Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12651) madgie válasza neevous (#12650) üzenetére


madgie
titán

Mint mindig :B :DDD

(#12652) robi-k válasza madgie (#12651) üzenetére


robi-k
őstag

A következő "áldozat" csak nem az OM-D E-M5 lesz? :K

(#12653) madgie válasza robi-k (#12652) üzenetére


madgie
titán

A mostani árán tuti nem, most másra (nem fotó) kell a pénz... aztán majd veszek valamit valamikor, igazából a GF1-gyel is el lehet lenni, csak egy kihajtható kijelző kéne rá.

(#12654) szőröscica válasza madgie (#12648) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha a 20/1.7-et eladnád, légy szíves keress meg privátban. Nagyon kellene már egy éles objektív, mert a 14-42 egy szemét, a 45 1.8 meg ugye nem épp nagylátó. :DDD

(#12655) madgie válasza szőröscica (#12654) üzenetére


madgie
titán

Arra szerintem Messernek is fájna a foga :D

(#12656) Tulku válasza Parci (#12633) üzenetére


Tulku
veterán

"én is abban reménykedem, hogy nagyobb lapkájuk lesz. ha jól kavarják a szart, a végén kompaktos leszek."

:K

Sajna 2/3 lesz a pana úgy olvastam egykoron, de reménykedjünk, hogy jól összehozzák ( az fz150 a lapka mérete ellenére egész elfogadható eredményt produkál...fejlődik a pana ezerrel)

Na most leírom milyen gép lenne a kompaktom:

XZ1 képminőség (minimum) az obival együtt, de két tárcsa, külön izó állítás és M módban auto izó mint a p-pl-eken.
Legalább hx9v videó minőség (persze a már leírt 1,8-2,5 penge obival) 50p-ben
Maradjon meg az opcionális evf foglalat (persze az oly legyen rátehető a 2-es... :) )

Most így ennyi...persze 100 alatt legyen, kezelhetőség, megjelenés pedig fudzsi x10...

Sokat várok??? :DDD

(#12657) Tulku


Tulku
veterán

Közben kis prevjú az rx100-ról...gyorsaság látható a videón (komornyiknak szép a zakója, különöst mikor beleilleszti a kicsikét...édes :) )
Sample-k annyit árulnak el nekem, hogy háttérmosás nem igazán lesz markáns...de!

Az első zsebre rakható (viszonylag) nagy szenzoros masina a piacon....árára kíváncsi leszek

(#12658) Parci válasza Tulku (#12657) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne viccelj, sigma dp1?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12659) robi-k válasza Tulku (#12657) üzenetére


robi-k
őstag

Hát, engem nem győzött meg, én most is inkább az oly e-pm1 venném meg, és az árkülönbség alapján beleférne még egy 14 f2.5 vagy 20 f1,7 pana fix is, azokkal nagyon kompakt az e-pm1.

[ Szerkesztve ]

(#12660) Tulku válasza Parci (#12658) üzenetére


Tulku
veterán

Bocs, de az én hülyeségem, hogy csak a hibridek érdekelnek...abban pedig nincs videó...

Viszont pontosítanom kell, az első zsebre rakható videó tudással randlkező viszonylag nagy szenzoros kompakt...csak azért e feleslegesen hosszú felsorolás, mert megpendített bennem valamit...

Robi: Hát ez 650 dodó, azért az epm1-re ha veszel egy 14-est (kb ekkor lehetnek egy árban) akkor az egy fix 14-es 2,5-ön (itt is 28-ról indul, de 1,8-al) és itt azért tekerhetsz feljebb is :)

Háttérben viszont biztosan jobb lesz az oly...de én a videót is nézem, ott tönkre veri a sanyi...

(#12661) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

btw, ma kijött tesztekben már 28-100 mm-t írnak az optikára, ez rögtön jobban hangzik. persze 1"-os szenzor, szóval m4/3-ban értelmezve az 14/2,5-ről indul. nem ismerős? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12662) neevous válasza Parci (#12658) üzenetére


neevous
tag

Most őszintén, szívesen élnél együtt egy DP1-gyel? :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#12663) Tulku válasza Parci (#12661) üzenetére


Tulku
veterán

Jó de ha beltérben fotózol, akkor jól jön néha az az 1,8 a 2,5 helyett...
Tudom te a mélységélesség összehasonlítás végett írtad...

Tehát engem továbbra is érdekel a kicsike... :)

Neevous: fix 28 mm f4...el...legalább f2 lett vón...

[ Szerkesztve ]

(#12664) schawo válasza Parci (#12661) üzenetére


schawo
titán

A nagylátó 10/14mm-es végén úgysincs számottevő "mélységéletlenség" (;]).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12665) Gondwana válasza Parci (#12661) üzenetére


Gondwana
addikt

Saccra a Sony pixelmérete lehet, hogy még kisebb is a Fuji X10-től - én nem várok tőle csodát képminőségben.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12666) rumos14 válasza Parci (#12661) üzenetére


rumos14
nagyúr

a tele vége viszont gyengusz, árulkodó a dpreview táblázata, mely szerint a Fuji X10 meg az Oly XZ1 a kisebb szenzor ellenére nagyobb "háttérmosási potenciállal" rendelkezik.
a tesztképek sztem meglehetősen rendben vannak. pedig hát a Sony jpeg-ek...
én igazából egy 24-120 zoomtartománynak örültem volna és akkor ez egy ideális városnézős-tájfotózós masina lehetne. na majd az RX200...
összességében tisztességes munkát végzett a Sony.

(#12667) Parci válasza Tulku (#12663) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem csak arra, nagy átlagban a nagyobb szenzorral annyival magasabb érzékenységet is állíthatsz. több sigma dp váz van amúgy, a másik régi f1,9-es normál volt emlékeim szerint. és egyébként egy dp2-vel nagyon szívesen élnék együtt!

rumos: én is jobban örültem volna, de most szemmel láthatóan a kis gépméret volt az egyik fő kritérium. de igen, az oly xz-1 az f2,5-ös tele végével jobb. meglátjuk, annak milyen utódja lesz.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12668) rumos14 válasza Parci (#12667) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Canon az S100-zal állt át a 28-105-ről a 24-120-ra... persze tovább romlott a fényerő.
elnézve a tesztképeket, ez a 20 mpixel már erősen határeset. viszont úgy emlékszem, a Sony az alacsonyabb felbontásoknál nem simán a szenzor kisebb területét használja, mint a Pana kompaktok (ahogy kicsit is elkezdesz zoomolni), hanem a teljes területet és leméretezik a képet. tehét ha vkinek sok a 20, nyugodtan használhatja 10 mpixelen, van értelme.

(#12669) Parci válasza rumos14 (#12668) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

öö, szerintem valamit keversz... maximum digitális zoomnál lehet ezzel izélni, amúgy egy kisebb felbontású kép mindig a teljes szenzort használja. nézd meg, a raw már nem is lesz kisebb felbontású, csak a jpg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12670) fattyu válasza rumos14 (#12668) üzenetére


fattyu
veterán

Ezt nem értettem sosem. Azóta is kétlem a gép okosabban csinálja ezt meg mint én utómunka során.
Ugyanaz mint a raw. A híresen jó oly esetleg néhány esetben vagy alacsony ison és ideális körülmények között nem kiált a rawért. de amint nehezedik a dolog tuti jobb lesz rawból amit én csinálok mert magamnak megy.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12671) Szulita28 válasza rumos14 (#12668) üzenetére


Szulita28
senior tag

650 dolcsi? Akkor nálunk 180-190e lesz? XZ1 már 115e körül kapható, elég nyomós érv mellette.
Kár a 20 MP-ért is.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#12672) robi-k válasza Szulita28 (#12671) üzenetére


robi-k
őstag

Sokan, egyszerű felhasználók akik csak "kattintgatni" akarnak és kompakt gépet vesznek, épp a sok mp-re buknak.

(#12673) schawo válasza robi-k (#12672) üzenetére


schawo
titán

Erre az árkategóriára ez kevésbé jellemző.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12674) rumos14 válasza Parci (#12669) üzenetére


rumos14
nagyúr

Pana kompaktokról beszélek. volt a kezemben pár ilyen. beállítasz egy, a maximálisnál alacsonyabb felbontást, pl. 12 helyett 6 mpixelt, ahogy elkezdesz zoomolni, ez elején, mittomén 1,5x-es zoomig nem is az optikai zoom dolgozik, hanem csak croppol a képből. Sony kompaktoknál (az a pár, amit próbáltam) ez nem így van.
DSLR, MILC persze teljesen más tészta.

(#12675) madgie válasza rumos14 (#12674) üzenetére


madgie
titán

Pana MILC-ek is tudják, de csak jpg-ben.

szerk: tehát rawban nem megy. Ja és fix obival sem, csak zoom-mal.

[ Szerkesztve ]

(#12676) FEDman válasza Parci (#12667) üzenetére


FEDman
addikt

Azt kell mondjam, hogy mai szemmel a Sigma DP2 felett finoman szólva is elszaladt az idő.
Ma már szerintem a teljesítményéhez képest kifejezetten nagy dög. :)
(Az S100-at csak viszonyítási alapnak tettem be, RX100-ast még nem találtam a listába.)

A fényerejét amúgy vagy elírtad, vagy csak az eltelt idő szépítette meg az emlékeid, mert nem f/1,9 hanem f/2,8 lesz az. :)
Mindehhez fájóan lassú a cucc és a nagy szenzora ellenére is iso800-tól megfekszik.

Mindent összevetve a DP2 egy jó kis gép volt a maga korában, de ami engem illet én ma már bottal se.. :DDD

(#12677) FEDman válasza rumos14 (#12674) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem márkától függetlenül aki egy kompakt gépen bekapcsolja a digitális zoomot az meg is érdemli. :DDD

(#12678) Parci válasza FEDman (#12676) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én az új foveon szenzoros dp-ről beszélek, franc se tudja már, mi a számozása. a régiek közül volt f1,9-es, az újak mind f2,8-asok sajnos, de aps-c szenzorosak, és az az új lapka nagyon jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12679) fattyu


fattyu
veterán

ugyanaz a nevük csak egy merill mögé van szúrva. Én is néztem a szenzor elég csecse...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12680) arn


arn
félisten

csinaltam par kepet szegeden - oly 14-150, 45, pana 20 [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12681) FEDman válasza Parci (#12678) üzenetére


FEDman
addikt

Az új foveon szenzor már szerintem is más tészta. :)
Viszont ami a fényerőt illeti tényleg csal az emlékezeted, a régieket is beleértve sose volt f/2,8-nál fényerősebb DP kompakt. :N

(#12682) Parci válasza FEDman (#12681) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, annyira sosem ástam bele magam. mindenesetre az új merril dp sigmák nagyon vonzóak. 1 fé-vel jobb obival tökéletes is volna, ha lehet kívánni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12683) atis78


atis78
tag

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem hogy a Panasonic 20/1,7 es Oly 17/2,8 obejektivek kozul ti melyiket ajanlanatok? (futkosos objektivnek szannam a kesobb beszerzendo Pana 12-35/2,8 melle)
Pana GX1-en hasznalnam. Ahogy neztem az ara minkettonek hasonlo.
Nagyreszt fotozasra hasznalnam de jo lenne ha korrekt videot tudnek vele csinalni.

Koszi elore is.

(#12684) FEDman válasza Parci (#12682) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, az új szenzor a DP testben egész kellemes párosításnak tűnik.
Ugyanakkor nálam még ezek a kompaktok se nőtték ki igazán a Sigmára jellemző fázis késést. Van bennük finomság, de mire megjelennek a konkurencia úgy elhúz, hogy tuti nem fogom őket választani.

Jelenleg pl az új DP Merrill kompaktokat még nem is lehet kapni, de már most úgy vagyok vele, hogy a jelenlegi kínálat mellett tuti hogy nem a Sigmát választanám. :N

Például túl sok érvet nem tudnék felsorakoztatni a mellé, hogy miért választanék egy DP Merrill-t mondjuk egy Fuji X100 helyett..

Főleg hogy a hybrid kereső ellenére is méretben nagyjából egy kategória a kettő.
Sőt, a Fuji érdemben laposabb, ami azért egy kompaktnál nem egy utolsó szempont.

(#12685) FEDman válasza atis78 (#12683) üzenetére


FEDman
addikt

A kettő közül nem kérdés, hogy a 20-as a jobb. :)

(#12686) atis78 válasza FEDman (#12685) üzenetére


atis78
tag

Kicsit reszletezned hogy milyen ertelemben jobb? (a nyilvanvalo jobb fenyerot leszamitva.)
Valahol mintha olvastan volna a Pana 20-asrol hogy kisse lomha es videozasra elegge felejtos...

(#12687) FEDman válasza atis78 (#12686) üzenetére


FEDman
addikt

Kicsit bővebben:

Oly 17/2,8 nyitott rekeszen

Lumix 20/1,7 nyitott rekeszen

:)

Az egyetlen gyenge pontja a Pana 20-as palacsintájának az AF motor. Nem túl gyors és nem is a legcsendesebb + a követő AF se megy vele. Többek között ezért videózásra nem feltétlen a legideálisabb. Fotózni viszont piszok jó cucc! :))

A két obi összevetésénél azért se olyan mérvadó mindez, mert a Oly 17/2,8-ban is egy gyengébb AF motor van, hasonlóan kicsit lassabb, kicsit hangosabb.

Mindenes fix obinak érdemes még a PL 25/1,4-et is figyelembe venni. Remek képminőség + ügyesebb AF motor. Hátránya, hogy kicsit nagyobb és drágább.

[ Szerkesztve ]

(#12688) atis78 válasza FEDman (#12687) üzenetére


atis78
tag

Ertem koszi a segitseget. :R
A PL 25-os meretben mar nekem erre a celra kicsit nagy lenne, es mindenes/futkosos obiert nem is szeretnek ennyi penzt kiadni.

(#12689) robi-k válasza FEDman (#12687) üzenetére


robi-k
őstag

Én még elgondolkodnék a Panasonic Lumix G 14mm F2.5 ASPH Pancake obin, sokan dicsérik, és a 20mm f1,7 képest inkább ezt ajánlják. Gyorsan és gyakorlatilag hangtalanul fókuszál, így videóra is igen jó.

Képek ezzel az obival: [link] [link]

És egy angol nyelvű részletes teszt: [link]

(#12690) atis78 válasza robi-k (#12689) üzenetére


atis78
tag

Koszi a linket.

Igen gondolkodtam a 14-esen is de a 20-as sok szempontbol szimpatikusabb mindenesnek.

Most gyorsan atfutottam a dpreview tesztjet is a 20-as rol es erdekes modon ott azt irtak gyorsan es halkan fokuszal :F .

Ugy latszik ez is mint minden relativ :).
(Igaz majdnem 3 eves a teszt lehet akkoriban meg a gyorsak es halkak koze tartozott)

(#12691) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ajánlott olvasmány

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12692) FEDman válasza robi-k (#12689) üzenetére


FEDman
addikt

Azt az obit direkt nem említettem. A 14/2,5 is egy nagyon jó obi, ha valaki fix nagylátót keres magának akkor bizony erősen ajánlott kategória.
Viszont a 20-ashoz képes annyira más látószög, hogy kár is őket hasonlítgatni, nem egymás kiváltói. Olyannyira nem hogy simán elfér egy adott fotós felszerelésében mind a kettő. :)

(#12693) Mhamster válasza Parci (#12691) üzenetére


Mhamster
tag

"Please don't tell me that an E-M5 performs as well as a D7000"
Ha markolattal használja az ember, szerintem kb. ugyanannyira kényelmes, nekem a D7000 is egy ergonómiai katasztrófa, csak más okok miatt.
Képminőségre meg... Hát nekem ne mondja senki hogy a D7000 konstansan jobb mindenben.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12694) FEDman válasza atis78 (#12690) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, ez egy elég relatív dolog. Például egy sivító AF-el megáldott Tamron 17-50/2,8-hoz képest kifejezetten csendes a Pana 20/1,7. :)
De ha mondjuk házon belül Pana 14-45-ös kit obijához, vagy az Olympus 45/1,8-as obijához hasonlítjuk akkor meg mindjárt a palacsinta lesz a hangosabb, föleg hogy az előbbi két obi AF-e gyakorlatilag hangtalan. :)

Zümmögő mikro motor van 20-asban, de nem az a tolakodó fajta. Ha pl. utcán fotózol és van egy kis alap zaj akkor máris alig lehet kihallani.

(#12695) Parci válasza Mhamster (#12693) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

performs = teljesít, és írja is, hogy például követő af-ben nem, amiben egészen biztos vagyok én is. fölösleges cáfolni olyasmit, amit nem állított. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12696) Parci válasza FEDman (#12684) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindenesetre, és thom hogan cikke is pont erről szól, most már olyan nyomás van minden oldalról, hogy nem vagyunk messze az igazán ütős kompaktoktól és mirrorless-ektől (meg belépő dslr-ektől). magyarán, pár év és jobb eséllyel lesz meg az álomgép mindenkinek. ami jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12697) atis78 válasza FEDman (#12692) üzenetére


atis78
tag

Igazabol jelenleg az a tervem hogy idovel beruhazok majd a Pana 12-35/2,8 es 35-100/2,8- akra. Ezek melle gondolkodtam meg egy palacsintat.
A ket zoom melle a 20-as jo kompromisszumnak tunik minden teren.
A 12-35 mellett a 14/2,5-nek nem sok ertelmet latom.

De mivel zoldfulu vagyok ezen a teren minden tanacsot megfogadok :)

(#12698) robi-k válasza Parci (#12696) üzenetére


robi-k
őstag

Kétlem :N
Ha nem más, akkor a marketingesek biztosan meg fogják torpedózni, hogy mindenkinek jó all-in-one gép legyen sok-sok gép helyett, hisz akkor nem lehet annyi "bőrt" lehúzni a ljúzerektől :DD

(#12699) FEDman válasza Parci (#12696) üzenetére


FEDman
addikt

Szerény angol tudásommal most nincs erőm átrágni magam ezen az olvasmányon, de amúgy igen, már most is a mirrorless-ek megjelenésével elég erőteljes formálódásnak indult a piac. Sorra szakadnak át a gátak ilyen téren. Aztán előbb utóbb az FF szenzorok is lejjebb merészkednek egy kategóriával, ami aztán végképp borít majd mindent és hatással lesz szinte minden gépre függetlenül annak szenzor méretére. :)

(#12700) FEDman válasza atis78 (#12697) üzenetére


FEDman
addikt

Ez így fincsi, de tanácsot én ilyen téren sose adok, ami nekem jó az nem biztos hogy másnak is jó. :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.