Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) ronin s8 válasza Surda- (#41935) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szomorú dolgok ezek valóban, de az a helyzet, hogy a proteláriátus eddig a történelemben csak vért, verejtéket és könnyeket okozott. :O
Kicsit nagyobb látószöget érdemes választani, nehogy úgy járjunk, mintegyik ismerősöm, akinek azt mndták Amerókában, hogy a "sale-en" vegye a dolgokat, és onnantól kezdve mindig végigtúrta a polcok széleit ... ;)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#41952) verti1


verti1
tag

Astoria/Brasilia/Bezzera kar felmegy Gaggia-ra? Nagyon egyformának tűnik... Valaki próbálta esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#41953) Surda- válasza ronin s8 (#41951) üzenetére


Surda-
őstag

Én vagyok a munkásosztály ökle!

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#41954) cekkk


cekkk
veterán

Ha valaki jó kapszulás gépre vágyik az keresse meg Danettinél Tibort.
Vettem tőle a héten egy ilyen gépet próbából, vagy is ide adta tesztre. A podos géppel simán felveszi a versenyt. Nagyon jó kávét főz és csak 70 forint egy kapszula hozzá.

(#41955) kaligula válasza bundli (#41932) üzenetére


kaligula
tag

Ha gondolod, én itt rovidkv.reblog.hu már leírtam a privát véleményemet. Ha az íz nem szempont, meghajtani meghajt az instant is.

rovidkv.reblog.hu

(#41956) mester6 válasza cekkk (#41954) üzenetére


mester6
tag

Hello! Szóval a kapszulás gép jól működik, ez jó!. Na és a Catler hogy vált be? Mik az első tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#41957) Parci válasza cekkk (#41954) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor írj róla légyszi bővebben. mi ez, milyen rendszer, milyen a kapszula, milyen a kávé stb. hogy azok is okosodjanak, akik nem akarják felhívni "tibort" :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41958) cekkk válasza Parci (#41957) üzenetére


cekkk
veterán

http://www.danetti.hu/index.form.php?p=form&productid=23398
Ez a kapszula. Ugye itt vákuum csomagolva van a kapszula. Sokat nem tudok róla írni. Bőven iható kategória, sokkal jobb mint a nespresso és társai, amit eddig ittam azok nem voltak valami jók.

(#41959) Surda- válasza cekkk (#41958) üzenetére


Surda-
őstag

És milyen gépről van szó?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#41960) soldier2 válasza cekkk (#41958) üzenetére


soldier2
őstag

Hááát. A Veronesi podban is gyatra volt, gondolom kapszulában ugyanazt tudja.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#41961) Tonyo válasza Parci (#41940) üzenetére


Tonyo
őstag

Köszi!

(#41962) BlacKSouL válasza cekkk (#41958) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A vákuum csomagolás az őrölt tégláknál nem ideális. Tudjuk miért. A kapszulásnál sem igen az. De ez azt írja védőgázas. Sok élelmiszer esetében esetben a védőgáz nitrogén, vagy valami nem reakcióképes gáz. Itt vajon mi lehet? CO2 ? Merthogy a kávénál az fordul elő.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#41963) emvy válasza norkov84 (#41910) üzenetére


emvy
nagyúr

En szerettem mindket helyet, honapokon keresztul a GC volt a standard reggelizohelyunk. A kaveik jok, a sutemenyeik kiemelkedoek, en ilyen jo kombot nem sokat ismerek a varosban. A DS ugye ujabb hely, tok mas celkozonseggel, tehat ertheto, hogy nincs koztuk nagy konfliktus.

A My GC az szamomra kb. a perfekt hely volt reggel, gyerekkel, sajnos mar messzebb lakom (a masik sajnos pedig az volt, hogy nem olcso...)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#41964) cekkk válasza mester6 (#41956) üzenetére


cekkk
veterán

A catler? Az megy vissza a szervízbe. Kikapcsolom és még 2-3 óra múlva is tűzforró fűti magát. Valamint ha kihúzom a konnektorból és visszadugom elfelejt minden beállítást. :W Ez viszont így nem jó, mert itt vidéken ha villámlik én kihúzok mindent a konnektorokból.

(#41959) Surda-
Márka jelzés nincs rajta. Tibi küldte kipróbáltam jó lett így megmaradt.

(#41960) soldier2
Ezt azért én nem mondanám. Mondjuk aki a savas kávékat szereti "millió ízzel"(amit én eddig nem tudtam kiérezni) annak ez lehet gyatra, de aki a klasszikus vonalat szereti annak meg jó lehet akár. Ittam már pár féle kapszulás kávét egyik sem hozta ez a szintent és mondjuk úgy lehet a kávézók 90% sem azokkal a jó gépekkel. anyumnak vettem a gépet, mert bátyám elkérte a podosat és tényleg egy jó minőségű kávét csinál. Mondjuk ez az én véleményem és azoké akik kipróbálták. De szívesen megmutatom bárkinek. Van itt bent az üzletben egy podos gép össze is lehet vele hasonlítani.

(#41962) BlacKSouL
Igazad van, nem az. Fogalmam nincs mi lehet. :DDD

(#41965) mester6 válasza cekkk (#41964) üzenetére


mester6
tag

Köszi az infót! Sajnálom, hogy a Catlert vissza kell vinned a szervízbe. Így megértem a kapszulás kávéval kapcsolatos véleményed.

(#41966) cekkk válasza mester6 (#41965) üzenetére


cekkk
veterán

Ezek egymástól független. A catler jó lesz majd. Azon nem aggódom. Ha meg nem akkor visszaadják az árát.

(#41967) Ábi


Ábi
tag

Lurdy-nál voltam szervizeltetni a kocsit és amíg vártam, körbe néztem odabent is.
A földszinten van egy olasz kávés, konyhaeszközös bolt, ahol említésre méltó Bialetti kínálat van.
A Brikka 4 személyes 10900 Ft!

[ Szerkesztve ]

(#41968) cekkk válasza cekkk (#41966) üzenetére


cekkk
veterán

A catlernél amit én észre vettem hibák: Fűt kikapcsolt állapotban is, ami az jelenti hogy kikapcsolás után 2 órával is olyan meleg a teteje, hogy a kezemet nem tudom rárakni, fogyasztásmérő pedig néha kimutatott áram felvételt.
Ha áramtalanítom a készüléket akkor elfelejti a beállításokat.
Kávékészítéskor előgőzöl vagy mit csinál de az sem történik meg.
Vagy én vagyok a béna vagy a gép nem jó. Majd a szerviz eldönti.
Viszont a Paljoc féle SI-vel próbálkozva még nem tudtam olyan jó főzni mint a GCvel. :U

(#41969) mester6 válasza cekkk (#41968) üzenetére


mester6
tag

Az előgőzölés és előforrázás (használati útmutató szerinti elnevezések) nagyon érdekes funkciók. Remélem majd működnek ezek is. Alapból azonban nincsenek beprogramozva, a használónak kell beállítani igény szerint, de ezt Te is tudod biztosan.

(#41970) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Mi a helyes sorrend, kávé - fagyi vagy fagyi - kávé?

Ha megyek a Balcsira (4 órás út 1 megállás) útba esik az igari fagyizó, jó a fagyi és jó a La Messicana kávé, de nem tudom milyen sorrendben fogyasszam, ha mindkettőt akarom.
nem tudok lemondani egyikről sem.

Ezt a kávét lehet valahol szemes kiszerelésben vásárolni?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#41971) gubabela válasza Ábi (#41967) üzenetére


gubabela
senior tag

Ez nem brikka. (A kèpen nem az van)

(#41972) Ábi válasza gubabela (#41971) üzenetére


Ábi
tag

Tudom, hogy a képen nem az van. ;)
Érdeklődtem és akkor mondták, hogy jelenleg 6 és 4 személyesük van. ( egyébként a 6 személyes pont rajta van a képen a polcon az összes többi között. :DD )

(#41973) Keresztapper válasza Ábi (#41972) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Brikka létezik 6 személyesben? :Y

http://palscoffeetech.com/

(#41974) Ábi válasza Keresztapper (#41973) üzenetére


Ábi
tag

Aki nem hiszi, járjon utána! :K

(#41975) simi.esp.28 válasza Ábi (#41974) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

(#41976) Keresztapper válasza Ábi (#41974) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Akkor Simi szerint nincs. :)

http://palscoffeetech.com/

(#41977) landi válasza mester6 (#41969) üzenetére


landi
csendes tag

Előgőzölésről én nem tudok... előáztatás választható, programozható.

(#41978) nemethsza válasza Keresztapper (#41976) üzenetére


nemethsza
tag

4 +2 az 6, nem? :DD

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#41979) cekkk válasza mester6 (#41969) üzenetére


cekkk
veterán

Én meg úgy olvastam, hogy be van programozva. De lehet én értettem, félre. :B Akkor viszont miért nem csinál semmit a gép az első 8-9 másodpercben, mert csak akkor indul el a pumpa. Azért is gondoltam, hogy be van programozva.
Én is remélem, mert kíváncsi vagyok erre a gépre, hogy mit tudnék kihozni belőle. :)

(#41980) paljoc válasza landi (#41977) üzenetére


paljoc
tag

Kezelesi irja ilyen hulyen, ez kb olyan mint h a nyitott karnal elonykent emliti h mennyire elonyos a latte art-hoz!:-)

(#41981) prandris


prandris
tag

Az első nyitott karos [csapolásom]. A kávé Pall & Yotz Java Mix. A gőzcsap már sajnos nem százas

[ Szerkesztve ]

(#41982) mester6 válasza cekkk (#41979) üzenetére


mester6
tag

Igazad van. A gyári beállításban valóban mindkét funkció elő van programozva. Arra gondoltam, hogy ha tápkihúzása miatt el megy a program akkor feltétlen be kell programozni. Bocs elnézést kérek!
Egyébként úgy emlékszem, hogy az első néhány másodpercben a "pumpa" megy, csak nem épül fel a 9 baros nyomás.Ez a funkció megvalósításának módja.

[ Szerkesztve ]

(#41983) soldier2 válasza prandris (#41981) üzenetére


soldier2
őstag

Ez nekem egész jónak tűnik. Gratulálok.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#41984) zolnagy


zolnagy
őstag

Legutóbbi kávézós élményeim:
- Kávélabor Zalaegerszeg (mikor anyósékhoz megyek, mindig benézek). Eddig mindig tökéletes eszpresszót kaptam, most nem úgy sikerült. Kérdezték milyen, mondtam, kicsit hosszú (dupla ristrettot kértem). Szó nélkül csinált nekem egy újat a barista. Korrekt hozzáállás!
- még ronin írta a MOM parki bevásárlóközponttal szemben a Cserpes tejivót. Ma ott voltam. Semmi extra, de korrekt eszpresszót kaptam. Itt Győrben a hasonló helyeken kapott löttyökhöz képest ez fényévekre volt. Direkt néztem a lefolyást, szabályos egérfarok, pörfikt.

[ Szerkesztve ]

(#41985) ronin s8 válasza zolnagy (#41984) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mikor jártál arrafele, délelőtt ott voltam a MOM Wellness-ben...? Ihattunk volna együtt... ;)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#41986) zolnagy válasza ronin s8 (#41985) üzenetére


zolnagy
őstag

Az jó lett volna :)
De délután voltam 4-5 körül.
Nagy ritkán járok csak errefelé. Most is csak Anyunak jöttem segíteni.
Meg ha már itt voltam, benéztem az Expolygonba is. Nem is gondoltam, hogy a Rocket ilyen kompakt méretű. Ránézésre nem is nagyobb a Silvanonál, sőt.

(#41987) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

quick mill acquaviva+pid és turmix tx-10 in da house! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41988) zolnagy válasza Parci (#41987) üzenetére


zolnagy
őstag

Kíváncsi vagyok mindkettővel a tapasztalatodra. :K
A TX-10 főleg a QM0650-el összevetve érdekelne.

Én most a Silvanoba vettem egy EX5 pumpát. Kíváncsi vagyok, milyen lesz. Azt tudom, hogy neked nem jött be, mert csatornásított. Ha így lesz, akkor megy vissza az EX4, vagy elgondolkodom a bojler szétszedésen és a szűkítőn...de az nagyobb meló. Ez most így 10 perc volt.

@ronin, ja. Most vett egy felsőkategóriás darálót, most meg ezek... :D

[ Szerkesztve ]

(#41989) ronin s8 válasza Parci (#41987) üzenetére


ronin s8
senior tag

Burzsúj! :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#41990) prandris válasza soldier2 (#41983) üzenetére


prandris
tag

Köszi :) a második talán jobban sikerült

(#41991) Parci válasza zolnagy (#41988) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobb az ex-5 + szűkítő, én is azt akartam volna, SiD viszont lusta volt hakkolni és egyszerűbb megoldás gyanánt ezt választotta. nem szerettem az ex-4-et...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41992) Parci válasza ronin s8 (#41989) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, a tx-10 kulcsát az ujjaimon pörgetve csajozok :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41993) zolnagy válasza Parci (#41991) üzenetére


zolnagy
őstag

Akkor nincs más hátra, előre.
Ha csatornásít, szűkítőt teszek bele (de csak, ha kész lesz a 0650, hogy legyen gép addig is)

(#41994) soldier2 válasza Parci (#41987) üzenetére


soldier2
őstag

Nagyon kíváncsi vagyok a QM és a Paljoc kávék hogy működnek együtt. Masodik-harmadikra elég jó az alap termostattal is, de az első csapnivaló.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#41995) Parci válasza soldier2 (#41994) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én meg arra leszek kíváncsi, hogy lesz-e értelme ennek a pid-nek egyáltalán. termoblokkos gépet már többször próbáltak pid-elni SiD-ék is korábban, de sosem vált be igazán, a blokk külsején mérve nagy lett a hőlengés stb. ráadásul ebben a gépben a kisebb qm blokk van (mint a Silvano gőzblokkja, nem egy nagy szám).

nem tudom, hogy mi volt a koncepció a pid-elésnél (simi csinálta), de remélem, hogy volt... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41996) fragola.6035 válasza Parci (#41995) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nekem már sok éve van pidelt qm automatám. Sokat számít, hogy hol van a szenzor.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#41997) Parci válasza fragola.6035 (#41996) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyúzom, aztán meglátom, hogy hogy viselkedik. van két tekerőgomb az előlapi ajtó mögött, azok mit csinálnak? és a fő vezérlőgombok alatti 1-11-ig számozott kerék?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41998) fragola.6035 válasza soldier2 (#41994) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

"de az első csapnivaló."

A főzőegység fűtés működik ?

https://caffe35.webnode.hu/

(#41999) jveres


jveres
csendes tag

Ma végre itthon is ittam egy CasMo-s Nano Challa-t filterben. Nagyon ott van ez a kávé, pedig még érzem, hogy nem a legtökéletesebb lett a végeredmény. Holnap presszóban is kipróbálom.
Aki szereti a gyümölcsös ízeket, annak "must have"!

(#42000) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Üdv!

Lenne egy La San Marco SM90 automata. Ha leszedem a dózert mennyit kell barkácsolni hogy simán a főkapcsolóval menjen. Egyáltalán megoldható?

Üdv V.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.