Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94151) Pötyi válasza Barret001 (#94149) üzenetére


Pötyi
őstag

Igen. Ezt az emberek úgy hívják: ja-ví-tás

:DDD

QNX is cool!

(#94152) ekkold válasza aujjobba (#94147) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Szerintem nem az opamp kimenetén levő diódát kérdezte. Hanem a bemeneten levőt!

(#94153) ViZion


ViZion
félisten

[link] erre valami esetleg? Sajnos nem láttam púpos kondit...
Arra gondoltam, h a hibás kanócait átkötöm egy másikra, kiderülne, h a vezérlés vagy a fűtőszálnál a termisztor (gondolom az van ott) a rossz. Csak ez nem megoldható, mert hétközben, a rövidebb főzéseknél nem jön elő a hiba.
Vagy csak fúrjam meg alul pár helyen a burkolatot, h kapjon több levegőt? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#94154) ekkold válasza Tankblock (#94142) üzenetére


ekkold
Topikgazda

A diódák célja a bemeneten (pl. lebegő opampos tápban) az, hogy a bemenet ne kaphasson az opamp +- tápfeszültségén kívül eső feszültséget a bemenetére (pl. hirtelen kimeneti zárlatkor), mert ettől károsodhat, vagy csak "reteszelődhet" (kiakad a kimenete a tápra, és ott marad egy ideig), amitől pl. megszaladhat a táp kimenő feszültsége.

[ Szerkesztve ]

(#94155) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

adott egy mikrokapcsoló (5x5x0.5mm nyomógombos, 12V DC 0.5A, de csak 1.5V és kb. 500mA fut át rajta) ami ugye csak addig zár amíg nyomvatartod, de ez nekem nem jó.

Egy bistabil kéne: első megnyomásra zár, egészen addig amíg újra meg nem nyomják, mint egy reteszelő, de ilyet nem találtam, pedig ez elsőre megoldaná a problémát.

Helyette amire gondoltam: ha a mikrokapcsolót bekötöm egy IC-be, az kap egy impulzust, akkor másik lábon enged áramot, majd újabb impulzusra zár.
Van ilyen IC? Vagy hogy lehet a fenti problémát megoldani egyszerűen? Hely nincs, tehát nagyobb kapcsoló nem játszik. Vagy találok bistabil mikrokapcsolót vagy más megoldás kell.
Tudtok ebben segíteni? Köszi

free your mind

(#94156) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Vettem egy vezető pasztát amivel PCB-ket lehet javítani. Olyan mint egy hővezető paszta amit a processzorra kenhetsz, csak ez megköt keményre és közel nulla az elektromos ellenállása.
Nekem egy csúszó ellenállást kellene megjavítanom és valahogyan 150ohm/cm körüli értékre kellene emelnem az ellenállását. Szerintetek mit keverhetek bele, hogy romoljon a vezetőképessége?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#94157) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Nem találtam itthon TP4056 modult. Hestore ból rendelek, viszont a szállítási költség miatt nézek még néhány dolgot.
Sok videón lláttam, hogy smd alkatrész cserénél kennek rá valamilyen pasztát. Ez folyasztó szer?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94158) Barret001 válasza daninet (#94156) üzenetére


Barret001
addikt

Tippre grafitpor?

(#94159) Reggie0 válasza daninet (#94156) üzenetére


Reggie0
félisten

szilicium por

(#94160) hcl válasza demars (#94157) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, az az.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94161) Ton-ton válasza Jazz (#94155) üzenetére


Ton-ton
tag

Pedig létezik ilyen.
Router bontásakor találkoztam vele. Kb. 6x6mm-s, 90 fokos volt (illetve a bontós dobozban még megvan).
Az egyetlen különbség a nyomógombhoz képest, hogy kicsit vastagabb.

Tehát szerintem keresgélj tovább.
(Vagy 10 percet kerestem, de én sem találtam)

http://qtp.hu

(#94162) leweegee válasza Jazz (#94155) üzenetére


leweegee
aktív tag

Vagy ez [link] vagy valami hasonló:

Ne nőj fel! Csapda!

(#94163) Tankblock válasza aujjobba (#94147) üzenetére


Tankblock
aktív tag

köszönöm szépen!

Release the Beast....

(#94164) Tankblock válasza ekkold (#94154) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Köszönöm szépen! Ma is tanultam valami újat :)

Release the Beast....

(#94165) aujjobba válasza ekkold (#94154) üzenetére


aujjobba
addikt

A lebegő opampos tápra van valahol egy kozertheto leiras/magyarazat?
Kerestem igy is, angolul is, "Harrison topologia" cimen is (allitolag igy is hivjak ezt), "floating common" de semmi.
Bevallom nem teljesen fogom fel az ilyen topologiat, amiben kulonbozo lebego potencialok vannak, azoknak is bizonyos pontjai kozositve.

(#94166) Jazz válasza leweegee (#94162) üzenetére


Jazz
veterán

Igen ezt én is megtaláltam, de azt írja működési tartomány 3.5V-tól. Nekem 1.2V-om van.

A linken lévő nagy sajnos, de azért köszi.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#94167) ekkold válasza aujjobba (#94165) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Nem tudom, keresgélj még... szóban el tudom mondani (pl. mondjuk skype-n), de leírni eléggé túl hosszú lenne.

(#94168) eladohardver


eladohardver
őstag

Hello elektroműszerész bácsik, meg a többi hobbista...

Meg tudnátok mondani mi lehet ez az alkatérsz? GT 1R1 van a tetejére írva...

Le van repedve az alja, nyák hátoldalán oxid van, és a gép nem butul :)

Hogyan keressek rá ? :R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#94170) eladohardver válasza aujjobba (#94169) üzenetére


eladohardver
őstag

Igazán köszönöm! :R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#94171) daninet válasza Barret001 (#94158) üzenetére


daninet
veterán

összezúztam egy cerkát porrá, belekevertem, egyelőre úgy tűnik működik. Most köt, nemsoká kiderül :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#94172) Barret001 válasza daninet (#94171) üzenetére


Barret001
addikt

Szoktak belőle ellenállást csinálni.

(#94173) daninet válasza Barret001 (#94172) üzenetére


daninet
veterán

kíváncsi vagyok. 30k egy dewalt kapcsoló a fúróhoz, az a gondja, hogy lekopott az a fekete csík amin csúszik a kefe mikor húzod. Ha ez bejön akkor 500ft-ból javítható :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#94174) Salex1


Salex1
senior tag

Már sokadik mozgásérzékelős kapcsolóm megy úgy tönkre, hogy elkezd feleslegesen kapcsolni néha. Nem tudjátok mi okozhatja? Javítható?

(#94175) demars válasza hcl (#94160) üzenetére


demars
addikt

Köszi, rendeltem is. Néhány "apróságot" beletettem a kosárba, mire végeztem 32K lett a vége :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94176) Gyula84 válasza demars (#94175) üzenetére


Gyula84
veterán

Igen az ilyen megesik :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#94177) eladohardver válasza aujjobba (#94169) üzenetére


eladohardver
őstag

Esetleg ezt tudom valami mással helyettesíteni? :F
Mert másutt nem igazán tanáltam...
V plóbáljam le levelezni a brazil cégel, hogy hello mi csak 1 db kőne tesvírem? :D

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#94178) daninet válasza demars (#94175) üzenetére


daninet
veterán

nekem ez a hestore-ból rendelésekkel van. Kell valami kapcsoló meg pár ellenállás, hopp 20k plusz posta :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#94179) stanagovic válasza eladohardver (#94177) üzenetére


stanagovic
tag

Én tudok neked küldeni. Azonban nem hiszem, hogy emiatt nem indul a lap. Ezek nem szoktak tönkre menni, hiszen csak egy darab "drót".

[ Szerkesztve ]

(#94180) daninet válasza stanagovic (#94179) üzenetére


daninet
veterán

Nem tudom nézel-e elektronika javítós youtube csatornákat pl TronicsFix, StezFix, Buy it Fix it és a többi.
Igen gyakran van zárlatos induktor a problémák között. Ha kap egy túláramot leég a vezetékről a szigetelést biztosító zománc réteg és az induktivitása teljesen eltűnik mert egy rövidzár lesz az egész.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#94181) stanagovic válasza daninet (#94180) üzenetére


stanagovic
tag

Teljesen igazad van, előfordulhat. Ekkora zárlat esetén azonban visz mindent, ami azon az áramkörön van. Ezért írtam, hogy nem (csak) emiatt nem indul a lap, csak nem fejtettem ki teljesen.
A mondandóm lényege az lett volna, hogy ha nem tud szerezni ilyen alkatrészt, akkor küldök neki szívesen.

(#94182) tordaitibi válasza daninet (#94178) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hm valahogy de ismerős a szitu :) :B

(#94183) demars válasza daninet (#94178) üzenetére


demars
addikt

Így van. Én is Hestore ból rendeltem. :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94184) demars


demars
addikt

TP4056 modult direktben ráköthetek egy LIR2450 akkura?
Van mód a töltő áramot szabályozni, de ha nem szükséges nem nyúlok bele.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94185) hcl válasza demars (#94184) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen. Arra való :) Viszont lehet érdemes a töltőáramot lejjebb venni, mert ha jól láttam, az az aku 100mA szeret? Az élettartamra jó hatással lesz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#94186) demars válasza hcl (#94185) üzenetére


demars
addikt

Erre gondoltam.
Vagy cserélek ellenállást, vagy kap egy trimmer potit (YT videók alapján talán én is meg tudom csinálni). Max kérdezek, ha elakadok.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94187) hcl válasza demars (#94186) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:K

Mutogatni való hater díszpinty

(#94188) Barret001 válasza demars (#94186) üzenetére


Barret001
addikt

Ha alapfokon tudsz forrasztani,nem gond.

(#94189) Dr. Szilikát válasza demars (#94184) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Más Li-ion akkunál 1C általában a standard töltőáram, de itt 50 mA javasolt:

https://www.powerstream.com/p/Lir2450.pdf

Nagyobb áramon túlmelegedhet, károsodhat. Noha említi a max. 100 mA-t is, de figyeld a melegedést, lehetőleg nem kínoznám, de majd meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#94190) laed válasza demars (#94184) üzenetére


laed
kezdő

Miért nem veszel 1 hozzávaló töltőt?

(#94191) laed


laed
kezdő

MÁS:
Próbálkozott már valaki szulfátoldással?
Mennyi ideig tart a folyamat??

(#94192) demars válasza laed (#94190) üzenetére


demars
addikt

Nem találtam itthoni boltban.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94193) laed válasza demars (#94192) üzenetére


laed
kezdő

Pl. itt van: [link]

(#94194) Dr. Szilikát válasza demars (#94186) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Noha van más töltőm is, de szükség esetén szoktam alkalmazni ilyen mágneses töltővezetéket is:

A rendelhető Neodymium mágneseken van egy fényes, galvanizált felület, amire óvatosan lehet forrasztani egy hajlékony vezetéket. Azért ajánlatos az óvatosság, mert erősebb vezeték felszakíthatja a galvanizált réteget, az alatta lévő fémhez már nem tapad az ón.

(#94195) hcl válasza Dr. Szilikát (#94194) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez hatalmas :) Köszi az ötlet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#94196) Dr. Szilikát válasza hcl (#94195) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Az igazsághoz tartozik, létezik ilyen gyártmány (nyilván igényesebb kivitelben, de ilyen elven), azt másoltam le. A mágnesek persze szeretnek összeugrani, ha nem vigyázunk, de rövidzárvédett szerencsére a modul.

[ Szerkesztve ]

(#94197) hcl válasza Dr. Szilikát (#94196) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:K

Mutogatni való hater díszpinty

(#94198) demars válasza Dr. Szilikát (#94194) üzenetére


demars
addikt

Jó ötlet. :)
Én csipeszre gondoltam.

laed: köszi. Nyilván egyszerű rendelni, de minek, ha össze tudok rakni egyett (több munka, idő, meg persze pénzbe kerül) :D
Egyébként nem írja milyen típusokat fogad.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94199) aujjobba


aujjobba
addikt

Rajtam maradt par ilyen csoda, semmire nem hasznalom, dobozban pihen.
Van ertelme ezzel bizniszelni, erteke kimutathato vajon? :)
Furatszerelt mind, utolso oszlop a darabszam.

(#94200) hcl válasza aujjobba (#94199) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Attól függ, mi a kimutatható. Párezerért simán megy. A 74xx darabja is elég drága Kínából.

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.