Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94201) tordaitibi válasza aujjobba (#94199) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha használsz Fb-ot,
Elektronikai alkatrész ,csere bere adok veszek
csoportba dobd fel, akár úgy hogy segítséget kérsz a beárazásba.

[ Szerkesztve ]

(#94202) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aktuális WTF.
Xbox360 lap. Kondicsere.
Brutálisan kellett melegíteni, hogy kijöjjenek a kondik (hőléggel). Csere után zárlatot mérek a CPU táp pufferein :S (4 ohm, van benne vagy 8 2700uF, de olyan, mintha egyáltalán nem töltődnének.)
Kiszedve a kondikat is zárlat, csak 2,7ohm. Előtte működött, csak bootloopolt, sok púpos kondenzáló volt.

Mi a franc tud ilyet okozni? :D Jópár alaplapot javítotam már, de ilyet még semmi nem csinált... :Y

Mutogatni való hater díszpinty

(#94203) laed válasza demars (#94198) üzenetére


laed
kezdő

"Egyébként nem írja milyen típusokat fogad."

Dehogynem!
Le kell tölteni a használatit, ott leírja. (2016-2477)

(#94204) demars válasza laed (#94203) üzenetére


demars
addikt

Igazad van! :R
Letöltöttem, csak valahogy ez kimaradt. A többi kínai töltő nem tudta (adatlap szerint) tölteni a 2450 akkut.
Ráadásul 12 ezret is kértek érte.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94205) Blackmate


Blackmate
senior tag

Találós kérdés: mekkora a teljesítménye a lenti leválasztó trafónak? Sajnos semmilyen adatlapot nem találtam róla a 'zinterneten.

(#94206) Barret001 válasza Dr. Szilikát (#94194) üzenetére


Barret001
addikt

Én is hasonlóan csinálom. A mágnesre tapad a krokodil csipesz! Forrasztani sem kell.

(#94207) mezis válasza Blackmate (#94205) üzenetére


mezis
nagyúr

Saccold meg a vasmag keresztmetszetét aztán "számolj". [link],
[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#94208) Dr. Szilikát válasza Blackmate (#94205) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nem véletlenül hiányzik róla a feszültség is.

600 ohm impedanciájú galvanikus leválasztó telefonvonalakhoz: PDF.

Noha nem szerepel sehol, hogy ohm, de a vezetékes telefonok világában ez egy szabványos impedancia, ebből sejthető.

https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/analog_kivezerlesmero.html?pg=6

[ Szerkesztve ]

(#94209) Gyula84 válasza aujjobba (#94199) üzenetére


Gyula84
veterán

Nem fér el sehol? Én ilyent csak veszek mint eladok :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#94210) Reggie0 válasza hcl (#94200) üzenetére


Reggie0
félisten

Ellenben lomexnel 50-60 forint/db.

(#94211) hcl válasza Reggie0 (#94210) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Plusz posta :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#94212) Gyula84 válasza hcl (#94211) üzenetére


Gyula84
veterán

Én aliexpresszen is látok postát kb minden már :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#94213) hcl válasza Gyula84 (#94212) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

ebay-t használok :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#94214) Reggie0 válasza hcl (#94211) üzenetére


Reggie0
félisten

Posta mindig kell, azt kar szamolni.

(#94215) hcl válasza Reggie0 (#94214) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

??? Free shipping?

Mutogatni való hater díszpinty

(#94216) Aryes válasza hcl (#94215) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak azt hiszed, hogy free. ;]

(#94217) ViZion válasza Aryes (#94216) üzenetére


ViZion
félisten

Valós az, mint a Black friday [link] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#94218) hcl válasza Aryes (#94216) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, jaja. De általában elég, hogy nem olyan drága, mintha országon belül rendelek valamit :D

@ViZion : Esetleg még drágább is a 3. :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#94221) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Ha van egy zöld sárga kábel ami kijön a földből és vélhetően földelés vezetéke, hogyan tudom biztosan megállapítani, hogy az és hogy ér-e valamit vagy már rég szétporladt? :)

(#94222) Dr. Szilikát válasza Babetta-X (#94221) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

(#94223) tordaitibi válasza Babetta-X (#94221) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Földelési ellenállás mérés, egyébként nem ördögtől való bizonyos szabályok btartásával.
Keress rá. Pl. Yutubon teljesen érthető videók vannak erről, és mezei eszközökkel, multiméter egyebek. Van erre célhardver is pár100 ezerért de teljesen jól mérhető házi módszerrel.
[pl. ez itt eléggé érthető, bár monoton az előadás]

[ Szerkesztve ]

(#94224) mindenes24


mindenes24
kezdő

Van itt oszeres? ;]

Sok szetszedett kutyut kell tarolni es idonkent szallitani, ennek modja erdekelne.

Klasszikus nylonzacsko addig jo, amig nincs fizikai serules veszelye, "lapos" es nem torekeny a dolog, utana jonnek a muanyag dobozok a meretproblemakkal, vagy vagicsalni kartonpapirokat, stb.

Valami "univerzalis" megoldas, bevett gyakorlat erdekelne.

Nem mindegy, hogy vidd ki a bilit vagy idd ki a bilit.

(#94225) Pötyi válasza mindenes24 (#94224) üzenetére


Pötyi
őstag

Nylon?!? Ugye nem sima nááájlonra gondolsz? Tudod, pont elektronikai alkatrészek tárolásához, szállításához találták ki az _ántisztatikus_ zacsit.

QNX is cool!

(#94226) [w]


[w]
őstag

egy kamerához UTP kábelt szeretnék kihúzni (passzív POE használatra), de kérdés, hogy 15 méteren már jelentős lesz-e a feszültségcsökkenés (a kamera 12V/0,5A-t kér) és ezért nem is ajánlott?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#94227) mzso


mzso
veterán

Helló!

Ha egy li-ion cella 1,8V-ra kisült az még használható vajon?
Amúgy mennyiért lehet tisztességes 16*65-ös cellát beszerezni? (akár kínából)

Más:
Van egy akkus mozgás érzékelős szolár lámpám ami a mozgást nem akarta érzékelni kint, már hetek, hónapok óta. Behoztam erre elkezdett működni. Na vajon ez milyen meghibásodás?

(#94228) Aryes válasza mzso (#94227) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az a kérdés, hogy milyen régóta van mélymerülésben. Ha mondjuk tegnap merült így le, és simán használnám. Ha egy éve így van, esetleg lehet már benne károsodás, de 1,8V még nem annyira tragikus amúgy. (Szerintem). Használok mai napig 0-ra merült bontott laptop cellákat.
Töltsd fel: ha tartja a feszültségét feltöltve és töltés közben nem melegszik, akkor nincs baja.

A lámpa akksija a meleg szobában elkezdett működni, ami a hidegben nem tudott elég áramot leadni. Ugyanarról az akksiról van szó? :))

[ Szerkesztve ]

(#94229) Aryes válasza tordaitibi (#94223) üzenetére


Aryes
nagyúr

[pl. ez itt eléggé érthető, bár monoton az előadás]
1,5-ös sebességen már egészen élvezhető :))

(#94230) tordaitibi válasza [w] (#94226) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nekem kevésszer jött be ez a módszer, sajnos teljesen kamerafüggő és rendszerint éjjel bolondul meg a kamera mikor bekapcsol az infra és kicsit lerántja a tápot.
Igaz eddig nekem 40-50 métereket kellett volna így megoldani, próba-szerencse.
Ha esténként behal akkor sajna 2 darab step modul és feltolod a 12-t 25-30voltra majd a kameránál poe leválasztó és visszaveszed 12-re és az megy a kamerába. Ehhez kell sajna még egy poe feladó vagy talán meg lehet hekkelni egy normál poe tápfeladót, akkor a leválasztó elmaradhat. Elvileg lehet de megmondom őszintén sose próbáltam.
Vagy marad a mezei tápleválasztó ha van a kamerán külső 12V tápcsati aljzat. Akkor abba betámadsz a tápleválasztó után kötött step-down modul kimenetéről 12 volttal.

Ez a módszer nagyon ritkán, de csődöt mondhat, akkor sajna rendesen bezavar mivel a step-up modulok 50-400kHz-et szórnak rá a tápvezetékre.

Bátran próbáld ki így natúrba egyelőre és ha megy, akkor marad így.

(#94231) tordaitibi válasza mzso (#94227) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Vödörbe, vaslábosba téve feltöltöd 4,2-4,25 voltra, ha pár napig nem pukkan, saját felelősségre használhatod.
2-2-2,3 voltnál még rábólintanék simán de ez elég mélyen van.

(#94232) hcl válasza tordaitibi (#94231) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem még egyse pukkant... Bontott elég lutri, volt, ami tök jónak tűnt, aztán 2 töltés után 0V - de ez ilyen. Új is meg tud halni, egy kb. 1 éves, alig használt LP-E17 döglött meg nemrég.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94233) Barret001 válasza hcl (#94232) üzenetére


Barret001
addikt

De ijesztgetni azért lehet vele a laikusokat! Oszt jól beijednek :)

(#94234) mzso válasza Aryes (#94228) üzenetére


mzso
veterán

Hát már egy ideje használaton kívül van. Lehet ki kellett volna forrasztani a korábban meghalt lámpából.
Egy töltés megér. Bár csak a fejlámpa elektronikájával tudnám tölteni amiben megsemmisült ami van. (legalább is remélem az halt meg.)
Egyébként van még két cella, egy nem használt magyar postás powerbank-ben. De az is 1,9 voltot mutatott. És elég hamar csutkára lemerül, hogy még a visszajelzőfény sem világít.

Nem ugyanaz az akku. És a világítás működött, csak a mozgásérzékelés nem. Mert amikor kézzel ki-be kapcsoltam felkapcsolt, csak utána hiába hadonásztam előtte lekapcsolt és nem kapcsolt vissza. Ebben jónak tűnik az akku.

(#94235) tordaitibi válasza Barret001 (#94233) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom milyen akku.
Ha a zacsis pouch, én ezeket igen óvatosan kezelem, liion kémiával. A hengeres túlnyomásszelepes az más, azt lehet gyilkolni.

Inkább 568x legyen kicsit túl óvatos az ember mint éljen tovább fél szemmel.

(#94236) Barret001 válasza tordaitibi (#94235) üzenetére


Barret001
addikt

Ja,hogy gyilkolás! Az más kategória. Annak semmi nem állhat ellen. A Titanic elsüllyeszthetetlen hajóként jött ki a gyárból. Na és látjuk,mi lett a vége.

(#94237) rednifegnar válasza tököscsávó (#94220) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nem teljesen ertem a problemat, de modjuk egy olyat el tudok kepzelni hogy ha van egy plusz tapod akkor azzal mondjuk egy 555-os reles cuccot mukodtetsz ami ezzel a relevel kapcsolja a toltot. aztan mikor letelt az 5 perc elengedi. majd ha idovel elmegy a delej es ujra aramot kap akkor ujra beindul a folyamat igy tartja a relevel ujra 5 percig.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#94238) [w] válasza tordaitibi (#94230) üzenetére


[w]
őstag

köszi, nem túl biztató! :D ahova kábelezek nem lesz hely konverterezgetni, örülök ha egyszer felrakom... szóval remélem kibírja ezt a távot probléma nélkül, lehet 15m sincs, elsőre csak saccoltunk

cmdr PETER W. VOLKOV

(#94239) hcl válasza mzso (#94234) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Egy töltés megér. Bár csak a fejlámpa elektronikájával tudnám tölteni "
TP4056 modul ebayről pár száz Ft és mindenhez is jó :) (soros cellákon kívül).

Mutogatni való hater díszpinty

(#94241) hcl válasza tököscsávó (#94240) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

555-el egyszerűen építhető, de kapni is ilyen modulokat ebay-en, HEStore-n.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94243) demars


demars
addikt

Van egy kínai labortápom, tök jól működik. Én még wanptek néven vettem, most topshalk az új neve :)
Van rajta CV és CC tekerő, ezekből 2-2 db (durva és finom beállítás). Szerintem láttatok már ilyet.
Hogy működnek ezek?
Úgy értem, ha beállitom a feszt, 5 V ra, a CV led világít, ha az áram le van tekerve 0 ra, se led, se izzó nem világít (ez ok, értem). Tekerek az áramon , led világít, CC led világít a tápon, egészen addig mig a feszt nem állítom.
Ezek a tápok mindig constans értéket akarnak tartani? Amit utoljára állítottam? Függetlenül attól, hogy áramot vagy feszültséget állitottam..

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94244) tordaitibi válasza demars (#94243) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem virtuális biztosíték módba kapcsoltad? asszem opc a veve.

(#94245) leweegee válasza demars (#94243) üzenetére


leweegee
aktív tag

A feszültséget beállítod majd rövidrezárod a kimenetet és beállítod a max kimenő áramot. A kimenő áramot addig tartja stabilan amíg el nem éri a beállított feszültséget, utána a feszültséget tartja stabilan csökkenő áram melett ha pl. egy akkut töltesz.

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#94246) tsu válasza [w] (#94238) üzenetére


tsu
tag

Próbáld ki felszerelés nélkül hosszú kábellel, hogy működik-e

×××

(#94247) aujjobba


aujjobba
addikt

(#94248) demars válasza leweegee (#94245) üzenetére


demars
addikt

Köszi.
Több videóban is láttam, hogy a kimenetet rövidre zárják. Ezt a részét nem értettem, miért nem lesz zárlat?

tordaitibi: szerintem ezen nincs ilyen (opc) funkció.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94249) Tamy válasza [w] (#94238) üzenetére


Tamy
senior tag

Végső esetben emelhetsz kicsit a betáp feszültségen, mondjuk 15 V-ra.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#94250) aujjobba válasza demars (#94248) üzenetére


aujjobba
addikt

Mert egy diff. erosito figyeli egy sonton az eso feszultseget (ebbol ugye a rajta athalado aramot tudja), es lehuzza a kimeneti tr. bazisat/gate-jet.
Vagy ha nem szabalyozhato az aram, akkor egy maximumnal lehet ezt megoldnai igy, hogy egy tr. bazis-emittere koze teszel sontot.
Ha azon nagyobb fesz esik, mint a tr. nyito fesziltsege, akkor az lehuzza a kimeneti tr. bazisat/gate-jet.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.