Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65801) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Urak! A 14 g LM Strada szűrőnek van IMS megfelelője?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#65802) mdav88 válasza sz.zs. (#65801) üzenetére


mdav88
senior tag

Most érkezik majd Szegedre 12/14grammos kosár ami hasonlít rá.
Én most vettem egy ims superfine kosarat, az első csapolok pozitívak, de még nyuznom kell.

(#65803) mdav88


mdav88
senior tag

Mindmeghalunk
[link]

(#65804) pacuha69


pacuha69
csendes tag

Túl vagyok a Kopi Luwak kóstolásán. Nem voltak túl nagy elvárásaim vele kapcsolatban, csak borzasztó kíváncsi voltam rá. Próbáltam az agyamban kikapcsolni azt, hogy "itt márpedig éreznem kell valami különlegességet, hiszen ez a Kopi Luwak", de nem kellett túlerőltetni magam, hiszen nem hozott számomra túl sok meglepő ízt. Magán hordozza a tipikus Indonéz ízjegyeket. Az első néhány adag nem is ízlett annyira. Aztán láttam János írását arról, hogy lesz ez még jobb is, csak nagyon friss még, így pár napot vártam még vele. Aztán újból rákóstoltam. Alap karaktere nem változott, csak érezni lehetett, hogy "megnyugodott" a kávé, kicsit tisztult a kép, és már némi erjedt gyümölcsös íz is megbújt a földes, kakaós ízek hátterében. Ettől még én is azt vallom, hogy bőségesen vannak ettől jóval különlegesebb, finomabb kávék, csak azokat nem eszi meg előtte semmi. Nyilván ez csak egy vélemény, ettől még messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, meg kell kóstolni. Tudom, pofátlanul drága, de egy hobbiban nem igazán beszélhetünk arról, hogy megérte e vagy sem.

(#65805) Parci válasza pacuha69 (#65804) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az utolsó mondatoddal nem értek egyet. arról nem beszélhetünk, hogy racionális költés-e valami abszolútértékben nézve. de ha a kopi luwak 100e ft-ért "nem olyan különleges", más meg van, ami 15e ft-ért különleges és jobban is ízlik, akkor máris megvan a saját válaszunk arra, hogy vegyünk-e ilyet vagy sem. ha pedig meglepően sokan ugyanerre jutnak (már akik kóstolták), akkor arra is megvan a válasz, hogy általánosságban megéri-e az árát a kávé.

köszi a visszajelzést!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65806) pacuha69 válasza Parci (#65805) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Ilyen megvilágításban maximálisan egyetértek Veled.
Leginkább arra irányult ez a megjegyzésem, hogy én például nem lennék elégedett azzal ha a Kopi-val kapcsolatban csak más véleményére hagyatkozva kéne eldöntenem, hogy ez milyen, illetve, hogy nekem hogy ízlene, tudván, hogy ez szinte biztos, hogy csak egy egyszeri alkalom lesz sokunk életében. És ebből a szempontból viszont ez a 10ezer forint már nem is tűnik olyan soknak.

(#65807) sz.zs. válasza mdav88 (#65802) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én is szemeztem vele, de Gaggiához nincs, csak E61-hez.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#65808) Parci válasza pacuha69 (#65806) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, ezzel meg én értek egyet. az a helyzet, hogy nálam sem a 10e ft a döntő, ami miatt nem próbálom ki, mert ennyi pénzt, sőt, a többszörösét el lehet tolni egyetlen traffipaxszal (...). engem egyszerűen nem villanyozott fel eléggé a kofi ahhoz, hogy akarjam. egy méregdrága geisha filter előrébb van a bakancslistán.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65809) mdav88 válasza sz.zs. (#65807) üzenetére


mdav88
senior tag

Gaggiahoz másfajta 58mm kosár kell? :Y

(#65810) Csápájev válasza mdav88 (#65809) üzenetére


Csápájev
őstag

Igen. Az e61esnek magasabb a pereme,nyírja a kartömítést rendesen.

(#65811) mdav88 válasza Csápájev (#65810) üzenetére


mdav88
senior tag

Inkább szélesebb ha jól látom: b68 gaggiahoz, b70 e61, de lehet magasabb is.

(#65812) Csápájev válasza mdav88 (#65811) üzenetére


Csápájev
őstag

Az is lehet. Nagyobb,az a lényeg. Felmegy meg minden, van nekem is e61hez való,csak nem sűrűn használom,mert a gyári gaggia kartömítés drága :D

(#65813) mdav88 válasza Csápájev (#65812) üzenetére


mdav88
senior tag

Mitől nyirná jobban azt nem tudom, sosem volt gc-m, csak e61 kompatibilis fejeim.

(#65814) Csápájev válasza mdav88 (#65813) üzenetére


Csápájev
őstag

Attól,hogy nagyobb , mint ami beleavó ;]

(#65815) mdav88 válasza Csápájev (#65814) üzenetére


mdav88
senior tag

1 milliméterrel arrébb nyomja🤣

(#65816) 8nemesis8 válasza gpbenedek (#65765) üzenetére


8nemesis8
veterán

Méretekben tudsz segíteni vagy ezek nem szabvány méretek és külön kávés boltban kéne vásárolni, mondjuk expolygon vagy avx?
Kartömítést múltkor rendeltem expolygontól, tehát az van a többit kellene beszereznem és ugye Szegeden élek :)

Tudnál mutatni esetleg olyan kazánt, ami kráteres és már inkább hagyjam rá?
Egyébként 3000ért vettem én is most egy kazán felsőt, tehát van pótkazán, ezen nem múlik :)
Ettől függetlenül a réz alkatrészeket is nem ártana eltisztítani, gondolom a citromsavas víz meg kevés lenne, hogy minden szutykot leszedjen!?

(#65817) 8nemesis8 válasza fragola.6035 (#65768) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi persze, bár nem tudom mi számít még éppen jónak és mi az ami már gázos. Ha szétkapom küldjek be egy képet és akkor tudtok segíteni szakértő szemetekkel?
Vagy van talonba pár olyan kép, ami mutatja a kukázandó darab állapotát esetleg?

Köszi a linket, ez alapján indultam volna el, de sajnos a tömítések pontos méretét nem tudom. :(

mdav88: [#65770], karácsonykor terveztem vagy 1-2 nappal előtte, így a kiszerelés és magammal hordozás problémás, ha sima mezei tömítésekkel foglalkozó boltba nem lesz, mert akkor nem tudom "kávés" szakboltba eljutni! Ezért gondolkoznék előre...

Csápájev: [#65771], kazán felső és ennek a tömítése OKÉ, ezek megvannak, engem a többi érdekelne. Fragola képén számos további is látható, erről keresnék csak infókat.

[ Szerkesztve ]

(#65818) 8nemesis8 válasza fragola.6035 (#65773) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi szépen, azt hiszem pontosan erre voltam kíváncsi :) :R

(#65819) gpbenedek válasza 8nemesis8 (#65816) üzenetére


gpbenedek
csendes tag

Mindenképpen kávés boltban érdemes vásárolni, vagy olyan tömítéses boltban, ahol tudják, hogy erre a felhasználásra milyen anyagot kell adni. (epdm, szilikon) (ha szegedi vagy, az avx-be miért nem tudsz eljutni?)
Ha szeged:
GC alkatrészek

4x szolenoid
1 x kazán
1x gőzcsap

[ Szerkesztve ]

(#65820) adp válasza sz.zs. (#65801) üzenetére


adp
őstag

Expolygonnal vettem ims szurot kb 4e
Nekem a kisebb van abba kb16-19g megy

(#65821) 8nemesis8 válasza gpbenedek (#65819) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi neked is, ezek szerint rosszul használtam a keresőt :)

Olvasom itt ezt a WDT-zést.
Most van egy a kis Graef és IMS szűrőn(IMSből az általatok is ajánlott van: I.M.S 2 12/18grH24.5 GA), amibe igyekszem 17g kávét rakni, de ha nem ütögetem (mert ugye nem szabad), akkor mire eléri a 17g-ot már igen magas lesz és rendesen szórok is mellé. Nálatok is így néz ki?
Ilyenkor kerül fel a WDT magasító vagy minek nevezik és átkeveritek gyorsan?

[ Szerkesztve ]

(#65822) gpbenedek válasza 8nemesis8 (#65821) üzenetére


gpbenedek
csendes tag

A kevergetősdi csak tölcsérrel működik persze.

Kérdezted a réz alkatrészeket: ha sósavat akarsz használni, akkor csak okosan, mert a túl tömény szetszedi a krómot. Illetve higításkor mindig figyelj rá, hogy a víhez öntsd a savat, ne fordítva.

(#65823) 8nemesis8 válasza gpbenedek (#65822) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ilyen kis darálónál mint a Graef előfordul a rögösödés, sőt... Gondolom erősen ajánlott lenne alkalmaznom a technikát?
A linkelt videóben mennyire csinálja jól emberünk?

Milyen arányban érdemes? Nem feltétlen akarok savazni, ha van más hatékony módszer, de ha jut idő a szétszedésre tisztításra, akkor nem akarom elnagyolni!

(#65824) Peti...(16v) válasza jack B. (#65781) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Adtál egy jó ötletet ezzel. :R
4 db szaloncukor akasztót beleszúrtam egy dugóba, egész jó kis eszköz lett belőle. Eddig hústűt használtam, de a több és vékonyabb szál jobbnak tűnik. A mini habverő nálam se vált be, rögösíti az amúgy rögmentes őrleményt, és fel is tapad rá, úgyhogy nem látom előnyét. Viszont ez a dugós kis eszköz könnyen elkészíthető, és a szálak formájával is lehet kísérletezni, hogy a keverés mellett hogyan a legalkalmasabb a felület simítására.

[ Szerkesztve ]

(#65825) adp válasza Peti...(16v) (#65824) üzenetére


adp
őstag

A rogmentes orlemenyt nincs is ertelme ilyen eszkozzel "rogmentesiteni", persze hogy osszeall

[ Szerkesztve ]

(#65826) Peti...(16v) válasza adp (#65825) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Nyilván. Nem rögmentesítésre, hanem elkeverésre, eloszlatásra, egyengetésre akartam használni.

(#65827) prandris válasza prandris (#65779) üzenetére


prandris
tag

Elkelt!

(#65828) Xabi78 válasza 8nemesis8 (#65823) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Hátööö... a végén az oldalirányú rázómozdulat eredménye az, hogy a széli részeken kevesebb lesz az őrlemény, ahol így hajlamosabb a csatornásodásra és a gyors kioldódásra, míg a pogácsa közepe túl sűrű lesz, és ott nem lesz kioldódás.
Helyette a WDT után szerintem sokkal jobb a finom (gumilaphoz) kocogtatás lefelé, hogy kicsit tömörödjön, majd utána a tamperelés. Így sokkal egyenletesebb lesz a kioldódás. Tamperelés után már nem kocogtatunk!
A palmtamp elég sok gondot megold még, sokkal konzisztensebb lefolyásokat lehet így produkálni. Nekem az a tapasztalatom, hogy a kioldódás szempontjából sokkal fontosabb az egyenletes vastagságú pogácsa, mint a 15 kilós nyomás. Egy időben próbáloztam alig tamperelés és izomtamperelés témában, a szélsőségektől eltekintve szerintem sokkal kisebb jelentősége van a tamperelés erejének, mint a minőségének.

Érdemes ezeket nyitott szűrőtartóval ellenőrizni, elég gyorsan "büntet" bármilyen hiányosságot. És bár tudom, hogy ez inkább diagnosztikai eszköz, én nem tudok szabadulni a szűrő alján meginduló kv látványától, ezért szinte csak ezt használom.

A WDT szerintem sokat segít a jó kávé felé vezető úton, érdemes vele kísérletezned. Nagyon jó daráló és kellő rutin után meg valószínű fölösleges "indiántánc".

szerk: az én tölcsérem aldis tejfölösdobozból készült, jól szolgál már lassan egy éve. Nem csicsás, de a célnak megfelel és könnyen pótolható.

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#65829) Bazsee71


Bazsee71
őstag

IMS-éknél ez a Nanoquartz bevonat kimerül a könnyebb tisztíthatóságban?

Mert így otthoni használatra nem sok pluszt ad.

(#65830) hifis50


hifis50
csendes tag

Ha valaki tejkiöntés tudás nélkül akarja a vendégeit kábítani, egy ügyes kis kütyü, amiről ráadásul kiderült, hogy magyar fejlesztés. 8000Ft-ért szerintem megéri.
Videó

[ Szerkesztve ]

(#65831) Frogz válasza hifis50 (#65830) üzenetére


Frogz
csendes tag

Hát nem kételkedem benne hogy magyar fejlesztés, de Alin ~3$. Ránézésre ugyanaz. :)

(#65832) hifis50 válasza Frogz (#65831) üzenetére


hifis50
csendes tag

A youtube videókat nézve kiderült, ez már nem is egy friss dolog. Nyilván nem elfogulatlan összehasonlítás, de mégis csak egy videó az eredetiről és a másolatról.

(#65833) radi8tor válasza Frogz (#65831) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ránézésre minden ugyanaz Alin... :U

⭐ Stella

(#65834) mufi válasza hifis50 (#65830) üzenetére


mufi
senior tag

8 ezret? kivágsz kartonból egy sablont bevonod alufóliával...100 ft oszt csá...8 ezer...még mit nem :N

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#65835) mufi


mufi
senior tag

Honnan lehet tudni, hogy egy mazzer darálóban új kések vannak? Rengeteg olyan hirdetés van ahol azt írják újak a kések. Én mint "kezdő" ezt honnan tudom megállapítani és esetleg azt honnan, hogy egy pl mazzer miniben mazzer SJ kések forognak?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#65836) tariattila válasza mufi (#65835) üzenetére


tariattila
veterán

miniben max akkor foroghat SJ kés ha az electronic változat...
körömpróba a neve a tesztnek :D az élen végighúzod a körömházad és ha lehánt róla réteget akkor éles (új)

(#65837) 8nemesis8 válasza Xabi78 (#65828) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi szépen!
Akkor lefelé kocogtatás kevésbé rossz, mint oldalra?
Milyen szűrőt használt és mennyi kávéval?

Sikerült a palmtampot beszerezni, nyitott karral próbálkozok, ami meglepett, hogy legtöbbször szinte 0 a spricc, de ha kevesebb kávét használok, mint 18gramm, akkor előforul, mert gondolom akkor már a tampert is utána kéne állítani!

Ha nem nagy kérdés, ezt az aldis tejfölöspoharad linkelnéd? Elmegyek holnap és veszek egyet, átmenetileg jó lenne!
Azt olvastam itt, hogy parafadugóba érdemes szűrni mondjuk szaloncukor akasztót vagy éppen széthajtott gemkapcsot. Kiindulásnak jó lehet?

(#65838) soldier2 válasza mufi (#65834) üzenetére


soldier2
őstag

És hogy jön ez az eredeti funkcionalitásához?

8nemesis8: bármelyik pohár jó, az alját kell levágni a megfelelő helyen

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#65839) mufi válasza tariattila (#65836) üzenetére


mufi
senior tag

Ez szerinted? Megéri? Mazzer

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#65840) gpbenedek válasza mufi (#65839) üzenetére


gpbenedek
csendes tag

Noway. Ez a ficko csinalta a csomagoloszalaggal korbetekert Ulkas GC tuningot, foldeles nelkuli eletveszely. Raadasul ez egy regi SJ. Fragolat kerdezd meg inkabb.

(#65842) mdav88 válasza fragola.6035 (#65841) üzenetére


mdav88
senior tag

Szia!

A linea eladó lesz, aktuális?
Ha igen mi pénzért méred majd?

Jöhet privátban is.

Köszi!

(#65843) fragola.6035 válasza mdav88 (#65842) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Elkelt már, illetve a leendő gazdája várja, hogy kész legyen. Ára 1.2m.

https://caffe35.webnode.hu/

(#65844) mdav88 válasza fragola.6035 (#65843) üzenetére


mdav88
senior tag

Ajánlottam volna egy kávézós ismerősnek, de akkor meg sem lebbentem neki.
Köszi!

(#65845) zolnagy


zolnagy
őstag

Akinek régi Quickmillel volt dolga. Konkrétan ez egy 0650

A lefuvatószelep alján a pöcöknél csöpög. Ez a pöcök nyomja fel a szelepben található golyót, ekkor elengedi a nyomást a 3. játraton. Kvázi ez egy mechanikus háromjáratú. A gond ekkor van, azaz melegítési, vagy kikapcsolt állapotban. Ez a pöcök egy réz hüvelyben csúszik, de nem vagyok biztos, hogy ez tömítene.
Talán belül lehet egy tömítőgyűrű (?) Mivel ezt a műanyagot nem lehet szétszedni, így az nem cserélhető, vagy?
Ha valakinek volt ilyen, hogy tudta megjavítani? Nincs kedven elektromos 3járatúra cserélni, pedig elméletben már végigjátszottam, hogy beépíthető lenne.

A képek:
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#65846) fragola.6035 válasza zolnagy (#65845) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Van benne egy o-gyűrű, aminek nekinyomja a rugó a golyót. Elég nehéz kicserélni, már régen csináltam ilyet, nem emlékszem, hogy lehet kiszedni.

https://caffe35.webnode.hu/

(#65847) zolnagy válasza fragola.6035 (#65846) üzenetére


zolnagy
őstag

Azzal akkor nem lehet baj, mert amikor nekinyomja a rugó a golyót, akkor ugye lezárja a víz útját a 3. járatig és ekkor nyomás alá tud kerülni a kávépogácsa. Ekkor nem is csöpög. A gond akkor van, amikor nem megy a szivattyú. Ekkor a pöcköt felfelé nyomja a kapcsoló karja, ami elmozdítja a helyéről a golyót. Tehát itt a golyó alatti tömítésnek már nincs szerepe. A víz a golyó alá tud vándorolni és így a 3. járat felé, ami a cél is lenne. De az nem, hogy a pöcök mellett is kiszivárogjon :)

(#65848) Kazasi


Kazasi
tag

Üdv!
A kávégépeknél alkalmazott különböző fejtípusokat tárgyaló írást tudnátok linkelni? Valami olyasmit, ahol a gyártók eltérő megoldásait mutatják be vagy hasonlítják össze...

(#65849) 8nemesis8 válasza soldier2 (#65838) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi, akkor próbálkozok a beszabással!

fragola.6035: Esetleg egyedi színben is lehetne kérni a Mazzer-t? Említetted, hogy rendszeresn újítok őket, később talán érdekelne, fehéret nálad szépnek láttam, de talán mattban érdekes lehetne vagy az egy sérülékenyebb felület lenne?

[ Szerkesztve ]

(#65850) fragola.6035 válasza 8nemesis8 (#65849) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A fényesen talán keményebb a lakk. Egyedi színben egyenlőre nem csinálok.

https://caffe35.webnode.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.