Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50483) neumanki válasza adp (#50466) üzenetére


neumanki
tag

Kezdő (bár most se érzem magam core usernek) koromban én is sokat görcsöltem a másodperceken, aztán az okosak mindig mondták hogy eresszem ezt el...

Ha nem tetszik a kávé lefolyása, állítok az örlőn. Ha tetszik a lefolyása, akkor addig engedem a lefolyást, amíg tetszik. Ha 25mp-nél már átlátszó, vizes, akkor leállítom, ha 40mp-nél még mindig szép vékony ragadós, akkor nem. Ha tetszik 25mp-nél az íze, akkor hagyom, ha hígnak érzem, akkor finomítok az örlőn, hogy lassabb lefolyású legyen, ugyanez visszafelé is igaz.

Konklúzió: ne másodperceket keressetek szerintem, hanem szép lefolyást, jó ízű eredményt. Ugyanez igaz, a használt kávé mennyiségére és a kifolyt ml mennyiségre is. Ha 30ml-esen ízlik a dupla, akkor úgy a jó, ha 50ml-es akkor úgy, lesz*rom mit hívunk espressonak, mit ristrettonak...

Tapasztalatom szerint a világos pörkölésűek lefolyása hamarabb bevizesedik, ezért hamarabb leállítom, mert nem tetszik a lefolyása.

Amúgy a vibrációs Grimac-omon a folyás jellemzően 8-10mp-nél indul el az ipari rotációs 5mp-éhez képest (amit amúgy nem is bánok, kis előáztatás). Szóval 25mp-nél 15mp-e lenne lefolyni a megfelelő mennyiségű kávénak, ami nem túl sok...

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.