Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93801) szazbolha válasza bta1 (#93800) üzenetére


szazbolha
addikt

Ezt meg én nem értem.
Ritkán hallgatok rockot. A Pink Floydot nem sorolom ide.

(#93802) szazbolha válasza bkercso (#93798) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen igazad van. Lehetetlen küldetésnek tűnik, mégis sokan hallgatnak szélessávút 1 sugárzóval. Valamiről le kell mondani .
Én csak kíváncsi vagyok, és elfogadom, hogy kényelmetlenül, csak 1 pontból lehet hallgatni egy ilyen barkács hangfalat. Szinte biztos nem ez lesz a fő hangfalam.
Mindezt úgy gondolom/írom, hogy még csak tervezem a dolgot, de nagyon rákattantam.

(#93803) bkercso válasza szazbolha (#93802) üzenetére


bkercso
nagyúr

És mit kappsz a lemondásért?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#93804) alphamooncam válasza Mathiask (#93788) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szerintem kb. ugyanarról beszélünk, csak másképp fogalmazva. A különbség az akusztika, és annak hatása értelmezésében van.

" Sőt a magas plafon jót tesz neki." :F

OK, ebben a tulajdonságában nem látom miben különbözik egy átlagos hangsugárzótól.

"Tehát nem az van hogy fellövi a plafonra a hangot és onnan a visszaverődéssel együtt működik."

Itt van a vélemény különbség.

Fizikai, hangtani ismereteim nyilván hiányosak, de nem tudok olyan tényezőről, ami ellentmondana annak, hogy összességében ne így működjön.

Pro-kontra bizonyítani, hogy mennyire játszik szerepet az Enigma design hangzásában az akusztika, csak annak kizárásával lehetne, amire perpillanat nem látok lehetőséget, ennek ellenére előfordulhat hogy én tévedek.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#93805) Ear001 válasza alphamooncam (#93804) üzenetére


Ear001
addikt

Pedig így van, nem az a lényege, hogy a plafonra lője a hangot, az csak melléktermék, pont mint egy normál álló doboznál. A magas plafon azért tesz jót a hangjának, mert kevesebb a visszaverődés, többet hallasz a dobozból. ;)

Az akusztika persze minden dobozra hatással van, csak itt nem úgy, ahogy első ránézésre látszik, és ahogy te gondolod. A Heed Enigma sok szempontból inkább Spica rokon és nem Sahinian unokatesó.

(#93806) Mathiask válasza #01758976 (#93789) üzenetére


Mathiask
senior tag

Nincs. De nem elvi okokból, csak én most úgy érzem nagyjából rendben van a hang nálam(legalábbis az én értékrendem szerint). Ezért nincs ingerenciám/kedvem akusztikai kezeléssel foglalkozni, mert elégedett vagyok. Pár év múlva esedékes egy költözés, lehet akkor más lesz a helyzet, ki tudja.
Nem tudom egy hagyományos hangfalhoz képest mennyire engedékenyebb a környezettel szemben, ha egyáltalán, de nem gondolnám, hogy teljesen függetleníteni tudná magát az akusztikától, szóval szerintem neki is kell a jó akusztika.

(#93807) Bali27 válasza szazbolha (#93778) üzenetére


Bali27
addikt

Üdv..Elgondolkodtam a válaszodon és csináltatok 2 hangfalállványt és 1 méterrel többet hagyok a hangszórókábelre.
Amúgy közvetlenül Tv mellé helyezett hangfal okoz -e kárt a Tv-ben?
2016-os Lg 7507.

(#93808) dgyuri0123 válasza Zsubi (#93792) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

I22-vel léptél egy nagyot az is biztos. :) Gratulálok hozzá. Dacos verziót vettél?

"csak a zene van"

(#93809) #92251648 válasza szazbolha (#93801) üzenetére


#92251648
törölt tag

Hova sorolod az egyik legmeghatározóbb rockzenekart? :)

(#93810) bta1 válasza szazbolha (#93801) üzenetére


bta1
őstag

Akkor talán szerencséd van. Azért szóltam, mert viszonylag kevesen tartanak ki az egyutas mellett. Talán, mivel (ahogy az egyik, ezekből kiábrándult magyar blogger fogalmazott) a "DIY" is egyre inkább biznisz. A valóban jónak bizonyult TL-tervekhez már nem nagyon lehet ingyenesen hozzáférni...

(#93811) bta1 válasza #92251648 (#93809) üzenetére


bta1
őstag

Szerintem a "pontos" válasz nagyban függ attól, hogy melyik korszakra értjük. A Waters-éra "The Wall" utáni boncolgatását célszerű elkerülni, ha nem akarunk összetűzésbe kerülni az elvakult rajongókkal :)

(#93812) dgyuri0123 válasza Lite (#93795) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jól emlékszel, volt az is, meg 758 utána. Audiolab jobb minden szempontból, de más karakter.. A NAD sötét, vaskos. Audiolab.. több részlet, tisztább, pontosabb. A 356 is "NAD hang", de részletezőbb, tisztább. 375-öt nem hallottam még.

"csak a zene van"

(#93813) Panthera


Panthera
őstag

Marantz PM5005 meghallgatásra érdemes lehet?
Elektronikust is hallgatok, a napokban kaptam itt ajánlást dobozokra: Canton, Quadral, Heco. A jövőben lehet ilyen irányú váltás.
(A Canton abból a szempontból szimpatikusabb, bár a zene az első, hogy abból 5.0 szettet is láttam az aprón - GLE476. Így nem kellene külön 2 pár álló.)

[ Szerkesztve ]

(#93814) Pazolini


Pazolini
senior tag

Ha a malac újonnan lenne (még kapható), ennyiért (100 körül) jobbat kapsz használtpiacon! :))

[ Szerkesztve ]

(#93815) szazbolha válasza #92251648 (#93809) üzenetére


szazbolha
addikt

Ja igen... szerintem a relics meg a fal között "Ping Floyd" kategóriába. Utána lehet rock vagy bármi.
Egyébként, ha a hangfalra gyakorolt hatását nézzük (technikailag), akkor valóban nem sokban különbözhet 10 másik rockzenakarétól.
.
Olyan ez mint a Sziámi. Nyilván ismered, ha 20-on éve szigeten vagy.
Előtte hallgattunk URH-t alig egy évig (ez rock), aztán jött a sziámi-"rock" a kassák téren kezdve és talán egészen az ikarus búcsú koncertig (83) -nekem ez volt a "sziámi". A többi is rendben (sőt!) de az már nem külön kategória.
.
Persze lehet ez csak belemagyarázás és rock szakértők kinevetnek a véleményemért.
És akkor itt jegyzem meg, hogy 36 éve jobb volt a hangosítás az ikarusban néha reccsenve/sípolva, mint pár hete az erkelben, de ez más téma.

(#93816) bkercso válasza alphamooncam (#93804) üzenetére


bkercso
nagyúr

Első hullámfront törvéve értelmében a direkthang alapján lokalizálsz, de a teljes hangtér adja a hangosságérzetet.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#93817) szazbolha válasza bkercso (#93803) üzenetére


szazbolha
addikt

Már megint igazad van.
Tudom ez nem a hagfalépítő topic, de megkérdezném, hogy különböző karakterű szélessávúakat miért nem építenek egy dobozba? (legalábbis neten nem találtam ilyet)
Alul lenne egy 20-as aminek van valamennyi mélye, felül meg két db 5-8 cm-s szép magasakkal (egymástól kis szögben elforgatva), a dobozt meg addig hangolgatni, hogy a mély utolérje a közép magasakat. Mindez hangváltó nélkül.
Biztos borzalmas mérési eredményeket adna...
.
Dilettáns Diy megoldásnak tűnik, de szívesen kísérletezgetnék vele.
Mondjuk ahogy olvasom, a hifizés-ben is van bőven kísérletezgetés az eszközök sőt kábelek cserélgetésével.

(#93818) bkercso válasza Bali27 (#93807) üzenetére


bkercso
nagyúr

Dehogy okoz. Csak a képcsöves TV-t tudta elszínezni, de ahhoz is nagyon közel kellett tenni, és később már azok is le tudták magukat mágnesezni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#93819) bta1


bta1
őstag

Általános kérdéseknek szerintem itt mindenképpen helye van, és ehhez nem kell különösebb szaktudás. Könnyű belátni, hogy az eltérő karaktrerisztikájú hangszórók kónuszai nem fognak pontosan ugyanabban az ütemben mozogni. (Nem annyira magától értetődő, de ha még sorba is kötik őket, hatványozódik a probléma.)

A magassugárzóval kiegészített szélessávú 12 ... 15 colos viszont régóta gyakorlat, pl. Goodmans Axiom 301 + Trebax. Ide lett volna sorolható a félig-meddig joggal legendás Orion HS40 is ha igényesen megtervezték volna.

(#93820) szazbolha válasza bta1 (#93819) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, tényleg nem volt magától értetődő, de elfogadom hogy ez így van.
Ez a probléma miért nem lép fel egy hagyományos kétutasban, ahol van keresztváltó? Nem azonos fázisban vannak?

(#93821) #92251648 válasza bta1 (#93819) üzenetére


#92251648
törölt tag

Azért az elég csúnya baleset lenne, ha nem azonos ütemben mozognának a membránok, hiszen ez esetben elhangolt, zeneileg hamis hangokat kapnánk. Ekkorát egy hangszóró sem tud hibázni, de egyéb paraméterükben persze eltérnek.

A sok hangszórós megoldásban inkább az a gond, hogy nagyon eltávolodunk a pontszerű hangforrás elvétől és a tér minden pontján más fázisviszonyok, illetve ezekből következően kusza átvitel jön létre.

(#93822) #01758976


#01758976
törölt tag

Bocsánat, muszáj.

Elmondtam már én itt, hogy így-úgy a Libtec milyen jó. Ma bekerült a rendszerembe tápnak egy AudioNote L, hf-nek egy Kondo Ksl spc. Ez a két kábel a világűrbe lőtte a rendszerem.

Voltam ma a fejes talin, írhatnám, hogy Audeze lcd nyitott volt a nap hangja, de nagyon nem, ha nem ez, de nagyon.

Ezt az Antot már nem hiszem hová az istenbe lehet skálázni.
sorry flame

(#93823) #01758976 válasza #01758976 (#93822) üzenetére


#01758976
törölt tag

Jah, Paci köszi a Viborgokat, ez is jó. :D

(#93824) dgyuri0123 válasza #01758976 (#93822) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, a Kondo KSL használtan is 250-300e pénz... Libtec meg az ötöde, szóval helyén vannak a hangok. ;)

Mi volt nálad Viborgból ?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#93825) #01758976 válasza dgyuri0123 (#93824) üzenetére


#01758976
törölt tag

Persze, tudom, igaz is, rendjén is van ez, de ez az a szint, ami már erősen megérint. Meg is osztanám ezt másokkal, csak sok is lennék már itt, meg több időt kellene rászánnom, hogy valahogy, legalább betűvel érzékeltessem az élményt. Persze az a legrosszabb, amit most csinálok, be be ordibálok ide, amiből semmi lényegi nem megy át, de legalább magam előtt leégetem magam :D

Hálózati dugókat vettem az AN L-hez, meg borotvát. Könnyen szerelhető, strapás érzetű cucc, áráért sima liba.

Itt jegyezném meg, ha valamelyik fejhallgatós arcban lenne annyi kurázsi, hogy faragna egy Kondót a fejeséhez, lehet lenne meglepi.

[ Szerkesztve ]

(#93826) dgyuri0123 válasza #01758976 (#93825) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hálózati dugóból nálam is van Viborg és hasonlóan vélekedek róla.

Kellett a Node2-höz tápkábel ? :)

Nincs azzal baj, ha beírsz spontán, mert értjük.. Annyi a baj ezekkel a drága kábelekkel, hogy komplett rendszert lehet összerakni még a használt árukból is. Megaztán egy "olcsóbb" rendszerhez ki vesz ilyen kaliberű kábelt? Szerintem senki.. Én csak akkor vágnék bele ebbe a "szintbe", ha "pár lépcsővel magasabban állnék", habár lehet/gondolom, még egy Tesla hangján is lökne jókorát.

"csak a zene van"

(#93827) #01758976 válasza dgyuri0123 (#93826) üzenetére


#01758976
törölt tag

A BN2 I még nem kapta meg a kábelét, de ha már pacinál voltam, hoztam neki is, hátha..

A Tesla jó hasonlat, jah a rohadt ksl elég jó : ) Javítana az a csenden is. "A csend ami legnagyobb szükségünk."

(#93828) #10726912 válasza dgyuri0123 (#93826) üzenetére


#10726912
törölt tag

Megaztán egy "olcsóbb" rendszerhez ki vesz ilyen kaliberű kábelt? Szerintem senki..
Csak óvatosan ezekkel a kijelentésekkel :D :R (erősitő páros, doboz, hálózati lejátszó, állvány vs kábelek 51-49%). Más kérdés, hogy kábelre nem költenék, ha vennék drágább eszközt, akár dobozt, akár erősitőt. :U
Holnap megint egy újabb lépcsőhöz érek, kis vázlat:
A Canton magasai sajnos erős hibával, kiemeléssel küzdenek, ezért a hangváltó volt eddig módositva, csillapitva a Cantonom magas hibáját, ez erősen csökkentette, megvágta a térérzetet. Holnap beszerelésre kerül két Scan Speac Classic D2905, s vissza lesz állitva a magassugárzók teljesitménye is. Jövök majd a fejleményekkel :)
Remélem, az idén sikerül mindent megcsinálnom, ami tervbe van véve (most sajnos csak pár napot vagyok itthon). Ha minden meglesz, neki látok a blognak :)
Üdv :)

(#93829) ctrlaltdel13 válasza #10726912 (#93828) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Egy ideje olvasom az írásaitokat.
Valami nem fér a fejembe,írod hogy szar a magas hangsugárzód.
Idáig minden féle tuningot kipróbáltál, kábelek hada stb.
Beszéltek a jó hangról, olyan jelzőkkel ami talán nem is létezik.
Nem egyszerűbb, elsőnek egy jó hangdobozt keresni, aminek jó a frekimenete,utána azt ilyen olyan elektronikával illetve összekötővel a saját ízlésre hangolni???

Hárásó: te is írtál mostanában egy adag jellemzést az egyre jobb kapott hangról.
Viszont azt is hogy a lehallgató helyiséged pocsék akusztikával rendelkezik.
Hogy tudsz különbséget tenni és így megitélni minden egyes nüansznyi változást, mikor a helyiség erősen beleszól a hangba???

Bocsánat, én csak egy turista vagyok e téren, de ezek érdekelnének.

[ Szerkesztve ]

(#93830) dgyuri0123 válasza ctrlaltdel13 (#93829) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Nem egyszerűbb, elsőnek egy jó hangdobozt keresni, aminek jó a frekimenete, utána azt ilyen olyan elektronikával illetve összekötővel a saját ízlésre hangolni???"

De!!! :) Viszont nem "kell""hangolni". Ha valamit hangolni kell, ott valami bibi van, ezért is akarod hangolni. Inkább nem szabad elrontani, amit a tervezői megálmodtak a hangjáról...én azt mondom, szinergia. Mondjuk ez sem egyszerű...

"csak a zene van"

(#93831) #01758976 válasza #10726912 (#93828) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ha lesz blogod és megengeded, szívesen dobnék abba a blogba 1-2 cikket, mert kiírnék én is magamból ezt azt, érthetőbben mint itt szoktam. Feltéve, ha addig még érzek késztetést rá, hogy megosszam tapasztalataimat másokkal. Ha a hifihez nem is értek úgy, a technikájához meg pláne, de talán a zeneiségem rendben.

Gyurinak írtad a ksl-él, hogy óvatosan, mert ennyiért inkább doboz, az többet hoz.
- Óvatosan, létezik olyan szitu, amiben nem. Ez pedig pont olyan.

ctrlaltdel13 : Úgy, hogy nem nüansznyiak. :)

(#93832) Dare2Live válasza dgyuri0123 (#93830) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Mondjuk ez sem egyszerű..."

Dehogynem. Aktív hangfal. Az erősítő csak egy adott hangfalhoz van megtervezve, hangolva. Jóval jobb végeredmény jellemzően sokkal olcsobban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93833) #01758976 válasza Dare2Live (#93832) üzenetére


#01758976
törölt tag

Fülelnék egy ilyet. Igen jónak kell ezeknek lennie ahhoz , hogy maradéktalanul jónak nevezhessem. Egyszer remélem kézre jön egy ilyesmi.

(#93834) #10726912 válasza ctrlaltdel13 (#93829) üzenetére


#10726912
törölt tag

De, egyszerű lenne.
Kis történet a Canton GLE 490.2-ről:
Ez egy alkalmi vétel volt, pusztán azért vettem meg, mert olcsón jutottam hozzá, az itthoni használt ár 60%-áért. Nem tudtam, hogy meg lehet épiteni jó doboznak, a 2db 20 centis mély, a közép és a doboz mérete miatt megvettem. Az új ára ennek a dobozpárnak közel 400 volt, most fele a kifutóár, használtan pedig iszonyatosan olcsó volt Hollandiában. El akartam adni, Kammerer mondta, hogy ennek a szériának a hangszóró készlete megegyezik a Canton felső kategóriás dobozoknál használt hangszórókkal, jó hangú dobozt lehet csinálni belőle. A dobozról több mérés is készült, amik a neten megtalálhatók, egymástól független mérések ugyanazt mutatták, ugyanazokat a hibákat, az egyik hiba a magassugárzó 18KHz-nél lévő csúnya kiemelése. Ezért kell a másik magassugárzó, ezt a Scan Speac-ot is felsőkategóriás dobozokba (is) épitik a tudása miatt. A gyártó adatai alapján lett tuningolva Jantzen alkatrészekre a hangváltó, saját hifibogaram alapján lett kicserélve dobozon belül Taralabs kábelre a gyári kábelezés. A hangváltó és minden egyéb módositás Kammerer tudását tükrözi. Van még vele munka.
Hogy miért vettem ezt és költöttem erre TÖBBET, mint amennyiért egyáltalán megvettem? Az ok a pénz: ahhoz hogy ilyen hangú dobozt vehessek, sokkal többet kellett volna költenem. A fémmembrán miatt korlátozott a doboz jósága, de a doboz terhelhetősége miatt messze nem érem el azt a terhelési szintet, ahol a fémmembrán negativumai érvényesülnének.
Szóval, az ok egyszerű: a qurva anyagiak. Jó lett volna költeni 3-400 ezret dobozokra, vagy akár többet is, de nincs. S amit még tudnod kell: a hangváltó alkatrészei és a vezetékek sok dobozon belül cserére szorulnak, kötelező érvényű tuningjuk, azaz a hangváltó soros ágában lévő alkatrészek azonos értékűre de sokkal jobb minőségű cseréje, ha ki akarod használni a megvett dobozodban lévő potenciált. Ezért értékesebb a tuningolt doboz va gyáriakhoz képest. Ennyi a magyarázat.
Hozzáfűzném: Nem próbáltam ki mindenféle tuningot, a változtatások egyszeriek, nem sok kisérletezés eredménye, átgondolt és tudatos. Ami nincs a dobozban, az az AudioQuest Type4, ez az én hifibogaram, döntésem volt, hogy az is Taralabs legyen, minden más megvett alkatrész működik, funkcionál. Nah, röviden ennyi, megyek, haladok, hifire fel :))
hárásó: amagassugárzó cseréje is az én döntésem, a belefektetett munka miatt nem akartam úgy abbahagyni az átépitést, hogy a magastartomány nincs rendben, Kammerer inkább hagyta volna az eredeti magassugárzót, mert szerinte is aránytalan a befektetett pénz az előrelépéshez képest. Viszont az eddig befektetett munka és pénz már nem térülne vissza, ha másik dobozt vennék, a másik doboz tuningja ugyanigy a levegőben lenne.... :)
Örömmel veszem majd a hozzáirást, gondoltam rá, hogy egy másik fórumot is megérdemelne ez a téma, pl a Hifim története. Ide mindenki leirhatná egy-egy blogban, milyen erősirője van és miért, milyen kábelek, miket próbált, milyen dobozok, milyen forrás, mit tervezett, stb. Amolyan egyénenkénti blogösszefoglaló lenne. Aki pedig hifit akar épiteni, összerakni, annak előbb ezeket a blogokat, történeteket kéne elolvasni alap tájékozódásnak.Itt nem sok történet lenne, vagy sok hsz, az összefoglalóban szerepelhetne a rendszereink össze foglalója, a hsz-eknél pedig a véleményezés, esetleges egymás rendszerének meghallgatása.Itt a hifi fórumban ez csak egy eszköz lista, a tudás, a tapasztalatok a fórumban elvész a rengeteg hsz miatt. Reményem szerint ezt jövőre lehetne megcsinálni, akkor már lesz rá időm.

[ Szerkesztve ]

(#93835) #10726912 válasza Dare2Live (#93832) üzenetére


#10726912
törölt tag

A tuning az aktiv dobozoknál is érdemi változást hozna, a merevitések lecserélése, összes vezeték cseréje, hangváltó soros ági alkatrészek minőségire cserélése (megeggyező adatúra). Az, hogy egybe van épitve, nem a hibátlanságát hangsúlyozza, a gyártó itt sem kizárólag a te érdekedet fogja nézni.

(#93836) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Van itt valakinek tapasztalata Denon PMA 860-al kapcsolatban? Vagy inkább egy Pioneer 616/656/676 ? Melyik milyen hangzásban?

[ Szerkesztve ]

(#93837) Panthera válasza #10726912 (#93835) üzenetére


Panthera
őstag

Tuningnál törekedni kell arra, hogy lehetőség szerint a belső kábelezés és a hf kábel ugyanaz legyen?
Bár valamiért úgy sejtem, hogy erre több válasz is van. A belső kábel inkább legyen semleges, mert nem cserélhető egykönnyen. A hf pedig ad mozgásteret a karakter beállítására.

(#93838) fehér_ember válasza ctrlaltdel13 (#93829) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért illik a dolgokat kicsit kétkedéssel kezelni, de nem hiszem hogy ezt pont neked kéne magyarázni. ;]

Van hogy a sajátunkat "őszintén" jónak véljük, aztán pl. amikor másoknak mutatjuk, akkor már mégsem tűnik nekünk se annyira jónak mint szokott. Fura dolgok ezek.

Halottam bluesoundot, nekem enyhén ércesnek/darabosnak/érzelemmentesnek hatott. Ezeken kívül hangképe tényleg rendben van, szóval méréseken lehet jól szerepel ;] Talán ilyenre szokás mondani hogy digitális hangzás. De persze azt el tudom képzelni hogy nagyon nem könnyű jó dacokat találni.

[ Szerkesztve ]

(#93839) Dare2Live válasza #01758976 (#93833) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

írok privit

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93840) fehér_ember válasza fehér_ember (#93838) üzenetére


fehér_ember
addikt

Meg simán lehet hogy amit egyszer már valahol dícsértek, azt utána már a kelleténél kicsit kritikusabban szemléljük. Ha meg úgy halljuk, hogy még nincs semmi infónk róla, akkor meg megengedőbbek/elnézzőbbek vagyunk.

(#93841) #01758976 válasza fehér_ember (#93838) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ha a fejhallgatós találkozón lévőre gondolsz, akkor tedd oda, hogy az Node 2 nem i és hiányzott annak is az ideális kiszolgálás, meg ne feledjük, hogy 100K ért vették.

Veszek ma fel neked videót a rendszeremről, de nem nyilvánosba rakom, ne égessem már magam. Aztán majd várom a nagyvonalaidat, hogy mi merre hány méter, meg merre van az ajtó sarka, a rendszeremmel.

[ Szerkesztve ]

(#93842) fehér_ember válasza #01758976 (#93841) üzenetére


fehér_ember
addikt

Rossz akusztika mellett szerintem ne készíts felvételt, mert az nagyon kihallatszik, úgy aztán tényleg nem lehet sok mindent levonni a mások által amúgy is levonhatatlanból ;] .
És olyant én sem mondtam még, hogy nüanszokat ki lehetne hallani; csak hangdobozok képességéről ejtettem szót, és arról, hogy azok képességeit lehet nagyobb vonalakban felmérni.

[ Szerkesztve ]

(#93843) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Megpróbálom még egyszer,hátha...Szevasztok! Van egy Celestion F30-as hangfalpárom melyet egy Denon DRA 445 rádióerősítővel hajtok meg,és melynek pici titán dóm magas hangsugárzója újra bekrepált.Ez 2004 óta a második,egyet már cseréltem ugyanezért,de már nem emléxem ugyanez a hangfal volt-e,vagy a másik.Akkor könnyen beszereztem az újat és ki is cseréltem,most viszont pár órája böngészek mégsem találok sehol hozzá egyet.Segítséget kérek hátha valaki tud egy megbíz6ó beszerzési forrást egy ilyen 19mm-es titánium dóm csipogóra.Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93844) #01758976 válasza fehér_ember (#93842) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ezt akkor letudtuk :)

(#93845) fehér_ember válasza Hasaggymeg (#93843) üzenetére


fehér_ember
addikt

(#93846) ctrlaltdel13 válasza #10726912 (#93834) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"gondoltam rá, hogy egy másik fórumot is megérdemelne ez a téma, pl a Hifim története. Ide mindenki leirhatná egy-egy blogban, milyen erősirője van és miért, milyen kábelek, miket próbált, milyen dobozok, milyen forrás, mit tervezett, stb. Amolyan egyénenkénti blogösszefoglaló lenne. Aki pedig hifit akar épiteni, összerakni, annak előbb ezeket a blogokat, történeteket kéne elolvasni alap tájékozódásnak.Itt nem sok történet lenne, vagy sok hsz, az összefoglalóban szerepelhetne a rendszereink össze foglalója, a hsz-eknél pedig a véleményezés, esetleges egymás rendszerének meghallgatása."

Ez egy nagyon jó 5 let. :C
Esetleg kiegészítve ki, hol is rendelkezik ilyenekkel, feltéve ha be is enged egy 2 arra tévedőt a szent éjébe.

(#93847) Hasaggymeg válasza fehér_ember (#93845) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93848) #07400704 válasza fehér_ember (#93840) üzenetére


#07400704
törölt tag

" Meg simán lehet hogy amit egyszer már valahol dicsértek, azt utána már a kelleténél kicsit kritikusabban szemléljük. Ha meg úgy halljuk, hogy még nincs semmi infónk róla, akkor meg megengedőbbek/elnézőbbek vagyunk. "

Na, ez pontosan így van, nagyon rátapintottál a lényegére!

(#93849) szazbolha válasza #10726912 (#93834) üzenetére


szazbolha
addikt

Az írásod alapján átgondoltam miért is akarok széles sávú hangfalat építeni, azok után, hogy kezdetben 30K-t szántam volna a hangfalcserére, hogy egy kicsit jobb minőségben hallgassak zenét.
Igen a pénz.... kezdem átlátni hifi piac alsó felét és egyszerűen nem tartom ésszerűnek a mostaninál még többet hangfalra költeni, mert még mindig a hifi alján fogok mozogni egy kicsivel jobb B&W 603 vagy 604-el is. (amit vettem azt meg eladni nem tudom vagy sajnálnám.)

Azt remélem a széles sávúval közelebb kerülök, a "megálmodott" hangzáshoz, de tudom, hogy 2-3 utasból léteznek jobbak, csak egy nagyságrenddel felette összegben. És ha jobb hangfalam lenne, akkor megint erősítőt kezdenék keresni hozzá... és így tovább. Ez egy csapda, a barkácsolás legalább lassan megy.

(#93850) dgyuri0123 válasza Dare2Live (#93832) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Jóval jobb végeredmény jellemzően sokkal olcsobban."

Ezzel nem feltétlenül értek egyet. Egy "jobbfajta" aktív doboz [link] 200e Ft/db és akkor ez még csak "alsó" szegmens. Picit feljebb [link] meg már 350e/ db és még mindig monitornál járunk. Namost ehelyett veszek egy Triangle Antal Esprit EZ-t 300k.ért (akciósan) [link] és marad még 400e erősítőre. Én ebből vennék még egy Vincent SV227-et [link] és még marad kevéske kábelre is. Szerintem... ;)

Nem gondolom, hogy rosszul muzsikálnának együtt, sőt, azt gondolom, hogy jobban (zeneibben) szólna ez a páros, mint a Focal 700 ezerért.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.