Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94951) #01758976 válasza Snoop-y (#94945) üzenetére


#01758976
törölt tag

Avx-en van két libtec meg egy mission mk I, szerintem tuti postázzák hozzád is, vedd a mission-t karácsonykor hazajössz, és átadod nekem egy meghallgatásra. :K Majd Gyurinak. A libtec totál karakter nélküli nem tudom milyen lehet a másik, nagy különbség biztos nincs, olvastam pár véleményt amiben a missiont jobbnak mondták. Vagy van karaktere és a volt libtec tulajok nem értik a kábelüket, egyébként ez meggyőződésem. Ezt a kábelt nem értik, nem is adnak neki elég időt, ezért van ennyi eladó itthon. Balfaszok, ha lenne mellé egy semleges rendszerük, oda terelik az egészet, amit csak akarnak. Ebből a kábelből bármit lehet csinálni, búcsús hifit, sterilt, semlegest, bőgőt,vékonyat, vastagat stb. :) remek darab, mondom mindezt úgy, hogy számomra nincsen jobb réz kábel a Kondonál a földön, és talán már nem is hiányzik annyira, úgy érzem jól terelgetem a libtecet.

(#94948) Dare2Live "Ha mindnképp erősítő, passzív hangfalban ilyen olyan kábelben gondolkodsz akkor szerintem nincs olyan, hogy nem mész fel BPre meghallgatni. Vakon rémítően be lehet szívni avval, hogy berendeled amiről szépet olvastál, ajánlották.
De te tudod."

+1

[ Szerkesztve ]

(#94952) python1 válasza #90324992 (#94950) üzenetére


python1
veterán

Azért az sem egy utolsó szempont,hogy a követelményeidet nagyobb doboz elégíti csak ki igazán.Nálam legalábbis a magas,szélesebb,nagyobb membránfelületű hangszórókkal szerelt dobozok,falak hozták el,amihez komoly erősítés dukál.Mondjuk 17nm2 nem egy nagy helyiség,de oda is kell polcsugárzónal nagyobb méretű doboz.

(#94953) dgyuri0123 válasza #01758976 (#94951) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Ezt a kábelt nem értik, nem is adnak neki elég időt, ezért van ennyi eladó itthon."

Pontosan ugyanezt gondolom én is. No meg azzal is egyetértek, amit rögtön utána írtál. :)

"csak a zene van"

(#94954) #01758976 válasza python1 (#94952) üzenetére


#01758976
törölt tag

Azért ez így nagyon kötött pálya, az igények lefedik a közép szintet, de a felhozatal ippeg a belépő. Szóljon jól a komolyzene. Hát az , hogy :F Lehetetlen. Csak újba :D Meghallgatni nem érek rá. lol

(#94955) Dare2Live válasza dgyuri0123 (#94947) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akkor gondolom neked egy ilyenen [link] simán megy a 100%? Grat.

A teszthez még annyit, hogy megfigyelésem szerint ezek pont olyan zenék amin meg lehet mondani a difit. Ez az a tipus ahol még én is megcsinálok egy 80+%ot. De más tipusú zenéknél nekem nem megy. És itt is azért megy mert egymás mellett van közvetlenűl a zene.

Amúgy én alapjaiban studiós cuccot használok és nem hifit. Ha valahol akkor ezeken ki kéne jönnie a difinek. Sokkal jobban mint hifis cuccon. De nekem nem jön. Márpedig studiós vonalon egy 8350 felett nem sok dolog van.

btw a BF akcióban előfizettem a Tidal HIFIre. Hátha hirtelen hallani fogok 20khz fölött.... :)

@Martin44.2 Hát izlések pofonok de nem lehet nem megérteni ha azt mondod, hogy nem szép. :) Ez egy alu öntvény. Nagyon nem arra lett tervezve, csinálva hogy szép legyen.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#94956) #01758976 válasza Dare2Live (#94955) üzenetére


#01758976
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

(#94957) #92251648 válasza dgyuri0123 (#94947) üzenetére


#92251648
törölt tag

Úgy tűnik, e topikban az MP3 a főmumus. No de állította-e valaki, hogy az MP3 tökéletes formátum? Csupán annyi hangzott el már sokadszor, többek között tőlem is, hogy vakteszten az emberek többsége nem tudja magabiztosan azonosítani az MP3 anyagot. Én ezt már eljátszottam közel száz emberen, tanulságos móka volt, másoknak is ajánlom, ha van bátorságuk dacolni az előítéletekkel. Nem az a kérdés, hogy hallunk-e különbséget, hiszen ha ugyanazt az anyagot játszod le egymás után többször, sokan már akkor is hallani vélnek különbséget. Bizonyító ereje csak annak van, ha meg tudod mondani, mikor melyiket hallod.

"...erdekes módon nincs egy tömörített albumom sem SSD-n"

Milyen formátumban tárolod a zenéidet?

(#94958) dgyuri0123 válasza Dare2Live (#94955) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

KNem hallgatok ilyen és hasonló teszteket. Nincs rá szükségem. :) Amúgy is kérdéses a hitelessége egy ilyen tesztnek/forrásnak.

A Genelec biztosan jó aktív cucc, de a saját dobozom is ott van a szeren, ezt minden nagyképűség nélkül állítom. Ráadásul bízom is a hangjában, mert nem vezet félre, nem takargat, nem szépít.

Fapaci: Én meg azt mondom, hogy elsősorban rendszer függő, hogy ki mit hall meg, vagy ki mit "érzékel", aztán jöhet a biológia, meg a rutin, meg a zenei hallás "képessége."

Nincs bajom az mp3-al, hiszen a telefonomon szinte csak az van, meg pár waw. Az ssd-n tárolt zenéim túlnyomó része flac, de waw és sacd is akad, meg meg egy két ritka formátum is mutatóba...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#94959) Dare2Live válasza dgyuri0123 (#94958) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem lehet, hogy beütött a kognitiv diszonancia? :) Nincs rá szükségem, kérdéses a hitelessége... Semmi közöm hozzá de mit bukhatsz 10percel? Max a szubjektív valóságod. Jah az kellemetlen volt nekem is. :) És mondom ilyen zenéknél a legkönnyebben észrevehető a difi... elektronál nekem esélytelen kiszúrni.

A Genelec hangjában én is bízom. Mindig is fő profiluk a studió volt. Arra tervezték. Arra van összerakva és ezért standard rakás studióban. Ha tetszik nem vezet félre, nem takargat, nem szépít. És hamár nem vezet félre képbe jött ahogy én úgy látom a környezeten, kalibráción rengeteg múlik. Különben rohadtul fére leszel vezetve. Mert hiába tud a hangfal 38-20000hzig +-1.5dbvel a környezet 99%ban tönkre fogja vágni. Egy ilyesmi után [link] lehet szerintem azt mondani, hogy lehet benne bízni. Nem?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#94960) dgyuri0123 válasza #92251648 (#94957) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, értem már, mi lett volna a lényeg.... tehát; veszteségmentesen tömörített zenéim vannak elsősorban.

Dare2Live: Én meg most fejeztem be ezt a parttalan diskurzust. Elmondtam már pár tucatszor a véleményemet, bocs. Hogy te ezt nem olvastad? Sorry... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#94961) Dare2Live válasza dgyuri0123 (#94960) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Persze tudjuk a véleményed. pl "Kérdéses a hitelessége" vagymi....
Meg biztos a rendszeremben van a hiba... miközben pro studios cuccaim vannak ahol elsődleges szempont, hogy észre lehessen venni a difit.
Tényleg partalan volt a kommunikáció.

Akinek azért kedve van essen neki pl ennek. [link] És írja be mire ment vele. Aki 100%ra összehozza annak sokkal jobb füle van mint nekem. Vagy sokkal jobb cucca.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#94962) bkercso válasza szazbolha (#94932) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudhatod, csak így.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94963) fehér_ember válasza Dare2Live (#94961) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem fejessel nagyon nem ment; amúgy természetesen nem az 5-össel hanem a 10-essel próbálkoztam. Lehet nappal hangfalon is bepróbálom, de szerintem részemről esélytelen; mondjuk nagyon nem visel meg :D
A hifishown szívesen rápróbáltam volna a Seni HE 1-essel :DD

[ Szerkesztve ]

(#94964) Dare2Live válasza fehér_ember (#94963) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jópár video van neten ahol direkte vak tesztelnek. Nagyon-nagyon jó hallású és/vagy recordingban dolgozó azt tanuló emberek vagy zenészek.
Egy lenti teszten olyan 99%uk elbukik. Nem tudnak difit tenni 320kbs és MA közt. Miközben ők csinálják az MAt. :)

Itt beszél erről Rick Beato

más: ami nekem érdekes, hogy hangfalban... mennyire meghallom a difit. Tartalék M-Audio M40 hangfalat használtam 3hétig idegbajt kaptam tőlük, nagy öröm volt visszarakni a szobába a Genelecet. Pedig a 30-40Ks ársávban elég jónak mondják. Persze a genelec 15*kerül többe....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#94965) dgyuri0123 válasza Dare2Live (#94961) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Na ezért parttalan.. Meg semmi kedvem az ilyen hifihuszárok kritikáira. Gondolod, kizárólag sznobizmusból hallgatok tömörítetlen zenéket? :) Plusz azt is szeretem, ha 3-10x akkora tárhelyet foglalnak? Ennyi... részemről te sem vagy többé hiteles.

"csak a zene van"

(#94966) #01758976


#01758976
törölt tag

Álljatok már pár lépést hátrébb a témától. Vagy keresettek egy külső nézőpontot, más szemszóget és nézzétek már onnan a „vitátokat”. Ez az egész hangreprodukció elcseszett egy világ, és mindegy milyen a technológia. Hajszolja ki-ki a magáét, de egyik sem jobb a másiktól. A legtöbb mit elérhetsz, hogy melyik vonal a hozzád legközelebb álló és azt magyarázza mindenki ahogy tetszik, vehemencia szerint :)

mp3/flac/mqa/ etc, ha jó a master tökmindegy, mert lesz élmény, ha gyenge a felvétel, akkor lehet az 1012 dsd is. Ugyan azon felvétel mp3 vagy dsd valószínűleg a jobbik lesz a jobb, hosszabbtávon, de simán lehet ez is egyéni. És akkor mi van?

(#94967) dgyuri0123 válasza #01758976 (#94966) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Engem eddig sem érdekelt ha valaki mp3-at hallgatott, csak ne akarjon meggyőzni róla, hogy az égvilágon semmivel sem rosszabb, mint az sacd vagy flac...részemről ennyi.

Ez pont olyan, mintha egy Opeles győzködne arról, hogy a Lexusnak semmi értelme.
De olyan full milliomos haverom is van, aki szerint a "muzikcenter" tökéletes és ő semmi különbséget nem érzékel az én rendszerem és az ő sz@rja között. .. de ezt is elfogadom, mert nagy az Isten állatkertje, elfér ez is a "polcon".

Ja.. 50+ nm-es szobában hallgatja a muzikcentert. Na most képzeld el, ha egy ilyen habitusú ember idejön "okosítani" minket... Na, meg is fűzöm, hogy regisztráljon ide és ossza meg az ars poetica-ját mindenkivel. :D ;]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#94968) AMDFan válasza dgyuri0123 (#94967) üzenetére


AMDFan
addikt

Dare2live leírta a véleményét, de nem személyeskedett. Szerintem te se tedd. Nem értem miért frusztrál téged az amit leírt. Ha nem tetszik a véleménye, vagy nem akarsz rá reagálni, ne tedd. De mellőzd légyszi a személyeskedést, és reagálj korrekt módon, vagy sehogy.

(#94969) dgyuri0123 válasza AMDFan (#94968) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hol itt a személyeskedés? Általában beszéltem... nem konkrétan itteni fórumozóról. Az meg engedtessék már meg nekem, hogy a haveromat cinkeljem, aki természetesen ismeri a róla alkotott véleményemet... ;]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#94970) AMDFan válasza dgyuri0123 (#94969) üzenetére


AMDFan
addikt

"Meg semmi kedvem az ilyen hifihuszárok kritikáira."

Aztán pedig a haverodat cinkeled és vele állítod párhuzamba az itteni fórumozót. Ahha :)

(#94971) dgyuri0123 válasza AMDFan (#94970) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Dedóban vagyunk? Vagy úgy érzed a (Genelec) márkatársat kötelező megvédeni ? Amúgy sem értem mi a baj ezzel a mondattal? Ki is rántott kardot először, olvass már vissza kérlek... Én csak védtem a csapásokat... :F

Én kiszálltam...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#94972) #90324992 válasza #01758976 (#94954) üzenetére


#90324992
törölt tag

Tisztelt hárásó!

1. Az általam felvázolt hangzási igények nem a középkategória ismérvei, hanem inkább a felső- vagy a high end kategóriáé.

2. Az általam felvázolt hangfalak/erősítők/kábelek hivatalosan a középkategória versenyzői, és nem a belépő kategóriába tartoznak. Ennek ellenére én az alsó-középkategóriába sorolnám őket, de semmiképp sem a belépőbe!

3. Nem írtam ilyet, hogy szóljon jól a komolyzene, csupán azt írtam le, hogy milyen zenéket hallgatok.

4. Azért csak újban gondolkodom, mert nem tudom elszállítani, nem tudok több száz kilométert utazni.

5. "Meghallgatni nem érek rá" - ez magánügy hogy miért nem érek rá, nem fogom neked kifejteni tíz oldalban, úgysem olvasnád el.

(#94973) cimbi186 válasza DonThomasino (#94910) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Szia!
Ezt az auto billinget hol a bánatban kell kikapcsolni?
Széttúrtam az egész menüjét a Tidal-nak,de nem találom.
Tudnál segíteni?

(#94974) #07400704 válasza cimbi186 (#94973) üzenetére


#07400704
törölt tag

Ez engem is érdekelne, mert én is túrkáltam egy fél órát :F

(#94975) Dare2Live válasza dgyuri0123 (#94967) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Megint keversz. Én nem akartalak meggyőzni. Ennek semmi köze a meggyőzzéshez.

Amit javasoltam az egy teszt. Ha A akkor az adott zenéknél hallod a difit. Ha B akkor meg nem.

Nekem anno nagy pofáraesés volt nagyon-nagyon kevés zenénél tudok szignifikánsan 70% felett teljesíteni. És direkte olyat tesztet linkeltem ahol van esélyem. És ahogy látom az ilyen téren nagyon teheteséges, képzett evvel foglalkozó emberek pont így vannak vele. 99%ban nekik se megy.

A személyeskedést meg mások gyanusítgatását meg ha lehet hagyd abba. Engem amúgy nem zavar.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#94976) szazbolha válasza #92251648 (#94957) üzenetére


szazbolha
addikt

" hiszen ha ugyanazt az anyagot játszod le egymás után többször, sokan már akkor is hallani vélnek különbséget."
-
hmm... és ez vajon csak az MP3-ra igaz? vagy a kábelekre a kábel elcsatolásra egyebekre is?

(#94977) szazbolha válasza bkercso (#94962) üzenetére


szazbolha
addikt

Ahogy olvasom a többieket a zene "típusától" is függ az eltérés érzékelése (MP3/Flac). Logikusnak tűnik.
Szerintem nem a 20Khz feletti tartomány eltűnésének van szerepe, hiszen én sem hallom már jól a 15-16KHz felettit, hanem valami másnak. Az MP3-ból - ahol kihalottam - én nem a magas hagokat hiányolom hanem valami mást.
.
Hozzátéve... ha valakinek örömet és elégedettséget okoz az, hogy veszteségmentes formátumot hallgat, szerintem semmivel sem rosszabb, mintha ugyanezt az élményt egy banándugó minőségbeli különbségtől kapja meg.

(#94978) ctrlaltdel13 válasza Dare2Live (#94975) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kicsit el beszéltek egymás mellett szvsz.
A vita onnét indult, hogy a tidal hifi és a sima (mp3), vagy Spoty között, ki hallani-e a különbséget. Van -e értelme(?)

Erre én is azt mondom, igen.....van olyan ahol igen.
De ez főleg új, újabb felvételeknél.

Az hogy jössz azzal hogy teszteljünk különböző tesztekkel, meg konvertáljunk vissza flac-ot mp3-ba, itt nem releváns.
Valószínű mikor egy adott dalt felvettek, nem ugyanazon úton módon konvertálták vissza, ezáltal amit én itthon megcsinálok, az nem biztos hogy pontosan ugyan az, mint amit ő tőlük megkapok.

(#94979) szazbolha válasza #90324992 (#94972) üzenetére


szazbolha
addikt

Én csak annyit mondok, ha Bp-n laknál, akkor sem tudnál ennyi variációt meghallgatni. Én is sokat olvastam véleményeket, teszteket (én régiben és használtban utazom) és úgy gondolom jó támpontot adnak, főleg azok ahol több cuccot hasonlítanak össze.
.
A meghallgatásnak van még egy vészes problémája. Elmész meghallgatni xyz hangfalat és ott van mellette egy XYZ is, ami 2x drágább, 2x nagyobb és kíváncsi vagy rá.
Meghallgatod a nagyobbat is (ha már ott vagy) és ha sokkal jobb mint az előző akkor vagy megveszed feladva a kezdeti limited, vagy elégedetlen maradsz azzal amire tellett.

(#94980) DonThomasino válasza cimbi186 (#94973) üzenetére


DonThomasino
veterán

Itt egy leírás hozzá.
[link]

@ tapaizo : neked is...

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#94981) szazbolha válasza ctrlaltdel13 (#94978) üzenetére


szazbolha
addikt

Ebben is lehet igazság. Talán az olyan felvételeknél, amely eleve digitálisan volt rögzítve, az MP3 nem mutat nagy eltéréseket.
És igen... ha saját konvertált MP3-at tesztelünk, akkor pofára eshetünk, mert nem érezzük a különbséget. De zenét nem így hallgatunk. CD-ket vásárolunk, MP3-at flac-ot letöltünk, Tudal/Spotify-re meg előfizetünk.
Kapjuk amit kapunk.
Legalábbis szerintem akinek meg van egy zene CD-n vagy flac-ban az nem fogja lekonvertálni MP3-ba, hogy csakazértis abba halgassa mert úgy sincs különbség.
.
Amúgy meg minden beárazódik a piacon.
A Tidal HIFI jóval drágább a prémiumnál, ami drágább a spotify-nál.
Szerintem az ár is lehet mérőeszköz... ahogy mondani szokták errefelé: hifi cuccot ne is keress xxxxx forint alatt. Miért lenne ez másként a forrással?

(#94982) cimbi186 válasza DonThomasino (#94980) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Trükkös :)
Köszi!

(#94983) szazbolha válasza DonThomasino (#94980) üzenetére


szazbolha
addikt

Hát izé... lehet én bénáztam, de ezt tegnap kipróbáltam, mert az egyik accom lejáróban volt. (aszem' dec.10-ig volt HIFI) Nekem teljesen lemondta az előfizetésem - igaz reaktiválni nem próbáltam. Egy másik email címmel regisztráltam előtte a 4 hónaposra 299Ft-ért. Szóval nagy veszteség nem ért.

(#94984) Lite válasza #10726912 (#94874) üzenetére


Lite
őstag

Akkor marad a jumper... Most nincs 6 számjegyű keretem rca kábelre...

(#94985) fehér_ember válasza ctrlaltdel13 (#94978) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nyilván ha te konvertálod le, akkor valós.
A piac meg azt kívánta hogy valami újdonság révén adjunk el eszközöket meg zeneszámokat újra. Hogy ezt demonstráljuk nyílván át kell cseszni a népet. Szóval szerintem megy rendesen az átvágás. Azért hogy hallható különbség legyen le kell rontani az mp3-at is, és azt kell tolni az olcsóbb csomagokban (ha már az online szolgáltatás szóba került). De szerintem ugyanez el van követve azokon a webhelyeken is, ahol felkínálják mindkét formátumot megvételre illetve belehallgatásra. És nem véletlen találkozni olyan netes tesztekkel is ahol viszonylag könnyen meg lehet különböztetni őket; na vajon miért is?
Amúgy meg nem vagyunk egyformák, biztos vannak akik sokkal jobban hallanak a többségnél; szóval keveseknek lehet megy a dolog, illetve a cuccok is számíthatnak.
Én csak hosszabb periódusnál és csak annyit vettem észre, hogy a veszteségmentes hosszabban hallgatható és kellemesebb-nek hat. A veszteséges meg gyakrabban tud fárasztó lenni hosszú távon.
De ahogy fapaci is mondta nemrég:
Nem a lejátszott anyag formátuma fogja meghatározni a végső hangzást.
Mindegyik formátumban bőséges tartalék van ahhoz, hogy a HiFi rendszerek többségét ne korlátozza.
Egy komoly rendszeren az mp3 is jól szól.

Szóval nyugodtan fejlessze mindenki a rendszerét; abból csak profitálhat, bármilyen formátumot is hallgat.

(#94986) Zsubi válasza szazbolha (#94981) üzenetére


Zsubi
őstag

Hétvégén a Brüsszeli hifi-shown egy-kettő kiállított leszámítva mindenki Tidal-ról demozott.
Igaz elég komoly stremaing playerekkel mint pl. Lumin, Michi, Aurender, Melco... :)
Ami volt bakelit+csöves erősítő páros amúgy is csalódás volt számomra :B

(#94895) fehér_ember: Egyetértek :K hallottam már mp3-at úgy szólni komoly rendszeren hogy nem volt hiányérzetem :B

[ Szerkesztve ]

(#94987) Ribi válasza Zsubi (#94986) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mert most ez a trendi, most ezt kell tolni. Aki tényleg drágán tud venni cuccot, annak szokszor csak a menőség kell, nem ténylegesen a hangzás. Illetve van egy érzésem, hogy fizetik is az embereket, hogy azt tolják rendesen.
Illetve meg kell muattni, hogy még arról is jól tud szólni ;]

[ Szerkesztve ]

(#94988) DonThomasino válasza szazbolha (#94983) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen, teljesen lemondja, azaz megszünteti az előfizetést,
ezért nincs további számlázás.
DE amit már kifizettél az érvényes a megjelölt dátumig.
Sokan keverik a dolgot, mert itt ugye előfizetést vásárolsz,
ebből adódik a félre értés sokszor.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#94989) Zsubi válasza Ribi (#94987) üzenetére


Zsubi
őstag

Persze most ez a "divat" ezt kell tolni mindenhol de szerintem simán van létjogosultsága a cd mellett/helyett. Én is Tidal-ról hallgatok zenét.
Ahogy írtam is az előbb engem a bakelit nem fogott meg, csalódás volt :B
A csöves erősítőket se nagyon erőltették a kiállításon ami volt annak nekem a hangja szintén nem tetszett. :U

(#94990) ctrlaltdel13 válasza Zsubi (#94989) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Eltérő igényekről, eltérő felhasználási módokról soha nem lesz egyezmény.
A lényeg hogy mindenki megtalálja amit keres :)

(#94991) bkercso válasza Zsubi (#94989) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nagyjából ugyan az a hang elérhető csővel is félvezetővel is. Legyen az kiváló hang vagy feledhető. Vodkaboy22 fórumtárssal sokat kísérleteztünk, ő csővel én meg félvezetővel, és sokat hallgattunk nem saját készülékeket is, és erre jutottunk.

És szerintem Spotofy-hoz is indokolt a jó cucc, legfeljebb nem lesz úgy kihasználva. De szebben szól a spotofy is egy jobb hifin, mert nem ugyan olyan torzításokat okoz a tömörítés, mint az elektronika vagy a hangdoboz.
- természetesen.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94992) #92251648 válasza szazbolha (#94976) üzenetére


#92251648
törölt tag

Kompletten a teljes HiFi-re.

(#94993) #92251648 válasza #90324992 (#94972) üzenetére


#92251648
törölt tag

Közép-felső kategóriás rendszer újonnan félmillió forintból? Ennyiből némi nyomozással és utánajárással egy becsületes belépő szintű láncot tudsz összeállítani használt készülékekből. Vagy nagyon mást értünk HiFi alatt.

(#94994) #01758976 válasza #92251648 (#94992) üzenetére


#01758976
törölt tag

Pontosan.
Ezért is feleslegesek ezek a tesztek,( mit hallasz meg , mit nem ? :D) ez max. a gyártóknak nem árt. Hosszzabtávon derül ez ki teljesen, mint ahogy a legtöbb komponens, és hozadéka is. Ha kiveszed és hiányzik, az az igazi eredmény. Hosszabb távon derül ki az is, hogy nyugodtabb lesz a "valamivel" (mp3/flac/dac/amp) a rendszered, vagy te magad, persze ha valami eredendően kula, az sosem lesz jó. Cél a mindenhatás :)

(#94995) szazbolha válasza #92251648 (#94992) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez elég gonosz vélemény volt....

(#94996) Snoop-y válasza szazbolha (#94995) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha belegondolunk, hogy csak madzagra el lehet tapsolni egy kozepes rendszerben ennyit akkor meg finom is volt ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#94997) zsuha


zsuha
aktív tag

Szeretném megrendelni a Marantz PM 6006 erősítőt a m.a. bronze 2 hangfalakhoz.
Most a sima pm 6006 (német amazonról) és a pm 6006 UK edition (uk amazonról) pontosan ugyanannyiba kerülne, szállítással együtt.
Melyiket javasolnátok? Olvastam a különbségeket, a UK edition elvileg jobb minőségű alkatrészek, "brit" hangzás, nemtom...tipp?
A sima verzió elvileg "brighter" [link] [link] .
Filmezesre lenne plusz nemi zene (semmi extra).

[ Szerkesztve ]

(#94998) #90324992 válasza #92251648 (#94993) üzenetére


#90324992
törölt tag

Sehol sem írtam ezt, amit kijelentettél!

Ezeket a kategorizálásokat nem én találtam ki!

Ne én legyek a hibás azért, hogy az általam felsorolt termékeket a két legnagyobb magyar tesztoldal (AV-Online és az AV-Magazin) is a középkategóriába sorolja! Ez az ő bűnök, és nem az enyém! És én megbíztam bennük, és azt hittem hogy ez a középkategória.

Igen, egyetértek azzal a kijelentéseddel, hogy egy becsületes belépő szintű Hi-Fi láncot tudok összeállítani másfél millió forintból!

[ Szerkesztve ]

(#94999) Panthera válasza DonThomasino (#94988) üzenetére


Panthera
őstag

Magyarán akkor lemondhatom már most (és ettől tudom használni), hogy 4 hónap múlva ne felejtsem el?

(#95000) #01758976 válasza zsuha (#94997) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ha két dobozod lesz, akkor egyiket sem. Az lesz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.