Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) Parci válasza hifis50 (#41849) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is igazán tudnék elfogult lenni (minek az irányába), de arra gondoltam, hogy viszonylag nehezen viselem a kényelmetlenségeket. ma már idegesít, hogy garatot kaparok, seprek, esőtáncolok, a felhasználói élmény elég vacak a legtöbb ipari darálónál. az ízlés elég szubjektív dolog, de a használati előnyök nem. ha a kialakításból adódóan nincs pangó őrlemény és emiatt nem 2 percig tart egy őrlés, hanem 20 mp-ig, az óriási különbség. ilyesmire gondolok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41852) Surda-


Surda-
őstag

Nyitott szűrőtartó kart hol érdemes venni? Expolygon? (GBaby)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#41853) hifis50 válasza Parci (#41851) üzenetére


hifis50
csendes tag

Ez a daráló a teljes átjárhatósága miatt éppen abban nyerő, hogy egészen minimális kávé marad benne darálás után. Pangó őrlemény pedig semmiképpen nincs, mert nincs hova. Viszont van vele egy kis kényelmetlenség, ami a külső kés forgatásából adódik, és elkerülhetetlen. Az, hogy bizonyos fordulatszám felett a centrifugális erő miatt itt feltapad a kávé a külső kés falára. Tehát ahhoz, hogy teljesen kiürüljön, kétszer - háromszor rá kell indítani. Ennyi összesen. Ez most manuálisan megy pl. a fedél emelgetésvélel, de ha tényleg termék lesz, ott nem gpond egy egyszerű áramkörrel ezt automatizálni.
Az eddigi kisérleti példányból leszűrt tapasztalat szerint a presszó igényli a magasabb fordulatot, tehát ez a jelenség pont ott fordul elő. A filterkávénál jobb a kézidarálós sebesség, ott erre sincs szükség.

(#41854) Surda-


Surda-
őstag

Ezt a bakelit Gaggiát azóta se vitte el senki? Máskor meg hetekig semmi jó ajánlat.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#41855) Parci válasza hifis50 (#41853) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha ez automatizálva lesz, akkor tényleg semmi. így sem tragédia, amikor ecsetelgetni kell (plusz eszköz, ami ott koszol, fedelet emelgetni stb.), az a "gond".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41856) Surda- válasza Surda- (#41854) üzenetére


Surda-
őstag

Nincs már meg

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#41857) And06


And06
aktív tag

új szerzemény! kiváncsi leszek otthon is izleni fog-e. 1kilóval lesz idő kisérletezni :)

(#41858) fragola.6035 válasza And06 (#41857) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Régebben egyik kedvencem volt a Kimbo. Aztán nemrég a SIRHA kiállításon ittunk a Kimbo standnál és mindnyájunknak kimondott kellemetlen volt. Hogy pont melyik Kimbo volt, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#41859) levytee válasza And06 (#41857) üzenetére


levytee
csendes tag

Én a múltkorában egy Kimbo Aroma Inteso-t magasztaltam az egekbe,de kibontás után vagy három jó kv után ellaposodott,eltűntek a savak,maradt magában a klasszik telt erős kv íz.

levytee

(#41860) Surda- válasza bl4ze (#41802) üzenetére


Surda-
őstag

Hol vetted?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#41861) bl4ze válasza Surda- (#41860) üzenetére


bl4ze
veterán

Márton utca, Manuel bolt.

.:. bl4ze .:.

(#41862) Surda- válasza bl4ze (#41861) üzenetére


Surda-
őstag

:R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#41863) adp


adp
őstag

Nyaralni vagyunk korfun.
Termeszetesen v60 szettet betettem. Viszont semmi friss filter kv nem volt otthon. csak egy pin up ( ami ugye most 'vilagosabb' valamivel) es presszonak nem jott at.
Mondom a semmitol jobb, de kellemesen csalodtam benne. Barna cukival teljesen vallalhato. Tea ize van. Igy sajnos hianyolom a reggel friss kv illatot/ izt :D de legalabb a koffein megvan es ize se rossz.

miutan spicyval is filtereztem,( es meg 1-2vel azok nem jok) es jo lett azert ugy latom,hogy egyes sotet porik is jok lehetnek nem kizarolagossab a casmo extra vilagosai aranyaron...

[ Szerkesztve ]

(#41864) weinmaker válasza adp (#41863) üzenetére


weinmaker
őstag

Ne tegyél bele cukrot, és nem lesz tea íze ;)
A cukor viszi el abba az irányba, a filterbe nem kell semennyi cukor hidd el ;)
Egy próbát megér ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#41865) Dr_Senkihazi válasza adp (#41863) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

sziasztok
szeretnék a napokban egy használt,automatát venni,olyan 50k környékén.
amiket néztem:
-xsmall (ennek több tipusa is van)
-odea giro
-talea giro
esetleg szemeztem a régebbiekkel is,nekem bejön az a formavilág,pld.incanto és ennek fajtái,villa,stb...

ti akik jártasabbak vagytok a témában,melyiket ajánlanátok ezek közül?vagy melyiket nem?:)
árban nem mennék e fölé.
van egy zalaegerszegi shop,ott néztem ki több tipust is,ad némi garit is,korrektnek tünik a csak pozitiv értékelései miatt.
elöre is köszönöm!
üdv

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#41866) kaligula válasza Dr_Senkihazi (#41865) üzenetére


kaligula
tag

Én régebbi típust vennék, ha lehet, fém házban. A Saeco/Spidem Royal vagy Magic. Sokkal robusztusabbak, mint az újabb verziók. Ha jó helyről veszed, én ezeket ajánlanám.

rovidkv.reblog.hu

(#41867) levytee


levytee
csendes tag

Black sheeptől az Espresso blend 2.0 ittam ma (most). Nem a legkedvezőbb árú, 2400/200g. 90fokon,egy kicsit hosszabban az 1:2 aránynál.Teljesen jó kis kávé lett,klasszik és gyümis átmenetként kértem,ezt adták. Az első korty olyan sima testes klassziknak tűnt (itt még kicsit,csalódottan éreztem magam),majd a második kortyintástól kellemes gyümis lecsengéssel zárult végig , az íz sokáig megmarad a szájban. Elégetett vagyok, kivéve az árával.Kár,hogy a belvárosi üzlet fenttartási költségek is rárakódnak az árára,amúgy lehet nem mennék máshova. :-)

[ Szerkesztve ]

levytee

(#41868) Gigi01


Gigi01
őstag

Ma jött egy Brikka.Első főzésnél szivárgott víz(pár csepp),közelebbről megvizslatva hibás.
Melegvízzel próbáltam főzni,lehet annyira nem is mertem megtépni,de így ruhával nehezebb is.
Hidegvízzel megpróbálva,úgy már jobban rácsavarva már nem jött semmi.
A kávé jó,még a crema-t nem sikerült tökéletesíteni,de majd meglessz.

Szerintetek cseréltessem?

[kép]

[kép]

(#41869) vicces válasza Gigi01 (#41868) üzenetére


vicces
addikt

én biztos kicseréltetném. ott vagy felfekszik a gumi vagy nem.. :F

:)

(#41870) adp válasza weinmaker (#41864) üzenetére


adp
őstag

Az a baj ugy nekem nem jon at az otthoni szettel.meg Casmo se annyira... Greaf cm702 utolso fokozatan tolom, lehet az a hibas, sztem nem egysegesen daral es kerul bele kisebb szem amitol kesernyes. De ha 2p 10-30mp nel tobb az osszido akkor is

Tamp & Pull-ba szoktam inni ott meg soha nem tettem bele. Ott kicsit mas a daralo

[ Szerkesztve ]

(#41871) dozó válasza Gigi01 (#41868) üzenetére


dozó
tag

Sajnos a mostaniakból szinte az összes szivárog, de rendbe lehet őket rakni
[link]

[ Szerkesztve ]

(#41872) gubabela válasza Gigi01 (#41868) üzenetére


gubabela
senior tag

Ez elég rondán le van ütve, én cseréltetném.

(#41873) Gigi01 válasza dozó (#41871) üzenetére


Gigi01
őstag

Igen néztem már,csak nálam elég neccesnek találtam.
Mivel netről rendeltem,nem tudom mennyire lenne megoldható a csere.
Erre a hibára is szól a garancia,esetleg ilyen terméknél él a vásárlástól elállás?
Holnap főzök vele párat,ha nem lessz vele gond,akkor marad.
Azért jó,ilyen árban az ember nem ezt várná el.

[ Szerkesztve ]

(#41874) And06 válasza Gigi01 (#41868) üzenetére


And06
aktív tag

én ezt visszaküldeném!

(#41875) Gigi01


Gigi01
őstag

Írtam mailt avplanet-nek.De most nézem jópáran panszkodnak rájuk,asszem besz@ptam.Vissza sem merem küldeni.
Alig találtam boltot,ahol 2 személyes Brikka volt,fasza.

(#41876) gubabela válasza Gigi01 (#41875) üzenetére


gubabela
senior tag

Miért nem nézel 4eset? Az is jó.

(#41877) adriankoooo válasza Gigi01 (#41875) üzenetére


adriankoooo
senior tag

2 hétig mindenféle indok nélkül visszaküldhetsz bármit, az eredeti csomagolás sem fontos.

(#41878) ronin s8 válasza Gigi01 (#41868) üzenetére


ronin s8
senior tag

Cseréltesd. Hányadék kelet-európai munka... :W

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#41879) fragola.6035 válasza ronin s8 (#41878) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

De mit is várunk romániától, Európa legnagyobb szemétdombjától.

https://caffe35.webnode.hu/

(#41880) kk831228 válasza Gigi01 (#41868) üzenetére


kk831228
addikt

Nagyon gyorsan küld vissza, cserélniük kell... Ez egy trágya... :W :(

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#41881) soldier2 válasza fragola.6035 (#41879) üzenetére


soldier2
őstag

Ez azért kicsit erős. Lehet Paljocnak más a véleménye.
Hibás cucc mindenhol van, a román brikkánál viszont a kelletél/elfogadhatónál több, ez viszont a helyi minőségbiztosítás hibája is (Pl. kína le tud gyártani egy iphonet hibátlanul, de van, hogy elrontanak egy 4x4-es vaskockát) ha a Renault rendettud ott tenni akkor a Bietti is tudna, ha érdekelné.

A Brikkat csereltetni kell, valahol csúnyán sérült. A négyszemélyes meg sokak szerint gyengébb kávét készít. Az én román kétszemélyesem jól működik, készítettem is pár napja egy jó fotót a robbanásról, de a gyerek eláztatta a vízálló telefont, így kép egyelőre nincs meg.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#41882) levytee válasza soldier2 (#41881) üzenetére


levytee
csendes tag

Dolgoztam egy német cégnek aki románban gyártatott, sírva hagyta el a gyárt. Szóval osztom a fragola véleményét, a ritka kivétel a minőség,azokat lehet sajnálni az általánosítás miatt.

[ Szerkesztve ]

levytee

(#41883) dozó válasza levytee (#41882) üzenetére


dozó
tag

A cégek akik Romániában gyártatnak azok nem a minőségért mennek oda hanem a profitért, a német az meg egy fura nép, Svájci minőséget szeretne Etióp árakon.

(#41884) levytee válasza dozó (#41883) üzenetére


levytee
csendes tag

Ebben is van igazság...

levytee

(#41885) kk831228 válasza dozó (#41883) üzenetére


kk831228
addikt

Nem is értem.. Pl. Samsung magyarországon szalagmunkás bér 90-100 ft, románia 50-70 ft és az árak szinte ugyanott vannak mint magyarba... :F

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#41886) vicces válasza kk831228 (#41885) üzenetére


vicces
addikt

és az árak németországban is ott vannak, mint magyarba..
de románia akkor is ipari hulladékgyár marad ;]

:)

(#41887) fragola.6035 válasza soldier2 (#41881) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ha túl mégy a Kárpátokon, láthatod, hogy a sz@r az utcán hömpölyög. Én még akkora igénytelenséget sehol se láttam. A Renault sem kivétel, bár ők még otthon sem tudnak egy átlag minőséget elérni.

https://caffe35.webnode.hu/

(#41888) Surda- válasza fragola.6035 (#41887) üzenetére


Surda-
őstag

Egyszer nézz el Indiába,na ott konkrétan tényleg az utcán hömpölyög a szar :D

Mindig kétkedve olvasom,hogy Románia így beelőz, meg úgy beelőz minket [link], aztán ha kimegyek azt látom,hogy kb 50 évvel le vannak maradva.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#41889) kaligula válasza fragola.6035 (#41887) üzenetére


kaligula
tag

Bár a Kárpátokon innen, de szívesen látok bárkit Ungváron sok kávéra és egy kis kulturkörútra.

rovidkv.reblog.hu

(#41890) looser válasza dozó (#41871) üzenetére


looser
addikt

Köszi a tippet! Nálam is megjelenik az "előnedv" és néhány vízcsepp is lefolyik az oldalán, de az kb. fél-egy percig tart, utána megnyugszik. Milyen finomságú papírt használtál? A szlikon helyett szerinted lenne egy állandó(bb) megoldás? Olaszban még vajon lehet eredeti Brikkát kapni? Üdv :R

szerk.: valaki linkelt pár hónapja egy derék olaszt, aki szerintem úgy 20 grammra megpakolja a Brikkáját, őszintén szólva én is hagyok egy kis púpot rajta (kb. 15 g), de mindig cremával jön. Mondjuk az is hamar eltűnik, mint nálad tette, szóval egyet máris ki tudok küszöbölni a három problémaforrásból :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41891) levytee válasza looser (#41890) üzenetére


levytee
csendes tag

Azt írja,h ez olasz gyártású,de ki tudja. : https://www.amazon.com/Bialetti-07008-Brikka-Espresso-Machine/dp/B008G48DW4

Bocs mobilról nincs link csatolása gombom.

levytee

(#41892) simi.esp.28 válasza levytee (#41891) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

Ha jól tudom az olaszok teteje nem nyitott, hanem ilyen:

A lyukas tetővel rendelkezők már nem olasz gyártmányok,talán így a legegyszerűbb megkülönböztetni őket.
Mondja ezt az, akinek nincs semmilyen brikka-ja, szóval javítsatok ki nyugodtan. :D

(#41893) gubabela válasza soldier2 (#41881) üzenetére


gubabela
senior tag

"négyszemélyes meg sokak szerint gyengébb kávét készít."
Ez szerintem nem így van. Nekem mindkettő volt (jelenleg 4-es van), a 4-es semmivel sem volt rosszabb mint a 2-es. A nagyobbik kènyesebb az arányokra, nehezebb eltalálni, de ha sikerül, akkor semmivel sem lesz rosszabb a vègeredmèny mint a kicsivel, sőt!

[ Szerkesztve ]

(#41894) Gigi01


Gigi01
őstag

Megvárom a bolt reagálását,de nem hiszem,hogy sikerrel járna az ügy.Más panaszkodott rájuk pénzvisszatérítés végett is.Ma reggel is főztem,pöpec lett. ;) Lett crema,bár még nem az igazi,és most már nem volt eresztés.Lehet beképzelem,de csokoládés ízt éreztem,amit eddig még nem,pedig nem tettem bele.Jelenleg Tchibo Sicilia Style-t főzök.Ilyen,max. 3-4e/kg környékén milyen kávét lenne érdemes kipróbálnom?Mivel többet iszom,szeretnék picit arabica irányba elmozdulni.

(#41895) gubabela válasza Gigi01 (#41894) üzenetére


gubabela
senior tag

A tchibo sicilia teljesen jó hozzá. Nekem a pacific la piazza, lagos (mondjuk ez robi), kapucziner karib-tenger, pallyotz chocko madness is ízlett.

(#41896) looser


looser
addikt

(#41891) levytee: Made In Europe, abba belefér :-)

(#41892) simi.esp.28: igen, valószínűleg ez lesz az. Gugli képkeresővel csináltam egy "régi" keresést, amikor még tuti nem a keleti szomszédunknál volt a gyártás. Itt is hasonlóképp néz ki, bár azt írja a kétszemélyesre, hogy azon nincs ablak fent.

(#41894) Gigi01: szerintem még érdemes lehet 1-2 "nagy" classic (robis) blendet is kipróbálnod a Dallmayr, Segafredo, Lavazza, Pellini, Corsini vonalról. Ha olcsó 100% arabikát keresel, a Lidl-ben van jópárféle, a fél kilós kiszerelésű piros és sárga ill. a kilós arany zacsis és a bio Bellarom szerintem mind érdemesek kipróbálásra.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41897) levytee válasza looser (#41896) üzenetére


levytee
csendes tag

Amit én néztem made in Italy van írva. No de ez semmire nem garancia, igazából akkor tuti ha fogod,látod....

levytee

(#41898) looser válasza levytee (#41897) üzenetére


looser
addikt

Ez igaz. De ahhoz ott kell lenni. Jövőre már remélhetőleg ott nyaralunk, akkor körülnézek :-)
A linkeden lévőhöz volt írva Made in EU.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41899) ronin s8 válasza gubabela (#41893) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én is erre gyanakszom, hogy nem nagyon van különbség a 2 ill. 4 személyes között. Ez az arány dolog igaz lehet, talán tényleg érzékenyebb rá a 4 személyes. Nekem a 2-es román, a 4-es olasz, és én személy szerint jobban szeretem (azt is használom) a 2 személyeset...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#41900) Surda-


Surda-
őstag

Vettem egy naked kart, még nem az igazi a dolog , bár tény,hogy nagyon látványosakat húzok, így még nem nézett ki a konyha, látványos,mint egy tűzijáték :D
Ez már az elfogadható kategória : [link]

Expolygonnál vettem. Óriási szűrőt adnak hozzá, 22 :Y grammnál sincs még megtömve , ez már lassan tripla lesz.
Ti milyen szűrőt használtok hozzá?
A képeken a jobboldali, amit adtak hozzá, a baloldalit használom a mindennapokban.
Azt még nem próbáltam a naked karba tenni.
Látványos a különbség.

A másik meg,hogy ezt a nagyon szép kart nem akarom tönkretenni, viszont mikor csavarhúzóval finoman kipattintom belőle a szűrőt,az majdnem mindig nyomot hagy.
Van erre valami praktika? :B

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.