Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11801) robi-k válasza joco73 (#11799) üzenetére


robi-k
őstag

Ha csak e 2 MFT gép között lehet választani, akkor én pro/kontra alapon összemérve a gépeket a Panasonic GF3 szavaznék.

(#11802) Mr.Csizmás válasza joco73 (#11799) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

GF3 újabb :K

EPL1 - több gomb, nagyobb méret (fogható), viszont suzukis lakkosműanyag
GF3 - krvakevés gomb, viszont tapicskás, és fémházas

hogyhogy ez a kettő jött fel? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11803) joco73 válasza Mr.Csizmás (#11802) üzenetére


joco73
csendes tag

Pusztán keresgetek azóta is a gépek között,és ez a Pana szimpi volt első ránézésre,aztán másodikra is.Az Oly-t már korábban is néztem sőt asszem valaki ajánlotta is korábban.
Ha valaki tud még más alternatívát aminek tényleg jó képminősége van azt szívesen veszem.Tehát eddig a Pana a jobb.
Mégegyszer mondom nekem a jó képminőség a fontos,mondjuk kevés fényben ne legyen nagyon zajos.Ezért néztem korábban a dslr-eket,de mivel pénzem csak a belépővázra lenne,ezért lemondtam róluk.

(#11804) Mr.Csizmás válasza joco73 (#11803) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link]

EP2 akció, 190 helyett 140e, tudni kellene, hogy az NG kártya 20% kedvezménye érvényes vajon.... :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11805) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#11804) üzenetére


Mercutio_
félisten

Juni 30-ig mindenre, az akciós cuccokra is :K

Kérdés, hogy a vaku nem fog-e hiányozni? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11806) scarabaeus válasza Mercutio_ (#11805) üzenetére


scarabaeus
őstag

Sőt, július 31. már.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11807) szőröscica válasza robi-k (#11777) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez nekem is tetszik, tényleg ennyit számít egy ilyen szűrő?

(#11808) Parci válasza joco73 (#11803) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem az e-pl1-nek jobb képminősége, picit. de igazából az összes 12 mp-es pana és oly váz nagyon hasonló végeredményt ad (naná, azonos a szenzor alapvetően). viszont az oly jó jpg-ben, a pana pocsék, illetve az oly vázakban van stabi. nem a leghatékonyabb, de van. cserébe a pana vázak af-je sokkal biztosabban működik, és gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11809) joco73 válasza Parci (#11808) üzenetére


joco73
csendes tag

Én is úgy láttam a kép összehasonlításokban, hogy az Oly jobb,és találtam egy egész jó akciót is :

[link]

(#11810) joco73 válasza joco73 (#11809) üzenetére


joco73
csendes tag

Sógoroknál pedig :

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11811) FEDman válasza SpongyaBob (#11781) üzenetére


FEDman
addikt

Bizony, a csúcsfényekben durván jobb az OM-D.
Ha videó szempontból választanom kéne, hogy egy hekkelt részlet bajnok GH, vagy egy lényegesen jobb dinamika átfogású brutálisan jó stabival megáldott OM-D akkor én azt hiszem az utóbbit választanám. :B

Persze azt hozzá kell tennem, hogy a pillanatnyi árak mellett nálam is egyenlőre még Pana felé billen mérleg nyelve. :)

(#11812) neevous


neevous
tag

...közben még mindig vergődök X100 vs m4/3 témában.

Előzetesen kicsit fáztam a 23mm-es látószögtől és ez nem volt alaptalan. Próbaképpen leragasztottam a Pentax kitobit 23mm-en és úgy fotóztam tegnap egész nap. Fura volt, hogy mindenhez nagyon közel kellett menni, mindig ott kellett lenni és nagyon tágnak éreztem, még a 20-as Panához képest is.

Nem vetettem el az ötletet ilyen könnyen, legalább egy hónapig így marad a kitobi.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#11813) nord_ válasza neevous (#11812) üzenetére


nord_
veterán

Jó az a 35mm, filmesen nagyon sokáig csak ilyet használtam.
Menj ki a természetbe, járd a várost, meglásd, hogy jó ez az ekv.35. :K (Nyilván, ha sokat portréznál, akkor felejtős az X100. De ha az emberfotók ilyen jellegű képekre koncentrálódnak, mint amit betettél, nyert ügyed van.)

(#11814) szőröscica válasza nord_ (#11813) üzenetére


szőröscica
addikt

Tök érdekes, én meg attól tartok, hogyha a 14-42-met lecserélném egy 20/1.7-re, akkor nem lenne-e szűk. Pedig tudom, hogy a kevesebb néha több. :)

(#11815) madgie válasza szőröscica (#11814) üzenetére


madgie
titán

Tudom, fixb*ziként nem hiteles az én számból hallani ezt, de szinte soha nem használtam a 20/1.7 mellett a 14-45 OIS-t, pedig annak idején jó sokáig csak ez a két (rendszer)objektívem volt. A húszas gyutávja rettentő jó dolog, annyira önmagad leszel tőle, mindenféle rád kényszerített perspektíva és látásmód nélkül, hogy az óriási.

Mondjuk nem ártana nekem is többet használni, a 45/1.8 egy ideje rám kényszerítette magát, pedig azzal nem tudok például nagylátózni (míg a 20/1.7-tel igen: helyezkedéssel, végső esetben 2-3-as gyors panóval)

(#11816) nord_ válasza szőröscica (#11814) üzenetére


nord_
veterán

Próbáld ki, hogy egy hónapig csak 20mm-en használod a zoomot. ;)

Egyébként nyilván, embere válogatja. Valakinek az ultranagylátó, valakinek meg a kistele a legtöbbet használt obi. Nézd meg a best-of képeidet, hogy azok milyen látószöggel készültek.

(#11817) szőröscica válasza nord_ (#11816) üzenetére


szőröscica
addikt

Nincsenek best of fotóim, szar képeket csinálok. :DDD

Egyébként használtam már 20-ra tekerve, nem tűnt vészesnek, csak az idők során elkényelmesedtem, hozzászoktam a zoomhoz. De kellene úgyis fényerős obi a 45 1.8 mellé, úgyhogy 20/1.7 lesz szerintem.

14-140ről lemondtam, majdnem vettem egyet a múltkor, de átvertek minket Tulku kollégával, aztán meggondoltam magam, mégsincs szükségem akkora átfogásra.

(#11818) BiriBum


BiriBum
őstag

Eléggé offtopic, de a Pentax 21mm L is brutálisan jól használható ilyen szempontból. Igaz a szorzó ott 1,5x, a fényerő pedig csak 3,2, de mégis.

(#11819) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Olympus-om-d-e-m5-versus-Nikon-D700

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11820) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Tud nekem segíteni valaki abban, hogy ha JPG-ben fotózok portrét ugye itt a legtöbb kép függőleges tájolásban van, akármelyik képnézegetőt használom PC-n egyszerűen nem fordul el a kép, az összeset forgatnom kell.. Most az E-PL1 vagy alapból nem tárolja el az Exif-ben a tájolást vagy pedig be kell állítani valamit a menüben ami elkerülte a figyelmemet? Tudom nincs benne giroszenzor (ha van valami köze hozzá) de az ősrégi E-500-es képek is automatikusan elfordulnak tájolás szerint..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#11821) Parci válasza SpongyaBob (#11820) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs benne szenzor, épp ezért nem is fordul el (hiszen nem tudja a gép, hogy milyen szögben áll). ezexerint az ősrégi e-500-ban volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11822) Mr.Csizmás válasza BiriBum (#11818) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pentaxból van amit érdemes adapterezni m4/3-ra? kíváncsiságból kérdem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11823) FEDman válasza OPiiPO (#11819) üzenetére


FEDman
addikt

Ennyit arról, hogy adott névleges iso-n mennyivel érzéketlenebb az OM-D a konkurenciánál. ;)

Szinte az összes gyártó negatív irányba csal az érzékenységgel és ez az egész eddig azért bukott ki csak az Olympusnál, mert ott volt közvetlenül mellette pár olyan Pana váz ami viszont a piacon egyedüliként pozitív irányba csalt, így aztán itt érthető okokból tényleg komoly különbségek mutatkoztak e téren.

Viszont erről azóta még a Pana is leszokot, a többi gyártó meg sose csinálta így, azaz ma már olyan nagy különbségek nincsenek ilyen téren.

És igen, még a Nikon D700 is negatív irányba csal az iso-val! :K
Itt össze tudod vetni a D700-at az E-P3-al. Kattints a measurments-re és ott találod a mért valós érzékenységeket.
Jól látszik hogy a Nikon is csal, méghozzá negatív irányba, így aztán a kettő között alig 1/3 EV különbség van ami azért nem drámai.

(Azért választottam az E-P3-at, mert láttam már OM-D E-P3 közvetlen összevetést és ilyen téren azonosak.)

Az általad linkelt tesztben is ha megnézed képeket és az expo adatokat iso3200 mellett:
EM-5 f/5,6 - 1/15s
D700 f5,6 - 1/20s

Szóval emiatt nem aggódnék. :N

Ami meg az eredményeket illeti így Jpeg-ben elég nehéz őket összevetni, alap beállítás mellett az OM-D őrült módon túlélesít, ami nem kedvez a zajnak.
Ettől függetlenül a D700 egyértelműen hozza az FF lapka minden előnyét.

Gyakorlati szempontból viszont az E-M5 iso3200 nálam még hibátlan és ez az érzékenység pár fényerős 100g körüli fix obival mindenre elég. És akkor még nem beszéltünk az új stabiról! :)

(#11824) neevous válasza nord_ (#11813) üzenetére


neevous
tag

Majd megkérem a barátnét, hogy tanítson. :) Ő most 365 projectezik egy Mju II-vel.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#11825) Tulku válasza OPiiPO (#11819) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem az OMD egy baromi jó jpeg motorral felszerelt G3 szenzor számomra érthetetlen módon túlszaturálva, túlélesítve.
Viszont oda lehet tenni egy fullframe kép mellé iso 3200-ban és nem vérzik el....
Minden jel arra mutat, hogy mirrorless téren az mft az egyetlen igazán használható alternatíva.

(#11826) Tulku válasza Tulku (#11825) üzenetére


Tulku
veterán

Mondjuk én már nem tudom hol lehet az igazság, annyi bizonyos hogy az itt közölt eredmények stabilizáció tekintetében ellent mondanak az eddig olvasottaknak...remélem egy újabb defektes "tesztoldalra" bukkantam...

(#11827) schawo válasza Tulku (#11826) üzenetére


schawo
titán

:))

Ugye ezt még ők se gondolták komolyan. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11828) Tulku válasza schawo (#11827) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem első körben igen kevesen veszik meg az OMD-t (persze "nyugaton" biztosan nem így lesz) és az okosabbja kivár, megnézi a személyes tapasztalatokat, bug-okat, használhatóságot.
Úgy látom fotó terén az mft szint csúcsa, videóban pedig egy általánosan használható, megfelelő kompromisszum (rosseb se terheli folyamatosan a gépét 1000 megás 2 perces video snittekkel GH1-2-nél, ha közel olyan minőséget hoz egy 20 megás gép jóval kisebb fájlmérettel) és úgy látom (persze nem személyes tapasztalat) hogy a videó stabija egyedülálló. Igazi low light tesztekre vagyok kiváncsi (akár GH-k ellenében)

Én most úgy gondolom, hogy a GH1 (amit nagyon szeretek) utódja nem 2-essel végződik, hanem 5-össel... :)

(#11829) OPiiPO válasza Tulku (#11825) üzenetére


OPiiPO
addikt

ISO3200-ig teljesen jó. A fogására kíváncsi vagyok, eléggé hozzászoktam a D700-hoz ( és azért elötte az E-3 sem volt sokkal kisebb :) )

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11830) OPiiPO válasza FEDman (#11823) üzenetére


OPiiPO
addikt

ugye-ugye? ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11831) Parci válasza OPiiPO (#11829) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kell hozzá a grip, az biztos. úgy viszont király lesz sztem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11832) OPiiPO válasza Parci (#11831) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ha grippel együtt jó lesz a fogása, akkor elgondolkodok a dolgon - nagyon nem tetszik a D800 36Mp-je, habár vágni belőle kényelmes lehet.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11833) Parci válasza OPiiPO (#11832) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs azzal semmi baj. kb. hasonló minőségű 36 mp, mint a d700 12-je.......

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11834) OPiiPO válasza Parci (#11833) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ilyen tekintetben komoly az előrelépés, egyszerűen csak nem tetszik. Viszont hála ennek a D800-as topicban állandó téma lett a hardverbővítés :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11835) BEE válasza Mr.Csizmás (#11822) üzenetére


BEE
addikt

Általánosan majdnem minden fixet.
Konkrétabban meg azokat a gyutávokat, amikre nincs rendszerobid.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#11836) Mercutio_ válasza BEE (#11835) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezé ez a gyakorlatban nem biztos, hogy így van, m4/3-on érdekesen viselkednek az adapterezett obik és arra is figyelni kell, hogy ha nincs rekeszgyűrű az obin (DA), akkor legszűkebb rekeszen marad.

Nomeg egy fix obi a jobb fajtákból már 14/2.5, 20/1.7, 45/1.8 árban mozog, és mindez AF nélküli használat mellett, szóval csak akinek egyébként is van Pentax rendszere és hozzájut egy m4/3 vázhoz annak lehet érdekes vagy akinek vannak manuális fixei.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11837) BEE válasza Mercutio_ (#11836) üzenetére


BEE
addikt

Annyira kevés esze vajon kinek van, hogy drága AF obit vegyen
adapteres használathoz ? :U
De persze vehet egy FA 43/1,9-est is, akkor ez fel sem merül... ;]

BEE

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#11838) Mercutio_ válasza BEE (#11837) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olvastam én már olyan hozsannát AF-es obiról, hogy még arról is lemond az illető, hogy nincs AF az adapter miatt, mert úgy karcol :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11839) Tulku válasza Mercutio_ (#11836) üzenetére


Tulku
veterán

"Nomeg egy fix obi a jobb fajtákból már 14/2.5, 20/1.7, 45/1.8 árban mozog, és mindez AF nélküli használat mellett"

No ezért hagytam abba a régi fix-ek hajkurászását...és pont ezért tetszik az mft RENDSZER mert vannak objektívek...én pl most szenzációsan elvagyok a te egykori 14-45-ösöddel :)

(#11840) Mercutio_ válasza Tulku (#11839) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt az obit sajnáltam, de ajándéknak vett szett része volt, és ki kellett jönni a rá szánt keretből, ezért kp+14-42-re lett cserélve :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11841) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

20/1.7 mennyiért megy mostanában? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11842) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#11841) üzenetére


Mercutio_
félisten

80-85 körül, "évek óta már" :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11843) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Nincs valakinek egy fölösleges vakuja, amivel a G3 tud nagysebességű szinkront?

Ha nem lesz használt akkor vennék egy új Metz 50-t. Más javaslat esetleg?

(Szépen lassan fogynak a nikon cuccaim. Most épp az egyik SB-800 fog m4/3 vakura lecserélődni, de lehet, hogy mindkettő. Kíváncsi vagyok mi lesz az utolsó mohikán)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11844) madgie válasza hegyimorc (#11843) üzenetére


madgie
titán

Ócsó Oly FL-36, ha találsz valahol. Nem muszáj az R változat, a Pana úgy sem tudja wireless elvezérelni.

Persze akkor ne, ha zavar, hogy a két akkus kis méreténél fogva kicsit lassabban tölt újra, mint az ötvenes dögök :)

(#11845) szaby_gyerek válasza hegyimorc (#11843) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Az Olympus FL-36-ot én is csak ajánlani tudom. Amíg nem kell teljes erővel villantgatni vele, addig az újratöltési idő sem gond. A legtöbb szituációban csak, akkor kell várnom a töltésre, ha sorozatlövésre adom a fejem.

(#11846) hegyimorc válasza szaby_gyerek (#11845) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Az FL-36-tól pont a 2 akku miatt tartok.

Két akksis pici vakum van - Metz 24 -, ami ugyan nem tud nagysebességű szinkront, de hiába is tudna, 2 akksival nudlibudli lenne.

Most kimondottan azért keresek vakut, hogy ne csak 1/160s-ig tudjam használni, de ha nagysebesség, akkor nagy teljesítmény is kell. (Ráadásul az sem hátrány, ha gyorsan újratölt. Így is az a legnagyobb bajom a G3-mal, hogy lassú, még vaku nélkül is. Nem akarom tovább súlyosbítani)

A távvezérlés tényleg nem érdekel.

Köszi a tippeket!

ps: apropó "lassú G3". Nyomtam neki én is egy resetet, hátha nem árt :) Gyorsabb nem lett, de a GF2 sem gyors. A Nikon D3100-t is megnéztem, annál szinte semmit sem kell várni rövid sorozatok után. Ez van, majd megszokom.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11847) madgie válasza hegyimorc (#11846) üzenetére


madgie
titán

Vigasztaljon az, hogy szvsz a GH2 is lassabban reagál a képvisszanézésre, mint mondjuk a GF1-em. Persze mondhatnánk azt is, hogy 16 mp vs 12, de a GH2-ben 30 MB/s Sandisk van (eredeti), a GF1-ben meg általában egy sima, 10-15 MB/s-t tudó class 10 SD kari :D

(#11848) Tulku válasza madgie (#11847) üzenetére


Tulku
veterán

GH2-nél én is észrevettem egy kis esést, de nem tuljdonítottam neki jelentőséget...de a G3 eszméletlen lassú ebből a szempontból. Mindkettőt extreme pro-val használtam, tehát kártya kizárva...és a GH1 szárnyal :)
Persze videóban kényes a kicsike, tudni kell vele bánni...de olyan felvételeket csináltam a minap is vele, hogy újra vághatnékom támadt...

(#11849) Messer22 válasza hegyimorc (#11843) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
ha találsz használtan akkor Metz 48, jó cucc.

Messer

(#11850) arn


arn
félisten

[link]

kicsit szines-szagos, de nekem tetszik :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.