Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94501) laed válasza demars (#94496) üzenetére


laed
kezdő

Lehet nem elég a végfokot cserélni, hanem az okot is meg kell szüntetni, amiért az kiment; mert különben hamar újra elromlik.
Ha úgy gondolod, megéri, akkor csináld......

(#94502) demars válasza mezis (#94498) üzenetére


demars
addikt

STK4221 II
Még nem szedtem szét.
Nincs gyakorlatom, szeretném megmenteni, ezért holnap elviszem műszerészhez.
Köszönöm az infókat.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94503) cool13


cool13
őstag

Köszönöm mindenkinek! Dobom ki akkor.

(#94504) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az üzemszerű hogy egy 32A 10x38-as méretű kerámia olvadóbiztosíték 30A hatására annyira forró lesz hogy kézzel nem lehet megfogni?
Kontakthiba kizárva, be van forrasztva az áramkörbe.
[ilyen mint a linken]

[ Szerkesztve ]

(#94505) ViZion válasza tordaitibi (#94504) üzenetére


ViZion
félisten

Szia! Érdekes kérdés, ezért rákerestem angolul. Nem kellene forrósodnia. Ha forrósodik, akkor elvileg a végét járja...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#94506) tordaitibi válasza ViZion (#94505) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Vadonatúj, pár napja vásároltam a helyi vllanyosboltba.
Szerintem se kéne melegednie. Arra gyanítok nem tesz neki jót a forrasztás. Lehet belül a két kupakhoz is valami ilyen módon van rögzítve az olvadószál és elgyengítettem a forrasztással.

(#94507) mezis válasza tordaitibi (#94506) üzenetére


mezis
nagyúr

Mekkora az ellenállása?

mezis

(#94508) Aryes válasza tordaitibi (#94504) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha egy fémszál 32A-től olyan forró lesz, hogy elolvad, nem hinném, hogy ~6%-kal kevesebb áram alatt teljesen hideg lenne. 🤔

(#94509) Barret001 válasza Aryes (#94508) üzenetére


Barret001
addikt

Ott a pont! Megfejtetted az anomáliát.

(#94510) weiss válasza Aryes (#94508) üzenetére


weiss
addikt

Olvadóbiztosíték nem a névleges áramon olvad. EEVBLOG-on volt róla egy videó, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#94511) ViZion válasza Aryes (#94508) üzenetére


ViZion
félisten

Nem meleget, hanem forrót írt, elvileg nem kellene aannak lennie. Alacsonyabb Amperrel tápolt biztin semmit nem érezni.
Teszteljünk. Kinél van ennyi (felesleges) amper otthon? :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#94512) Reggie0 válasza weiss (#94510) üzenetére


Reggie0
félisten

P=R*I^2 akkor is, igy csodakat nem lehet tenni, lesz szemmel lathato(kezzel foghato) teljesitmenye. Felteve, hogy van R.

Sokan erre nem is szoktak figyelni, de pl. biztosito foglalat kivalasztasakor azt is figyleni kell, hogy mekkora disszipaciot enged meg adott homersekleten a foglalat gyartoja.

[ Szerkesztve ]

(#94513) Barret001 válasza weiss (#94510) üzenetére


Barret001
addikt

Az olvadó biztosíték hőt termel,és mikor eléri az olvadáspontot a biztosítékszál,elolvad. Biztos túlméretezik,de pontos beállítás nem lehetséges. Ha már melegszik,akkor közel jár a biztosított Amperhoz.

[ Szerkesztve ]

(#94514) Barret001 válasza ViZion (#94511) üzenetére


Barret001
addikt

" Kinél van ennyi (felesleges) amper otthon?" Azt nem írta,hány volton.Nem mindegy :)

(#94515) tordaitibi válasza Barret001 (#94514) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

És többiek.
Nem 230 hanem 24V DC.
Itt egy kép, a bizti be van forrasztva 2 réz sín közé.
A sínezés 1x10mm azaz 10mm2, ezzel van máshol is vezetve több helyen, és ráadásul azokon 50A folyik és ekkor kézmelegek a 10mm2 sínek.
Az biztos hogy nem a rézsín melegszik mert 10mm2 szabadon lévő rézvezető 70 ampert elvisz.
A bizti maga termeli ezt a hőt.

Meg fogom mérni a rajta eső feszültséget.

(#94516) Pötyi válasza tordaitibi (#94515) üzenetére


Pötyi
őstag

Óbakker! Ilyet utoljára egy DeLoreanban láttam, fluxuskondenzátornak hívják...

:DDD

QNX is cool!

(#94517) laed válasza tordaitibi (#94504) üzenetére


laed
kezdő

És milyen kioldású? Gyors vagy lomha??

(#94518) ViZion válasza tordaitibi (#94515) üzenetére


ViZion
félisten

"50A folyik és ekkor kézmelegek a 10mm2 sínek"
Akarjuk tudni, h ezt hogy nézted meg? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#94519) Barret001 válasza ViZion (#94518) üzenetére


Barret001
addikt

Na hogy? Kézrátétellel.

(#94520) laed válasza tordaitibi (#94515) üzenetére


laed
kezdő

Lehet hiba az is, ha valamiért kis felületen érintkezik csak.

(#94521) tordaitibi válasza Barret001 (#94519) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Úgybizony, kézrátétellel. 50A de csak 24V. Pontosabban 14V AC.
24V DC a táp, ott 30A folyik, a trafó primer 14V AC ott meg 52A. Ezt hívják paradoxonnak :)
Azt még lehet tapizni.

(#94522) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Korábban kérdeztem és kaptam is választ "12V-os" LiFePO4 szivargyújtóról történő töltésével kapcsolatban.

Ebben a dobozkában vajon csak az az ominózus buck-booster lapul?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94523) Aryes válasza t72killer (#94522) üzenetére


Aryes
nagyúr

A linket nem tudtam megnyitni, mert azt írja nálunk nem elérhető, csak a berakott képet látom, de az alapján, a címke szerint, ez egy 3s li-ion töltő :F A buck-booster mellé gondolom standard li-ion töltő elektronika is van benne. A feszültség alapján nem jó lifepo akksihoz, ha csak nem 4s pakkot akarsz vele tölteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#94524) t72killer válasza Aryes (#94523) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Váá, már én se látom a linket💩. LiFePO4 töltőként reklámozták, a többire nem emléxem😅. Keresek még hasonlót, nagyon ritka jószág sajna a készre szerelt 4s pakk töltő. Persze rádughatnám egy univerzál szivargyújtós laptoptápra is, amit 14.xxV-ra csavarok, de nem ártana a töltőáramot is szabályozni mellé 'értelmesember módjára :)) .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94525) Dr. Szilikát válasza t72killer (#94524) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ahogy képen is írja, ilyen piros-zöld LED-es adapterek CC/CV tápegységek gyakorlatilag, jelen esetben 12,6 V végfeszültséggel.

A színváltó LED a szokásos CC/CV kijelző lényegében.

Sorosan több cellára méretezett Li-ion töltőknél általában nem foglalkoznak a töltés végén történő teljes lekapcsolással, tehát például ebben az esetben megáll 12,6 V szinten, de ezt addig tartja az akkun, amíg az ember le nem veszi róla.

Ha létezett valaha ilyen termék egyáltalán 10,5V-26 V inputtal, tehát autós-kamionos felhasználásra. Vagy az is lehet, a 10,5 V-ot csak ráírták, de valójában lefelé volt képes csak konvertálni, amíg létezett a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#94526) t72killer válasza Dr. Szilikát (#94525) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, a 12.xxx kimenet is egy vicc, legyen szó 3s lipo vagy 4s lifepo4 töltésről... Tovább keresgetem akkor a szivargyújtós, készre szerelt megoldást az ilyesféle 4s, "12.8V" lifepo4 téglák töltésére, de esélyes, h muszáj lesz barkácsolni. Ehhez ugyebár 14.xx Volt kell.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94527) Aryes válasza t72killer (#94526) üzenetére


Aryes
nagyúr

Van nekem itthon egy CC/CV modulom, amit LED táp/Li-ion töltőként vettem. 3db poti van rajta, feszültség, áramerősség, és a harmadik egy visszajelző LED, ahol be tudod állítani azt a maximum áramerősséget, ahol a LED bekapcsol, ez használható töltöttségjelzőként. Egy ilyen kéne neked. Igaz ez csak buck konverter, boost-ot nem tud, de tized pontosan be tudod állítani a lifepo paramétereit (igaz le nem kapcsol, csak jelzi, ha kész).

(#94528) t72killer válasza Aryes (#94527) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyesmi kéne, csak gyárilag kész, mindenféle CE meg Rohs+stb plecsnivel, mert repülős csomagban is tartózkodna a kicsike. Ismeretlen, házi készítésű elektronikát látva meg hisztisek tudnak lenni a 4általánosból biztonsági őrré továbbképzett reptériek. (Bár olyan szintű Einsteinekkel is hozott már össze a sors, amelyik az eneloop ceruzaakksikat kidobatta :W )

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94529) Aryes válasza t72killer (#94528) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az komoly :D

És mi az akadálya, hogy egy kibelezett laptop táp dobozába építs egy ilyet? ;] Úgysem fogják szétszedni... Amúgy szerintem inkább pont az akkumulátorra ugranak, vagy az ismeretlen elektronikára, amire egy akku van kötve.

(#94530) t72killer válasza Aryes (#94529) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na látod ez tökéletes. Ha nem jön szembe kész példány, akkor ez lesz.

Iigen, azután a kaland után (mínusz NYOLC ÚJ eneloop és még a búvárlámpából is a 36650-es cella :W ) nagyon utánajárok/kérdezek hol milyen hisztijük van. Marsa Alam volt amúgy a delikvens kb 7 éve.

#94531: a spanyolokhoz nyugodtan megyek, ha vmi ismeretlennel találkozik megnézi, mintavevővel megsimizi, gép mondja neki, hogy OK, mehetünk is tovább. A 3.világban lehetnek leginkább macerák (vagy épp a legkényelmesebb, nem-zaklatott út: lutri). Namíbiába a csillagász kollégák hozzák-viszik a fotós cuccaikat nagy akksikkal (lásd fentebb linkelt tegla) gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94531) Reggie0 válasza t72killer (#94528) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem az utolso 30 repulesemnel nem volt gondom, pedig olykor 50 panel is volt a taskamban. Papirt vagy certet sosem neztek. Amin a legtobbet toprengtek az egy oszcilloszkop volt, nem a nyers panel. Ha nincs benne nagy surusegu cucc, mint pl. az akku, akkor igazabol ra se neznek. Amivel gyorsitani lehet az atjutast az az, ha szetpakolod tobb talcara a ruhak koze vagy dobozokban, stb., ugy nem tunik a rontgenkepen egy nagy tomor kupacnak es ra se neznek. De az akkukat mindig erdemes kulon kirakni, mert a talcara, mert akkor csak azokat fogjak vizsgalgatni, a paneleket nem.

Akkukkat amugy akkor is erdemes szetpakolni, ha nincs nalad semmi kulonos, mert az egymas mellett levo kulon akkupakkokat egynek neznik es akkor elofordul, hogy megprobaljak kidobatni veled, mondvan, hogy tul nagy.

[ Szerkesztve ]

(#94532) razorbenke92 válasza t72killer (#94528) üzenetére

Amikor nemhogy a vezeték nélküli töltés, de még a power-bank is csak elterjedőben volt, építettem egy vezeték-nélküli töltős powerbankot. Egyszer Frankfurtból repültem haza vele, a bérautó visszaadás előtt tankoláskor még a kezem is összekentem benzinnel.

A röntgenen kirakták a táskám, a kezemen a lakmusz indikátor kb. azonnal piros lett. Szar dolog volt két gépkarabélyos rendőr között kipakolni a táskámat. Amikor meglett a powerbank, kérték, hogy kapcsoljam be. Majd kérték, hogy kapcsoljam ki. Mondtam, hogy nem lehet kikapcsolni, amire mindkettő hátrébb lépett, és erélyesen megkérdezték, hogy hogy értem, hogy nem lehet kikapcsolni? Elmondtam, hogy magától kapcsol ki, ha várnak kicsit.

Nem vették el, vagy dobatták ki, de utána sosem vittem magammal repülőre :B

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94533) Aryes válasza razorbenke92 (#94532) üzenetére


Aryes
nagyúr

(#94534) MasterDeeJay válasza Dr. Szilikát (#93484) üzenetére

Valami lesz belőle. De szét kell szednem megnézni a csöveket. 0-ás a diagnosztikájuk a tekerő szerint, fűtésre jót mutat. Szerzek egy fülhalagtót hogy legalább jön-e ki valami sistergés. Antenna még nincs, rohadt hosszú kell ilyen rövidhullámhoz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#94535) Pötyi válasza MasterDeeJay (#94534) üzenetére


Pötyi
őstag

Vigyázz, az ellenség hallja! :DDD

QNX is cool!

(#94536) t72killer válasza razorbenke92 (#94532) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

<< :DDD :C :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94537) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Laptopakksik újrakalibrálásának van bármi értelme, működhet?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94538) eladohardver


eladohardver
őstag

Üdv urak!

Ez alapján be lehet azonosítani hogy mit is kell vegyek pontosan ha ezeket le szeretném cserélni?

Monitor tápjában vannak, és felbontás után olyan volt mindnek a felülete mintha szenesedett fémreszelék lenne rajtuk... Az egyik egy másik alkatrész lábára volt ráhajlítva, és a navancssárga külső bevonat leolvadt/ráolvadt az alkatrész lábára...

BTW folyamat zizeg az egész... mind2 nyák, gondolom ez miatt...

Help me please!
Erről abszolút nem tanultam/tudok semmit....

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#94539) Dr. Szilikát válasza eladohardver (#94538) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Amelyik nem hibás, hanem csak a szokásos rögzítő ragasztó van rajta (ami az évek során megbarnul), azt felesleges is cserélni. Egyetlen Samsung TV szériánál találkoztam olyan hibával, ahol a 450 V PFC feszültség hatására a ragasztó szenes lett és zárlatba ment. Vagy áthúzott és utána lett szenes, ez most mellékes.

101 = 10 és 1 nulla = 100 pF
103 = 10 és 3 nulla = 10 000 pF
222 = 22 és 2 nulla = 2 200 pF

K 10 % tűrés
M 20 % tűrés

[ Szerkesztve ]

(#94540) Reggie0 válasza t72killer (#94537) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor van ertelme, ha ugy tunik, hogy van meg kapacitas az akkuban, de tul koran kikapcsol a gep.

(#94541) razorbenke92 válasza t72killer (#94537) üzenetére

Én próbáltam, nem segített.

Adatlapomon lévő HP laptop, GreenCell pótakksi (a gyári óta első csere).

Amikor a gyári lerohadt, akkor az folyamatosan tette. Ez most alig volt használva, sokszor 1-2 hónapig töltőn volt, max egyik asztaltól a másikig volt kihúzva. Egyszer bekapcsolásnál azt mondta a POST, hogy kritikus az akku, cseréljem.

Gondoltam meghalt egy cella, azért romlott ekkorát hirtelen. Meglékeltem a burkolatát, és azt láttam, hogy mind 4.11V-on van. A Windows 1 perc akkuüzem után elküldte aludni az akku miatt. Rámértem, és jóval 4V fölött volt minden cella még mindig. Visszaébresztettem, és vagy 1 óráig ment a gép idle-ben bekapcsolt képernyővel úgy, hogy a Windows 0%-ot írt. Amikor kikapcsolt, akkor járt cellánként 3.6V-nál. Onnan feltöltöttem, de semmi sem változott.

Csomó vajákolást próbáltam, de semmi nem segített. 1 perc után ugyanúgy elaltatja a Win, és bekapcsoláskor is panaszkodik, pedig van benne még 1 óra üzemidő, ami nekem pont elég lenne, ha nem aludna bele egy helyváltoztatásba.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94542) eladohardver válasza Dr. Szilikát (#94539) üzenetére


eladohardver
őstag

Lehet mégis tanultam, csak rég volt, és nem volt rá szükségem, hogy tudjam. köszönöm :R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#94543) t72killer válasza razorbenke92 (#94541) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, Ez valami biosba kódolt dolog lehet, hogy mikor kukáz egy akksit a rendszer... Ne csak feszkót mérj, belső ellenállást is.

Amúgy polcon tartva is rohad a LiPo, de azért nem ennyire. Ráküldtem egy powercfg-t a saját Latitude e7450-esem eredeti, 9éves akksijára, ami az idő 99%-ában kb félig merítve a polcon várja az évi 2-3 akciót: 43Wh-t tud az eredeti 53ból.

#94540 :R, ezügyben még kiismerjük egymást az új lapossal. Toughpad CF-20, dupla akksis kb 5éves gép lehet, powercfg szerint akksiállapot 60%, ami a kapacitásbukta mellett szvsz elég vészjósló... Annyira nem volt óccó a gépezet, hogy <2éven belül új akksikat vegyek bele, első körben az eladónál prüntyögök, hogy heló, beleírtad a hirdetésbe, hogy "erős akksik" :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94544) Dr. Szilikát válasza razorbenke92 (#94541) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ez most alig volt használva, sokszor 1-2 hónapig töltőn volt, max egyik asztaltól a másikig volt kihúzva. Egyszer bekapcsolásnál azt mondta a POST, hogy kritikus az akku, cseréljem.

Ismerős, pont így nyíródik ki az akku, amelyik laptopnál nem lehet részleges töltést, csökkentett feszültséget beállítani. Állandón 4,2 V-ra tölti, merül mondjuk 4,1-re, töltés újraindul és így tovább. Emiatt egy idő után a cella belső ellenállása megnő, terhelést nem fogja már bírni.

HP javaslata szerint, asztali használatnál ne használd asztalon, hanem a szekrénybe tedd el az akkut, félig töltött állapotban. Így persze lőttek a szünetmentes táplálásnak.

Nekem a HP akkukezelő programja is kimutatta a soros tagok feszültségét, így követhető volt, hogy terhelés alatt egyik tag túl hamar beesik 2,5 V alá, ezen a ponton az akkuban lévő BMS lekapcsol. Műszeresen is lekövettem, amikor nyitott tokkal méregettem a cellákat.

Terheletlen feszültség nem mérvadó, azt sokáig tartja.

De amelyik tagnak megnőtt a belső ellenállása, a töltést is akadályozta, ugyanis túl hamar 4,2 V fölé szaladt rajta a feszültség, akkor meg emiatt kapcsolt le az akku és hibát jelzett a laptop.

Raktam bele más cellákat, egy ideig pihent a laptop, később beüzemeltem egy helyen, de szintén folyamatos tápot kapott. Pár hónap után megint kezdődtek problémák, úgyhogy már nem is foglalkozom vele, csak hálózatról megy a gép.

Cellacsere után megcsináltam a kalibrációt, szépen be is mérte magának, hogy most már emelkedett a kapacitás. Ciklusok száma példának okáért 300 / 600, ilyenkor elvileg van még hátra 300, míg letilt örökre. Hacsak valaki nem tud belenyúlni a szoftverébe.

Csak azért, mert jót akar(?) nehogy bajunk legyen az elhasználódott akku miatt.

[ Szerkesztve ]

(#94545) t72killer válasza Dr. Szilikát (#94544) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"nehogy bajunk legyen az elhasználódott akku miatt." - naja, egy halott/félhalott lipo cella nem kifejezetten életbiztosítás.

Nem tudom, mennyiért szerzitek amúgy a cellákat, nekem egy komplett új 30Wh-s akksi kijön kb 50 £/€-ból, és abban elvileg mindegyik cella friss és üde. Az eredeti márkás toughpad akksit perszet 3x ennyiért adnák, de ahogy nézem az ugyanúgy vízzel főz...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94546) Barret001 válasza t72killer (#94545) üzenetére


Barret001
addikt

Nálunk sokan foglalkoznak bontott,de vadonat új cellák árusításával. 3000-3500 mAh cella átlagban 800ft/db. Néha van olcsóbban is,drágábban is.

(#94547) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Valaki régebben keresett retro fém villanyszekrényt, ha valakit érdekel még a dolog akkor 2db is került hozzám, az egyikben 380as kapcsoló, Grimm lámpa, olvadó biztosíték és egyéb nyalánkságok is vannak. Budapesten a 18. Kerületben átvehető jelképes cseretermékért :)

(#94548) razorbenke92 válasza Dr. Szilikát (#94544) üzenetére

Nem a cella elhasználódását vitatom, biztos, hogy sokat degradálódott, amivel együtt tudok élni.

Amivel nem tudok együtt élni, hogy a gép lekapcsol, mert "alacsony az akku töltöttsége", majd visszakapcsolva elmegy még egy órát 0%-on.

Az akksit leginkább azért tartom már, hogy asztaltól asztalig eljussak, vagy egy kajarendelésnél körbeadjam, esetleg ha elmegy az áram, ne szakadjon rám a játék/munka mentetlenül. Erre tökéletesen megfelel mostani állapotában is az akksi, mégsem tudom használni rá, és ez az ami bosszant.

t72killer
Vannak LiPo cellás gépek, általában a beépített akkuk ilyenek, bár abból is láttam LiIon-t.
Az enyém cserélhető LiIon, a szokásos hengeres 18650 csomagban. Ezek nem igazán tudnak gondot okozni, amíg mechanikailag nem kezdi valaki abuzálni őket.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94549) Reggie0 válasza t72killer (#94543) üzenetére


Reggie0
félisten

Az en T480-amban a kulso akku degradacioja 40%-os kapacitason allt meg, de mar kb egy eve ezt tartja. Szoval barmi is lehet, azert nem kell temetni.

[ Szerkesztve ]

(#94550) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ismét unatkoztam :)

Évek óta hajtok a monitor hátuljára tapasztott mini PC-ket, amolyan sufnituning all-in-one kivitel, természetesen fényévekre van esztétikailag a gyáriaktól de atomjól működnek.
Ez amiről most is írok, hetente többször van hurcibálva, autós üzem, 12V kinnt terepen (vagyonőr szakma forever :D )
22" LG moncsi+12x12x2 centis abszolút mini minipc.

Találtam 2 kallódó laptop akkupakkot, naná hogy máris megvalósítottam a szünetmentesítést. kellett még egy step-down modul mert a kicsike PC 11-15 voltig bírja csak.
Stepdown is akadt, fullextrás, mutaja a bejövő és a kimenő feszültséget is, gombnyomásra kikapcsolható a kijelzés. Ilyenkor 0,32W a modul fogyasztása, ez nagyon kellemes.

Akku megvan, step modul megvan, kellett egy olyan smps táp aminek fel lehet húzni a kimenetét 25 voltra. 6cella*4,2V=25,2V.
Találtam egy 60W laptopadaptert, simán kiköhögi a 25 voltot 2A mellett. Egy baj van vele, 70 wattnál simán leáll vagyis nem CC. De már az :K
Egy 0,33ohm ellenállás, egy PNP BC327 tranya, ennek a kollektora 62kohm+dióda kombón keresztül megy a TL431 ref. lábára és készen is van a CC mode. 1,6 ampernál lép be az áramkorlát és 1,7 ampernél már zuhan befelé akár 17 voltra a táp kimenete.
Több mint tökéletes.

22" laptop ezzel elkészült :B :D

Burkolat most készül, az akkupakkra meg a laptopadapterre, ott azért nem előnyös ha taperolható a 230 vagy ráesik egy fém golyóstoll a pakkra.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.