Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94651) alphamooncam válasza #10726912 (#94650) üzenetére


alphamooncam
őstag

Amikor Sonidóban voltam hallgatózni, a kis csövesem szépen beszólta a kb 40-50nm-es műhelyt.

Meg kellett emelnem a hangerőmet, hogy érthető legyen, mit mondok, ha azt akartam, hogy az Öreg hallja.

Ekkor azt mondta, hogy kb. most szól 1wattal az erősítőm.

Szóval 1 watt nagyon sok mindenre elég lehet megfelelő érzékenységű hangsugárzóval, és még csak nem is kell 100dB fölöttinek lennie, mert amit hallgattam, az olyan 91-92 érzékenységű lehetett.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#94652) szazbolha válasza zodo (#94642) üzenetére


szazbolha
addikt

1 hangfalhoz kell 2x3 méter és még így sem éri el a keresztmetszet a 2,5mm2-et.
hangfalpárhoz 2x2x3 méter.

(#94653) szat8


szat8
tag

Egy amatőr kérdéssel fordulnék hozzátok, mert kicsit elbizonytalanodtam.
Adott egy Yamaha rx-v583 erősítő, és szeretnék rákötni egy (Klipsch) aktív mélynyomót, amin két bemenet van e célra: L/LFE és R.
Azt nem egyértelmű számomra, hogy mivel az erősítőnek 1 és 2 jelű kimenete van (2 db mélynyomóhoz, ha nem tévedek), akkor csak az 1-est kell az LFE-hez kötnöm?
Milyen kábelt javasolnátok, ami arányban van a többi hangcucc minőségével?

(#94654) #10726912 válasza szat8 (#94653) üzenetére


#10726912
törölt tag

Y kábelt kell venni hozzá, annak az egyik végén egy RCA dugó van, ez megy a Yamahára, a másik végén meg két RCA lesz, azt kötöd az LFE R-L-re. Hogy milyet...passz. Ne teszkósat :) de nem is kell sokat áldoznod rá, pár ezerért fogsz találni használtan jót.

(#94655) fehér_ember válasza szat8 (#94653) üzenetére


fehér_ember
addikt

Csak az 1-est kell az LFE-hez kötnöm?
Igen, pontosan így. :K
Filmnézéshez a hangdobozokra jutó mélyek vágását az erősítő menüjében 80Hz-re állítod a szubon meg feltekerheted maxra, hisz úgyis a hm vason szabályozod.
De ilyeneket inkább a házimozi belépő szinten-ben kérdezz ha már túl leszel az összefoglaló átolvasásán.
Persze ha csak 2.1-re kell, akkor a frontjaid képességeitől függően vághatsz lejjebb is.
Kábelről is kérdezhetsz ott is, vagy a házimozi és hifi kábelezés-nél, de azért összeget illik mondani, meg hogy mégis milyen hosszú kellene.
Amúgy Oehlbach NF 214 ajánlott; de biztos tudnak olcsóbbat is, ha sokallod.

[ Szerkesztve ]

(#94656) fehér_ember válasza fehér_ember (#94655) üzenetére


fehér_ember
addikt

Folyt.:
Amúgy természetesen nem csak azért kell a mélynyomón filmnézéshez feltekerni a lowpass tekerentyűt mert a hm vason vágsz, hanem azért is mert az LFE csatornára 120Hz-ig keverik a hangokat a filmkészítők. Szóval azért kell feltekerni maxra vagy legalább 120Hz-ig, hogy eljusson minden infó a szubra, amit oda szántak.
A hm vason meg azt állítod egy high pass szűrővel, hogy a dobozokra milyen frekitől jusson mélytartomány; akár külön-külön is; de a tapasztalatok szerint a 80Hz az egy elég jó beállítás. Így tehermentesíted is az erősítődet azzal, hogy a dobozaid 80Hz alati tartományait is mind az aktív szubra bízod.

[ Szerkesztve ]

(#94657) fehér_ember válasza szat8 (#94653) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amúgy ha akad otthon valami hosszú rca-rca végű kábel, akkor jobban jársz ha először azzal kötöd össze őket és úgy próbálgatod különböző helyekre elhelyezni a szubot. Mindenképp próbáld meg több helyen, mert a kapott hangzás függ az elhelyezéstől is; (és még az apróbb elmozdítások is módosíthatnak). De azért valami fal mellett legyen, ne a szoba közepén; és ne is szimmetria tengelyen. Vannak akik így csinálják. Ha megvan az a hely ahol a legjobbnak véled, akkor tudni fogod milyen hosszú minőségibb kábelre lesz szükséged.

(#94658) bta1 válasza #10726912 (#94603) üzenetére


bta1
őstag

"Az áram az erősitőig mennyi utat tesz meg? "

Ha az elektronyok mozgásásra gondolsz, hát nem túl sokat ;) Adott 50Hz-es félperiódus áramerősség-idő függvényének integrálja osztva az elemi töltéssel megadja a darabszámot, és már csak annyi kérdés marad, hogy a hálózati trafó primer tekercsének közepétől számolva mekkora úthosszon van ennyi darab szabad elektron összesen. (További érdekesség: a gyakorlatban az egymást váltó félperiódusokhoz tartozó oda/vissza úthosszak nagy valószínűséggel eltérnek.)

(Természetesen ezt végig sem gondolta sem gondolta végig a ménemszól ménemcseréjjükkimingyápaksig brigád.)

(#94659) bkercso válasza vlaca2 (#94534) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szép! :C

Engem az nCore érdekelt, az UCD állítólag nem olyan jó (?)...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94660) bkercso válasza vlaca2 (#94535) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lehet feszültségreferencia a LED, vagy csak simán feszt ejt.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94661) bkercso válasza Kiskokó (#94563) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem. A diszharmónikus vagy egyéb módon zavaró torzítás mással is hallható (na nem szinusszal azért!).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94662) bkercso válasza #98497792 (#94592) üzenetére


bkercso
nagyúr

AÍhol minőség van, ott ilyen nincs, amit írsz. :N

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94663) fehér_ember válasza bkercso (#94662) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hát, őszintén szólva, nem tudom. Töbféle jóval találkoztam; és tényleg van amivel pl. kábeleket hasonlítgatni könnyebb és van amivel meg zenét hallgatni jobb. Szóval én elhiszem hogy kicsit másféle kell munkához, másféle meg zenehallgatáshoz. Persze a mezsgye lehet akár nagyon keskeny is. Nem muszály pl. hogy egy másik erősítő billentse át a rendszer hangzását; néha akár egy kábel is tud hasonlót művelni ...
Persze, idővel lehet majd okosabb leszek.

(#94664) szat8 válasza fehér_ember (#94655) üzenetére


szat8
tag

Hálás köszönet! :R
Nem gondoltam rá, hogy a kábelezésnek is nyílt külön topic, de értem az okát, mindig nagy viták vannak körülötte. Valószínűleg ott is megkaptam volna, hogy először olvassak utána, aztán kérdezzek, de fél órás kutakodás után sem voltam 100%-ig biztos a dolgomban a kábelezést illetően, ezért a kényelmesebb megoldást választottam.
(Végülis még itt a fórumban is kétféle válasz érkezett, igaz, talán félreérthetően fogalmaztam meg a csatlakozók feliratozását.)
Köszi a linkeket, amint tudok, szakítok időt a lehetőségekhez mérten legjobb beállításra.

(#94665) Eugene Roe válasza #10726912 (#94603) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az más, az áram végén nem nézik meg, hogy minden elektron megérkezett-e, ráadásul megfelelő sorrendben :P

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#94666) vlaca2 válasza bkercso (#94659) üzenetére


vlaca2
tag

Köszi :R

Igen az Ncore jobb lehet. Más árkategória is :)

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#94667) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Mivel nem találtam jobb árat a partsconnexion-nál így tőlük fogom megvenni a cuccokat.
Viszont még nem vásároltam ebbe a boltba ... van valakinek tapasztalata?
Esetleg valaki a közeljövőbe nem fog ott vásárolni?

:R

(#94668) Ear001 válasza detroitrw (#94667) üzenetére


Ear001
addikt

Mit szeretnél venni? Már vásároltam tőlük, abszolút korrekt társaság.

(#94669) Snoop-y


Snoop-y
veterán

ProAc gyurinak :D

mod:

Es ha valakit erdekel akkor egy akcios Vincent

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#94670) dgyuri0123 válasza Snoop-y (#94669) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jó az, ami most van. :)

"csak a zene van"

(#94671) detroitrw válasza Ear001 (#94668) üzenetére


detroitrw
addikt

Kondikat biztos (11-15€), meg valszeg egy kis kábel

Azt tudom, hogy megbízhatóak.

a végösszeg nem tudom mennyi lenne:
a tételek összege jelenleg: 11€
a szállítás: 11€
az adó: 0

tehát akkor valszeg nem 22€ lesz a végösszeg hanem akkor mennyi? milyen adó összeggel lehet számolni?

ha ebbe tudnál segíteni azt megköszönném :K :R

(#94672) fehér_ember válasza daniel2121 (#94645) üzenetére


fehér_ember
addikt

Most ugrott csak be hogy itt laksz tőlem egy köpésre.
Van egy nagyon jó Denon-om, szóval meg tudjuk ejteni a meghallgatást ha érdekel.
Írtam privátot.

[ Szerkesztve ]

(#94673) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Bátyámnak szeretnék karácsonyra némi hifi fejlesztést, mert sok zenét hallgat, valamint filmeket is néz, de mindezt az én több, mint 15 évvel ezelőtt neki adott cuccaimon :)
Nekem ott indult el a hifibogár és kezdtem neki a fejlesztésnek, de ő megtartott mindent.

A forrás PC alaplapi hangkártyája, képes SPDIF-re is vagy vga HDMI-n is tudunk amúgy hangot kivinni.
Erősítő egy Sharp minihifi kazettás-cd váltós valami, kb így néz ki.
Hangfalakat pedig jómagam építettem, mint akkoriban sokan mások. "SAL építsd magad" :D
Egészen pontosan ez, ha jól emlékszem akkor a legolcsóbb közép és mélysugárzóval, a középső tweeterrel és talán a drágább hangváltóval.

A hangfalakhoz szentimentálisan kötődik, semmiképp nem szeretné kihagyni az új rendszerből.

Keretügyileg szeretnénk 100e Ft alatt megállni, úgyhogy elsősorban a jelenleg aprón kapható régebbi cuccok lehetnek potenciálisan érdekesek számunkra.

A kérdés az, hogy van-e értelme a hifire úgy költeni, hogy a SAL hangfalak megmaradnak?
Talán a hangszóró/hangváltó cserében benne lenne, mert azokat is én csinálom. 0-ról nem szívesen építenék neki új dobozt, de néhány elem cseréje kisebb bonyodalommal letudható. Viszont felmerül a kérdés, hogy nade milyen előre gyártott hangváltó és hangszóró passzolhat ezekhez a dobozokhoz amitől javul a hangkép?

Ha hagyjuk a hangfalakat úgy-ahogy, akkor pedig az merült fel bennem, hogy lát-e valaki az alsóbb árszegmensben olyan sztereó/hm vasat, amiben van DAC, vagyis elhagyható lenne a PC alaplapi hangkártyája, és USB/SPDIF/HDMI vonalon lehetne a hangot kiküldeni a gépből, és megérné az upgradet?

Hangfalkábel tekintetében valószínűleg az itthon kallódó VDC kerülne hozzá. 5.1 kiépítésen egyelőre nem gondolkozunk, de talán egyszerűbb egy régi HM vasat akasztani DAC-cal aminek jó a hangja, mint egy sztereót.

Vagy inkább egy ASUS Xonar hangkártya + sztereó erősítő?
Vagy inkább hagyjam az egészet, mert a Somogyira kár költeni? :D

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#94674) nLali


nLali
senior tag

Mennyire becsaptam magam. ( hatásvadász cím )
Ha valaki tud elérhető, publikus anyagot a hallásról/érzékelésről, az érdekel.
Használok egy bemenet váltót [link].
Ennek van fejes kimenete. Van olyan fejesem, amit bőven "meghajt" a dacom, ezért kedvelem.
Mivel a DAC-om tudomásom szerint dual-mono felépítésű, sőt a Berci féle LM1875 erősítőm is, ezért nem hagyott nyugodni, hogy a bemenetváltó a GND-t összeköti.
Apróság, talán észre sem veszem majd, de mégis vásárolok RCA aljzatokat, hogy a közös GND-t megszüntessem. Fúrtam, faragtam, szereltem. Elkészült a módosítás.
Laptiming videnón furcsán, semmi változást nem hallottam. Gyorsan tettem be valamit a kedvenceim közül. Pár számot, amit legaláb heti 2-3 alkalommal meghallgatok.
Picit más lett, de nem érzékeltem a várt változást.
Gondolkodóba estem. Fizikából legtöbbször kegyelem ketteseim voltak, tehát az elméleti tudásra nem alapozhattam.
A hallani vélt változás igen kevéske volt.
Utána vettem észre, hogy az erősítőn levő stereo RCA aljzaton a GND egy lábra van forrasztva.
Gyanús volt, de vakteszten elbuktam volna..
Gyakorlatilag hallottam változni a nagy semmit. Nem vagyok büszke magamra.
( Nyugodtan skatulyázzatok a fórumtagok, hifi szempontból nem "hallói" közé )

(#94675) #01758976


#01758976
törölt tag

Pusztán ismeretszerzési célzattal. Urak, ha valakinek van Isotek tápkábele legalább 2, de inkább 3 db és hajlandó lenne belemenni egy próba cserébe, felajánlom neki a saját AN-L 20-ból készültjeimet. Jövőhéten 1-2 nap, több nem kell. Nem baj, ha az az isotek nem az alja, adunk némi előnyt :D

nLali: Eddig is ott voltál. :D Ilyen van, nem ügy ez, ne szívd mellre.

[ Szerkesztve ]

(#94676) nLali válasza #01758976 (#94675) üzenetére


nLali
senior tag

Nem szívom mellre. Te észreveszel egy közösített GND-t a DAC és erősítő között?

(#94677) #01758976 válasza nLali (#94676) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nem tudom miről beszélsz. Nem tudom mi a GND, de válaszoljak is, ha lényeges a különbség, mondjuk egy oldal szól, azt azért kiszúrom, jobb napjaimon. :DDD

Ha valakinek lenne Isotekje, az tényleg érdekel, nem poénnak szántam.

[ Szerkesztve ]

(#94678) nLali válasza #01758976 (#94677) üzenetére


nLali
senior tag

Pacsi

[ Szerkesztve ]

(#94679) AMDFan válasza nLali (#94674) üzenetére


AMDFan
addikt

"Utána vettem észre, hogy az erősítőn levő stereo RCA aljzaton a GND egy lábra van forrasztva."

Nem vagyok egy elektronikai zseni, de nem értem a problémát. A GND valahol az áramkörben mindenképpen közösítve lesz. Akkor ezt érdemes a legelső alkalommal (egyből az aljzat után) megtenni nem?

"Gyakorlatilag hallottam változni a nagy semmit. Nem vagyok büszke magamra."

Ezzel viszont egészen biztosan nem vagy egyedül ezen a fórumon :) De másokkal ellentétben te elismerted magadnak és bevallod, és emiatt pont, hogy büszke lehetnél magadra.

[ Szerkesztve ]

(#94680) nLali válasza AMDFan (#94679) üzenetére


nLali
senior tag

Nem tudom. Hátha hozzászól valaki, aki ért is hozzá :DDD

(#94681) AMDFan válasza nLali (#94680) üzenetére


AMDFan
addikt

Annyit biztosan mondhatok, hogy a konnektorban egy szálon fut a földelés :)

[ Szerkesztve ]

(#94682) #01758976 válasza AMDFan (#94681) üzenetére


#01758976
törölt tag

Legalább is a te esetedben. :) Sajna hozzám kell majd 3. ösvèny is, ès simán duplázom majd földet, nem a fázist.

(#94683) AMDFan válasza #01758976 (#94682) üzenetére


AMDFan
addikt

Miért nálad ugyanabba a konnektorba két földvezeték megy? A villásdugód is két földelést kap? És mindkét RCA/XLR csatlakozód külön földre van kötve? :) Nem hinném.

(#94684) #10726912 válasza Eugene Roe (#94665) üzenetére


#10726912
törölt tag

Jahogymás...hát érdekes, hogy az RCA-nál a jobb kábel tisztább hangot eredményez, jobb hangkép, kevesebb zaj, a tápkábel cseréjénél a változás a tisztább hang, kevesebb zaj...s te most azt mondod, hogy mindez a LAN-nál lehetetlen, mert a nulla-egyek igy is meg úgy is megérkeznek, ...ez igy felettébb érdekes elmélet...furcsa össze mosni a Lan kábel minőségét a nulla-egy vonulási renszerével, mig emide meg már más, mert emide nem ellenőrzi semmi hogy a forrásból elindult jel elért e az előerősitőbe...hát kérdem én, hova a bánatba menne? Vissza fordul, vissza mászik a rossz minőségű sodrott kábel közepén, vagy elszökik? Az elektronok is megállnak a rosszminőségű tápkábel előtt a fali dugóban: én innen sehovase, ezen menjen, akinek 2 anyája van! De a bitek azok (de csak azok, semmi más) mennek mint a rabszolgák a nádültetvényen, mert ellenőrzik őket...oké. Én meghallgatnék egy hifi szempontból minőségnek mondott LAN kábelt, s ha nem hallanék semmit, akkor elkönyvelném, hogy nincs rá szükségem. De nem vagyunk egyformák. :)

(#94685) AMDFan válasza #10726912 (#94684) üzenetére


AMDFan
addikt

:DDD :)) :DDD

(#94686) fokukac válasza #10726912 (#94684) üzenetére


fokukac
nagyúr

:))

Hát akkor itt az ideje, hogy meghallgass egyet. hatalmas blekkfrájdéj akciók vannak, 50 ezerből most vehetsz akár egy métert is...! :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#94687) #10726912 válasza fokukac (#94686) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nincs rá szükségem, nem hallgatok zenét olyanmód, ami miatt használnám. Ha szükségem lenne rá (vagy lesz), majd elmegyek és meghallgatom, vagy veszek egyet a neten, s megtesztelem otthon, ha nincs eredménye, vissza küldöm. Más meg úgy ragaszkodik elméletekhez, ahogy akar :))

(#94688) p76 válasza nLali (#94674) üzenetére


p76
senior tag

Nem kevered a dual monot a balanceddel? Dual mononál lehet közös föld.

(#94689) #01758976 válasza AMDFan (#94685) üzenetére


#01758976
törölt tag

Furi dolog ez, az ösvény is. Ha ösvényben nem is, de hosszabbítónak próbáltam pár kábelt, különböző keresztmetszeteket, fonásokat, dupla fázist (ami tényleg, két szál, nem pedig egy vastag) meg még földet is dupláztam, "Lessloss" fonásba. Mindezt csak 2 méteren tettem, és csak játékból, mert hosszabbítót a kerülöm, és szükségem sincs rá, (nemsoká lesz :() tavaszra tervezem a 3. ösvény építést (kényszer), akkor ha lesz erőm újra elvégzem ezt a játékot. Vagy csak behúzok sima 1.5 mcu-t és kész :)

(#94690) Eugene Roe válasza #10726912 (#94684) üzenetére


Eugene Roe
őstag

RCA végén nincs csomagellenőrzés. Ott is van zaj, csak szállítólevelet is küldenek a csomag mellé, és ha valami kimarad, vagy több lett belőle, akkor azt kiigazítja a végén. Ez tudott ;]

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#94691) Zsubi válasza #10726912 (#94684) üzenetére


Zsubi
őstag

Hamarosan kiderül mert rendelek cat7 LAN kábelt. :B
Csak még azt nem döntöttem el hogy melyik legyen és a héten lejár a BF akció :DDD
3 kiszemelt van: Audioquest Cinnamon, Supra vagy Meicord Opal :U

(#94692) #01758976 válasza Eugene Roe (#94690) üzenetére


#01758976
törölt tag

Meg, ott a hatásfok kérdés is, ugye.

Zsubi: Miért nem nézel olcsót? Van halogén mentes cat 7, ami 1200 mhz-t tud, és párszáz forint a méterára, csati is ilyesmi árban. Mondjuk felőlem lehet opal is, majd jól elkérem. ;) Egyébként milyen hosszban kell? Nálam 13 méter.

[ Szerkesztve ]

(#94693) #10726912 válasza Zsubi (#94691) üzenetére


#10726912
törölt tag

hát...nem tudom, a fejem vakarnám...azt hiszem rendelném a drágábbat-jobbnak mondottat, úgy-ha van különbség-jobban hallható a szimpla mezei és a sokezres hájend között :) Kiváncsi vagyok, hogy van e különbség, mert itt látod...az elmélet elegendő egyeseknek a gyakorlat ellen ;)

(#94694) Zsubi válasza #01758976 (#94692) üzenetére


Zsubi
őstag

Nem tudom felszerelni a csatlakozót :B ezért is maradnék a gyári szereltnél :U
A lejátszóhoz elég 1 méter a PC-hez 2 méter kellene de oda elég valami egyszerű is.
Akár még oda is adhatom próbára :P

(#94693) Tiger.huhhhh:
Hidd el én is bizonytalan vagyok hogy melyiket rendeljem. Először csak olcsót vagy egyből valami drágábbat de mivan akkor ha nem is hallok majd semmi különbségét és kidobtam egy csomó pénzt a semmiért. Napok óta külföldi oldalakat teszteket olvasok de ott is megoszlanak a vélemények. Mindenki más márkára vagy típusra esküszik :U

[ Szerkesztve ]

(#94695) Eugene Roe válasza #10726912 (#94693) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Amíg tcp/ip protokollon megy az adatfolyam, addig elég :) ha ic-ként használja valaki, az már az ő dolga.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#94696) Mathiask válasza nLali (#94674) üzenetére


Mathiask
senior tag

Hát ez ilyen, ha vársz különbséget, akkor lehet hallani is fogod. És ez tudat alatt zajlik, szóval az nem működik a kikapcsolásra, hogy "én most nem várok különbséget" és akkor rendben lesz minden, nyilván tudod, hogy kéne lenni különbségnek, mert valamit változtattál.
Szerintem ezeket a változtatásokat, melyek csak kis változást hoznak, csak idővel lehet érdemben megítélni.

(#94697) #01758976 válasza Zsubi (#94694) üzenetére


#01758976
törölt tag

Rövid lenne, de köszi. :(( Aggasztóan kevés az 1 méter, de legalább olcsó :) Ha, Martin Colloms név mond valami, vedd az Opalt szvsz. Azt írta nem kell fület hegyezni, senkinek mert olyan a különbség, mondjuk az nem tudom milyen hosszban. És jöhet majd ide vélemény, de jó lenne tudni valamit a rendszeredről, hová is kerül, mert gondolom annak is van szerepe. MK27-hez nem erőltetném :)

Ápropó: [Basicet tanultam rajta :D, jaj annak ki megnyújtja ]

[ Szerkesztve ]

(#94698) p76 válasza #10726912 (#94693) üzenetére


p76
senior tag

Nálam ma nagyon dolgozik a placebómágus!
Végre vettem egy Kácsa RCA kábelt. Neotech kábel Kácsa csatlakozókkal.
Jó hangja van. És még milyen jó lesz ha bejáratódik :)

(#94699) Zsubi válasza #01758976 (#94697) üzenetére


Zsubi
őstag

Amint lesz tapasztalatom megosztom veletek és leírom természetesen rendszeremet is. :R

(#94700) #10726912 válasza p76 (#94698) üzenetére


#10726912
törölt tag

Az mindig élmény, ha feljebb tudsz lépni a rendszereddel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.