Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98201) SoundON válasza zolnagy (#98196) üzenetére


SoundON
tag

Amúgy pont erre találta ki a Decentes arc a puck simulatort [link] hogy egy kávépogácsa ellenállását hozza ilyen mérésekhez, akár két féle méretben/flow rateben is. A 0,2mm [link] a 0,3mm [link] Persze ezeket házilag is el lehet készíteni egy vakszűrőből akinek vannak ilyen vékony fúrószálai és elég biztos a keze :)

(#98202) SoundON válasza SoundON (#98201) üzenetére


SoundON
tag

...vagy van a tűszelepes verzió amit tavaly én is csináltam


(#98203) zolnagy válasza SoundON (#98202) üzenetére


zolnagy
őstag

Ez igen :K
Nem kicsit maxoltad ki a témát :Y
Tehát hogy értsem. Van egy feneketlen kar, abban egy vakszűrőszerű, de annál látszólag mélyebb szűrő. Olyan mintha egy sima duplaszűrőnek le lenne zárva az alja, mert belülről ott vannak a lyukak. Na most ebben van két menet fúrva a tűszelepnek és a hőmérő szondájának. Így gondolom a tűszeleppel tudod a nyomást szabályozni. Ha jól látom ezt az egész betétet más karba is bele tudod tenni, tehát nem csak a képen látható GC karral tudod használni, hanem más márkáknál is.

A Decent szűrő nem rossz, de képzelem hogy el lehet szállva az ára. Kb mint a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#98204) konzumpro válasza #64275200 (#98199) üzenetére


konzumpro
senior tag

Karanténnal. Én vállalok egy pörkölést, de legyen csak 12 deka. :D Vagy kénytelen leszek két adagban, de az sosem egyforma. Bár önmagán belül sem egyforma. No nem baj, nálam (Imex CR-100) bevált a dédelgetem-babusgatom-imbolygatom, így elég egyenletes, amúgy ha csak leraknám, megakadna és fele megégne.

(#98205) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Hejhó!
A szállítmányozó mára, legkésőbb holnapra jelezte a Robot-inváziót. A klasszikus eset tűnik legvalószínűbbnek, azaz a pörkölési nap lesz ezzel is megkancaficézve. Aki kávéra váltaná az 5000 kedvezményt (150e a kiskerár), az dobjon mail-t holnap hajnalig lehetőség szerint. 2 x250g tetszés szerinti kávé (mindegy melyik). Hahajnalig nem fut be, akkor is lesz kávé, csak nem biztos, hogy mindegyikből marad. Aki nyerskávéra váltaná, az 3x300-al kell kibéküljön. Ha minden szépen lefut holnap (Robotok megérkeznek, dijbekérők ki-, utalások befutnak, túlélem a pörkölési napot és visszaérek időben a futároktól, akkor a GLS fogja kivinni a motyókat csütörtökön. Ha valami megcsúszik picit, akkor is be kell fussanak mindenkihez péntekig. Aki személyeskedni akar, azt is örömmel veszem, de az üzem jelenleg sajnos nem látogatható, lehozom a bejárathoz. Kérlek Benneteket, hogy mail-ben üzenjetek! Kösz szépen! Gábor

(#98206) qvik27 válasza paljoc (#98191) üzenetére


qvik27
tag

Ez sztem elég pöpec!
Nem lehetne, hogy néhány napra kölcsönkapjam a mérőt? (Pár mérés végett nem vásárolnék.)

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#98207) SoundON válasza zolnagy (#98203) üzenetére


SoundON
tag

Köszi zolnagy :)

Igen nagyjából így ahogy írod.

Ez egy gyári nyomifokis kosár (köszönhetően sz.zs. -nek ) , ami azért jobb mint egy sima vakszűrő, mert a dupla fal miatt így összefurkálva is jobban, merevebben tartja magát és elég mély a szerelvényeknek. Ráadásul kb ugyan annyi vizet tud megtartani (kb 20ml) mint egy 20g-os kávépogi.
A nyomás felépül rendesen ahogy kell, ezzel a tűszeleppel meg annyi vizet engedek ki és olyan lefolyási sebességgel mint ahogy az lenni szokott: első 4-5mp semmi, azután szép csöpögés majd egyre jobban elindítom hogy kb 36ml/30sec legyen a vége.
Mindeközben a hőelem a felsőszűrő alatt mér 2-3mm-el, de nem ér hozzás semmihez. Tehát valós hőmérsékletet és mindezt abban a zónában (az elfolyási lyuk felett) ahol a víz rendesen áramlik, hogy ne egy zsákutcában mérjem a kar hőellenállása miatti már kiegyenlített, melegen tartott vizet :)

És igen ezzel minden 58mm-es gépre rá tudok mérni amihez van naked kar.
Ezzel szoktam bosszantani a mindenféle gépeket és budapesti kávézótulajokat :)

(#98208) paljoc válasza qvik27 (#98206) üzenetére


paljoc
tag

De oda tudom adni, bár én is egy mérés miatt vásároltam!🤣 Én mást nem akarok mérni vele mostanság.

(#98209) sz.zs. válasza paljoc (#98208) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Akkor állj el a vásárlástól és vidd vissza :B

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#98210) paljoc válasza sz.zs. (#98209) üzenetére


paljoc
tag

Nem, mert mégis megmérnék ugyanígy vele valamit. Egy sima gaggia classic-ot bemelegítek jó 30 percig, mindenféle tuning nélkül, kíváncsi lennék annál mi történik. Ehhez viszont kell vennem egy gyári gaggiát.....kezd kissé költségessé válni ez a kíváncsiskodás.... :Y :DD

(#98211) sz.zs. válasza paljoc (#98210) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Aggyak kőcsön egy GC-t? :))
Amúgy itt van: [link]

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#98212) weinmaker válasza vicces1 (#98171) üzenetére


weinmaker
őstag

Én csak ugatom a témát, de maximálisan egyetértek. Fos cuccokból összehányt gagyi kerékpárok.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#98213) Toobee válasza weinmaker (#98212) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem nincs Dekás bringám, de ebbe például nem nagyon tudok belekötni. Ha szétnézel a konkurenciánál, akkor láthatod, hogy ez vázszett vagy afeletti ár picivel. Van pár jó ajánlatuk ezen kívül is.

https://barbieripnk.hu/

(#98214) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok.
Egyedi bojlertömítést szeretnék csináltatni, Pesten hova érdemes menni? Úgy egyedi hogy méretben, nem a "profil". Illetve milyen anyagból kellene amit tartós? Sima szilikon? ~ 10 éve van a gépben és nem tudom már kitől és milyet rendeltem akkor.
Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#98215) sz.zs. válasza gyuri860213 (#98214) üzenetére


sz.zs.
senior tag

O-ring Kft .
Szilikont vegyél, vagy, ha nincs az a méret ami kell (szinte kizárt) akkor szilikonból csináltass.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#98216) gyuri860213 válasza sz.zs. (#98215) üzenetére


gyuri860213
tag

Okes, Köszi.

(#98217) paljoc válasza sz.zs. (#98211) üzenetére


paljoc
tag

Ez nem jó, mert nincs fent a kar!😆
Csináltam még egy próbát, kivágtam egy hártyavékony fallal rendelkező műanyag poharat az aljától egy cm-re, egy meghajlított drótkerettel az 58-as felsőszűrőhöz passzentosan pont oda lehet tartani. A pohár oldalfalán levő likon dugtam most be a szondát. 2x90 mp-et csapoltam előáztatás módban, a kifolyó vizet direkben mèrve a pohárban. Az eredmény ugyanaz, csak 2 fokkal alacsonyabban, 87 fok körül mozog az a pár tized +/-. Ezt amúgy a másik géppel csináltam, nem a tegnapival, a pid ugyannúgy 90 fokon állt.
Itt van maga a mérés összeállítás 🤭😱:

(#98218) WarLock07222


WarLock07222
tag

Épp most érkezett a JH féle World's Largest Coffee Tasting kit, viszont véletlenül kettő is érkezett belőle. Van esetleg itt olyan, aki lemaradt volna a rendelésről, viszont szívesen csatlakozna az eseményhez?

(#98219) vicces1 válasza Toobee (#98213) üzenetére


vicces1
aktív tag

Mit hasonlítunk mivel?

Rokrider vs Specialized, Scott, Trek, Colnago stb.?!
Szarvasit LM-el? :)

Ezt a turisták még be is kajálják.
Ebben az 1300-1800 euro sávban tömegével van kínálat még itthon is.
Van pár sztenderd felszerelés, alkatrész-szett, amivel szerelik őket, kb. ugyanaz.
Mondjuk, hogy alsóközépkategória.

Csak a kényelmes, tudatlan megy rokrájdért" mert ott van az autópályán, meg bedobták a reklám újságot.

A különbség, hogy egy nevesebb márka forgalmazótól, üzlettől, valódi supportot kapsz, elbeszélgetnek veled, hogy mire használnád, mi jó neked, stb. a Dechatlonban meg se szaktudás, se normális szervízelés.
Pl.

Amúgy egy német, vagy angol webshopból pedig 7-800ezres kategória van ennyiért.
És még nevük is van pl. Canyon, Focus, Cube, stb,

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#98220) fragola.6035 válasza vicces1 (#98219) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A bicajokkal súlyosabb problémák vannak, mint hogy Decathlonos, vagy szakboltos.
100-nál több bicaj járt itt szerelni ebben a szezonban, voltak köztük minden féle.
A legfőbb gond az volt velük, hogy be volt rágódva a kerékagy, mert újonnan nem voltak beállítva. Azt mondom, hogy 100 bicikliből max 5-ben van a kerékagy beállítva, a többi szoros. Ezáltal 1-2 ezer km után sérül, berág, és a kerékpár már soha nem fog úgy gurulni, mint új korában. Sok emberrel próbáltattam ki alsó-középkategóriás biciklit, amit én árulok, "sírva" ültek vissza a 300 ezres biciklijükre.
Itt a lenti képen egy felsőkategóriás Deore kerékagy, ezt épp most egy 3 éves KTM-ből vettem ki. Totál szoros volt az agy, totál szét van rágódva, pedig visszahordták éves szervizre, szakboltba!! Nagyon sok ilyet cseréltem ki.
A Decathlon persze, hogy nem állít be biciklit, de hogy a szakbolt miért nem, azt nem értem.
Úgyhogy lehet bárkinek bármilyen feliratos biciklije, jó eséllyel egy olcsó jób beállított biciklivel köröket verne magára.
Ez a videó is elég beszédes.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#98221) datee válasza WarLock07222 (#98218) üzenetére


datee
csendes tag

én szívesen elhoznám! :Y

(#98222) LazacX


LazacX
tag

Tömítést kellene cserélni a Brikkámban, kérdésem hogy van-e minőségi eltérés a kínálatban? A másik, hogy 2 személyes 3 éves a jószág, méretbeli különbség van-e a mostani fekete aljú, és e között?

(#98223) koxx válasza fragola.6035 (#98220) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Iparis csapágyas agyat kell venni és akkor nincs ilyen probléma :) vajsimán fut az élettartama alatt. Sose értettem, hogy a shimano miért pusholta ezeket a béna kónuszos golyós megoldásokat, rémálom.

(#98224) neducsinm válasza Parci (#98167) üzenetére


neducsinm
csendes tag

Nem akarok unnepronto lenni, de megneztem az arajanlatot es 480 gbp + szallitas + VAT volt az....
Amugy Simi volt itt a heten latta mukodes kozben

(#98225) Toobee válasza vicces1 (#98219) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem nem kell eladni ezeket, egy Trek Remedy, egy ősrégi Cannondale CAAD2 merev, meg egy Scott Yecora van napi használatban. Ettől még simán venném a lenti Dekás bringát. Ezeket én láttam élőben is, nem nagyon tudok belekötni. 0 km-es szervizre meg szükség van, de azt nem a Dekában érdemes csinálni.

https://barbieripnk.hu/

(#98226) Parci válasza Toobee (#98225) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pacsi az igazi, handmade in usa cannnondale-ért!! (rush 2000, utolsó amerikai széria)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98227) adriankoooo válasza paljoc (#98217) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Please ne tedd offba, mert elég rossz így olvasni. :))

(#98228) Koczó93 válasza koxx (#98223) üzenetére


Koczó93
őstag

Én csak országúti kerekekben vagyok otthon, de egy komoly kerékben sincs “ipari” csapágy, nem véletlen. Most ez egy eltúlzott kijelentés, nyilván lehet találni, de egy Campagnolo Bora ultra köröket fog verni minden kerékre a “szar kónuszos megoldásával” :B

[ Szerkesztve ]

(#98229) Parci válasza neducsinm (#98224) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyiért szaladni nem kell :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98230) fragola.6035 válasza koxx (#98223) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Mert egy jól beállított alap Shimano agy is odaver egy alap iparinak. Szerintem. Ha pontos a kónuszos agy, nagyon jól be lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#98231) koxx válasza Koczó93 (#98228) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy campi bora annyiba kerül mint egy jobb használt autó. Nyilván azon a szinten jobb minőségűek a cuccok. De érdemes egy pillantást vetni a Chris King agyakra, abban nem sok kónuszt találsz :) Házon belül gyártják a csapágyakat is az agyhoz [link]
2007 óta van a montimban egy novatec iparis agy ami ugye nem a csúcsok csúcsa mégse kellett soha hozzányúlnom.

[ Szerkesztve ]

(#98232) vicces1 válasza fragola.6035 (#98220) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ez így van, pont most ecseteltem a fórumtársnak.

Itt annyi különbséget tennék, hogy van kókler és korrekt szakbolt és szerviz is.
Mikor így berág egy forgó alkatrész az a tulajdonos hülyesége, vagy nem akarta cseréltetni, mert drágálta, vagy lusta.

Azért az ipari csapágyas tengelyeket, középrészt, kormánycsapágyakat nem tudod úgy összeszorítani, hogy beálljon.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#98233) verti1


verti1
tag

Egy kónuszos agyat a kerék építése után lehet beállítani pontosan, gyárban előre magában az agyat nem lehet. A sokszor maga a felhasználó nyírja ki a kónuszos agyat a gyorszár atomra tépésével. Egy helyesen beállított agyat is könnyedén ki lehet nyírni egy ilyen egyszerű dologgal, főleg az elsőket. Ha rendesen be van állítva, karban tartva akkor 30 év múlva is ugyan olyan vaj puhán forog egy SH agy. Egy iparis agy ebből a szempontból sokkal megbocsátóbb és felhasználóbarátabb, de kevésbé is bírják az oldalirányú terhelést mint azok a sima mélyhornyú olcsóbb szutykok amiket általában beépítenek. Az átlag ipari a nyomába se ér még egy Alivio-nak se. Az ilyen berágások nagy része kókler szerelés vagy user error.

[ Szerkesztve ]

(#98234) fragola.6035 válasza vicces1 (#98232) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem, ez nem a tulajdonos miatt van. Ez egy 3 éves 3x9-es KTM, még eredeti lánccal, nincs benne 2000 km. Visszahordta éves szervizre. Ami kicsit szoros, az is egyszerűen berág, ha nincs jól beállítva. Nem egyedi eset, 10-ből 9.5 ilyen. Ez az eladó hibája, és 10-ből 9.5 eladó így adja el. A tulaj észre sem veszi, mert nincs összehasonlítási alapja, csak ha ráül egy jó biciklire.
Van bőven árrés, bele kell hogy férjen 2x12 perc agy beállítás.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#98235) vicces1 válasza Toobee (#98225) üzenetére


vicces1
aktív tag

Nem említeném mivel megyek, (na jó de :) De Rose King XS), de a francia multis kedvenc helyett ajánlva ínyenceknek.

A Cannondale még most is ott van!

Most viszont megtekerem a Kinut amit viszont pl. Te és Vert is ajánlott, ezért köszönet.
Meg Kalmárnak a hozzá adott kávékat.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#98236) vicces1 válasza fragola.6035 (#98234) üzenetére


vicces1
aktív tag

A gyári kereket nem az eladó rakja össze, de persze leszervizelhetné.
Vacak és kevés zsírral vannak összerakva.
Ha meg van szorulva vagy kotyog azt eléggé észre venni, csak kicsit megemelem és kézzel megforgatom, oldalra megmozgatom már akkor érezni.
Kivéve, pedig kézzel forgatom a tengelyt minden kiderül.
Szóval nekem ez az én hülyeségem, persze nem kell mindenkinek érteni aki csak tekerni akarja.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#98237) Toobee válasza vicces1 (#98235) üzenetére


Toobee
veterán

:R

Jó gép!

https://barbieripnk.hu/

(#98238) Toobee


Toobee
veterán

Tchibo hattyúnyakas vízforraló 15596 Ft a kávé világnapja miatt. A kosárban vonja le, ma még biztos tart az akció.

https://barbieripnk.hu/

(#98239) Madrid


Madrid
újonc

Kihasználatlanság miatt eladó egy AVX-es beszerzésű pár hónapos 1Z PRESSO JE-PLUS eszpresszó képes kéziőrlő, 60.000,-Ft-ért. Hirdetésben is feladtam, elérhetőség ott.

(#98240) koxx válasza Madrid (#98239) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ah ne csináld már épp mikor kezdtem elengedni a kéziőrlő témát :DDD

(#98241) WarLock07222 válasza Toobee (#98238) üzenetére


WarLock07222
tag

Ez vajon mennyire jó amúgy egy 40-50k-s kettlehöz képest? Miért van ennyi differencia az áraik között a design és a nagy hype-ot leszámítva? Annyira nem tűnik bonyolult (és precíziós) eszköznek ahhoz, hogy ilyen különbségek legyenek a piacon.

(#98242) lojzi1 válasza Madrid (#98239) üzenetére


lojzi1
csendes tag

oh basszus... ilyet vettem én is nemrég. Ha korábban mondtad volna.. :)

(#98243) Cathfaern válasza WarLock07222 (#98241) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Valószínűleg semennyire: [link]
De ahogy utaltak rá később, csak egy kis "tuning" kéne a Tchibo-snak is: [link] :D Poénon túl persze ki tudja hogy kiömlőnyílás szélesség milyen, mennyire sima a belső fala a nyaknak, stb... ezek mind befolyásolják a kiömlő vizet.
40-50k-snál azt fizeted meg, hogy biztos jó arra amire kitalálták (na persze ár nem minden, szóval inkább "nagy eséllyel jó"... ), és nem csak úgy néz ki, mint ha jó lenne :) Plusz nyilván rétegtermék, emberek 90%-a elöntöget sima vízforralóval is.

[ Szerkesztve ]

(#98244) lojzi1 válasza WarLock07222 (#98241) üzenetére


lojzi1
csendes tag

vettem egyet kíváncsiságból. Röviden: ha rendesen lekoppintanák pl. a Hario-t, akkor jó lenne. Itt olyan egyszerű dolgokra gondolj csak, mint csőr íve és a kifolyónyílás szöge. A gombok száma is nekem kicsit sok meg komplikált, de annyira nem vészes. Meg nekem a 0,8l-es méretéhez képest valahogy túl nagy, az egész. de ez lehet csak az én bajom,

(#98245) 72lakiluk


72lakiluk
tag

Ha tudtam volna, hogy a Decathlonos példálózásomból ez lesz :W

(#98246) WarLock07222 válasza lojzi1 (#98244) üzenetére


WarLock07222
tag

+ #98243

Hát, akkor ez lehet nem lesz instabuy még ennyiért sem. Végülis egy mezei vízforralóhoz képest max. a hőmérséklet akkor az, amit nyer az egyszeri vásárló. Mondjuk nem értem akkor a célközönséget, mert gondolom egy teához, vagy akár manuális esspressohoz meg minek venne az ember hattyúnyakút?

(#98247) Cathfaern válasza WarLock07222 (#98246) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A célközönség aki követi a kávézós influenszereket és látja hogy mindenki ilyennel nyomul, de annyi pénzt nem szán rá, mint amennyibe a rendesek kerülnek és nem is érti mi a különbség meg mire is jó a hattyúnyak úgy általában. Valószínűleg elég széles réteg :)

(#98248) Parci válasza Cathfaern (#98247) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most nem azért, de 35 ezer forintért én is leflexelnék a csőréből :U

nevetséges 50 ezer forint egy vízforralóért, akkor is, ha van benne egy 3e ft-os pid.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98249) #64275200


#64275200
törölt tag

Házi pörkölőverseny vagy pörkölő háziverseny

Mivel már elmúlt a KV Világnapja és én még mindig gondolkodom, ez azt jelenti, hogy ráfogtam a dologra mint őrkutya a csibészkarra.

Az elképzelésem a következő. Aki úgy gondolja, hogy szeretne élni azzal a lehetőséggel, hogy az általa pörkölt kávét több, a Forumon is jelenlévő Ízmester is megkóstolja és arról véleményt mondjon, akkor privátban írjatok nekem, hogy kit érdekel a dolog. Mindenki kap 25 deka kávét és ha meg tudjuk oldani a pesti átvételt akkor személyesen vagy ha nem lehetséges akkor postán megkapja. Költsége kávé ára + posta költség. Mindenki olyan ízprofilt választ, amilyet akar vagy amilyen éppen sikerül, és ezt feltünteti a kész produktum csomagolásán.
Bazsee71 vállalta a sensory csapatnak való eljuttatást.
Alapból erre gondoltam. Várom a jelentkezőket és a lebonyolítással kapcsolatos más segítő javaslatokat.

(#98250) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Egyáltalán nem reklámnak szánom, de vettem avxbéla kávékat, az új sorozatból (a k@rvadrága, iszonyatmenő és univerzumcsászára pörkölőjükkel készülteket).
Majd lövök képet, mert így #csakaduma, de eszméletlenül konstans színű cuccot állít elő. Talán nem is láttam még ennyire egyformára pörkölt szemeket. Nem mondom (nem is értek hozzá), hogy ebből messzemenő következtetéseket érdemes levonni, ráadásul olcsó kávé (manufaktúrás vonalon mindenképp), de olyan, mintha matt autólakkal szórták volna be műhelyben :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.