Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95451) MasterDeeJay válasza aujjobba (#95450) üzenetére

A gyári benne lévő toner 500 oldalas, amit vettem HP-t annak is annyi volt viszont a chippel még 4 utángyártott kijött. Aztán kénytelen voltam eredetit venni.
Most az eredetit megvéve meg 5000 oldalnál letiltott de még van bőven por benne.
Szóval itt állok +3 utángyártott chip nélkülivel meg egy félig üres chippessel aminek a chipje elérte a maxott...user meg nyomtatna...én meg nem tudom mit tegyek hiszen azért vettük a nyomtatót mert olcsó nyomtatni vele...most éppen 10x annyiba kerül mint ami be volt tervezve.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#95452) aujjobba válasza MasterDeeJay (#95451) üzenetére


aujjobba
addikt

A HP-t sokan tamadjak emiatt a gyakorlat miatt.

(#95453) rednifegnar válasza aujjobba (#95450) üzenetére


rednifegnar
senior tag

az elso toner (a vasarlaskor benne levo) az direkt ilyen. buntetni kellene. szinte csak arra jo hogy kiprobald, utana meg vedd meg a gyarit.
a szineseknel soxor egy szett (3 szin + 1 fekete) annyi mint venni egy masik nyomtatot.
unionak ilyenekben kene mozgolodni nem sok hulyesegeben, de mmit varunk azoktol ahol az a zoldites, hogy mindenki 3tonnas dzsippel jarjon. :W

A camera does not make art, the artist makes art.

(#95454) rednifegnar válasza aujjobba (#95452) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nagyon sokaig (kb 15 evig) volt egy hp 4L nyomtatom, az mindent kibirt, mar ugy kaptam hogy sok ezer oldal volt benne es meg nalam is marha sokat ment.
vegul a fenyhenger adta meg magat, parszor meg tudtam gyogyitani de aztan vege lett.
ezekben semmi ilyen szamlalo nem volt, ment amig volt benne festekpor, olcso volt hozza a toner es sokat birt, barmilyen oprendszeren elment, mindig volt hozza driver de generic nyomtatokent is jo. ez senkinek se erdeke a useren kivul

A camera does not make art, the artist makes art.

(#95455) aujjobba válasza rednifegnar (#95454) üzenetére


aujjobba
addikt

A brother wifi-n log, az alma eszkozok AirPrint-en hasznaljak, a droidosok a sajat modjukon (google cloud print? vagy valami hasonlo), szoval nem kell driverrel szorakozni.

(#95456) hcl válasza MasterDeeJay (#95446) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Flash íróval... nemtom, én flashromot használok általában :D

Erre, hogy B192V, nem találok semmit. Tehát fogsz egy EEPROM írót, 3,3V-osat mondjuk, meg előtte megnézed, hogy a kvázi-standard flash IC lábkiosztás szerint van-e a tápja, hogy ne legyen nagyobb baj.
Aztán ráakasztod a CH341-et, és hátha felismeri a Flashrom/ICprog/Ponyprog... Postal, ha bátor vagy... :D
Sok esetben ezek a hülye jelölésű flash-ek valami Winbond átcímkézések/klónok, csak a gyártó saját jelzés alatt adja ki.

De amúgy annak is érdemes lenne utánanézni, hogy aki sikeresen meghackelte a nyomit, az milyen írót+progit használt, van-e hozzá dump ami tuti jó, ilyesmi. Ott csak le van írva, hogy milyen típusú flash ez.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#95457) leweegee válasza MasterDeeJay (#95446) üzenetére


leweegee
aktív tag

Ezzel nem egyszerűbb? [link] :D

Ne nőj fel! Csapda!

(#95458) MasterDeeJay válasza leweegee (#95457) üzenetére

Tehát a 15eft-os 15k nochip tonerhez vegyek 7eft-os chipet... még mindíg nem az igazi de legalább olcsóbb mint az eredeti 70-80eft ára.
Az igazi az lenne hogy egy unlimited számlálóval chip amit rakosgatnék át amikor ténylegesen kifogy a festék.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#95459) Dr. Szilikát válasza MasterDeeJay (#95449) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Felfogni lehet éppen, elfogadni nehezebb.

A gyártók felfogása elvileg, hogy akkora a piaci verseny, ha nem élnének ilyen trükkökkel, drágábban kellene adni a terméket, de akkor az emberek mástól vennék meg az olcsóbbat, így lehúzhatnák a redőnyt.

Nekem egy 20 éves Xerox lézer máig működik, gyárilag dugózott lyukon lehet bele tölteni a port.

(#95460) Pötyi válasza Dr. Szilikát (#95459) üzenetére


Pötyi
őstag

Emlékszem, a '00-ás évek elején volt egy olyan akció a Media Marktban, hogy egy X típusú nyomtató került 9900,- játékpénzbe, és járt hozzá egy induló toner. Viszont egy új toner ára 15 000,- játékpénz volt. Szóval jobban megérte venni egy új nyomtatót, mint egy új tonert...

Kiegészítés:

Az idevonatkozó vicc megvan?

Két milliomos beszélget:
- Látom, megint új kocsid van!
- Igen, sajnos kénytelen voltam venni egy újat, mert az előzőnek megtelt a hamutartója...

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#95461) Digitalpimp válasza Pötyi (#95460) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A tintásakkal is ez volt, olcsóbb volt az új, mint a patron bele.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#95462) rednifegnar válasza MasterDeeJay (#95458) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem volt egyszer olyan az epson tintashoz amit ha aramtalanitottal (marmint a nyomtatot) akkor nullazodtak a csipek. a baj az volt hogy maga a festek is olyan kinai szintu volt. a csip meg bele volt olvasztva valahogy a patronba szoval nem igazan lehetett attenni, ebbe a nyomingaba 9 fele patron kellett, mind mas kodolasu csippel.

a csipelesen tul a legngayobb szemetseg az volt (mert meg ezt is lehet fokozni), hogy ha egy patront csereltel, akkor cserenel az osszes tintabol lefujta azt a mennyiseget ami az osszekoto csovecskejeben volt. pedig pontosan tudta melyiket csereled ki mert mindent nyilvantartott es kijelzett, es eleg lett volna azt az egyet lefujnia, de nem.

14ml-nel nem volt vicces hogy a 9 patronbol egyet kicserelsz es mindnek lemegy 15%-al a szintje. ezert aztan mindig cserelos volt minimum egy patron hisz egy ido utan osszevissza alltak a szintek.
volt hogy inkabb kicsereltem azt is amin lattam hogy a masik csereje miatt le fog fujni annyit hogy utana ket nap mulva azon fog majd nyokogni hogy keves lesz. azert ez 6-7eft/patron * 9 aron nagyon kocsog dolog volt.

na meg a waste ink szivacsrol ne is beszeljunk...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#95463) laed válasza Digitalpimp (#95461) üzenetére


laed
junior tag

Az a nem mindegy, hogy a fej benne van-e a patronban.
Ha igen, drágább a patron, viszont tartósabb a nyomtató.
Ha nem, akkor lehet 500-ból megvolt 1 új patron, de ha a fej beszáradt; kevés esélyed volt rendbe rakni.

(#95464) hcl válasza laed (#95463) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gőzborotvával+vákuumszívóval elég jól javíthatóak az ilyen fejek, de nem csodaszer. Amúgy igen. Sajnos meg kell fizetni, és ha keveset nyomtatsz, akkor az olcsó patonos nem jó, mert 100% be fog száradni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#95465) totya694


totya694
őstag

Napi használatra egy ilyen példány(vagy utódja) is jó választás lehet mint az Epson L130
Ebbe a tulajdonos önti bele a tintát kis tartályok vannak nyomtató oldalán.Tinta nem drága de a nyomtató új kori ára elég húzós volt.Cégnél 5 évet ment napi rendszerességgel.

Üdv:Attila

(#95466) ViZion válasza totya694 (#95465) üzenetére


ViZion
félisten

+1 Epsonra. nálunk valami tasakos van, nagyon olcsó, lézer, de kicsit lassabb az átlagnál. Májusban szólt, h kifogy a magenta, télen cseréltem... bent majd írok típust, workforce valami.
otthon Brother, a tesó verhetetlenül olcsó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#95467) totya694 válasza ViZion (#95466) üzenetére


totya694
őstag

Nekem egy Hp M1210 laser nyomtatóm van ezzel is elégedett vagyok ez is ment vagy 5-6 évet napi használatba(kb. 10 lap/nap)

Üdv:Attila

(#95468) MasterDeeJay válasza totya694 (#95465) üzenetére

Epson tartályosok vannak nagyrészt, de ezekkel is van szívás. Használtfestéktartály resetelés az ami gond (mindenféle krekkelt szarral megy). Meg az hogy mind bedöglik 3-4 év után random bajokkal. Lapot nem húzza be, elmegy egy szín végleg stb. Pedig csak ilyen 20-30k nyomtatás van bennük. Garanciaidőt kibírja az tény.
Egy olyan nyomtatónk van ami bírja az meg egy HP 2420 az ősidőkbők abba csak használt papír megy és csak utángyártott patron. Epsonokba használt papír elakad. Ma már nem találok olyan nyomtatót ami megy 10 évet és 100+k nyomtatást rossz minőségű papírral.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#95469) ViZion válasza ViZion (#95466) üzenetére


ViZion
félisten

evvan:
EPSON WORKFORCE PRO WF-C879RDTWFC RIPS SZÍNES MFP
EPSON T05B1 PATRON BLACK 86K (EREDETI) 1 db 120 879 Ft
EPSON T05B2 PATRON CYAN 50K (EREDETI) 1 db 138 583 Ft
EPSON T05B3 PATRON MAGENTA 50K (EREDETI) 1 db 138 583 Ft
EPSON T05B4 PATRON YELLOW 50K (EREDETI) 1 db 138 583 Ft
EPSON T6714 MAINTENANCE BOX 86K (EREDETI) 1 db 15 240 Ft
nettó árak. Nem ócó, de sokáig bírja. Nem halk, nem gyors, de nem romlik el.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#95470) totya694 válasza MasterDeeJay (#95468) üzenetére


totya694
őstag

Az tény,hogy nem egyszerű "tartós" nyomtatót találni.

Üdv:Attila

(#95471) MasterDeeJay válasza ViZion (#95469) üzenetére

Azért eléggé horror bele a festék.
Amik nekem vannak 101 és 103 tonerrel (7.5k) mennek 5-6eft bele az eredeti. A gép 100eFT körül van de meg is döglik 3 év után. Maintenace box meg gyakran beszerezhetetlen hozzá, és mindenféle kétes progival lehet resetelni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#95472) ViZion válasza MasterDeeJay (#95471) üzenetére


ViZion
félisten

A ráírt mennyiséget túlszárnyalta eddig, nyilván nálunk a fedettség alacsonyabb, mint ahogy mérnek a megadott oldalszámhoz. Nem szárad be, nem kenődik el, stb... Már több, mint 3 éves. Biztos van utángyártott cucc is hozzá, de a stabilitás az első szempont, elég nagy terhelést kap.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#95473) baly81


baly81
aktív tag

Nálunk az irodában egy HP LaserJet P1102 teszi a dolgát kb. 6 éve. Napi átlag 40-50 oldalt nyomtatunk. Minden munkanap. Illetve időközönként azért kapja a többszáz oldalt is. Úgy saccolom, évi 14-15.000 oldalt nyomtat.
Hat - hét utángyártott tónerünk van hozzá, ezeket már én töltöm fel porral. Amit amúgy eddig sohasem csináltam, és meglepődtem, hogy a kilósan vásásrolt porral milyen egyszerű a töltés. És még olcsó is, kb. 1000-1500Ft a ~1000 oldalas egyszeri por-pótlás.
Itthon egy LaserJet MFP m26nw nyomtatóm van. Az sem ideges a tóner miatt. Igaz, a készülék firmware frissítését sohasem végeztem el, mivel ennél a szériánál -külföldi fórumok szerint- ez okozza az UGY. toner letiltást. Ehhez is van 3 tónerem, amit én töltök.
Mindegyik csak azért szól, hogy nem eredeti benne a tóner, ha kipipálom, hogy ne emlékeztessen, akkor semmi üzenetet nem kapok. Sőt a tóner szintjét is jól jelzi mindkettő. Hogy miként, azt ne kérdezzétek, halvány lövésem sincs.

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#95474) totya694 válasza baly81 (#95473) üzenetére


totya694
őstag

A fentebb írt típusú Hp nyomtatómnál is így van belerakom az után gyártott tonert kiírja,hogy után gyártott bezárom az értesítést és nyomtatok vele.

Üdv:Attila

(#95475) Grave_444 válasza totya694 (#95474) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ez típusfüggő. Színes nyomtatókat általában kinyírja az utángyártott patron.

MasterDeeJay
Ha resetter kell írj nyugodtan, nekem aránylag sok típushoz van. :)

(#95476) hcl válasza Grave_444 (#95475) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Attól függ. Ha nagyobb a tinta szecsemérete, mint a gyári, akkor eltömődnek a fúvókák, stb. Mondjuk utángyártottból is mindenki a legolcsóbbat veszi, attól meg nem kell sokat várni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#95477) ekkold


ekkold
Topikgazda

Kérek mindenkit, hogy lehetőleg maradjunk a dolog elektronikával kapcsolatos oldalánál, a nyomtatók egyéb dolgait (marketing, árak, festékek, stb...) pedig valamelyik nyomtatós témában folytassátok!

Eladó: https://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_159350.html

(#95478) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok, van egy Stiebel Eltron fürdőszobai gyorsfűtőm, és úgy tűnik, kiment benne a biztosíték (thermal fuse). Hogyan tudom megállapítani, hogy milyen kell bele? Felirat alig látható rajta, kb. ezeket látom:
ZEG?VT
G5A00
104c (talán)
Egyebet nem tudok kibograászni. A csatolt képen látható maga a bizti.
Tudnátok segíteni, hogy mit vegyek bele?

(#95479) leweegee válasza Catman (#95478) üzenetére


leweegee
aktív tag

Pl. Ezt, mivel G5 bizti illik tudnia a 16 ampert. :K

Ne nőj fel! Csapda!

(#95480) razorbenke92 válasza Catman (#95478) üzenetére

Egy jobb fotó mindenképp segítene.

A G5A valós lehet, itt találod mit jelent (lényegében nagyobb áramok megszakítására van).

A hőmérsékletnél 98 - 104 -110 van, szóval ha kb. 104-nek néz ki, akkor annyi lesz.

Csak TME-n találtam ilyet (16A 104°C) - de lakosságit nem szolgálnak ki az új postaszabály miatt.

Elkéstem :))

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#95481) rednifegnar válasza Catman (#95478) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ha kimegy a bizti akkor altalaban annak oka is van, azt kell elobb megszuntetni.
hany w-os a cucc? sok amperre a koteseknek is joknak kell lenniuk, ha kicsereled es az igy volt rapreselve akkor az ujat is legalabb ilyen jol kell ratenni.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#95482) Barret001


Barret001
addikt

Kérdésem lenne a szakikhoz! Kapcsoló üzemű tápegységnél lehet-e valami ökölszabály a primer oldali kondenzátor kapacitása,és a szekunder oldali maximális kimenő teljesítmény aránya között?

(#95483) totya694 válasza Barret001 (#95482) üzenetére


totya694
őstag

Építeni akarsz vagy javítani?

Üdv:Attila

(#95484) Catman válasza leweegee (#95479) üzenetére


Catman
aktív tag

és razorbenke92:
Köszönöm szépen!

rednifegnar:
Nagyon koszos volt a fűtőbetét, remélhetőleg csak annyi volt a baja. (A fűtőszálak gyakorlatilag sűrű rácsba vannak rendezve, porfogó az egész)
2kW a teljesítménye. Hogyan tudom ezt biztonságosan cserélni? Lehet ilyen préselős cuccot kapni? Gondolom a forrasztás itt nem megfelelő...

(#95485) leweegee válasza Catman (#95484) üzenetére


leweegee
aktív tag

Amíg nem volt krimpelőm, kis rézcsövet húztam rá és azt egy kombifogóval préseltem rá, a másik megoldás, hogy egy sorkapocsból (csoki) kiszeded a fém részt és azzal kötöd össze. Vannak szigeteletlen toldóhüvelyek is, [link] ezt pontozóval szépen rá lehet "krimpelni".

Ne nőj fel! Csapda!

(#95486) Barret001 válasza totya694 (#95483) üzenetére


Barret001
addikt

Most javítottam egyet. Jó tenyérnyi méretű,és 150 mikrós a primer kondija,400V-os, gondoltam jó erős tápocska lesz! Jó ha tud 4 Ampert... 12 Voltos.

[ Szerkesztve ]

(#95487) Catman válasza leweegee (#95485) üzenetére


Catman
aktív tag

Köszi, megpróbálom.

(#95488) totya694 válasza Barret001 (#95486) üzenetére


totya694
őstag

Ha valaki egy 100uF-os helyett 150uF-os elkót rak a primer oldalra attól nem lesz erősebb a tápegység.

Üdv:Attila

(#95489) leweegee válasza Barret001 (#95482) üzenetére


leweegee
aktív tag

Működési élvtől függ főleg, néha egy 150uF kondi mögött csak egy 50-60W-os táp húzódik, de pl a 400W-os tápomban is 150uF-os kondi van. Nincs sok összefüggés bizonyos határok között, engem is ért meglepetés nem egyszer. :D

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#95490) tordaitibi válasza leweegee (#95489) üzenetére


tordaitibi
veterán

Csak gyanítom meg tippelem hogy egy aktív PFC-nél kisebb lehet a primer puffer mival nem 50, bocsánat 100Hz a töltési freki hanem másodpercenként sokkal több lehet a bepumpált impulzus vagyis sűrűbb az utánpótlás. Valamint nem csak a szinusz teteje tölti az elkót hanem bármely pontjáról , akár 20-30V értékéről idítható a töltőimpulzus.

(#95491) totya694 válasza leweegee (#95489) üzenetére


totya694
őstag

Vannak érdekességek a kapcsoló üzemű tápoknál.

Üdv:Attila

(#95492) Dr. Szilikát válasza Barret001 (#95486) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nagy átlagban a nagyobb teljesítményű tápokban nagyobb a pufferkapacitás, de egyedileg van bizonyos mozgástér.

Az egyszerű (nem aktív PFC-s) tápok tekintetében, 50-100 W nagyságrendben 47-150 μF is előfordulhat.

220 μF inkább efeletti TV-kben például, a képcsöves TV-kre is visszaemlékezve. A pufferen létrejővő hullámzás a PWM által kiszabályozható, még az átlag 230 V-os tápok is elmennének nagyjából AC 150 V-ról, ezért kisebb pufferkapacitás is elegendő lehet. Hogy a töltés-kisütés váltakozásai melyik esetben nyírják ki hamarabb a kondit, más kérdés. Meg az is igaz, hogy nem ettől lesz több a teljesítmény.

Esetedben 150 μF mondható talán az átlagnál nagyobbnak, a gyártó nem sajnálta.

(#95493) leweegee válasza tordaitibi (#95490) üzenetére


leweegee
aktív tag

Talált süllyedt, egy aktív pfc-s tápról van szó, így belegondolva teljesen logikus amit mondasz. :R
De van másik véglet is, egy kb 30 éves táp (laptop) kb. akkora mint négy cigisdoboz, aminek a felét egy kondi teszi ki, nem tudni a kapacitását mert be van öntve, és nem piszkálom hisz működik. :D Itt úgy érzem picit túltolták a kondit a mérnök urak, bár az idő őket igazolja, hisz gyanítom a felét se tudja az eredeti kapacitásának, mégis teszi a dolgát. Ja és az egész 50W :)

Ne nőj fel! Csapda!

(#95494) leweegee válasza totya694 (#95491) üzenetére


leweegee
aktív tag

Jaja mindegyik ugyanazon az elven működik, mégsem találsz két egyformát... ez már egy csoda. :)

Ne nőj fel! Csapda!

(#95495) Barret001 válasza totya694 (#95488) üzenetére


Barret001
addikt

Csak egy kósza gondolat volt,mint például az üzemanyag űrtartalma,és a motor teljesítménye közötti összefüggés. 50 HZ-ről töltődik a 230-as oldalon,ugyan akkorára cseréltem,mert az eredetinek elrohadt az egyik lába szinte teljesen. Mértem,az értékei jók voltak,a belső ellenállása is. Csak ugye az az elrohadt láb...

(#95496) Dr. Szilikát válasza Barret001 (#95495) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Mármint a henger űrtartalma és a teljesítmény, de nagyobb hengerben több üzemanyagot lehet elégetni egységnyi idő alatt, míg a puffer, az csak átmeneti tároló.

Nem jön ki belőle több, mint ami belement (energia). Teljesítményt tud növelni igazság szerint egy kapacitás, de másképp. Erre egy példa a fényképező vaku. Egy kondenzátort feltöltünk kis teljesítménnyel, hosszabb idő alatt.

A felhalmozott energiamennyiséget egy rövid időpillanatba koncentrálva sütjük ki, így sokkal nagyobb teljesítmény jön létre. Csak nem sokáig.

De a tápegység vonatkozásában erre nincs lehetőség, mert ami bemegy energia a pufferbe, azt ugyanolyan tempóban használjuk fel, így nincs változás a teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

(#95497) totya694 válasza Barret001 (#95495) üzenetére


totya694
őstag

Ha van kedved,időd nézd meg ezt videót [link] elég jól kitárgyalja a kapcsi tápokat.
Ha javítok kapcsi tápot a multiméter mellett még próbalámpát is szoktam használni(2db 230V 15W-os E14-es izzó sorba kötve) amivel kisütöm a primer elkót mert az elég "megrázó" élményt tud okozni.Régi villanyszerelő próbalámpa már azt se tudom kitől kaptam de hasznos.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#95498) Barret001 válasza totya694 (#95497) üzenetére


Barret001
addikt

" mert az elég "megrázó" Megcsípte az ujjamat :) No meg rámértem menet közben,árammérő üzemmódban.Szóval az összes elkövethető hiba megvolt.Lehetett újra hegyezni a műszerzsinórt.

(#95499) totya694 válasza Barret001 (#95498) üzenetére


totya694
őstag

A kapcsi tápok működési elvéből adódóan a primer elkó energiáját nagy frekvenciával rásüti a trafóra de ha nem megy az oszcillátor(IC) akkor nincs kisütő ellenállás ami az elkó energiáját elhasználná és egy feltöltés után napokkal később is elég nagyot tud ütni.

Üdv:Attila

(#95500) Barret001 válasza totya694 (#95497) üzenetére


Barret001
addikt

Megnézem újra.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.