Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11901) rumos14 válasza Parci (#11893) üzenetére


rumos14
nagyúr

hmmm.. sztem kb. esélytelen egy 16-85/f4. a belegondolsz, a 16-85 sem egy ks obi (67mm), ahhoz, hogy a végén egy full stoppal gyorsabb legyen, lényegesen nagyobbnak kéne lennie.
bár a Zeiss-nak Sony-nak sikerült 16-80 f3.5-4.5 obit 62mm szűrőmérettel összehoznia. de abban nincs stabi.

(#11902) rumos14 válasza Messer22 (#11900) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát hogy élvezze az EVF összes előnyét, de mellette tudja használni a Nikon objektíveket. lehet fújolni az Sony-ra/SLT-re, de megoldották ezt a kérdést.

(#11903) Parci válasza Messer22 (#11900) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, a nikon 1 live view-jával van bajod? na látod. egy dslr-nél leszarom, mert nem használom. egy d3300 akkor már nyilván nem dslr volna, csak formájában. pont ezt is szerettem volna mondani: magával a vázzal nincs bajom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11904) Parci válasza rumos14 (#11902) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megoldották, de - szerintem - rosszul. a nikon meg megoldotta jól (nikon 1), sőt, nagyon jól.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11905) Messer22 válasza Parci (#11904) üzenetére


Messer22
senior tag

Na az jó ötlet, az 1-es rendszer af megoldása. csak magából a rendszerből is látszik, hogy a nikon félti a belépő dslr forgalmát, pedig azzal a technikával tarolna.

[ Szerkesztve ]

Messer

(#11906) Messer22 válasza Parci (#11903) üzenetére


Messer22
senior tag

majdnem vettem a55-t, csak többe fájt volna, mint a gh1.
meg nincs sony/minolta obiparkom és az sok lett volna anyagilag.

[ Szerkesztve ]

Messer

(#11907) Parci válasza Messer22 (#11906) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem sem a fogása nem az igazi, sem az evf nem túl jó. nekem kifejezetten nem tetszett az a55. ami a "d3200 evf-fel" részt illeti, szerintem csak idő kérdése.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11908) Messer22 válasza Parci (#11907) üzenetére


Messer22
senior tag

szerintem a fogás részt hagyjuk, mert mindenkinek egyedi a keze :)

Messer

(#11909) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#11900) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mi előnye van az ovf-nek? :U

azon kívül hogy nem igényli a zenergiát

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11910) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#11909) üzenetére


Messer22
senior tag

:) nem figyeltél: dslr
ha nincs benne tükör, vagyis evf van, akkor az már milc és nem dslr :DDD

[ Szerkesztve ]

Messer

(#11911) rumos14 válasza Parci (#11904) üzenetére


rumos14
nagyúr

egy tök új bajonettel, úgy könnyű.
arról most nem beszélek, hogy mennyire szimpi az N1 váz és obi kínálat. pont annyira mint a NEX rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#11912) Parci válasza rumos14 (#11911) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugye tudod, hogy megoldhatta volna a sony is ugyanígy ugyanezeket az a-xx vázakat?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11913) Tulku válasza Parci (#11892) üzenetére


Tulku
veterán

"faterom szerint előbb száradjon le a pöcse, mint hogy eltartott kézzel fotózgasson"

Tiszteltetem az öreget, mintha én mondtam volna....jó ember!

Nem tudtam megszokni ezt az eltartott baromságot...videó, karácsonykor 5n-nel templomban énekel a kölök kórusban, 3 perc múlva a t...mről is folyt a víz és egyre csúszott le a kezem.
Most a GH1-el pedig a jobb alsó sarkot bámulom, hogy nehogy véletlen 3-4 perces snittekt vegyek fel (mert minek) nem érzem a fáradtságot.
Szerintem evf nélkül maximum zsebkompaktről beszélünk (GF2 + 14-es palacsinta)

(#11914) robi-k


robi-k
őstag

Bolyongva a net-en, egy orosz fotós topikban találtam egy érdekességet: egy orosz profi fotós 2007től készít manuális (nem auto fókuszos objektívekhez) a Canon-ra és az Olympusra (Micra 4/3 is) u.n. Pitypangokat (Одуванчиk), ami nem más, mint egy kis memória csip, amik közli a vázzal a ráhelyezett objektív tulajdonságait.[link]
A "Pitypang" programozási mechanizmusa, angolul: [link]

A képen balról az Olympus 4/3, jobbról pedig a micro 4/3 rendszerre készített "pitypang" látható:

Nem is tűnik bolondságnak, bár nem oldja meg (számomra) a manuális objektívek fő problémáját: nincs benne autófókusz, és mindent kézzel kell(ene) állítani :)

(#11915) Mr.Csizmás válasza robi-k (#11914) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egen....de honnan tudja az ogyuváncsik, hogy mekkora rekeszen van?

ok

a programozás kicsit bonyolult :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11916) ROBOTER válasza Mr.Csizmás (#11915) üzenetére


ROBOTER
addikt

A és M üzemódban (S ugye kizárt) TTL mérés esetén + beugrórekesz nélkül az egyetlen célpont, akinek a rekeszről információra van szüksége, az te vagy, a kamerának semmi szüksége rá. (SLR-ben egyes mattüveg típusoknál szükség lehet korrekcióra, nagy fényerőn, ott tudnia kell)

[ Szerkesztve ]

(#11917) Schanyee


Schanyee
senior tag

Még egy korábbi hozzászóláshoz: összehasonlításképp én mindig az új árat szoktam nézni az új ellenében, nem a használtat az újjal szemben, mert az nem igazán fair.

Akkor egy további kérdésem, hogy nagyjából rendszeren belül maradjunk, Sony Nex 5N vagy Panasonic GX1? A Sony valamivel drágább, úgy emlékszem nem sokkal. Kb azonos sebesség, a Sonynál jobb képminőség a tesztek alapján, a kijelző, míg a Pana előnye a több kezelőgomb és hajszálnyival gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#11918) robi-k válasza Schanyee (#11917) üzenetére


robi-k
őstag

--

[ Szerkesztve ]

(#11919) robi-k válasza Schanyee (#11917) üzenetére


robi-k
őstag

Sony esetében elfelejtheted, hogy esetleg majd más objektívet tegyél a gépre a kittes obin kívül (egyszerűen nincsenek obik), ezt szerintem a Sony elb.szta.

Megj.: valamiért dupla lett...

[ Szerkesztve ]

(#11920) madgie válasza Schanyee (#11917) üzenetére


madgie
titán

Döntsd el, mit szeretnél.

Sony 5N-nél van egy kevésbé fényerős, de képstabis zoom kitobjektív, meg egy-két ilyen-olyan fix, és ennyi. Ha mást akarsz, adapterezni kell rá más gyártók "üvegeit", nem lesz AF-ed. Cserében tényleg jobb a képminősége, mint az bármelyik Micro 4/3 váznak (kivétel talán az E-M5).

GX1-nél adott egy kicsit gyengécskébb képminőséggel ellátott váz, amire viszont van már elég sokféle rendszerobjektív. Képstabis alap, sokféle fényerős fix, pici halszem, ilyesmik.

(#11921) Schanyee


Schanyee
senior tag

Azért ez elég erős indok nálam az obi park, mert hosszú távon kihasználnék többet is. Amúgy durva, hogy amazonon a Sony mennyivel olcsóbb mint itthon, míg a GX1 meg ugyanannyi kb.

Szóval ha veszek egy GX1-et, akkor az kb bármelyik mft-s objektívvel használható?
Na még egy gyors szerkesztés, az említett panasonicre melyik megy rá? A hardveraprón van 4/3-os kategória meg m4/3-is.

[ Szerkesztve ]

(#11922) madgie válasza Schanyee (#11921) üzenetére


madgie
titán

Persze, mind felmegy rá :K

(#11923) Parci válasza Schanyee (#11921) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezek mind micro4/3-osok, tehát "m4/3", "mft". a sima 4/3-ad csak adapterrel megy rá, és ugyan lesz autofókuszod, meg minden, de lassú, körülményes és az obik sem olyan kicsik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11924) Schanyee válasza Parci (#11923) üzenetére


Schanyee
senior tag

Köszi! Ezt jó tudni, nehogy befürödjek ha használtat veszek, bár úgyis kipróbálnám vásárlás előtt.

(#11925) trialboj


trialboj
őstag

Megjött az akksi amit rendeltem, beraktam nem megy, betettem tölteni az eredeti töltőbe, viszont elkezdett villogni zölden... ez mit jelent? nem tudja tölteni? Nem lehet, hogy csak le van merülve az akksi?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#11926) FEDman


FEDman
addikt

Öreg hiba a képminőséget kizárólag a szenzor felől megközelíteni. Én például mai napig Pana G1-el fotózok, aminek a szenzora még a GX1-hez képest is gyengébb elavult darab, de azért ha rátekerek a vázamra egy 20/1,7 palacsintát akkor egész kellemes képeket lehet vele lőni. :)

100% cop:

(#11927) arn


arn
félisten

saturnban nyomkodtam sonyt, de nekem inkabb olyasmi sebessegunek tunt, most az korabbi olympus vazak. a masik hatrany, hogy benga nagyok hozza az obik... ha mar kis vazat vesz az ember, akkor hulyeseg elbukni a masik oldalon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11928) Tulku válasza Schanyee (#11917) üzenetére


Tulku
veterán

Mindkettőt fogdosd meg alaposan, azt ajánlom...

ÉN nex 5n-ről tértem vissza az mft frontra...nem bántam meg.
A tények; több üveg, több gomb, jobb kezelhetőség, jobb gyorsaság mft fronton.
Tényleg nagyon jó szenzor, 50p-s videó (kültéren nagyon jó) kiváló építési minőség a másik oldalon...és persze 3-4 üveg amelyekből 2 használható (kitzúm és az új 50-es 1,8-as)

Az mft pillanatnyilag az egyetlen életképes alternatíva a dslr-n kívül, sőt ólinván témában bizonyos tekintetben fölé is nő (ha a videó képességet is beszámítjuk, bár ez sokakat ultrahidegen hagy)

És tényleg mindkettőt fogdosd meg :)

(#11929) madgie válasza FEDman (#11926) üzenetére


madgie
titán

Na erről van szó Nyuszómuszó :DDD ISO 800-ig igazából semmi baj nincs a régi szenzorral, főleg, hogy folyamatosan fejlődik, ahogy frissül a Lightroom :D

"100% cop"

No, már pályát választott a kiccsávó? (cop=zsaru) :))

(#11930) FEDman válasza madgie (#11929) üzenetére


FEDman
addikt

Kislány. ;)
Azaz 100%-ig rendőrnő!
Édes kis nyuszifogakkal.. :))

(#11931) madgie válasza FEDman (#11930) üzenetére


madgie
titán

Na, megyek összeszégyenlem magam :D

(#11932) |AP|


|AP|
veterán

Elnézést az OFFért, de nem érdekli valamelyik neppert itt a topikban? :DDD

[link]

(#11933) scarabaeus válasza scarabaeus (#11360) üzenetére


scarabaeus
őstag

Hehe, nem gondoltam, hogy ezen majd' velem egyidős objektívről szóló pár hetes OFF-om után egy aktuális hírben olvasok róla. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11934) Marseille199 válasza scarabaeus (#11933) üzenetére


Marseille199
senior tag

Elég para, már akkor is mit tudott a nagy sárga. No meg a név mögött álló kis sárgák :))

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11935) eeXaa


eeXaa
addikt

...ki mit gondol? portré lenne.. azt tudom hogy jobb lenne lámpa nélkül a fejénél..

(#11936) Mr.Csizmás válasza eeXaa (#11935) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, homogénebb háttér, ha portréspecifikus lenne. így inkább csak pillanatkép

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11937) Marseille199 válasza eeXaa (#11935) üzenetére


Marseille199
senior tag

A lámpát szedd ki ps-ben, vagy nemtom. Nekem zavaró :) De egyébként meg nagyon bejövős lenne, a kézmozdulat sokat dob rajta.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11938) Marseille199


Marseille199
senior tag

Két mai képecske, semmi különös. Az első az csak úgy, Deák, a második meg a moduláris Erdei féle lyukkamerával készült. Elég jó lett a luk, lehetne jobb is, de így is megőszültem, mire meglett :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#11939) bacsig


bacsig
csendes tag

Sziasztok!
Olyan sokat dícsértétek a 45/1.8 objektívet, hogy szereztem egyet. A leírásaitok alapján számította rá, hogy szép képe lesz, de így is leesett az állam. Azt hiszem sokat fogom használni!

[ Szerkesztve ]

(#11940) Mr.Csizmás válasza bacsig (#11939) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mennyi pénz volt?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11941) bacsig válasza Mr.Csizmás (#11940) üzenetére


bacsig
csendes tag

70e.

(#11942) scarabaeus válasza bacsig (#11941) üzenetére


scarabaeus
őstag

Szintén NG?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#11943) bacsig válasza scarabaeus (#11942) üzenetére


bacsig
csendes tag

Nem NG. Használtan vettem. Az indexes fórumon hírdették.

(#11944) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Megvan a Metz 50. GF2 és G3 is tud vele nagy zársebességnél is dolgozni :)

(A Nikon koporsójában az utolsó szögek egyike, hogy a D3100 nem tudja ugyanezt az SB-800-zal :( )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11945) Mr.Csizmás válasza hegyimorc (#11944) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem tud hi-speed vakuszinkront?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11946) hegyimorc válasza Mr.Csizmás (#11945) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Talán d90-től felfelé tudnak.

(Sosem érdekelt, mert D300 mellett mindegy volt mit nem tud egy belépő váz, de ma már csak d3100 van a nikontól)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11947) madgie válasza hegyimorc (#11946) üzenetére


madgie
titán

Ó, ne. A TTL vakuzás istene (volt) nálam a Nikon, miért kell ilyen alap feature-t kispórolni az alap vázakból?

(#11948) Tulku válasza madgie (#11947) üzenetére


Tulku
veterán

Nahát, nahát...butulnak a belépő dslr-ek és okosodnak a belépő mft-k...milyen tendencia ez Jani bá??? :)

(#11949) hegyimorc válasza Tulku (#11948) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ezt sosem tudták, sőt szépen lasssan lecsorgott nikonnál is erre a szintre sokminden.

Inkább olyan érzésem van, mintha a panákban felejtették volna benne :) Ahogy butul a GF sorozat, már az is meglepett, hogy a GF2 még képes rá, de ha ez a videozásnál is hasznos lenne, akkor tuti, csak a GH-k ismernék.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11950) need


need
addikt

Sziasztok..

A kérdésem igazán ide való vagy lehet hogy tévedek.. azt tudom hogy az idejáró emberek szeléslátókörűek.. ;)

Megkerestem már ez ügyben Mr. sajnos még választ nem kaptam..nekem meg szúrja az oldalamat a problémám ha nevezhetnénk annak!

Van Nekem van egy Helios M44 objektívem F/2-16 nyüzsög és van hozzá egy
Olympus EPL1 gépem.. amit adapterrel "By Tulku" és Manuális módban krampuszkódom vele.!
Na most Az objektív nincs reszelve..mert nem látom értelmét..a következő dolgok miatt.!
Ha pl. verőfényes nap van.. és úgy akarom használni mindig azt veszem figyelembe amit a gép lát..vagy is van a jobb alsó sarkán egy skála..vagy inkább közép tájon a 0 érték és + 3 ill. -3 érték..ez ahogy látom ennek a zársebességhez van köze..és mindig úgy változtatom a zársebességet hogy az érték 0 maradjon ne nyúljon se pluszba se mínuszba..!
Na ekkor jön a Verőfényes napsütés..és ha 0 Értéken akarom tartani akkor már 1/2000 van a zársebesség..és a blendét már kb. f/2.8 vissza kell venni hogy benne legyek az 1/2000 értékbe..ha ez ki megy pluszba akkor baszhatom mert világos lesz a kép..eléggé..! Nem beszélve a rekesz értéket pl f/5.6 hagynám majd szemléltetem 2 képpel és azzal a különbséggel hogy hogy az egyik a verőfényes volt f/2.8 a másik már kevésbé naposan f/4.6 rekeszen 1/1250 volt! Az ISO minden esetben 200!

Na most hogy lehetne megoldani úgy a dolgokat..hogy verőfényben f5.6 rekesszel lehessen fényképezni és a záridő is jó legyen és persze ne legyen a kép nagyon világos..?Ha egyáltalán ezzel lehet e valamit kezdeni..?
Nyilván az lenne a fasza ha a zársebesség elmenne 1/4000 de ez nem tud annyit..!

Íme a két RÉM kép.. ;)
Hozzá kell hogy tegyem ettől az eredeti kép élesebb..ez már ide oda van nyomorgatva..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.