Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94651) pube111


pube111
senior tag

Egy hangszóró elé bekötöttem egy 1K-s trimmer potit hangerőszabályzás céljából. Csak simán az egyik vezetékre.
Nagyon kicsi a szabályzó taromány, gondolom kissebb ellenállású kellene.
Hogy kell méretezni a potit, hogy használhatóbb legyen?
Tudom, balkán megoldás, de nincs másra lehetőség.

(#94652) cashback


cashback
őstag

Sziasztok.

Kis segítség szeretnék kérni.
Van egy elég régi excenteres csiszológépem.
Megadta magát a kapcsolója.

Kikerülve a kapcsolót, beköthetem direktbe? (Egy lámpa kapcsolót tennék a vezetékre).
A fordulat szabályzás már korábban sem működött.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#94653) Reggie0 válasza t72killer (#94650) üzenetére


Reggie0
félisten

Eleg gyanus novekedes :)

(#94654) sonar válasza cashback (#94652) üzenetére


sonar
addikt

Nem biztos, hogy jó ötlet.
A kapcsoló nem csak sima kapcsoló szokott lenni hanem úgynevezett "soft-start"-os vagy lágyindításos kapcsoló. (működni fog ettől még ha úgy kötöd be)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#94655) cashback válasza sonar (#94654) üzenetére


cashback
őstag

Köszönöm.
Egy ilyen van benne egyébként [kép]
Ha ez így nem működhet akkor inkább veszek egy új gépet. (Szerintem 10éve ennyiért vettem, mint amennyibe a kapcsoló kerül most)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#94656) Barret001 válasza cashback (#94655) üzenetére


Barret001
addikt

Nyugodtan kösd be direktbe! Kis teljesítményre nem kell lágyindítás.

(#94657) Barret001 válasza t72killer (#94650) üzenetére


Barret001
addikt

"Az új pakk kapacitása 6400mAh lesz." Ne foglalkozz vele,mit hazudnak! Ma az a menő,hogy minél nagyobbat hazudjanak. Oszd el kettővel nyugodtan. Ezt elhiszed? [akku] Teherautóba raknak ekkorát...

(#94658) t72killer válasza Barret001 (#94657) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont kettővel kell osztani, a cella saját feszkóján ertendő kapacitásokat adták össze :DDD . Háát, picit bizalmatlan vok, de sztem kipróbálom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94659) tordaitibi válasza pube111 (#94651) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az brutálisan sok.
4-8ohmos a terhelés te meg elékötsz 1000ohmot, ez egy 1000:4 vagyis 250:1 osztó azaz 1 kohm állásába a hangszóróra az eredeti feszültség 250-ed része jut ami teljesítménybe még sokkal kevesebb, azaz szinte semmi. Ami használható tartomány azz a poti kb. tizede.
kb. 50-100ohmossal kísérletezz de ha nagyobb teljesítményt akarsz így szabályozni, 2 másodperc alatt fog szénné égni a potid.

[ Szerkesztve ]

(#94660) tordaitibi válasza cashback (#94652) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Minden gond nélkül.

(#94661) laed válasza cashback (#94655) üzenetére


laed
kezdő

Hát ha ez teljesítményszabályzós, akkor nem túl jó ötlet direktbe kötni. Bár lehet használható lesz ez így is, kissé leamortizálva....

(#94662) tordaitibi válasza laed (#94661) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Fenéket, van egy 50 éves 450W Evig fúrógépem, azon semmi csak a kapcsoló és 50 éve megy így.
Lágyindítás egy rezgőcsiszolón, ami max. 200W...? Minek?
Elveszti a firdulatszám szabályzást, szerintem ezeket mindenki maxon használja úgyis, mint a dekopírt.

[ Szerkesztve ]

(#94663) Barret001 válasza t72killer (#94658) üzenetére


Barret001
addikt

Ezért írtam kettőt.

(#94664) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Sziasztok! 2 dologban kérnék segítséget, iránymutatást. Van egy régi Yamaha RX-350 hm. erősítőm. Egy ideje azt csinálja, hogy bekapcsolás után pár perccel kikapcsol, utána rögtön nem lehet visszakapcsolni, mert rögtön kikapcsol. Ha hagyom kicsit, utána vissza tudom kapcsolni és utána már megy folyamatosan akár meddig. Néztem a neten, de annyi féle "javítási" mód van (átforrasztás a végfoknál, kondi cserék, stab. IC csere stb.), hogy jó lenne valami konkrét infó, főleg olyan személytől magyarul, aki már sikeresen gyógyított meg ilyen cuccot.
A másik egyszerűbb, tudja valaki, hogy az Osram LED izzókban hány voltos 2835-ös LED van? Mert Alin találtam jópár félét, aztán nem szeretném végigpróbálni az egészet mire meglenne a belevaló. Köszi előre is. :R

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#94665) Dr. Szilikát válasza Digitalpimp (#94664) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ha olyan, hogy relé kattan benne, elenged, annak lába néha lazulhat (a tekercs) és még a melegedési javulás sem kizárt, ami könnyen hárítható. Vagy hasonló hőtágulási jelenségek, IC-lábak stb.

LED-lámpákban lehet sorosan több chip a tokon belül is, de azt meg lehet állapítani a nyitófeszültség alapján, mivel nem mindegyik megy tönkre általában.

[ Szerkesztve ]

(#94666) t72killer válasza Barret001 (#94663) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsit amúgy a 3200 is gyanús, amikor az akksigyártó és fejlesztő Pana csak 2600at tudott, de ha megközelíti az eredeti teljesítményét ÉS tartósságát (azért mégiscsak egy 5éve nyúzott laposról van szó), akkor egy rossz szavam nem lesz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94667) Barret001 válasza t72killer (#94666) üzenetére


Barret001
addikt

[Ez] más mint a 18650. Picit módosítanak a cellán,és máris nagyobb a kapacitása. Több a lehetőség a kapacitás növelésére,akár helykihasználás módosítással is.
De azért a dupla kapacitás erősen mese kategória. De próbálkoznak vele,összeadják a cellák kapacitását...(sokan csalnak így) Nem veszik figyelembe a működési feszültséget! 3 volton persze hogy tudja :)

(#94668) mezis válasza pube111 (#94651) üzenetére


mezis
nagyúr

Hány W lenne a hangszóróra jutó?
Egy hangszóró ellenállása általában 4 - 8Ω.
Van amelyiken csak 0,1A folyik és van amelyiken 10A
Alacsonyabb teljesítményhez akadhat potméter. Inkább csak fülhallgatónál, fejhallgatónál szokás a sorbakötött potméteres hangerő szabályozás

[ Szerkesztve ]

mezis

(#94669) eladohardver válasza mezis (#94668) üzenetére


eladohardver
őstag

Üdv! Esetleg valaki tud olyan bótot ahol lehet ilyen 50 cm v hosszabb 8 eres ffc fpc szalagkábelt venni... ahol nem csak házhozszállítás van?
Sikerült monitor káva felrakáskor elgányolni a kezelő gombok kábelét :W

Esetleg valakinél lapul ilyen?
:R
(Szia Uram! Van egy szál cigid? Buszjegyre kéne.)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#94670) laed válasza eladohardver (#94669) üzenetére


laed
kezdő

Pl. Conrad, a körúton van boltjuk.

(#94671) eladohardver válasza laed (#94670) üzenetére


eladohardver
őstag

Abban a webshopban sokszor nem találok dolgokat...
Vagy sokszor ha találok vmit akkor 10db-ot lehet náluk venni.

pl ezt sem :(
mellesleg mit mérjek hogy megtudjam milyen széles kell? 1 0.5 mm raszterméretnek írja conrad... A vezeték leblankolt vastagsága? úgy értve 1 szál

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#94672) leweegee válasza eladohardver (#94671) üzenetére


leweegee
aktív tag

Vezetősávok távolsága, lásd kép. Ez és q sávok száma alapján kell keresni, és ffc kábel a neve.

Ne nőj fel! Csapda!

(#94673) leweegee válasza eladohardver (#94671) üzenetére


leweegee
aktív tag

Ja bocs, a kép lemaradt. :D

Ne nőj fel! Csapda!

(#94674) eladohardver válasza leweegee (#94673) üzenetére


eladohardver
őstag

WOw! Nagyon köszönöm! :R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#94675) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

üdv, a kovetkezo projekt lenne musoron:

adott egy muszer amiben egy nicd akkupakk van. 4 db goliat elem meretu akku sorba kotve. fizikailag 2db egymason es ebbol 2 egymas mellett (plusz egy atvezeto csik az egyik vegiben). termisztor vedelme nincs, csak a ket kilogo akkutalp amin keresztul mukodik.

ezt kellene valami mai modszerrel kivaltani. letezik beszerezheto lion cella vagy pakk ami ilyen helyre bemegy? vagy valami szabvany meret? meg milyen elektronika kell ennek a bekotesehez?
valami vedelem kell ezeknel hogy ne pusztuljon meg az akksi, pl egy hengeres kesz modulnal?

egy stepup/down modul ha az meg beleferne a keszulek dobozaba belulre szoval minel jobban ki lehetne tolteni hasznos kapacitassal a pakk helyét (igazabol a pakk tartóhelye szogletes nem kell hengeresnek sem lenni). nem kockaztatnek 5.5v fole nem lenne jo menni, most 5-4.5v kozott megy, 4.5v ala ha beesik akkor kikapcsol a cucc.

a gyari nicd toltest mar kiiktattam, de lionhoz nem ertek, legjobb lenne valami kesz cellakat beleapplikalni amit kiveszunk es betesszuk toltobe.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#94676) Dr. Szilikát válasza rednifegnar (#94675) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ni-Cd akkuval 4,8 V névleges feszültség, feltöltve akár 6 V is lehet, ami cellánként 1,1 V-on még ad megfelelő áramot általában (4,4 V) vagy kicsit lejjebb is esetleg.

Li-ion cella 3,7 V névleges, 4,2 V feltöltve és 3,2 V-on még terhelhető, de ez függ a kívánt terhelhetőségtől is. 3 V alatt gyengül, törik lefelé, 2,5 V a BMS védelmek megszakítási értéke.

Ebből lehetne kettőt sorosan, de akkor még lefelé kellene konvertálni, ami egyben stabilizálna is. Kell hozzá egy 2S BMS modul és egy 8,4 V végfeszültségű töltő, a kívánt áramkorláttal.

(#94677) pube111 válasza tordaitibi (#94659) üzenetére


pube111
senior tag

Raktam rá egy 100-ast, ami mérve csak 88 ohm.
Tökéletes, köszi.

(#94678) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy ilyen DC splitteren átnyomhatok 6Ampert, úgy, hogy az egyik ágon pörög 4? "Természetesen" nem írják milyen cérnából ragasztották...

Bár lehet ördög nem alszik alapon teljesen külön akksit kap a finom elektronika (távcsőmecha, kamera) és a favágós Peltier hűtés...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94679) razorbenke92 válasza t72killer (#94678) üzenetére

Nekem van ilyen sima Y-ban (1-ről 2-re). Borzasztó vékony, kb meg lehet számolni benne az elemi szálakat az önálló ágakon. 1-2A-nél nem használnám többre.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94680) rednifegnar válasza Dr. Szilikát (#94676) üzenetére


rednifegnar
senior tag

most szerencsere kicsit jegelodott a projekt mert a cucc folyamatos hasznalatban van, ezert nem kell kuzdenem vele.

az akkut kiszedve kulon tolton toltsuk az nem gond, ott akar lehetnek leagazasok is a cellak kozott hogy ha ugy egyszerubb tolteni.
szoval a toltese es a hasznalata teljesen kulon valik, igazabol a toltest megoldani mar barhogy lehet abban nicsenek korlatok.
a cucc 4.5V alatt lekapcsol az ala nem lehet menni, en mar tettem ra egy kis ledes feszultseg mero modult ami allandoan mutatja mennyi van benne, 5V fole nem megy feltoltve se (ezert gondolom hogy 5.5 fole nem szivesen mennek), 4.5-nel meg kikapcsolja magat.

ha lenne ket 3.7V-os cella modul sorosan, az ugye max 8V korul, e moge beteszek egy step down modult az leveszi 4.8V-ra az mar prima lenne.
itt az a kerdes milyen akksik leteznek, honnan lehetne ilyet szerezni. mondjuk vannak ezek a szabvanyos hengeres cellak, azokban van valami vedelem a tulmerites ellen?

nem ismerem a lion dolgokat. lehet hogy lehetne epittetni ilyen belemeretu akkucellat valami akkus ceggel. de azert szimpibb lenne valami szabvany (18650?). nyilvan fontos hogy az adott helyre minel nagyobb kapacitas bemenjen, jelenleg kb 9000mAh (errol 6 órát elmegy).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#94681) Reggie0 válasza t72killer (#94678) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez a kismeretu barrel jack nem igazan szereti a nagy aramokat, a vezetekezestol fuggetlenul.

(#94682) rednifegnar válasza Reggie0 (#94681) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem ilyen vacakkal volt gyarilag megcsinalva a menku draga kesztyu futesem. csak baj volt vele allandoan.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#94683) t72killer válasza razorbenke92 (#94679) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , a nagy dögöt (Peltier hűtés) külön veszem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94684) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

van valami hatranya annak ha parhuzamosan kotott ledeket nem ledenkenti ellenallatokra kotom, hanem egy kozosre (nyilvan annyival nagyobb teljesitmenyure)?

A camera does not make art, the artist makes art.

(#94685) Barret001 válasza rednifegnar (#94684) üzenetére


Barret001
addikt

Annyi,hogy nem egyforma áram fog átmenni rajtuk,mert a nyitófeszültségük változó. Ha nincsenek túlhajtva,ez nem gond.

(#94686) tordaitibi válasza rednifegnar (#94684) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Van. Nem most hanem majd amikor máshogy öregszik a pn átmenet. Hajszálra most se, újonnan se egyformák. Ha nem egy helyen, teljesen egyforma hőmérsékleten lesznek esetleg akkor méginkább "szétmásznak".
Pozitív a karakterisztika,
pl. 25 fokon 10mA-t, 35 fokon 11mA, 45-12mA....stb. és így amelyik kicsit is eltér az kritikus helyzetbe öngyilkos is tud lenni mert elszipkázza a többi elől az áramot, ez mégjobban melegíti és lassú lavina lehet a vége.

ha nincsenek hajtva, jó lesz így is.

(#94687) rednifegnar válasza tordaitibi (#94686) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hajtast azt hogy ertsem? az adatlap szerinti erteken szamoltam az ellenallatot de annal kicsit nagyobbat fogok betenni, most asszem 120 ohmmal probaltam (a 91-100 szamolt helyett) es eleg fenyesnek tunt igy is.
lcd hattervilagitas kiegeszites leszen belole, van ugyan benne gyarilag de napfenyben alig latszik, kellene meg kicsit fejleszteni rajta. az a terv, hogy a felso élénél is megkuldom. hely persze szokas szerint keves van, ezert minimal madzagolasbol es alkatresszel kell megoldani.

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#94688) ekkold válasza rednifegnar (#94675) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Mekkora az áramfelvétele annak a műszernek? Ha nem túl nagy akkor, bele kell tennie egy USB-s powerbankot, ami 5V-ot ad - ehhez szinte semmit sem kell mókolni, ha a teljesítmény elegendő...

(#94689) ekkold válasza rednifegnar (#94684) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Elvileg van, gyakorlatilag meg az a tapasztalatom, hogy ha a ledek egy szériából vannak akkor semmi gond. Csináltam már ilyesmit kényszerből, és 5...10 év elteltével még jó volt... persze az is lehet, hogy csak szerencsém volt minden esetben :)

(#94690) rednifegnar válasza ekkold (#94688) üzenetére


rednifegnar
senior tag

eleg nagy, 5V-os a tapja es 5A-es. de a tapot is mar en mokoltam hozza, valojaban mintha az akksirol jarna ilyenkor is, mert a gyarija egy nagy trafos szorny volt sok polussal es elvarazsolt csatival.
szoval kivaltottam egy kapcsolo uzemuvel pehely konnyu, es lenyegeben az akksi csatlakozon keresztul adja be a delejet a cuccnak, de ilyenkor levalasztja az akksikat.
egyszer regebben mertem az aramfelvetelet mar nem emlexem mekkora volt a max, de nem veletlen kellett az 5A, nyilvan nem hajtja ki teljesen, meg csak csucsoknal fontos, de ezzel uzembiztosan megy.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#94691) demars


demars
addikt

Áram mérés a téma: egyszerű panelműszer bekötésénél honnan tudom, hogy kell e sönt ellenállás?
Találtam itthon egy ezer éves mérőt. Netes kalkulátoroknál kérnek belső ellenállás értéket is, ez a műszeren fel van tüntetve vagy lehet mérni?
Digitális mérőknél van mikor adják a söntöt mellé, de nem midig.

Tirisztor gyújtáshoz mi kell? Feszültség ? Szereztem egy régi könyvet (Ferenczi Ödön), ebben van egy kapcsolás, (rengeteg kapcsolás van benne) tirisztoros akkumulátor töltő, ahol a gyújtó áramkör trafón keresztül történik.
Egy viszonylag kis méretű de nagy áramú töltőt szeretnék összehozni (tudom, lehet venni is, de miért, ha lehet építeni is :DDD )

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94692) tordaitibi válasza demars (#94691) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Persze lehet mérni, poti+előtétellenállás, sorbakötve egy DMM A állásban és végkitérésnél leolvasod az áramot.
De nem így szokás, a feszültséget mérjük végkitérésnél és ebből számítható a söntellenállás értéke.
Pl. végkitérésnél a műszer 60mv-ot kér, neked 5 ampert kéne mérni, akkor a sönt
R=U/I azaz 0,06/5=0,012ohm. Teljesítménye P=U*I vagyis 0,06*5=0,3W.
Vagy ugyanez a műszer, 250A-t kellene mérni, 0,00024ohm, teljesítménye 15W.
A skálát valószínűleg át kell majd rajzolni vagy megtanulni leolvasni.

Tirisztornak gyújtóáram kell, nem FET, nem feszültségvezérelt hanem áram.

(#94693) p2pp válasza p2pp (#94411) üzenetére


p2pp
őstag

[link]
2db ilyen lett a megoldás.
Működik vele!
Köszi mindenkinek is a segítséget!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#94694) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet én vagyok csak vaksi, olyan szivargyújtó-elosztót látott már valaki, amelyik nem csak a forrásfeszkót, de az egyes ágakon továbbított ÁRAMERŐSSÉGET is méri:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94695) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Másik kőbaltás kérdés: faék, nem szabályzott hűtéshez 2db TEC1-12706 Peltiert sorban ráköthetek egy 4s lifepo4 téglára (14.xxxV)? A modell adatlapján olyat találtam, hogy minimum ~2Ω az ellenállása, így általános isis fizika szerint kettő ilyet sorbakötve ebből nem kéne, hogy 6A feletti áramok keringjenek... (bár az alaplapok nem írják 0/mínuszok esetén mennyi az annyi. Lehet mégis kapnak egy potmétert :F )

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94696) Reggie0 válasza t72killer (#94695) üzenetére


Reggie0
félisten

Talan tulzas is lesz. 15V-os peltier sosem fogja felvenni neked a max aramot 14V-rol. Ha kettot sorbakotsz, akkor fele ekkora fesz jut mindegyikre, es kb. negyed teljesitmeny, azaz a nevleges fele amper.

Mondjuk hestore-nal erdekesek ezek a listazasok, mert a termek adatlap szerint nem TEC, hanem valami mas gyartmany, a kiirt fesszel es arammal nincs is mellekelt adatlapban.

Inkabb ennek tunik amit kineztel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#94697) t72killer válasza Reggie0 (#94696) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne is tegyék, bőségesen elég, ha a kapacitásuk 40-70%-a körül pörögnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94698) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, remélem jó helyre:

van egy 2012-es LG IPS224V monitorom, ami elkezdett nemrég olyat produkálni, hogy amint jelet kap és adná a képet, elveszti azt és sziszeg a hátulján valami, majd pár mp múlva megint ad képet, épp csak felvillantja és sziszeg, pár mp múlva megint felvillantja és sziszeg.. és ezt egy ideig úgy 5-10 villantással megúsztam (megtartotta a képet végül, a sziszegés pedig lassan elhalkult), most viszont már nem tartja meg a képet csak villantgat, próbál "beindulni" de nem sikerül.

A külső hálózati adaptere nem sziszeg, hangtalan.

Szétkaptam a monitort, hátha az egyik nyáki elkót kéne csak cserélni rajta - 3 van, 2x 100V/16uF és egy "nagyobb" 100V/33uF értékű.

Lehet, hogy csak ennyi a baja, vagy másra kell gyanakodnom ?

Multiméteren kívül nincs egyéb műszerem, szkóp, hogy kimérjem magát a tápot, hogy tartja-e egyáltalán a tápfeszt, mindenesetre az elektronika most előttem hever.

Tippetek van esetéeg így látatlanban, távgyógyítva ? :F

Nyilván nincs akkora értéke, hogy eBay-ről, akárhonnan, vezérlő elektronikát rendeljek bele, viszont jó a panel és az egész, szívesen megmenteném. :R

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#94699) weiss válasza Dißnäëß (#94698) üzenetére


weiss
addikt

Cseréld ki a kondit, filléres tétel, és valszeg megoldja. Nekem is az volt a probléma. [link]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#94700) Reggie0 válasza t72killer (#94697) üzenetére


Reggie0
félisten

Inkabb olyan 25% korul fog.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.