Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11351) Gondwana


Gondwana
addikt

Hozzám hasonló nagylátószögmániásoknak
(tömören: Samyang 7.5mm-rel szélesebb, mint a Pana G7-14 f/4)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11352) madgie válasza Gondwana (#11351) üzenetére


madgie
titán

Full defish-sel azért elég f*s lesz a sarkokban a rajz, én módjával szoktam defish-elni, valahogy "hihetőbb" sokszor a képe, ha nincs tökre kikorrigálva.

(#11353) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#11351) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na ezért jobb a fix általában :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11354) scarabaeus válasza Mr.Csizmás (#11353) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Ebben az esetben a halszem / nem halszem okozza a különbséget az amúgy közelálló gyújtótávolságokon.)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11355) Gondwana válasza madgie (#11352) üzenetére


Gondwana
addikt

Én alapvetően adóbfényszobával defishelek, a fő külömbség, ami miatt itt tré a képszél, nálam meg nem ennyire zavaró, hogy itt a közép felbontása fix, a széleket meg növeszti, LR-ban pedig a szélek felbontása a fix, a kép közepét kicsinyíti.
(Az meg külön öröm, hogy én adom meg, mennyire szedje ki a torzítást - akár 100% fölött is, konkávba fordulva. 70-80% körül talán a legtűrhetőbb. Kiindulásnak elég elviselhető a Canon 15mm f/2.8 profilja)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11356) Superbad


Superbad
tag

Nem tudtok véletlen használt Samyang 7.5-öt eladót? Szeretnék egyet vásárolni, olcsóbban mint 90 rudi. :) Ha van vagy tudtok, légyszi írjatok a privátot.

(#11357) Mr.Csizmás válasza scarabaeus (#11354) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ma is tanultam valamit :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11358) madgie válasza Gondwana (#11355) üzenetére


madgie
titán

Én is lájtrúmolok :)

(#11359) rumos14 válasza Parci (#11349) üzenetére


rumos14
nagyúr

kell azért egyfajta szemléletváltás, hogy az ember megértse, elfogadja, megszeresse ezt a szoftveres korrigálást. az első reakcióm az volt hogy húvaze, a miniatürizálás miatti ótvar optikai hibákat akarják így eltüntetni. most meg ott tartok, hogy igencsak kéne nekem is hordótorzítatlan, CA-tlan, vinyettátlan RAW, úgy, hogy a 16mm az 16mm marad.

de hol van már végre az a m4/3-os 12-60 f2.8-4? :B

[ Szerkesztve ]

(#11360) scarabaeus válasza Mr.Csizmás (#11357) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Én megnéztem most egy képet egy Nikkor 6 mm cirkuláris halszemről (5 kg, 220°), és igen érdekesnek találtam:) Ütős:) )

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11361) #58660352


#58660352
törölt tag

A régebbi, még 4/3 vázakra készült Leica D Vario-Elmar 14-150mm F3.5-5.6 pedig mindkét mikro 4/3 utódnál jobb optikailag (persze drágább is).

[ Szerkesztve ]

(#11362) schawo válasza #58660352 (#11361) üzenetére


schawo
titán

És legfőképpen nagyobb. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11363) Mr.Csizmás válasza scarabaeus (#11360) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

DAFUQ! :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11364) Parci válasza #58660352 (#11361) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, de kell hozzá adapter és az af is olyan, amilyen. ezen felül nem lehet kapni és qrva drága. de más baja tényleg nincs :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11365) madgie


madgie
titán

Rédijóvévz :)

(#11366) schawo válasza madgie (#11365) üzenetére


schawo
titán

:C :C :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11367) Mr.Csizmás válasza madgie (#11365) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pana 14 :))

btw. GF1-ről mi a véleményetek?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11368) Tulku válasza Mr.Csizmás (#11367) üzenetére


Tulku
veterán

Ez nem halszem?

(#11369) madgie válasza Mr.Csizmás (#11367) üzenetére


madgie
titán

Pana 14? Hol? Ez a Sami halacska :)

GF1? Nagyon jó építési minőségű váz, "régi" szenzorral. Nincs tapicska, nincs hozzá normális EVF és nem kihajtható az LCD-je... ellenben jó az AF rendszere (AF Tracking is), olcsó hozzá a pótakku és jól is bírja szuflával, szubjektíven a legszebb "színű" LCD van rajta a Panák közül.

Röviden: 45 ezerért bőven megéri.

szerk: beszemetelek egy FF variánssal is, FEDman úgyis mindig azt csípi ( és már rég láttuk erre :) )

[ Szerkesztve ]

(#11370) nord_ válasza madgie (#11369) üzenetére


nord_
veterán

Nekem nagy kedvencem a monokróm színvilág, de ebben az esetben a színeset választom. :)

(#11371) Mr.Csizmás válasza madgie (#11369) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jól benéztem :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11372) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

http://www.stevehuffphoto.com/2012/04/19/very-1st-look-video-at-the-olympus-om-d-e-m5-review-soon/

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11373) arn


arn
félisten

[First Impressions: Sony NEX 7 vs Fujifilm X Pro 1 vs Olympus EM5 OMD]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11374) FEDman válasza madgie (#11369) üzenetére


FEDman
addikt

Azta..
Előre ki tudod számolni, hogy mikor hol lesz a forgáspont? :Y
Mer hogy ez így véletlen nem jön össze az tuti! :D

Ügyes! :))

(#11375) arn


arn
félisten

lassan jonnek az em5 "bugok" is :) persze ettol meg eros birtoklasi vagyat ebreszt bennem.

The camera makes a low fan-like/humming noise when switched on that is audible in quiet environments. This is normal and a result of the always-on new IBIS system. Most users will not be able to hear it in regular shooting, but I could hear it quite clearly in my apartment while holding the camera in my hands. Note however that the noise is lowered and essentially gone when in video mode, meaning it does not affect the sound recorded. However trivial this problem may seem, it is worth mentioning as many new users will be surprised by the hum when first turning the camera on, and it may prove annoying for some people who shoot often in quiet environments.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11376) Mr.Csizmás válasza arn (#11375) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

legalább nem zörög, mint a nex5n :))

@FEDman az már fel se tűnt, csak 30x30 centi területen összezsúfolva egy kisebb autó ára :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11377) FEDman válasza Mr.Csizmás (#11372) üzenetére


FEDman
addikt

Irigylem a faszit, épp az Oly E-M5-öt hasonlítgatja a Fuji X-pro1-hez és mindezt egy NEX-7 + Zeiss 24/1,8-al rögzíti. :)

(#11378) madgie válasza FEDman (#11374) üzenetére


madgie
titán

Persze, nem nagy kunszt (lap alja). Ha látod rendesen a Nagy Göncölt (márpedig azt könnyű kiszúrni), akkor onnan könnyű megtalálni a Sarkcsillagot. Addig mentem a mezőn, míg "oda nem tettem" a torony tetejére :))

(#11379) schawo válasza arn (#11375) üzenetére


schawo
titán

Amióta kimentek az első tesztgépek, ismert a jelenség.

(#11378) madgie Jó ötlet, és szép kivitelezés, nekem nagyon tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11380) madgie válasza schawo (#11379) üzenetére


madgie
titán

Sajnos tiszta felhő lett az ég szűk egy óra múlva, eredetileg másfél órásra terveztem a kattintgatást :( (meg jobbról belógott a négyes főút egy kicsit, azért van ott kiégve)

(#11381) FEDman válasza madgie (#11380) üzenetére


FEDman
addikt

Én szoktam szeretni ha becsúszik 1-2 felhő, akkor legalább nem olyan csupasz. :D

(#11382) madgie válasza FEDman (#11381) üzenetére


madgie
titán

Itt nem néhány volt, kábé a képek 20%-át dobni kellett a végéről, mert totál felhő lett minden :D

(#11383) Gondwana


Gondwana
addikt

MD 50 f/1.7@1.7!, nem csak a DOF, hanem az elvileg 45cm közelpont is közelebb jött kb. 20cm-re. Még csak most kezdem felfedezni, mi mindent lehet még játszani az eltekert fókusz-síkkal.
Szerk.: van ilyen is - teljesen más így manuálfókuszálni meg témakiemelni :K
Szerk2: ja, és milyen GH1 banding? (Persze, rázoomolva megtalálod, de szerintem ezeken a képeken éppen nem zavaró)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11384) Gondwana válasza arn (#11373) üzenetére


Gondwana
addikt

:C :DD
Sony NEX 7: Sony NEX cameras have many lenses and customized cases and grips available for them...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11385) Marseille199 válasza Gondwana (#11384) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ezt hol olvastad? :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11386) Marseille199


Marseille199
senior tag

Mostanában mindig offolok, de lassan jönnek majd megint 4/3-os fotók. viszont most meg kell osztanom örömömet veletek.

Fotóztunk az Argentummal nyomdatechnikai (atomkemény, de ez látszik is) síkfilmre.
Több mint 300 megapixel lett behúzva. Hiába lenne ebben 500nál is több információ, sajnos a szkenner sem bírja ezt az adatmennyiséget, ide dobszkenner dukálna. De azért 24"-os monitoron a szakállamra nagyítva így is külön-külön látszik minden egyes szőrszál :D

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11387) Mr.Csizmás válasza Marseille199 (#11386) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez milyen formátum? tripla-full-frame?

btw. fogadd irigykedésemet :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11388) Marseille199 válasza Mr.Csizmás (#11387) üzenetére


Marseille199
senior tag

tizenháromszor tizennyóc :))))) Olyan kis helyes, aprók a negatívok. Kisfilmről szoktam ekkora papírképeket nagyítani :DD

Köszi! :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11389) schawo válasza Marseille199 (#11388) üzenetére


schawo
titán

Akkor pont 100x-os négyharmad :D

(#11390) Marseille199 Hát, nem éppen mikro. ;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11390) Marseille199 válasza schawo (#11389) üzenetére


Marseille199
senior tag

Végül is igaz. Tehát akkor nem is offoltam olyan nagyot :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11391) Marseille199


Marseille199
senior tag

Csak hogy on is legyek :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11392) madgie válasza Marseille199 (#11391) üzenetére


madgie
titán

Ha van még, jöhet :K

szerk: tornacipő úgyis menő öltönyhöz, ne problémázz ezen :)

[ Szerkesztve ]

(#11393) Marseille199 válasza madgie (#11392) üzenetére


Marseille199
senior tag

Fog. Csak most rohanok. Megyek éjszakázni és öltönyben kéne, de azt alkalmi scipőm meg nincs nálam, szóval elég rohanós lesz ez az este :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11394) Parci válasza Marseille199 (#11391) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

óriási kár, hogy nem látszik picit több az elsétáló emberekből, 10 pontos lenne, de így is fasza ez a kép!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11395) Marseille199 válasza Parci (#11394) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jaja, nekem is szívfájdalmam, de örülök is, mert semmit nem vágtam és pont sikerült elkapni ezt a pillanatot. Ha kicsit jobban balra helyeztem volna az öreget, az lett volna a tuti, de ez van :))))

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11396) Marseille199 válasza madgie (#11392) üzenetére


Marseille199
senior tag

De nincs tornacipőm. Tisza van, de ilyen puccos helyre kell a tekintély, és a cipő dob rajta ^_^

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11397) Gondwana válasza Gondwana (#11384) üzenetére


Gondwana
addikt

A ... is oda linkel meg az előzmény is
Szerk: Túl sok a víz az C2H5OH-ban, nem magamnak akartam válaszolni.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11398) arn


arn
félisten

en is lottem parat :)



facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11399) schawo válasza arn (#11398) üzenetére


schawo
titán

Mi vagy, te indián? :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11400) Marseille199 válasza arn (#11398) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ejha, jók! A harmadik különösen tetszik!

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.