Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94701) Dißnäëß válasza weiss (#94699) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi !
Ezek SMD kondik. Érdemes ilyennel cserélnem (Conrad-ról pl. Panasonic) vagy THT kivitelűvel, mert az minőségibb ? (elférni elfér, oldalra elhajtom).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#94702) Reggie0 válasza Dißnäëß (#94701) üzenetére


Reggie0
félisten

Nincs minosegbeli kulonbseg.

(#94703) t72killer válasza Reggie0 (#94700) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hasonlót (dslr hűtődoboz asztrofotózáshoz) kísérletező kolléga arra jött rá, hogy még így is jobban jár, kettőt enyhén járatva mint 1db Peltier' -el. Ráguglizva találtam, hogy valaki ki is mérte:

(nekem nyilván nem a pár fillér áramszámla számít, hanem az, hogy a szűkös akksikapacitásból hogyan lesz a leghűvösebb a célpont).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94704) Reggie0 válasza t72killer (#94703) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez igy van. nagyjabol a 10-15% reszterheles korul lehet a legjobb hatasfokot elerni peltierrel, ott a COPS akar 2-3 -ra is felmehet, no persze nem nagy homerseklet kulonbsegnel. Szoval az kulcsfontossagu, hogy a meleg oldal minel kozelebb legyen a kornyezeti homerseklethez, azaz nagyon kell hutened.

[ Szerkesztve ]

(#94705) t72killer válasza Reggie0 (#94704) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow :R . Egyelőre alubordát rendeltem, de lehet nézek egy még nem túl nehéz rezes czuccot. Víz mozgó doboz esetén nem játszik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94706) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Asszonypajti kétségbeesve fogad, hogy füstöl a porszívó (jóöreg angol Henry!):

Elpukkantunk, egy 0.15μF-os szűrővel. Puccanok is gyorsan ebayre, hátha szállít valaki, mert jövő 7végén jönnek Anyósék, agyon lesz kínozva szegény szerkezet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94707) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok
Használt autós első szettet vettem. De a magashoz a hangvalto nem volt meg. Elvileg 18 oktan 4khz volt hozzá. Hogy tudnék a legegyszerubben vágni? Sorba kötök egy 2.2uF ellenállást?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#94708) PiXeL90


PiXeL90
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy konyhapult megvilágításom led szalaggal és két részre van osztva 1 és egy 2 méteresre!
A 2 méteres résznél a ledszalag előszőr csak néha-néha nem kapcsolt fel aztán már soha azaz tönkre ment!
Ezt a 3 méter ledet egy 12V-os 5Amperes tápegység üzemelteti!
Mire kell figyelnem ha ki akarom cserélni az elromlott részt azt tudom hogy 12 Voltos legyen de az Amper az mindegy csak ne legyen több mint 5 Amper?
Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#94709) Aryes válasza PiXeL90 (#94708) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia! A 3m összesen nem lépheti túl az 5A-t, tehát a többit is számold hozzá, de egyébként az ökölszabály ha jól tudom, hogy ~40%-kal szokás túlméretezni a tápegységet, ami miatt az egész 3m LED szalag áramfelvétele nem kéne, hogy túllépje a 3-3,5A-t.
Mindenesetre ha az egyik oldal megadta magát, a másik is meg fogja, én egyben cserélném.

(#94710) Dißnäëß válasza Speeedfire (#94707) üzenetére


Dißnäëß
veterán

18dB/oktáv csillapítást akartál írni. :K
Azaz harmadrendû szûrés.

Nézz itt egy 3rd order Bessel-t. [link]
Beadod a mélyközép és a magasak impedanciáit (gondolom 4 Ohm), a keresztezési frekit (4kHz) és mondja az értékeket, alatta pedig a kapcsrajzot.

2.2uF ellenállás nincs. Az kondenzátor. És nem elég, az csak 6dB/oct meredekségû elsôrendû lenne, egy komolyabb mély kicsinálná a magasaid.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#94711) PiXeL90 válasza Aryes (#94709) üzenetére


PiXeL90
csendes tag

Köszönöm a válaszod!
De kevesebb lehet mint 3-3,5 A?
Igen, lehet egyben fogom mivel sajnos nem tudom megállapítani hogy milyen ledszalag így lehet elfog a kettő térni egymástól!

(#94712) Aryes válasza PiXeL90 (#94711) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kevesebb persze.

(#94713) Digitalpimp válasza PiXeL90 (#94711) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nincs ráírva valahol? Vagy fényképezd le a ledet, dobd be ide, aztán az alakja már jó kiinduló pont.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#94714) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Lenne egy hálózati villanyszerelős kérdésem. Adott Olaszországban egy kicsi lakás aminek felújítom a konyháját. Szerencsére tömör vagy sodrott jó állapotú réz vezetékek vannak a lakásban. A teljes lakásban gyakorlatilag csak a konyhában lesz fogyasztó, egy extra pici pult alatti hűtő, egy szintén legkisebb teljesítményű IKEA beépíthető sütő és egy gázos főzőlap. Na mármost, az elosztóig behúztam biztos ami biztos plusz három vezetéket, a sütőt és a hűtőt erre a külön körre tervezem, mert amúgy nagyon pici lakás és minden egy körön van. A baj az, hogy nincs földelés egyáltalán, a villany óráig el van húzva egy föld kábel, de üresen lóg. Ha jól látom a kábel rengetegben akkor nullával egyesítették a földet az elosztó után. Fi relé ennek ellenére van de ha jól gondolom így sok mindent nem véd :) Kérdésem az, hogy ha ezt a három készüléket földelés nélkül bekötöm (minden új természetesen szóval nem kínai szétélt 20 éves vackok) csak fázis és nullára akkor szerintetek van ennek valós veszélye? A hely adottságai és a pénzügyi keretek miatt a földelés kiépítése egyenlőre nem igazán opció. Előre is köszönök minden választ.

(#94715) tordaitibi válasza Speeedfire (#94707) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nincs benne eldugva egy mini kondenzátor?
vagy a mélyközépnek nem 3 kivezetése van, akkor abba van eldugva.
Ha nem, lehet aktívan hajtották külön. Ami ritka mint a fehér holló.
1-4,7mikofarados kondikkal kísérletezhetsz, nem elkó hanem polarizálatlan. nem kell nagy ügyet csinálni belőle, hacsak nem valami Harman-Kardon vagy JBL esetleg Bose szett.

(#94716) tordaitibi válasza PiXeL90 (#94708) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mérd mag a tápot, 12,6-12,7V már 1 év alatt kicsinálja a szalagot. Néha még a névleges 12V is.
Az hogy hány A az lényegtlen, a szalagod egy 500A tápból is csak a neki kellő pl. 1 ampert fogja felvenni.
Te is pakson lógsz a 25W izzóddal otthon, Paks meg 2000MW-ot tud.

(#94717) Dr. Szilikát válasza Babetta-X (#94714) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nem kell földelés a FI-relé működéséhez, az csak a fázis és nulla áramát figyeli, aminek egyformának kell lennie. Ha egy ember vagy bármi elvezeti az áram egy részét a föld felé, akkor az a rész hiányozni fog, felborul az egyensúly, erre old le a FI-relé.

Azt a földelést valószínűleg kikötötték, amikor nullázott hálózat lett kialakítva, aminek ez a szokásos megoldása, a mérő után ágazik szét a nulla és védővezető többfelé.

Sok lakásban a lépcsőházban van a mérő, két szál vastagabb vezeték megy a lakásba (csak fázis és nulla), az előszobában van egy elosztódoboz, ahol egy közös sínre van kötve a nulla és védővezetők.

FI-relé bekötése bővebben:

https://megaohm.hu/aram-vedokapcsolo/fi-rele-bekotese

[ Szerkesztve ]

(#94718) tordaitibi válasza Babetta-X (#94714) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem értem az év relét. Minek...?
Bááár... de miven nincs földvezeték a fogyasztóknál, ételmetlen.
Hibaáramr ugyan le fog oldani d ez necces egy fa tlapzaton vagy szigatalt padlón álló fémburkolatú készüléknél.
Az emberen keresztül fog lérejönni a hibaáram, fene tudja.

Nem követsz el hibát ha a (magyarul) nefhát használod, azaz a TN-C rendszert. (jobb lenne a TN-S de nálad lehetetlen mert nincs védővezető)

feltételei,
valóban minden kötésnek rendbe kell lennie mert az üzemi nullavezető a földvezető is, ha ez szar akkor nem tud kialakulni akkora hibáram amitől leold a kismegszakító. Bizkodjunk hogy a bejövő rendben van mert feltétele a védelem helyes működésnek. Egy nulla lazulás a bejövőn eléggé életveszélyes lehet.
Valamint ekkor tilos szétválasztani bárhol is a PE-N vezetőket azaz a védővezetőt és a nullát. Esetedbe nem is lehet mivel nincs PE.
Egy kivétel van, a konnektorba dugható firelé amivel 1 darab fogyasztót védesz.

[ Szerkesztve ]

(#94719) Speeedfire válasza Dißnäëß (#94710) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igen, és igen. Uh, akkor lehet jobban járok ha a régit bekötöm addig. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#94720) weiss válasza tordaitibi (#94718) üzenetére


weiss
addikt

Nem értem az év relét. Minek...?
Bááár... de miven nincs földvezeték a fogyasztóknál, ételmetlen.

ÉV-nek köze nincs a földeléshez, mi az, hogy minek?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#94721) Ton-ton válasza PiXeL90 (#94708) üzenetére


Ton-ton
tag

A mások által már leírtakat is érdemes olvasni.
Azonban valószínűleg inkább a led szalag végén a csatlakozó ment tönkre (vagyhanincs, akkor a forrasztással lehet gond).
Amikor tönkremegy a LED szalag, az utána már nem kapcsol be ismét...

Ha mindenképp cserélnéd, akkor jó eséllyel 9,6W/m (Watt/méter) van most. Bár előfordulhat kissebb (4,8W/m), ám ahhoz feleslegesen nagy a tápegység... Javasolt hidegfehéret venni a konyhába.

http://qtp.hu

(#94722) tordaitibi válasza Dr. Szilikát (#94717) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

De nála nincs PE vagyis a nulla lesz az üzemi védővezető.
Ilyenkor nagyon atomstabilan kell kötni-toldani a nullát.

Szerintem ma már nem is szabványos épp emiatt.

(#94723) Dr. Szilikát válasza Babetta-X (#94714) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Előbb nem részleteztem, a közös sínen szokott lenni egy átkötés, ahol elkülönül a PE-N.

Hogy ez a FI-relé utólagos bekötési lehetőségét szolgálja, vagy az utólagos ellenőrzést, hibakeresési lehetőséget (az átkötés ideiglenes bontásával) és/vagy a rend kedvéért, ezt már a szakmabeliek tudják bizonyára.

Külföldi kép, ezt találtam most hirtelen.

(#94724) Dr. Szilikát válasza tordaitibi (#94722) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

"A baj az, hogy nincs földelés egyáltalán, a villany óráig el van húzva egy föld kábel, de üresen lóg."

Nem értettem pontosan, hogy ez valami régi de "igazi" földelésre vonatkozik, tehát földelőszonda vagy ilyesmi, ami ki lett kötve, amikor nullázott rendszerre álltak át.

(#94725) tordaitibi válasza weiss (#94720) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Leírtam.
Egy szigetelt fa szekrényen álló fémházas mikró ha testzárlatos lesz, azt csak akkor veszed észre ha rajtad keresztül záródik a kör. Mert épp vizes talppal állva a konyhakövön nyúlsz hozzá.
Míg ha lenne PE akkor rögtön leoldana a testzárlat kialakulás pillanatában.

Leírtam azt is hogy igen működni fog de a működést az ember fogja kiváltani és az a 30mA sem olyan kellemes az RDC megszólalási idejéig.
Ezalatt az idő alatt 30mA sem 30 hanem sokkalta több.

(#94726) tordaitibi válasza Dr. Szilikát (#94724) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ott is kötelező minden mérőhelynél megtámogatni a nullavezetőt, vagyis azt a földet (ami nagy valószínűséggel egy levert földszondától jön fel) össze kéne kötni a bejövő nullával.

Nem ismerem a digók elektromos rendszerét de kizártnak tartom hogy a régi orosz mintára épült ki, vagyis nincs kivezetett csillagpontja az elosztó transzformátornak, kvázi földfüggetlen a rendszerük.

(#94727) weiss válasza tordaitibi (#94725) üzenetére


weiss
addikt

Kivéve, ha valami nem testzárlatos lesz, mert akkor meg simán agyonvág.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#94728) tordaitibi válasza weiss (#94727) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezt kifejtenéd mert nem értem.

(#94729) weiss válasza weiss (#94727) üzenetére


weiss
addikt

Te, ha jól értem, abból indultál ki, hogy testzárlatos lesz valami, mert abban az esetben igazad van. TN-C/ TN-CS: a test földelve van, az meg a nullára kötve, tehát zárlati áram alakul ki, amire leold a biztosító. De ha nincs testzárlat, mert tudomisén elfelejtették bekötni a konnektorba a PE-t, itt értelemszerűen nincs zárlati áram, de ahogy írtad, rajta keresztül megy a 3x mA áram. A lényeg, hogy leold az FI relé.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#94730) Babetta-X válasza Dr. Szilikát (#94724) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Nem, ez csak egy előkészítési lehetőség, egy elég modern távolról is vezérelhető villanyóra van a külső szekrénybe, innen jön a fázis és a nulla, és itt van egy szabadon lógó föld vezeték ami bemegy a házba, de jelentősége ugye így nincsen. Ez egy óvárosi rész a hegyen, sajnos nem igen hiszem hogy itt vállalkozik valaki földelő szonda telepítésére nem heroin áron.
A villanyóra szekrényből két vezeték megy a lakás kapcsolószekrenybe ahol a fi relé is van, de a földet ide nem hozták be, azt vitték tovább egyből a lakás első nagyobb elosztójába, ott van szerintem a nullával egyesítve de őszinte leszek ott kicsit kesze kusza volt a helyzet, annyit csináltam hogy az összes kötést wagora cseréltem és kicsit azt éreztem ha eddig működött talán nem lesz gond. Küldök egy fotót róla, szinkavalkad :) Kedvencem az a kötés ahol a barna a kék és a zöld sárga találkozik :Y

(#94731) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Fűnyírótraktorra szeretnék fényhidat felszerelni, ezzel kapcsolatban érdeklődöm, vannak-e ajánlott márkák, webshopok?
50W körüli teljesítményt céloznám meg, ezt még elbírja a töltés (jelenleg 2x21W izzó van a trakiban), illetve nem kellene relézni sem a kapcsolót. 12V az akksiról adott, itt max ~5A folyna a körben. Egy késes biztosítékot persze beszerelnék.

Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Árgépet néztem, de lövésem sincs, melyiket ajánlott megvenni.

Köszönök minden segítséget!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#94732) SupernovaHUN


SupernovaHUN
csendes tag

Sziasztok!

Még évekkel ezelőtt szétkaptam egy JBL Flip 2-t, most megtaláltam a fiók alján - darabokban - és össze szeretném rakni.

A kérdésem az lenne, hogy mi a franc ez a fekete ragasztó-vibrációcsökkentő-szilikonszerű ragasztó anyag? Hogy tudok rákeresni a neten? :D

Azt tudom, hogy biztosan nem hotglue, mert ugye az teljesen megkeményedik a kötési idő végére, ez meg érintésre is ragacsos és darabkákat könnyen ki tudok csípni belőle. Leginkább rágógumira hasonlít az állaga.

Köszi a segítséget! :)

(#94733) csabyka666 válasza SupernovaHUN (#94732) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez nem hasonló, mint a szélvédőragasztó? Sikaflex vagy mi a fene a neve. Annak ki kell bírnia szélsőséges hőmérsékleteket, rezgést, ütést...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#94734) Reggie0 válasza Babetta-X (#94730) üzenetére


Reggie0
félisten

A foldeloszondat te is leverheted. A nullat es a foldet a fi rele elott valaszd szet es mar boven jo vagy, ha testzarlat van, akkor ki fog derulni es a fi rele leold. Ha a szondat levered, csak siman kosd be a foldbe.

[ Szerkesztve ]

(#94735) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Ilyen csatit Budapesten szerintetek hol lehet készletről kapni?

[link]

Jst csatlakozóház 2.5 mm 10pin

(#94736) Pötyi válasza q13579 (#94735) üzenetére


Pötyi
őstag

Hestore ?

QNX is cool!

(#94737) ekkold válasza Babetta-X (#94714) üzenetére


ekkold
Topikgazda

....a három készüléket földelés nélkül bekötöm (minden új természetesen szóval nem kínai szétélt 20 éves vackok) csak fázis és nullára akkor szerintetek van ennek valós veszélye? ....
Van veszélye, ugyanis ha a berendezéseket védővezetős érintésvédelmi móddal készítették, akkor így nem lesz megfelelő védelme. Egy testzárlat esetén pl. nem old le a kismegszakító, az ÉV relé pedig csak 30mA felett. Viszont ha történetesen úgy alakul, hogy egy zárlat alkalmával, mondjuk "csak" 27mA folyik át rajtad, akkor az ÉV relé sem old le - és ennyitől is lehet komoly maradandó sérülést kapni, (sőt rossz esetben meg is lehet halni). Általánosan 30mA az az érték, ami már nem csak ráz, hanem az átlagember már izomgörcsöket is kaphat tőle. Ha ez a légzőizmokat vagy a szívizmot érinti akkor nagyon súlyos is lehet a végeredmény. Ha egy beteg személy, vagy egy gyerek, esetleg idős ember kap áramütést, az lehet, hogy már ennél kisebb áramtól is megsérül.
Összefoglalva: Nem lehet elkummantani a védővezető kiépítését !!!

A védővezetős készülékek beépített zavarszűrői is a védővezetőre csatlakoznak, ennek hiányában rázhat a burkolatuk, ami ugyan csak 1..2mA, ezért felnőtt ember számára csak kellemetlen. De egy gyereknek sok lehet. Közvetetten módon is okozhat balesetet pl. megijed valaki amikor megrázza, és pl. elvágja a kezét.

Ezen felül ezek a belső zavarszűrők sem látják el megfelelően a funkciójukat védővezető nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#94738) Babetta-X válasza ekkold (#94737) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm, utána olvastam pár szakkönyvben, ezt tényleg nem úszom meg. Mondjuk nekem fura hogy ebben a lakásban régen mielőtt az enyém lett volt elektromos fűtés, mosógép, elektromos tűzhely ráadásul ezer éves és mégsem volt gond, de szerintem ez a védőnullának is köszönhető. Erre a kérdésre nem találtam kielégítő választ hogy a védőnulla helytáll-e földelés hiánya esetén.

Továbbléptem az ügyben mindenesetre, kibontottam a lépcsőfeljáró alatti burkolatot, holnap vettem ma egy keresztvasas földelőszondát, holnap leverem és egy 2,5-ös vezetékkel rámegyek a sütő/hűtő, konyhai konnektorra, egyenlőre minden máshol marad ez a nullás föld, aztán később meglátjuk. Van egy kombi cirkó is a lépcsők alatt, annak sem fog ártani a földelés.

(#94739) User_2


User_2
tag

a földelőszondát 1m mélyen kell indítani erről tudsz, ugye?

azaz ásol egy egy méter mély gödröt és ott kezded el leverni,
a keresztvasas foldelőszondára gyárilag hegesztett ostort pedig szépen elvezeted kb 1m mélységben a falhoz ahol függölegesen jön fel és kb 0,8-1 magasságban egy kötödobozban végződik.
van ehhez elegendő hosszúságú ostor a szondán?
ha a ház belsejében szeretnéd leütni és a föld ott száraz, ami valószínű,
a földelőszonda ott nemsokat változtat.

(#94740) Babetta-X válasza User_2 (#94739) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Ez a hely Olaszországban van, a tenger miatt itt minden elég nedves, ez egy félig-meddig nyitott helyiség, egy külső lépcsőház alatti rész.
Konkrétan egy ilyet vettem, nagyjából ez volt a legkomolyabb a boltba, ezt tervezem leütni, és feljönni egy 2,5-ös zöldsárgával a konyháig ami olyan 3m-re lesz a szondától. Ásni itt nem sok esély van.

(#94741) Reggie0 válasza Babetta-X (#94740) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem legalabb 6-os vezeteket hasznalj, azt mar nehezebb eltepni.

(#94742) ViZion válasza leweegee (#94647) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, megjöttek az Omron relék (2 db-ot rendeltem, a futár így is többe került...).
Beépítettem, műXik, de majd a vallatás a húsvéti főzőcskézés lesz. :R
Kondikat ismét átnéztem, meg amit lehetett, de nem hinném, h ott a hiba. Egyrészt csak ez a főzőlap szórakozott, másrészt a panel hűvösebb felén vannak és ezek kb. mindenre rá vannak kötve, a többinek is lett volna nyűge, ha itt a baj. A relé után már IC-k jönnek, ha az beteg, akkor ehhh... azt macerásabb cserélni, ha lehet egyáltalán. De akkor megcserélem egy jól működövel és kész ;]

Amúgy egy tervezési rémálom ez, hihetetlen hibákkal (már ha hiba és nem szándékos volt...). Pl. a legnagyobb kerámia fűtőtest mellett van a vezérlő panel, közte egy pelenka lemez. Erre utólag egy szigetelő közetgyapot csíkot küldtek, amit a szerelő bepattintott, de sokat nem ér. A relé a panel szélén van, alig 2 cm-re a fűtőszáltól.
Egyrészt a relét lehetett volna beljebb rakni, itt sok alkatrész nincs, a panel nagy részén szép vaskos vezetősávok vannak csak. Másik, h az egész panelt lehetne jobbra vinni, bő 4-5 cm van a széléig, felette a jóval kisebb telejesítményű fűtőtest van. Szal a Gorenjét eddig sem sokra tartottam, de ehh...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#94743) leweegee válasza ViZion (#94742) üzenetére


leweegee
aktív tag

Kíváncsian várom a fejleményeket :K Na igen sajna a gornje is "lecsúszott" amióta kínai kézben van :((( hanyag tervezés, hígfos alkatrészek... De a többi se jobb nyugi, a kedvencem a "kattogtatós" tűzhelyek, semmilyen visszacsatolás nincs, csak egy relével a hálózati feszt kapcsolgatja a fűtőszálakra... 1 fokozaton 7-9 mp.ént 1x,
9- es fokozaton meg mondjuk 2 mp.ént 1x.
A fillérbaszás netovábbja. :DDD bár működni működnek... szóval... :DDD

Ne nőj fel! Csapda!

(#94744) ViZion válasza leweegee (#94743) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem ennek is ennyi kb. a vezérlése, meg egy termosztát vagy ilyesmi, ami lekapcsolja, ha túl forró. De edényt nem érzékeli. Egy kvázi szakembőrnek említettem a bánatot, h hiányzik 500 Ft-nyi alkatrész, ami figyelné, h ha a vezérlés kikapcsolja a relét, akkor az tényleg kikapcsol-e...
Teljesítményszabályzós SSR vezérlést építeni egy ESP-vel már túlzás lenne? :U Ez a touch a forró üvegen (középen szinte, ott néz ki jól...) elég beteg dolog, lehet ez lenne az első kütyüm, amit tényleg szeretne. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#94745) vmk válasza leweegee (#94743) üzenetére


vmk
tag

"kedvencem a "kattogtatós" tűzhelyek"

Nekünk így működik a BEKO indukciós. Mondtam a feleségemnek, hogy kibaszom az egészet a kukába.
Először amikor használtam nem hittem el. Hívtam a szervizt, semmit nem tudtak róla, hogy ez így működik, javasolták, hogy inkább vegyek BOSCH-t... köszi. Aztán rákerestem a neten és tényleg így működik.
(Muternál az Electrolux indukciós nem ilyen és másnál sem hallottam addig...)

Még a kapcsolgatás hagyján, de amikor főzöl egy levest meg sütsz mellette valamit és fél óra múlva lekapcsolja a teljesítményt és szinte minden megáll (9 fokozat van, ebből 6-7-esen főzől, és olyan 2-es szintre leáll), attól nagyon kivagyok. Áll a cucc az olajban 10-20 percet, vagy csak éppen nem fő. Aztán amikor kipihente magát a rohadék, akkor visszakapcsolja a teljesítményt, olyankor meg hirtelen vagy megég vagy kifut. :(((

(#94746) Audience válasza vmk (#94745) üzenetére


Audience
aktív tag

Az enyém igazi öszvér egy bizonyos teljesítményig szabályoz rendesen az alatt kattog. Indukciós ez is.

(#94747) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Sziasztok!
Egy kapcsoláshoz kellene biztosíték-ellenállás, de pont ilyen kategóriát nem találok. De láttam olyat, hogy a kereső nem gyulladó THT ellenállást ajánlott a keresés alapján. Szerintetek ez jó lehet?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#94748) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Egy akkus fúró motor armatúráról próbálom kideríteni, hogy rossz-e. Ugye elég alacsony értékeket mérni mikor az ember méregeti az ellenállást az áramszedőn, 0.2-0.3ohm körül.
Ezen az armaturán a szemben levők és az egymás mellett levők is nulla minden kombinációban. Létezik, hogy ilyen alacsony az ellenállása vagy ez nulla ellenállással biztos belső zárlatos?
Vagy ez a baja a fúrónak vagy az elektronika, de működő alkatrészek nélkül nehéz kideríteni. Próbáltam feszültséget mérni a szénkeféken, de feldobja 3V-ig, aztán leejti vissza az áramot, gondolom valami okos dolog van ezekben már. Dewalt fúró.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#94749) mezis válasza daninet (#94748) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Hagyd ki az elektronikát, Aztán ha füstöl, akkor menetzárlatos. ;]

mezis

(#94750) Dr. Szilikát válasza daninet (#94748) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Alacsony ellenállás természetes, mindamellett a permanens mágneses motort megforgatva áramot fejleszt, a kommutátor egyenirányít, azaz DC-t mérhetsz.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.