Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94601) Eugene Roe válasza dgyuri0123 (#94550) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A netkábel és a rajta átfolyó tcp/ip protokoll azért egy kicsit más. Had ne mondjam, hogy egy spotify adatstream hány ezer km-t tesz meg (bár ezzel nem akarok olajat önteni a tűzre) :P

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#94602) zodo


zodo
nagyúr

Celestion F10 és F30 használtan mennyire lehet jó választás Harman HK 630 mellé 20-25nm nappaliba, elektronikus zenékhez?

(#94603) #10726912 válasza Eugene Roe (#94601) üzenetére


#10726912
törölt tag

Az áram az erősitőig mennyi utat tesz meg? Mégis használnak tápkábelt jó minőségűt, meg épitenek ösvényt a villanyórától...nem az erőműtől...ha nem tapasztalod meg egy kábel hatását egy rendszerben, akkor nem érdemes elméleti sikon lufit reszelgetni, hogy márpedig ez kamu, mert igy gondolom...ha érdemben akarsz erről nyilatkozni, győződj meg az állitásod helyességéről.

[ Szerkesztve ]

(#94604) #01758976 válasza Eugene Roe (#94601) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ez rendben, fogadjuk el, hisz világosabb a napnál. Ha viszont ha elkezded csak a házad hardver rendszerében vizsgálni ezt, miért lehet más a végeredmény? Mitől változhat ez meg, miért/mitől lehet más a hatás? Hogyan van ennek szerepe a kapott hangra? Mérni nem tudjuk, fogadjam el, hogy akkor ilyen nincs? De hát hallom, és bizonyítani is lehet, legalább annyira, mint azt, hogy nincs. Abban egész biztos vagyok, hogy szakirányú tudomány ezt megtudja magyarázni, biztos nem mágia a jelenség, de létezik. A filozófia halott (bocs kammerer) nem viszi előrébb már a világot, elég régóta.

Ezt így reggelre, apám.. :D

Kis magyar hifista, ahogy szórakozik, az alany, állítmány, tárgy körével. :D

[ Szerkesztve ]

(#94605) #98497792 válasza #10726912 (#94598) üzenetére


#98497792
törölt tag

Köszi, viszont ez nem lesz jó, mert pont azért adja el, mert túl kicsi a szoba hozza, ő 25 m2-es helyiséget ajánl. Viszont nekem csak 20 m2 -es a szobám.

Egyébként én is jobban kedvelem ezeket a klasszikus, "időálló" dizájnokat. Mint például a Fyne Audio hangfalait vagy a Tannoy, Audio Physic, esetleg a Sonus Faber külsőit.
Külsőre valahogy így néz ki számomra egy tökéletes hangfal: [link]

(#94606) #01758976 válasza #98497792 (#94605) üzenetére


#01758976
törölt tag

Tannoy is jó lehet xt6 vagy 8, de azoknak is kell hangerő a jó megszólaláshoz, tudjuk ezt már a Zu-ról is. Enigma 5 jó megoldás lehet.
Megszerezhető 4-500k körül, a tmp da/amp kb 400, kábelek 100k körül, nagy baj viszont a forrás hiány. Lenne egy igazán jól szóló sztereó, de nem futná ki magát.

(#94607) #10726912 válasza #98497792 (#94605) üzenetére


#10726912
törölt tag

Amit ajánlottam, az hangilag megfelel(het) mind mozis, mind zenei célokra, magas minőség, kellő tartalékokkal mozihoz is, és részletességgel a zenéhez. A m2...nézz kicsit körül az Ethos Audio oldalán, milyen dobozokat használnak mekkora helyeken. A ZU doboz csak háttér lehetne azok mellett, valamit mondania kell, hogy miért adja el, nem mondhatja, hogy nem tudja kihasználni, és sajnálja a benne lévő pénzt, vagy a meglévő rendszerével jobbnak hallott mást, el akarja adni...ez csak egy sablon szöveg. A Zu doboz (a szinétől eltekintve, az izlés kérdése) pont klasszikus, amit linkeltél, az a modernebb stilus. Értem, hogy nem tetszik, csak az érveidre reagáltam. :)
zodo: Ha a kettő közül választanál, akkor az F30, jó lehet az erősitődhöz, főleg, hogy jó áron veheted használtan, de azért minimum CAT7 kábellel ki kell szolgálni (inkább jobbal) s ezt dobozon belül is értendő, mert ezen az áron ott sprórolnak, ahol csak tudnak.

(#94608) #98497792 válasza #10726912 (#94607) üzenetére


#98497792
törölt tag

Értem, bár én szeretem betartani ezeket a szabályokat, a különféle ajánlásokat.
Azt hiszem a Focal hangfalakhoz is leírja a gyártó, hogy hány m2-re ajánlja.
Úgyhogy most rájöttem, hogy egy Focal Aria 936 sem lenne jó, mert 25 m2-re ajánlott inkább és 2 méteres hallgatói távolság szükséges hozzá (az teljesülne).

Köszönöm a segítségeteket, ezek alapján már tudok dönteni, jövőhéten elmegyek meghallgatni a kiszemelt hangfalakat, aztán az alapján döntök.

(#94609) fehér_ember válasza Kiskokó (#94563) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hallgatok többfélét; ami jobban szól, azzal mindent jobb hallgatni. :K

(#94610) fehér_ember válasza #98497792 (#94560) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én a helyedben mindenképp elmennék meghallgatni a Phonar Veritas P8 Next-et.
A hifishown ugyan a P9-et hallottam, nad-ok mögé kötve; de azok nagyon jók voltak :K .
Persze a P9 bőven kívül esik a kereteden, de ha az akciós P8 nem sokban marad el tőle, akkor már jobban megéri mint a szóbakerült focal; szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#94611) #98497792 válasza fehér_ember (#94610) üzenetére


#98497792
törölt tag

Köszi, ez a demó egyébként az egyik legjobb amit hallottam.

Christian McBride - Gettin' To It albumáról van. Lejátszottam már az én Dali Spektor 6-os hangfalamon, tátva maradt a szám.

(#94612) dgyuri0123 válasza #10726912 (#94598) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jó doboz lehet, csak picit drága és nem új. Egyébként jogos amit írtál. :)

300e-ből kéne kihoznia hálózatos lejátszó és/vagy dac + erősítő kombót, ami minimum pertuban van ezzel a dobozzal. Hááát, nem tudom. Eléggé félrebillen a mérleg nyelve így. Nem azt mondom, hogy nem ajánlottál jót, de nem nagyon figyeltél arra, mennyi a keret. És, ha nem lesz szinergia doboz és elektronika között, a fenébe fogja kívánni az egészet...szerintem.

"csak a zene van"

(#94613) #10726912 válasza dgyuri0123 (#94612) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem most kezdték árulni azt a dobozt, simán alkudni kell, pofátlannak tűnően sokat, mert nem új és túlárazott. De ha "csak" 100-at tud lealkudni, máris más lenne az összkép. Távolról sem kötelező érvényű darab, akad jobb is ennyiért, csak egy javaslat :)
Amúgy meg haggyá, be vagyok sózva a LiquiPad tappancsok miatt, ha nem vállnak be, a s.ggemen lesznek szilikon betétnek... ;]

[ Szerkesztve ]

(#94614) #98497792 válasza #10726912 (#94613) üzenetére


#98497792
törölt tag

Sosem alkudom!
Ennek köszönhetően múltkor a 150 ezer forintos laptopot odaadták nekem 130-ért, mert én voltam az egyetlen, aki nem alkudott.
Amikor ezt a Dali-t vettem, akkor ebből is engedtek egy 10-est, mert nem alkudtam, sőt le is szállították, és a szállítást sem kellet kifizetnem.

[ Szerkesztve ]

(#94615) zodo válasza #10726912 (#94607) üzenetére


zodo
nagyúr

Olvastam hogy a F10 kissé mély hiányos míg F30 már van mély de veszít a részletekből.
CAT7 kábel mit tesz hozzá a hanghoz?

Egyéb hang doboz tipp is jöhet max. 50k határ mentén, Celestion-ról csak itt olvastam a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#94616) fehér_ember válasza #98497792 (#94611) üzenetére


fehér_ember
addikt

A P9 Next-et viszont ne füleld meg, hacsak nincs még tartalék a bankszámládon :D

(#94617) #98497792 válasza fehér_ember (#94616) üzenetére


#98497792
törölt tag

Pedig az jó lenne, azt írják hogy 16-20 m2-es helyiségbe ajánlott.

Egyébként ha nektek bármennyi pénzetek lenne, akkor milyen rendszeretek lenne otthon? Hol húznátok meg a határt pénzben?

[ Szerkesztve ]

(#94618) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#94616) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Miért, P8-ra van kerete? Ja, hogy a teljes összeg, de hol a többi komponens? :) Vagy csak én vagyon ennyire "negatív"?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#94619) AMDFan válasza #98497792 (#94617) üzenetére


AMDFan
addikt

Egy jó rendszer ott kezdődik, hogy van egy dedikált zenehallgató/mozi szobád ;)
Ez jelenti a legnagyobb költséget, utána pedig kb. ízlés kérdése.

Amiből számomra a leginkább tetsző hangot hallottam eddig (nem hangminőségi sorrendben) az a Focal Grande Utopia, Harbeth 40.2, ATC SCM 50, Genelec 1038

De megette a fene ezeket is ha berakod egy rossz akusztikába.

(#94620) Mathiask válasza #01758976 (#94587) üzenetére


Mathiask
senior tag

De ahogy nézem nincs USB A-B kábel akcióban, csak micro usb. Kéne nekem is normális USB kábel, de ami most kb mindenhol akciós volt Audioquest nem volt szimpatikus.

Stúdiós témához: Amit én eddig hallottam Genelec-et az tök jó volt szerintem hifi célra is, sőt.

(#94621) Mathiask válasza Lite (#94586) üzenetére


Mathiask
senior tag

Milyen QED-ed van most?

(#94622) Mathiask válasza #10726912 (#94603) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Az áram az erősitőig mennyi utat tesz meg? Mégis használnak tápkábelt jó minőségűt, meg épitenek ösvényt a villanyórától...nem az erőműtől..."
Hát ja. Elég abszurd. :)

(#94623) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#94618) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért 250-ből kap pl. NAD erősítőt még újonnan is.
Ha muszáj volna új komponensekből építkezni én arányaiban inkább a hangdobozra áldoznám a javát.
Bár tény, hogy nem szokásom újonnan vásárolni. :)

(#94617) Valentin411
Én tuti nem tudnék megállni :D : (#93266)
De minimum valami Focal Utopia.
Amúgy az utolsó hifishown hallottaknál maradva a P9-en kívül nagyon jó volt még a Focal Scala Evo is: 1; 2
Vagy elmúlt évekből tetszett pl.: Heco Concerto Grosso; Harbeth Super HL5; Audio Note AZ Three; Focal Sopra; Taylor Acoustic Concert 300; ...stb.
És hát a Dynaudiok is elég közel állnak a szívemhez de Proac is jó ...stb. + egy rengeteg dobozt még életemben nem hallottam és a nagyon régiek közt is vannak igen jók.

[ Szerkesztve ]

(#94624) #10726912 válasza zodo (#94615) üzenetére


#10726912
törölt tag

Azért irtam, amit: a közép tartományban javit rengeteget és emellett sok részletességet vissza ad a gyári kábeléhez képest. A kis doboz nagyon szépen teszi a dolgát, de igen, mélyhangok terén már mérete miatt is lehet hiányosság (általában igaz a kis dobozokra kivétel a kivétel). Az F30-at veheted, remek ár-értékű darab, a részletességgel sem lesz bajod, csak törődnöd kell a kábelezéssel egy kicsit (pár óra munka), bár ez jóval magasabb ársávban is igaz, csak vélhetően a magasabb ársávban lévő dobozoknál nem olyan csapnivaló minőségű a kábelezés, mint az alacsonyabb árszinten (itt is van kivétel, mert pl a Canton GLE 490.2 lehetett volna kinai tucat doboz is kábelezést tekintve, saját tapasztalat).
Főként álló dobozként ennyiért nem nagyon találsz jobbat, ha teheted, hallgasd meg.
Mathiask: Igen, felkettébb bosszantó, hogy 120-at költöttem tápkábelekre és hallható a különbség...ha nem hallanám, akkor eladhattam volna, maradt volna a Lapölflex, mennyi mindenre lehetett volna költeni :)) De hát a hifi ilyen...lesz.rja a csóróságot, nem fog csak azért jobban szólni, hogy ne kelljen rá költeni :U

[ Szerkesztve ]

(#94625) #98497792 válasza dgyuri0123 (#94618) üzenetére


#98497792
törölt tag

Van keretem természetesen többre is, csak úgy gondoltam hogy első körben nem szeretnék ennél többet belefektetni most (egyébként karácsonyra tervezem megvenni). Azt majd jövőre vagy pár év használat után, amikor már tényleg "meguntam" a hangját, de nem hinném hogy ez előfog fordulni, mert jelenleg a Dali Spektor 6-tal is elégedett vagyok, pedig az tényleg belépő kategória.

Nem szeretem a külön dedikált szobát, így nem is tervezem annak építését.
Szeretem ha a nappaliban van a rendszer, ahol megvan oldva (már mint amennyire lehetséges) az akusztikai kezelés.

Én azért nem mennék el a Focal Utopia kategóriájáig (ugye ehhez már a Naim Statement ajánlott), hanem megelégednék két Sonus Faber Amati Tradition hangfallal, hozzá McIntosh csöves előerősítő, csöves monoblokkok, hálózati audiolejátszó, és kész.

(#94626) Tlalok


Tlalok
csendes tag

Sziasztok! Erősítő vásárlás kapcsán szeretnék tanácsot kérni, olvasok folyamatosan, de elvesztem az információk tengerében :) .

Cél: hobbi zenehallgatáshoz (smooth jazz, modernebb elektronikus zene, rock/metál nem) és alkalmankénti filmezéshez megfelelő sztereó erősítő.

Forrás: Pc (Spotify, Flac, mp3), Chromecast audio (spotify), FM rádió (Jazzy)
Hangsugárzó: Polk T50, VT Preludium (háttérsugárzóként filmhez)
Kívánt cél: nyílt hangkartakterű, közepet inkább előtérbe helyező, kiegyenlített hangkép (ne kukorékoljon azért), nem kellenek falrengető basszusok. Vokál, pengetős és vonós hangszerek, zongora megfelelő visszaadása. (Zenék pl.: Scott Bradlee's Postmodern Jukebox -Africa, Alison Krauss – Paper Aeroplane, Imany -slow down, Paul Swartz – Ascension, Caro Emerald, de pl. Rat city - Kind of love is)
Szoba: 20 m2

Szükség lenne 4 hangsugárzó kiemenetre (film), legalább 1 optikai bemenetre (chromecast) és az FM rádió miatt nem baj, ha receiver.
Használt is játszik, max. 100-150k-ig gondolkodom.

Következetlenül (mivel az összes kívánalom kevés esetben teljesül), de az alábbi irányban gondolkodtam:

Marantz pm6005, 6006
Onkyo TX-8150
Vincent sv-123
Yamaha R-N, R-S szériák
CA SR 10, 20
BC EX-202,2

A másik kérdés, hogy a meglévő Polk T50-hez képest, egy MA Bronze 6 előre, vagy oldalralépés lenne-e nagyvonalakban? BF keretében 190k lenne az MA. Ebben az árban milyen alternatívák jöhetnek szóba a fent említett nyíltabb hangképhez (használt is lehet)?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

"A tudás legnagyobb ellensége nem a tudatlanság, hanem a tudás illúziója" S.H.

(#94627) fehér_ember válasza Tlalok (#94626) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért ha film is játszik, szerintem régebbi magasabb kategóriás házimozi vasakat is nézhetsz.
Tudom hogy ez itt off; de amúgy én is hm erősítővel hifizek, és megállják a helyüket; igaz összehasonlításnak "csak" Yamaha AX-1070, Arcam diva A75 plus, Technics SU-3500 volt.

(#94628) Tlalok válasza fehér_ember (#94627) üzenetére


Tlalok
csendes tag

Köszönöm, de nem hangsúlyos a film része. Sorozathoz jellemzően nem is kapcsolok erősítőt, filmet pedig heti 1-2 alkalommal nézünk max, ilyenkor nem rossz, ha több irányból jön a hang :)

"A tudás legnagyobb ellensége nem a tudatlanság, hanem a tudás illúziója" S.H.

(#94629) fehér_ember válasza Tlalok (#94628) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ok, de ha már egyszer megvan a film térhatású hangzása, akkor én úgy volnák vele hogy ne ugyanazaz jöjjön már hátulról is ami elölről. De amúgy bejefeztem :), ez tényleg nem az a topik.

[ Szerkesztve ]

(#94630) fehér_ember válasza Tlalok (#94628) üzenetére


fehér_ember
addikt

Még eszembe jutott valami valami, amit a hifisták talán könnyebben lenyelnek mint pl. egy tipikus AVR-t. Arcam Solo Movie 95k.

Más:
Amúgy pont valamelyik nap beszélgettünk egyik munkatársammal a modern hálózatos sztereó vasakról és azt mondta vagy másfél éve vett egy onkyot 200k-ért. Nagyon tetszett neki a hálózatos része meg hogy BT-ról is tud rá zenét küldeni ...stb. De egy kis idő után úgy gondolta visszateszi a régi Orion-ját mert nem érezte hogy a kapott hang jobb volna. Visszatette és továbbra is azt használja, az onkyo-t meg eladta 95k-ért. Pedig nem is hifista.

[ Szerkesztve ]

(#94631) zodo válasza #10726912 (#94624) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen!
Ismét a majdnem sógornak kell aki lehet elkapkodta az erősítő vásárlást mert elsőre megvette a HK 630-at.
NAD 3020i meg AA osztályos Pio is amit meghallgathatott volna.
Nekem is HK 630 van JBL L20T dobozokkal, Gotham Audio SPK 2x1.5mm kábelekkel.
Kb. 9 éve vettem és akkor ment avx-en a CAT kábelek fonógátasa de nem folytam bele a témába.

(#94632) Ear001 válasza zodo (#94615) üzenetére


Ear001
addikt

"CAT7 kábel mit tesz hozzá a hanghoz?"

Hát olyan nincs igazán, hogy Cat 7 kábel, mert kismillió gyártó van és még a drótok kivitelezése sem egységes. Amúgy a legtöbb esetben kiürülő hangot, ami a tisztaság, részletesség látszatát tudja kelteni sok rendszeren, meg nálam legtöbbször azt, hogy inkább nincs is kedvem zenét hallgatni. Persze egy vacak sodrott kábel után ez még akár jónak is tűnhet.

(#94633) #10726912 válasza zodo (#94631) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem nagyon kell fonni, egy pólusnak egy bontatlan szál kell mind a 8 érrel, ez a legegyszerűbb, de megbizhatóan jó módszer. Lehet jobb kábellel tervezni, számolni, ez egy pénztelen, minimum szint, a pénzes legalább az AudioQuest Type4, vagy attól inkább jobb.

(#94634) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#94630) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"vett egy onkyot 200k-ért. Nagyon tetszett neki a hálózatos része meg hogy BT-ról is tud rá zenét küldeni ...stb. De egy kis idő után úgy gondolta visszateszi a régi Orion-ját mert nem érezte hogy a kapott hang jobb volna. Visszatette és továbbra is azt használja, az onkyo-t meg eladta 95k-ért. "

De ha ezt én mondom... :)

P8-hoz pedig sehogy nem illik egy NAD 256/356. Ennyire ne menjünk le kutyába. Jó vas a 356 is persze, de erős túlzás egy 1 milliós dobozzal összeházasítani. Mondtam már korábban is, hogy suba subával... ;) de csak szerintem. P8-hoz minimum Vincent SV237, vagy egy Primare I15 Prisma.

"csak a zene van"

(#94635) zodo válasza Ear001 (#94632) üzenetére


zodo
nagyúr

Ezt most nagyon lesújtó véleménynek találom pedig sokan oda meg vissza voltak vagy csak hype volt, nem tudom mert sosem próbáltam.
Anno fapaci-tól vettem olcsóbb (anno 12k) kábelt mert előtte a villamossági bolti réz volt.
Nekem mondjuk megfelel ez a csomag, laptopról néha hallgatóm.

2x3m hangfal kábel mi javasolt az alsó kategóriából?

(#94636) Tlalok


Tlalok
csendes tag

A hálózatos erősítők problémája - szerintem -, gyorsan túllép rajtuk az idő. Pl. az Onkyo Tx-8050 esetében ha jól, tudom már nem támogatott a Spotify, pedig az sem ősküvület.

"A tudás legnagyobb ellensége nem a tudatlanság, hanem a tudás illúziója" S.H.

(#94637) zodo válasza #10726912 (#94633) üzenetére


zodo
nagyúr

"egy pólusnak egy bontatlan szál kell mind a 8 érrel"
Bontatlan szálat nem értem szóval hogy képzeljem?

(#94638) szazbolha válasza Ear001 (#94632) üzenetére


szazbolha
addikt

És a CAT5? Azzal mi a helyzet? Az is "kiürülő hangot" produkál?

(#94639) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Zenélés közben beálltak a fények :DDD Bocs ha off

(Salesman, ha szemfüles vagy láthatod hogy nincs bajom a kékkel :P )
Ja meg Bkercso látod, hogy nálam tényleg kéne takarítani! :B


[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#94640) szazbolha válasza zodo (#94637) üzenetére


szazbolha
addikt

Mind a 8 szálat csupaszolod kb. 15mm hosszan és aztán párosával (megint és megint párosával) összesodrod , így lesz belőle egyetlen köteg , ízlés szerint "cinezed" vagy csak úgy hagyod. Azaz egy db 8 eres kábel lesz a piros oldal egy másik meg a fekete. Aztán vagy harisnyával vagy zsugorcsővel összefogatod a két 8 eres kábelt.

(#94641) fehér_ember válasza #98497792 (#94617) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért ha mennél meghallgatni Phonart vigyél magaddal saját jól ismert zenéket és a modernebb műfajokat se hagyd ki, mert ugyan idén nagyon tetszett a produkciója a P9-nek, de tavaly a P10-esé viszont nem. Igaz, az már lehet nagyon-nagy volt abba a kis helyiségbe. De akkor is gáz volt, hogy nem hangszeres zenéken pl. nagyon bazári-reflexes mélyhangjai voltak. A P9-esen meg csak hangszeres zenéket hallottam idén. Szóval csak körültekintően.

Amúgy ha mégse zárkóznál el a használt piactól, nézhetsz valami izmosabb Primare-t és hozzá Dynaudio-t is.
Amúgy előfordult már megfizethetőbb áron utopia; és bár már nem vagyok különösebben tannoy párti, de azért egy ilyesmi ha felbukkan, nem hagyható figyelmen kívül :) .
hifishark-on szoktak lenni környező országokban is hirdetések (vagy kicsit távolabb :) ) ; érdemes szétnézni ott is, ha van valami ami nagyon érdekelne.

(#94642) zodo válasza szazbolha (#94640) üzenetére


zodo
nagyúr

Aha akkor nem elegendő 2x3 méter azaz oldalanként 4-4 ér?

(#94643) #98497792 válasza fehér_ember (#94641) üzenetére


#98497792
törölt tag

Oké, köszönöm a tanácsokat.

Ez már High End kategória, én most a felső kategóriát céloztam meg.

Ezt az Utopia-t és a Tannoy-t is láttam már, nem kell bemutatni.

(#94644) Tlalok válasza Kiskokó (#94639) üzenetére


Tlalok
csendes tag

Szia! A Vincent karakateréről - akár privátban - tudsz írni pár sort? Fent van a radaron :). Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"A tudás legnagyobb ellensége nem a tudatlanság, hanem a tudás illúziója" S.H.

(#94645) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Hm erősítőről váltanék sztereóra. Cambridge 650R volt a hm. erősítő és Focal 816V a hangfalpár. A frontok maradnak és ehhez kérnék segítséget erősítő választásban. Az összeg kb. 100-180k között,használt is lehet. A szoba mérete kb. 25-30négyzetméter. Szeretem a rockosabb zenéket, de a dallamos zenék is jöhetnek. Mozi is lenne persze.

[ Szerkesztve ]

(#94646) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Zu kábelek eladók AVX-en, akit érdekel. Én venném is a Mission IC-t de most épp nincs egy vasam sem... :O

"csak a zene van"

(#94647) salesman válasza Kiskokó (#94639) üzenetére


salesman
őstag

Kék a szeme, arca csupaderű...;]

Türűűűdrááá!

(#94648) fehér_ember válasza daniel2121 (#94645) üzenetére


fehér_ember
addikt

Denon PMA-1500RII (100k)

(#94646) dgyuri0123
Nem happoljuk el :)

[ Szerkesztve ]

(#94649) Kiskokó válasza Tlalok (#94644) üzenetére


Kiskokó
veterán

Sajnos velem nem mész sokra, lévén kezdő Hifisként.
Röviden tömören. Első komolyabb hangrendszerem ez SV-123 + Monitor Audio Rx8. 2 éve vettem használtan.

Én nagyon szeretem szerintem sokáig meg lesz ettől többre nem vágyom. Vannak belépő kábelek de semmi luxus :D
Szeretem a hangját, szerintem nem színezős hangja van az Vincentnek, úgymond naturálisnak mondanám (ha jó szó ez ide :DDD).
Ebben a kicsikében is van erő pedig csak 2x130W.
Keress nyugodtan privátban.

Salesman :
"Hosszúú fekete haaaj ":DDD ha már énekelgetünk

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#94650) #10726912 válasza Kiskokó (#94649) üzenetére


#10726912
törölt tag

A 2*70 wattos Magnum végfokom talán harmadáig tudtam kihasználni, s akkor már erősen aggódtam a szomszédok estleges rosszallása miatt, s van benne olyan erő, dinamika, ami miatt tisztelettel tekintek rá.. a 2*130 (gondolom nem péjempéó ) bőven sok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.