Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) gecsoz válasza #27070592 (#2326) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Lehet frissíteni, csak egy szállítási költséget kel kifizetni.
[link]

(#2402) gecsoz válasza NeverGone (#2364) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Megbízható cég, tőlük vettem annó a T41 esemet.

(#2403) gecsoz válasza TOZ (#2386) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Nekem teljesen bevált a 14,1" és 1440-900..

(#2404) mv válasza N.GÁBOR (#2398) üzenetére


mv
aktív tag

XP-s drivert nem lehet lenyomni a torkán?

Próbáltad, hogy keressen magának driver update-tel drivert a neten?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#2405) gecsoz


gecsoz
aktív tag

Mi a különbség eközött a két gép közöt??
SL500_1
SL500_2

(#2406) Tim82


Tim82
nagyúr

Egyébként vicces, de tegnapelőtt este barátnőmnél rákötöttem a T41p-t S-Video-scart átalakítóval a CRT TV-jére és minden mókolás ellenére csak fekete-fehér képet volt hajlandó adni a tévé. (Turkálgattam persze driver- és beállítás szinten, de nem változott semmi.)

Eddig még soha nem próbálkoztam laptopot kötni TV-re, de desktop-ot az otthoni, szintén CRT TV-mre kötöttem már minden probléma nélkül ezzel az átalakítóval.

Valakinek valamilyen ötlet?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2407) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

Processzort cseréltem a T60-asomban és a Windows csak 998Mhz-ig viszi fel az órajelet. Egyébként a CPU maga jó és a gép is szeresse, mert másik merevlemezre is feltettem a wint és tökéletesen működött. Szeretném Windows újratelepítés nélkül megúszni, mit javasoltok?

(#2408) brd válasza Krissz22 (#2407) üzenetére


brd
nagyúr

Eszközkezelőből CPU(-k) eltávolít, gép újraindít (előtte csinálj azért egy rendszervisszaállítási pontot).

The only real valuable thing is intuition.

(#2409) Tim82 válasza Krissz22 (#2407) üzenetére


Tim82
nagyúr

Milyen CPU? Mennyinek kellene lennie az órajelnek? Valószínűleg egyébként a speedstep-nek köszönhetően veszi le az órajelet, akkumulátorról használod vagy hálózatról?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2410) TOZ válasza gecsoz (#2405) üzenetére


TOZ
addikt

Az ára?

(#2411) mv válasza gecsoz (#2405) üzenetére


mv
aktív tag

A feladvány megfejtése:

- Windows Vista -> 7 frissítési lehetőség!
- Raktárról azonnal átvehető vs. Rendelésre, 1 munkanap
- Ár

Mit nyertem? :)

[ Szerkesztve ]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#2412) gecsoz válasza mv (#2411) üzenetére


gecsoz
aktív tag

mindkettő frissíthető win7 -re. sőt a T400 -asomat is megpróbálom :)

(#2413) gecsoz válasza TOZ (#2410) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Felhívtam a boltot ők is ennyit tudtak mondani, hogy nem látnak különséget, rendeljem az olcsóbbat :D

(#2414) N.GÁBOR válasza mv (#2404) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nem, sajnos az xp-s driver-rel nem működik. A driver update-t még nem próbáltam, bár vaszínűleg TIMnek van igaza, és ehhez már nem lesz win 7 kompatibilis driver.

Sebaj, már félig rajt van az xp, itt az ideje tesztelni a " tuning hatását":)

Üdv

May the force be with you!

(#2415) Krissz22 válasza brd (#2408) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Igazad volt most már jó, de most kicsit bután jelöli. :)

[link]

(#2416) gecsoz


gecsoz
aktív tag

Szerintetek egy ibm thinkpad 760ed -hez jó az alábbi FDD?
FDD

(#2417) Reverting


Reverting
őstag

Can't Open ACPI ATK0100 Kernel Mode Driver

W7 en jott az a hiba a system update utan? Mi lehet ez? Megoldas? :)
Letezik?
thx

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2418) brd válasza Krissz22 (#2415) üzenetére


brd
nagyúr

Ez így biztosan nem jó. Az alsót próbáld meg megint eltávolítani. Pontosan ugyanazt kellene írja minden magra.

The only real valuable thing is intuition.

(#2419) Krissz22 válasza brd (#2418) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Egy újraindítás megoldotta végül. Fél óra cpu izzasztás után 68 C fokig ment fel a hőmérséklet? Ez mennyire normális? Próbáltam Core2 Duo T5500-ast, azzal még 80 C-nál sem állt meg. Ennyivel jobban melegedne a Core2?

(#2420) brd válasza Krissz22 (#2419) üzenetére


brd
nagyúr

Fura a dolog, lehet, hogy nem ismerte fel rendesen a gép a T5500-ast, ezért mondjuk a szükségesnél nagyobb feszültséget ad neki; mert sokban nem különbözik a két CPU, ha jól láttam, lényegében csak abban, hogy a T5500-asban van 64 bit.
Egyébként én ha lehet, alulfeszelem a gépeket, amik a tulajdonomban vannak, a T60-asban lévő T2400-assal is így tettem, a gyári 1.2625 V-öt 1.1125 V-ra le tudtam vinni (ennyin is hibátlan a max. órajelén), de inkább 0.95 V (sajna ez a minimum, pedig lejjebb is bírná) környékén hajtom (ill. amit bír ilyen fesszel, ez most 7x-es szorzó, de még tesztelgetem), az esetek többségében úgysincsen többre szükség. Így, wifivel netezgetve, van, hogy 5 órát is bír az akku (6 cellás). Sajna az asztali CPU-k ki vannak herélve ebből a szempontból, ott csak az alaplapi feszültségállítással lehet játszani, de többnyire az egy hihetetlenül buta software-rel lehetséges csak, ami automatikusan nem tudja állítgatni, kézzel kell.

The only real valuable thing is intuition.

(#2421) Krissz22 válasza brd (#2420) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Hol veszed lejjebb a feszültséget ill. a szorzót?

(#2422) brd válasza Krissz22 (#2421) üzenetére


brd
nagyúr

RMClock.

The only real valuable thing is intuition.

(#2423) atesss válasza gecsoz (#2405) üzenetére


atesss
addikt

Én aug. végén 150e körüli árkategóriában találkoztam olyan SL500-akkal, amik közt szintén semmi különbség nem volt elvileg, csak 30-35e az árban.
Akkor a megfejtés a 3G modem volt.
Csak az USAnotebook-nál is rosszul volt fent a leírás.

Leírás keresésére tudom ajánlani a markit.hu oldalt, céges beszerzésekre van, fel van tüntetve az is, hogy melyik nagykerben mennyi van.
Csak sajnos SL500-ból ott is pont alig volt pár darab.
De ott aztán tényleg részletes leírások vannak - ami fentvan.
Mondjuk már ott is találtam hibát, egy ~25e-s multifunkciós készüléknél volt odaírva, hogy van benne wirelless elérés is.
Amikor felhívtam őket, és rákérdeztem, az ürge azt mondogatta, hogy ők ilyen meg olyan cégtől szedik a leírásokat, és ebben nem lehet hiba.
Hát volt. :U

(#2424) atesss


atesss
addikt

Egy X40 kb. mennyit fogyasztana torrent / FTP letöltés közben ?
Dothan LV 1,4-1,6Ghz.
Ugye kijelző kikapcsolva, Wifi viszont kell, mert onnan kapná a netet.
Procit lelassítanám / alulfeszelném amennyire lehet.

És ha SSD lenne benne ?

Az adapter veszteségével együtt kéne, tehát amit a 230-ról felvesz.

MOD:
Illetve nem létezik X40 sima (tehát nem LV vagy ULV) procival ?

[ Szerkesztve ]

(#2425) Tim82 válasza atesss (#2424) üzenetére


Tim82
nagyúr

A MOD kérdésedre tudok válaszolni: X40-ből és X41-ből is csak LV, ULV processzorokkal szerelt modellek léteznek.

A "sima" processzorokkal szerelt vonal volt az X31/X32.

Az X60-nal egységesítették a megjelöléseket: a "normál" processzorokkal felszerelt típusok az X60, X61, X200 stb., az energiatakarékossal az X60s, X61s, X200s stb.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2426) TOZ válasza atesss (#2424) üzenetére


TOZ
addikt

Tudomasom szerint csak LV es ULV procikkal van X40.
(A fogyasztasrol nem tudok nyilatkozni, sosem mertem ilyesmit.)

Tim nyert ;-)

[ Szerkesztve ]

(#2427) Tim82 válasza TOZ (#2426) üzenetére


Tim82
nagyúr

Enyém a kék hangszóró? ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2428) mv válasza atesss (#2424) üzenetére


mv
aktív tag

A fogyasztást olyan 10-15W körülire becsülném.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#2429) abcukistván


abcukistván
tag

Üdv!

T-20 ba szeretnék memóriát venni.

256MB PC100/PC133 SDRAM 144PIN LAPTOP MEMORY IBM

- ez jó lenne bele? Vagy milyen foglalatú kéne e helyett?

Köszönöm.

(#2430) TOZ válasza mv (#2428) üzenetére


TOZ
addikt

Ott korul lehet. 1.2-es LV akkurol, wifivel, 600-on, alulfeszelve, kozepes fenyeron nem egesz 10W-t eszik. (emlekeim szerint SSD elotti idokben is hasonlo volt).De hogy a tap vesztesegevel ez mennire johet ki? Passz.

(#2431) Tim82 válasza abcukistván (#2429) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ilyen kell, de mindenképpen PC100, a PC133-at nem kezeli. És készülj fel rá, hogy a T20 válogatós a memóriamodulok terén.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2432) buherka válasza Tim82 (#2406) üzenetére


buherka
addikt

Ez sajnos más lenovo gépeknél is előfordul meg más noti gyártóknál is.
Nálam is előjött ez a "hiba" anno, amikor notit kötöttem CRT-TV-re S-video-n keresztül.
Nekem is fekete-fehér képem volt.
De...
Ez a dolog orvosolható.
Mert én egy régi Geforce 3 Ti200-as nVidia kártya S-Video csatlakozójával színessé tudtam varázsolni a képet.
Az újabb VGA-k S-video kábeles csatija más bekötésű.
Találtam egy rajzot anno, hogy miként kell átköti+forrasztani a kábeleket, hogy jó legyen.
Majd előkotrom neked...remélem megtalálom :B

Ha tudsz szerezni egy régi S-Video csatit, akkor ott semmit nem kell forrasztani és színes lesz a kép CRT-n

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#2433) atesss válasza TOZ (#2430) üzenetére


atesss
addikt

Köszi a válaszokat, az elég jó érték mindenképp, hogy 10 vagy 15W az már kb. mindegy.
Kiszámoltam 10W ha 24 órában menne évente 3600 ft áramdíj (41ft/KW).
15W meg +1800. Nem egy nagy különbség. :P

De közben elkezdte nézni, hogy X40 helyett mit lehetne venni, és 100e körül vannak (itthon, de megnézem majd UK-ban mennyiért vannak, mert nővérem esetleg tudna hozni) Core Duo ULV-s subnotik (U2500 1,2Ghz),
pl. HP NC2400, Dell 420.
Ami azért az 1,4-1,6-os Pentium M-nél jóval gyorsabb lenne !
Sajnos a vinyó mindben 1,8" PATA (a HP-ben ZIF). :(
Mondjuk SSD-t mindhez lehet venni e-bayről, 32Gb kb. 24e átszámolva, 64GB kb. 36e, a ZIF-es is hasonló árban van. Szállítás álltalában ingyenes (de 15-20 nap is akár).
Amúgy ilyenkor hogy van ha pl. Hongkongból rendelek ? Az ÁFÁt elvileg itthon meg kéne fizetnem, vagy még valami vámot is ? Ha igen, mennyire lehet ezt kikerülni ?

Van esetleg valakinek tapasztalata erről a két típusról, akár az X40-hez képest ?
Ahogy nézem itthon eléggé ritka darabok.

Az X40-en, és más subnotikon is látok olyat, hogy "Powered USB".
Az USB csatlakozó alatt egy kb. 2/3 olyan széles csatlakozó.
Ez mi is, és mire is használható (a gyakorlatban) ?

[ Szerkesztve ]

(#2434) Tim82 válasza atesss (#2433) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az egy tévhit, hogy a két mag szükségszerű gyorsulást eredményez. Jobb multitasking, valóban ezt kihasználó újabb programoknál valóban jól érezhető a sebességnövekedés. De hétköznapi használatban - internet, film (a Core (2) Duo LV/ULV ugyanúgy kevés az 1080p-hez, mint a Pentium M LV/ULV), office, zenehallgatás - ebből nem fogsz sokat látni.

buherka: köszi, de azért emiatt nem cs*szném el a notit! :DDD Viszont hátha vállalkozó kedvű barkácsolóknak meg hasznos volna. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2435) buherka válasza Tim82 (#2434) üzenetére


buherka
addikt

Nem hinném, hogy ezzel hazavágnád a notit...max nem adna képet, mivel maga a kábelt buherálnád és nem a gépet.
No persze a házi "modding"-nak megvannak a veszélyei :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#2436) TOZ válasza atesss (#2433) üzenetére


TOZ
addikt

Nem EU-bol rendelve elvileg szamolnod kell azzal, hogy vam es az afa meg rajon az arra. Ha szerencsed van nem vamoljak... De ez olyan, mint a kutya vacsoraja, bizonytalan. Nem sokkal tobbert tudod megvenni a memoryc.comon, ami irorszagi ceg. Ergo nincs para a vammal, afaval (EU-n belul maradsz).

(#2437) TOZ válasza Tim82 (#2434) üzenetére


TOZ
addikt

Abszolut egyetertek. A T61 (C2D - T7500) es a X40 (1.2es LV) kozott office hasznalat eseten semmi kulonbseget nem veszek eszre. Talan az X40 a flashekkel kuzd kicsit jobban, de nem veszes.

(#2438) TOZ válasza atesss (#2433) üzenetére


TOZ
addikt

24/7 felhasznalasra nem lenne jobb valami IONos cucc kis hazban?
Bar, oke, oda meg kell plusz bill, eger, tft...

[ Szerkesztve ]

(#2439) atesss válasza TOZ (#2438) üzenetére


atesss
addikt

Hát alapvetően laptopot akarok venni.
Azt csak mellékesen megkérdeztem, hogy mennyit fogyasztana, ha azzal töltenék le.
A Core Duo ULV-s se nagyon menne 15W fölé gondolom, ami nagy jó.
Mondjuk az lehet, hogy a notinak nem túl jó, ha ~24-be menne.
De folyamatosan amúgysem töltögetnék.

A fentebb említett subnotikról nincs esetleg tapasztalatotok ?

#2436 -re (SSD)
Hmm megnézem az áraikat, hogy valójában mennyivel is több.
És ha Angliába rendelem meg Hongkongból (nővérem el tudná esetleg hozni), akkor ugyanúgy van vám stb., vagy az angolok nem szokták annyira nézni ? Vagy ponthogy jobban ?
Az is kérdés az írektől van-e szálítási költség, de esetleg ez is kikerülhető ha Londonba meg nem lenne.
Ja és tényleg, akkor a vám miatt drágábbak azok az ebay-en, amiket az USA-ból szálltanak, és nem a távolkeletről !

[ Szerkesztve ]

(#2440) TOZ válasza atesss (#2439) üzenetére


TOZ
addikt

Ha a UK-be rendelsz az irektol akkor fogsz az afan 6.5 szazalekpontot. A UK vamszabalyokat nem ismerem, de elvileg EU es ki kellene vetni a vamot a termekre mikor belep az unioba (plusz AFA, ami ott kevesebb)...
Szallitas ktsg van (kingspec nekem irbol 30k volt, afaval, fedexxel, masnapra - 1-2k val olcsobb csak a sima posta)
De most mar abbahagyom az offot!

[ Szerkesztve ]

(#2441) evone


evone
őstag

Rajottem hogy nem is a hutessel van itt problema, hanem azzal hogy a Vista folyamatosan terheli a procit 10-20-30%on. Mar mindenfele virusirtot felraktam, semmi. Spybot SD - semmi. Live OneCare - semmi.

Mikor aksin van akkor is folyamatos terheles, es olyankor meg a huto nem egy alapesetben es a terheles miatt szokik az egekbe a proci homerseklete. Mar ilyen 70 fok volt, egette a labam.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#2442) Gergő_


Gergő_
őstag

ez volt már??? :O

lenovo x glossy-val? Hogy' étezhet ilyen?? :Y

[ Szerkesztve ]

(#2443) evone válasza Gergő_ (#2442) üzenetére


evone
őstag

Ugy hogy legyartottak.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#2444) Integra


Integra
titán

ha dokkolóban használom a gépem, akkkor lelövi a wlan-t:(
még akkor is ha nincsen lan csatlakoztatva.
meg lehet oldani valahogy, hogy dokkolós használat esetén is aktív maradjon a wlan? mert jelenleg csak azon keresztül van netem, ha meg nem lehet, akkor kenhetem a dokkolót a hajamra meg a nagy monitoromat..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2445) buherka válasza evone (#2441) üzenetére


buherka
addikt

Ezért és hasonló dolgokért kell a notiról lerugdosni a Vistat :U
Nekem is tekerte a procit a Vista rendesen. Állandóan 20-30%-os terhelésen volt.
A Win7 alatt és XP alatt 1-5%-os terhelés között változik nyugalmi állapotban.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#2446) TOZ válasza buherka (#2445) üzenetére


TOZ
addikt

Annyit mondjatok, hogy jo ez a win7... a vegen nem csak a polcra kerul majd a doboza, hanem installalom is...

(#2447) k-rock-atona


k-rock-atona
csendes tag

Sziasztok!

Tök jó ez a fórum, örülök, hogy rátaláltam! Eddig olvasgatva okosodtam nem kevés sikerrel, de most hirtelen lenne egy kérdésem, amire nem találtam választ. T500-asom van, s a venti aktuális fordulatszáma érdekelne, de nem tudom, hol nézzem meg. SIW nem látja a szenzoroknál, tpfancontrol meg azt ordítja, hogy nem lát semmit, talán szoftveres összeférhetetlenség miatt. Úgyhogy passz, pedig érdekelne a dolog. Tud esetleg valaki segíteni ebben a kérdésben? :F
Előre is köszi! :R

(#2448) Reverting válasza Reverting (#2417) üzenetére


Reverting
őstag

Enyimere valaki??? :)))

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2449) TOZ válasza Reverting (#2448) üzenetére


TOZ
addikt

(#2450) Reverting válasza TOZ (#2449) üzenetére


Reverting
őstag

Vista modban frissitettem en is, maskep nem is tudtam...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.