Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93301) #01758976 válasza alphamooncam (#93299) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ennyit eddig is tudtam, de várom majd mit hallasz ki.

(#93302) Geza26 válasza #10726912 (#93300) üzenetére


Geza26
senior tag

Szia!

Az Onkyo 9110 + Monitor Audio Bronze 2 Angliából rendelve 180ezer Ft lenne.
Kb. ennyi a keret!
A használt is lehet megoldás!
Köszönöm!

Géza

(#93303) Qper192 válasza #10726912 (#93295) üzenetére


Qper192
újonc

Köszönöm szépen! Amúgy szerinted hangfalból kéne erősebb darab?

(#93304) Panthera válasza alphamooncam (#93294) üzenetére


Panthera
őstag

Mérés alapján vagy csak tesztre tetted a puffot a szekrény elé? Ez már a végleges helye?

(#93305) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!
Nemrég kértem és kaptam itt tanácsot(főként Tiger.huhhhh-tól)azzal kapcsolatban, hogyan tudnám hadra fogni fater régi Orion HS280-as hangfalait. A "rendszer" így néz ki jelenleg: ZishanZ3 AK4493--(ugreen)--Pioneer A203--(cat5e)--Orion HS280

Közben sajnos kiderült hogy mindkét hangfal magassugárzója(az egyik jobban, a másik kevésbé) beteg. Szerintetetek érdemes kicserélni a hangszórókat, átkábelezni(cat7), eseteg cserélni a hangváltót, vagy érdemesebb nézni valami értelmes hangfalpárt(ha van ilyen) kb plafon 25000 HUF környékén?

Leginkább rock zenét hallgatok, a mindent elnyomó dübörgésre nincs igényem és bulit sem rendezek így nem szempont hogy ordítson. Egy kis szobában asztalra lennének rakva a hangfalak.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#93306) szazbolha válasza ktommy91 (#93305) üzenetére


szazbolha
addikt

Mennyibe kerülne a magas sugárzók cseréje?
Oriont sőt tuningolt videotont is láttam 20K alatt amikor hangfalat kerestem. Hogy megéri? Nem tudom
40K-ért már találtam olyan hangfalat amely (nagyon) érezhetően jobb volt mint a magyar gyártásúak.

(#93307) salesman válasza ktommy91 (#93305) üzenetére


salesman
őstag

Én nem foglalkoznék az Orionokkal egy percet sem, add el alkatrészként. Valaki éppen mély sugárzót, közepet, vagy dobozt keres...
Én ezt ajánlanám, de körbe kell nézni. Azt sem tudjuk, merre laksz...
[link]

Türűűűdrááá!

(#93308) RetepNyaraB válasza ktommy91 (#93305) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha van kedved, barkácsolj rajta. Sok pénzt ne rakj bele. Az eredeti (nem Rumba melléknevű hs280) nem döngött, az jó rockra. Asztalon viszont, pláne, ha előtte ülsz, nagyon szar lesz. Meg kéne oldani állvány-szerűséget, leválasztva a padlóról.
Én nem gondolom, hogy a 8.2-es Wharfedale látványosan jobb lenne - pl az pufogni fog rock alatt, jó eséllyel.
De az egészet inkább érzelmi alapon érdemes kezelni...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#93309) Dorian válasza ktommy91 (#93305) üzenetére


Dorian
félisten

Én sem foglalkoznék ezekkel, 30-ért már lehet kapni viszonylag normális használt hangfalakat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#93310) salesman válasza RetepNyaraB (#93308) üzenetére


salesman
őstag

Evvel azután ki van segítve...

Türűűűdrááá!

(#93311) alphamooncam válasza Panthera (#93304) üzenetére


alphamooncam
őstag

Másodikra tettem oda, ahol most is van. Még vagy 11 szer áthelyeztem, mire visszatettem. Minden áthelyezés után mértem egyet.

Amroc akusztikai kalkulátora megmutatja, hogy kb. hova èrdemes elhelyezni. Ha kéred otthon küldök linket.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#93312) fehér_ember válasza salesman (#93310) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amúgy de.
Válasszon magának egy nagyobb arcust a jófogásról, azzal jobban jár.

(#93313) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Srácok bedobnám ezt csak így, érdekelne a véleményetek, nekem tetszik, lehet, hogy kipróbálom. Mit gondoltok erről: [link]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#93314) RetepNyaraB válasza salesman (#93310) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Szerintem ki van. Ha ért hozzá, megszereli a hangváltót, szerez mondjuk ingyen magassugárzókat és kicseréli őket, majd pedig NEM asztalon tartja a cuccot, akkor lesz egy egész elfogadható dobozpárja, amelyhez nyilván kötődik érzelmileg. És NEM, nem feltétlenül talál jobbat 40k alatt a használtpiacon, bár találhat. Egy régi iskolás zárt doboz nem fog dunnyogni, mint egy akármilyen konzumer basszreflexes "márka". Nem is lesz hájend, de asszem nem az a cél.
Amennyiben meg nincs kedve barkácsolni, valóban hagyhatja a francba.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#93315) ktommy91


ktommy91
addikt

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Szóval dönthetek érzelmi alapon és belerakok kb 10k-t(magassugárzó,kábel és kondi csere) vagy ~18k-t(magassugárzó,kábel és hangváltó csere) és a szebb időket(amikor még kevesebb volt a békés emberek ellen fordítható fegyver az űrben) jelképező dobozok fognak nekem zenélni. Vagy kicsit kintebb nyitom a bukszát (ráveszem még egy családtagomat, hogy csináljon magának monese kártyát) és veszek valami újabbat. Pl valami arcust-t jófogásról.

(#93314) RetepNyaraB: Hozzáértő ismerős vállalja a szerelést, így lehet hogy marad az első verzió, persze nézelődök majd az aprókon is.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#93316) salesman válasza RetepNyaraB (#93314) üzenetére


salesman
őstag

Tényleg nagyon nehéz így segíteni, hogy a semmilyen paramétert nem ismerünk (lakhely, szoba alaprajz, szoba berendezés, asztal méret stb.) Ha nincs más, csak az asztal, akkor ráteszi 3 tüskére a hangfalat, egy picit befordítja és máris jobb a helyzet.
Szerintem...

ktommy91:
Ha eladod 5 rugóért az Oriont, már nem is kell nyitni a bukszát.
Merre laksz?

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#93317) fehér_ember válasza fehér_ember (#93312) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én arra értettem hogy a Wharfit azt ne. Amúgy meg a dobozhangú orion-ra se költenék egy fillért se.
Mondjuk egy vhs mellé nosztalgikus hangulatot teremteni biztos jól jönne :D .

[ Szerkesztve ]

(#93318) salesman válasza fehér_ember (#93317) üzenetére


salesman
őstag

Elmegy, meghallgatja, dönt...
[link]

Türűűűdrááá!

(#93319) ktommy91 válasza salesman (#93316) üzenetére


ktommy91
addikt

Szentesen lakok, sajnos nincsenek olyan lehetőségeim, mint egy fővárosinak. Ritka a helyi hirdetés.

Nincs kerítés.

(#93320) salesman válasza ktommy91 (#93319) üzenetére


salesman
őstag

Köszi! Majd nézünk valami közelebbit!

Türűűűdrááá!

(#93321) #07400704 válasza ktommy91 (#93319) üzenetére


#07400704
törölt tag

Akkor mennyit is költenél max. hangdobozra?
Ha mondjuk használtan vennél.
Mert történetesen én elég közel lakom hozzád.

[ Szerkesztve ]

(#93322) fehér_ember válasza ktommy91 (#93319) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem kell helyi hirdetésnek lennie. Ha alapból nem vállal postázást akkor meg kell rá kérni, általában belemennek, nem olyan makacsok mint az ebay-en az angolok.
Én is pl. most várok egy egy régi rel szubot (csakis filmnézéshez). Hiába Szeged, simán küldi GLS-szel.

[ Szerkesztve ]

(#93323) szazbolha válasza ktommy91 (#93315) üzenetére


szazbolha
addikt

Én is tutira megszerelném, vagy megszereltetném.
Aztán nem hagyna nyugodni a dolog és hazavinnék valamit 30K környékén és ott akkor derülne ki, hogy ebben az olcsó kategóriában is van különbség, de a minimum az, hogy a két hangfal másként szólal meg.
És akkor lehet dönteni. Csak netes ajánlások és ár alapján nehéz.
Ha lenne időm, helyem és elég hobby pénzem már 10-20 hangfalam lenne itthon.
Szórakoztató végighallgatni, főleg ha van pár különböző "karakterű" erősítő kéznél.
.
Azt gondolom aki 30k-ért akarja az adott árszint legjobbját megkapni épp úgy tépelődik, mint aki 300K-ért vagy 3 millióért. Persze... el kell menni meghallgatni, de az erősítőd meg a szobád nem fogod magaddal cipelni, majdnem oroszrulett.

(#93324) ktommy91 válasza #07400704 (#93321) üzenetére


ktommy91
addikt

25k-nál többet nem szeretnék elkölteni erre. Onnan indult a dolog, hogy nem voltam biztos benne hogy az orion teljes felújítása, fejlesztése megérné-e.

(#93322) fehér_ember: Ezt tudom, de igaza van salesman-nek, hogy jobb lenne meghallgatni mielőtt megveszem.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#93325) Panthera válasza alphamooncam (#93311) üzenetére


Panthera
őstag

Előre is köszönöm a linket.
Nálam kb. semmi nincs a legjobb helyen, de nem dedikált szobánál ezzel együtt kell élni. A HM-hez használt szubok néha zavaróan tudnak berendezést rezgetni. (Külön használom őket.) Bár nemrég a kisebbnek találtam jobb helyett (nem a sarokban van), így javult a helyzet.

(#93326) #07400704 válasza ktommy91 (#93324) üzenetére


#07400704
törölt tag

Azért annyit megtennék, hogy átvinném hozzád Szentesre a dobozaimat, mert nagyon esélyes, hogy akárhogy felújítod az orionokat, közel sem fog úgy szólni, mint egy nívósabb hibátlan használt cucc, úgyhogy ha esetleg hallgatózni akarsz, akkor ne fogd vissza magad.
A szóban forgó doboz T+A Triton TR2.

[ Szerkesztve ]

(#93327) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok! Zöldfülű vagyok itt, rögtön a tárgyra térek:

A Logitech Z906 árából (70-80k) lehet-e jobb 5.1-et építeni használtan (HA-ra szűkíteném csak le a piacot). Minőségben legyen csak jobb, hangerőben egy 15k-s szett is elég nekem. Sok helyen olvastam, hogy a Z906-nak tompa a magasa (élőben sajnos nem tudtam még meghallgatni) és rettenetesen melegszik a sub hátulja.

Előre is köszi, remélem jó topikhoz fordultam! :R

[ Szerkesztve ]

(#93328) salesman válasza ktommy91 (#93324) üzenetére


salesman
őstag

Hallgass tapaizo kollégára. Egy ilyen esélyt kár lenne kihagyni.
Senkim és semmim tapaizo kolléga, nem is ismerem, de az önzetlen segítségért respect!
[link]

Türűűűdrááá!

(#93329) #07400704 válasza salesman (#93328) üzenetére


#07400704
törölt tag

Nos igen, pont ezek azok... ;)

(#93330) salesman válasza #07400704 (#93329) üzenetére


salesman
őstag

:B
Nem hallottam ezeket a hangfalakat, de a Heco-Canton féle vonal, amivel én meg vagyok elégedve.

ktommy:

Eladod az Orinokat százbolha kollágának egy tizesért, megveszed tapaizo kollága hangfalait házhozszállítva, 5 rúgóért veszel hangfalkábelt, tiszta win-win szitu! :C

Türűűűdrááá!

(#93331) #10726912 válasza FistXL (#93327) üzenetére


#10726912
törölt tag

A házimozi topicban érdeklődj.
tapaizo: :R
Qper192: Nem a hangfalból-hangdobozból kéne erősebb, semmiből nem kell erősebb, Jobb minőség kéne, s az erősitőt lenne érdemes cserélned, hogy ki tudd használni a dobozaid minőségét.
géza12: a Fyne Audio F301 nagyon jó választás lenne, nem térnék el attól a doboztól, ügyes választás lenne. Használtan olyan hangot 80 körül lehet kapni, vagy olyanabbat is, de kérdés, hogy egy friss jó hangot érdemes e lecserélni egy használt "jobbra", ami nem mindenben lesz jobb. Esetleg ezt a dobozt kéne keresned használtan, egy évesen hátha eladja valaki. Ha ehelyett keresnék valamit, akkor a Mission 752 vagy a 753 lenne, egy Camridge Audio XC60-al társitva, vagy a Mission Cyrus 3 is jó lenne hozzá. A Fyne Audio mellé kivárnék egy Roksanra, vagy egy Primare 22-re. De nem tudom, melyik tudna többet hozni a konyhára, a Missionok (nagyon jó dobozok), vagy az őszinte és ugyancsak jó F.A. F301.

[ Szerkesztve ]

(#93332) #07400704 válasza salesman (#93330) üzenetére


#07400704
törölt tag

Véleményem szerint erősen partiban van a Heco-Canton vonallal, természetesen kategóriájában, magam sem gondoltam, hogy mi kitud jönni ezekből a dobozokból, bőven túlmutatva a használt árán.

(#93333) Geza26 válasza #10726912 (#93331) üzenetére


Geza26
senior tag

Köszönöm a tanácsot, megnézem ezeket!

Polk Audio Signature S20 hangfalról mi a véleményed?

Géza

(#93334) #10726912 válasza Geza26 (#93333) üzenetére


#10726912
törölt tag

Jó doboz, de csak szórakoztató eszközként, nem hifis irányvonal. De szórakoztató eszköznek kiváló.

(#93335) fehér_ember válasza #07400704 (#93332) üzenetére


fehér_ember
addikt

Igen, azok is jobbféle dobozok; úgy látszik mégiscsak mákja van ktommy91-nek, remélem élni fog a lehetőséggel.

Amúgy meg tök jó, hogy tettél fel videót. :K
Pl. egy jó fejes rendszerrel is, már elég sokat le lehet szűrni ezek alapján is, a dobozok képességeiről. Remélem sokan követik a példád. Piszok nagy a youtube, de ennek ellenére egy csomó dobozról egyáltalán nincs felvétel. Pedig az lenne az ildomos ha minden féléből lenne bőven, különböző láncokon.

(#93336) Geza26 válasza #10726912 (#93334) üzenetére


Geza26
senior tag

Kicsit tudatlan vagyok, bocsánat! :)

Szórakoztatni fog ha Stinget vagy Iron Maident hallgatok akkor is? Vagy Ákost vagy Road-ot? Esetleg beverem a fejem és Mozartot szeretnék hallgatni? :)
Azt, hogy nem hifis irányvonal úgy értsem, hogy nincsenek benne finomságok?

:R

Géza

(#93337) ktommy91 válasza salesman (#93330) üzenetére


ktommy91
addikt

Fateré a hangfal, én azt nem adhatom el. Viszont rávehetem a monese kártyára és akkor meg is van az ára. De ez offos. Az viszont nem offos hogy szétnéztem jófogáson és van egy rakás jónak tűnő hangfal. T+A elektroakustik ML 100S, Atlanta CD180, JBL TLX 5000 MK2, Technics SB-CS95 Esetleg alzáról új Polk audio T15 26k-ért. El is vesztem a hatalmas kínálatban, úgyhogy még nézelődök egy darabig.

(#93326) tapaizo: Köszi a nagyvonalú ajánlatodat, átgondolom. Nehéz szülés nálam az ilyen dolgok vásárlása.

Nincs kerítés.

(#93338) salesman válasza #07400704 (#93332) üzenetére


salesman
őstag

Én is úgy értettem, hogy egyenértékű velük, a német vonal...

Türűűűdrááá!

(#93339) #07400704 válasza salesman (#93338) üzenetére


#07400704
törölt tag

Igen, értettem, csak kihagytam egy "is" szócskát a mondat elején :)

fehér_ember:
Köszönöm az elismerő szavakat!
Igazad van, sajnos kevés eszközről van fent jóminőségű felvétel, én is mikor keresek vagy nézelődöm teszem azt hangdoboz ügyben, az elsők közt nézek rá a YouTube-on, de elég szegényes a felhozatal olykor, mint pl. most is, hogy magam is keresek álló dobozt.

(#93340) salesman válasza ktommy91 (#93337) üzenetére


salesman
őstag

Azt tudjuk. A Pio sem volt egyszerű... ;]

Türűűűdrááá!

(#93341) #10726912 válasza Geza26 (#93336) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mindkét dobozban örömöd fogod lelni. A Fyne Audio is, és a Mission is ki fogja ezeket szolgálni. Ha kezdő hifista vagy, kevés tapasztalattal, talán a Mission jobban tetszene, nagy doboz(ok), nagyobb terhelhetőség, a hangolása miatt több mélyhangot kapnál vissza. (de lehet, hogy pont a kisdoboz maradna fölényben számodra, és a tapasztalt hifis szeretné a Missiont) A kisdobozos Fyne őszinte, nem akar nagy lenni, igy kevesebb a mélyhang, cserébe a többi tartományban tiszta marad, ami a kisdobozok között példa értékű az áráért. Személy szerint erősen igyekeznék mindkettőt meghallgatni, a Fyne Audiót megrendelheted neten, Missiont meg hátha találsz a közeledben, a Missonok nagyon népszerű és elismert, újként drága dobozok voltak, a tudásuk ma is figyelemre méltó.
Azt, hogy nem hifis irány, azt úgy kell érteni, hogy nem elég részletes a hangja, igen. Van egy adag magashangsúlyossága, mély hangok terén igyekszik nagydoboz lenni, mégha nem is loudnessesen, de emiatt nem tudnál komolyzenét hallgatni rajta, s az Iron Madien klasszikusai is kivánják, meghálálják, a jó hifit. Pl az iron maiden stevenson of steven son-t meghallgatnám a Missionok valamelyikén :)
Magam sem tudom...hallani akarnám mindkettőt, hogy dönthessek. Mindent össze vetve nem jársz rosszul egyikkel sem, de a Mission talán (mindent össze vetve) jobb választás lehet.

(#93342) szazbolha válasza fehér_ember (#93335) üzenetére


szazbolha
addikt

Bocs.. ezt most nem értem. Szarkazmussal írtad vagy komolyan?
.
Egy jutubos (hang)felvétel alapján lehet véleményt alkotni egy hangfalról? Hogy?

(#93343) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ha valaki azt gondolná hogy a hifishow az csak egy kiállítás, mint pl. a BNV volt annakidején, az azért téved. Valójában a zenehallgatásról szól, csak hát linkelt fotók meg promó videók nem igazán azt tükrözik, ezért el kell menni, részt kell venni rajta, hogy megtapasztaljuk.
Magamnak telefonnal rögzítettem pár nagyon rövid felvételt. Belinkelem őket, hátha valakinek megjön tőle a kedve és jövőre ellátogat a showra: [link]

(#93342) szazbolha
Nincs kedvem belemenni; ha akarod gondold poénnak vagy értelmezd kedved szerint amit odaírtam; de inkább te is rögzíts a rendszeredről pár röpke felvételt és dobd fel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#93344) szazbolha válasza fehér_ember (#93343) üzenetére


szazbolha
addikt

Jelenlegi gyér tudásommal nem látom értelmét.
De ha elmagyarázod, hogy egy jutubos felvétel alapján miként alkothatnak az emberek véleményt a saját rendszerünkön keresztül meghallgatva egy veszteséggel tömörített hanganyaggal egy másik hangfal tulajdonságairól, akkor azt előítélet nélkül próbálom majd megérteni.

(#93345) fehér_ember válasza szazbolha (#93344) üzenetére


fehér_ember
addikt

Simán ki lehet hallani hogy egy doboznak mennyire arányos a hangképe, miben erős, miben gyenge...
Természetesen vannak értékelhetetlen felvételek is, de azok inkább a szörnyű akusztikai környezet okán vagy azért mert megy még a szub is ...
Persze az az igazi ha olyan zenékkel vannak feltöltve amik sokrétűek hangszerelés szempontjából. Mert az persze kevés, ha valamin a gitár szépen szól, vagy ütős a tuc-tuc ...
De nem akarok jobban belefolyni, mert csak a vita lenne. Én magamnak már figyelembe vettem amikor az arcus ts15-ösöket vagy épp a dynaudiókat vetttem. De azóta már visszahallgattam olyan dobozokat is amiket ismertem, sőt a sajátjaimról is raktam fel és azokat is visszacsekkoltam a fejhallgatós rendszeremmel. Szóval szerintem működik, lehet képet alkotni hangdobozok képességeiről. Természetesen nem vitatkozom azokkal akik szerint ez abszurdum. Mindenki próbálja ki és döntse el maga.
Csak mint mondtam, sokszor az is gond, hogy egyáltalán nincs is mit csekkolni.

[ Szerkesztve ]

(#93346) fehér_ember válasza fehér_ember (#93345) üzenetére


fehér_ember
addikt

Folyt.:
Ja és ennek most semmi köze pl. a linkelt hifishows felvételekhez. Ott épp abból rögzítettem valamit ami akkor ment amikor odavetődtem és épp volt szabad rálátás.
Természetesen csak "nagyobb vonalakban" működik (nem a nüanszok szintjén), de arra sokszor pont elég hogy elkerüljük a nagy mellényúlásokat.

[ Szerkesztve ]

(#93347) szazbolha válasza fehér_ember (#93345) üzenetére


szazbolha
addikt

Tételezzük fel, hogy a jutubos felvételt egy hifi-nek nem minősíthető berendezéssel hallgatják meg, hogy lehet akkor a felvételen rögzített hangfal hifi tartományba eső tulajdonságait megítélni?
Én úgy gondoltam eddig, hogy egy jelátviteli rendszerben mindig a leggyengébb láncszem határozza meg a teljes átvitel minőségét vagy "rosszaságát".
.
Ha működne amit írsz , akkor elégséges lenne, ha a gyártók készítenének pár mintafelvételt a hangdobozaikról, azt feltennék a youtubra és a hifisták ezt meghallgatva a nappalijukból hoznák meg a döntést melyiket vegyék meg.
Nem lenne szükség közvetlen meghallgatásra.

(#93348) fehér_ember válasza szazbolha (#93347) üzenetére


fehér_ember
addikt

Sajnos amikor már a "nüanszokért fizetnél", akkor ez már tényleg nem lesz elég, mert ahhoz már komolyabb rögzítési és visszahallgatási technika szükségeltetne. És lehet egyik sem áll/t rendelkezésre. És most vége a mesének! ;] :D

(#93349) szazbolha válasza fehér_ember (#93348) üzenetére


szazbolha
addikt

Értem. Köszi, hogy elmagyaráztad.

(#93350) alphamooncam válasza Panthera (#93325) üzenetére


alphamooncam
őstag

[link]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.