Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93751) Kiskokó válasza fehér_ember (#93741) üzenetére


Kiskokó
veterán

Gondolom ez nekem jött
Dobj már egy privátot kérlek ezzel a Rel Suboddal kapcsolatban
Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#93752) Lite válasza dgyuri0123 (#93745) üzenetére


Lite
őstag

Quadral Platinum M30. Csak azért kérdezem, mert jó áron hozzá tudnék jutni mindegyikhez.

Ami még nagy álmom lenne, az Advance Acoustic Paris sorozatból egy Px1+Bx1 kombó, de mintha itt azt nem ismernék, vagy legalábbis nagyon ritka játékos...

Egyébként egy Audiolab tényleg ér 2x annyit mint egy Nad 356?

(#93753) J.Cs.


J.Cs.
tag

Sziasztok. Egy gyors kérdésem lenne. Jó pár éve porosodik apám régi magnója és két nagy hangfala. A magnót elvitte egy gyűjtő. A kérdésem az lenne, hogy érdemes a hangfalakkal foglalkozni? Esetleg egy erősítőt keresni hozza? Valaki aki ért hozzá talán ránézésre megmondja, hogy dobjam ki, vagy próbáljam meg életre kelteni. Csatoltam pár képet. Előre is köszi!


(#93754) szazbolha válasza J.Cs. (#93753) üzenetére


szazbolha
addikt

Semmivel nem tudod meghallgatni?
Ha nem, akkor adhatok kölcsön egy Rotel erősítőt. (ha viszed-hozod)
.
Lehet kölcsönzőt kéne nyitni ilyen alig hifi cuccokból.
1 hétre 3K-ért nekem jól jött volna.... Kaució 25K
.
Én most DAC-ot kölcsönöznék. 10K-ért és 100K kaucióval.
Meg kéne tudjam, hogy a yamaha dac mennyire rossz.

(#93755) J.Cs. válasza szazbolha (#93754) üzenetére


J.Cs.
tag

Hétfőre szomszéd ígért egy erősítőt, azzal meghallgatom. Ha tetszik akkor neki állok kicsit restaurálni mert itt ott kopott, s megtartom. Csak gondoltam valaki ránézésre tud valami véleményt mondani.

(#93756) dgyuri0123 válasza Lite (#93752) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Platinum M30 hangja nem nagyon tetszik. Túl darabos/nyomulós nekem...bocsánat.. :R

Audiolab inkább akusztikusnál domborítana jobban. M30 mellé sem biztos, hogy a legjobb választás lenne.

2x annyit nem ér mint a 356, de ez ízlés/elvárás kérdése is.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#93757) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Jó kis "dobozka" valakinek?

"csak a zene van"

(#93758) #46129152 válasza Kiskokó (#93740) üzenetére


#46129152
törölt tag

Én sem azt mondtam,hogy rossz a MiniX, csak hogy a Hangfal az nem rossz mélyileg!!! :-)

(#93759) dgyuri0123 válasza Lite (#93752) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Előbb elfelejtettem mondani... volt nálam Advance Acoustic Paris sorozatból DX1.
Nem rossz hangú dac, de a sajátom (Pro Ject RS Dac) jobban tetszik. Plusz bugos kicsit és nem biztattak hogy javítják valaha is.

"csak a zene van"

(#93760) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

115e-ért jó kis QA 2050i valakinek ?

"csak a zene van"

(#93761) DonThomasino válasza dgyuri0123 (#93760) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nepper lettél? :P

A képen látható magaszárú barna cipő jár hozzá?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#93762) dgyuri0123 válasza DonThomasino (#93761) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Böngészgettem és ráakadtam pár (szerintem) jó vételre, ennyi. Csak a jó szívem vezérelt... :) Semmi közöm az eladókhoz.

Na, akkor még egy a végére és befejeztem a nepperkedést... NAD 356+dac 140-ért. :)

"csak a zene van"

(#93763) szazbolha válasza dgyuri0123 (#93762) üzenetére


szazbolha
addikt

Széles sávú hangfalépítő fórumot nem tudsz véletlenül? Kerestem az AVX-en, de béna vagyok, nem találok ilyesmit. Valami egyszerű darabot összebarkácsolnák.... vagy csak meghallgatnék.

(#93764) korpicschess válasza dgyuri0123 (#93757) üzenetére


korpicschess
veterán

Fú de csúnya szegényke. :DDD

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#93765) #01758976


#01758976
törölt tag

Azoknak kik, mindèg viszloyognak az egybe dologktól, avagy álá power node2 I. A rendszerem nagy renováción esik át, hangsúlyoztttan èrtő kezek által. Most járok kb. a powernode 2I áránál, tehát 300k körül. Tegnap volt a napja mikor meghaladtuk a bluesound dac kèpessègeit. Itt járunk most, de lesz mèg tovább. Amit újra kinyilitkoztatok az eddigi tapasztalatokból: lehetetlen elèrni ennyi pènzből jobbat különálló rèszeknèl, szinte bárkinek. Sokszoros áron sem, tapasztalatnak főleg. Majd ha vègzünk bőlère éresztek itt egy hsz-t, oszt lesz, ami lesz.

(#93766) dgyuri0123 válasza korpicschess (#93764) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egy ML ronda? :) Igaz ami igaz, szokni kell, de a panelsugárzók ilyenek vagy hasonlóak. A hangja viszont kárpótol sok mindenért..

(#93763) szazbolha : Sajna nem tudok...

"csak a zene van"

(#93767) Lite válasza dgyuri0123 (#93759) üzenetére


Lite
őstag

Sajnos az erősítőm kimúlt, most csak azt szeretném/tudom cserélni. És mindkét erősítőből van használtan jó állapotban, jó áron.
Az Advance csak azért jött szóba, mert szép és a végfokon a depréz mutatók régi vágyam. Most meg tudnám indokolni, miért adok ki 500k-t. De használtra nem vagyok hajlandó ennyit áldozni.

Viszont abból kiindulva, amit írtál: mik a típushibák az Audiolab-nál és a Nad -nál?

Illetve: mi a vélemény a digitális Nad-okról? C368,c388 ?

(#93768) bkercso válasza szazbolha (#93763) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az engem is érdekelne.
Addig is: én ilyet dobtam össze magamnak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#93769) alphamooncam válasza #01758976 (#93765) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szólj ha kész lesz !

Meghallgatnám, ha nem laksz túl messze ( Bp+15km ) !

Még a Lovagod van?!

Lehet vinném a cuccom összehallgatni, tényleg olyan jó-e a Bluesound (NAD) egybecucc.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#93770) dgyuri0123 válasza Lite (#93767) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Audiolab-nál és NAD-nál is előfordulhatnak gyári hibák. Kicsik és nagyobbak egyaránt. Ha kipróbálod a helyszínen, ne 5 percet hallgasd, ha egy mód van rá. Olyanokra is kell figyelni, hogy pl az RAC aljzatok stabilan álljanak és a külső (aranyozott?) borítás ne csússzon le az aljzatról. Nem eggyel találkoztam, ahol szétestek a foglalatok. Triviális hiba, de jellemzően hideg sajtolással rögzítik és azt utólag nem lehet forrasztani, vagy cserélni egykönnyen, csak ha az alaplapba újraforrasztanak egy komplett RCA aljzatot.

A digitális vonalukat még nem ismerem.

500e-et nem adnék AA párosért. Inkább Vincent SV227 vagy 237, bár utóbbi 560e, de bitang jó erősítő szerintem. [link] [link]

"csak a zene van"

(#93771) #01758976 válasza alphamooncam (#93769) üzenetére


#01758976
törölt tag

A te rendszereddel érdemes is lenne összelőni, mert, ha jól emlékszem nálad a D/A és az amp is Ant, a jobbikbú. A bibi meg az, hogy nekem Node2 I van, tehát nem erősítős, csak háló és D/A. Viszont itt volt nálam Ear Ant dac-ja, az erősítője meg még itt is van, és ez a kombó mutatta meg, hogy túlhaladtuk a Node 2I dacját, jellemzően AN meg Kondo kábelekkel (esetleg 47 labs :) ) mert az Ant csoport jobb volt, mikor a Node2I csak futóműként volt használva. (Pont most beszéltem Tompival ez ügyben is.) A dobozom az, ami volt, ám ez sarkalatos pont, mert, lehet jobb dobozon még nyilvánvalóbb lett volna a Tmp fölény, de most az nem volt kéznél. Érdekes lenne másért is az összelövés, mert különböző szemléletre is gyúrjuk saját rendszerünk, ahogy látom te a tér és a szokásos hifis dolgok felé lépdelsz, én meg inkább azt szeretném hallani, hogy most Ludwig szerelmes vagy dühös, vagy milyen kedve van, Lajkónak mikor megjön az első taktus, túlzással persze. :B Ettől azért még messzi, de közel is, ha figyelembe veszem a korlátjaimat. Aztán még, nálam olyan az akusztika, hogy te itt sírva fakadnál és bármilyen jámbor ember vagy, feljelentenél az országos hifi tanácsnak vadorzásért. Legalább is ezt gondolom, miután Zsolt műhelyét kritizáltad. (szegény Ear, mikor legelőször idejött sokkot és szívinkartust kapott a fülire, de szaggattam nekije nokedlit, amitől jobban lett és azóta a Haverommal (Fő Labradror) elég jóba vannak) Egyébként 50 km-re vagyok szép fővárosunktól és , ha elkészülünk, szívesen látlak.

[ Szerkesztve ]

(#93772) xxxxxxxxx válasza bkercso (#93678) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Köszönöm válaszod!
Kérdeznék még hogy Coax kábelböl több zeneiség illetve zenei érzelem jönne át mint a fényjeles optikai megoldásból? (remélem érthetően fogalmaztam :B )

(#93773) bkercso válasza xxxxxxxxx (#93772) üzenetére


bkercso
nagyúr

Várhatóan kevésbé mosott, vidámabb, simább, érdekesebb hangot kapnál. De eszközfüggők. Annyit csak megér egy próba, amennyibe egy koax-kábel kerül. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#93774) alphamooncam válasza #01758976 (#93771) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm ! Amint szólsz megyek ! :R

Különböző szemlélet.

Nos, nem! Szerintem meg ha éppen nem is azonos, de nagyon hasonló módon keressük az utat a Nirvánába.

Azt abszolút jól látod, hogy több "teret" - nevezzük térnek - szeretnék.

Ha nem is Zsolt féle 80%-20%-os felosztásban akusztika-direkt sugárzás arányban, de valami hasonló - még nem tudom.

Egyébként éppen most is ezen agyalok. Meg azokon, amit Zsolt mondott a magassugárzója karaterének kiválasztásával (Morel) kapcsolatban.

A képlet úgy néz ki, hogyha kiesek a direktsugárzás zónájából, a magas tartomány gyakorlatilag elenyészik.

Ezt Ő úgy oldotta meg, hogy olyan magassugárzót választott, aminek a frekvenciamenetében - ha jól értettem - folyamatosan emelkedik a hangnyomása, így ellensúlyozva a szűk lesugárzási szöget.

Lehet nem ez jött le a beszámolómból, de nagyon hasznosnak gondolom a látogatásomat, tanultam pár új dolgot, csak éppen a csalódásom jobban átsütött, mint szerettem volna, mivel
azt vártam volna, hogy demonstrálni tudja a 80-20%-os alapelvet, ennek ellenére csak a "20%-ot" tudtam megtapasztalni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#93775) Dare2Live válasza bkercso (#93702) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ahhoz, hogy ezt kikorrigálják elektronikával, komoly EQ-kell, mert időben elnyúló jelenséget kell korrigálnia. Ilyet nem hiszem, hogy beépítenének megfizethető árú dobozokba."

Azt nem tudom, hogy ilyet tud e a GEM + 8350/8341/8260 elektronikája de úgy nagyon hallható volt a difi, hogy egy clickel lehetett váltani kalibrált és sima minden alapon között. Érdekes volt látni monitoron a görbét, hogy milyen volt kalibrálás elött és után, hol van/volt +-. Főleg lent voltak csúnya dolgok.
Ha majd meglesz az interface+gem, majd fotózok mit csinál egy nem ideális szoba 300hz alatt a hangal.

btw eredetileg nem akartam én ilyen pro cuccost sima 8050re pályáztam, de a kalibrálás nagyon meggyöző volt, meg találtam egy 8350es párt használtan "elég" jó áron. Újonnan ezek a cuccok ~megfizethetetlenek.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93776) Bali27


Bali27
addikt

Üdv!
16nm-es, stereo rendszerhez elég rossz adottságokkal rendelkező nappalimba szeretnék tv-re is köthető, Bt-s ilyen muzikálisabb rendszert :DDD Mindenevő vagyok.. Komolyzenétől Boris Brejchán át a kelta zenékig..... Metált nem nagyon szoktam hellgatni mostanság..

Tudnátok segíteni az elrendezésben (én a tv mellé gondoltam a 2 hangszórót) és a rendszer kialakításában max 200 ezerig? [nappali]
Első nekifutásra Tangent Ampster BT II -t és Monitor Audio Bronze 2 -re gondoltam.. Persze ha hasonló hangszórót lehet olcsóbban beszerezni (Black Friday esetleg???) akkor melyik jöhetne még szóba?

[ Szerkesztve ]

(#93777) szazbolha válasza bkercso (#93736) üzenetére


szazbolha
addikt

Valóban nem te írtad, de az írásodról jutott eszembe a több mélysugárzós rendszer esete a hifistával.
.
Most hogy olvasgatok a HiFi hangfalépítés ""tudományáról" már megint előjött a dolog, amit én csak a múlt évezredbeli tapasztalásból írtam.
Bocs, hogy ideböffentem, de kicsit a szívemre vettem mikor lehurrogot egy nyilván jobb fülű fórumtárs.

"Talking about equivalent woofer configurations, there may be several reasons for using multiple 5'' instead of one 6.5'' woofer driver but it is the latter that will provide a clear mid-frequency range with moderate SPL fluctuations."

Kár hogy nem dolgozhattam stúdióban, vagy valami hangfalépítő cégnél, mert méricskélni legalább annyira szeretném a hangfalakat mint hallgatni.
Létezik valamilyen mérő szoftver amivel a sajátomat kimérhetem?

(#93778) szazbolha válasza Bali27 (#93776) üzenetére


szazbolha
addikt

A modern eszközöket nem ismerem, de egy picit szűkösnek tűnik a hely a két ajtó között, főleg hogy a túloldalról, a fal mellől (kanapé rátolva a falra) fogod hallgatni. A hallgatási távolság több mint kétszerese lesz a hangszórók egymástól való távolságának.
Tudom a legtöbbünknek adott a "hallgató" szoba, az enyém sem ideális. Nagyon érződik amikor kihúzom a helyéről a hangfalakat és egy jobb pozícióba helyezem.
Szóval valami okos megoldást találnék ki, hogy a hangfalakat ki lehessen oldalra mozgatni, arra a heti 1-2 órára amikor a nappaliban valóban zenét hallgatsz. A maradék 166 órában jó lesz a TV mellett.

(#93779) Mathiask válasza alphamooncam (#93774) üzenetére


Mathiask
senior tag

Én úgy tudom, hogy a Heed Audio(illetve már Dorn Acoustics) féle nem direkt sugárzás nem a szobaakusztikára épít. Mármint nem jobban mint a direkt-sugárzók. Tehát nem az omnidirekcionális féle szobára támaszkodás a lényeg, hanem hogy a magas és mély-közép sugárzóból nem tengelyirányban érkezik felénk a hang. Nyilván olyan hangszórók vannak alkalmazva(Zsolt által megtervezett paraméterekkel) melyek iránykarakterisztikája olyan, hogy a normál hallgatási pozíciókban egyenes legyen a frekimenet. Így a magas és a mély hangsugárzó is ha tengelyirányból mérnénk akkor felfelé menne a frekimenete. Zsolt mondta, hogy volt aki mérte az Enigma 5-öket és 80-15khz között a szoba több pontján egyenes a frekvenciamenet. Tehát nem kell középre ülni hogy ne essen szét a hangkép. És én is ezt tapasztalom, igazából elég tág határok között tök mindegy hol vagy a szobában.
A feleségem, ki semmit nem tud se a direktsugárzásról, se a nem direktről és nem is szoktam soha hifiről beszélgetni vele, így fogalma sincs hogy milyen tulajdonságai vannak az Enigmának, egyszer egy szobaátrendezés után, miután teljesen off-centerbe került a fotel, sőt teljesen kívül a hangsugárzókon, megkérdezte hogy hogy tök ugyanúgy szól mintha középen ülne.
Amúgy nem szeretem az ilyen felséges példákat, mert szerintem a legtöbb "feleségem is hallja a különbséget" sztori Hans az okos ló féle jelenségen alapul.
Amúgy ez a 80-20 honnan jön? A Dorn honlapjáról? Ott ahogy én értem nem azt mondják, hogy a Dorn hangdobozok így működnek, hanem hogy a hangszerek és ez ébresztett új gondolkodásmódot a tervezésben.

(#93780) Bali27 válasza szazbolha (#93778) üzenetére


Bali27
addikt

Sajnos sokkal jobbat nem tudok jelenleg kiötleni mert tényleg nincs hova rakni őket.
Mondjuk amit írtál arra az 1-2 órára kb 1m-rel tudom őket száljelebb tenni de akkor a földön lesznek.
Most lemértem a jelenlegi távolságokat..
A 2 hangszóró 175 cm-re lenne egymástól, és ahol ülök kb a fülem olyan 250 cm-re lenne a hangszóróktól.

(#93781) #01758976 válasza Mathiask (#93779) üzenetére


#01758976
törölt tag

Erősen remélem, hogy a feleségednek nem mondod el a példád, mert ha egy cseppet temperamentumos ekkora hülyeség után, legalább egy hétig nem főz rád.

Vagy lemaradtam és a lovak rendelkeznek tudattal?

(#93782) Mathiask válasza #01758976 (#93781) üzenetére


Mathiask
senior tag

:) Nem hinném hogy sértő lenne hogy pl a ló ennyire képes olvasni az emberi testbeszédből. Ezzel csak arra utaltam, hogy ha a ló képes ennyire érzékelni az emberi jeleket(nyilván nem is tudatosan), akkor egy másik ember, pláne egy feleség valószínűleg még sokkal jobban képes erre. Innentől kezdve ha hazaviszel valamit és a feleség azt mondja, hogy hm valami változott, nem biztos hogy a hangot hallja, hanem belőled olvas. Ugyanez az olyan A-B teszt ahol a haver dugdossa a kábelt, ha ő tudja melyik van bekötve, akkor lehet te is és nem a hangból, hanem belőle. ÉS ez nem is biztos hogy tudatos, sőt.

(#93783) #01758976 válasza Mathiask (#93782) üzenetére


#01758976
törölt tag

Hát, picit féltem tőle, hogy folytatod, érteni lehetett ezt elsőre is, de hót hülyeség ezt emberre vetíteni, nőre meg pláne, egy ilyen szituációban legalább is. :K

[ Szerkesztve ]

(#93784) alphamooncam válasza Mathiask (#93779) üzenetére


alphamooncam
őstag

A Dorn honlapjáról jött a 80-20%.

"Én úgy tudom, hogy a Heed Audio(illetve már Dorn Acoustics) féle nem direkt sugárzás nem a szobaakusztikára épít."

Logikusan végigondolva nem építhet másra csak az akusztikára, mégha ezt így is kommunikálják, akkor sem, ti. az akusztika minden zárt térben jelen van, és hatással van hallgatóra.

Tovább megyek, akusztika figyelmen kívül hagyása nélkül nem is lehetett volna az Enigmát létrehozni.

Ez ugyan csak feltételezés a részemről, de ezt a meghatározást nem a "nem direktsugárzás", és az omnidirekcionális sugárzás értelmezésbeli különbözőségének, elkülönítésének a kiemelése okozta (?).

Gondolom, sokan keverik a kettőt, talán így egyszerűbb volt.

Dinamikus hangszórók hangnyomása tengelyiránytól eltérve különböző mértékben ugyan, de minden esetben a tengely iránytól való eltérésének nagyságával arányosan csökken.

Zsolt Enigma hangszóróinak a tengelyiránya jelentősen eltér ( erősen, majdhogynem teljesen a plafon felé irányul ) a szokásos vízszintes iránytól.

Felteszem, ha annyira megdöntenénk az Enigmát, hogy a hangszórói hasonló ( közel vízszintes ) helyzetbe kerülnének, mint az átlagos hangsugárzók, hasonló módon is viselkedne, mint az átlagos hangsugárzók, máris nem lenne a szoba minden pontján közel azonos a hangkép, legyen az bármilyen.

Zsolt ennek a hangsugárzónak a fejlesztésénél szvsz pontosan a visszaverődéseket ( akusztikát ), illetve a dinamikus hangszóró tengelyirányú eltéréséből adódó veszteségeket, és többek között ezen veszteségek kompenzálását oldotta meg.

" Zsolt mondta, hogy volt aki mérte az Enigma 5-öket és 80-15khz között a szoba több pontján egyenes a frekvenciamenet. Tehát nem kell középre ülni hogy ne essen szét a hangkép. "

Jellemzően ülésmagasságban, vagy ha olyan a helyzet álló helyzethez igazodó magasságban mérünk.

Igazából arra lennék kiváncsi, hogy hogyan alakulna a frekvenciamenet a hallgatói pozíció jelentős magasságkülönbsége esetén például egy egyetemi előadóteremben, vagy egy római amphiteátrum mintájára készült helyiségben.

Erről esetleg nincs információd?!

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#93785) bta1 válasza szazbolha (#93777) üzenetére


bta1
őstag

"Talking about equivalent woofer configurations, there may be several reasons for using multiple 5'' instead of one 6.5'' woofer driver but it is the latter that will provide a clear mid-frequency range with moderate SPL fluctuations."

De ez csak egy végkövetkeztetés, és miután nem tervezői topikban vagyunk, nem hinném, hogy sokan értenék a lényeget... viszont, ha már beszélünk róla, akkor talán a teljes problémakört, összefüggéseivel együtt érdemes megrágni. Lehetséges, hogy találunk másféle megoldásokat is? ;)

Mérőszoftver létezik, miért ne létezne, az a legkevesebb. Az ördög a frekifüggő mérési hibákban rejlik... olyannak ugye nincs értelme, ahol az összességük a vizsgált anomália környékén mozoghat...

(#93786) bta1 válasza Mathiask (#93779) üzenetére


bta1
őstag

"szerintem a legtöbb "feleségem is hallja a különbséget" sztori Hans az okos ló féle jelenségen alapul."

A szkeptikus szakkör ismét bizonyította "rátermettségét" :DDD Sajnos a virtuális hifisták adják alájuk a lovat rendesen... össze-vissza fecsegnek nekik mindenfélét, amiket a fórumokon olvastak. Az a helyzet, hogy aki nem tegnap kezdte, annak nem hír, hogy a ló megharapta a postást. Ha a postás harapta meg a lovat, vagy az asszony / barátnő a másik szobából / konyhából hallott változást... na az már valami.

(#93787) #01758976


#01758976
törölt tag

És a végén ez még egy egész értelmes topik lesz. :C

Ennek a hsz-nek most elég sz@r lett a beérkezési ritmusa, nem bta1 hsznek szólt, hanem úgy ámblokk a napok történéseinek.

[ Szerkesztve ]

(#93788) Mathiask válasza alphamooncam (#93784) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Tovább megyek, akusztika figyelmen kívül hagyása nélkül nem is lehetett volna az Enigmát létrehozni."
A lényeg, hogy annyira épít az akusztikára, mint a direkt sugárzók. Azaz az Enigma nem a visszaverődésekre épít, úgy tudom. Tehát nem az van hogy fellövi a plafonra a hangot és onnan a visszaverődéssel együtt működik. Sőt a magas plafon jót tesz neki. Így értettem, amit mondtam. És ugye azért is nem omni, mert az omni elméletileg minden irányba sugároz és ott gondolom emiatt számítanak a visszaverődések is.
Nincs információm milyen vertikális tartományban marad egyben a hangkép, azt tudom, hogy lakószobában ülve és állva is jó még.

(#93789) #01758976 válasza Mathiask (#93788) üzenetére


#01758976
törölt tag

Kezelve van az akusztikád?

Amennyire én tudom, az Enigmának majd mindegy a környezet.

[ Szerkesztve ]

(#93790) Eugene Roe válasza Ear001 (#93750) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A rövidebb kábel digitális jelfolyamnál szerintem fix előny (coax, utp, usb, optikai?). Tápnál és analógnál meg cselekedjen mindenki a hitvallása szerint.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#93791) bkercso válasza szazbolha (#93777) üzenetére


bkercso
nagyúr

ARTA, RMAA

Szélessávút meg építhetsz több 5cm-es hangszóróból is, pl. line array elrendezésben. Ekkor a magas iránykarakterisztikája kevésbé szörnyű.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#93792) Zsubi válasza dgyuri0123 (#93762) üzenetére


Zsubi
őstag

köszi a reklámot de úgy nézz ki reggel elviszik :D
Érkezett helyette egy Primare i22 :B

(#93793) bta1 válasza #01758976 (#93787) üzenetére


bta1
őstag

Bevillant, hogy neked valószínűleg nem fog tetszeni a fogatlan szmájli, de szerinted mennyire érdekel? :DDD:DDD

(#93794) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Szevasztok! Van egy Celestion F30-as hangfalpárom melyet egy Denon DRA 445 rádióerősítővel hajtok meg,és melynek pici titán dóm magas hangsugárzója újra bekrepált.Ez 2004 óta a második,egyet már cseréltem ugyanezért,de már nem emléxem ugyanez a hangfal volt-e,vagy a másik.Akkor könnyen beszereztem az újat és ki is cseréltem,most viszont pár órája böngészek mégsem találok sehol hozzá egyet.Segítséget kérek hátha valaki tud egy megbíz6ó beszerzési forrást egy ilyen 19mm-es titánium dóm csipogóra.Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93795) Lite válasza dgyuri0123 (#93770) üzenetére


Lite
őstag

Köszönöm! Közben rájöttem,hogy mi lehet a "tájékozódási pontom": ha jól emlékszem, Neked is T757-ed volt. Na, az még mindig működik nálam. Mozin azzal nagyon elégedett vagyok! Ahhoz képes hová tennéd az Audiolab-ot (legyen a 8300A) ,a 356-otés esetleg a 375-öt (mert a németeknél ezt is durván árusítják ki.

Az AA-ért nekem is fájna az 500, de az olyan szép, hogy már asszony-kompatibilis. Ilyen műszeres csoda, ha Vincent-et nézünk, akkor a 332-es végfok. De az önmagában kimeríti a keretet,előfok nélkül...
Még Exposure-t és Emotiva-t (BasX sorozat) néztem, használtan és újban, nem tudom, ők mit tudnak.

(#93796) szazbolha válasza bta1 (#93785) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen, kb. olyan végkövetkeztetés, minthogy őszi napokon érdemes magunkkal vinni ernyőt. Persze ennek nagyobb a valóságtartalma a részletek nélkül is, minthogy ősszel nem érdemes ernyőt vinni magunkkal.
... vagyhogy FE206NE-vel érdemes "Horn" dobozt építeni, de Monacor 200WP-vel nem, inkább zártat. Közben netszerte az utóbbiról is hírt adnak és boldogok vele a barkácsolók.
(ok, tudom... boldogok a hifi lelkiszegények, ha még nem hallották a szomszéd highend cuccát.)
A Fostex népszerűbb és biztos jobb is, de nem kapni itthon és mire a 120 USD + VÁM+ ÁFA ideér dupla annyi lesz mint a Monacor 20cm-s szélessávúja.
És mi van, ha nem jól szól egyik sem a barkácsolt dobozban?

[ Szerkesztve ]

(#93797) szazbolha válasza bkercso (#93791) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi!
Szerintem még nem hallottam "modern" jól megépített szélessávút.
De már megint eljutottam oda, hogy kell bele a mély... és a kezdeti 10cm-s egyszerű ötlettől megint eljutottam a 20cm-sig.
Utána nézek a több hangszórós terveknek is.

(#93798) bkercso válasza szazbolha (#93797) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én 2.1-ben használom, és semmi okát nem látom, miért lenne jobb egyetlen hagszóróval lesugározni a teljes sávot. A nagy hangszórónak nagyon rossz a magas iránykarakterisztikája (és az indirekt hangtérbe túl kevés magas-energiát juttat, vagyis zárt térben nem hiszek a tengelyirányú llineáris átvitelben sem), kisebb hangszórónál meg magas az alsó határ, és nagy a dopplertorzítás.

Egy 100Hz körüli keresztezés még elég mély szerintem, nem esik bele a beszédtartományba, ahol is érzékenyek vagyunk a fázishibákra.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#93799) bta1


bta1
őstag

"Igen, kb. olyan végkövetkeztetés, minthogy őszi napokon érdemes magunkkal vinni ernyőt."

???
Komolyan nem értem. Vagyis értem, ha esetleg azt akartad mondani, hogy a "Diffrakciós szempontból jobb lesz-e egyetlen 6.5 colos a két darab 5 colosnál?" kérdésnek az esernyőshöz hasonlóan kétféle kimenetele lehet :)

(#93800) bta1 válasza szazbolha (#93796) üzenetére


bta1
őstag

"És mi van, ha nem jól szól egyik sem a barkácsolt dobozban?"

Itt is két lehetőség van. Ha szereted a rockzenét, megindít benned valamit, akkor ezek nem a te hangszóróid. Viszonylag hamar rá fogsz jönni, hogy mi hiányzik. Ha csak afféle külső szemlélőként hallgatod, akkor talán megbékélsz vele...

(És ez az optimista változat, korrekt dobozzal.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.