870) Marseille199 válasza doktor úr (#12869) üzenetére


Marseille199
senior tag

Tudom, hogy arra gondolt, csak jobban szeretem a kodakot :) Az APX 25-re nagyon kíváncsi lettem volna, csak rosszkor születtem :/

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12871) Mercutio_ válasza schawo (#12867) üzenetére


Mercutio_
félisten

A lögybölésről jutott eszembe: Még pár tekercs és elmehettek aranyomosónak :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12872) Gondwana válasza Mercutio_ (#12871) üzenetére


Gondwana
addikt

(A nanoezüstbe meg lehet zoknit áztatni, laboratóriumi körülmények között lábszag ellen tökéletes!)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12873) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#12872) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és festeni magad, az ezüst szépen kiül a bőrbe :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12874) nord_


nord_
veterán

OMD-EM5 + 20 F1.7 hiba.

(#12875) Mr.Csizmás válasza nord_ (#12874) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lazán kapcsolódik a témához a napi humorrovat :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12876) BiriBum válasza nord_ (#12874) üzenetére


BiriBum
őstag

Hú basszus, már megrendeltem mindkettőt. Visszamondjam?

(#12877) schawo válasza BiriBum (#12876) üzenetére


schawo
titán

Hát, ez a kombó ilyen hibás, akkor őket így együtt nem lehet fényképezőgépnek hívni. Ha csak a vizuális esztétikum miatt szeretnéd őket, akkor oké, de ha képeket is akarsz, akkor egyelőre várj, amíg javítják a hibát. Gondolom firmware probléma.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12878) FEDman válasza schawo (#12877) üzenetére


FEDman
addikt

Te minek hívnád, pöttyös labdának? :DDD

Viccet félretéve nem csinálnék ebből akkora drámát. Egyrészt ha ez csak néhány obi használata esetén jelentkezik akkor ez szinte biztos csak egy finomhangolás kérdése, amit egy utólagos firmware segítségével is simán lehet orvosolni.
Másrészt ahogy olvasom a tulajok gyakorlati tapasztalata, hogy iso3200-ig semmi és iso6400-tól jelentkezik egy minimális banding. :)

(#12879) FEDman


FEDman
addikt

Érdekes fejlemény, a Fuji mirrorless rendszere az mFT-hez hasonlóan szintén szoftveres torzításkorrekció köré épített objektíveket alkalmaz. :)

(#12880) arn válasza FEDman (#12878) üzenetére


arn
félisten

mar megijedtem :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12881) robi-k válasza FEDman (#12879) üzenetére


robi-k
őstag

Ebből a szempontból igen érdekes választás lehet a Sigma 19 mm f/2.8 EX DN obi, sokkal kevesebb a torzítása pl. egy Pana 20 f1,7 képest, és az ára is kb a fele a Panahoz képest :K

(#12882) |AP|


|AP|
veterán

Holnap Schneider lencsék m4/3-ra?

Biztos jó "olcsók" lesznek... de legalább van mozgolódás, ami mindig jó.

(#12883) robi-k válasza |AP| (#12882) üzenetére


robi-k
őstag

Á-á-á, ebben sincs autófókusz, akkor már inkább a Voigtländer Nokton 25mm f/0.95 vagy a 17.5mm F0.95.
Bár nekem autófókusz nélkül szóba sem jöhetne egy obi sem.

(#12884) schawo válasza robi-k (#12883) üzenetére


schawo
titán

Pedig nem bánt a fókuszgyűrű :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12885) robi-k válasza schawo (#12884) üzenetére


robi-k
őstag

De az asszony már annál inkább - ő biztos nem tudná kezelni, és emiatt garantáltan a fejemhez vágná, hogy .. már megint egy újabb használhatatlan vacak...

(#12886) FEDman válasza robi-k (#12883) üzenetére


FEDman
addikt

Egyenlőre még semmi pontosat nem lehet tudni az új obikról, se gyújtótávolság, se fényerő, se azt hogy lesz e benne AF. Az az illusztrációnak beszúrt Shneider obi ne zavarjon meg, az nem m43-ra készült. :N

Előbb várjuk meg a bejelentést, ráérünk majd aztán pálcát törni felettük. :D

(#12887) FEDman válasza robi-k (#12881) üzenetére


FEDman
addikt

Ezt így önmagában kijelenteni baromság. Gyakorlati szempontból az mFT rendszerobikat nem lehet a szoftveres korrekció nélkül értelmezni, hiszen ezek erre épültek.

Lumix 20/1,7-nek ekkora a torzítása. Ezt látod már a keresőben élőképen, ezzel találkozol az elkészült képen mind Jpeg-ben, mind Raw file esetén egyaránt. Feltéve persze, hogy normális Raw konvertert használ az ember és nem provokálja ki azt szándékosan belőle azt ami jelen esetben nem rendeltetés szerű.
Kicsit olyan ez, mintha egy kenyér ízét a nyers még sütés előtti tészta megkóstolása alapján próbálnánk meg megítélni. Hozzá teszem meglehet ez alapján is, csak hát értelme nem sok van. :DDD

Ezzel szemben a Sigma 19/2,8-as obinál a torzítás az optikailag korrigált, azaz ilyen obi esetén ezzel a torzítással fogsz találkozni, mind a keresőben, mind az elkészült képen.

Lehet összehasonlítani, hogy gyakorlatban melyik torzít jobban. ;)

Ami engem illet én el nem cserélném semmi pénzért a 20-asomat egy ilyen Sigma 19/2,8-ra. :N

(#12888) Mr.Csizmás válasza robi-k (#12881) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

buci, f2.8, sigma :U 3 érv ellene helyből.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12889) OPiiPO válasza schawo (#12877) üzenetére


OPiiPO
addikt

Flickeren is benézte vki a 12-50 bandingot

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12890) robi-k válasza FEDman (#12887) üzenetére


robi-k
őstag

Ami engem illet én el nem cserélném semmi pénzért a 20-asomat egy ilyen Sigma 19/2,8-ra

100% egyetértek, de mi a helyzet, ha most akarnál választani magadnak egy fix obit, és nem akarsz sokat fizetni érte? Sigma 19/2,8 ár vs. Pana Lumix 20/1,7

(#12891) madgie válasza robi-k (#12890) üzenetére


madgie
titán

A Sigma szilva ízesítésű szeszesital, a Pana meg Tarpai. Inkább innám az utóbbit, hiába drágább.

(#12892) OPiiPO válasza madgie (#12891) üzenetére


OPiiPO
addikt

Több mint kétszer olyan drága a Pana - jobb is ennyivel? Az ízesített szeszesitalokat messziről kerülni szoktam . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12893) madgie válasza OPiiPO (#12892) üzenetére


madgie
titán

A lenstip szerint is f4.0-en a legjobb, (kábé ilyen felbontást tud a 20/1.7 f2.0-n) akkor már fogom és elcsavarom a 14-45-ös kitet, az is kábé f4-en jár 19mm-nél és még ott van benne a stabi.

(#12894) Parci válasza OPiiPO (#12892) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a pana 80k használtan. a sigma meg f2,8, annak mi értelme? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12895) FEDman válasza robi-k (#12890) üzenetére


FEDman
addikt

Félreértések elkerülése végett nem tartom rossz obinak a Sigmát se, aki meg tud barátkozni a 2,8-al annak csak ajánlani tudom, mert az ára az tényleg kellemes.

De..

Ami engem illet ezen a gyújtótávon 43 szenzoron egy fix obinál az hogy f/1,7 vagy f/2,8 az már vízválasztó, már csak a bokeh miatt is.
Ha kicsit is nagyobb a tárgytáv ezen az ekv. 40mm-en akkor 43-as szenzoron még az f/1,7-el is éppen csak el tudom érni azt a fajta háttérről leválasztást amit szeretek. Ugyanez f/2,8-on már közel se olyan határozott, ha engem kérdezel akkor leginkább az unalmas jelzőt tudnám rá mondani. :D

Lőttem két képet a Pana 20-asommal kicsit nagyobb tárgytáv mellett az egyiket nyitott rekeszen, a másikat f/2,8-on:

Végül röviden és tömören, ha most kéne választanom a kettő közül akkor is tuti újra a Panát választanám, még akkor is ha kicsit tovább kell rá gyűjtenem. ;)

(#12896) fattyu válasza OPiiPO (#12892) üzenetére


fattyu
veterán

ezt mindenki magának dönti el de a 2.8at már fullrémen se mondom gyorsank... ennyit tudok hozzátenni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12897) OPiiPO válasza Parci (#12894) üzenetére


OPiiPO
addikt

értelmét csak annyit látok benne mint a Tengerész fantázianevű rumaromával ízesített szeszesitalnak :)
{ egyébként ha Sigma és nagylátó, akkor meg induljon f/1.8-ról }

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12898) OPiiPO válasza fattyu (#12896) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hát nem tudom; pl. zoomban FX-en elég gyorsnak tekinthető az a f/2.8. Fixben is annak tekinthető kb. 105mm fölött (a 300mm f/2 vagy a 200mm f/2 meg nem túl gyakori), alatta lévők 1.4-1.8 képét is inkább lerekeszelve szokták használni, 2.2-2.5 amit szoktam látni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12899) fattyu válasza OPiiPO (#12898) üzenetére


fattyu
veterán

de itt egy ekv 40mm fixről beszélünk. m43on.

Nekem FFen kevés az 50 1.4 amint távolabb vagyok témától.
Igen a 200asomon jó a 2.8, de ez így nagyon harmatos.

Ilyet meg ne jelentsünk így ki hogy lerekeszelve használják csak. Bittos van aki ( ő minek vett gyors üveget? )
Mindennek megvan a helye és ideje. az 1.4 meg a 2.8 között két stop van ami iszonyat sokat jelent amikor már amugy is 3200on vagyok. Arról már nem is beszélve hogy amikor pl a kevés fény miatt vagy kénytelen ennyire nyitni akkor már úgy is mindegy mert vagy az obi lágyabb tartománya vagy a magas iso viszi el a finom részleteket... vagy is és akkor meg örülsz hogy van gyors üveg.

Amugymeg ez az eégsz fals érv nekem. Én le tudom rekeszelni az 1.4et ha 2.8 kell de az asigma sose lesz gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12900) OPiiPO válasza fattyu (#12899) üzenetére


OPiiPO
addikt

Stimmt, m43-on valóban igaz.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.