Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93851) Zsubi válasza dgyuri0123 (#93808) üzenetére


Zsubi
őstag

Igen idáig nagyon tetszik :B teljesen más karakter. sokkal nyitottabb a hangja jól pozicionált hangszer hangokkal és precízebb színpadképpel. Nem DAC-os, Pioneer N50A-val használom. Kellemesen zenélnek együtt :)
Most már csak egy megfelelő rca kábel kellene közéjük :U (van damme 268-011-000 helyett)

(#93852) dgyuri0123 válasza #10726912 (#93828) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Van egy ésszerű határ, amit nem érdemes (szerintem) átlépni elektronika vs kábelek arányai tekintetében.

Egyetlen példát hadd mondjak, az én esetemből kiindulva. Volt egy igen szeretett Trianlge Antal 202-m, amihez vehettem volna akár Kondo-t is hf kábelnek, akkor sem lett volna több basszusa és akkor sem lett volna annyira jó, mint most a ProAc Studio 148 a ZuAudio Libtec kábellel. És itt van a kutya elásva. Mert ha van egy igen magas kvalitású "drága" hangsugárzód (nem a sajátomra célzok), abból "illik" kihozni a legjobbat és akár irreálisan (szürreálisan) drágább kábelt illeszteni elé, de amikor egy középszerű dobozból akarunk nagyon drága kábellel jobb hangot kinyerni, az szinte meddő próbálkozás, pont, mert a hardver (hangfal) nem képes rá, hogy igazán élni tudjon a jobb kábel adta lehetőséggel. Így tehát, csak módjával ölni bele a rengeteg pénzt, mert soha meg nem térülő kiadások elé állítja magát az ember. Tehát tudni kell, mikor illendő megválni az adott doboztól és a kábelre fordítható összeget inkább arra kell pluszban költeni, nem pedig vizet hordani a tengerbe... Proachoz sem vennék használtan 300e-ért kábelt, mert egyszerűen nem éri meg, ennyi. :)

(#93851) Zsubi : Akkor jó... :) Mondjuk az I22 magasban enyhén "agresszív", tahát ennek fényében gondold át a kábelkérdést. Mi a hangfal? Merthogy attól is fögg, hogy most milyen a hang karaktere.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#93853) Dorian válasza ctrlaltdel13 (#93846) üzenetére


Dorian
félisten

De ezt csak olyanoknak szabadjon leírni, akik már kikeveredtek a folytonos eszközcseréletésből, meg a rendszer kábelekkel, és mindenféle bigyókkal való hangolgatásából. Hiszen azok a rendszerek nem túl jól sikerültek, ha folyamatosan ilyesmire van szükség ;)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#93854) levenduli


levenduli
tag

Erről mi a véleményetek életkor vs halláskárosodás?

(#93855) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#93853) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az a baj, olyanok nem fórumoznak.
Ergó ,ott vagyunk ahol a part szakad.

(#93856) Dare2Live válasza dgyuri0123 (#93850) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ennél a kiragadott réssznél én az erősítő+hangfal illesztésére, szinergiára gondoltam.
Aktívnál erősítő pont oda, ahoz a hangfalhoz van méretezve tervezve.
Ehez képest ugye egy sima erősítőt mindenhez meg kell tervezni, illeszteni. Sok sikert. Szerintem drágábban se fog uaz a minőség összejönni mert nem tudod mihez tervezd mindenhez tervezed.

btw sztem akciós -50% ne hasonlíts nem akcióshoz.
Az elektroncsöves erősítőre meg nem tudok mit írni. Értem én sokan szeretik a meleg, összevisszakiemel, elmosott torzított hangot mert azon nöttek fel, de ettől az még meleg összevisszakiemel, elmosostt torzított hang. Teljesen megértem de attól az még az. Neked is ajánlom ezt elolvasni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93857) dgyuri0123 válasza ctrlaltdel13 (#93855) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

De olyanok akadnak, akik két-három, vagy többéve ugyanazt hallgatják és már ez is valami. A gond az, ha valaki kéthavonta rendszert , vagy "fő alkotóelemet" cserélget. Egy kábelcsere például nem fogja alapjaiban megváltoztatni a hang karakterét, csak ha valaki esetleg nagyon mellényúl, de még ez is jó lehet tapasztalatnak, hogy ezzel vagy azzal jobb óvatosan számolni..

"csak a zene van"

(#93858) Kiskokó


Kiskokó
veterán

helló

Ránéztem erre a Daphile programra.... ez most tulajdonképpen mit tud, hogy bootolva kell installálni ? Vagy ez csak hálózati lejátszáshoz jó?
vagy ezz egy "sima" lejátszó program vagy tud valami mást is?
Köszönöm
De közben most esik le hogy ez only linux ?

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#93859) Ear001 válasza Dare2Live (#93856) üzenetére


Ear001
addikt

Ha valami mosottan, sávokat kemelve, torzan szól, az egyszerűen rossz, de ma szerencsére annyira fejlett a technika, hogy ma már ilyen hangot bármilyen erősítő eszközzel, csővel, tranzisztorral, IC-vel el lehet érni.

Ha valaki az elektroncső és az ilyen hangzás közé egyenlőségjelet tesz, az azt jelenti, hogy nagyon tájékozatlan a hifi világában.

Ez az aktív dobozban a hangszóróhoz tervezett erősítő van dolgot pedig felejtsük el. Néhány esetben tényleg így van, de legtöbbször semmi optimalizálás nincs a tök átlagos kapcsolású erősítő paneleken.

[ Szerkesztve ]

(#93860) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Táp kábelre vmi olcsó / jó javaslat max 2-3000Ftig? Menjek le OBIba? :DDD

legolcsobb szörnyületet találtam csak itthon tényleg minősíthetetlen mégse akarom a két 8350At avval bekötni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93861) Frogged válasza Kiskokó (#93858) üzenetére


Frogged
aktív tag

Egy zene lejátszásra fejlesztett linux alapu operációs rendszer ami annyira egyszerű hogy azok is meg barátkozhatnak vele akiknek pl egy ArchLinux már bonyolult lenne.
Én arra használom hogy a zene pc-met plusz perifériák és monitor nélkül kényelmessen tudom vezérelni a másik gépemről ezzel helyet spórolva.
Lényegében egy Média szervert csinál a gépből amit tudsz vezérelni más eszközökről

De korában született róla egy kis cikk Fapacitól ami részleteseben ismerteti.

[ Szerkesztve ]

(#93862) dgyuri0123 válasza Dare2Live (#93856) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kicsit túlgondolod ezt a "tervezést"/illesztést. Nem ölnek bele nagyobb energiát, mint ami az eladhatósághoz feltétlenül szükséges. Nem is lesz feltétlenül annyira jó, mint azt sokan (te is) gondolják. Egyetlen előnye, hogy nincsenek dobozok szerteszét a szobában és nincsenek hf kábelek sem. Bár, van helyettük jó hosszú összekötő, ha nem közeltérben és egykupacban használom, ami nem biztos hogy a legjobb dolog hifiben.
Az akciós ár nem mumus. Ha van, meg kell ragadni és mindig van, csak oda kellene figyelni rá. Kifutó, utolsó, bemutató darabok nagyon sokszor vannak.
Az, hogy elektroncső van egy erősítőben, még nem jelenti azt hogy hallgathatatlan, torz, mélykiemeléses, stb.. Aki ilyeneket állít azt nyilvánosan meg kéne korbácsolni... :)
Az ilyen olvasmányokból sok van, de nem kéne feltétlenül hinni is bennük. El kell olvasni és le kell/ene vonni konzekvenciákat, de csak ésszel. Én levontam.. számora nem mond semmi újat és persze nem is értek egészen egyet a gondolatmenetével.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#93863) Dare2Live válasza Ear001 (#93859) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sztem is rossz mégis mennyien imádják a a bakelit hangzást, a meleg csöves erősítőt.... rosszat meg ja bármivel el lehet érni.

"Ha valaki az elektroncső és az ilyen hangzás közé egyenlőségjelet tesz"

Hát aki azt mondja, hogy elektroncsöves erősítővel azt fogod hallani ami a felvételen van az azt jelenti, hogy nagyon tájékozatlan a hifi világában.

"Ez az aktív dobozban a hangszóróhoz tervezett erősítő van dolgot pedig felejtsük el. Néhány esetben tényleg így van, de legtöbbször semmi optimalizálás nincs a tök átlagos kapcsolású erősítő paneleken."

Hulibuliban vszeg nincs. Lehet elöbb linkelt Focalban sem nemtudom. De egy studiokban nagyon gyakori Genelec 8040/8050/8350/8351nél, az adott hangfalhoz van tervezve az elektronika.
Ez amúgy sztem alapfetétele a GEM+DSPnek.

Nagyon nem véletlen ám, hogy studoikban drága aktívak vannak túlnyomó részt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93864) alphamooncam válasza #10726912 (#93834) üzenetére


alphamooncam
őstag

Teljesen jó ötletnek tartom a Hifim története blogot.

Ezzel kapcsolatban szeretném méltatni, kiemelni pár fórumozót akiktől rengeteget tanultam és egyengették az utam.

Nem szeretnék rangsort felállítani, de egyikük nélkül sem jutottam volna el oda, ahol vagyok, ezért betűrendben:

bkercso, Bodz, Ear001, Fapaci, Patice, VoidXs

Ezúton is köszönöm. :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#93865) Hasaggymeg válasza levenduli (#93854) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Gondolni semmit,tapasztalni annál inkább.51 vagyok,de a mosógép/mosogatógép program végét jelző magas csipogását hol hallom,hol meg nem,de inkább nem. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93866) dgyuri0123 válasza Dare2Live (#93863) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Nagyon nem véletlen ám, hogy studoikban drága aktívak vannak túlnyomó részt."

Megint túlgondolod... Egyszerűen kell a hely másra. Kis helyet foglal, nem kell kerülgetni, nem kell vigyázni rá, nem kell kábelezni stb.. Azért irreálisan drágák, mert a felhasználók jellemzően nem átlag emberek, hanem cégek, studiók. akiknél nem számít ha valami sokba kerül, úgyis leírják az adóból. Otthonra viszont kifejezeten ronda, papados a külseje és kicsik is a dobozok nagyobb térre 800 ezerért... ;) :R

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#93867) alphamooncam válasza Dare2Live (#93863) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ne hari, de én már belekóstoltam ebbe az útba.

Én spec értem miről beszélsz!

Most azt gondolom, hogy a stúdiómonitor előnye, egyben a hátránya. Értem ezalatt a beépített erősítőt.

Genelecek tényleg k*jók! (Egyébként nem titok, nekem is nagyon tetszik ) De, munkára valók!

Pont.

Ebben a fórumban a tapasztaltabbak között szvsz. nem fogsz olyat találni, aki osztaná a véleményedet, ezért úgy látom hogy ez egy un. keresztesháború, amit viselsz, és ami nem vezet sehova.

;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#93868) Dare2Live válasza dgyuri0123 (#93862) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Kicsit túlgondolod ezt a "tervezést"/illesztést."

Szerintem nem. Amikor pro studio cuccra pl egy Genelec 8350/8351re ráírják, hogy 38-20khz +-1.5dB akkor az annyi. A studiosok egy része pedig lesz olyan, hogy esetleg még ki is méri.
És ahoz nagyon-nagyon meg kell tervezni az egész komplex rendszert különben nem fog összejönni egy 38-20khz +-1.5dB

Ugyanígy meg kell tervezni, meg kell írni az SWt egy GEMhez is különben nem fog működni.

"Nem ölnek bele nagyobb energiát, mint ami az eladhatósághoz feltétlenül szükséges."

Na ja csak a hifis Bélát meg lehet etetni a szinezett, meleg... hangal mert attól lesz eladható... a fenti kategóriát meg jellemzően nem.

Az akciós ár meg nem mumus de akkor keress aktívból is akcióst. Bár itt sztem nem feltétlen az akciós a kulcsszó, azt én a hangfal+erősítő illesztésére/szinergiára írtam.

"Az, hogy elektroncső van egy erősítőben, még nem jelenti azt hogy hallgathatatlan"

nem. Csak köze nem lesz ahoz mint ami a felvételen van. Lényegéből fakadóan tökéletlen. Én ezt megértem, hogy sokan szeretik. De ettől még az.

"Az ilyen olvasmányokból sok van..."

Nem szoktam hifis dolgokat olvasni. Ott ezek szerint az elektroncső a jó technika az 1% körüli torzításával? wow.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93869) Dare2Live válasza alphamooncam (#93867) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mondanám jogos.... de pont tapasztaltabbak közül páran tudják mi az amiről írok.
Amúgy meg tök jogos. Sose fogsz egy bakeliten/kazettán/csövesen felnevelkedett embert megtéríteni, hogy nem baj ha nincs teteje a felvételnek ha durva a torzítás, ha meleg a hang, hogy nem jó a katasztrofális jel/zaj viszony.

csak esik az eső, gyerek nem ment le most alvó ideje lenne de nem alszik... én meg emiatt nem tudom a 8350eket tesztelni... és eszem a kefét. :)

Nekem Gelenecről más a véleményem mint a studios cuccok jelentős részéről amiket én se ajánlanék otthonra.

A belső erősítő mért hátrány? akit zavar, hogy semmi kiemelés az majd meg EQzza.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93870) Zsubi válasza dgyuri0123 (#93852) üzenetére


Zsubi
őstag

Focal Chorus 716 + van damme 268-504-000 hangfalkábellel.
1 napja hallgatom de idáig elég kiegyenlítettnek tűnik. :U :B Magasak rendbe vannak és elég mélyre is megy. De nyilván majd azért több idő kell hogy esetleg előjöjjenek a hibák.
Már csak a tápkábel és elosztó részt kell rendbe raknom mert az nem igazán minőségi :DDD
Meg akusztikai bemérés is érik már :K

[ Szerkesztve ]

(#93871) #92251648 válasza Dare2Live (#93832) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Aktív hangfal. Az erősítő csak egy adott hangfalhoz van megtervezve, hangolva. Jóval jobb végeredmény jellemzően sokkal olcsobban."

Én is aktívpárti vagyok, de ennyire azért nem szép a helyzet. Az aktív hangsugárzókat nem nevezném olcsó megoldásnak, az utankénti erősítés megdobja a költségeket, ellenben a kompakt kialakítás miatt spórolhatunk a kábelezésen. Félmillió Ft alatt tömegtermelés zajlik, a gyártók sok éven át sakkoznak ugyanazokkal a modulokkal több típusnál is, csak a szolgáltatások és a hangszóró/doboz méretek változnak, meg esetleg a keresztváltás paraméterei. A közép/felső kasztban már tényleg egyedi tervezés van, de a végerősítőkön nincs sok hangolni való, inkább az előfokozatban, váltóban, DSP-ben lehet variálni, de azok a modellek sok éven át piacon is maradnak, visszatermelik a tervezési költségeket. A Genelecnek vannak olyan aktív hangsugárzói (10xx család), amiket szinte változtatás nélkül gyártanak 2-3 évtizede.

(#93872) dgyuri0123 válasza Zsubi (#93870) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A jó öreg 504-es kábel.. :) Áráért rendben van különben, de picit azért fedett és "morgós" az a kábel.

Ha rendben találod a hangzási balanszot és elég a részlet is, akkor ne piszkáld. Bár, vannak jobb hf kábelek nála, de ha nem szeretnél váltani, akkor nem firtatom.

Alces elosztót próbáltad már? Én már nem tudnék élni nélküle... Szabó Zolitól esetleg kérj egyet meghallgatásra (Hivox AVX).

"csak a zene van"

(#93873) szazbolha válasza levenduli (#93854) üzenetére


szazbolha
addikt

A jelenség ismert (korábban írtam erről). A feltüntetett értékeket túlzónak tartom. Mi a forrásod?
Illetve mindezt felülírja az agy adaptív képessége.
Mondjuk 30-40 db-nyi különbséget már nem valószínű hogy jól kompenzál.... de az már majdnem süketség.
Én még jól hallom a 12-14Khz-et a 16Khz-et is érzékelem de jóval halkabban, ott már a fiam szól, hogy fáj neki.
.
Egyéb: egy fűl mosás (nem a házi, hanem amikor a dobhártyát tisztára mossák) csodákat tesz, szinte zavaróak lesznek a magas hangok, de 1-2 nap alatt adaptálódik az agy hozzá.

(#93874) dgyuri0123 válasza Dare2Live (#93868) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Klassz hogy van 1.3 milliós aktív dobozod, de ne ez legyen már a kizárólagosan járható út. Ráadásul mindenki bugyuta, ostoba, mert másképp gondolja.. Mindenesetre használd örömmel... ;)

"csak a zene van"

(#93875) bkercso válasza levenduli (#93854) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hihetetlennek tűnik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#93876) Zsubi válasza dgyuri0123 (#93872) üzenetére


Zsubi
őstag

Szeretnék majd kipróbálni jobb hf kábeleket ésszerű keretek között úgyhogy tanácsokat szívesen fogadok :R hajt a kíváncsiság hogy milyen tartalékok vannak :)
Igen számításba vettem az Alces-t is. Meg még a Supra elosztó jött szóba ami számomra megfizethető.

(#93877) szazbolha válasza Dare2Live (#93868) üzenetére


szazbolha
addikt

"az elektroncső a jó technika az 1% körüli torzításával?"
.
azta... ezen nekem is megakadt a szemem.

(#93878) levenduli válasza szazbolha (#93873) üzenetére


levenduli
tag

AVS-Forumon olvastam róla ha jól emlékszem.

(#93879) levenduli válasza levenduli (#93878) üzenetére


levenduli
tag

https://www.avsforum.com/forum/173-2-channel-audio/2439706-dac-quality-yamaha-stereo-amps-s301-501-701-a-4.html

[ Szerkesztve ]

(#93880) Mathiask válasza levenduli (#93854) üzenetére


Mathiask
senior tag

Akár igaz is lehet ez az ábra. Szerintem a zenehallgatásnál nem feltétlen az számít hogy egyenletes hangerősséget érezzünk a teljes frekvenciasávban. A zene, a zenei élmény azért összetett dolog és sok tanulás is közrejátszik, mire valaki megtalálja hogy tud jól zenét hallgatni. Az hogy frekvenciafüggően más a hangosságérzet és ez idővel változik nem jelenti azt hogy le kell mondani a zenehallgatásról, vagy a jó minőségű zenehallgatásról. Az hogy valaki mondjuk 30Hz-től 17kHz-ig hall nem biztos hogy tud zenét hallgatni. Kezdő hifisták szoktak úgy jellemezni rendszereket, hogy felbontják 3 tartományra(magas, közép, mély) a frekvenciasávot és e-szerint elemzik és döntik el, hogy jó-e az adott rendszer vagy nem. Szerintem ennél jóval több minden számít a rendszereknél is és a zenénél is.

(#93881) szazbolha válasza levenduli (#93879) üzenetére


szazbolha
addikt

Idézem az ábra linkelőjétől:
"no source provided but lets assume this chart makes sense"

(#93882) Frogged válasza levenduli (#93854) üzenetére


Frogged
aktív tag

Ez a grafikon lehet álltalánosságban igaz de azért nagy szorások vannak.
Idén a Volton bementünk 1 sátorban ahol zajszürős fejeseken lehetet hallást tesztelni.
Igaz még így is be hallatszott kicsit a külső zaj de én 35 évesen még 18KHZ-ig jó voltam így is.
3másik barátom akik 26-,30 és 31 évesek mind elvéreztek 16KHZ-znél és ők irodai munkások amíg én évekig dolgoztam zajos helyeken.
Vagy pl mind2 nagy muterom 80 éves egyikü töksüket a másiknak meg még mindig pengébb hallása van mint bárkinek a családban.

(#93883) levenduli válasza szazbolha (#93881) üzenetére


levenduli
tag

(#93884) levenduli válasza Mathiask (#93880) üzenetére


levenduli
tag

A zene, a zenei élmény azért összetett dolog és sok tanulás is közrejátszik, mire valaki megtalálja hogy tud jól zenét hallgatni.

Nagyon jó gondolat. :K

(#93885) szakibá... válasza levenduli (#93879) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nem lehet tudni, hogy ez az ábra honnan származik. Biztos vagyok benne, hogy nem igaz, szerencsére. A valódi statisztika szerint a 65 év feletti korosztályban három emberből egynek van valamilyen hallásvesztése. Ha ezek a görbék igazak volnának, akkor a középkorúaktól felfelé senki nem tudna még csak beszélgetni sem. Szerintem valaki talált egy olyan vizsgálati eredményt, amiben az audiológián mért görbéket összesítették olyan halláskárosult emberektől, akik hozzájuk fordultak, mert már betegek. Horowitz az utolsó koncertjét 84 évesen adta, ha a görbék igazak lennének, azt sem hallhatta volna, hogy zongora előtt ül. A legidősebb aktív magyar hangmérnök 77 éves, Koltai Lajos 70 éves angol hangmérnökkel dolgozott a Sorstalanságban, az összes 60 feletti zenész nem dolgozhatna, ha az ábra igaz volna.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#93886) bta1 válasza #01758976 (#93825) üzenetére


bta1
őstag

"Itt jegyezném meg, ha valamelyik fejhallgatós arcban lenne annyi kurázsi, hogy faragna egy Kondót a fejeséhez"

Ezen mégis mit kellene érteni? "Kondót faragni" szerintem kizárólag H. Kondo tudott, Illetve a mesteri címét megöröklő tanítvány, M. Shibazaki tud valami megtévesztésig hasonlót.

(#93887) Ear001 válasza Dare2Live (#93868) üzenetére


Ear001
addikt

Te milyen láncot halottál már elektroncsővel?

Az azért ugye megvan, hogy az elektroncső egy igen lineáris erősítő elem, nincs gyárilag beléjük kódolva az 1%-os torzítás, bármennyire is bizonygatod. :DD

(#93888) szakibá... válasza levenduli (#93883) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nem, itt a Fletcher-Munson görbék néven ismetté vált jelenségről van szó, vagyis a hangosság függvényében változó hangszín érzékelésről. Az idézett görbéknek semmi közük ehhez, hiába hasonlítanak kicsit.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#93889) levenduli válasza szakibá... (#93885) üzenetére


levenduli
tag

Beethoven mondjuk tudott dolgozni.

(#93890) levenduli válasza szakibá... (#93888) üzenetére


levenduli
tag

Értem , csak a Google kép alapú keresést használtam.

[ Szerkesztve ]

(#93891) Snoop-y válasza levenduli (#93889) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk megint mas suketen komponalni mert kotta alapjan "hallotta", hogy mit jatszik vagy meghallani ha Pop Emese hamisan kornyikal.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#93892) Snoop-y válasza szakibá... (#93885) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha nagyon erdekel nezek neked statisztikat (ilyen cegnel melozom)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#93893) bkercso válasza levenduli (#93890) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miről szól most ez diskurzus tulajdonképpen? :W

Az ábrád szerint egy 60 éves ember 1kHz-en század annyi hangeneriát érzékel, mint egy 20 éves. Ez teljes képtelenség. Apám 65 éves, de nem kell vele megemelnem a hangomat. Egy autó motorját is meghallgatja és megmondja, mi van vele.

Ismertem egy embert, akinek 3kHz fölött 65dB erősítéses hallkészüléke volt gyári munka miatt. Gyakorlatilag süket volt. A legtöbb ember azért hozzá képest félúton sincs.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#93894) John1994


John1994
csendes tag

Holnap hozzá a futár a Yamaha erősítőt és a Jamo S809 hangfalakat.
Rendeltem hozzá egy garnitúra 2.5-es hangfalkábelt, aranyozott véggel.
És ezzel megkezdem hifis pályafutásom. Hosszú lesz az út.

(#93895) Snoop-y válasza John1994 (#93894) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es miert kifejezetten HM hangfalakkal teszed ezt?

Isten hozott a topicban ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#93896) bta1 válasza #92251648 (#93821) üzenetére


bta1
őstag

1) "... ha nem azonos ütemben mozognának a membránok, hiszen ez esetben elhangolt, zeneileg hamis hangokat kapnánk."
2) "Ekkorát egy hangszóró sem tud hibázni, de egyéb paraméterükben persze eltérnek."

Bocs, de azt kell mondjam, egyik kijelentés sem volt helytálló :N

1) Az egyszerűség kedvéért térjünk vissza a kettő vagy többutas dobozokhoz. A frekiváltó szűrőinek futási ideje önmagában garantálja, hogy a keresztfreki tartományában eltérő futási idővel dolgoznak a hangszórók membránjai. Nem hangolódik el semmi, az eredő frekvenciaátvitelt viszont egyenletlenebbé teszi a futási idők szerint eltolt fázisú összegződés. Arról nem szeretnék vitát nyitni, hogy pusztán az időkülönbség okoz-e elkenést... szerintem igen.

2) Frekifüggően eltérő fázisú összegződés szűrő nélkül, egyutasban is létrejönne, hiszen a klf. hangszóróknak megvan a maga jellegzetes futásiidő- illetve fáziskarakterisztikája. Típusonként igencsak eltérőek szoktak lenni.... Line Array építésével kacérkodóknak nem árt külön figyelni, és nagyobb szórás esetén válogatni.

(#93897) bta1 válasza szakibá... (#93885) üzenetére


bta1
őstag

Honnan, hát az Internetről. A www-n minden megtalálható, ami igaz, de annak szöges ellentéte is. Továbbá a közte lévő összes árnyalat... :DDD

(#93898) #01758976 válasza bta1 (#93886) üzenetére


#01758976
törölt tag

Akkor tévúton vagy báttya, [így, parasztba] :)

(#93899) bta1 válasza #01758976 (#93898) üzenetére


bta1
őstag

:D Paraszt aggyal a faragást én az "erősítőreszelés" szinonímájának gondoltam, úgy tűnik, rosszul. Kábelt konfekcionálni nem valami nagy tudomány...

(#93900) xxxxxxxxx válasza bkercso (#93773) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Köszönöm megosztod tapasztalatod! Megrendeltem a Coaxot! Kíváncsi leszek. Kérdeznék még :B
Sok mai sztereo erősítőn van aktív mélynyomonak kimenet. Valahol nem értem miért :F De akár jó is lehet. Erről mi a gyakorlati vélemény? Eszközfüggő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.