Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) adp válasza cekkk (#41742) üzenetére


adp
őstag

Elvileg 86-96 fok kozt allithato.
Ez mas ertek mint a GC-n

(#41752) adp


adp
őstag

Tudom itt sokan ellene vannak a kapszulanak ( en is)de most a mediaban van 34-ert egy nespresso ajandek tejhabosito geppel.
Sztem egy nyaraloba, munkahelyre ahol nincs ido daralgatni, meregetni, rovid a szunet jo valasztas.

[ Szerkesztve ]

(#41753) mufi


mufi
senior tag

A portafilter pan-t azt mire használják?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#41754) looser válasza adp (#41752) üzenetére


looser
addikt

Napi két duplát iszok (2x16g), ez napi 6 kapszula lenne...inkább egy főzőlap + Brikka + előredara Lavazza, Sega, Bellaroom, vagy a saját szemesed kotyira darálva. Persze nem olyan szexi, mint pl. ez (esküszöm, belezúgtam :-) de kicsit olcsóbb és nem rosszabb, mint a kapszula.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41755) Illesvik válasza adp (#41752) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Van a jófogáson 30 ér egy GB.

(#41756) jolti válasza Illesvik (#41755) üzenetére


jolti
senior tag

Már nincs.
Délelőtt elvitték.

(#41757) adp válasza looser (#41754) üzenetére


adp
őstag

Egy kulturalt irodaban vagy egy 'lyukban' ezek nem megengedheto dolgok! Ezert irtam... Latszik a lenyegen siklottal at es megalltal, ott hogy a nespresso szar.
Mondjuk segat v bellaromot nem innek semmilyen formaban sem az fix :D
De szerintem ne probalj meg egynap meginni 6 kapszulat mert lehet kicsit odab@sz a szervezetednek hosszutavon foleg.

[ Szerkesztve ]

(#41758) looser válasza adp (#41757) üzenetére


looser
addikt

Nem mondtam hogy szar. Miután csak nemrég óta van presszóképes szettem otthon és azóta is megiszok mindenfélét, amivel megkínálnak :) szóval nekem nem szar egyik sem. De, ha lehet olcsóbban jobb, akkor miért ne :-)
Nyaralót is írtál, oda se mehet a főzőlapos Brikka? :-)
A Sega vagy Bellarom egyébként mennyivel gázabb a kapszuláknál? Azokba mit töltenek, Jamaican blue mountain-t? :-) No offense, tényleg, egyszerűen olcsóbb és jobb, de kétségkívül "fapadosabb", amolyan Fallout-érzés a Nespresso Star Trek high-tech-jével szemben. Írtam régebben, nekem a ROK is nagy szerelem (sosem próbáltam, csak láttam), szóval tetszenek ezek a hétköznapi megoldások :R

A tampered egyébként tökély, nakedbe is tudok fröcsimenteset* tömöríteni :-)

*=ez nem folytatása a reggeli tevékenységek topicszegmensnek :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41759) adp


adp
őstag

Ez a pellini: http://www.cady-trade.hu/webaruhaz/images/products/P023634.JPG
Meger 3k-t (1kg) mediaban talaltam juniusi csomagolasut szoval meg belefer az eppen frissbe

Valaki probaltam mar? Mondjuk ez relativ friss :)

[ Szerkesztve ]

(#41760) adp válasza adp (#41759) üzenetére


adp
őstag

Ja az elozo kerdes volt, csak a kerdojel lemaradt
Nem tudom mennyi benne a robi meg milyen..
Bar kozel ennyi a rome, de ez is friss...

[ Szerkesztve ]

(#41761) zolnagy válasza looser (#41758) üzenetére


zolnagy
őstag

Nekem a Kávélaborban készítettek egyszer Rok kávét. Azért ott is meg kell küzdeni az eredményért, ha elfogadhatót akarsz. A vasat először "át kell mosni" forró vízzel, hogy átmelegedjen. Majd jöhet az éles használat. Az eredmény jobb lett, mint vártam. Persze elmaradt az igazi eszpresszótól, de hasonló. Direkt ugyanabból a kávéból kértem, mint amiből előtte espressot ittam. Jól hozta azokat az ízeket, csak kicsit hígabb, gyengébb volt. Azért aki pides gépet használ, felmerül benne, hogy itt hogy tudod szabályozni a hőmérsékletet.
Sztem ezt úgy lehet ennél megoldani, hogy ha már megvan ugyanaz a rutin minden készítésnél, akkor egyszerűen a vizet kell különböző hőmérsékletre melegíteni és utána mindent ugyanígy csinálni mindig. Más lehetőség sztem nincs.
Szóval, ha jót akarsz inni abból, akkor az is pepecselős. Akkor már tényleg a brikka a legegyszerűbb, ha a podot, kapszulát nem nézzük. Vagy egy automata. De ez már nagyon sokszor és időnként újra előjön. A vége meg az, hogy kinek a pap, kinek a papné :)

(#41762) mufi válasza mufi (#41753) üzenetére


mufi
senior tag

:U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#41763) looser válasza mufi (#41762) üzenetére


looser
addikt

Kiderült, hogy mire használják és ez elszomorít?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41764) Radukav válasza cekkk (#41742) üzenetére


Radukav
újonc

Én is erre cseréltem a GC-m, nem bántam meg. ;)
86c ig tud lemenni, de 88-90c on használom leginkább. Egyébként nem feltétlenül ugyanaz a hőmérséklet beállítás lesz jó.

(#41765) ronin s8 válasza zolnagy (#41761) üzenetére


ronin s8
senior tag

Alacsony hőigényű, puritán kávéval szerintem elboldogul. Durván esik a hő, és eleve nem tudod elég melegre "mosni". A Stikában próbáltam vele egyszer egy Yirgát - jó volt.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#41766) mufi válasza looser (#41763) üzenetére


mufi
senior tag

Azt mondta valaki privátban, ha felteszem ezt a kérdést és egy okos ember válaszol rá, akkor kapok egy karton red bull-t.

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#41767) looser válasza mufi (#41766) üzenetére


looser
addikt

Akkor én nem vagyok okos...mondjuk ezt negyven éve tudom >:>

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41768) Ábi válasza Parci (#41562) üzenetére


Ábi
tag

Miért van még kint a hírdetés?
Pultodon van már?

(#41769) mufi válasza looser (#41767) üzenetére


mufi
senior tag

Azt én nem tudhatom mivel nem ismerlek - mintahogy azt sem tudom továbbra sem, hogy mire is használják a már említett kütyüt.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#41770) bacskait


bacskait
tag

Megkérdezem itt is, nem mindenki jár az indexes fórumra is.
Lecserélném az Iberital Challenge-t.
Mit ajánlanátok helyette? Mazzer SJ? La San Marco SM90? Esetleg más?
Valakinek (pl.fragola) van esetleg rendbe tett eladó gépe?

(#41771) Parci válasza Ábi (#41768) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert márk nem vette le, de a deal done. nem, nincs még nálam, mert veszprémi rokonok hozzák majd, amikor legközelebb jönnek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41772) kk831228 válasza Radukav (#41764) üzenetére


kk831228
addikt

Azert egy picit más árkategória... :B :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#41773) bbuffy válasza bacskait (#41770) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mazzer. Az mindig beválik.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#41774) Toobee


Toobee
veterán

Csak ugy :)

Mas :Tegnap elhoztam Simi-tol a dupla PID-es QM automatat. Azt ne kerdezzetek, hogy minek kellett, a megalomanian kivul nincs ra mas mentseg :D

https://barbieripnk.hu/

(#41775) mufi válasza Toobee (#41774) üzenetére


mufi
senior tag

A himalája show látm nálad is ott virít :C

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#41776) soldier2 válasza Toobee (#41774) üzenetére


soldier2
őstag

Tapasztalatok? Bár még friss nagyon, de gondolom már készült vele pár kávé.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#41777) Toobee válasza soldier2 (#41776) üzenetére


Toobee
veterán

Picit féltem tőle, miután elhoztam, mert számomra fura ez az állítási megoldás. Nemrég adtam el a Wega darálómat, ami szintén egy Compak K6, de az egy 1997-es példány volt, ott még fokozatos az állítás. Az egy jobban megépített gép benyomását keltette, de produktumban nem marad el tőle az új K6 sem. Ami pozitívum, hogy fokozatmentesen állítható, viszont a dózere sokkal több kávét hagy bent. Én ugyan egyáltalán nem használom, egyből egy tripla szűrőbe őröl, szóval csak az előző darálás maradékát szoktam a dózerbe kiseperni. De aztán lehet megy ez is a háztól, még mindig ez a hülye Pharos piszkálja a csőrömet :DDD PY Kilimanjaro például már ezzel készült, de még bőven bejáratósak a kések (korábban berakott képek, bár nem sikerült túl szépre a kioldódás).

https://barbieripnk.hu/

(#41778) Illesvik válasza bacskait (#41770) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Új Catler 8030 vagy Bezzera bb005 között vacilálok.
Szintén Ibi csere.

(#41779) looser válasza Toobee (#41774) üzenetére


looser
addikt

Akkor ha nálad jár az ember, van rá esély, hogy kap egy jó kávét? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41780) lagoon79 válasza Toobee (#41774) üzenetére


lagoon79
tag

milyen lett az automata? gondoltam rá, h otthonra beszerzek egyet....

(#41781) lagoon79 válasza lagoon79 (#41469) üzenetére


lagoon79
tag

no, ennyit erről [link]. vszeg motorhibás.van vagy másfél éves, 3 hónapja van nálam. Kb. 2-3 naponta egyszer használtuk....no comment.

[ Szerkesztve ]

(#41782) Toobee válasza lagoon79 (#41780) üzenetére


Toobee
veterán

Még nem volt rá idő, hogy kipróbáljam. Tegnap csak hazahoztam Simi-től, aztán mentem is tovább dolgozni. Az előbb voltam Paljoc-nál, vettem GetUp-ot, aztán majd ma este játszok vele kicsit. Ja, dobok fel majd képet is otthonról, bár úgy nézzétek majd, hogy a legrondább gépet tartottam meg a QM csomagból. Vettem hozzá festéket, ha lesz kedvem, akkor lefújom pirosra.

(#41779) looser: hát, ha el bír valaki csípni, akkor simán, bár nem tudom, hogy este 9 körül kinek van még kedve kávézni :D

https://barbieripnk.hu/

(#41783) jolti


jolti
senior tag

Az új tulajdonosa elégedett volt a Babymmel.
Ma reggel futár csenget és ez a kedves gesztus fogadott tőle! Leesett az állam!

Otthon a Gc-jén ezeket issza. ( Az enyémet az irodájába vette.)

Toobee Rendkívül impozáns az a sarok!

(#41784) Parci válasza jolti (#41783) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én meg most markoltam fel egy zacskó spéci, világosabbra pörkölt paljoc cm-et, kőkeményen és előítéletek nélkül írom majd meg, hogy így sokkal jobb! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41785) jolti válasza Parci (#41784) üzenetére


jolti
senior tag

:-D

(#41786) vendingo válasza jolti (#41783) üzenetére


vendingo
veterán

Jó kis válogatás. Ha nem magamnak pörkölnék, akkor csak HB kávét innék.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41787) jolti válasza vendingo (#41786) üzenetére


jolti
senior tag

Még nem ittam tőlük sosem. Már ki szerettem volna próbálni, de valahogy nem volt "kedvem" hozzájuk. 😁
Délután csapra verjük.

(#41788) vendingo válasza jolti (#41787) üzenetére


vendingo
veterán

Én eddig csak gyümölcsös kávékat ittam tőlük, de azok mindent vittek.
Legközelebb hozatok is Angliából pár kilót.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41789) Toobee válasza vendingo (#41788) üzenetére


Toobee
veterán

Nem doglik rad? Toluk ittam eletem legjobb Yirga-jat, de 3-4 nap utan mar csak arnyeka volt onmaganak.

https://barbieripnk.hu/

(#41790) vendingo válasza Toobee (#41789) üzenetére


vendingo
veterán

A pár kiló az tényleg pár kiló (1-2). Nálunk gyorsan fogy, nem hogy dögleni, beérni sincs sokszor ideje a kávénak. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41791) bl4ze válasza jolti (#41783) üzenetére


bl4ze
veterán

Gáláns ajándék, le a kalappal ! :C

Nekem sosem jöttek be a HB kávék, és ultra módon döglenek.
Kérjük majd a beszámolót mi-hogyan ízlett, és ne tartogasd, tessék hamar csapra verni ezeket ! :)

.:. bl4ze .:.

(#41792) jolti válasza vendingo (#41788) üzenetére


jolti
senior tag

Én is nagy reményeket táplálok feléjük.
Most neked a fehér pides faemád van még meg? Vagy vettél már valamit? Mert tervezted, ha jól emlékszem.
A reggeli Toobee képéről, meg erről jut eszembe, hogy lehet kéne már egy aktuális kávés-sarok' fotókat felrakni az aktívabb és a kevesbé aktívabb fórum tagoknak.
Jó lenne látni.

Blaze. Szerintem is maximálisan az volt.
Oksa, majd leírom.

[ Szerkesztve ]

(#41793) zolnagy válasza jolti (#41792) üzenetére


zolnagy
őstag

Jó az, akinek van saját kávés sarka. Nekem csak megtűrt helyem a konyhapulton...

(#41794) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, ez a "világos" choco madness elég egyszerű ügy: így a jobb. először is, messze van az abszolút skálán világos pörköléstől, jó sötétbarnák a szemek... csak éppen nem feketék, ennek megfelelően 85 fok helyett 88 fokon húzva sem keserű, míg a "normál" cm picit mindig az.

a kofi így semmilyen paraméterében nem rosszabb a sötétebb testvérénél, viszont jópár paraméterében jobb. tömény rumos csokoládé, hosszan is húzható (a dupla teljesen megtölti a csészét, a legtöbb kávét hamarabb le kell állítani), semmi kesernye, finom.

ha paljoc stikában így pörizné mostantól mindig, senki sem panaszkodna, erre mérget veszek! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41795) Parci válasza zolnagy (#41793) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(akkor én most lapítok, mint a szar a fűben, mert egy véletlen folytán lett, amit láttál is... :B)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41796) jolti válasza zolnagy (#41793) üzenetére


jolti
senior tag

Mindenki a maga kávés sarkának a kovácsa!
😀
Csapjál oda a (konyha)asztalra!
😀

(#41797) radi8tor válasza zolnagy (#41793) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem csak nm kérdése. Egy 20nm konyhából könnyebben enged át a feleség 1nm-t, mint egy 4nm-es konyhából. :)

⭐ Stella

(#41798) vendingo válasza jolti (#41792) üzenetére


vendingo
veterán

Faema van, meg a mythos, de a Gb is lent csücsül a pincében.

Továbbra is az a gondom, hogy nem tudom milyen gépet szeretnék. A legjobb az lenne, ha a pulton lehetne 3-4 fajta, de se hely, se ennyi pénzem nincsen, ezért mindig játszik a cserebere, hátha ráakadok az ultimate gépre. Bezzeg darálóból tudnék válogatni, de az meg már nem kell.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41799) jolti válasza Parci (#41794) üzenetére


jolti
senior tag

Na majd legközelebb megkóstolom!
Úgyis azt veszegetem észre, hogy ezzel a kávéfőzővel jobban kijönnek a gyümölcsös ízek. Ami eddig bántó citromos' az megszelidült. Ma reggel pl. az asszony készítette magának a kávéját és azt mondta, hogy finom volt, pedig azt hittem, hogy letol, hogy ba... meg a gyümis kávémat megint, mert ő csupacsoki fun. Tegnap sem nyafizott, pedig most gyümisebb kávék vannak itthon, mint csokisak. Én is reggel határozottan éreztem meggyes, gyümis ízt a kávémban.

Vendingo
Én is ugyanígy vagyok vele! Azt szeretném, ha lenne egy gyors qiuck mill, mondjuk ez az Ecm feltúrbózva, meg egy karos skanderbég. 😁

[ Szerkesztve ]

(#41800) paljoc válasza Parci (#41794) üzenetére


paljoc
tag

Ok főnök, akkor így lesz ezentúl!
Aki pedig sötétebbre kéri, annak megadom a telószámodat!:-)))

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.