Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12401) Parci válasza Tulku (#12400) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem is rondább az e-p3 a 1-2-nél.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12402) Gondwana


Gondwana
addikt

(írígységtől mentes kárörömmel jelentem, hogy a 7D is bandizik - iso800-iso1200 alexpós képeket ha +1 EV felett felúzok (LR36), a GH1-ről ismert textúra jön elő a kép sötét részein)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12403) fattyu válasza Gondwana (#12402) üzenetére


fattyu
veterán

5d2 is :S Először el akartam vinni szervíbe mondom ez ocsmány és tuti hibás. majd sajna...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12404) ROBOTER válasza Gondwana (#12402) üzenetére


ROBOTER
addikt

A D700 már alacsony ISO-n is. (lényegében minden mai gépen megfigyelhető magas ISO-n, vagy ha belehúzol egy kicsit a képbe alacsony ISO-n)

[ Szerkesztve ]

(#12405) Tulku válasza Gondwana (#12402) üzenetére


Tulku
veterán

Kijelenthetjük, hogy a GH1-nek semmi baja mft fronton, az összes többi masina viszont hibás! :)

Mert nem bandizik...

(#12406) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Azért az új pana üveg elég durván karistol. Ha már volt akkor bocs. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12407) madgie válasza Tulku (#12400) üzenetére


madgie
titán

Nekem az ójemdí is ronda az E-P1/2 mellett, bár a G/GH sorozatot nehéz alulmúlni :))

(#12408) Gondwana válasza SpongyaBob (#12406) üzenetére


Gondwana
addikt

Nóóómááálíííís?

Idézek az oldalról:
Sharpness at 25mm
The sharpness tests for this review were carried out using a real-world subject rather than a test chart. The LUMIX G VARIO 7-25mm F2.8 ASPH lens was attached to a Panasonic Lumix DMC-GF3 compact system camera,...

Hogy hihetünk a többinek, ha az ojjektív oldaláról másolás is gondot okoz nekik?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12409) Mr.Csizmás válasza SpongyaBob (#12406) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mi már megállapítottuk, hogy egy sötét kút :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12410) scarabaeus válasza Gondwana (#12408) üzenetére


scarabaeus
őstag

DPreview-ék is írnak el néha dolgokat, meg hát a többi is, jók azok attól, ami igazán zöldség, az a snapsort, de az mindegy is. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12411) ROBOTER válasza Gondwana (#12408) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én elfogadnék egy ilyen obit, ha hozza a 7-14 minőségét. :)

(#12412) redzsi


redzsi
senior tag

DMW-LVF1 kereső felbontásban milyen szinten van mondjuk a kompakt FZ38-hoz képest (vagy hasonló kategóriájú EVF-hez képest) ?
Ill. milyen adatokat lehet rajta megjeleníteni?

(#12413) nord_ válasza redzsi (#12412) üzenetére


nord_
veterán

Ha az FZ keresőjéhez vagy szokva, nagy csalódás nem fog érni. Ennél több jót nem tudok róla írni. :) A nagyítása elég csapnivaló, a kontrasztátfogása szintén. A GF1 dpreview-s tesztjében vannak róla fotók.
Adatok: pont ugyanazokat látod benne, mint a hátsó lcd-n.

(#12414) BiriBum


BiriBum
őstag

Gyerekek lecsúsztam az epl-1+14-150 kombóról :W :W :W . Milyen jó átfogású kittet ajánlotok140-ig bezárólag számlásan garival?

(#12415) redzsi válasza nord_ (#12413) üzenetére


redzsi
senior tag

Igazából a D3000-éhez vagyok szokva. De mivel csak az FZ keresőjét próbáltam ki még anno, így ahhoz tudok viszonyítani ha EVF-ről van szó. Tegnap belenéztem volna egy G3-ba, de persze le volt merülve az akksija. (tudom ez jóval jobb)
Igazából mint esetleges szükségmegoldásról lenne szó, ha a helyzet úgy hozza és kell a kereső.

(#12416) schawo válasza redzsi (#12415) üzenetére


schawo
titán

A G3 EVF-e sokkal jobb, mint az LVF1 külső kereső. Milyen géphez kell?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12417) arn válasza madgie (#12399) üzenetére


arn
félisten

marmint eredetileg :) a mostani beszerezhetoseg mellett epp forditva van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12418) redzsi válasza schawo (#12416) üzenetére


redzsi
senior tag

Igen olvastam, csak kíváncsiságból néztem volna bele.
Egyébként GF2-höz gondoltam (ami ha minden igaz jövő héten meg lesz), de tényleg csak alkalomadtán - vakító nap, esetleg picit hosszabb záridő esetén.
Persze csak használtan jöhet szóba, mert kizárt dolog hogy cirka 60ezret kiadjak érte.

[ Szerkesztve ]

(#12419) arn válasza SpongyaBob (#12406) üzenetére


arn
félisten

adjak ezt majd kitben is? :) megint almodok.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12420) SpongyaBob válasza arn (#12419) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerintem majd max. a GH3-hoz. Olyan 5-6 kiló környékén :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12421) madgie válasza arn (#12417) üzenetére


madgie
titán

Öö, nem, vagy 200 euró körül tudsz G3 kitért garival?

(#12422) Tulku válasza madgie (#12421) üzenetére


Tulku
veterán

Ez pont 7-14 kategória (árban)...mindenkinek nagyon tetszeni fog, senki nem veszi meg.

Roboter és Fedman majd a további tesztfotók és grafikonok alapján besorolja a 7-14-hez képest...nekem persze teszik a szebb háttér (és persze a 2,8-cal együtt járó alacsonyabb beltéri iso) de borítékolom, hogy a 14-45-ömet nem fenyegeti, nem rezeg a léc.
Azt sem igazán tudjuk papírra vetni, hogy egy idő után használtan olcsóbb lesz, mert annyira réteg obi, mint a 7-14 amit egy hónapja hirdettek használtan 200+-ért a zindexen. (mióta is forgalmazzák?)

Bekerül az mft mennyországba...s mi majd elmegyünk saját templomainkba (egy üzlet ahol ki lehet próbálni) s imát mormolunk érette...ámen!

(#12423) arn válasza madgie (#12421) üzenetére


arn
félisten

most mirol beszelunk? azt irom, hogy eredetileg a p1 magasabb arkategoria, mint a g3, de most joval olcsobban beszerezheto, mert kifuto(tt).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12424) madgie válasza arn (#12423) üzenetére


madgie
titán

Ja, értem, nyitóár. Hosszú hétvége, sok alkohol :DDD

(#12425) Parci válasza Tulku (#12422) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos vagyok benne, hogy visszakézből leveri a 14-45-öt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12426) FEDman válasza Parci (#12425) üzenetére


FEDman
addikt

Azonos rekeszen nem várnék semmi drámait. De persze a két obi között az igazi különbség pont a fényerőben van, míg az egyikükkel kevés fényben vaku nélkül csak nagylátó végén tudsz fotózni, addig a másikkal meg..

Ami a kisebb mélységélességet illeti, ilyen téren már teljesen elkurvultam az M.Zuiko 45/1,8 mellett, ahhoz képest a 12-35/2,8-nak is randa a bokeh-ja. :DDD

(#12427) Tulku válasza Parci (#12425) üzenetére


Tulku
veterán

Ebben én is biztos vagyok, csak a használt 45 és az új 300+ nem fér meg a fejemben együtt...

És Ő nem lesz félár alatt használtan (100-150 között) mert akkor más lenne a helyzet...pont arra akartam célozni, hogy Ő megmarad a fellegekben, mert nem lesz tömeg obi...

Fedman: én sem látok az eddigi képek alapján drámai különbséget...bokeh persze szebb (valamelyest)

[ Szerkesztve ]

(#12428) BiriBum válasza BiriBum (#12414) üzenetére


BiriBum
őstag

Semmi jó ötlet? :F

(#12429) schawo válasza BiriBum (#12428) üzenetére


schawo
titán

Használt Oly P1 vagy PL1 váz + használt 14-150. 120-140 között kijön :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12430) neevous válasza BiriBum (#12428) üzenetére


neevous
tag

Itt nézelődj:

[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#12431) BiriBum


BiriBum
őstag

Köszi, az a baj, hogy magyar és számlás kellene. :(

(#12432) Mr.Csizmás válasza Tulku (#12422) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha már 7-14 téma:

oly 4/3, vagy a pana G-nek jobb úgy zusammen? (tudom, az olyé nagy, és adapterezni kell)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12433) ROBOTER válasza Mr.Csizmás (#12432) üzenetére


ROBOTER
addikt

Minél kisebb a gyújtótávolság, annál nagyobb műszaki feladat dSLR-re kiváló obit tervezni.

A Pana sokkal jobban torzít, és kb. negyede annyi anyag van benne, de a szépségén kívül igazából nincs túl sok valós indok a régi mellett.

(#12434) Mr.Csizmás válasza ROBOTER (#12433) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább oly akkor?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12435) Parci válasza Mr.Csizmás (#12434) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

??? dslr-re az oly-t vedd, mikróra a panát.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12436) ROBOTER válasza Mr.Csizmás (#12434) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerintem alapvetően az ellenkezőjét mondtam. :)

(#12437) Parci válasza ROBOTER (#12436) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát akkor az oly. köszi!

:DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12438) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Mennyiért mehet a használt PZ 14-42 X? Nem nagyon látok eladót (idehaza), új árán 120-130 ezer között kelletik boltok, kitben 80 ugye. Az enyém előnye, hogy jól működik, szemben a sok berázóssal. :)
Pár hónap múlva, a 12-35/2,8 boltba kerülésekor leváltanám, már eleve ilyen szándékkal vettem a GX1 kitet.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12439) Peat;)


Peat;)
veterán

E-PL1-nél videofelvételre van valami trükk amivel jól használható? Ha folyamatos fókuszon hagyom akkor van hogy nagyon sok idő mire beélesíti a képet, ha egyszeri fókuszt állítok be akkor meg mikor a gombot félállásig lenyomom és beélesít a kép sokszor beröccen egy nagyot(nem tudom ez normális-e), tanuljam meg a manuális tekergetős fókuszt ha élvezni akarom az eredményt? Makrónál már kezdem használgatni ha csak azért sem arra akar fókuszálni amire én akarom, végülis megtanulható, csak a kijelző ahhoz nem valami nagy hogy mindig jól lássam az eredményt, ha meg belenagyítok nem érzékelem hogy mikor tartom ferdén a gépet...nekem ez amúgy is a halálom, bekapcsoltam a segédvonalakat, de még egy sima messzi épületképnél is képes vagyok ferdét lőni :)

[ Szerkesztve ]

(#12440) schawo válasza Peat;) (#12439) üzenetére


schawo
titán

Rekeszeld le legalább f8-ig, és utána kézi fókusz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12441) Peat;) válasza schawo (#12440) üzenetére


Peat;)
veterán

Rekeszdologot meg sem néztem eddig videonál, de tényleg logikusnak tűnik hogy így könnyebb élesíteni a képet.. köszi az infot, kézi fókuszt meg akkor megszokom. Eddig nem voltam videopárti, de vannak helyzetek ahol jobb egy rövid video mint kép, nekem a sötét de mozgó dolgoknál (gyenge megvilágítású akvárium tök sötétben persze mozgó halakkal, világító szökőkút pl.) legalábbis jobban visszaadja az élményt. Csinálhatnának 2-es fényerőtől induló 14-150mm-es objektívet :D

(#12442) arn


arn
félisten

jo is lenne... en orulnek az xz1 28-105mmenek f1.8-2.5 fenyerovel :) minosegben is elegge ott volt a szeren, kar a szenzorert.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12443) szőröscica válasza Peat;) (#12439) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem ezzel mindenki így van, szerencsére a legtöbb programban két kattintás kiegyenesíteni a képet. :DDD

(#12444) Mhamster válasza Peat;) (#12441) üzenetére


Mhamster
tag

Ha F8on használod az élesség miatt, nem mindegy honnan indul? :)

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#12445) Marseille199 válasza |AP| (#12382) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nekem mindig laposak a telével lőtt szociok/streetek. Valahogy nem az igazi. Egy 35-50 (90?) sokkal közelebb hozza a témát és a spontaneitás is megmarad, ha jól csinálja az ember.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12446) arn


arn
félisten

E-M5 sensor with moirè?
The french magazine Chassimages claims to have found the answer about the E-M5 sensor. Pierre Lepidi (Click here) posted the text from the magazine (you can’t find the Chassimages text online): “its the same GX1 sensor but what changes is that the E-m5 sensor has a lighter Anti Aliasing filter. Images are sharper although you have a higher risk to find moiré“. This seems to be confirmed by the comparison posted by DSRLcheck (Click here). There is visible more reoslution and moirè when comparing the E-M5 with the GX1.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12447) schawo válasza arn (#12446) üzenetére


schawo
titán

Jó csere. :)
És a nagyobb dinamikát mi magyarázza?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12448) FEDman válasza arn (#12446) üzenetére


FEDman
addikt

Ha a GX1-ben ezzel szemben kicsit is vastag AA szűrő lenne, akkor talán még lehetne is ez alapján bárminemű következtetést levonni, de mivel ez nagyon nem így van és az ez irárnyú különbség a két váz között gyakorlatilag teljesen elhanyagolható, így ez a következtetés, legalábbis ami a logikáját illeti szerintem nettó hülyeség. :)

Ettől függetlenül 99,9% hogy az OM-D-ben Pana szenzor van. Viszont sokakkal ellentétben az alap iso-n mutatott shadow noise miatt én nem a GX1, hanem egy multi aspect nélküli kicsit finomított GH2 szenzorra tippelnék.
Most már nagyon kíváncsi leszek arra a DXOmark eredményre. Az eddig látottak alapján szerintem a mért értékek leginkább a GH2-höz lesznek közel, valószínű egy hajszállal a fölött.

(#12449) madgie válasza FEDman (#12448) üzenetére


madgie
titán

Én már azt sem fogom elhinni a DxO-nak, amit kérdez. GH2 vs GH1-nél is olyat mértek, amit én sehol nem látok azóta sem.

(#12450) FEDman válasza madgie (#12449) üzenetére


FEDman
addikt

Mire gondolsz, szerintem amit mértek az nagyjából fedi a valóságot.
A probléma jelen esetben inkább ott van, hogy a GH1 és a GH2 közötti legnagyobb különbségek pont olyan dolgokban mutatkoznak meg amit a DXOmark egyáltalán nem mér.
Ettől én még nem tartom teljesen elvetendőnek, csupán csak tudni kell az ott mért adatokat a helyén kezelni, valamint máshonnan pótolni azokat a tulajdonságokat amiket ők nem mérnek.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.