Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) mufi válasza mdav88 (#65148) üzenetére


mufi
senior tag

Mazzer Major vs SJ vs Mini?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#65152) Toobee válasza mufi (#65151) üzenetére


Toobee
veterán

Nem tudom olvasod-e folyamatosan a fórumot, de kb mindegyik ki lett tárgyalva kismillió alkalommal. Vagy csak WO?

https://barbieripnk.hu/

(#65153) mufi válasza Toobee (#65152) üzenetére


mufi
senior tag

Néha vissza olvasok - viszont pl major meg a sj ára azért nem ugyanaz, és konkrétan az érdekel: megéri -e...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#65154) Toobee válasza mufi (#65153) üzenetére


Toobee
veterán

Azt vedd, amelyik belefér a keretbe. Egyik sem lesz csalódás, ha nem egy lefingott szarkupacot találsz.

https://barbieripnk.hu/

(#65155) 8nemesis8 válasza Rush77 (#65044) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi, nekem is ez volt a tippem, hogy nem nagyon van, vagy nem olcsóbb.
Olvastam valahol, hogy a mineralbalace vagy melyik alig tisztíja, ellenben a hagyományossal!
Bár nem tudom, hogy igaz-e!

sz.sz.: [65045]
Köszi, Fragola?
Tegnap jártam nála, beszélgettünk is róla. De most alig 2 hónap alatt lett a graef és a GC meg pár apróság, nem kevés kiadás, egyenlőre csak nézem a lehetőségeket.
Nagyon impozáns masszí darabok, meg ahogyan látom javítható örök életig, ha van egy együes szaki!
Mivel lenne jobb a Major, hogy drágább?

[ Szerkesztve ]

(#65156) mufi válasza Toobee (#65154) üzenetére


mufi
senior tag

Bazz itt mar inkabb a meret szamit, nem fer be a SJ a nagy tartyal miatt a pult-szekreny koze... :( major vagy mini lesz jo aron majd ha talalok. A kavegep meg sajna varat meg magara...
Mas: ezekben a daralokban mennyire okos babszemet illetve orlemenyt tarolni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#65157) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sok finom kávét kívánok nektek a találkozóra, remélem legközelebb tudok csatlakozni, de most indulunk szalagavatóra feleségem öccsének! :R
Illetve, nagyon szívesen várnám a tapasztalatokat pár mondatban összefoglalva, amit esetleg sikerült feltárnotok okosságokat!

Tegnao jártam fragolánál, köszönöm a sok hasznos tanácsot és a kiváló tampert, bár kipróbálni nem tudom, tényleg nagyon minőségi darab! :R

(#65158) jack B. válasza mufi (#65156) üzenetére


jack B.
csendes tag

gyorsabban öregszenek benne a szemek, szóval nem érdemes ott tárolni. Károly cikke szerintem hasznos ebből a szempontból (is).

(#65159) adp válasza mufi (#65147) üzenetére


adp
őstag

Ez a Sajatod? :O

(#65160) mufi válasza jack B. (#65158) üzenetére


mufi
senior tag

3 hét...azta q....dobhatom ki a jo kis mintanak kapott kavekapt pallyotztol :W
adp: nem az enyem az egy netes kep. Why?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#65161) mdav88 válasza mufi (#65160) üzenetére


mdav88
senior tag

Mini,sj, major,royal,robur a méreti sorrend szerintem.

Szerintem a tartályt ne számold, valószínű, hogy adagonkemt fogsz daralni.

(#65162) adp válasza mufi (#65160) üzenetére


adp
őstag

Hat mert ez elegge felso kategorias gep az ara is sztem millio feletti

(#65163) mdav88 válasza adp (#65162) üzenetére


mdav88
senior tag

4500dollár

(#65164) Frogz válasza emiki6 (#65140) üzenetére


Frogz
csendes tag

Az általad készített kávéhoz legközelebb eső Cold Brew "receptje" emlékeim szerint 1:4-10 arányt ír a kávé-víz esetében. Azt 10-20 órára hagyják ázni hűtőben (esetleg szobahőmérsékleten). Mindezt persze elég durva szemcseméret mellett. Ha neked 1:12,5 az ízletes, persze az is lehetséges. Espresso-hoz hasonlítani szerintem felesleges, inkább a FP, amit én hasonló arányokkal készítek.
Persze ott csak ~4 perc az áztatási idő... :)

(#65165) sz.zs. válasza 8nemesis8 (#65155) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Fragolánál járt szervizelésen, de Bazsee71-é volt, tőle vettem.
Nagyobb, robosztusabb, gondolom ezért drágább?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#65166) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

részint mufi is ezt kérdezte, de én még annyit kérdeznék hozzá: most egy graef cm 702-es darálóm van és szerintem eléggé hangos. 3-4 éve nálam van, egyébként elketyeg rendben, viszont nagyon vinnyog amikor darál. nem olyan hú ennek valami baja van hangosan, hanem ez ilyen szerintem. valami halkabb darab érdekelne, szerintem idő kérdése és egy reggel rámtöri a szomszédság az ajtót.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#65167) mdav88 válasza sz.zs. (#65165) üzenetére


mdav88
senior tag

650w, 83mm kés, lehetőség 3 fázisra és fordulatszám szabályzásra.

(#65168) mdav88 válasza Agostino (#65166) üzenetére


mdav88
senior tag

Vegyél kézit :)

(#65169) mufi válasza adp (#65162) üzenetére


mufi
senior tag

Ahhoz képest elég vacakul néz ki...ennél nekem még egy GC is szebb... :Y

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#65170) Peti...(16v)


Peti...(16v)
tag

Koffeinrandi: kösz srácok a szervezést és hogy elcipeltétek a gépeiteket! Jó volt ismét összefutni a régi ismerősökkel, meg végre személyesen találkozni akivel még eddig nem sikerült.
A kávéról: hááát, kiugrón jót nem kóstoltam, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül, valszeg az alapanyag nem volt az igazi. A legjobb általam kóstolt kávét Lali csapolta az ssp késes Jolly/rézbojleres Gaggia kombóval.

(#65171) Agostino válasza mdav88 (#65168) üzenetére


Agostino
addikt

nem túl életszerű megoldás sajnos két duplát lereszelgetni félig kómásan

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#65172) mdav88 válasza Agostino (#65171) üzenetére


mdav88
senior tag

Halk szerintem egyik sem lesz igazán. Kéziből is van alternatíva, kinu pl gyorsan és jól őröl. De vannak olcsóbb és vállalható alternatívák e téren.

(#65173) Rush77 válasza mdav88 (#65172) üzenetére


Rush77
aktív tag

Ma a koffeinrandin hallottam halk darálót. Eureka Atom. Na az halk volt. :DDD

(#65174) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, köszi mindenkinek, aki eljött és emelte a rendezvény fényét. elnézést, ha valami nem volt frankó a helyszínnel, étteremmel, ezt tudtam szerezni, ahova el is fértünk.

a rohadék robur a nap végére már normális shotokat csinált, de igazán zenész kávét én sem ittam ma. a darálókról nem tudtam meg semmit, egyedül a dalla cortéról derült ki, hogy rohadtul nem bírja a folyamatos csapolást.

most meg itt van a pulton fragola atom-gaggiája és azon gondolkodom, hogy mivel fogok tamperelni az ufó 58 mm-es szűrőben :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65175) sz.zs. válasza Parci (#65174) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Mi köszönjük a szervezést! :)

Képek

(Ha nem működne a link, szóljatok.)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#65176) Csápájev válasza Parci (#65174) üzenetére


Csápájev
őstag

Jó volt ez.
Megszoktam, hogy jó kávékat nem iszom ilyenkor 😂
Ennek ellenére jók ezek, érdekes cuccok vannak mindig.
Köszi a szervezése!

(#65177) mdav88 válasza Rush77 (#65173) üzenetére


mdav88
senior tag

Vakon én is ezt mondtam volna, mert ezt olvasni, de személyes tapasztalat nincs.

Fehér Kony és Robur karton tuningja mellé az én Majorom is beállhatna, csak nem fehér :D

[ Szerkesztve ]

(#65178) Rush77 válasza mdav88 (#65177) üzenetére


Rush77
aktív tag

Igazából csak azért vágtam rá mert roppant halknak tűnt. Bár a catlerhez képest az összes jelen lévő őrlő halk volt (mondom ezt úgy, hogy életemben nem használtam ilyeneket, csak hallottam ma). De az összes közül ez tünt a leghalkabbnak.

(#65179) sz.zs. válasza mdav88 (#65177) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az nem Robur, Royal! De végülis nem ez a lényeg :N

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#65180) mufi válasza Rush77 (#65173) üzenetére


mufi
senior tag

Azt mondod a Catler hangos volt? Konkrétan melyik Catler?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#65181) mdav88 válasza sz.zs. (#65179) üzenetére


mdav88
senior tag

Botsh! Elnéztem :)

(#65182) Rush77 válasza mufi (#65180) üzenetére


Rush77
aktív tag

Cg8010 (az enyém gastroback de csavarra ugyanaz) Kb 1 szint a graef-el talán kicsit más a hangszín. Az enyém picivel magasabb hangon nyomja.

(#65183) Peti...(16v) válasza mdav88 (#65177) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ezt láttad már? Major motortakaró lemez

(#65184) nederlanden


nederlanden
senior tag

Helo.mi a velemeny/tapasztalat errol a geprol->
https://www.philips.hu/c-p/HD8966_01/granbaristo-automata-eszpresszo-kavefoezoe

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#65185) mdav88 válasza Peti...(16v) (#65183) üzenetére


mdav88
senior tag

Túl egyszerű lenne...😂

(#65186) nederlanden válasza nederlanden (#65184) üzenetére


nederlanden
senior tag

Szoval egy Saeco granbaristot szeretnenk,van vkinek tapasztalata ezzel a tipussal?Vagy akkor mar inkabb plussz 100ezerert xelsis?esetleg ugyanazt tudna egy pico baristo vagy egx jobb incanto?koszi elore

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#65187) norkov84 válasza Parci (#65174) üzenetére


norkov84
tag

Szerintem is jó volt, köszi a szervezést Neked és Bazsinak, na meg mindenkinek, aki bármivel is hozzájárult a nap fényéhez :)

És megvan az új kiszemelt a tuning mini e személyében. Köszi Zoli a bemutatót és lehetőséget ;)

(#65188) Rush77 válasza nederlanden (#65186) üzenetére


Rush77
aktív tag

Szia.

https://m.logout.hu/tema/kave_topic/hsz_65034-65034.html

Más.
Én is szeretném megköszönni mind a szervezést mind a hasznos infókat és tapasztalatokat amikre ma szert tettem.

[ Szerkesztve ]

(#65189) John3:16 válasza Agostino (#65171) üzenetére


John3:16
csendes tag

Ha motorost szeretnél, belefér az anyagi keretedbe, és tényleg az extra halk működés a legfontosabb akkor Eureka Atom. Augusztus óta használom, jó kis daráló.

(#65190) John3:16


John3:16
csendes tag

Én is jól éreztem magam ma! Köszönöm minden résztvevőnek a jó társaságot és külön köszönet a szervezőknek! :)

[ Szerkesztve ]

(#65191) soldier2


soldier2
őstag

Csatlakozom az előttem szólókhoz, és köszönöm a lehetőséget, hogy ott lehettem.
A kérdésekre válasz: halk daráló:Eureka atom. A kézi darálókat is alázta hang téren. Vannak hátrányai, akit komolyan érdekel azért nézzen ennek utána.
Darálók: bár eget rengető kávé nem volt, de azért a kötelezőt hoztuk. Az ssp késes Joly viszont annyira szálazta az ízeket, higy meglepő, még el is játszottam a gondolattal, hogy rendelek egy pár Robur kést is (aztán elvetettem az ötletet egyelőre)
DallaCorte: a Mini szuperül szerepelt Parci, de vsz nincs az az egykaros gép ami 2 szűrővel, 2 baristát ki tud szolgálni. Szerencsétlen 2-3 percenként tolt egy presszót, az elején akár több mint tízet zsinórban, az lett volna a csoda, ha nem borul meg a hőháztartása.

nederlanden: automata gépek témában segítséget a Kávékorzó automatás fórumán találsz.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#65192) celf


celf
őstag

köszönöm én is a szervezést! jó volt látni a sok forumtagot! :)
és nagyon sok szép masina gyűlt össze. :R

(#65193) sz.zs. válasza norkov84 (#65187) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A tuning Mini E tényleg jó cucc, ha nem lenne a Major, most olyanra hajtanék! Kár, hogy amikor Verti kínálta, nekem, meg sem néztem... :N

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#65194) Parci válasza soldier2 (#65191) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de az ssp jolly kés legalább más, mint a gyári és komolyabb kések után van mintázva. az ssp robur kés viszont szerintem egy sima robur kés más felületkezeléssel, nem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65195) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon pöpecül működik fragola tuning gaggiája! nagyon rég láttam már gc-t, de így a pulton nagyon szép, arányos, nem túldizájnolt gép. teljesen rákívántam.

üröm az örömben, hogy nincs nálam 58-as tamper, de találtam egy poharat, aminek pont jó méretű az alja, így egész jól tudok tömöríteni. a shotok szuper szépen jönnek le, tényleg jobban cremásít, mint a dalla corte, végig szebb a lefolyás. a végeredmény ugyanakkor így elsőre gyengébb.

és amit nem tudnék már megszokni semmi pénzért: hogy támaszkodni kell a gépre, ha felteszem a kart, különben forog vele az egész :DDD

a darálóval egyszerűen nem tudom, hogy mi volt tegnap :F , most a gaggiához a régi joker beállítása pont jó :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65196) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

...ééés, ahogy nézem, készül már majorhoz is ssp kés. lehet melegíteni a pénztárcákat, gondolom mégegyszer annyiba fog kerülni, mint egy major, de hát daráló-podkeszt szinten up-to-date-nek ;] és menőnek lenni nincs ingyen! (amúgy biztos pöpec cucc lesz)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65197) bl4ze válasza sz.zs. (#65175) üzenetére


bl4ze
veterán

Miért van minden fotó ilyen halszem optikával fotózva?

.:. bl4ze .:.

(#65198) Csápájev válasza Parci (#65195) üzenetére


Csápájev
őstag

Tuning Gaggiáknál max ezt lehet felhozni hibának..., De hidd el van az a pénz,amiért negszoknád😊

Blaze: gopro

(#65199) Parci válasza Csápájev (#65198) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez nem hiba, vele jár. ahogy a kis, kicsit gagyi csepptálca is. meg egy sor egyéb apróság. minden gépnél kell kompromisszumokat kötni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65200) norral


norral
aktív tag

sziasztok!

Nekem van mini electronicom, és már régóta gondolkodom rajta, hogy tuningolom. MIlyen lehetőseg vannak? Miket ajánlotok?

Üdv:
norral

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.