Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) gecsoz válasza dbius (#10598) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Lehet nem Win7 kompatibilis.
Vista alatt nekem semmi gondom vele.

(#10602) dbius válasza gecsoz (#10601) üzenetére


dbius
veterán

Igen, valószínűleg. Bár fut win7 alatt is, csak ahogy a példa is mutatja, van pár nemkívánatos mellékhatása :D E tekintetben pedig előtte elfelejtettem megkérdezni az orvosomat és a gyógyszerészemet :K

(#10603) brd válasza evone (#10599) üzenetére


brd
nagyúr

Valóban, de feltételeztem, az csak azért probléma, mert a képernyő közepén jelenik meg. Azok a felbontások azért fix-ek, mert azokat minden kijelző meg tudja jeleníteni (bár ma már lehetne nagyobbat is beállítani bőven).

The only real valuable thing is intuition.

(#10604) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Üdv!

Ha esetleg van valakinek elfekvőben olyan csavarja, csavarkészlete, ami jó az X40 billentyűzetéhez, keressen meg pü-ben! Köszi :R 5db-ra lenne szükségem.

(#10605) evone válasza ^Clown (#10604) üzenetére


evone
őstag

Nekem is kellene 1 darab. :S

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#10606) TOZ válasza evone (#10605) üzenetére


TOZ
addikt

(#10607) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Mennyire pici egy "mai szemnek" az 1024-es felbontás? X60/X61 miatt kérdezem...

(#10608) TOZ válasza mazsonpopo (#10607) üzenetére


TOZ
addikt

X40-et hasznalom ekkora felbontassal. Nem szeretnek nagyobb felbontast. -1/-1.5 DI cillinder nelkul...

(#10609) ^Clown válasza gecsoz (#10545) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Most láttam eBay-en 32Gb-os KingSpec SSD-t 90 dolcsiért. Szerintem korrekt ár, 2 év garival.

(#10610) Magnat válasza mazsonpopo (#10607) üzenetére


Magnat
veterán

Kérdés, hány collon? Nekem a T60 14 collos és 1400x1050-en használom, 1024-en nem férek el.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10611) ^Clown válasza Magnat (#10610) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

12"-os abszolút jó az 1024*768. Eleinte én is fáztam tőle, felesleges volt :)

(#10612) TOZ válasza Magnat (#10610) üzenetére


TOZ
addikt

X szeria, tehat 12".

(#10613) TOZ válasza Magnat (#10610) üzenetére


TOZ
addikt

Jo a szemed.
En a melohelyen a 17"-ost is 1280*1024-ben hasznalom. (mondjuk nem kodolok, word, excel, penzugyi rendszer a felhasznalasi terulet)
Vannak akik fullhd 22"-ossal dolgoznak. Nekem az mar teniszkozvetites...

(#10614) Napfénysüti válasza TOZ (#10613) üzenetére

T400-at 1440*900-on használom a szemem pedig -4.5-es (mindkettő) ennek ellenére nekem nagyon kellemes. Tök furcsa leülni párom R61-e elé és 1280*800-on használni. Olyan marha nagyok az ikonok :DDD (az mondjuk igaz hogy az ő gépe 15,4-es).

Més que un club!

(#10615) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Köszönöm!

Konklúzió: nem kell félni tőle. :)

(#10616) gecsoz válasza ^Clown (#10609) üzenetére


gecsoz
aktív tag

IDE felületű?

(#10617) gecsoz válasza mazsonpopo (#10607) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Részemről 14,1" -on használok 1440*900 -at.
Az 1024*768 az nekem már túl "nagy" volt.
Annyira megszoktam az 1440*900 -at, hogy már semmi pénzért nem váltanék kissebb felvontásra.
Mellesleg 3 -as szemüvegem van.. és távolra nem látok, szóval a szemüvegem még kicsinyít is..

(#10618) ^Clown válasza gecsoz (#10616) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen, 2,5" IDE. Keress rá!

Most valamiért nem találom, de itt van pl. ez, igaz nem 90 dodó, hanem szállítással együtt 120.

(#10619) Jimmy123


Jimmy123
csendes tag

Sziasztok!
Most akarok venni egy használt Lenovo 500, viszont eddig nem volt még notebookom. Segítsetek milyen programmal érdemes letesztelni, ill. mire figyeljek vásárlás előtt.
Everest, Orthos, OCCT, Prime ....stb
Kicsit sürgős lenne.
Köszi szépen!!! :R

(#10620) Shadowfax válasza Jimmy123 (#10619) üzenetére


Shadowfax
addikt

Tanácsok használt noti vásárlásához - Tim82 fórumtárs kitűnő írását ajánlom a figyelmedbe.

(#10621) Jimmy123 válasza Shadowfax (#10620) üzenetére


Jimmy123
csendes tag

NAGY :R

(#10622) Tim82 válasza Shadowfax (#10620) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ifjúkori ballépés. :U

( :DDD )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10623) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

Az IBM T60-as ATI X1400-al szerelt szériánál, valamelyik gép Core Duo, valamelyik Core2 Dou-val van szerelve. Az alaplapok között van különbség?

Köszi!

(#10624) Tim82 válasza Krissz22 (#10623) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ugyanaz a chipset teljesen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10625) apuc válasza Tim82 (#10622) üzenetére


apuc
őstag

Nagyon jó, gratula! :R

Írni kellene még egy hasonlóan jót, kibővített és aktualizált infókkal (több magos procik, újabb gépekre kitérni benne esetleg,stb) :)

(#10626) Benoe77 válasza Jimmy123 (#10619) üzenetére


Benoe77
őstag

Érdemes megnézni még, hogy van-e jelszó bállítva a BIOS-ban: [link]

(#10627) Tim82 válasza apuc (#10625) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincsen Core (2) Duo-s noteszom, így nem lesz kibővített verzió. :(

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10628) evone válasza apuc (#10625) üzenetére


evone
őstag

Ha adsz ra penzt, en szivesen kibovitem neked. :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#10629) mcroberto válasza Benoe77 (#10626) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Ha lesz rajta jelszó én neki is megoldom :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#10630) Benoe77 válasza mcroberto (#10629) üzenetére


Benoe77
őstag

de legalább tudjon róla, és alkudja ki a megoldás árát! :)

(#10631) apuc válasza evone (#10628) üzenetére


apuc
őstag

Mennyiért írsz jó cikket?
Tudsz ilyen jót? :U

(#10632) apuc válasza Tim82 (#10627) üzenetére


apuc
őstag

Kár.. :)

(#10633) evone válasza apuc (#10631) üzenetére


evone
őstag

egy x200s áráért olyan cikket irok neked nagyon szivesen hogy megszólal. :D :C

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#10634) apuc válasza evone (#10633) üzenetére


apuc
őstag

Majd ha nyerek a lottón, 300k-ért én is írok cikket, többet is :D

[ Szerkesztve ]

(#10635) brd


brd
nagyúr

Az ATI-s T400 tulajokhoz lenne néhány kérdésem. Mennyit fogyaszt nyugalomban a noti', az Intel VGA-val (a PowerManager kiírja)? XP/Win7 alatt is működik a menet közbeni VGA-átkapcsolás? A VGA-nak a 256 MB teljesen a saját memóriája? Egy 3DMark-eredményt is kérnék (05, vagy 06, a régebbiek nem fontosak). 4 GB RAM-nál többet használt már valaki? 64 bit-es OS használata esetén mennyi memória látszódik a 4 GB-ból? Szeretnék kérni még egy legújabb WinRAR benchmark eredményt is, az adott notiban lévő CPU megjelölésével is. Ill., bár ebben nem reménykedem nagyon, de ha azt is meg tudná mondani valaki, hogy az RMClock tud-e szorzót, és feszültséget állítani a P-s CPU-kon, nagyon jó lenne. :)
Köszönöm a válaszokat, előre is!

The only real valuable thing is intuition.

(#10636) evone válasza brd (#10635) üzenetére


evone
őstag

Az nem foglalkoztat hogy a kijelzon bal oldalt a 3ik oszlopban fentrol lefele a 3ik pixel milyen szinü átlagosan?

Elég sok kérdésre választ kapnál ha Google-znal egy kicsit. link

Mit gondolsz mennyi latszodik 64 bites os esetén 4 giga rambol? Nyilvan 4GB. :)

Azért hivják dedikált vga-nak mert a saját ramja a 256 igen.

Igen, az osszes C2D-t lehet rmclockal baszogatni.

A winrar benchmark eredménye meg a gepben levo vinyotol fugg szerintem :)

A tesztben levan irva a fogyasztas es az is hogy mennyit megy aksirol.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#10637) brd válasza evone (#10636) üzenetére


brd
nagyúr

Nem. Miért baj, hogy a lehető legtöbbet szeretnék tudni valamiről, mielőtt beszerzem? Nem a tapasztalatok megosztására van ez a fórum? :F Egyébként sem kértem, hogy bárki kutatást végezzem a kedvemért, csak azt, hogy írja le, ha van válasza a kérdéseimre.

Tudom, köszi, meg is néztem, amit tudtam, de az itteni fórumozók válaszai is érdekelnének.

Nem feltétlen, mert ha a chipset olyan, akkor a 4 GB alatti területre helyezi el az eszközök számára elkülönített területet, annak ellenére, hogy több memóriát támogat, mint 4 GB. Ugyan nem sűrű az ilyen, de láttam már.

Köszi'.

Sajnos rosszul tudod, pl. az én asztali C2D-m esetén sem működik a feszültségállítás, pont ezért kérdezem.

A winyóhoz semmi köze ennek a tesztnek, mert nem olvas/ír ilyenkor semmit. (Nem, mintha a WinRAR-os tömörítés sebességéhez úgy egyébként sok köze lenne a HDD sebességének, lévén a mai csúcs x86/x64 alapú CPU-k kb. max. 6 MB/s-es sebességgel tudnak a WinRAR megoldásával tömöríteni, ennyit szinte bármelyik HDD képes magából kipréselni, még nem szekvenciális olvasás esetén is.)

The only real valuable thing is intuition.

(#10638) evone válasza brd (#10637) üzenetére


evone
őstag

Nem, nem baj, de minden le van irva.

Különben a Google valaszt ad rá hogy mukodik az RMClock a P szerias procikkal. :) Az már más kérdés, hogy alig skálázható, igy maximum annyira jó hogy amig lehet addig az elerheto legkisebb feszultsegen tartsd a procit, illetve hogy Max. Performanceon se legyen olyan magas a feszko. ( én igy hasznalom t61-ben, igy nem melegszik annyira. )

A T61emben 4 giga ram van, és teljesen faszán látszik a 4 giga, nem hiszem hogy T400-ba ez másképp lenne.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#10639) gecsoz válasza brd (#10635) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Huhh.
Szép feladatokat találtál ki nekem :D
Budapesti vagy?
Ha igen, akkor talizzunk, és teszteld le a gépet :)
Nekem erre nincs energiám, meg ezek a progik sincsenek meg nekem:D

Válaszaim:
- ATI VGA -nak dedikált 256MB RAM -ja van
- átkapcsolás XP alatt nem megy windows -ből, csak BIOS -ból.
- Vista alatt az átkapcsolás gond nélkül megy menet közben
- Win7 alatt még nem próbáltam, de hétvégén kerül fel rá a Win7 utána letudom tesztelni
- 4GB RAM -om van, Vista csak 2,5GB -ot lát belőle, ezért rakok fel rá Win7 64 bit -et a hétvégén
- 4GB -nál több RAM elég nehét ügy, ritka és drága a 4GB -os RAM modul (csak 2 hely van a gépben)
- WINRAR benchmar nemtom hogy működik, már 15 perce, úgy, hogy közben netezek a gépen, 10 ablakban így az eredmény: 970KB/s (hozzá tartozik, hogy csak 5400rpm -es HDD van a gépben)

MAXIMUM PERFORMANCE energia profilban: (fogyasztás - működési idő)
- WLAN, netezés, Intel VGA: 23W - 2:00
- WLAN, netezés, ATI VGA: 28W - 1:48

MAXIMUM BATTERY LIFE energia profilban:
- WLAN, netezés, Intel VGA: 12W - 3:33
- WLAN, netezés, ATI VGA: 16W - 2:46

- szorzó és feszültség állítást nem próbáltam, de nem is akarom, nem látom értelmét.

programozok, netezek, photoshop cs3 -azok, corel x3 azok, és nincs semmi sebesség problémám. memória az nagyon kevés így, ezért váltok win7 64 bitre, hogy ki tudjam hazsnálni a 4GB -ot,

(#10640) Napfénysüti válasza brd (#10635) üzenetére

W7 alatt megy a VGA átkapcsolás (64bitesen tesztelve). :K Ja és 4GB látszik rendesen.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#10641) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Sziasztok.

Azon gondolkodtam írnék egy tesztet/beutatót a Lenovo X200-as gépről.

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek mire térjek ki, milyen kérdéseket kellene megválaszolni.
Milyen általatok is elismert programokkal teszteljem?[HDD, AKKU, stb.]

Nagyon megköszönném ha tudnátok pár "mankót" adni. [Nekem is van pár elképzelésem, de így több igényt tudna kielégíteni az írás.]

Köszi.

Robb

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#10642) ^Clown válasza mcroberto (#10641) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

HD Tune, SuperPI, Everest, most kapásból ezek jutottak eszembe. Érdemes megnézni az ipon.hu-n meg itt a PH!-n a laptop teszteket, hogy milyen programokat használnak. Furmark még eszembe jutott, illetve Atto és Crystal Disk Mark, mint a HD Tune alternatívái.

[ Szerkesztve ]

(#10643) bwoay válasza mcroberto (#10641) üzenetére


bwoay
nagyúr

teljesitmenyre vonatkozo resz gyorsan letudas "uzleti gep, senkit nem erdekeles" szoveg alkalmazas (ezzel hozzaszolasokban persze heves vita gerjesztes), massziv kialakitas hosszan méltatas, hutesrol, uzemidorol aradozas, 16:10-es keparanyra enyhen rosszallo megjegyzeseket teves, de gyorsan hozzafuzes, hogy 16:9-es szaroknal mennyivel jobbnak leves! LCD vekony keret visszasiras (ennel a resznel evone-ra kikacsintas), keyboard flex totalis tagadas, vagy elbagatellizalas, az utod x201 touchpades verziojan hangosan rohoges - lamaknak valonak titulalas, legvegul vilag legjobb subnotebookja cim kiosztas, lenovo topicos spanokat udvozles, aztan hatradoles, intenziv siker elvezes.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#10644) brd válasza bwoay (#10643) üzenetére


brd
nagyúr

:))

Napfénysüti, gecsoz: Nagyon köszönöm a válaszokat! (Látod, evone, ennyi. Máris reális, használat közbeni adatokat kapok pl. a fogyasztásra, nem laborértékeket. Egyébként a hit is szép dolog, csak nekem pontosan kellene tudnom, ezért kérdeztem. Én pl. tisztelem azokat, akik képesek elhinni azt, hogy a Bibliában írtak úgy, és akkor történtek meg, ahogyan írják(/lefordítják más nyelvről), annak ellenére, hogy a fizika egy részét cáfolja. Persze nem Isten létezését cáfolja, csak a Bibliában írtak egy részét.)

The only real valuable thing is intuition.

(#10645) mazsonpopo válasza bwoay (#10643) üzenetére


mazsonpopo
tag

Óriási! :)

(#10646) evone válasza bwoay (#10643) üzenetére


evone
őstag

tökéletesen egyetértek. én soha egy review-ba se nézek már szintetikus teszteket. szart nem érnek. illetve mivel soha nem nézem, igy ha egyszer mégis megnézném, nem tudnám hogy az most jó vagy nem. :) szerintem felesleges a teszteket futtatni.

ha van ott másfajta géped, méret összehasonlitas is jólenne. stb... térj ki rá hogy mennyire felesleges az optikai meghajtó, akármilyen os-t lehet mar pendriverol telepiteni stb...

:)

LCD vekony keret visszasiras (ennel a resznel evone-ra kikacsintas)
:R :R :R

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#10647) evone válasza brd (#10644) üzenetére


evone
őstag

a notebookreview.com nem szokott hazudozni :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#10648) Napfénysüti válasza evone (#10646) üzenetére

Dettó. A méréses teszt oldalakat mindig átlapozom... Arra gerjedjenek csak a "gamer" gép imádók. ;]

Més que un club!

(#10649) TOZ válasza bwoay (#10643) üzenetére


TOZ
addikt

NAGYSZINPAD, NAGYSZINPAD!

(#10650) ^Clown válasza bwoay (#10643) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A hónap hsz.-e :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.