Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93351) alphamooncam válasza #01758976 (#93301) üzenetére


alphamooncam
őstag

A kérdés logikus, és örülök is hogy feltetted.

A válaszom nem. Nem hallom.

Sajnos nincs szuperkiművelt fülem, hogy egy olyan komplex hangkavalkádban mint amilyen a zene, meghalljam egy olyan szűk sávban lévő történéseket, mint amire ezt a kísérletet terveztem, elvégeztem.

Akkor talán, ha minden más, ami a hangvisszaadással kapcsolatos tökéletes lenne... talán.

Mit minden, az én lehallgató helyiségem/rendszerem is egyedi, és én ebben azt ( az egyébként szándékosan komplex ) hibát választottam ki célul javítani, amiről azt gondoltam, hogy a legegyszerűbb kivitelezni, és alapja lehet egy átfogó javításnak.

A hiba komplexitása:

- Frekvencia (80 Hz-et már nagyon nem egyszerű kezelni, pl. feldobok egy kőzetgyapotpanelt oszt jóvan )
- Kioltás ( Ennek ellentétét, a kiemelést ill. annak sikeres eltüntetését szerintem sokkal könnyebb, akár füllel is visszaellenőrzni, mint valami újat felfedezni ott ahol talán nincs is )
- Több módus egyidejű hibája ( Esetemben a szélességi és magassági módus )

Ha egyszer olyasvalamiről tudok majd beszámolni, hogy HŰHA, örömmel megteszem, de ez most még nem erről szólt. :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#93352) migabi24 válasza szazbolha (#93347) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mikor én rákaerestem a hangfalaimra még telefonon hallgatva is átjött mire képpesek :)

(#93353) #01758976 válasza fehér_ember (#93345) üzenetére


#01758976
törölt tag

Mutass már erre egy pèldát. Mert most minden kabbalizmus nèlkül ezt gondolom: amit egy ilyen felvételen hallasz, az a saját egód, amint èpp átver tèged.

(#93354) szazbolha válasza migabi24 (#93352) üzenetére


szazbolha
addikt

Ok, elfogadom amit írsz.
Nincs más hátra, mint hogy keressek felvételt yt-n a B&W DM603 S3-al és összehasonlítsam DM602-es, meg Dali Concept 8-akkal. Utóbbi kettőből hallgattam élőben is, így lesz összehasonlítási alapom.
.
Egyébként a fórum olvasása nagyon hasznos (már külföldi fórumokat is olvasok) például azt a következtetést vontam le, hogy valaki minél kiműveltebb audiophilnek tekinti magát, annál kevésbé fontos számára a mély tartomány, legalábbis annak öblössége vagy markáns jelenléte, sokkal inkább a közép és felső regiszterek részletező képessége és tisztasága válik fontossá számára
.
Kezdem érteni a dolgot.... bár én biztos nem vagyok audiophill, de még hifista sem, de tegnap voltam az erkelben egy előadáson és nagyon zavartak a túlzó mélyek, és kerestem a tiszta énekhangot meg a hangszereket külön-külön. Nem nagyon sikerült. 30+ éve az ikarus művházban jobbat hallottam az szinte biztos.
Csapni való volt a hangosítás a 2x20K-s jegyek ellenére, arra gondoltam így szenvedhet egy hifista, ha egy rossz otthoni rendszert kénytelen hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#93355) Snoop-y válasza szazbolha (#93354) üzenetére


Snoop-y
veterán

"például azt a következtetést vontam le, hogy valaki minél kiműveltebb audiophilnek tekinti magát, annál kevésbé fontos számára a mély tartomány, legalábbis annak öblössége vagy markáns jelenléte"

Ha meghallgatsz eloben egy koncertet ritkan van gyomorbavago basszus ez sajnos a hazimozik es a kulonfele Boom boxok oroksege amin generaciok szocializalodtak. Csakhogy az eredeti felvetelhez ezeknek sok koze nincsen. Azt nem mondanam, hogy nem fontos viszont nem kell uralnia vagy elnyomnia az egesz felvetelt.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#93356) #92251648 válasza Snoop-y (#93355) üzenetére


#92251648
törölt tag

27 éve dolgozom a Sziget fesztivál különböző színpadjain. Rendszeresen érzem a baszushangokat a gyomromban, durvább esetben a gatyám szára is megmozdul tőlük, szóval kevésnek nem mondanám. Aki otthon szétkent, definiálatlan brummogáshoz van szokva, annak persze furcsák lehetnek a való világ hangjai.

(#93357) Mathiask válasza szazbolha (#93354) üzenetére


Mathiask
senior tag

"meg a hangszereket külön-külön"

Azokat szerintem fölösleges keresni. A hifiben se érdemes szerintem. Effektnek jó, de szerintem tévút erre gyúrni.

(#93358) MCGaiwer válasza #92251648 (#93356) üzenetére


MCGaiwer
addikt

szerintem élő koncert alatt inkább nagyzenekarra, vagy simán hangszeres koncertre gondolt hangosítás nélkül. Az eredeti stúdiófelvételeknél is (mármint a hangszeresnél, nem elektronikus) sincs a dobnak gyomorba-vágó hangja,

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#93359) Eugene Roe válasza MCGaiwer (#93358) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Tipikus 16,5 cm-es hangszórótól nem is lesz. Ezért is dilemma most nekem egy gagyibb 30 cm-es méllyel rendelkező hangfal, vagy egy penge 16,5 cm-es. Hiába 40hz mindkettő, ha levegőt csak az egyik mozgat meg :))

30 cm 2-3 méterről már hasban is érezhető, 16,5 cm-estben ilyet még nem volt szerencsém tapasztalni. (Bár nincs is nagy merítésem)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#93360) Ear001 válasza migabi24 (#93352) üzenetére


Ear001
addikt

Nálam viszont az jött le, hogy például ez Kenrick tuning JBL kombó a nyomába sem ér a gyerekszobába rakott 40 000-es JPW Sonatanak.

(#93361) MCGaiwer válasza Eugene Roe (#93359) üzenetére


MCGaiwer
addikt

sajnos ez így van. Én is pont ezért szemezek egy Spendor Classic 100-al már egy ideje. (ha addig nyerek egy nagyobb összeget akkor meg a Classic 200)

A kérdés persze az, hogy mennyire "gagyibb" a 30-as a 16,5-esnél a te esetedben.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#93362) Snoop-y válasza MCGaiwer (#93358) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igy van. Nem a Prodigy nagykoncertbol kell kiindulni a Szigeten :D A koncert hangositas sem teljesen eletszeru.

Az, hogy ott allsz egy koncerten szo szerint egy hang fal elott es lobog a gatyad az szamomra nem minoseg csak hangero.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#93363) Snoop-y válasza Eugene Roe (#93359) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es ez miert jo? En is hallgatok Panteratol Liszt-ig mindent de sosem vagytam arra, hogy rezegjen a csillar vagy lobogjon a gatyam zenehallgatas kozben. Egy normalisan hangositott rock koncerten is csak akkor tapasztalsz ilyet ha tul kozel allsz a hangfalakhoz.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#93364) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
A Dynaudio Xeo szériájáról mi a vélemény?
Egy pár Xeo 3-at használtan 500eur alatt lehet venni, használt Xeo 5 pedig 1000eur alatt megy. Ez az új árának a fele sincs, és még az új áron is elég jó értékeléseket kapott...
Ennyiért ajánlott darabok?

szerk:
Illetve egy Xeo 6 pár újonnan 1900eur, ez is a bevezetéskori árának feléhez közelít...

szerkszer:
főleg akkusztikus zene, zongora, ének, stb... Néha könnyebb popzenék, kamara...

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#93365) Zsubi


Zsubi
őstag

Sziasztok!

Az öreg Elac (fs57) hangfalaimat lecseréltem egy Focal Chorus 716 párra amit jelenleg egy NAD C356-al hajtok. De most adódott egy lehetőség hogy kis anyagi ráfordítással letudnám cserélni Primare i22-re. Szerintetek előre lépés lenne a NAD-hoz képest?

Köszönöm!

(#93366) fokukac


fokukac
nagyúr

Hello, ha már basszus. A hétvégén beüzemeltem a kis dolgozószobámban (kb. 10 m2, ráadásul tetőtéri) egy kis rendszert.
Ez egy c300-as NAD erősítőt jelent (ez a barátnőmé, itt állt egy dobozban már egy éve), illetve szereztem hozzá egy B&W DM601 S1-es hangfalpárt. a forrás egyelőre PC, illetve chromecast audio.
Hát, ebbe a kis szobába ez a méret overkill lett, túl nagy, nagyon hangos, ezt nem is gondoltam volna. A NAD c300 elvileg "csak" 2x25 watt, de a potméteren a ~20 osztatú skálán 1-es és 1,5-es fokozaton már kimondottan hangosnak érzem.

Továbbá a basszus iszonyatosan erős és bántó, szóval az equalizeren le kellett, hogy tekerjem. Tudom, hogy a hátsó bassz-reflexes hanfalak elhelyezése nehéz, ezért olyat szereztem, ahol elöl van, ráadásul régi hangfal, papíron 70 Hz az alja, de mégis puffog.
Oké, akusztikailag messze nem ideális a szoba (van benne íróasztal, monitorokkal, egy-két kisebb komód, egy elektromos zongora, egyik oldalon ruha-állványok, amin sok ruha lóg, illetve egy kis szőnyeg, továbbá tetőtéri is.
Illetve valszeg túl közel is ülök a hangfalhoz, és azok is túl közel vannak egymáshoz - állvány nincs, egyelőre az elektromos zongora tetején vannak, a fal kb. 10 centire mögöttük. A fal közeli elhelyezés felerősítheti a basszust akkor is, ha előre néz a reflex-nyílás?
Fogok még majd játszani vele, de nincs túl sok opcióm, kb. a szoba közepén ülök.
De általánosan azt érzem, hogy ez túl nagy ide.
És olvastam már sokmindent a kis szobák akusztikájáról, de nem gondoltam volna, hogy a basszussal ez ennyire durva lehet...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#93367) MCGaiwer válasza Snoop-y (#93363) üzenetére


MCGaiwer
addikt

tipikusan pl egy Bachnál vagy egyéb orgonára írt műnél azért nem árt, ha tud levegőt is megmozgatni.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#93368) Eugene Roe válasza MCGaiwer (#93361) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nincs konkrét példám :) 30-as egy papírmembrános videoton, ami az itteniek szerint a hulladékkategória (elfogadom), ezen kívül értékelhető 500k alatti átú párt még nem hallottam (ezzel ugye nem lőttem túl magasra).

Hifishow meg mindenki Jazzt hallgat, 40 teremből egy lábdob se volt tavaly :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#93369) Dorian válasza fokukac (#93366) üzenetére


Dorian
félisten

A reflexnyílás tök mindegy hol van, ez egy elterjedt tévhit. A fal-közeli elhelyezés pedig többnyire erős mélykiemelést okoz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#93370) alphamooncam válasza fokukac (#93366) üzenetére


alphamooncam
őstag

[link] Olvasnivaló !

[link] Indulásként lejátszod, és felírod, hogy milyen frekvenciákon vannak anomáliák. Ne állj meg 70Hz-nél, gyanítom lesz ott még lejjebb is probléma !

Gondolkodsz... :B

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#93371) szazbolha válasza Mathiask (#93357) üzenetére


szazbolha
addikt

Tévút a hagszerek hangját külön-külön meghallani egy produkcióban?
Akkor én tévúton járok. Elég sok felvételen tisztán kihallom a nagybőgő csodálatos mély hangját, a szakszofon sok regisztert átfogó néha rekedtes hangját, az akusztikus gitár tiszta felharmonikusokkal teli hangját, de még a dobszerkó különböző cinjeinek a hangját is kihallom. A zongoráról mint kedvenc hangszeremről ne is beszéljünk, ott még az a különbség is hallható néha ki üti le a billentyűket. Annyira más tud lenni....
Ezek mind kellemes érzetet adnak. Ettől még a zene összeáll egésszé és élvezhető befogadható marad.

(#93372) salesman válasza MCGaiwer (#93367) üzenetére


salesman
őstag

Ott a pont! Amikor a Widor toccatanál a pedálokra lép és megrezegnek a bélbolyhok, nos az az igazi! 16,5 cm mélysugárzónál erre kicsi az esély!

Egy kiállítás képei (orgona)
[link]

Türűűűdrááá!

(#93373) zsuha


zsuha
aktív tag

Sziasztok,
filmnézéshez keresek 2.0 rendszert: egy pár álló hangsugárzót + erősítőt, összesen mondjuk 150-220e ft értékben. Használt jöhet. Szoba mérete: 15 nm. Meglévő eszközeim: semmi, csak a TV.
Mit ajánlanátok?
Quadral Argentum 570-et néztem, erről vélemény?
Köszi

(#93374) Cyrin válasza salesman (#93372) üzenetére


Cyrin
addikt

fejből nyomja az öreg, mondjuk már nem maradt se keze se lába, amivel lapozhatna... :)

(#93375) Mathiask válasza szazbolha (#93371) üzenetére


Mathiask
senior tag

Lehet pontatlanul fogalmaztam, vagy csak nem fejtettem ki rendesen. Azokra a rendszerekre gondoltam, melyek szétszedik a zenét azáltal, hogy valahogy a hangszerek túlságosan el vannak szeparálva egymástól, akár térben is. Így lehet egyesével figyelgetni őket(és elsőre érdekes is), de valahogy nem állnak össze. Egy jó rendszernél szerintem minden hangszer hangjával tudatában vagy egyszerre. De lehet nem tudom jól megfogalmazni.

(#93376) Eugene Roe válasza Snoop-y (#93363) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem kell lobognia, de voltam japán dob előadáson, illetve élő nagybőgő, zongora és dob szóló mellett (nem 50 méterre a nézőtér végén) és hiányolom azt a ~dinamikát? fene tudja, ami nagyobb hangszórón jobban átjött, de pici a merítésem... ezért is mentem tavaly hifishowra, csak aztán 99%-ban olyan zenék mentek, amikre egy szélessávú is jó lett volna.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#93377) salesman válasza Cyrin (#93374) üzenetére


salesman
őstag

Aki tud, az tud... :K

Türűűűdrááá!

(#93378) MCGaiwer válasza Cyrin (#93374) üzenetére


MCGaiwer
addikt

az ilyen komplex műveket nem is nagyon lehet kottából játszani. vagy megtanulja az ember vagy mást játszik, mert olvasni, felfogni, és eljátszani egyszerre már nem nagyon lehet.

Megnéznék valakit aki kottából lenyomja pl Liszttől a magyar rapszódia 2-t...

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#93379) szazbolha válasza Mathiask (#93375) üzenetére


szazbolha
addikt

OK, értem. Olyan szétszedős rendszert még nem halottam.

(#93380) #92251648 válasza MCGaiwer (#93358) üzenetére


#92251648
törölt tag

Esetleg majd egyszer, ha lehetőséged támad, hallgass meg élőben egy dobfelszerelést! Szerintem - a legtöbb hangszerhez hasonlóan - igencsak erőteljes hangja van és ez a felvételek egy részén is tetten érhető, már ha a műfaj megkívánja. Ha otthon ez nem szólal meg hitelesen, az nem a hangfelvételek hibája.

(#93381) kukulec válasza Eugene Roe (#93359) üzenetére


kukulec
őstag

én már lepődtem meg kis hangszórónál. de az erősítő nagyon nem mindegy.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#93382) kukulec válasza Zsubi (#93365) üzenetére


kukulec
őstag

miután ezt a két erősítőt hallottam ugyanazon a napon, így elmondhatom, hogy igen. amennyiben a kifinomult, precíz hangzás a cél.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#93383) perempe válasza salesman (#93372) üzenetére


perempe
addikt

legutóbb pont volt a Mátyás-templomban, még az ott jellemző szmogot és szarszagot is megérte.

Boëllmann Gótikus szvitje ajánlott még orgonára, annak is Toccata a vége, Salgótarjánban szerepelt műsoron Elgar Fény és pompa ünnepi indulójával -ezt biztos ismeritek[link]- pár hónapja a helyi zeneiskolában, ahol komoly orgona van. itt se volt jó a levegő érthető okokból.

tévedek, ha azt mondom, hogy a Bosnyák-téri plébánián 32' szubok/sípok vannak? legutóbb Liszt művek mentek, az Ad nos, ad salutarem undam – fantázia és fúgával zártak. mise után volt, és 60-nál kevesebben maradtak a templomban. itt nov. 17-én lesz orgonahangverseny fél 5-től (Messiaen: La Nativité du Seigneur - Az Úr születése).

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#93384) #10726912 válasza szazbolha (#93354) üzenetére


#10726912
törölt tag

A mélyhangok nagyon fontosak a zenében, de pont olyan fontos és hangsúlyós egy jó rendszerben, mint a középtartomány. A magas hangok pedig kisérnek, teret adnak.
Zsubi: Tedd, cseréld le, a Focal és a Primare jobb lesz, mint a meglévől, lesz előre lépés, de figyelned kell majd a kábelezésre is.
fokukac: milyen kábeleket és milyen forrást használsz? Mert az elmondottakból először ezek hibái tűnnek fel, ezekre tippelnék... :U
Eugene Roe: A hifinél a dinamika és a gatyaszár lebegtetés nagyon távol áll egymástól. A dinamikát a mai technika alapján (de mehetnénk vissza az időben) nem csak a hagszóró mérete jelenti, sőt, egy jól hangolt doboz egy 16 centisben nagyon sok meglepetést tud okozni. Nem a membrán méret a fő meghatározó, hanem a hangszóró, a kábelezés, a doboz összessége a hangváltón lévő alkatrészek minősége mellett.

[ Szerkesztve ]

(#93385) salesman válasza perempe (#93383) üzenetére


salesman
őstag

Köszönöm szépen!

Türűűűdrááá!

(#93386) Zsubi válasza kukulec (#93382) üzenetére


Zsubi
őstag

Igen valami hasonlót keresek mint amit leírtál.
NAD+Focal együtt túl nyugodt "öreges" hangú valami fiatalosabb, lendületes hangot szeretnék :)

(#93384) Tiger.huhhhh
Köszi akkor szerintem megpróbálom :R
Jelenleg Van Damme 268-504-000 hangfalkábelt használok,alap (ami hamarosan cserélve lesz) Van Damme IC-t, DAC-nak Pionner N50A hálózati lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#93387) migabi24 válasza zsuha (#93373) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezt neked találták ki és még új is [link]

[ Szerkesztve ]

(#93388) perempe válasza salesman (#93385) üzenetére


perempe
addikt

közben meghallgattam Elgar indulójának eredeti, zenekari változatát: olyan ízlésesen dirigál Rattle - főleg tempóra, hogy öröm hallgatni, be kellett linkelnem[link].

meghallgattam előtte a University of Yamanashi gyógyszerészeinek együttesével, de az vmi kínszenvedés volt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#93389) szazbolha


szazbolha
addikt

Kéne egy kis segítség TIDAL-hoz vagy irányítsatok másik topicba:
Pc/Win a spotify egyszerüen működik: ki lehet választani a Yamaha eszközt mint kimenetet. (nem használok telót musiccast-al)
A Tidal alkalmazást is telepítettem, de az csak PC hangszórón szól.
Hogy lehetne a yamahára irányítani?

(#93390) ctrlaltdel13 válasza szazbolha (#93389) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha a yamaha van kiválasztva, mindegy mit indítasz az kapja a jelet.

(#93391) szazbolha válasza ctrlaltdel13 (#93390) üzenetére


szazbolha
addikt

Lehet félreértem amit írsz, de ha a spotify alkalmazásban kijelölöm a yamahát, akkor azon szól, ha elindítom párhuzamosan a Tidal alkalmazást akkor az a PC hangszórón szól.

(#93392) ctrlaltdel13 válasza szazbolha (#93391) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Húha,akkor én nem értettelek meg.

(#93393) sicc33 válasza szazbolha (#93391) üzenetére


sicc33
aktív tag

Spotify esetében azonos hálózatot használva közvetlenül - valószínűleg a nativ támogatás miatt ( mivel látszódik is az alkalmazásban az erősítő ) - az erősítőre megy a zene. Tidal-t sajna nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#93394) fehér_ember válasza sicc33 (#93393) üzenetére


fehér_ember
addikt

[1] ; [2]; [3]

(#93395) fehér_ember válasza sicc33 (#93393) üzenetére


fehér_ember
addikt

Persze nem biztos hogy ennyi elég lesz, de egy próbát megér.
(#93396) szazbolha
Akkor újra: [1]; [2]; [3]

[ Szerkesztve ]

(#93396) szazbolha válasza fehér_ember (#93394) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem jók a linkek.

(#93397) sicc33 válasza fehér_ember (#93395) üzenetére


sicc33
aktív tag

Úgy könnyebb ha van előfizetés :DD .

Köszönöm a képeket. Sejtettem hogy valahol el van bújtatva ;) Android alatt is így néz ki?

szazbolha a második kör linkjei élnek

[ Szerkesztve ]

(#93398) fehér_ember válasza sicc33 (#93397) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha a telóhoz csatlakoztatok külső dac-ot akkor nem kellett még az androidos tidal alkalmazásban soha manuálisan kiválasztanom a külső eszközt. Sőt valószínű a windows-os asztali tidal alkalmazás is alapesetben arra vált át magától, ami a hangkimenetnél alapértelmezett. Ezért is írtam hogy nem biztos hogy ez a gond, de ránézhetsz.

Amúgymeg bocsánat, megkavart az avatárotok, természetesen mind szazbolha-nak ment volna.

[ Szerkesztve ]

(#93399) szazbolha válasza fehér_ember (#93395) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi!
A "Sound Output" beállítás elérhető a hangerő csúszka melletti gombról is a TIDAL alkalmazásban, de ebben a beállítási opcióban csak azok a kimeneti eszközök vannak felsorolva, amelyek telepítve lettek az operációs rendszerbe. Nálam nincs telepítve a yamaha N303D.
A spotify a Wifin keresztül éri el, nincs szüksége eszköz telepítésre, reménykedtem a Tidal szoftvere is tudja ezt az opciót.

(#93400) Panthera válasza alphamooncam (#93350) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi a linket! Jól értelmezem?
A Room Mode Calculator a szoba méreteinek megadása után a kritikus frekvenciákat mutatja, amelyeket úgy látom lehet tesztelni is. A 3D-s képen pedig mutatja, hogy egy adott frekvencia esetén hol a legnagyobb a kiemelés - és ahol ez zavaró, oda kell tenni rezonátort is?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.