Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12501) FEDman válasza Parci (#12499) üzenetére


FEDman
addikt

Elég durva..
Az EXIF adatokat nézted? Na az még egy elég meglepő. ;)

Nézem, hogy 1/4000s f/2,8 mellett, há mondom mi a ... hát ennyi fény világon nincs, hogy ilyen értékek mellett így beégjen. :N

Aztán nézem tovább, ja hogy ez egy iso3200-as kép! :Y

:)

[ Szerkesztve ]

(#12502) FEDman válasza Peethy (#12498) üzenetére


FEDman
addikt

Az egész rendszer nagyon fiatal még, de nem hiszem, hogy olyan nagy különbségek lennének e téren. A vázak a gyors fejlődés miatt elég durván vesztik az értéküket, de az obik azok szerintem itt is beállnak ugyanúgy egy mindenki által elfogadott használt piaci árra és onnantól kezdve ez nem sokat változik.

(#12503) Peethy válasza FEDman (#12502) üzenetére


Peethy
őstag

Akkor azt hiszem, az olcsóbb váz + drágább objektívek elvével fogom itt is kezdeni :) EVF-nek mennyi értelme van? DSLR után nehezen hiszem, hogy megint LCD-znék...

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12504) Mr.Csizmás válasza Peethy (#12503) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sötétebb témával, illetve lerekeszelve is ugyanúgy látod a témát... :))

nekem már nem hiányzik az optikai kereső

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12505) FEDman válasza Peethy (#12503) üzenetére


FEDman
addikt

Erős napsütésben mikor az LCD-t alig látni, na olyankor elég jól tud jönni. :)

(#12506) schawo válasza FEDman (#12501) üzenetére


schawo
titán

Ez akkor legalább 2-3 fé, amit kinyert. És a múltkor csinálta a bebukás tesztet. Ott is megvolt a 2-3 fé. A két végéről 4-6 fét lehet visszanyerni. A jpeg 8 fé dinamikájával számolva kb 12-14 fé szenzordinamika a tarsolyban.

(#12503 ) Peethy
Az Oly VF2 nagyon jó, de ha jól tudom, csak Oly vázakon működik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12507) Peethy válasza Mr.Csizmás (#12504) üzenetére


Peethy
őstag

Lehet, hogy hülyeség, de nekem a kereső valahogy hozzátartozik a fotózáshoz, leginkább ezért lenne jó, LCD-t annyira nem is szeretem, D90-en se használom a LiveView-t, mondjuk annyira nem is jó. Oly E-PL2 esetén a 3fps valós?

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12508) schawo válasza Peethy (#12507) üzenetére


schawo
titán

A 3 fps az pont 3 fps.

Itt kisebb a váz meg az obi súlya, jó az LCD, lehet elég lenne a liveview.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12509) FEDman válasza schawo (#12506) üzenetére


FEDman
addikt

Az eddig látottak alapján nekem ez az ami reálisnak tűnik. :)

(#12510) Mr.Csizmás válasza Peethy (#12507) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sokkal jobb a liveview (mivel csak az van, és nem egy marketingből hozzáb*szott sokadlagos funkció)

most LCD-re gondolsz, vagy EVF kukucskára?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12511) Peethy válasza schawo (#12506) üzenetére


Peethy
őstag

És 60ezer forint újonnan, annyit nem szívesen adnék ki érte. De ha az LCD is jó, akkor egyelőre nem is fog kelleni :)

(#12510) Mr.Csizmás: nekem olyan kompaktos érzést kelt, ami nem lenne gond, csak adott esetben lehet, hogy a megrendelőben is. Tudom, sokadlagos kérdés, de olykor számít, hogy egy ismeretlen ember, ha megkér, akkor milyen komolynak tűnő felszereléssel vonulok ki elkészíteni a portfóliót. Én is utálom, hogy így van, de ettől még így van, és az átlagember (vagy esetleg aki még annál is tájékozottabb) nem fogja tudni megmondani, hogy a szomszéd tízezres kompaktja, vagy egy kétmilliós m4/3-os rendszer van a fotós kezében.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12512) schawo válasza Peethy (#12511) üzenetére


schawo
titán

Olympus Mintaboltból 48 a kereső 20% kedvezménnyel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12513) Peethy válasza schawo (#12512) üzenetére


Peethy
őstag

Arra mi jogosít fel? Csak ilyen NatGeos klubkártyás kedvezményt látok. Vagy alanyi jogon jár? :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12514) schawo válasza Peethy (#12513) üzenetére


schawo
titán

Valakinek szólsz, akinek van, és szerintem egy pár sötért eljön veled. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12515) Mr.Csizmás válasza Peethy (#12511) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor T. Megrendelő, IJB :D ha a gép külseje alapján dönt

én a képek alapján rendelnék, ha az rendben van, és azt a minőséget aláírtan leadja nekem, onnantól akár lyukkamerával, vagy hörcsögökkel is dolgozhat.....

vicces, fb-n láttam olyan hirdetést, hogy fotós pózol a belépő+18-55+vmi budget tele kombinációval, és "esküvő, portré, és egyéb fotózást vállalok, 5000 ft, 700db kép, ebből 30 papírkép, telefonszám" felirattal a képen....

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12516) Peethy válasza Mr.Csizmás (#12515) üzenetére


Peethy
őstag

Persze, én értem ezt a részét, és nyilván nem ez alapján választottam eddig sem a cuccaim, mert akkor D40 + Dörr Danubia párossal fotóznék :D Nekem is van ismerősöm, aki egy 5 éves Fuji Finepixszel nyomja és tölti fel az életlen, homályos képeket nyakra-főre, de a munkahelyekhez "Fotós" van írva, és az albumának "No Photosop" a címe (mintha erre büszkének kéne lenni) :U

(#12514) schawo: itt a fórumon van valakinek? :)

Jól gondolom, hogy a Pana és az Oly m4/3-os objektívei tökéletesen kompatibilisek a másik gyártó vázaival? Van valami, ami miatt érdemes egy 45 f/1.8-at inkább Oly vázon használni, mint Panasonicon?

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12517) schawo válasza Peethy (#12516) üzenetére


schawo
titán

Az Oly vázakban szenzoreltolásos képstabi van, ami pont jól jön a stabi nélküli 45mm-nek. Bár rendes fényviszonyok között ennek nincs sok jelentősége.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12518) Marseille199 válasza Mr.Csizmás (#12515) üzenetére


Marseille199
senior tag

De sajnos akkor is ilyen világban élünk... Látom én is némelyik osztálytársam az 1000D+kitobi kombóval fotóművésznek érzi magát és esküvőt is vállal. Az igaz, hogy a művészettől és az értékelhető esküvőfotóstól is messze áll, de a piros nyakpánt és a Canon felirat sokaknak elég ám, és ez kib...ott szomorú dolog...

De mondhatnám ezt Nikon D300+18-55 Is kombóval, csak ő meg "koncertfotós" és amikor valami rockfeszt képeinek nem az ő képeit válogatták be, hanem valami "béna nőci, aki nem is vakuzott" képeit, akkor ki volt akadva :( :W

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12519) hegyimorc válasza Marseille199 (#12518) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Akinek erre van igénye az megérdemli, hogy szart kapjon a pénzéért. Ha drágán kapja akkor sem sajnálom, ha olcsón, akkor meg úgy sem lenne hajlandó megfizetni a minőséget.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12520) Peethy válasza schawo (#12517) üzenetére


Peethy
őstag

Most nézem ezt az E-PL2-t, és - bár nem említettem, hogy fontos lenne - nem igazán erőssége a videó, 1080p-t jó lenne, ha tudna. Így milyet ajánlanátok? Van a piacon olyan gép, ami tudja a 24frame-et?

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12521) madgie válasza Peethy (#12520) üzenetére


madgie
titán

Ha igazán fontos a videó, akkor GH1/GH2. De ott viszont kapaszkodj meg, elég műanyagos fogasúak (de beltérben csak ezek tudnak bokalef*sós videót)

szerk: "Sima", alap videókamera minőségű 1080p-t szinte mindegyik újabb váz tud már.

[ Szerkesztve ]

(#12522) Peethy válasza madgie (#12521) üzenetére


Peethy
őstag

Nem ez az elsődleges, de azért jó, ha tud. Képminőségben egy szinten vannak? Ha jól tudom, a GH2-ben van EVF is, az még előnyös lehet.

Szerk: nem is igazán a felbontás a lényeg, bár szerintem a legjobb minőséget már nem a 720p adja... D90 videójával annyira nem voltam elégedett, még Sandisk Extreme III-al is sávosodott néha beltérben, de lehet hogy ez user error.

Szerk2: a GH2 nekem már drága, 350ezerbe bele akarok férni és 3 objektív kellene mellé. GH1 kicsit régi típus már, nem kéne tartanom tőle?

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12523) Marseille199


Marseille199
senior tag

Meló után, hajnali első metrók egyike, Deák tér:

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12524) Peethy válasza Peethy (#12522) üzenetére


Peethy
őstag

Rendkívül megtetszett ez a GH2... ez a 14-42-es kit, amivel árulják, mennyire használható? Ez a videó lenyűgözött, gyönyörű képe van.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12525) Marseille199 válasza Peethy (#12524) üzenetére


Marseille199
senior tag

Háát, olyan kitobis. Nem rossz, de egyre erőteljesebben gondolkodok egy régi 14-45 beszerzésén.
Hogy jól értsd: egyáltalán nem rossz obi, de mondjuk egy A3-as nagyításban már egyértelműen jobb a régi kitobi a 14-45. Más kérdés, hogy Nagyon kevesen nyomatnak digitről papírképet, főleg nem ekkorákat. Monitorméretben meg szerintem teljesen tökéletes.
Csak néha már szúrja a szeme, a 45/1.8 képe mellett, ami 1.8-on is karcol :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12526) madgie válasza Peethy (#12522) üzenetére


madgie
titán

Mindkettőn van EVF, teljesen hasonló a két váz, sőt, a GH2-t sokan GH1.1-nek szokták hívni :D

A sávosodás valszeg user error, beltérben belezavarhat a videóba a világítás. Mivel te 24p-vel akarsz rögzíteni, az itthoni elektronyosság meg 50 Hz-en megy, így interferálhat a kettő (ezért hullámosodik). Ha 1/50 vagy 1/100 (vagy értelemszerűen az 50 többszörösét) záridőt erőltetsz a videóra, akkor az esetek nagy részében elmúlik ez a hullámzás. Teljesen csak a 25p-vel szűrhető ki, de ha ragaszkodsz ezekhez a záridőkhöz és nem mondjuk 1/60-nal kezdesz neki, akkor az esetek nagy részében jó lesz a 24p is.

A GH1 előnye a GH2-vel szemben, hogy tud natív 25p-t Full HD mellett. A GH2 "csak" 50i-ben tudja tárolni a 25p-t, ellenben a 24p-je elsőrangú (meg tud 30p-ből 24-et is lassítani gyárilag, vagy épp 8 fps-ből gyorsítani 24-et).

Amúgy mindkettőt használtan érdemes venni, Tulku most árulja asszem a GH1-ét, valami 90 ezres áron. A GH2 is megcsíphető 150-160 ezer körül, sokszor garisan is. Képminőségben a GH2 barátibb, sajnos a GH1 ISO 1600 felett bandingol, bár előnyére legyen mondva, hogy lefelé csal az ISO-val ,tehát ami itt ISO 1600, az más gépen ISO 2500 körül lenne (újabb Panákon, tehát a GH2-n is). A GH2-t még ISO 3200-nél bátran használom koncerten, nem bandingol.

De ez a hosszú szösszenet csak akkor fontos, ha tényleg a videó a fő cél. Ha a fotó és csak néha videóznál, akkor nyugodtan kereshetsz egyszerűbb/olcsóbb/szebb építésű vázat.

(#12527) Peethy válasza Marseille199 (#12525) üzenetére


Peethy
őstag

A kitobjektívet én is csak családi fotózásra használnám, ahol jól jön a zoom. Művészkedésre, ahol jó minőséget szeretnék elérni, mindenképpen fixeket használok.

(#12526) madgie: köszi, nem gondoltam volna, hogy tényleg a világítás miatt lehet. De ma is tanultam valamit :) 160ezer körül kiadnék érte, de ezt a 265ezres árat nagyon sokallom, főleg hogy csak kitben kapni. Majd körbenézek, de nagyon fellelkesített ez a dolog :) Nagyon szeretek videózni, és szerintem azért nem csináltam eddig, mert egyszerűen nem volt rá olyan eszközöm, amivel kifejezetten szívesen csináltam volna.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12528) Marseille199 válasza Peethy (#12527) üzenetére


Marseille199
senior tag

Akkor röviden: Jó :)

Aztán lehet mellé vásárolni a 12/2, 25/1.4, 45/1.8 sort, csak győzze az ember pénzzel :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12529) Tulku válasza Peethy (#12524) üzenetére


Tulku
veterán

14-42 felejtős, 14-45 ha zúm kell (vagy 14-140 de az használtan 130-150)

GH1-ről írtam, bár mivel épp árulok egyet, így hallgass meg másokat, mert részlehajló lehetek. Szerintem a GH-k gyorsaságra, kezelhetőségre nagyon jó gépek, illetve kiemelkedő videó tudással rendelkeznek. Nem az mft fronton kiemelkedőek, hanem úgy fényképező fronton...ha fontos az 1080p (24 vagy 25 frame, de szerintem jobb a 25, mert a 24 hajlamos a wolframszálat nem szeretni, de hadilábon áll az 50 Hz-vel is néha)

Madgie: ezt nem hiszem el, hogy 3 percig fogalmazok valamit és gyorsabb vagy... :)

[ Szerkesztve ]

(#12530) Tulku válasza Marseille199 (#12525) üzenetére


Tulku
veterán

No most fel kell állítsam azt a teóriát (üssetek!!!) hogy a régi (ezüst vagy szürke) 14-42 sokkal jobb, élesebb mint az új (teljesen fekete). Az új az nekem horror, minden részében elfogadhatatlan.
Fedman szerint igen nagy a szórás, lehet, hogy én egy periférikus minőséget fogtam ki, de a régi 14-42-m nem volt közel sem ilyen...

(#12531) hegyimorc válasza Peethy (#12527) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Bocs az offért, nem is igazán neked szól, de ezt a "csak családi"-t sosem értettem. Baromi sokat fizetnék azért, ha lennének nagyon jó minőségű családi fotóim, szüleimről, nagyszüleimről vagy akár tesóimról és rólam a régmúltból. A "művészkedős" szarokra senki sem lesz kíváncsi pár hónap múlva, az sem aki csinálta, mégis mindig a családi előtt van a "csak".

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12532) schawo válasza Peethy (#12527) üzenetére


schawo
titán

Ha videó számít, akkor GH1/2. Hátránya, hogy a méretelőny egy részét bukod. Ez egyben előnye is lehet: mivel kinézetre inkább a hagyományos dslrekre hajaz, a megrendelő kevésbé néz furcsán.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12533) Mr.Csizmás válasza hegyimorc (#12519) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van....

adtam tanácsot gépválasztás, á, neki nem kell kompakt....vett egy lowfos 1100at :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12534) BiriBum válasza Marseille199 (#12518) üzenetére


BiriBum
őstag

"béna nőci, aki nem is vakuzott" :W :DDD :DDD :DDD

(#12535) madgie válasza BiriBum (#12534) üzenetére


madgie
titán

Mit nem adnék, ha megvolna a régi Canon 300D-s reklámpapír, ahol a tízezres stadionban, focimeccsen 18-55-ös kitekkel, kisvakuval nyomták a képeket :D

EOS 300D csak 359 900 forintért. Az sem ma volt :))

(#12536) neevous válasza hegyimorc (#12531) üzenetére


neevous
tag

Kapcsolódó írás:

[link]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#12537) scarabaeus válasza madgie (#12535) üzenetére


scarabaeus
őstag

A háttérben is csillagot formázó vakuvillanások a nézőtéren. Az előtérben az egyik jóllakottnapközis mosolyú a kitobis 300D kijelzőjén néz egész alakos jelenetet a pálya túlfeléről.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12538) Marseille199 válasza Tulku (#12530) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ezt íratm én is, hogy bár nincs tapasztalatom a régi 14-42vel se a 14-45-el, de mindenhol azt olvasom-hallom, hogy sokkal jobb. Ki kéne próbálni egyszer a kettőt egy helyen, egy időben összelőni.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12539) madgie válasza scarabaeus (#12537) üzenetére


madgie
titán

Azaz! :K Anyáméknál hagytam vagy fél mázsa régi fotósújságot, egyszer át kéne nézni, hátha megvan :))

(#12540) Peethy válasza hegyimorc (#12531) üzenetére


Peethy
őstag

A jó családi fotó is sokszor "művészkedős szar", csak érzelmileg kötődünk hozzá. Én is szoktam teljes stúdiófelszerelést felállítani, ha féléves öcsémről szeretnék pár jó képet, a "csak" nem minőségbeli jelző. Szerintem egy családi esemény terén más a minőségi követelmény, mint egy esküvőn, előbbire Nikonon is bőven elég lehet a kit, utóbbira nem. Nem degradálni akartam a családi képeket, de a művészibb fotókból lehet pénze az embernek, a családi képekből pedig nem, egy ebéden nincs lehetőség beállítani a dolgokat, de egy portrésorozatnál más a helyzet, ott megengedhetem, hogy ugyanannyiba kerülő fixet használok :)

(#12532) schawo: A GH2-t ahogy megláttam, rögtön tudtam, hogy szerintem arra esik majd a választásom :) Ezeknél a gépeknél mennyire számít az expószám? Van egy meghatározott szám, amire tervezik őket? Mert ugye itt nincs zárszerkezet, ami DSLR-ekben leghamarabb tönkremegy.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12541) Tulku válasza madgie (#12539) üzenetére


Tulku
veterán

2002...az első "elfogadható" árú dslr...év végén németből hozattam a kit-et 280(!) ezerért.
És néztük hogy a nikony vagy a kanyon érzékelője jobb-e (D70)

Szerintem a kanyoné volt a jobb, de a nikony fényévekre volt a kinézet-kezelhetőség tekintetében...

És az a stadionos rekláfotóóóóó :)

(#12542) schawo válasza Peethy (#12540) üzenetére


schawo
titán

Ugyanolyan redőnyzár van bennünk, mint bármilyen dslrben. Sőt, itt nagyobb igénybevételnek vannak kitéve, mivel az állandó liveview miatt duplán nyit-zár a redőny.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12543) Mr.Csizmás válasza Peethy (#12540) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

zárszerkezet van, tükör nincs egész pontosan

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12544) Peethy


Peethy
őstag

Mik vannak... azt hittem, hogy elektromos zár van bennük. Ez a zár mennyit bír?

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12545) FEDman válasza Peethy (#12544) üzenetére


FEDman
addikt

Jellemzően a pro kategóriában szoktak csak ilyen adatokat megadni, ilyen mFT váz még nincsen. Mindenesetre én emiatt nem aggódnék, a mai világban jellemzően sokkal gyorsabban cserélnek az emberek vázat mintsem azok megfeküdnének.

Ha az megnyugtat én megvettem az első mFT vázat ami megjelent a piacon (Pana G1) és a mai napig vidáman kattingatok vele, teszi a dolgát ahogy azt kell. :)

(#12546) FEDman válasza Peethy (#12524) üzenetére


FEDman
addikt

Egy ilyen videóhoz csupán 3 dolog kell úgy mint: Philip Bloom, egy GH2, valamint egy Voigtlander Nokton 25/0,95 :)

(#12547) Marseille199 válasza FEDman (#12545) üzenetére


Marseille199
senior tag

Én is kíváncsi lennék rá. Sajnos beletettem jónéhány expót. Amilyen csínján bánok az analóggal, a digittel annyira nem :(

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#12548) Mr.Csizmás válasza Peethy (#12544) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nikon 1-esekben van e-zár, de olyat senki nem vesz

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12549) Peethy válasza FEDman (#12546) üzenetére


Peethy
őstag

Igen, elég komoly mélységélesség van, de szerintem a 45mm f/1.8-cal is egész jó kis snitteket lehet csinálni. A rajzolata tetszett leginkább :) Köszi az előző hsz-ed is, inkább nem aggódom miatta, de azért kérdezek majd egy expószámot.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12550) hp1950


hp1950
tag

Sziasztok!
Egy GH2+ 14-140 MEGA OIS használtan mit kóstál most? Újszerű kb fél éves.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.