Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) adriankoooo válasza itaprak (#30636) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Merjünk nagyot álmodni, hifis darálót épít!!! Ami már majdnem kész.

Itthon lehet ennyi lenne a piaca 10-20-30 fő, de posztolhatnál külföldi KV-s fórumokra is, egyből látnád mekkora lenne az igény.

Nekem Baby Twinem van, mondjuk úgy kellene gyártani, hogy ha lehet ezekkel is kompatibilis legyen.

[ Szerkesztve ]

(#30652) paljoc válasza itaprak (#30650) üzenetére


paljoc
tag

Mar jo szerintem, akinek legutobb odaadtam rakott normalis tomiteseket. Kell??

(#30653) paljoc válasza Gravity1234 (#30640) üzenetére


paljoc
tag

Enyémen van, de tudod hogy kell rakni? Tarsd a megfelelő magánhangzón az ujjadat 2 mp-ig. Akkor megjelenik az adott karaterhez tartozó ékezetes készlet, akkor óvatosan csúsztasd az ujjad oda amelyiket ki akarod választani és már meg is van a hőn áhított "Á" betü pl. :-) /na meg egy nagy lófütyit, telóról én se ékezetezek, meg különben is állandóan sietek :-)))//

[ Szerkesztve ]

(#30654) itaprak válasza paljoc (#30652) üzenetére


itaprak
csendes tag

Köszönöm, akkor igen! :D
Hívlak maholnap hogy megbeszéljük, mikor tudunánk összefutni.

(#30655) Kávé Kálmán válasza zoomon (#30649) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

egy kettőspont tűnt el valahol

?!

Az ördög se érti....

https://youtu.be/3TPf0XwyyRQ

(#30656) hifis50 válasza adriankoooo (#30651) üzenetére


hifis50
csendes tag

Ez a daráló még nekem is csak egy álom, úgyhogy korai bármit is kezdeni vele. De amúgy kösz a megelőlegezett bizalmat.

[ Szerkesztve ]

(#30657) soldier2 válasza Kávé Kálmán (#30655) üzenetére


soldier2
őstag

Gondolom, be akarta muatatni, hogy mennyi cukrot bír el a crema :). A nyáron Velencében egy kis zugkávézóban (rohadt nehezen találtam meg) is karoson készültek az SO kávék, az olasz kávéra meg volt egy rendes LM. Sajna esélyem nem volt filmezni, akkora volt a tömeg és nagyon kevés volt a hely. Nekem legalább nem rakták bele a cukrot, csak mellé.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#30658) Szyszko


Szyszko
tag

Valamikor láttam itt a forumon, hogy valaki mutatott egy szűrő magasito eszközt, karba örlésnél hogy ne menjen mellé a kv, volt is rola kép, egy oraja keresem de nem talalom :(

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#30659) Ábi válasza paljoc (#30652) üzenetére


Ábi
tag

Mikor árulod el a kávégép nevét, ami még a Catlernél is jobb?
Lesz beszámoló?

(#30660) mester6 válasza Szyszko (#30658) üzenetére


mester6
tag

Keresd fragola.6035-öt , ő tud ilyet gyártatni.

(#30661) Szyszko válasza mester6 (#30660) üzenetére


Szyszko
tag

Vele már beszeltem, koszi

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#30662) minas


minas
aktív tag

Filterezéshez eddig jószerével szinte csak afrikai arabica kávékat használtam, mégpedig megelégedéssel.
Tudtok az alábbi kávékról valamit? Ezek milyen jellegűek, milyen jellemzőkkel bírnak, illetve mennyire lehetnek megfelelőek filterezéshez?
Cuba Altura Lavado
Mexico Altura Arabica Lav. Organico
Brasil Santos Alfenas Dulce Arabica
Peru Arabica Chanchamyao
El Salvador SHG EP
Vagy úgy is kérdezhetem, hogy ezen országok kávéira mi jellemző az Etióp/Kenya kávékhoz viszonyítva?

(#30663) vendingo válasza minas (#30662) üzenetére


vendingo
veterán

Salvadort leszámítva ezekből az országokból szinte csak csokisat ittam. Filterhez próbáld ki az indiai, tanzániai, szumátrai kávékat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30664) zolnagy válasza itaprak (#30650) üzenetére


zolnagy
őstag

[Itt] azt írják, van hozzá adapter is, bár én sem találtam...
Én ilyet állítottam össze teflonszalaggal tömítve. Egy orman manométeren 1/8-1/4" BB közcsavar, 1/4" könyök és egy helyi csőszerelő boltban vásárolt 1/4-3/8" átalakító.

(#30665) And06 válasza soldier2 (#30641) üzenetére


And06
aktív tag

az a vicc, hogy nekem sem tünt fel elsőre :N

(#30666) And06 válasza Soma01 (#30648) üzenetére


And06
aktív tag

espressohoz korlátozottan alkalmas. max 1 hónap után veszel valami mást garantáltan :D

(#30667) And06 válasza minas (#30662) üzenetére


And06
aktív tag

én most espressonak épp el salvadort húzok, igen kellemes, olyan kiegyensúlyozott, nem túl savas(mármint kenyához képtest), pont jó :)

(#30668) minas válasza And06 (#30667) üzenetére


minas
aktív tag

Elhiszem, csakhogy filternek szerintem másnak, sőt akár egészen másnak mutatkoznak ugyanazok kávék, mint eszpresszónak. Már eleve a pörkölés foka sem ugyanaz (elvileg)...

(#30669) zoomon válasza Szyszko (#30658) üzenetére


zoomon
tag

Ebben én is tudok segíteni, jelenleg 3 fajta kivitel is van:

[ Szerkesztve ]

(#30670) Silent 71 válasza zolnagy (#30664) üzenetére


Silent 71
csendes tag

"azt írják, van hozzá adapter is, bár én sem találtam... "
Nem erre gondolsz véletlenül?[link]
Én ezt a manométer venném inkább! [link]

(#30671) zolnagy válasza Silent 71 (#30670) üzenetére


zolnagy
őstag

De azaz :K
akkor csak én nem találtam...
Én ilyet vettem: [link]

(#30672) zolnagy


zolnagy
őstag

Van most nálam egy Gaggia Baby Primo Modello.
Úgy néz ki, hogy hamarosan végére érek a szerelésnek, akkor eladó lesz. Teljes tisztításon esett át. Tömítések, szilikon és nagynyomású csövek cserélve. A pumpa az eredeti régi ULKA (szintén tisztítva). A hibái: víztartálynál belül korrodál (kívülről nem látszik), a főzőfej körüli alsó burkolat nincs meg (így kaptam, ez vmi lemez lehetett, szintén nem látszik, csak alulról), a gőzgomb el volt törve, ezt megragasztottam (nem tudom meddig bírja)
Egyébként a festése gyári és sztem korához képest egész jó, gombok nincsenek megkopva. A termosztátja állítható, ez fel lesz erősítve a szellőző réshez és így állítható lesz kívülről is.
Akit érdekel privátban lszi jelezze. Én 40-t gondoltam érte.

Képek (régi, új): [link]

[ Szerkesztve ]

(#30673) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza jolti (#30646) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

látod, nekem (majdnem) mindig igazam van! :DDD ha majd 1x jössz nálam, megcsodál6sz élőben is 1 Mazzer SJ-t! ;) :K
Mazzer Minit nézegettem (elektromos adagolós) siralmas volt! pontatlan a mennyiség! nagyon! és rögösít, mint állat! :((( (de ez lehet cs az én szubjektív tapasztalásom... más gépeknél lehet, h azért jobb a helyzet...)

más:
pihen a fagyiban negyed kg kofi!
h kell kiengedni? (ez az első alkalom, úh ha nem muszáj nem szeretném elrontani! ;) )
be van téve simítós zacsiba, és körbe tekerve frissentartó fóliával.
csomagoljam ki? v így egybe hagyjam kiolvadni?

(#30674) bacskait válasza zoomon (#30669) üzenetére


bacskait
tag

Küldtem egy pü-t.

(#30675) zoomon válasza bacskait (#30674) üzenetére


zoomon
tag

Email-ben válaszoltam.

(#30676) fragola.6035 válasza Szyszko (#30661) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Kb. 2 hét és lesz dupla szűrőhöz való tölcsér is.

https://caffe35.webnode.hu/

(#30677) weinmaker válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#30673) üzenetére


weinmaker
őstag

Én ugyanezt mondtam, amikor kaptam egy vadi újat. Alig vártam, hogy megszabaduljak tőle. De van akinek meg tetszik :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#30678) Parci válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#30673) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Mazzer Minit nézegettem (elektromos adagolós) siralmas volt! pontatlan a mennyiség! nagyon! és rögösít, mint állat! :((( (de ez lehet cs az én szubjektív tapasztalásom... más gépeknél lehet, h azért jobb a helyzet...)"

nekem mini-e van, a mennyiséggel sosincs baj, pontos. nagy a garat, ki kell szedni belőle az őrleményt (amúgy is ki kéne), egyszer ráindítasz és kész. a régi jolly csak azért "pontos", mert marha pici a garat, nem nyel el annyit. rögösíteni rögösít, mint kb. minden adagoló nélküli daráló. pedig most már jolly késekkel megy, mégsem múlt el a rögösödés és nem lett pontosabb sem ;)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30679) patroklos


patroklos
újonc

sziasztok
van egy ascaso dream gépem, most próbálgatom, tud valaki segíteni abban hogyan tudok készíteni kicsit sűrűbb és krémesebb kávét(kicsi hab van a tetején) a géptől, vagy a kávé minőségétől függ?néha kicsit savanyúnak érzem a kávét, az mitől van?köszi a válaszokat :D

(#30680) soldier2 válasza patroklos (#30679) üzenetére


soldier2
őstag

Darálód milyen van?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#30681) bajnokpityu válasza Parci (#30678) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jolly nekem alig rögösit.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30682) Parci válasza bajnokpityu (#30681) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert nem jolly-e, azért

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30683) vendingo válasza bajnokpityu (#30681) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam nem tudom mi történt. Pár napja kitakarítottam a mazzert, azóta, nem rögösít, hanem egyenesen kockában esik ki a garatból a kávé :(
A héten megpróbálom másik kávéval is, hátha a mostani pörivel van összefüggésben a dolog.
Lényeg, hogy ilyet még soha nem produkált semmilyen kávéval.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30684) tariattila válasza vendingo (#30683) üzenetére


tariattila
veterán

nagyban függ a kávétól s attól is, hogy mikor volt takarítva...

nekem a Mini-E (gyári hálóval) teljesen jó volt, ami rög képződött az nem ilyen 'egybemaradós' volt hanem a 'szétesős' (már amikor volt)
összességében nagyon meg voltam elégedve vele... kényelemre pedig csillagoshatos

a mostani minőség azért 'kicsit' jobb.... viszont a dózer soha nem lesz a barátom akármennyire is rögtelenít

[ Szerkesztve ]

(#30685) zoomon válasza bajnokpityu (#30681) üzenetére


zoomon
tag

Szia!
Mint super jolly tulajnak ajánlom figyelmedbe ezt a módosítást:

[link]

Üdv: Zoltán

(#30686) vendingo válasza tariattila (#30684) üzenetére


vendingo
veterán

Ritkán szoktam takarítani, mert nem nagyon gyűjti a maradékot. Az apró résekben szokott megülni a kávé, de az nem zavar, mert fixen beépül a darálóba, nem befolyásolja az ízeket.
Most nagyon durván tolja, szinte tapasztja a kávét a garatból kifelé. Már használtam korábban ezzel a kávéval, nem volt ilyen tapasztalat, csak a tisztítás után. Lehet délután szétkapom megint, hátha lesz változás.
Nekem a doserral semmi bajom nincsen, max csak annyi, hogy kar rángatás közbe hajlamos félreszórni a kávét, de ennek megakadályozására veszek egy szűrőmagasítót, így ez a probléma is minimalizálható.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30687) Silent 71 válasza vendingo (#30686) üzenetére


Silent 71
csendes tag

"de ennek megakadályozására veszek egy szűrőmagasítót, így ez a probléma is minimalizálható."
Én már régóta, egy is műanyag edénykébe pofozom az őrlemény! Így tényleg nem szóródik mellé! ;)

(#30688) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali kartömítést szeretnék rendelni a danettitől evo-hoz milyen ajánlanátok ?

(#30689) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

srácok, forró csokit honnan vegyek? mármint igazit, amit aztán sok menetben a kávégéppel habosítok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30690) bajnokpityu válasza zoomon (#30685) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szuper a cucc, látom is értelmét, de 22eFTot nekem sajnos nem ér meg :(

vendingo:nálam 1 dolog szokott néhány havonta összejönni. nem katasztrófa, de látszik, h nem tökéletes a konstrukció. hogy valami beakad valahova, (nyilván a rugók alá egy darab kávészem) és mintegy távtartóként működik, és elállítja az őrlési finomság állítót. aztán csodálkozok, hogy átesik a viz a milliméteres szemcsék között.

nem orbitális probléma, másoknak ettől több gondja van a gépükkel, de a Zoom féle kit erre pont megoldás lenne. Ezen kívül jó cucc a jolly.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30691) hifis50 válasza Parci (#30689) üzenetére


hifis50
csendes tag

A Kávébár Bazár rendszeres résztvevője: Szántó Tibor
forró csoki

[ Szerkesztve ]

(#30692) soldier2 válasza Parci (#30689) üzenetére


soldier2
őstag

Én anno a Barista szaküzletből vettem Molinari forró csokit, nagyon finom volt. De Hifis ajánlata szimpatikusabb (és vsz olcsóbb is), mindenképp kipróbálásra érdemes

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#30693) zoomon válasza bajnokpityu (#30690) üzenetére


zoomon
tag

Megértem, akik eddig megvették boldogok vele, eddig új vagy újszerű jollykba került, gondolom úgy könnyebben emészthető az összeg, ha azt nézzük, hogy a daráló új árának a 10%-ba sem kerül a készlet, viszont a használatát jelentősen könnyíti és nem utolsósorban jól is néz ki.

(#30694) bajnokpityu válasza zoomon (#30693) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Oké, nálam sokkal magasabb az arány.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30695) bl4ze


bl4ze
veterán

CasMo a házban!

És ittam náluk reggel egy bomba jó szamóca lekváros kofit is : Alemu II. :R

.:. bl4ze .:.

(#30696) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Par Hsz-el ezelotti (#30638) tegnapi temamhoz folytatolagosan szeretnem kerni a velemenyeteket!

Egyelore (ahogy irtam is megelozoleg) Gaggia Classic kulalakra nem jon be annyira plusz az uj 2015-os LSB modellt nem is ajanljatok sokan.

A masik ajanlott a Baby volt, merthogy tudasra, minosegre ugyanaz mint a Classic.

Ebbol New Baby classicot (ami szemely szerint nekem a legjobban tetszik) nem talaltam itthon forgalmazva.
New Baby-t csak a Mall.hu arul online, most 100e-rol leertekelve 85-ert, ingyenes hazhozszallitassal, 2 ev garival.
Beszeltem a Cady-trade Kft-vel megint es megerositette a holgy hogy egyetlen kiallitoi darab Baby Dose (piros) van naluk. Listaara 100e de mivel kiallitoi darab 10%-ot adnak ra es 90-ert elhozhato. New Babyt, Baby Doset mar nem is tudnak rendelni, kifutott, nem lesz tobbet.

Ti melyiket javasolnatok?
Baby Dose kiallitoi darab (elmondasa szerint erintetlen, maximum poros mert a polcon allt) 90k. Garit elfelejtettem kerdezni....
New Baby, Mall.hu-rol, ingyenes kiszallitassal, 2 ev garival 85k

Koszonom!
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#30697) Szyszko


Szyszko
tag

Durva basszus, most akkor ilyen szinten kinyírják gyakorlatilag a Babyket? Baby Twint fél éve vettem, akkor még simán volt újonnan. :(((

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#30698) minas válasza Parci (#30689) üzenetére


minas
aktív tag

Minek venni forró csokit?
Ezerszer finomabbat csinálsz otthon, mindenféle E betűs borzalom és adalék és állományjavító nélkül.
Kiváló minőségű min. 20-22%-os* kakaópor + barna cukor (akár melaszos, ízlés szerint) + keményítő (a kukorica semlegesebb ízű). Ennyi.
Lehet cifrázni is, vaníliával (pl. szintén általad készített kivonattal :) ), egyebekkel.

*a zsír, pontosabban kakaóvaj tartalomra értem.

[ Szerkesztve ]

(#30699) soldier2 válasza Szyszko (#30697) üzenetére


soldier2
őstag

Akkor marad belépő szintre a Lelit. Csak ott a Gaggia árában lévő 57mm-es kosarat használ.
Ha el nem kap a gépszijj megint elleszek a Creminával sokáig. Az azbesztet meg lekapja a bojleréről egy erre szakosodott cég.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#30700) Parci válasza soldier2 (#30692) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi a tippeket. szántó tibor nem olcsó, cserébe kézműves meg minden.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.