Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) bluesfan válasza soldier2 (#30699) üzenetére


bluesfan
tag

Egy gyárilag PID-elt Lelitet használok kb. fél éve. Nem mondom, hogy nem lenne hova feljebb lépni, de egyenlőre abszolút elégedett vagyok vele és nagyon vigyázok, hogy el ne kapjon a gépszíj. :).
Egy 64 mm-es síktárcsás ipari őrlő a társa, azt gondolom egészen élvezhető kávét képes produkálni ez a kombó.

(#30702) adriankoooo válasza Parci (#30207) üzenetére


adriankoooo
senior tag

PY El Salvador

Úgy néz ki jó szűkre kell venni az őrlőt hozzá, elsőre volt egy gyors lefolyásom 15mp 35g, de meglepően finom volt így is. Naná, milyen is legyen egy frissen bontott zacsi? :)

Hőben ugye itt a magasabb tartományt kell megcélozni? Elsőre 94C-n próbálkoztam.

(#30703) Szyszko válasza bluesfan (#30701) üzenetére


Szyszko
tag

Melyik típust pontosan?

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#30704) Szyszko válasza adriankoooo (#30702) üzenetére


Szyszko
tag

Pár nap múlva bontom én is ugyan ezt, már nagyon kíváncsi vagyok.

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#30705) Parci válasza adriankoooo (#30702) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már nem emlékszem sajnos :)

de van még némi maradék, meg elég citromos lett pár nap után így félretettem. a yirga viszont zseniális, mindjárt elfogy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30706) patroklos válasza soldier2 (#30680) üzenetére


patroklos
újonc

szia, delonghi darálóm van, a közepes és a legkisebb közé állítottam

(#30707) And06 válasza adriankoooo (#30702) üzenetére


And06
aktív tag

nálam normál hőfokon jó. viszonylag finomra kell őrölni valóban. az első nekem is "kicsit" gyors lett, de úgy is teljesen jó volt.

(#30708) bluesfan válasza Szyszko (#30703) üzenetére


bluesfan
tag

Ha a főzőre gondolsz, az PL41TEM.

(#30709) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Sziasztok , olvastam a gaggia főzőket többen dícséritek.Amiket én találtam ezek közül melyik a legjobb: gaggia baby class,gaggia new baby, gaggia new dose, gaggia baby twin, gaggia new baby twin, vagy van jobb mint a gaggia? Krémes kávét szeretem az igazit :-) nem pedig a víz ízű mccoffee .

(#30710) mester6 válasza Norbi696 (#30709) üzenetére


mester6
tag

Nekem a Gaggia Classic volt a legjobb! Legjobban pedig a Gaggia Baby Primo modello tetszett, de csak párszor használtam. Most is a régebbi gépeket kedvelem! Azért a Gaggiákon túl is vannak jó kávéfőzők.
Pl: Turmix TX10, qick mill 0650 stb....

(#30711) bajnokpityu válasza Ábi (#29823) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezért a konkrét peruiért jelenleg nagyon oda vagyunk :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30712) soldier2 válasza patroklos (#30706) üzenetére


soldier2
őstag

A hiba vsz abban keresendő. Ezek szinte soha nem adnak espresso képes őrleményt. Nekem volt Delonghi darálóm, amit annak hirdettek, brikkához elment, de az espressoval nem boldogult.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#30713) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Es a delonghi vagy a philips, saeco, vagy a szarvasi? Ezektől jobb a gaggia?

(#30714) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Gaggia new babyre azt írták csak 3 évet bírt ki a motorja.Hát nem sok..

(#30715) bajnokpityu válasza Norbi696 (#30713) üzenetére


bajnokpityu
félisten

izre biztosan.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#30716) Surda- válasza Norbi696 (#30714) üzenetére


Surda-
őstag

Van egy összefoglaló a lap tetején, olvasd el,sok kérdésre választ kapsz.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#30717) Ábi válasza bajnokpityu (#30711) üzenetére


Ábi
tag

Örülök.
Nálunk is az egyik kedvenc. Magába és blendbe is jó játékos.
A Sidamo az viszont örök: :))
Nálunk a tripla árú kávék sem tudták letaszítani a trónról. Szinte el sem lehet rontani. Világos, sötét egyaránt jól áll neki.
A Mexico Grapos még ilyen több arcú, barátságos kávé gyümis-csokis határon.

(#30718) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ha tudtok keveset futott, garázsban tartott, hölgy tulajdonostól megkíméltes pörkölőről, én lassan belevágnék a témába, nyitott vagyok privátban minden ajánlatra :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30719) ronin s8 válasza Parci (#30718) üzenetére


ronin s8
senior tag

Teflonserpenyő. ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#30720) Ábi válasza ronin s8 (#30719) üzenetére


Ábi
tag

:DDD :C

(#30721) vendingo válasza Parci (#30718) üzenetére


vendingo
veterán

Mivel írtad, hogy minden ajánlatra nyitott vagy: [link] :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30722) Ábi válasza vendingo (#30721) üzenetére


Ábi
tag

30 % részesedésért beszállok én is! :DD

(#30723) meander


meander
tag

Sziasztok,

Mint annyi kezdő én is gépet szeretnék venni. Utánaolvastam, ezért azt gondolom, hogy talán nem tapogatózom teljes sötétségben, de nem tudom megítélni, hogy melyik is lenne a legjobb választás.
Alapvetően eszpresszo-t iszom, asszonynak meg latte készülne. Alapvetően precíz ember vagyok és szeretek szöszölni még az automata gépekkel is, hogy kicsit jobb kávé készüljön, de azt valószínűnek tartom, hogy nem fogok applikációt írni, amivel szabályozhatom a gép elektronikáját. Ha már itt tartunk elképesztő a srác, tuti piacra kellene fejleszteni az alkalmazást.

Nincs semmilyen félelmem a használt gépektől, de még ebayen sincs minden, ezért egyes modelleknél az új árával számolok. A PID-t megértettem, hogy kelleni fog, ezért vagy azzal szerelt épet keresek, vagy legfeljebb utólag beszereltetem majd, ha fejlődtem már kicsit.

Az ár jó lenne ha megállna 100e-nél (még darálót is kell venni) :) de ez nincs kőbe vésve, ha kifejezetten érdemes, feljebb megyek valamivel. Ez persze a legtöbb gyártónál a belépő készülék, így sokszor azt is nehéz megítélni, hogy egy jó gyártónak a legegyszerűbb gépe is olyan jó-e.

A készülékek pedig:
Gaggia Classic/baby használtan
Rancilio lányok :) a Silviara olvastam, hogy nagyobb precizitást igényel, mit a GC. Ez azért kicsit megijeszt
Faema, amit meg tud fizetni az ember (sajnos esztétikailag ezek nem annyira tetszenek)
és akkor a ritkábban emlegetettek
Lelit Anita / Anna
Ascaso Arc / Steel uno
Catler 8010 - nagyon kevés helyen árulják vagy a 8012, de annak nem tudom milyen minőségű lehet az őrlője, illetve az már 200e. Ezzel együtt a Catlert több helyről is ajánlották

Minden választ nagyon köszönök
Ákos

(#30724) jolti válasza Parci (#30718) üzenetére


jolti
senior tag

Hmmm....

:Y :D

[ Szerkesztve ]

(#30725) Surda- válasza meander (#30723) üzenetére


Surda-
őstag

Ez a faema family elég jó áron van piddel!
Még akkor is,ha átfújatod.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#30726) ronin s8 válasza Surda- (#30725) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez tényleg jó gép. :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#30727) meander válasza Surda- (#30725) üzenetére


meander
tag

Nézegettem sokat, de még nem vette be a gyomrom :) lehet, hogy nézegetem még egy kicsit.
A többi gépről van esetleg véleményed/tapasztalatod? Különösen a kevésbé ismertebb gyártók bizonytalanítanak el.vadi új Lelit réz kazánnal 100e vagy használt faema 65... nem tudom :(

(#30728) Surda- válasza meander (#30727) üzenetére


Surda-
őstag

Nem nagyon ismerem ezeket.
A PID kb 20ezer forint költség,ezt számold bele.
A faema nagy név, jó gép, még akkor is,ha ez alu bojleres változat.
MOndjuk én is átfestetném, az tuti :D
Fehérben pl baromi jól néz ki.

Nekem babym van,pideltem,nagyon szeretem.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#30729) S.A.M.U.E.L. válasza Parci (#30689) üzenetére


S.A.M.U.E.L.
csendes tag

Én az Ázsia boltban szoktam forró csokit venni a Vámház körút kile... szóval a csarnok melletti sarkon. A mentás is tök rendben van, közel nem olyan gejl, mint az After Eight.

(#30730) soldier2 válasza meander (#30723) üzenetére


soldier2
őstag

Van/lesz egy eladó Baby Dose, piddel, réz opv-el (jobban szabályozható, mint a gyári műanyag), hangszigetelve, fekete metál színben, karcmentesen. Ha érdekel írj privátban.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#30731) Parci válasza S.A.M.U.E.L. (#30729) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg, az ázsia bolt, gondolhattam volna. :) asszony mekkája, igaz, amióta kiköltöztünk, ritkán jutunk el. mennyiért mérik ott?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30732) mester6 válasza meander (#30727) üzenetére


mester6
tag

Ha egy kicsit megismered a kávézás mai és régebbi gépeit ez nem lehet kérdés!

[ Szerkesztve ]

(#30733) bl4ze válasza Parci (#30731) üzenetére


bl4ze
veterán

a Danettinek is igen komoly forrócsoki kínálata van, érdemes ott is megnézni, próbálni.

.:. bl4ze .:.

(#30734) Parci válasza bl4ze (#30733) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

thx!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30735) Parci válasza ronin s8 (#30719) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amint váltasz egy delonghi főzőre, megígérem, hogy serpenyőben pirítom a napi betevőt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30736) ronin s8 válasza Parci (#30735) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én most is abban szoktam pirítani a napi betevőt! ;) Mi ebben a vállalás? :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#30737) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

(arcom, amikor rájövök, hogy reggel durvább irányba tekertem a K6-ot, nem finomabbra...), harmadik húzás: perfekt.

(#30738) Gravity1234


Gravity1234
tag

Hello!

Daráló temakorben is kernek segitseget/velemenyt!
Azt mar ertem es mondjuk, hogy elfogadom hogy kell egy jo daralo ha mar vesz az ember egy ilyen felsokategorias espresso fozot nagyon sok penzert.
Mivel maga a daralo kerdese szamomra nem volt teriteken 2 nappal ezelottig, es a fentiek figyelembevetelevel sem fogok es akarok feljebb menni 30-40 ezer Ft-nal.

Kaptam 3-4 javaslatot, ezt szeretnem ha velemenyeznetek es megszuletne "a" megoldas Gaggia Baby melle!

Ha nem tévedek a Graef 702 a legolcsóbb ami mar megfelelo minoseg, bár kifutó darab. Hátránya, hogy alátétekkel kell a finomságát állítani. (plusz Macera a többihez képest)

Az Imat Lux fokozatai elég nagyok, sokszor épp 2 fokozat közt lenne a legjobb.

Iberital: a belseje ugyanaz mint az Imatnak, de fokozatmentes, viszont semmilyen jelzést nem kapsz a beállításról, így egy korábbi értékre visszatérni nehézkes.

A Graef CM800 új darab, elvileg az Iberital és a Lux előnyeit hozza, árban lehet kicsit felettük. Az őrlemény minősége kb ugyanaz mindnél (jó)

Ezekbol mi kene legyen a legjobb valasztas? Vagy mi mas jon meg szoba?
Koszonom,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#30739) Surda- válasza Gravity1234 (#30738) üzenetére


Surda-
őstag

A graef 702 nem macerás,beraksz 1 db alátétet mikor összerakod és többé nem kell ezzel vacakoldon.
Hátránya inkább az,hogy fokozatos és hogy picit mozog a babtartály daráláskor, valószínűleg kevésbé precíz ,mint egy ipari.
Cserébe kicsi,mint egy 2L-es Colas üveg, kicsi a garat,nincs benne sok pangó őrlemény.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#30740) vendingo válasza Gravity1234 (#30738) üzenetére


vendingo
veterán

Nem tudom, hogy mennyire kapható az ascaso mini, nézz utána. Ez is jó választás lenne.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30741) krupiz válasza Gravity1234 (#30738) üzenetére


krupiz
csendes tag

Iberitalra találsz a korzón 1-2 okos módosítást, többek közt a fokozat "kijelzésről" is. (Nekem Graef CM70 van, kb. 1 éve megelégedéssel használom GB-hez. Adagonként teszek bele kv-t, a Surda által említett babtartály billegést én még nem tapasztaltam, bár nem is figyeltem ilyesmire)

(#30742) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza Gravity1234 (#30738) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

Imat/Nemox Lux-ra csinalt egy ugyes fokozatmentesito mod-ot Solider kollega! parezres tetel, de sokat javit! ;)
(en anno ezert adtam el, mert utaltam a nagy fokozatait!)

(#30743) nemethsza válasza Gravity1234 (#30738) üzenetére


nemethsza
tag

Akkor, csak hogy ne legyen egyszerű 😁
Iberitalnál igaz, hogy nincs alapból skála, de nem is kell oly nagyon... Kis rutin, és fejből nyomod, hogy merre, mennyit tekerj...

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#30744) Gravity1234 válasza nemethsza (#30743) üzenetére


Gravity1234
tag

Koszi az eddigi valaszokat mindenkinek!

Tuning, meg hazibarkacs nem erdekel, ezt Soldier2-vel mar megbeszeltem privatban.

Ascaso mini-t gyors keresessel 70 ezres aron talaltam emag.hu-n, tehat felejtos.

Az ajanlott 4-bol akkor gyakorlatilag teljesen mindegy melyiket valasztom?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#30745) soldier2 válasza Gravity1234 (#30744) üzenetére


soldier2
őstag

A Graef Cm 800-rol vélemény? Papíron elég szimpatikus, és csendesebb is a tobbinél

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#30746) Szyszko válasza Gravity1234 (#30744) üzenetére


Szyszko
tag

Nekem CM 800 van, teljesen megfelelő ezen a szinten. már egy ideje adagonként őrlök vele, szépen kijön belőle minden. Ennél nem kell alátétezni, gyárilag van benne durva állítási lehetőség. Én a legfinomabbra raktam, és így van a joker állás 4-5 szinten, és van hogy 2-3 ig lejövök.
Csendesnek nem nevezném, de nincs összehasonlítási alapom a többivel. Bár őrlök vele úgy, hogy a kislányom alszik a szobában nyitott ajtónál, és nem kel föl :D

[ Szerkesztve ]

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#30747) soldier2 válasza Szyszko (#30746) üzenetére


soldier2
őstag

Elég aprók a fokozatok? Érezted valaha, hogy a kettő között lenne a legjobb?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#30748) Szyszko válasza soldier2 (#30747) üzenetére


Szyszko
tag

Egyszer talán volt olyan igen, mikor az egyik fokozat sok volt a másik meg kevés, de az eléggé az elején volt most se vagyok nagy "öreg" a fél éves tapasztalatommal, de akkor még jobban voltak vak foltok. Az utóbbi időben nem tapasztaltam ilyet.

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#30749) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza Gravity1234 (#30744) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

nem fokozatmentesse alakitva en nem javaslom az Imat/Nemox Luxot!
nagyon nagyok a fokozatok!
engem az Iberital is cs "hazi barkacs" utan gyozne meg! (hangszigeteles +skala; megitelesem szerint sokkal hangosabb, kellemetlenebbul visit az Iberital, mint a Nemox L...)
en ezek alapjan a nagyobbik Graef-et valasztanam!

(#30750) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Krups EA8108 kávéfőzőnk. Nagyrészt elégedettek vagyunk, de költözök, így szükségem lenne még egy automata kávéfőzőre. Ebben az árkategóriában miket tudnátok ajánlani?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.