Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93051) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Egyre sürgetőbb lenne valamit kezdenem kéne az elektromos hálózatommal, mert valami nagyon nincs rendben.

Ezzel legutoljára akkor szembesültem, amikor a rendszert ideiglenesen arrébb kellett tennem egy 1,5 métert, és beiktattam egy 15 méteres hosszabbítót.

További probléma, hogy napközben, amikor a környéken gondolom megnő az áramfogyasztás, nem annyira jó zenét hallgatni.

De most nem is ez a lényeg, hanem az szeretném tudni, hogy nálam konkrétan milyen problémák vannak az áramellátással.

-Hogyan lehet ezt mérni?
-Jelalak milyen? Milyen torzulások vannak?
-Hogyan lehet ezt helyreállítani ?
- stb.
- Én, itthon meg tudom-e mérni, vagy feltétlenül szakember kell hozzá ?
-Van olyan szakember, aki házhoz jön, és megméri?
-Megmutatja, elmagyarázza mi a hiba, és mi a megoldás ?

Jó lenne az alapokat megismerni, mert nem szeretnék olyan eszközért fizetni, ami nem oldja meg a problémámat, illetve overkill, értem ezalatt hogy a még ismeretlen problémaforrásra kellene a célzott javítás, eszközbeszerzés.

Felmerült már bennem sok minden, full sinus online UPS-től kezdve AC offset killer-ig elég sok minden, na... szóval elkelne egy kis segítség, de elsődleges a konkrét hiba megtalálása lenne, hogy maradjon választási lehetőségem, terem a megoldásra.

Biztos vagyok benne, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, és volt korábban már valaki aki megoldotta, én nem szeretném a mellékvágányokat végigjárni.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#93052) #10726912 válasza szazbolha (#93049) üzenetére


#10726912
törölt tag

A jó kábel nem szinez, semleges karakterű, levegős, átengedi a hangot.
A jó rendszer se olyan, amit a Daliról leirtál, olyanon pörögsz, ami pont az általad leirt jhangok miatt nem jó hifizni. Ezeket az utakat végig járták már előtted a tapasztaltabb hifisták, ezért keresnek és ajánlanak más eszközöket.
Én nem csaponganék a helyedben, mert csalódni fogsz (pont, mint a Rotelnél is), inkább maradj az általad emlitett B&W szintjén, de akár a Mission 752 is elégedetté tenne.

(#93053) makoss válasza dgyuri0123 (#93047) üzenetére


makoss
addikt

Ennek jól lement az ára, [link] [link] :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93054) dgyuri0123 válasza alphamooncam (#93051) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem nagyon bevált az Alces "elosztó" [link] , abból is a 4-es. Nem feltétlenül "jó" mindenkinek, de Szabó Zoli (Hivox, AVX) odaadja meghallgatásra is, letét ellenében. Nem veszítesz vele semmit. Ez sem csodaszer, de csinál valamit, amitől hallgathatóbbá válik egy zajosabb hálózat is. Nem tűnteti el a bajokat, de legalább nem esik szét a tér, nem lesz egysíkú a zene, nem lesz (annyira) ronda az összhatás. Nélküle faékké egyszerűsödik a zene. Közönséges, unalmas és izgalommentes... kb., enyhén barokkos túlzásokkal, csakhogy szemléltessem valahogy a "működését".

A dobozhoz, kábelhez annyit még, hogy minden elektronika vagy passzív eszköz színez kicsit... a rosszak viszont nagyon... Tehát nem fogsz olyan hangkeltőt találni, aminek ne lenne valamilyen "saját" karaktere, de ez sem baj, ha tudod, hogyan kell mellé megfelelő partnert választani (szinergia). A Dalik az "alsóbb osztályokban" nagyon színeznek és egyáltalán nem lineárisak. Alul kiemel, közepei elnagyoltak, magasai bántanak. Persze, biztos lehet ezt is szeretni, de szerintem nem ez a követendő hang... Van a Dalinak a Helicon szériája, ami nem sorolandó ide, de azok bőven millió feletti dobozok. Bár, az is nagy kérdés, ha lenne 1-2 millióm dobozra, akarnék-e Dali Helicont... nem biztos.

(#93053) makoss

Így van ez Triangle-nél is. Először, újként, feltolják az árakat, később meg felezik. Nyilván annak kellemetlen, aki 700e-ért megvette anno, de ez mindig mindennel így van. Itt volt páldának a Primare I22. 550e-ről esett le az ára 320e-re kifutóként, de mondhatnám akár a Vincent-et, Cantont, Elacot, és még sok gyártót, akiknél a kitufó szériákat (közel) féláron meg lehet venni, csak oda kell figyelni kicsit.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#93055) makoss válasza dgyuri0123 (#93054) üzenetére


makoss
addikt

Hát betyárul érdekes, mert a Triange hangfalnál 700.000 a pár, most meg 300 a pár?? pfff... A sztereo erősitőnél amit mostanában tesztelt az AV, 220eFt (Denon DRA-800H) Ez indokolatlanul magas ár, szerintem bőven 160-170eFt-ról kellett volna indulni! (!!) És onnan csökkenne lentebb. Oké, én aláirom amit Gedeon is mondta, [link] házimozi erősitőnél pld X1500H van egy halom szolgáltatás és kevesebbe is kerül mint a 800H, és annál "csak" a hang van jobban, szebben adja, de könyörgöm: mennyivel???
Meg kell gondolni....mondjuk aki havonta 300-400eFt-ot visz haza, annak ez nem tétel! :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93056) dgyuri0123 válasza makoss (#93055) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

X1500 ipari hulladék. DRA800-at nem ismerem, de látatlanban azt mondom, hogy kb. pariban lehet X1500-al. Lehet nüansznyival jobb, de nem hiszem. Ennél is inkább az újdonságot fizeted meg, nem a hangminőségbeli kölönbséget.

Az árakat nem a hazai bérekhez szabják, de gondolom, ezt tudod.. :)

"csak a zene van"

(#93057) makoss válasza dgyuri0123 (#93056) üzenetére


makoss
addikt

"X1500 ipari hulladék"
Ezt most hallom először :F
Mitől lenne hulladék?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93058) migabi24 válasza makoss (#93057) üzenetére


migabi24
nagyúr

Zenére biztos egy nulla

(#93059) Snoop-y válasza gordonfreemN (#92989) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mivel nincs magyar nyelvu eszkozom engedtessek meg, hogy ekezet nelkul irok. Ha valakit zavar akkor skip please.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#93060) dgyuri0123 válasza makoss (#93057) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egyszer meg kell tudni az igazságot.. :)

Az X1xxx X2xxx, de még az X3000 is ócska hang sztereóban, pedig utóbbi már 400e körül mozog.

Semmi zeneiség nincs a hangjában. Mélye 0.. csak pufog, közepe egyáltalán nincs, magasai torzak, sziszegnek, kiemelnek, énekhang torz, igen messze áll a "valódi" hangtól, hangszerhangok....hm, olyan hangok nem is léteznek, amiket a Denon reprodukál. Rettentően fárasztó hallgatni. 40 éves NAD 3020 kenretbe veri zenén minden szempontból. Ja, hogy csak kétcsatornás? Hát, igen.. :)

Bocs, hogy őszinte voltam.. és volt Denon X2xxx is a birtokomban nagyon rövig ideig, nem csak úgy szidom ám.

(#93059) Snoop-y: Összedobjunk neked egy Magyar nyelvű, külső billentyűzetre valót? :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#93061) makoss válasza migabi24 (#93058) üzenetére


makoss
addikt

Hallottad is?

(#93060) dgyuri0123: mihez képest rossz?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93062) dgyuri0123 válasza makoss (#93057) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem tudok már szerkeszteni.
Egy [ilyen] (legkisebb) NAD is magasan felette áll zeneiségben, bár a filmek is egészen másképpen szólalnak meg artikulált, tiszta környezetben, még akkor is, ha a tejesítménye elvileg lényegesen kisebb, mint egy ilyen HM erősítőnek.

"csak a zene van"

(#93063) makoss válasza dgyuri0123 (#93062) üzenetére


makoss
addikt

Nem ismerem.
Azt hallottam, hogy jók a Nadok, de, hogy azon az áron amit én kinéztem, pld.: Denon AVR X1500H + Dali Spektor 6 5.0 mi jobb?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93064) Pazolini válasza makoss (#93063) üzenetére


Pazolini
senior tag

Miért gondolkodsz AVR-ben?
:((
Veszel egy Antit olcsón, újat, jót. S hozzá egy illő sztereót és pár évre hátradőlsz (gyűjtesz egy esetleges továbblépésre). :))

(#93065) makoss válasza Pazolini (#93064) üzenetére


makoss
addikt

Ezt ne tőlem kérdezd, én mondtam annó egy tipust, arra azt mondták sz@r, ezt mondták jónak ebben az árban.
Pontos tipus kellene ha már nem azokról beszélünk amit fentebb irtam :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93066) dgyuri0123 válasza makoss (#93063) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bármilyen sztereó erősítő jobb lenne, mint az a Denon, főleg azon az áron. Dali helyett is erősen ajánlom a Triangle Antalt, szintén az általam fentebb említett preferenciák miatt. Dali fasorban nincs az Antalhoz képest zeneiségben, de ha csak hangos kell, abban sem maradna alul. Ha ragaszkodsz a sokpontegyhez, az más, de akkor nem tudok segíteni, mert egy "jó" hangú HM erősítő túllóg a félmillión és még akkor is erősen kompromisszumos marad sztereóban.

"csak a zene van"

(#93067) makoss válasza dgyuri0123 (#93066) üzenetére


makoss
addikt

Mindenféleképp kellene a pontos tipus, hogy be tudjam határolni valahová.
Túl drága azért nem játszik, mert az utóbbi pár hónapot is gyüjtögetéssel töltöttem :B
Jó volna már valami eredmény :U
Arról nem is beszélve, hogy már a kábelek is megvannak.
Jó, mondjuk nem érdekes, nem kér enni, mert jó ha van, de akkor is...
Gondolkodtam sima sztereón is, pláne a DRA-800H tesztje után is, de nem kicsit húz vissza az ár :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93068) fehér_ember válasza makoss (#93067) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hát úgy nem könnyű "olcsón" jót hogy nálad a használt alapból ki van zárva (meg a külföld is).
Amúgy én azért nem látom annyira sötéten a helyzetet, szóval nem gondolnám hogy annyira vészesen rossz hangminőséget kapsz majd.
Legalább arra figyelj hogy a keretedből próbálj meg jóárú kifutó modelleket elcsípni.
A hm vs. sztereót meg csak el tudod dönteni az igényeid alapján.
Ha filmnézés nem mellékes, akkor nem kérdés hogy hm. Nagyon nem egykategória ilyen szempontból a 2.0 illetve az 5.1; mondjon bárki, bármit.

Eddig mit használtál? Használtál már valami hangdobozos cuccot?

[ Szerkesztve ]

(#93069) #10726912 válasza makoss (#93067) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha sima sztereó is elég, akkor a Cambridge xc60, 80, Azur, az Audiolabs8300A (de más tipus is lehet jó tőlük), a Primare, Roxsan Caspian, Audio Analogue erősitői között érdemes keresgélned. A dobozokból B&W, Mission 752, 753, Triangle, Tannoy egyes tipusait érdemes keresned. Nem tudom, mi a cél, mekkora keret, milyen zenékhez, milyen helységben, általánosan irtam pár dolgot, sokkal szélesebb a választék, s ha a keret szűkös, akkor olcsóbb, de még belépő szinten hifi darabokat találhatsz.
Látom, újakat keresel..akkor pár dolog sajnos kiesik a listából.

[ Szerkesztve ]

(#93070) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#93068) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Ha filmnézés nem mellékes, akkor nem kérdés hogy hm. Nagyon nem egykategória ilyen szempontból a 2.0 illetve az 5.1; mondjon bárki, bármit."

Ne már.... Ne abból indulj ki, hogy neked mid van. Abből indulj ki, hogy egy ilyen újáron 150 e Ft-os "valami" "izé" egyetlen tiszta hangot nem tud kiadni magából... És kérdem én, miért jobb egy ócska sokpontegy, mint egy tiszta, élvezhető hangú sztereó? Nem értek veled egyet.

(#93067) makoss: Pl Marantz PM6006. [link] Nagyságrenddel szebben szól, mint a Denon és mivel van benne dac is, így tudsz film/tv hangokat is lejátszani, igaz, "csak" sztereóban.

Vagy NAD D3020 [link] Kicsi, de kellően erős, szintén beépített daccal. Én nem ilyednék meg tőle.

Egyik sem erőmű, de újban ilyen áron nemigen lehet jobbat kapni ... Ha mégis, majd valaki segít rajtam kívül.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#93071) makoss válasza fehér_ember (#93068) üzenetére


makoss
addikt

Én értelek, de azokat akiket én ismerek is újakat vettek, most had ne térjek ki a "kisgyerekes családokra akiknél a gyerkőc felboritja a frontot, vagy kiskutyus "jé madzag" húzzuk már le az erősitőt, asszony észreveszi de apusnak nem szólunk nehogy megtudja szindróma" mert ezt a kedves vásárló nem tudja mi szakadt meg vagy mi repedt el ami később megadja magát.....úgyhogy maradjunk csak az újnál, jobb lesz az! :K Az újnál meg megvan az, ha garis, cserélje ki.
De megirhatod milyen rendszerről beszélsz és legfeljebb elkönyvelem lehetőségként, és maradok az eredeti verziónál :R

Eddig mit használtál? Használtál már valami hangdobozos cuccot?
Régen, de abban minden Technics volt, akkoriban nem volt annyira széles választék. Jó, mondjuk volt yamaha, Sony Aiwa.... 2003-ban tértem át a PC-re.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93072) Lite válasza #10726912 (#93046) üzenetére


Lite
őstag

Persze, körülnézek. Azért nem égeti a zsebemet a pénz,hogy ki akarjam maxolni a keretet... A szoba 17 nm, oda talán nem kell egy brutális dög (bár pont én írtam ilyen NAD-okat)... Illetve azt sem szeretném, hogy azerő nagyon "kilógjon" a sorból felfelé. A többi komponenst nincs lehetőségem fejleszteni.

(#93073) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#93070) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem abból indultam ki.
Még közvetlen a hifizés előtt volt Harman Kardon AVR265-ösöm. Kifutó, de lehet hogy bolti bemutató darabként is vettem, jó áron (valami 89-90k-ért). Egyáltalán nem volt hallgathatatlan az akkori ízlésemhez/szinvonalamhoz képest; sztereóban sem. Pedig még normális dobozaim sem voltak. Persze csak moziban voltam tőle lehidalva.
Szóval hallgathatatlan vacaknak nevezni mindent ami új és "olcsó", túlzás.
Filmet nézni meg tényleg sokkal jobb 5.1-ben, de ez nem is lehet kérdés. Amúgy nálam, annak ellenére hogy még mindig hm vasaim vannak, igazából akár mellékesnek is nevezhetem ilyen szempontból a filmnézést, mert szinte mindig este szoktam fejhallgatóval. És mostanában már az 5.0-ban lévő zenei dvd-zést is hanyagoltam.

[ Szerkesztve ]

(#93074) makoss válasza #10726912 (#93069) üzenetére


makoss
addikt

Na igy már közelebb leszek, utánnanézek, sajnos csak amit fentebb is irtam rendszer jöhet szóba, de az is csak akciósan!
400eFt a plafon, ettől többet netes rendeléssel egyszerre nem tudok áldozni sajnos.
4x4 szobába átmenetileg...
Leginkább zenére, de házimozi rendszerre minnél többet foglalkozom vele, annál távolabb állok, de még mindig érdekel! :K
Ha zene akkor Trance House, Armin Van Buuren, Tiesto, de ilyen is: [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93075) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#93073) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hallottál már Denon X1xxx sorozatú erősítőt? Ha az nem hallgathatatlan, akkor nagyon alacsony az ingerküszöböd.. ;) Én egy Yamaha RXV1300 után is borzalomként éltem meg a Denont, de te biztosan jobban tudod, hogy én mennyit és mit várok el egy HM erősítőtől. Nekem ugyan mindegy ki mit és min hallgat, szóval nem is nagyon fogok ezek után tanácsot adni a "közösben", majd jön privátban az, akit érdekel a véleményem.
10+ évig moziztam 25 év sztereó korszak után és talán nem véletlen hogy ismét két csatornát hallgatok. Ár/értékben a mozi vagy sz@r, vagy drága..nekem ez jött le ennyi év alatt. 5-6-9 "rossz" csatorna még további torzulásokat és oda nem illő hangokat hoz a tartalomba, amitől nem hogy jobb lesz az élvezeti faktor, hanem inkább elvesz belőle. Moziban pl kifejezetten zavar az ócska sokpontegy. Otthon sokkal jobb minden... De lehet hogy ezzel is egyedül vagyok..

A feleségem és a lányom ugyanúgy borzasztónak találta, tehát akkor ők is biztosan ugyanolyan sznobok, mint én. :F

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#93076) #10726912 válasza makoss (#93074) üzenetére


#10726912
törölt tag

Miért csak rendszer? :F Ha két illetve 3-szorra veszed meg, azzal mi a baj? Veszel erősitőt (pl egy Cambridge-t vagy Audiolabs-ot, amikben DAC is van), veszel egy pár dobozt, meg hangkábelt és kész. Minek vennél rendszert egyszerre? De ha pl egy Puccinit vennél egy mission 752-vel, mellé külön egy Marantz PM 6005-öt, és a kábelt, akkor se lenne bonyolult...
Az újról meg annyit, hogy a garancia akkor él, ha rendeltetésszerűen használod az eszközöket. Ha a gyerek boritja, túlterheled, stb, akkor nem fogják javitani. S újként 400-ért olyat fogsz kapni, ami használtan150-ből össze rakható.
Az, hogy mozi is legyen, sztereó is legyen, meg jó is legyen, felejsd el. Ennyiből használtan se jön össze.
Lite: Ennyiből ha erősitőt és kábelt veszel (kábelt azért használtat, mert ott irdatlanul irreális az ár-érték arány alakulása az új-használt darabokat nézve), nagyon jó rendszered lehet.
dgyuri0123: osztom a véleményed, egy filmet inkább végignézek a sztereó láncon, minthogy zenét próbáljak hallgatni az 5.1-en, szintén tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#93077) gordonfreemN válasza Snoop-y (#93059) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szóltam egy rossz szót is? Most mit állsz belém???

Szerk: vagy arról van szó, hogy rajtam keresztül válaszolsz a kollégának?

Én általánosságban reagálltam neki, ha bármit is félreértettél volna.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#93078) makoss válasza dgyuri0123 (#93075) üzenetére


makoss
addikt

Én korábban azért irtam, hogy nagyon nem mindegy mit hallgatott előtte az ember, mert volt már aki mcintosh erősitőre kötöttek Spektor 6-os hangfalakat!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93079) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#93075) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem az X1500-as véleményed kérdőjeleztem meg, csak az általánosítás ellen ("pariban lehet") szólaltam fel. Megemlítve egy saját példát.
Amúgy meg érdekelnek a tanácsaid (még ha most nem is vagyunk egy véleményen arról hogy mennyivel jobb-rosszabb sokpontegyben filmet nézni). Úgyhogy nem besértődni :P és nem elvonulni privátban tanácsokat adni, mivel itt sokmindenkit érdekel a mondandód. :K

(#93071) makoss
Újban nem tudok tanácsot adni. HM-esben meg már linkeltem pl. ezt a Acoustic Energy Aegis Evo 1 -es 5.0-ás szettet. Számomra döbbenet hogy még megvan. Kisdobozokhoz képest kimagaslóan jó hangja van szerintem. 75k így egyben értük nagyon megéri.
Hozzájuk meg mondjuk egy Denon AVR 4308, és egy Quad L-ite 2 szub (80k).

(#92894) szazbolha
Ha már régi Canton akkor egy ilyen CT 800-ast kellett volna venned. A 70k-ból mondjuk bealkudva még 4db. jobbféle szimpla banánaljzat árát.

[ Szerkesztve ]

(#93080) makoss válasza #10726912 (#93076) üzenetére


makoss
addikt

Háát mikor átáltak X1600H erősitőre, na akkor mondtam, hogy inkább egy 1600H és egy Spektor 6 párban, de még igy is bunkó áruk van :((( Ekkor jutott eszembe a sztereó abba úgy sem sok kütyü kell.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93081) szazbolha válasza fehér_ember (#93079) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, jó tipp, de én a Canton GLE 70 után lemerevedtem, talán a CT 1000 lehetett volna még célpont, de ezt megvette egy fórumtárs. Egyébként nekem az jött le, hogy a fórum véleményvezérei szerint ezek sem ütik meg a kellő szintet.
Ahogy a Dali Concept sem, pedig visszaolvasva páraknak volt 6-osa, 8-as nem nem jellemző.
.
Nem baj... majd ha zavar a hangja vagy a buffogása tuningol(tat)om egy kicsit, vagy kiviszem a nappaliba piff-puff filmet nézni.
Szinte sosem nézünk filmet, de azt is plazmán, mert a többi "báncsa" a szemem.

(#93082) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!

Hifi vásárlás előtt állok, tudnátok ajánlani olyan használt hifi szalont (lehetőleg Budapesten), ahol lehetőleg sokféle használt cuccot meg lehet hallgatni, és egy abszolut hozzá nem értőt képbe helyeznek, hogy mit érdemes kihozni a pénzéből?

szteró hangfalpár + ersőítő (+ esetleg DAC)

Köszi!
Laci

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#93083) fehér_ember válasza szazbolha (#93081) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem egy olyan CT800-as már megüti a szintet.

(#93082) Alabástrom
Szokás legalább olyanokat megemlíteni hogy miről váltanál, hogy mekkora helyiségbe kell, mekkora a keret; és esetleg olat is, hogy mik az elvárásaid/egyéni igények a hangzással kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#93084) szazbolha válasza fehér_ember (#93083) üzenetére


szazbolha
addikt

Akkor lehet most pórul jártam....

(#93085) fehér_ember válasza szazbolha (#93084) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hát az biztos, hogy nem kell kapkodni, elsietni dolgokat, és főleg nem erősítőket, dobozokat halmozni. Néha várni kell egy jobb/megfelelőbb vételre fél vagy 1 évet is, de olyankor érdemes azonnal cselekedni. Persze ahhoz tudni kéne, hogy pontosan mit is akarunk.

Ha ilyen ct-ket nem akarsz, akkor várhatsz jóárú heco mythos állódobozra is.

[ Szerkesztve ]

(#93086) Snoop-y válasza gordonfreemN (#93077) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nyugisag van inkabb hallgass egy kis relax zenet ;). Teljesen normalisan es altalanosan irtam amit irtam mindenfele kotozkodes nelkul :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#93087) Snoop-y válasza fehér_ember (#93085) üzenetére


Snoop-y
veterán

En mar elvesztettem a fonalat bolha kollegaval kapcsolatban egyre nehezebb kihamozni mit szeretne es mennyibol... :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#93088) makoss válasza fehér_ember (#93079) üzenetére


makoss
addikt

Használt nem oké, fentebb irtam.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93089) Alabástrom válasza fehér_ember (#93083) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Elnézést és köszi a választ.

Januárban költözök új albérletbe, még nem tudom, mekkora lesz a nappali, de mondjuk egy "átlagos" nappaliban lesz.
Elsősorban akkusztikus zene, vokál, zongora, kis kamarazene, pop...
Ami volt (de már eladtam): Audio Analogue Enigma + T+A Pulsar S350
a keret kb 500ezer Ft

Illetve voltam hallgatózni egy stúdiómonitor-szalonban, ott a legolcsóbb, aminek már tetszett a hangja, a Focal Solo 6 BE volt, de nem tudom, hogy az nappaliba mennyire való (állítólag nearfeld monitor vagy mi).

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#93090) Pazolini válasza makoss (#93088) üzenetére


Pazolini
senior tag

A fehér_ember linkelte Denon mozi kivételes hangú elektronika. 100E körül megkapod. Ha tönkremenne egy éven belül, már behozta az árát. Ha most kellene hirtelen ennyi pénzből zenére is jó sokcsatornásat vennem, egész biztosan lecsapnék rá.
De ha kőbe vésett elveid vannak, az más. :R

(#93091) salesman válasza Snoop-y (#93087) üzenetére


salesman
őstag

Vagyunk így egypáran...

Türűűűdrááá!

(#93092) makoss válasza Pazolini (#93090) üzenetére


makoss
addikt

Korábban irta itt valaki, hogy egy AVC A1 vagy hasonló ami annó volt kb 1 millió, volt kiirva 130-ért asszem. 20 éves erősitő.
Na az sem érdekel.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#93093) #10726912 válasza Alabástrom (#93082) üzenetére


#10726912
törölt tag

Az abszolut hozzá nem értőt be fogják hűzni a csőbe. Mivel Nem tudod, mi kéne, igy nem lesz viszonyitási alapod. Ott van pl a Hifi barlang: boltban nem fogod azt hallani, hogy otthoni körülmények között mit tud egy rendszer, megfelelő kábelezéssel, de alap tájékozódásnak oda mehetsz (ha mindenképp új készülékeket, eszközöket akarsz). Amik voltak cuccaid, azok egy jó alapot képviselnek, én a helyedben (meg mindenki helyében) elmennék meghallgatni használt eszközöket, Pesten van bőven, tulajdonosok rendszerein csiszolnám a tudásom. Ha boltban válogatsz: kifutó darabokat keress, 500.ért pl Audiolabs. Cambridge Audio és hozzá dobozt, B&W, talán Missiont is tudhat mutatni, De kicsit bizd rá magad az eladóra, próbáljon meggyőzni.Olyan erősitőt keress (pl cx80, 8300A), amikben van DAC, ezek jó minőségűek. Esetleg meghallgathatsz Marantzot is, nekem a 6005 van hálózati lejátszó-DAC gyanánt, erősitőit is szokták dicsérni, forrásnak kiváló.
Kár, hogy új készülékben gondolkodsz, mert a használt eszközökből sokkal jobb rendszer megvehető.
makoss: 20 éves elő-végfok párosom van, nagyon sok új erősitő nem érdekelne ezután, pl az Audiolabs 8300A biztosan alul marad vele szemben. Használtan 100 ezerért vettem, de mindenki úgy választ, ahogy érzi. Én a hangminőséget választottam. Ha új darabot keresnék, akkor erősitőre kéne 500 ezer körül gondolkodnom árat nézve.

[ Szerkesztve ]

(#93094) fehér_ember válasza makoss (#93092) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha szolgáltatás is kéne (a legújabb ficsőrök) akkor még nem is cseszegetnénk :D De így hogy a hangminőség számít, így tényleg elég fura hogy a magad ellensége vagy ;)
Tele a használtpiac jobbnál jobb cucokkal, főleg házimozis téren, mert ott aztán tényleg divat a cserélgetés 4k átngedés meg atmos ..stb. miatt.
AVC-A1D, olyat kapsznál már 80 ezerért is; de most nem 20 éves hanem egy ~9 éves vasra akartunk rádumálni.

(#93090) Pazolini
Ha nem is egy évet; de ha már 2-őt kibírna, akkor már én se bánnám. Inkább 2 évig halgassak egy mostani 1 milliós körüli által nyújtott hangot mint évekig egy nem túl jót, ~100k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#93095) Alabástrom válasza #10726912 (#93093) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Szia!
Használtat nézek, pont ez volt az eredeti kérdés, hogy hol van jó használtszalon. :)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#93096) #10726912 válasza Alabástrom (#93095) üzenetére


#10726912
törölt tag

Na b+, le kell állnom az alkoholmentessel :(((
Használt cuccal foglalkozó bolt, illetve az új boltok listája: [link] . De nézelődhetsz új cuccot is, egy-egy kifutó darab előfordul már használtként is (pl a CA CXA 80 is ilyen), vagy csak árulják boltban, de már pár évesként használtan is hirdetik. Nézelődj az AVX-en és keress a közeledben eladó cuccokat 2-300 ezerért, s oda menj el, sokkal többet megtudhatsz tulajoktól. Persze nepperek is vannak, de azokat hamar kiszűröd, ugye sok cucc egy rakáson, vagy sok hirdetés egyszerre, emellett legalább több dolgot meg tudsz ott is hallgatni.

(#93097) #01758976


#01758976
törölt tag

Most néztem Gedeon, 250k-ért, mit venne magának. Láthatóan nagy a bajban van, újban semmi, de semmi. Pici doboz, langyos takony amp, telefon szintű forrás. Azt hittem, ettől azért jobbam állunk, de most keményen az arcomba kaptam. Ennyit az újról. Azért majd kíváncsi leszek, mennyinél jön elő, egy értelmesebb rendszer állóval, a kommerszben.

Snoopy: Én írtam az írásodról, és nyugi, sok ugárs volt.

(#93098) Ébri válasza #10726912 (#93093) üzenetére


Ébri
senior tag

8300A-ban nincs beépített DAC, a 6300A-ban van. Ha lenne, lehet azt vettem volna a nyáron :).

(#93099) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Üdv!

Cambridge P40 erősítőm ma számomra érdekes jelenséget produkált. Eddig úgy használtam, hogy bekapcsoltam, zenét hallgattam, kikapcsoltam. Ma viszont kétféle dobozzal próbáltuk, így a ki-, majd bekapcsolás között csak néhány mp telt el. A szokásos, lassan behúzza kicsit a membránt és pukkan egy kicsit helyett ekkor erősen kinyomta a membránt, és erős búgó hangot adott 0,5-1mp-ig. Ezután az egyik oldal hangja is kihagyott a basszusoknál, majd néhány másodperc "melegedés" után helyrejött. Eléggé rosszul éreztem magamat a "hibás" erősítőm miatt, el is raktam dühömben. Később azért mégis előszedtem, bekapcsoltam, indult, ahogy kell, hang sem ment el. Ki-bekapcsolás megint, újra az előző "hiba". Néhány perc pihenés után megint jó volt.

Kérdésem az, hogy ez természetes jelenség? Ha hiba, mi okozza, mit tehetek?
A közösségi oldalon egy közismert hifis társ azzal nyugtatott, hogy ez természetes, sőt nem is szabad pár mp elteltével ki-be kapcsolni. A teszt-társ szerint hibás az erősítő.

A válaszokat köszönöm!

Nem szotkam hibázni.

(#93100) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#93079) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Általánosítások azért születnek, mert jellemzőek azok a tulajdonságok, amik miatt megszületik "az" általánosítás. Ebben az árcsoportban a Denon, ma, nem tud kiállítani egy "hallgatható" erősítőt sem. Olyat igen, ami szól, de kb ennyi. 20-30 éve is alig akadt igazán értékelhető Denon sztereó. Néha beakadt valami az alsó szegmensbe, de csupán ennyire futotta.
Mi az hogy hallgatható? Számomra az, mikor leülsz, hallgatod és eszedbe sem jut babrálni a hangszinszábalyzón, valamint azt is elfelejted, hogy már 4 órája zenét hallgatsz, de nem vagy fáradt, vagy ideges tőle.
A Denon X2xxx-től én vitustáncot jártam annyira tavol áll a zeneiségtől. Nem telt bele 1 perc sem, hogy ne babráltam volna valamit a menüben, hogy legalább elviselhetőbbé tegyem a visítást, sikítást, hogy varázsoljak némi életet is a zenébe, hogy ne akarjam a plazmatévébe belevágni a távirányítóját. :K Kérlek ne akard megmagyarázni nekem, hogy az nem is volt olyan rossz. És bizony az általam egykutyának titulált másik Denont se mutasd be, mert 99%-ig biztos vagyok benne, hogy az is egy kalap bélsár....de el lehet menni meghallgatni, hátha nincs igazam.

Ha az ember elkölt félmilliót (vagy sokkal többet) hifire, akkor vegyen hifit, ne valami torzszülöttet, amit mások ítélnek szépnek.

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.