Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94051) dave0825 válasza dave0825 (#94050) üzenetére


dave0825
őstag

Lerajzoltam, ennél tényleg nem tudom érthetőbben. :DD
Természetesen, mint írtam följebb, utánfutó nem volt rádugva mérés közben.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#94052) ViZion válasza Tamy (#94047) üzenetére


ViZion
félisten

írtam, h az a baj, h ott fesz van, olvasd el újra. mivel nem akarja megbontani, rendesen kimérni, így marad a gányolás, próbálgatás. Ha valóban ledre lett átszerelve, ahhoz lehet venni ellenállást, ami nem ég szét. ha az említett doboz a rossz, akkor azt szedném szèt elsőként. akkor mérhető a bejövő is.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#94053) leweegee válasza dave0825 (#94051) üzenetére


leweegee
aktív tag

Tegyél canbus kompatibilis led-et oda. [link]

Ne nőj fel! Csapda!

(#94054) dave0825 válasza leweegee (#94053) üzenetére


dave0825
őstag

Nem tudok, le lett cserélve a komplett lámpa beépített LED-esre. De egyébként nem magával a LED-del van gond, mert másik autókon jó, azokon nincs is feszültség ott, ahol nem kell lennie alapesetben, a Meriván feszültség van ott, ahol nem kéne lennie. :U

ViZion: Tönkrement a doboz, ez biztos, ha annak a belsejéhez hozzá tud valaki szólni, szívesen lefényképezem, kimérek rajt bármit, ha javítható, és érdemes cserélni valamelyik komponenst. 35.000 Ft az új box, lett már költve az autóra, és édesapám nem szívesen venné meg, ha olcsóbban is megoldható a javítás. Viszont sajnos leginkább hétvégén vagyok nála, akkor tudok a dologgal foglalkozni.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#94055) tordaitibi válasza dave0825 (#94054) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Izzó is világít? egy 21wattos ha dróttal bedugod a 31-54 közé?

(#94056) Tamy válasza ViZion (#94052) üzenetére


Tamy
senior tag

Írtad igen, de nem az a baj 😀

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#94057) dave0825 válasza tordaitibi (#94055) üzenetére


dave0825
őstag

Megnézem hétvégén, de valószínűleg nem, mert a LED érzékenyebb szokott lenni ilyenre, viszont vissza nem lesz cserélve úgysem a lámpa eredetire, nem én döntöm el. :(

ViZion: a bejövő oldalt is kimértem természetesen, ott 3V volt csak ugyanazon 2 pont között, az sem természetes, de az már direktben a hátsó lámpáról jön, ott pedig nincs gond.

Tamy: elárulnád akkor, hogy mi a baj? Sejtem, mire célzol, de elárulom, nem vagyok teljesen hülye a témához, csak max nem úgy fogalmaztam, ahogy páran kívánták. Mégis volt, aki normálisan tudott válaszolni. Nem kötöttem 350 éve utánfutó aljzatot, de csináltam már jó pár hasonló dolgot, gyermekkorom óta, ésszerű keretek között, hogy életem is maradjon mellette. Most pedig egy egyszerű kérdést tettem fel: ahol valami hiba miatt 7V van, és 0-nak kéne lennie egy egyszerű ló**** utánfutó kimeneten, ott a halványan világítást mekkora teljesítményű, méretű ellenállás orvosolhatja, ha nem akarom újraépíteni az egész nyamvadt boxban a panelt, se IC-t méregetni... Világítson, ahogy kell, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#94058) rednifegnar válasza dave0825 (#94054) üzenetére


rednifegnar
senior tag

tegyel ra egy relet ami 7v-on még nem huz 12-n meg mar igen.
meg lehet meg bolonditani elektronikaval is ha ez igy tul egyszeru.

a gond akkor lesz amikor mar idovel nem 7v hanem mondjuk 10v jon ki belole.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#94059) Tamy válasza dave0825 (#94057) üzenetére


Tamy
senior tag

Teljesen félreérted, én nem írtam ellened egyetlen rossz szót sem. Az első hozzászólásod valóban félreérthető volt, én sem értettem mi is a problémád pontosan, de utána leírtad világosan. A megoldást nem tudom, a hozzászólásom ViZion kollégának ment, ő értette félre, hogy a 12 V helyett van 7 V-od, amit pontosítottam korábban. Bár alapvetően az ellenállást csak legutolsó megoldásként választanám, inkább az okot szüntetném meg. Mi értelme a ledesítésnek, ha közben majdnem ugyanazt az áramot fogyasztod el a végén, csak a különbözetet ellenállásokon elfűtve?

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#94060) Aryes válasza dave0825 (#94054) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet, hogy most 35e Ft soknak tűnik, de nem annyira sok, mintha az egész egyszer csak rövidzár miatt kigyullad és leég a garázzsal együtt. :U

(#94061) Dr. Szilikát válasza Babetta-X (#94040) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nem épp arra szokták használni, inkább vészleállítóként (Emergency Power Off), sőt vezérelheti egy távolabbi túláramérzékelő vagy bármi eszköz:

Van nyitó, azaz állandó táplált változata (öntartónak is mondhatjuk), ami még biztonságosabb, nem kell tartani szakadási hibától:

Ez a "shunt trip" ebben a kontextusban egyfajta ipari szleng, ha jól vettem ki.
Párhuzamos lepattintó, kiakasztó, leoldó és hasonló értelemben.

[ Szerkesztve ]

(#94062) Babetta-X válasza Dr. Szilikát (#94061) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm a részletes választ. Azért érdekel ez a távoli dolog, mert mint kiderült nincs aktív előfizetés a villanyórán, és vajon lehet-e, hogy a szolgáltató távolról megoldotta, hogy nem tudom felkapcsolni ezt a biztosítékot, és ha kész az új szerződés akkor aktiválják a dolgot és felkapcsolhatóvá válik, vagy pedig ez lehetetlen és mindenképp a biztosíték a rossz ha nem tudom felkapcsolni úgy, hogy a házra menő vezetékeket kikötöttem.
Azért pörgök ezen annyira, mert a képeken látható villanyóra Olaszországban van, én meg jövő héten mennék oda olyan dolgokat csinálni amihez nem árt ha van 230 :)

[ Szerkesztve ]

(#94063) dave0825 válasza Tamy (#94059) üzenetére


dave0825
őstag

Azért lett LED lámpa a gyári helyett, mert törött volt, cserélni kellett és ebből pont akkor rendelt apám ismerőse, így rendeltetett vele magának is.

Aryes: gyújtás nélkül nincs feszültség a csatlakozón. :) Egyébként maszekban villanyt szerelünk rendes meló mellett (villanyszerelő munkatársammal), szóval tudom, hogy érdemes biztosra menni, ronda dolgok tudnak lenni villamos problémákból, csak hát apámnak hiába beszélek sokszor... Valami dugaljat, lámpát felrakok, bekötök neki, már azzal jön, hogy "régen még hangszóró vezetékről is ment a villany, mégse volt baj". Szóval na... :D

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#94064) Tamy válasza Babetta-X (#94062) üzenetére


Tamy
senior tag

Az olaszországi viszonyokat nem ismerem, de számomra elég egyértelmű, hogy ha nincs aktív előfizetés, akkor áram se lesz. Az meg számodra lényegtelen, hogy távolról van lekapcsolva, vagy simán rossz, mivel az a kismegszakító gondolom úgyis a szolgáltató tulajdona, ha rossz, majd cserélik.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#94065) tordaitibi válasza dave0825 (#94057) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Írtam, többször:
tegyél rá izzót próbára 21W, ha eltűnik a 7V, menj lejjebb, 15w, 10, 5... és ha így jó, egy ekkora ellenállást kell bekötni. ha így se jó átvezet benne a kapcsolóeszköz, ezt is írtam, fet a legvalószínűbb, azt cserélni a dobozba. Ha ez a baja és nincs kiöntve műgyantával akkor javítható.

Vagy ha nem javítható, ajánlották a relét, egy 5-6V relével sorbakötsz egy 7V zenert, kell még egy antiparalal dióda a lórugás miatt és ennyi.
Vagy ugyanez a megoldás, zener+tranzisztor ami vagy relét vezérel vagy egy P power fetet, az meg közvetlenül a féklámpát.
A lehetőségek tárháza végtelen :) a 7V eltüntetésére.

(#94066) tordaitibi válasza tordaitibi (#94065) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

(#94067) Reggie0 válasza hcl (#93796) üzenetére


Reggie0
félisten

.

[ Szerkesztve ]

(#94068) Reggie0 válasza Babetta-X (#94062) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo tanacs: berelj aggregatort, az biztos menni fog, amikor odaersz.

(#94069) Babetta-X válasza Tamy (#94064) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Sajnos pont, hogy nem mindegy, mert az új szerződés folyamatban van, és ha elég a távoli felkapcsolas akkor örülök ha tudom hogy rossz a kis megszakító akkor pedig már most próbálom nyomasztani őket. Egy hetem van felújítani kb, ezért nem mindegy hogy alakul a dolog. Aggregátor a helyi adottságok miatt nem/nagyon nehezen megoldható. Ezért lenne fontos tudnom, hogy normális e hogy nem tudom felkapcsolni a megszakitót :)

(#94070) demars


demars
addikt

Van itthon néhány békebeli de új DIL mágneskapcsoló. Ezekben cserélhető a behúzó tekercs. Azokból is van több.
Mi a különbség pl a 230V -os és a 380V -os tekercs között?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94071) leweegee válasza demars (#94070) üzenetére


leweegee
aktív tag

A 230-at fázis-nulla közé kell kötni a 380-at meg két fázis közé. A másodikat olyan gépekhez szokták használni ahol nincs csillagpont.

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#94072) tordaitibi válasza demars (#94070) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Menetszám+ a tekercselőhuzal átmérő változása.
Más eltérés nincs.

(#94073) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok! Van egy ilyen 24voltos 120 wattos tápegységem! Tudom ezt valahogy használni 8méter, 5 voltos, ws2812b (méterenként 18 wattos) típusú ledszallaghoz?

(#94074) demars válasza leweegee (#94071) üzenetére


demars
addikt

Köszi,
Neked is tordaitibi!
Ezt tudtam, amit tordaitibi irt, arra voltam kíváncsi.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94075) laed válasza Reggie0 (#94068) üzenetére


laed
kezdő

Sajnos azt nem mondta, mit szeretne üzemeltetni.
Amúgy én is valami ilyesmire gondoltam. Vagy inverter, vagy valami...

(#94076) Tankblock válasza tukko1 (#94073) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Step Down Coverterrel lehet az más kérdés h érdemes-e....
olyat keress ahol a 24V nem a maximum feszültség és 5A tudjon minimum....

Én körülnéznék hogy nincs e ebben az árban 5V tápegység inkább....

Release the Beast....

(#94077) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, megakadtam, elkelne egy kis segítség.
Van egy áramkör aminek +2,5V az alapjele és erre jön rá mikor működik 0,65V.
Azaz a kimenet 2,5-2,65V között mászkál.
Nekem cak a 0,65V kellene azaz el kéne tüntetni a 2,5 voltot. Hogy 0-0,65V legyen.
Hogyan tudnám ezt? Van tranzisztor, zener, fet, ME a tarsolyomban a megvalósításhoz.

(#94078) Audience válasza tordaitibi (#94077) üzenetére


Audience
aktív tag

Ha kivonom a feszültségeket amiket írtál nekem nem jön ki amit szeretnél. Amúgy zenerrel pl. el lehet szintet tolni de azt sem ártana tudni, hogy mit szeretnél ezzel az eltolt feszültséggel.

(#94079) Tankblock válasza tordaitibi (#94077) üzenetére


Tankblock
aktív tag

OPAMP pl így : [link]
arra figyelj ha 1 supply van akkor legyen az OPAMP rail to rail.
a gaint 1 re állítod, 2.5V resitív osztó vagy zener tudsz csinálni....

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#94080) tordaitibi válasza tordaitibi (#94077) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mert elírtam.... :(((
2,5-3,15V között vagyis a 2,5-re jön rá a 0,65V.
Bocsi.

(#94081) ekkold válasza tordaitibi (#94080) üzenetére


ekkold
Topikgazda

2,5V zener (TL431) sorbakötve? Persze nem tudjuk, hogy terhelhető-e az az alapjel. Ha nem terhelhető, akkor opamp is kellhet...
Illetve, akár így is:

Ha csak szimpla táp van, akkor nehéz nulláig levinni a kimenetet, de egy áramtükörrel egész jól megközelíthető lenne.

[ Szerkesztve ]

(#94082) tordaitibi válasza ekkold (#94081) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

És többiek,
van egy ilyenem, ez egy hall szenzor alapú áramérzékelő. [link]
Ennek a kimenete 2,5V és az áram polaritás függvényében a 2,5 volthoz képest adja ki a feszültséget.
185mV/A és ezt kéne feldolgoznom de a feldolgozó egység meg 0-0,6V között tudja fogadni a jelet.

De most amúgy is meg vagyok lőve. A szenzor bár tud AC-t is mérni, ezt a 2,5 volthoz képest tudja kiadni +- eltéréssel. Így meg már lövésem sincs, hogyan tudnám hasznosítani a 2,5V+-0,6 voltot.
Ráadásul szimmetrikusan, mindkét periódust kéne figyelnie, alsó-felső szinusz áramát. A szenzor képes rá, 80kHz a határfrekije de én mit kezdek egy 1,9-3,1V között mászkáló kimenti jellel, mikor nekem testhez képest 0-0,6V kéne amit fel tudok dolgozni a következő áramkörrel.
Át lehet ezt valahogy konvertálni? A 2,5 volthoz képest +-0,6 voltot testhez képest +0,6 voltra?

(#94083) ViZion


ViZion
félisten

kerámia főzőlap, kezdetektől melegedő kezelők, amire anno raktak is be extra szigetelést a panel köré.
Tünetek, hogy vasárnap, amikor sokat főzünk, akkor elkezdi magát kapcsolgatni, csak az 1es zónát.
[link] ez a vezérlő. Lehet ez vmi kondi hiba, vagy ilyesmi javítható, vagy el kell engedni?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#94084) ekkold válasza tordaitibi (#94082) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Meg lehet oldani. De... előbb írd le pontosan mit szeretnél.
Mi a cél? AC-t akarsz vele mérni vagy DC-t?
Ezeknek az árammérő szenzoroknak elég nagy az offszethibája (mászkál a nulla pont), ezért DC mérés esetén, a kicsi áramokat nagyon pontatlanul méri. Ha csak AC-t akarsz mérni vele, akkor a DC nullapont vándorlása nem okoz problémát, ki lehet ejteni egy soros kondival. Mérési célra építhető műveleti erősítős aktív egyenirányító, ami az AC-vel (lineárisan) arányos egyen feszültséget ad ki.
Viszont, AC áramot mérni sima áramváltóval is lehet, ami bizonyos szempontból jobb mint ezek a szenzorok. Az áramváltóval mérés akkor nem jó, ha az áramnak van DC komponense is. Ha mikrovezérlő dolgozza fel a jelet, akkor szoftveresen is lehet effektív értéket számolni a jelből vett mintákból.
Tehát mégegyszer: mit szeretnél mérni:
- AC /DC?
- Mekkora áramot?
- Milyen pontossággal?
- Mekkora felbontással?
- Mi fogja feldolgoznia kapott jelet?
Ha nem tudsz mindenre válaszolni, akkor írd le részletesen, hogy mi a cél ezzel a méréssel, és milyen eszközhöz lesz kapcsolva.

(#94085) Reggie0 válasza tordaitibi (#94082) üzenetére


Reggie0
félisten

Szenvedtem en is ilyesmikkel, hogy osszefoglaljam: keruld amig teheted. Inkabb egy normalis aramvalto trafot keressel, ha csak az AC-val kell foglalkoznod.

Ha csak AC-t szeretnel merni ezt is tudod hasznalni, csak egy felulatereszto szurot ( C-R ) kell meretezned hozza, es gondolom mivel nem pufferelt bemenetu lesz az eszkozod amit rakotnel, igy minimum egy opamp-os puffer sem art. De ha mar opampozol, akkor egy 3-adfoku salen-key felulatereszto szurot is meretezhetsz, pl. itt: [link]

De mindennek meglesz a maga bojtje, ha mar szurni kell vagy AC csatolni, akkor fazistolas is lesz, raadasul nem is linearis, ami egy szabalyozokornel problema lehet, mert 180 fokig is eltolhatod a szabalyozoddal egyutt. Ha ram hallgatsz, akkor inkabb aramvalto trafo.

[ Szerkesztve ]

(#94086) tordaitibi válasza ekkold (#94084) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Csak AC.
Egy EGS002 spwm szinuszmodul túláramvédelme lenne a szekunder azaz a 230V/AC oldalon.
Az EGS002 áramlimit bemenete 0,6 voltnál szólal meg, ezért kéne 0,6V jel. Amit ebből a 2,5voltra ültetett jelből kéne kihámozni valahogyan.

(#94087) Reggie0 válasza tordaitibi (#94086) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha nagyon akarod hasznalni, akkor opamp-os kivono aramkor kell, amit 0 aramerosegnel hozza tudsz offszetelni, hogy 0 eseten 0 legyen. De ez homerseklettel es idovel is kuszni fog valamennyit.
Ha csak AC, akkor C-R kapcsolas, mint lentebb irtam.

[ Szerkesztve ]

(#94088) dave0825 válasza ViZion (#94052) üzenetére


dave0825
őstag

Ez a doboz csatlakozóinak lábkiosztása:

Ez pedig a dobozban van:
J1 a kimenet, ami egyből a futó csatlakozójára megy, J2 a bemenet, ami a hátsó lámpáról jön leginkább (máshonnan is jönnek be vezetékek, de amivel a gond van, a felesleges 7V, az a hátsó lámpáról, ugye az a féklámpa), a J3 a táp, a J4 nem tudjuk mi, 3 vékony vezeték megy a kocsi felé.

Amit megtudtam ma, hogy akkor van csak 7V a féklámpa és a test lábal között, ha világítás kapcsolunk, teljesen alapállásban (se fék, se világítás, se index, semmi) 4.33V van. Visszanéztem a hátsó lámpáig, ott nincs gond.
Ha a doboz bemenetét lehúzom, tehát az autó felől semmi nincs egyáltalán a dobozig, akkor is megvan a 4.33V, tehát nem az autó felőli résszel lesz baj (zárlat, vezeték összeérve, ilyesmi), hanem a dobozzal.
Ötlet, mit érdemes mérnem? Ma még pár órát tudok vele foglalkozni.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#94089) demars


demars
addikt

LR2450 gomb akkumulátorhoz nem találok töltőt neten.
Vagy rosszul keresem.

TP4056 -al megoldotta. :)

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94090) Tankblock válasza tordaitibi (#94082) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Application 5 nézd meg és méretezd mire van szükséged.
Ha jól sejtem fault condition esetén olyan 5V kimeneted lesz, de azt egy fesz osztóval könnyen lehet belőni 0.6 V ra.

Építsd meg protoba és próbáld ki....

Release the Beast....

(#94091) ekkold válasza tordaitibi (#94086) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Mekkora áramnál kell indulnia a védelemnek?
Erre sima áramváltót használnék, olyan típust ami viszonylag nagy kimenő feszültséget tud. A kimenetére egy graetz, majd egy megfelelően méretezett sönt ellenállás.
Ehhez nem kell komolyabb elektronika, és nem kell hozzá tápfeszültség sem.

(#94092) tordaitibi válasza dave0825 (#94088) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A VNQ830 egy driver ic, az kapcsolgatja a futó lámpáit. Meg még sok minden is csinál de ez a lényeg.
Adatlapja letölthető, az alapján kéne a hibát keresni.
A féklámpa nyákon menni visszafelé, nincs valami amin keresztül + feszültség kerülhet oda.
Ha ez ok, az IC féklámpához tartozó bemenetén méricskélni, ha ott valami felemeli akkor attól van félig nyitva.
ha itt is minden jó akkor meghalt az ic.

(#94093) tordaitibi válasza Tankblock (#94090) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Úgy lesz, és megnézam a másik kolléga által ajánlott CR megoldást is.

(#94094) tordaitibi válasza ekkold (#94091) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

750-800W, az 230 mellett 3,3A.
Lehet áramváltó lesz a vége csak van ilyen hall modulom itthon több féle több darab, mondom felhasználom.

(#94095) dave0825 válasza tordaitibi (#94092) üzenetére


dave0825
őstag

Update: a többi láb között is megvan a 4.3V alapból, és ahogy néztem, 2 felé mennek a kimeneti lábak a 2 egyforma VNQ830 IC-ről, szóval esélyes, hogy mindkettő rossz? :F
A 7V egyébként úgy jön ki, hogy az alap 4.3V plusz még ami a hátsó lámpáról jön lekapcsolt állapotban 3V (ezt sem értem, de ha 0+3V lenne, nem lenne gond, viszont a 4.3+3V már sok).
Gondoltam, méregetek, de így, hogy minden kimeneten van 4.3V, így már nem értem, melyik lehet rossz, ha mindkettőn ugyanaz jön ki mindent lekapcsolva. :F

Az IC-n a GND és az Input2 között 0V van, a GND és a Status2 között is 0V. Jó helyen mértem az Output2 bemenetét?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#94096) tukko1 válasza Tankblock (#94076) üzenetére


tukko1
aktív tag

És akkor 5 volton is csak 5 ampert tudna? Egy 5voltos min 10 amperes tápegységre lenne szükségem, ami 6000ft tól kezdődik szállítással! Ez a 24voltos tápegység már megvan, gondoltam hasznosítanám, ha lehetne!

(#94097) Reggie0 válasza dave0825 (#94088) üzenetére


Reggie0
félisten

D29 dioda padjeit nezd meg jobban. Nem lehet, hogy rosszul volt forrasztva(csak az also laba forradt meg rendesen), majd letort?

J4 kozepso labara raforrasztanek, az is eleg ramatynak nez ki.

[ Szerkesztve ]

(#94098) futár


futár
aktív tag

Üdv. mindenkinek!
Olyan megoldást keresek, ahol Superkondenzátort (2,4V - 3V) tudok 12-20 Voltos környezetbe integrálni. 16 Voltos kondenzátor jó lenne, de annak viszonylag kicsi a kapacitás. Ugyanazt a hatást sokkal több kondenzátorral tudnám elérni.
Valakinek van esetleg ötlete?
Előre is köszi a válaszokat!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#94099) Dr. Szilikát válasza futár (#94098) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Mint nemrég is szerepelt, de ez csak egy példa, igény szerinti hasonlók vannak:

https://www.ebay.com/itm/355061786703

Soros kondikra van építve a feszültségkiegyenlítő elektronika.

(#94100) tordaitibi válasza dave0825 (#94095) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Erre így nem tudok válaszolni. Ha esetleg a kezembe lenne a panel, de távolról nem fog menni.
És nem ismerem az IC környezetét sem, csak a katalógus adataiból tudom hogy ez egy fetes kapcsolókkal működő ic.
Én privát véleményem hogy v.melyik ic-be a fetes kapcsoló fokozat vagy annak meghajtása van elszállva. Vagy a külső alkatrészek valamelyike de képről nem fogom tudni sajnos.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.