Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94151) Panthera válasza bkercso (#94145) üzenetére


Panthera
őstag

Nem a csatlakozó ellen vagyok. Ha lenne egy jobb rendszerem, akkor meggondolnám a használatát (vagy pl. szorítós helyett inkább forrasztott verzió).
Sokat emlegetetitek hogy minden számít...
Most is használok dugót, sokkal kényelmesebb, az biztos.

(#94152) #10726912 válasza Panthera (#94151) üzenetére


#10726912
törölt tag

Én nem tudom még, mennyire számit, lehet, hogy tévúton járok, eddigi tapasztalatom azt mondja, hogy lehetőleg csak a hf kábel maradjon, minden más menjen. De még sosem tettem ilyet, és semmilyet sem, első hifi rendszerem, első tapasztalat gyűjtésem, célom, hogy a meglévő eszközökből a legtöbbet hozzam ki, akkor leszek a legkritikusabb önmagammal, ha minden változtatás, optimalizálás meglesz, amit szeretnék, meglesz a hangdoboz alátét tüskézve, és elkezdhetem a végleges formájában összerakott rendszer hallgatását. Addig csak az elmélet helyességébe vetett bizalom dominál. Ha végeztem vele (amit már nagyon várok, mert az időhiányom miatt egyre nagyobb keresztként hurcolom magammal a terveimet), akkor fogom tudni eldönteni a saját rendszeremben lévő "feleslegesnek" vélt anyagok nélküli hang javulásának aránylását az ebbe vetett munkához viszonyitva. Addig csak puszta elmélet, teória, amiket szajkózok a banándugózattlan hifi mellett érvelve.

(#94153) bta1


bta1
őstag

Hát az attól függ. Egyeres (tömör) hangszórókábelhez például biztos, hogy nem használnék banáncsatit, de villássarut sem.

[ Szerkesztve ]

(#94154) #10726912 válasza cibus (#94125) üzenetére


#10726912
törölt tag

CAT7 kábel. Sokan ajánlották sokaknak Belden kábelét is.

(#94155) szazbolha válasza Dorian (#94141) üzenetére


szazbolha
addikt

"+ A hangfalkábelről vágd le azokat a dugókat, ingyen lesz egyből jobb."
.
Nekem is van Nakamachi banándugós kábelem. Mi a baj vele?
Valahogy jobb szeretem ha banándugós a csatlakozás, bár mostanában egyre kevesebbet cserélgetem az erősítőket.

(#94156) cibus


cibus
aktív tag

hátha még valaki nem látta és érdekesek lehetnek az akciók! :)

https://bf.extremeaudio.hu/bf19-hifi.php

:DD :C

(#94157) szazbolha válasza bta1 (#94153) üzenetére


szazbolha
addikt

OK, ez érthető.
.
Ma egy boltban elmagyarázták nekem, hogy miért jobb audióra a sok szálból fonott kábel, mint a tömör vagy kevés szálból álló hf kábel. Az alacsony frekvenciák belül futnak a magas frekvenciák meg a mikró szál felületén. ezért lesz szebb az amiben 40 db 0,1 mm2 szál van, mint amiben 10x 0,4mm2-es.
.
Bár elvileg tudom merre szaladnak az elektronok, de ebéd után volt. Pillogtam egy kicsit és vettem ebből is hogy majd egyszer kipróbálom.
Persze ha az olcsó aranyazott banándugó elrontja a leendő kábel tesztemet, akkor ez is hiábavaló volt.

(#94158) ctrlaltdel13 válasza szazbolha (#94157) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Tesco-ba vagy Lidl-be?
Okos ember az, aki csak a felét hiszi el annak amit mondanak,zseniális, aki tudja melyik felét.

(#94159) szazbolha válasza #10726912 (#94154) üzenetére


szazbolha
addikt

Kébelhalmozó lettem... olyan CAT7-et is vettem ami Belden gyártányú, a feltúrt doksik alapján ugyanabból a rézből húzzák mint az elhíresült tömör 9497-est.
.
EL is kezdtem banándugósítani, de csupaszolásnál a 8 szálból 1 mindig elszakadt. Itt feladtam.... veszek majd valami jobb csupaszoló szerszámot.

(#94160) szazbolha válasza ctrlaltdel13 (#94158) üzenetére


szazbolha
addikt

Dehogy... a hentésnél volt, ahol hurka-kolbászt szoktam reggelezni a déli pacal előtt.
Én sajnos messze vagyok a zsenialítástól, ezért marad a parasztos módszer, mindent ki kell próbáljak mielőtt véleményt mondanék róla.

(#94161) fehér_ember válasza szazbolha (#94157) üzenetére


fehér_ember
addikt

Lehet hogy olyan magas szinten mint ők vannak, már ilyeneket is kihallanak; de ne aggódj a legtöbbünknél nem fog sokat számítani. Nálam pl. egyáltalán nem szempont.
Én is jobban csípem ha van banándugó a hangfalkábeleken mert útálom azok nélkül ki-be fogatgatni.
De azért megfülelném nakamichik nélkül is. :)

(#94162) Mathiask válasza szazbolha (#94155) üzenetére


Mathiask
senior tag

Szerintem semmi. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha nincs csatlakozó, akkor előbb-utóbb mindig kilazul a hangfalkábel, bizonyos időközönként mindig rá lehet húzni. És előbb utóbb nem lesz fényes a felülete, ergo oxidálódik. Szóval szerintem érdemes pl aranyozott banáncsatlakozót használni.

(#94163) bta1 válasza szazbolha (#94157) üzenetére


bta1
őstag

Az elemi szálak közti "diódaeffektussal" kiegészítve akár az ellenkezőjét is meg lehetne magyarázni... tesztelni egyébként sem a "magyarázatot", hanem csak az adott kábelt lehet – rendszerint dugókkal együtt.

(#94164) bta1 válasza Mathiask (#94162) üzenetére


bta1
őstag

Igen, az egyeres rézdrótot időnként pucolgatni kell (sodrottnál ez gyakorlatilag kivitelezhetetlen, ott nincs mit tenni, szükség van dugókra).

A 47lab nem szokott kilazulni...

(#94165) apóka válasza salesman (#94131) üzenetére


apóka
aktív tag

Pusztuljon Gregor Király, Dunwin az enyém lesz! ;)

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#94166) Pazolini válasza bta1 (#94164) üzenetére


Pazolini
senior tag

Sodrottat meg visszavagdossuk. (Amíg el nem fogy. :DD )

(#94167) bkercso válasza Panthera (#94151) üzenetére


bkercso
nagyúr

Elhiszem, hogy hallani a dugót. Csak az lett volna a kérdésem, hogy sarut nem próbáltad-e? Elvileg talán nagyobb felület és nagyobb szorítóerő...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94168) bkercso válasza szazbolha (#94157) üzenetére


bkercso
nagyúr

20kHz-nek 0,45mm a behatolási mélysége rézbe. [link]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94169) bkercso válasza bta1 (#94163) üzenetére


bkercso
nagyúr

diódaeffektus
Mire gondolsz? Zener-effektus? Hogy lesz akkora feszkó az elemi szálak közt? :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94170) bkercso válasza guccsi (#94150) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vegyél egy subwoofer amplifiert. Pl. Amazon-on vagy eBay-en nézz utána az értékeléseknek, majd a kiválasztottat vedd meg a legolcsóbb helyen.
Léteznek beépíthető és különálló típusok is. Fontos, hogy szűrő legyen benne!
Ha a sztereó hangfalkimeneekről vennéd le neki a jelet, akkor beépíthetőt kell válassz valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94171) Panthera válasza bkercso (#94167) üzenetére


Panthera
őstag

Félreértettem a kérdésed. Még nem próbáltam a sarut.
Nemcsak Tőled kérdezem... dugóval pl. kevésbé oxidálódik a kábel vége? Biztosan számít ilyen esetben a réz minősége is.

[ Szerkesztve ]

(#94172) #10726912 válasza cibus (#94156) üzenetére


#10726912
törölt tag

Rocket helyett:

[link] AudioQuest Type4, 8 ezer, alkudható.

(#94173) Dorian válasza szazbolha (#94155) üzenetére


Dorian
félisten

Tompítja a hangot. Ha van egy olyan kábeled, ahol már ezt kihallani, pl. az illető kábele is ilyen.
Kácsás réz-berilium banánhegy sem drága, mégis teljesen rendben van, szóval nem pénzkérdés.

Dugó nélkül, vagy dugóval ha nem forrasztod ugyanúgy oxidálódik idővel.
Dugó forrasztva meg alapból egy kicsit rosszabb, de nem sokkal, ha jól van forrasztva, ez elfogadható lehet, ha nem akar az ember évente vagdosni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#94174) bta1 válasza Pazolini (#94166) üzenetére


bta1
őstag

... és drága kábelnél egy cseppet sem frusztráló :DDD

(#94175) #92251648 válasza szazbolha (#94157) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Ma egy boltban elmagyarázták nekem, hogy miért jobb audióra a sok szálból fonott kábel, mint a tömör vagy kevés szálból álló hf kábel. Az alacsony frekvenciák belül futnak a magas frekvenciák meg a mikró szál felületén. ezért lesz szebb az amiben 40 db 0,1 mm2 szál van, mint amiben 10x 0,4mm2-es."

Aha. No és ez milyen módon garantálja a jobb hangzást? Ilyen magyarázatból tucatnyi forog közszájon hifista körökben, de ha csak kicsit is belegondolunk, észrevehető, hogy a logikai tartalmuk közelít a nullához.

A szorítós banándugók nem adnak védelmet az oxidáció ellen, hiszen a dugóba kötött huzal felületén is zajlik a folyamat, csak tettünk egy plusz anyagátmenetet és kontaktust a jel útjába. Az oxidáció ellenszere a légmentes lezárás és a forrasztás.

(#94176) balage25 válasza #92251648 (#94175) üzenetére


balage25
senior tag

A jóval nagyobb felület több szálnál?

[ Szerkesztve ]

(#94177) Pazolini válasza #92251648 (#94175) üzenetére


Pazolini
senior tag

...a légmentes lezárás és a forrasztás.

Legjobb lesz átköltözni egy másik bolygóra. Amúgy is épp itt az ideje.
Már csak kábelekkel tesztelnünk kell a légkört. :U

[ Szerkesztve ]

(#94178) #92251648 válasza balage25 (#94176) üzenetére


#92251648
törölt tag

Igen, nagyobb felületet kapunk, de ez miért jó nekünk?

(#94179) bta1 válasza bkercso (#94169) üzenetére


bta1
őstag

:) én ugyan semmire... a hifis "kábelgyártókat" kellene megkérdezni. Ha válaszolnak is valamit, semmi újat nem fognak mondani. Akit érdekelnek a rejtélyestől nevetségesig terjedő "magyarázatok", keressen rá a hifi cable micro diodes kulcsszavakra. (Mikrodióda-effektus litze vezetéknél értelemszerűen nem léphet fel. Ráadásul ha elég sok szálból áll, rádiófrekin is elenyésző marad a skin-hatásból eredő veszteség. Az egyeres vezeték átmérőjének növelése is csökkenti a veszteséget, hiszen azonos behatolási mélység mellett négyzetes arányban nő az effektív keresztmetszetet.)

(#94180) djlolo


djlolo
tag

Ha mar banan dugokrol volt szo mi a velemenyetek a Hicon HI-BM04 -rol ?

(#94181) cibus válasza #10726912 (#94154) üzenetére


cibus
aktív tag

Nem találom mire gondolsz, linket tudnál mellékelni? :) Köszönöm

(#94182) #10726912 válasza cibus (#94181) üzenetére


#10726912
törölt tag

[link]
De az Audioquest Type 4 JOBB. Annak fentebb linkeltem az elérhetőségét.

(#94183) #07400704


#07400704
törölt tag

Banán dugó, kábel saru, vagy csak csupasz vezeték, forrasztva vagy csak csavarral szorítva, mindenki esküszik valamire, de konkrétumot senki nem mond, nyilván mindegyiknek megvan a maga előnye/hátránya, a Nakamichi-t pl. sokan silány minőségnek tartják, szerintem ez nem igaz, nyilván vannak jobb összetételű csatlakozók nála, de azért közép szinten ez is elmegy, én pl. az égvilágon semmilyen különbséget nem hallottam ha dugózva vagy saruzva, illetve csak csupaszon volt szorítva a vezeték, és a forrasztás sem határozott semmit, a csatlakozók minőségét aláírom, de nehogy már Superman hallással rendelkezzen valaki, aki még akár közép szinten is meghallja a különbséget egy 4cm-es csatlakozó szakaszon, egy tisztességes bekötés esetén, egy korrekt csatlakozóval.
Egy időben barátokkal, ismerősökkel valóságos sportot űztünk ebből, különböző kábelek, csatlakozók, forrasztások, csavargatások, sodrott, tömör, stb. ami kihallható különbséget eredményezett, az minden esetben a hangfal zsinórok esetében jelentkezett.
Véleményem szerint ez a csatlakozó vagy csupasz, forrasztva vagy szorítva, belépő illetve közép szinten kicsit túl misztifikált.

(#94184) cibus válasza #10726912 (#94182) üzenetére


cibus
aktív tag

Utána már észrevettem, köszi. :C

(#94185) balage25 válasza #92251648 (#94178) üzenetére


balage25
senior tag

Kisebb keresztmetszet, jobb vezetőkepesség. Szerinted miért nem előny a nagyobb felület?

(#94186) bta1 válasza #92251648 (#94178) üzenetére


bta1
őstag

Azér'jó, mer'a finom sodrat nagyobb drautfelületére több pára csapódik le, és mint tuggyuk, a rézdráut a vízbűl veszi ki a zoxigént :DDD :DDD

(#94187) bta1


bta1
őstag

Vagy nem álltak rendelkezésetekre elég jó "zsinórok" és dugók* vagy pedig határozott elképzelésetek volt, hogy mire kellene a dugók A-B tesztjében figyelni koncentrálni. A határozott, ám téves elképzelés észlelést torzító hatását el lehet magyarázni, intellektuálisan fel lehet fogni, átélve megérteni azonban teljesen más dolog.

* Azt írod, – "a Nakamichi-t pl. sokan silány minőségnek tartják, szerintem ez nem igaz". Szerinted... két egymást erősítő tényszerűség viszont mellette szól: 1) Nem hallottátok egyértelműen jobbnak, mint egy filléres noname kínait 2) A "Naka" banán a lényeget tekintve annyiban különbözik a büdzsé noname kínaitól, hogy rajta van egy 30 éve minőséget, ma pedig már semmit sem garantáló márkanév.

(#94188) Dorian válasza balage25 (#94185) üzenetére


Dorian
félisten

Miért lenne jobb vezetőképessége? Skin hatás bőven hangfrekvenciás sáv felett érvényesül.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#94189) balage25 válasza Dorian (#94188) üzenetére


balage25
senior tag

Minél magasabb a frekvencia annál közelebb van a felülethez, azaz jobb a vezetőkepesség.

(#94190) Dorian válasza balage25 (#94189) üzenetére


Dorian
félisten

Bkercso is írta nemrég: még a 20kHz is fél mm-t behatol, tehát nincs jelentősége.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#94191) bkercso válasza Panthera (#94171) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jó kérdés. Minél nagyobb a szorítóerő és a felület annál kevésbé kéne számítson az oxidáció. De sajnos vannak kontraintuitív hatások is a természetben (közgazdaságban stb. stb.), szóval utána kéne járni.
Számomra a forrasztás és a galvánbevonat teljesen megfelelő. Nincs gond az oxidációval.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94192) balage25 válasza Dorian (#94190) üzenetére


balage25
senior tag

Értem, köszönöm.

(#94193) bkercso válasza bta1 (#94179) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem négyzetesen, csak lineárisan nő az átmérővel, hiszen a kerület nő, de a behatolási mélység nem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94194) bkercso válasza balage25 (#94185) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja, nem 0,3 ohm lesz a kábel ellenállása magasabb frekin, hanem 0,25ohm. Miközben a magassugárzóval a hangváltóban ohmokat kötsz sorba. :W
Tisztán rezisztív ellenállásból amúgy még nem lesz torzítás.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94195) bkercso válasza Dorian (#94188) üzenetére


bkercso
nagyúr

Skin hatás bőven hangfrekvenciás sáv felett érvényesül.
Vezetékgometriafüggő. Egyébként a behatolási mélység 50%-os áramsűrűséget jelent. Szóval nem igaz, hogy 0,5mm-ig nincs hatás.
[link]

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94196) balage25 válasza bkercso (#94194) üzenetére


balage25
senior tag

Megérteni szeretném, ezért kérdezek. :W

[ Szerkesztve ]

(#94197) salesman válasza apóka (#94165) üzenetére


salesman
őstag

Tódi, hol vagy!

Türűűűdrááá!

(#94198) Panthera válasza bkercso (#94191) üzenetére


Panthera
őstag

Forrasztás után (hogyan) teszel még rá galvánbevonatot?

(#94199) szazbolha válasza bta1 (#94163) üzenetére


szazbolha
addikt

Tényleg nem vitatkozni szeretnék, de a magyarázat csekkolható tankönyvekből jegyzetekből is, meg korábbi tanulmányokból is.
Nagyon valószínű, hogy a kábel tesztelésére gondoltam.

(#94200) szazbolha válasza bkercso (#94168) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.