Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95601) maestro87 válasza tordaitibi (#95598) üzenetére


maestro87
őstag

"A szeparátorfólia mellett képződő kristályok nem tudni mennyire gyengítették el a leheletvékony fóliát."

Ezek szerint ezek a fajta aksik tartósan lemerült állapot miatt is válhatnak zárlatossá? Mert Li-ion akkut simán vissza lehet hozni az életbe, minap is 8 db 0V-osat sikerült úgy, hogy kb. 1 évre elfelejtettem őket, de így is 1700 mAh kapacitást mértem rajtuk a gyári 2200 helyett, és már nem először merültek le. :DDD

(#95602) Barret001 válasza maestro87 (#95601) üzenetére


Barret001
addikt

Én sem foglalkozok vele,hogy 0 voltos. Feltöltöm ha lehet,és hagyom pihenni. Ha nem merül,akkor használom. Rengeteget visszahoztam már. Százas nagyságrendről beszélek. De elméletileg ezek már nem használhatóak.

(#95603) baly81 válasza Dr. Szilikát (#95600) üzenetére


baly81
aktív tag

Köszi a választ! Akkor tordaitibinek igaza volt abban, hogy külső tápegységről nehéz lenne megoldani az üzemeltetést. :(

Gondolkoztam egy kondenzátoros ponthegesztő megépítésén, de úgymond a szabályozhatatlanság miatt eddig nem vágtam bele. Meg kicsit veszélyesebbnek is vélem. Valami jól szigetelő dobozba, csatlakozókkal ellátva építeném meg. Akkor használat után még ki sem kellene sütni a kondikat, elég lenne a zsinórok eltávolítása.

Neked / nektek mi a véleményetek egy ilyenről?

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#95604) tordaitibi válasza maestro87 (#95601) üzenetére


tordaitibi
veterán

Valamikor erről cikket is írtam a blogomba.

Lényeg hogy egy feszültségszint alatt a kémiai folyamatok eredményekép tűhegyes kristályok képződnek. Ezek pontos neve dendrit. Mindenhol keletkeznek de amik a szeparátor mellett, azok a veszélyesek mert gyengítik, átszúrhatják a vékony polimer fóliát.
Töltésnél a dendritek visszaalakulnak de a luk, a vékonyodás megmarad.
Elekezdjük tölteni, és nem ma, nem holnap hanem 2 hónap múlva az elvékonyodott szeparátor átüt. Ez jellemzően a teljes töltöttség környékén következik be.
Ha a szeparátor két oldala kontaktba kerül azt úgy hívják zárlat :K éd mivel belső zárlat, nem lehet tenni semmit, vagy pukkan a cella vagy felreped, nyit a biztonsági szelep.

Vagyis a nullára merítés lehet hónapok múlva bosszulja meg magát egy tűzijátékkal.

(#95605) baly81 válasza maestro87 (#95601) üzenetére


baly81
aktív tag

Az 1700mAh mérésénél a betöltött, vagy a kivett kapacitást mérted meg rajtuk? Ugye ez nem mindegy... A gyári nominal (névleges) kapacitásnál a kivehető értéket adják meg. Sajnos a kapacitáson túl a belső szerkezet sérülése miatt a terhelhetősége is a béka segge alá csúszik egy ilyen mélysisülést szenvedett cellának.
Nagyjából arányosítani is lehetne... Kis áramterhelés esetén elég szépen lehet még őket használni, ilyenek pl. a kicsi ledes lámpák. Ez esetben, amikor a terhelés párszáz mA, de jóval 1A alatt van, még normálisabb kapacitás is kinyerhető belőlük. E fölött kezdődik a baj. Minél nagyobb az áramterhelése egy cellának, annál nagyobb lesz a feszültségesése. Tehát nem fogja bírni, szemben egy ugyanolyan egészséges cellával.
Persze többcellás használatnál, ahol a terhelés megoszlik a cellák között még ott is elfogadható eredmények érhetők el.
Korábban teszteltem hasonló cellákat a SkyRC MC3000-el, ezt rá tudom dugni PC-re is, amin ezred Voltos és Amperes felbontással követhető minden. Betennék ide pár grafikont amelyen látszik a feszültség meredek zuhanása, de nincs nálam a külső winyóm.
Szóval az ilyen cellák használhatósága a felhasználási körülményektől/eszközöktől függ. Használhatók de csak kompromisszumokkal, de egészségesnek én nem nevezném.

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#95606) totya694 válasza baly81 (#95603) üzenetére


totya694
őstag

Jó reggelt!

Ha szeretsz építeni akkor érdemes vele kísérletezni mert az igazi siker élmény sokkal jobb mint amikor a futár meghozza a Kínai terméket.Érdemes megnézni ezeket is [link] [link] [link]

Üdv:Attila

(#95607) baly81 válasza tordaitibi (#95604) üzenetére


baly81
aktív tag

"vagy pukkan a cella vagy felreped, nyit a biztonsági szelep."

A Li-Ion kémia rohadt veszélyes, de sikerült elég jól megzabolázni. Ez ugye főleg a biztonsági szelepnek köszönhető, azzal sok robbanás elkerülhető.
Én pl rohadt sokat kísérleteztem, de egy cella sem robbant fel, pedig volt párezer a kezemben. Az 99,99999%-ban csak külső behatásra, vagy a szelep elromlása miatt következik be. Ellenben már láttam olyat amikor a szelepen fúj ki kb. 1 méterre. Na az szép! Olyan mint egy szülinapi tüzijáték, csak kb százszor erősebb. A fény magja szinte fehéren izzik. Be is votam sz*rva! :DDD Brutális.

Ordasi Gábor youtube csatornáján láttam egy videót, ő szurkálta, melegítette, stb az akkukat. Azt a videót ajánlom mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#95608) Dr. Szilikát válasza baly81 (#95603) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Látszik a videón, hogy éget, túlizzít, ennyi erővel autóakkuval is lehet ponthegeszteni, a kábellel korlátozva némileg az áramot.

Ilyen minőséget azzal is láttam már, noha csak videón. Értelemszerűen 12 V sok, kisebb feszültség és nagy áram ideális, de ha valaki egy megfelelő ellenállású kábellel korlátozza az áramot, szükséghelyzetben elmehet talán.

(#95609) mezis


mezis
nagyúr

Milyen vezeték az, ami 2,5mm2 és csak 10A-ert bír? :F
"Kábel hossza: 50 m
Vezeték keresztmetszete: 3 x 2,5 mm
aljzatok száma: 4
Földelés: Igen
Be/ki kapcsoló: igen
Védettség: IP44
Feszültség: 2500w 250V"

Az egész hirdetést nem linkelem, nem szeretném ha kitiltanátok, de külön kérésre priviben elküldhetem! ;]

mezis

(#95610) tordaitibi válasza mezis (#95609) üzenetére


tordaitibi
veterán

Mert számítanak a hülyékre akik feltekerve használják.

(#95611) Reggie0 válasza tordaitibi (#95610) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy jo buli 50 meter letekerni 7 meter kedvert :) Pont az a jo, ha nem kell letekerni, hanem ugy is lehet hasznalni. Az erkelykorlat is hulyeknek van, akik ugy mennek ki, hogy leesnek.

[ Szerkesztve ]

(#95612) totya694 válasza tordaitibi (#95610) üzenetére


totya694
őstag

Mondjuk egy vas vödörre

Üdv:Attila

(#95613) plömplöm


plömplöm
őstag

sziasz,

autóban szeretnék dc12v szünetmentességet. találtam ezt, elé tenném ezt. van-e valakinek jobb ötlete? az autó startstopos, 15v felett is lehet az üzemi fesz...

köszi

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#95614) maestro87 válasza tordaitibi (#95604) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, ezt nem tudtam. Gondolom LiPo celláknál ez a folyamat gyakrabban mehet végbe, mert a sima 18650-es akkuknál ilyet még nem tapasztaltam.

baly81:
Természetesen a kivett kapacitást mértem. Van Lii-500-as töltőm meg műterhelés is ha kell. :) 0,5 A-rel terhelve lett ennyi a kapacitásuk. Nyilván sok mindenre nem jó, de elemlámpába ahogy te is írod, még jók lehetnek.

(#95615) tordaitibi válasza maestro87 (#95614) üzenetére


tordaitibi
veterán

Nagyon sarkosan, a liion meg a lipo ugyanaz. Feszültségre, kémiára, csak gyártástechnológiára nem.
A liion jellemzően a nagyközönség elé hengeres fém burokba kerül, strapabíró. A lipo pouch, zacsis kivitel, fizikailag sérülékenyebb.
Liion, folyékonyhoz közeli elektrolit, lipo közelít a szilárd elektrolithoz.

A 18650 cellán belül ha le is zajlanak elég durva folyamatok, a felhasználó ezt észre se veszi a masszív fémburkolat miatt, ami még a hőt is elvezeti.
csak azt látja hogy meghalt a cella., nulla volt, nem lehet tölteni kuka. Az már egy durva folyamat végeredménye ha nyit a biztonsági szelep, ez tényleg ritka.
Liponál ez pregnáns, megdagad, kifúj, láthatóan elveszti a formáját. Hőelvezetés nulla azaz meg is olvadhat a burkolat.

A fémburkolat hiánya és a hatékonyabb belső felépítés, polimer szeparátor miatt a lipo energiasűrűsége nagyobb, azonos súly nagyobb kapacitást eredményez. Ennek ára sérülékenyebb kivitel.

(#95616) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Kis segítség kéne.
Van egy szenzor, 1-3V DC között változik a kimenet.
Hogyan tudok ebből 0-0,7 voltot csinálni úgy hogy negálni is kéne,
4V-->0V
1V-->0,7V.
Nem lenne hátrány ha ezt lineárisan tenné.

[ Szerkesztve ]

(#95617) Reggie0 válasza tordaitibi (#95616) üzenetére


Reggie0
félisten

Nagyerteku ellenallasokkal feszoszto es egy muveleti erositos kivono/puffer. De nevezhetjuk differencial erositonek is:


Ahol R1=R2 es R3=R4

[ Szerkesztve ]

(#95618) ekkold válasza tordaitibi (#95616) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Méretezési példa Reggie0 rajzához.
Mivel 3V feszültségváltozásból kell 0,7V változást csinálnod, így az erősítés 0,7/3 ez lesz az R3/R1 aránya.
Pl. legyen R1 = R2 = 300kΩ és R3 = R4 = 70kΩ
V1 lesz a bemenet, V1 = 4V esetén kell 0-t kapnod, tehát V2 = 4V.
Ez azt jelenti, hogy az opamp neminvertáló bemenetén(Vb +) 756,75mV feszültség lesz. Amit nem csak a 4V leosztásával állíthatsz elő, hanem pl. az opamp tápjának megfelelő leosztásával is - tetszés szerint. De érdemes arra figyelni, hogy ha nem FET bemenetű az opamp, akkor a két bemenete hasonló nagyságú impedanciát lásson, azaz:
R1 X R3 ~= R2 X R4 (ahol X: replusz művelet)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_159350.html

(#95619) Barret001


Barret001
addikt

Na itt vagyok megint Megépítettem ezt az "áramkört" [ÍME]

A gondom,hogy 6V-on 1,2A az áramfelvétele terheletlenül.Arra rájöttem,hogy a kondi értéke sokat számít! A fetek hidegek,de a "hurok" elfűti azt az 1,2A-t. Hogy lehetne a hatásfokán javítani? A "tekercs" hosszát kellene növelni?

(#95620) Barret001 válasza Barret001 (#95619) üzenetére


Barret001
addikt

[EZ] Kb ugyan az,de nagyságrenddel jobb a hatásfoka.

(#95621) Ribi válasza Barret001 (#95619) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mármint milyen hatásfokon?
Ennek jó a hatásfoka ha hideg a tranzisztor. Drót hosszát növeled is 12V és 1.2A megy át rajta. Ha egy fűtőszálat kötnél a tápegysére direktbe a kondi meg tranzisztor helett, akkor is pont ugyan így működne a dolog. Ennek sosem lesz jó a hatásfoka, mert ennek az a lényege hogy elfőtod a dróton az áramot. Max kisebbre veszed az áramot, gondolom a kondi méretének változtatásával és akkor "jobb lesz a hatásfok".

Másodikban szerintem a tekercs és "vasmag" miatt a drótnak nagy az ellenállása, emiatt kevés áram folyik át rajta. De amint a vasmag zárul, tud rajta keresztülmenni áram, máris "szarabb lesz a hatásfok". Szerintem itt nem sok szól a hatásfokról.

[ Szerkesztve ]

(#95622) Barret001 válasza Ribi (#95621) üzenetére


Barret001
addikt

Az lenne az elképzelés,hogy egy "Áramváltó" legyen belőle . Szóval ha tekercset hajtok meg,akkor csökken a nyugalmi áramfelvétele? Az lesz a következő lépés úgy is. Csak sötétben vagyok :D Ez csak gyakorlás... Be 100V,ki 12V .Ez lenne a cél,És ne 8A jöjjön ki,hanem jóval több :) Előtte meg piszkálgatom a saját szintemen.
Indukciósan akarom kivenni a teljesítményt. Így is koppan az ampermérő,ha fémet rakok a hurokba.

[ Szerkesztve ]

(#95623) ekkold válasza Barret001 (#95622) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Kicsit még pontosítsd, hogy mit szeretnél. Mi az elvárásod az áramkörrel kapcsolatban.
Elég rég volt már, és azóta panelre is megépült, de ilyesmit készítettem:
[link]
A kapcsolás majdnem ugyanaz, csak nincsenek kihagyva belőle a normális működéshez szükséges alkatrészek sem. Az elérhető hatásfok is egész jó (betáplált / kivehető elektromos teljesítmény tekintetében) Emlékleim szerint a 12V/10W-os szofita izzó teljes fénnyel világít a videofelvételen, akkor 12V/1A körüli az áramkör felvétele.

Ennek egy kisebb teljesítményű, egyszerű változata itt található:
(majdnem a lap alján) [link]
Ehhez még talán gyári nyákot és alkatrészeket is tudok adni ajándékba (személyesen kell átvenni, postázni nem szeretném) ez valami ilyesmi: [link]
Így hogy most megkerestem, 2017-ben tettem fel a netre a panelen készült verziót.
A legelső verzió [link] pedig 2008-ban készült ebből.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_159350.html

(#95624) Barret001 válasza ekkold (#95623) üzenetére


Barret001
addikt

Köszi hogy próbálsz segíteni. Úgy csinálok,mintha értenék valamihez. Aztán mindig az a vége,hogy nem jön össze semmi. Nulla tudással ez van :) Egy olyan rezgőkör kellett volna,amiről energiát lehet levenni. Magyarán egy nagy teljesítményű indukciós step down konverter szerűség. Nézem a sok videót,hogy milyen egyszerű minden. Aztán mégsem. Az örökmozgóban,és az ingyen energia előállításban nem hiszek!

(#95625) tordaitibi válasza ekkold (#95618) üzenetére


tordaitibi
veterán

És Reggie0,
KÖSZI!!

(#95626) cool13


cool13
őstag

Sziasztok! Van egy kis 230V os egyenáramú motorom. A mérete mint egy csvarbehajtó gép motorja. Ezt szeretném működésre bírni. Az elképzelésem egy nagyteljesítményű graetz híd pl. (KBPC5008) és egy kondi. Működhet a dolog?

(#95627) totya694 válasza cool13 (#95626) üzenetére


totya694
őstag

Szia!

Működhet csak több kérdés is felmerül.
Miért szeretnél nagy teljesítményű greatz hidat(mert valószínű,hogy az áram felvétele nem indokolja)
Ha csak a greatz hidat kötöd 230V-ra akkor diódán ként 0,8V esik így kapsz 226,8V-ot de ha raksz rá pl. egy 100uF 400V-os elkót akkor már 230V x 1,41=324,3V lesz az egyen feszültséged.

Üdv:Attila

(#95628) cool13 válasza totya694 (#95627) üzenetére


cool13
őstag

Biztosra akartam menni. Akkor mi lenne a javaslatod, hogy oldjam meg nagyon egyszerűen?

(#95629) tordaitibi válasza cool13 (#95626) üzenetére


tordaitibi
veterán

Biztosan DC motor? Állanómágnes az állórésze, és kommutátoros, és 230 voltos?

(#95630) Dr. Szilikát válasza cool13 (#95626) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

230 V-os DC motorral lehet találkozni automata kávégépek őrlőjénél, kenyérsütők egyes típusainál.

Permanens mágnes állórész, kommutátoros forgórész. Meghajtás egy Graetz-hídon keresztül, pufferelni nem szabad. Kapcsolás lehet triac használatával is.

(#95631) cool13 válasza tordaitibi (#95629) üzenetére


cool13
őstag

Biztos. Rá van írva.

Dr. Szilikát Köszönöm.

(#95632) totya694


totya694
őstag

Vajon mit rontott el a tervező ezen a DAC panelen???

Tökéletesen működik teszi a dolgát de még is van egy hiba .....

Üdv:Attila

(#95633) aujjobba válasza totya694 (#95632) üzenetére


aujjobba
addikt

Az a ket borda mit hut?

(#95634) Airedhyal válasza aujjobba (#95633) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

7812 / 7805 stab.

(#95635) totya694 válasza aujjobba (#95633) üzenetére


totya694
őstag

Van ott 7815,7915,7805 van ott egy rakáson

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#95636) Digitalpimp válasza totya694 (#95632) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Fűti az elkókat?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#95637) totya694 válasza Digitalpimp (#95636) üzenetére


totya694
őstag

Itt a megoldás :K
A 7805 és 7815 kapott bordát de az elkó mellett lévő 7915 már nem kapott és elég meleg is pár óra üzemeltetés után.Az elkó 105C-os de akkor sem tesz neki jót ha egy stab. IC 40-45 fokkal fűti a derekét 1-2mm távolságból.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#95638) Audience válasza totya694 (#95637) üzenetére


Audience
aktív tag

Cseréld le egy kapcsolóüzemű lábkompatibilis cuccra, pl-> LINK

(#95639) Dr. Szilikát válasza Audience (#95638) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Vájtfülűek felhördülnek, szentségtörés. Impulzustechnikával bezavarni egy szépen felépített álomvilágba... Nem jó irány.

(#95640) Audience válasza Dr. Szilikát (#95639) üzenetére


Audience
aktív tag

Lehet hördülni de van amikor ezzel megoldod a melegedést és még lábkompatibilis is. Nyilván nem mindenhová való.

(#95641) ViZion válasza Audience (#95640) üzenetére


ViZion
félisten

audio cuccoknál ne írj ilyet, mert érted jön egy fekete autó hangszóró... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#95642) Audience válasza ViZion (#95641) üzenetére


Audience
aktív tag

Várj, beadom a menedékkérelmemet valami olyan helyre ahonnan nem adnak ki!

500kH-es kapcsolási frekvenciája van, csak a beszélgetés kedvéért, hogyan lesz ebből hallható tartományban zaj? Ellenben egy sima 78xx ami sokszor szarul van hidegítve és gerjed az miért van rendben?

Nekem nem jó a hallásom, kb a Sokol-on hallgatot Szabad Európa kívánságműsor óta, igen-igen rövidhullámon AM-ben, minden egyformán jól szól... :-D

(#95643) totya694 válasza Audience (#95638) üzenetére


totya694
őstag

"Ezen a szinten" jó ez a stab IC.Majd kap egy bordát és átfordítom a NYÁK másik oldalára de még az sem biztos mert ez a DAC is vagy 5 évet pihent a polcon ebből könnyen ki lehet következtetni,hogy mikorra is bírja kiszárítani azt az elkót a 7915 :B kb. 3 üzemóra van benne.

Üdv:Attila

(#95644) tordaitibi válasza Audience (#95642) üzenetére


tordaitibi
veterán

Nem vagyok elborult-elvakult, bár 30 éve csináltunk pár tesztet az akkori hifitornyokkal haveri körben.
10-ből 10en pl. az Orion végfokra szavaztunk a Videoton ellenébe, ehhez nem kellett aranyozott vájtfül.

És ma is még meghallom ha a közepes minőségű DAC ami van itthon, az usb helyett normális 5V analóg külső táppal tápolom meg, és usb helyett spdif a bemenet.
1 ami megmaradt a hifi korszakból, 2 csodálatos hangú Technics hangoboz. Azokon átjön igaz nagyon kell fülelni.

Vagy csak én is bebeszélem :B

(#95645) baly81


baly81
aktív tag

Korábban volt szó a kis hordozható ponthegesztőkről. Írtam nektek, hogy nekem is van. A pontos típusa PLBLABs MashWB-MercQB.
1-2 fórumtárs érdeklődött, hogy mire képes. Nos, szétszedtem és készítettem pár képet a belsejéről (bár a kijelző modul alatti részt nem fotóztam le, mert azt lusta voltam leszedni! :D )
Illetve, készítettem egy videót is nektek. Összelőtt anyagok: CR2016 gomb- és LR23A elem 0,12mm -es nikkelezett szalaggal. Mivel nem ezekre van/volt beállítva a készülék (megint csak lusta voltam átállítani), kicsit erősek voltak a hegesztési beállítások (ez látszik a pontok körüli elszíneződésből és a mélyebb "kráterekből"), de ezt hagyjátok figyelnem kívül, mint ahogy azt is hogy hová pontoztam... :DDD Itt a gép és tudásának tudásának bemutatása lenne a célom!
A gép egyébként a videón látható beállításoknál nagyjából 65%-os teljesítményen üzemel, szóval van még feljebb/erősebb beállítás is. 0,20 mm-es lemezt még vígan hegesztek.
Az érintőcsúcsok kontaktolása után a hegesztő impulzusok leadásáig beállított késleletetés esetemben 1,0 mp. Nem a készülék lassú, én így használom.
A hegesztő impulzusok (előmelegítő- és főimpulzus) értéke (ideje) külön-külön állítható, illetve az is, hogy ezek között mennyi idő teljen el. Sorozathegesztésre is képes.

A NYÁK elég szépen és normálisan van elkészítve. Sok típust láttam belülről, de mindegyik gányolva volt ehhez képest!

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, észrevételeitekre!

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#95646) totya694 válasza tordaitibi (#95644) üzenetére


totya694
őstag

Régebben bele olvasgattam 1-2 fájt fülű fórumban de én hamar el tudtam engedni a témát ;]
Én tudom milyen a saját hallásom és ebből kiindulva nem is akarok butaságokat írni,hogy az "ultra hangot is hallom" stb-stb.

Üdv:Attila

(#95647) laed válasza totya694 (#95646) üzenetére


laed
junior tag

"fájt fülű"

Az milyen? Átlépték a fájdalomküszöböt hangerőben?? :DD

(#95648) totya694 válasza laed (#95647) üzenetére


totya694
őstag

"Tévedni emberi dolog mondta a sün...." ;]

Üdv:Attila

(#95649) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Szerintetek az olcsóbb fajta 10-15 éves LED-es bringalámpák hogy működnek?
Feltételezem, hogy nem PWM-es a szabályozásúak.
Valami egyszerű tranyós, vagy előtétellenállásos megoldásra tippelek.

A kérdésem célja, hogy van egy halom filléres bringalámpám itthon, meg egy felesleges powerbankom, ami ugye 5V-ot tud.

A lámpák, 3 és 3.7V-osak, utóbbi CREE LED-es első lámpa.

Szerintetek mit szólnak ezek az 5V-os tápfeszhez?

Kipróbáltam, működnek, de se azt nem akarom, hogy a nagy feszültségtől megadják magukat, de azt sem, hogy valami tranzisztor, vagy előtét ellenállás melegedése zabálja fel az akksi nagyrészét.

Van valakinek ilyen tapasztalata?

Köszi előre is!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#95650) laed válasza Bici (#95649) üzenetére


laed
junior tag

Na igen. Ha működni is fog, nem lesz korszerű.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.