Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94301) kukulec válasza dgyuri0123 (#94299) üzenetére


kukulec
őstag

lehet én is, de még a létezésükről sem tudtam :D amúgy ebben a sportágban mindenkinek mindent el tudok hinni, mert simán szólhat egy komponens valakinél másképpen. ( a QED-nek hosszú hetek kellettek, mire mindene meglett. a Supra-nak meg még több)

mi lenne, ha az itteni törzsgárda legalább a fő rendszerét feltüntetné az aláírásában? szerintem az sok információt tartalmazna arra vonatkozóan, hogy ki milyen szempontból ír aktuálisan, és segítene, hogy célirányosan tudjunk valamiről érdeklődni

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#94302) dgyuri0123 válasza kukulec (#94301) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én sem.. egészen nyárig. Aztán jött a geller (hárásó kolléga személyében) és berántott. Volt már ilyen korábban is, "alsóbb" kategóriájú kábelekkel is. Az a jó ebben, hogy sokszor lehet örülni valami újnak, jobbnak. Milyen szr lenne megvenni azonnal a "legjobbat"...oda a fejlődés öröme. :)

"csak a zene van"

(#94303) fehér_ember válasza Alabástrom (#94300) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én nem vennék ilyet. Szépen játszik az mindennnel de számomra semmivel sem lenne elég testes a hangzása; sajnos a legtöbb tannoynak, ahogyan a focaloknak is a mélytartománnyukkal van a gond.
Amúgy illene hozzájuk szerintem vincent is; meg marantz is. Pont nagyon neutrálisnak nevezettet nem szívesen dobnék tannoy alá, elég zenegyilkos lenne; viszont tény hogy legalább könnyen lehetne vele kábeleket, forrásokat ... stb. tesztelni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#94304) alphamooncam válasza Alabástrom (#94300) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem szoktam direktbe ajánlani, ez is csak egy tipp, egy megérzés, az is csak feltételekkel.

Ha nem kifejezetten nagy térben 40-50nm +, és nem kifejezetten irtózatosan hangosan akarsz zenét hallgatni, akkor ajánlanám meghallgatásra a TMP ANT [link] 2x9 wattos csövesét meghallgatásra.

Rendkívül gyors, élénk, precíz, nagyon jó felbontással. Sonidoban hallottam szólni szélessávúval. Várttal ellenétben alul sem volt gyenge, nagyon nem.

Az enyém egy hangsugárzókra optimált változat, abból is a Mundorf kondis SE, ahogy kéred.

P.S.: Beszélj Tamással, nekem az alap változatot kölcsönadta "csak úgy minden minden biztosíték nélkül, úgy hogy nem is ismertem előtte!

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#94305) ozzy711 válasza fehér_ember (#94303) üzenetére


ozzy711
őstag

" sajnos a legtöbb tannoynak, ahogyan a focaloknak is a mélytartománnyukkal van a gond "

Ez így ebben a formában biztosan nem igaz. Inkább a nem megfelelő szobaakusztika a gond.

[ Szerkesztve ]

(#94306) dgyuri0123 válasza ozzy711 (#94305) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akitől elhoztam a Primare I22-t próbára, volt egy Focal Aria 926 ( vagy 948 ?).
Brutális basszusa volt. A tüdőm szakadt ki a helyéből... igaz, picit izmosabb hangerőn, de akkor is.

"csak a zene van"

(#94307) #01758976 válasza fehér_ember (#94303) üzenetére


#01758976
törölt tag

Jó, hogy ezt ide tetted, így legalább megmutatható az érdeklődőknek, mennyire sokoldalú ez a hifi kocka. „X” ideig én is így gondoltam, ahogy te, nem baj, ha ez vékony, majd mellé dobunk valami vaskosat, ellensúlynak, és voálá, helyre áll a balansz. Elméletben van is rá esély, gyakorlatban meg, alig, kb., mint a lottón. Mikor már azt hittem jó a rendszerem, a lehetőséghez képest, jött egy pofon, megint. Írom. A kölcsön kapott D/A , erősítő,(k) kábelek, csillapítók, etc. lényegien jobb kategória volt, mint a sajátom és jött velük, pár alkalommal egy hifi guru is. Így hamar elértük a nálam lévő kölcsön komponensesek felső határát. Ez jó, mondtam, nincs itt, ezekben feljebb, kiváló az eredmény, remek hang. Majd jött egy addig nekem nem hiányzó láncszem, egy kábel, mert a kábelezés ugyan elég magas kategória volt, de nem tudtunk összehozni azt egyféléből.(nem ált rendelkezésre) Ismétlem, az addigi hang remek volt. És bekerült az utolsó darab kábel, igy lett egyforma kábel mindenhol. A pofon. Én addig nem tudtam, nem is értettem mi a szinergia. -Miről beszélnek ezek? Ha valami kevés a hangban, hát ellensúlyozom mással, és kész. :D Fájdalom, nekem meg szerencse pont Kondo-ból lett hiánytalan a kábelezés. Ami meg jött az olyan vudu, varázslat, szinergia, harmónia, mindegy minek írom, a vége, nem kürtöket, vonóst, ütőst, énekest hallgattál, jelesül ott, Solti mutatta meg, mit is gondol Verdi Requiem-ről. Áthívtam, Ear, van ilyen? A válaszát majd keresd a blogján, ha megírja, hogyan is kell ezt jól csinálni, de kösd a gatyust haver. Én nem tudom, nem vagyok hifista, tudásom csak annyi, hogy a hifi kocka, legalább annyi oldalú, ahány ember van. Megjegyzem: Mikor összeált „a” muzsika, minden egyes komponensnek saját karaktere van külön, forrásnak, D/A-nak, ampnak, doboznak, és igen, a Kondonak is. És mégis…, fene sem érti ezt. Nyelem a pofonokat, de ez így jó :)

(#94308) #01758976 válasza dgyuri0123 (#94302) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ez jó, én vagyok a geller :D Tudom, hogy nem így értetted, de így is valós :) . Szép magyar anyanyelvünk. Legalább jól indul a reggel.

(#94309) bta1 válasza fehér_ember (#94303) üzenetére


bta1
őstag

"Pont nagyon neutrálisnak nevezettet nem szívesen dobnék tannoy alá, elég zenegyilkos lenne"

A neutrális valaha pontosan azt jelentette itt, amit a tudományban: gyakorlatilag nincs érzékelhető hatással a végeredményre. Nem tesz hozzá, nem vesz el, nem változtat semmin. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogyan lehet belőle zeneitlenség... neutrális erősítő csak a mesében van, messze a hetedhéthatáron túl. És hogy egy Tannoy doboz focalosan érdektelen legyen (pop- és rockzenén)... nem ismerem az újabb modelleket, de ennyire csak nem gagyisodtak el.

(#94310) #01758976 válasza bta1 (#94309) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ezekről természeten, szó sincs, csak a fiatalember heves. Régóta bennem van, 2A3akkal nyomulsz?

(#94311) dgyuri0123 válasza #01758976 (#94308) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kizökkentettél a langyos állóvízből ezzel a Zu kábellel, bár azóta tudom, hogy korábban (2011 :) ) "felfedezte" már valaki ezt a drótot. Azt is kiolvastam a sorai közül, hogy Kondo "helyett" sem kutya a Libtec. Így van ez, jó pap is... rossz meg semmiből sem.

"csak a zene van"

(#94312) Zsubi válasza ozzy711 (#94305) üzenetére


Zsubi
őstag

Nálam is Focal van kötve a Primare i22 elé igaz csak Chorus sorozat de rendben van a mélytartomany. :B

(#94313) netuddki6


netuddki6
csendes újonc

Sziasztok!
Hordozható hangszórót szeretnék építeni. Célom a minél nagyobb hangerő.
Akkum (ups - 7Ah 12V), feszvágóm, töltőm, kapcsoló (akksi 12DC vagy hálózati 230AC-ről működéshez) és erősítőm ( [link] ) már megvan.
Kipróbáltam mostani szettemmel, 4ohm-80w kétutas hangfalak és eléggé jól szól -mélyet nem próbáltam, mert nincs mélynyomóm-.
Kérdésem annyi lenne, hogy egy dobozba szeretnék beledobni mindent (bal-jobb-mély). Ehhez milyen hangszórókat tudtok ajánlani és milyen elrendezést dobozon belül?

(#94314) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok.
Segítsetek légyszi gyors, most délelőtt/kora délután kell döntenem két erősítő között.
cambridge audio a1 Mk3 special edition
Vagy
cambridge audio A5

Melyik jobb, előny hátrány? Mi a különbség? Melyik érné meg jobban? Első 25 pénz, másik 15.

Nagyon köszi urak! :R

(#94315) bkercso válasza netuddki6 (#94313) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez AB-osztályú erősítő, vagyis nagy hangerőn melegszik. Max hangerőhöz 15-18V-tal dugd meg, ne 12-vel! És érdemes kívülre szerelni.
Vagy vegyél D-osztályt, pl. TPA3116.Ez 24V-ig táplálható és szinuszosan 50W; kb. 2x annyi, mint az általad vásárolt (+6dB hangerő). Ha csak panelt veszel, mehet dobozon belülre, a térfogat elég lesz hűtésnek. Ajánlom a Sure Audio paneljét.

Nagy hangerőhöz érzékeny hangszórót vegyél, >90dB/W érzékenységgel. (Zenekariakat kapni 96dB/W körül is: ezek negyed annyi teljesítmény mellett szólnak akkorát, mint egy 90dB/W-os!)

Legfontosabb:
Milyen alsó határfrekvenciát (ajánlott 60Hz -3dB), max. hangnyomást és térfogatot szeretnél?

És szerintem a hangfalépítős topikba kéne benézned; nem éppn minőségi zenélés a téma (elnézve az erősítőt és az igényt). :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#94316) ozzy711 válasza dgyuri0123 (#94306) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen, ezért nem szerencsés az általánosítás. Annak idején pl. az állványos Tannoy 632-es a maga 16-os mélyével ( 55-Hz-es alsó frekivel ) olyan meggyőző mélyeket produkált ( persze a legmélyebb szub tartományon felül ), hogy egy átlag hangszeres zenén, Mike Oldfield-nél, vagy akár egy Pink Floyd-on teljesen vállalható volt. Ehhez kellett egy tisztességes lakótér-akusztika is természetesen. Ha az nincs a nagyobb dobozok is elvérezhetnek a mélytartományban, ( is ) de ezt már párszor leírtuk.

(#94317) Snoop-y válasza dgyuri0123 (#94306) üzenetére


Snoop-y
veterán

A 48-as a basszuskiraly...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#94318) fehér_ember válasza bta1 (#94309) üzenetére


fehér_ember
addikt

Sajnos a többség minden stíluson kicsit az. A neutrálissal az is marad. A melegebb/zeneibb hangú erősítők a középtartományra is jó hatással vannak.
Ha szerinted mindegy mit teszünk alá akkor dobj alá pl. cambridge-t... majd megtudod.

[ Szerkesztve ]

(#94319) Alabástrom válasza fehér_ember (#94303) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Meghallgattam az eladónál, beleszerettem, megvettem. Nekem nem tűnt mélyhiányosnak vagy testetlennek. De lehet csak én nem vagyok túl igényes ilyen téren. :R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#94320) Alabástrom válasza alphamooncam (#94304) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Közel 40nm-es helységben lesz, legalábbis remélem, hogy ki tudok belőle hozni jó hangzást akkora térben és tényleg ott maradhat... Ezért is vettem a 8colost.

Egyébként az előző tulajt kérdeztem, hogy mikkel próbálta és mi tetszett neki a legjobban, azt mondta hogy a hifi szalonban rádumálták, hogy vigyen haza kipróbálni egy kínai MD Satisfaction A2-t. Ódzkodott tőle, hogy olcsó kínai (kb negyedébe került az akkori erősítőjének), aztán annyira megtetszett, hogy meg is vette. Állítása szerint messze az ára fölött zenél, kevés pénzből azt ajánlotta nekem is hozzá. Ismeritek? Ti is ajánlanátok?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#94321) fehér_ember válasza Alabástrom (#94319) üzenetére


fehér_ember
addikt

Legalább ne újonnan vetted, az már jó pont.
Amúgy régebben én is kedveltem őket; az énekhangok tényleg jók.
40m²-re én valószínűleg már T+A Criterion TMR 160-as felé kacsingattam volna :)

[ Szerkesztve ]

(#94322) cibus válasza cibus (#94314) üzenetére


cibus
aktív tag

?

(#94323) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ha nem tudnék dönteni akkor a 35W vs. 60W-ot nézném.

(#94324) v-man válasza cibus (#94314) üzenetére


v-man
őstag

Nekem az A5 van, két hónapja vettem 20-ért. 15ért szerintem nagyon jó vétel, egyelőre tökéletesen elégedett vagyok vele. A másikkal nem volt tapasztalatom. Hozzáteszem, én kezdő vagyok. Viszont DGyuri kolléga is azt mondta rá hogy kellemes hangzású, mikor hallotta, bár ebben biztosan volt némi udvariasság, hisz ő sokkal komolyabb rendszeren zenél otthon :))

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#94325) dgyuri0123 válasza v-man (#94324) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Őszinte voltam. Nem bántó, nem sistereg, nem túloz, jó hallgatni. Ha ennél többet is szeretne bárki, az sokkal többe kerül. Bár, ha úgy lett volna, talán udvariaskodok kicsit. Jut eszembe, mi lett a kábelszorítókkal? Tudtál szerezni valahonnan?
És a kábel hogy tetszik..? Csak őszintén !! :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#94326) cibus válasza v-man (#94324) üzenetére


cibus
aktív tag

Köszönöm szépen :)

Milyen hangfalakat hajtasz vele? :))

[ Szerkesztve ]

(#94327) HUNNIA1920 válasza dgyuri0123 (#94286) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Hát ha tudsz venni újonnan Luxman L-410-es erősítőt, akkor ügyi vagy. ;)

Azt írtam, hogy SV-500 újonnan nem feltétlen éri meg az árát, de ha használtan veszed, akkor is jobb hangot kaphatsz az általam írt eszközökkel. Persze aki elfogult egy adott márka vagy eszköz iránt, annak úgyis mindegy ki mit ír.

Egyszer elvittem magammal az SV-500-at hangfal vásárlás miatt, és az eladó nem akarta elhinni, hogy ilyen gyengén szóljon a hangfala. Mondta, hogy egy régi NAD erősítője van, amit kölcsön adott, de az mérföldekkel jobban szól.

Most persze nem azt mondom, hogy senki ne vegyen ilyen erősítőt, mert el lehet zenélgetni vele, de hogy van nála jobb azonos áron, az is biztos (ha eltekintünk attól, hogy külön vannak az eszközök+kábelek).

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#94328) Bali27


Bali27
addikt

Valakinek az új Denon PMA-600NE-ről van már tapasztalata?
Kellene a segítségetek hogy Dali Oberon 3-hoz 150.000-ig milyen erősítőt vennétek?
Bluetoothos előnyben.

(#94329) v-man válasza dgyuri0123 (#94325) üzenetére


v-man
őstag

Kábelleszorítók még folyamatban, a hangfaltüskék viszont felkerültek, éreztem is velük kicsi javulást a mélyhangok terén :)
A kábellel is meg vagyok elégedve, hangszeres zenéknél különösen tetszik a kapott hang.

(#94326) cibus itt a fórumon kaptam ajánlást egy régi, JPW SS 553 típusú angol állódobozra, azok szólnak. Forrás pedig Chromecast Audio és Tidal Hifi.

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#94330) netuddki6 válasza bkercso (#94315) üzenetére


netuddki6
csendes újonc

Igen, csak hangerőre megyek itt.
Minőségire van egy onkyo 4.0 rendszerem marantz sr1000-el.
Ez csak süketítésnek kell.

(#94331) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#94327) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem vagyok (túl) elfogult. Pont ezért írtam használt Primare i22 erősítőt, mint alternatívát, merthogy szerintem jobb, mint az SV500. De ha valaki esetleg ragaszkodik az újhoz, a Primare ugye egyrészt már nem kapható, másrészt viszont 500e volt a normál ára, ergo jobbnak is illik lennie, mint egy feleannyiba kerülő terméknek. Tudjuk, ez nem mindig van így. :)

Abban azonban nagyon nem vagyok biztos, hogy egy azonos árú NAD356 pl. jobb lenne mint egy Vincent SV500, amibe még dac sincs különben (mármint NAD-ban nincs) Pedig én mindkét márkát erősen kedvelem. Az a régi NAD nem tudom mi lehetett, de biztosan nem 3020-ról beszélt. De hogy példát mondjak arra, hogy mennyire fals lehet egy ilyen meghallgatás... A saját SV232 erősítőmet úgy vettem, hogy elmentem meghallgatni az eladó saját rendszerén. Hááát, borzalom volt a Jamo dobozokkal. Csak búgott, morgott. Se közepe, se teteje, se zeneisége nem volt. De azért hazavittem, :Y mert sejtettem, hogy ez az erősítő nem ilyen. Nálam homlok egyenest másképpen zenélt a Triangle dobozaimmal. 00 basszus, felfelé húzó, visítós karakter, testetlen, eléggé ronda hangszín, stb stb. Szerettem volna visszavinni legszívesebben, de aztán mégsem... telt múlt az idő, kb 5-10 óra múltán durván kezdett megváltozni a tonalitás. A basszusa valahogy előkerült és az összes borzalmas hang kezdett eltűnni. Pár tucat óra zenehallgatás után már simán lezenélte az akkori NAD T758-as hm vasamat, amit egyébként ma is nagyra tartok, mint zenére alkalmas mozivasat. Ennyi lenne a véleményem arról, hogy elvitted az SV500-at és úgy végződött, ahogy... ;)

"csak a zene van"

(#94332) Zsubi válasza dgyuri0123 (#94331) üzenetére


Zsubi
őstag

Detto ugyan így voltam én is amikor elmentem az eladóhoz meghallgatni a Primare i22-t.
PMC Twenty 5.24 hangfalak, valami egyedi spéci kis szériás német hangfalkábelek mondom ez biztos jól fog szólni. Erre bekapcsolta elkezdtük hallgatni (Tidal) hát majdnem sírva fakadtam olyan rosszul szólt. Csak a túláradó mélyek, semmi színpadkép, részletesség...egy mosót katyvasz volt az egész. Azért csak megvettem mondom ennek azért jobban kell szólnia :B
Hazavittem bekapcsoltam és fülig értem a szám, helyére került minden hang és úgy szólt ahogy elvárható ettől az erősítőtől :)

(#94333) HUNNIA1920 válasza dgyuri0123 (#94331) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, az akusztika teljesen más volt a két helyen, nyilván ez is sokat számít.

Nem, nem a menő manó volt neki, hanem valamelyik BX, de már nem emlékszem. Illetve végfokról van szó, nem integrált NAD-ról.

Bármennyire is szerencsétlen a név választás, az SV-500 belépő modell a gyártónál. Gondolom az 500e-1 milliós erősítőik más kategóriát képviselnek, de nem volt hozzájuk még szerencsém. Viszont annyira el vagyok a mostanival is, hogy nem is tervezem a cserét. Nem mintha a mostaninál ne lenne jobb, de bőven hozza azt, amit előtte a drágábbak. Pl. volt egy ideig a nagy Hivox erősítő is (amp4you MkII), aminél ha nem is sokkal, de a Luxman jobban zenélt.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#94334) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Szoritsatok, lehet, hogy lesz Libtec-em :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#94335) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Valaki próbált már Cat7-es kültéri S/FTP-t tápkábelként? [link] Ha jól olvastam 500V-ig jó. Csavart érpárak miatt lehet akár jó is?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#94336) #76896256


#76896256
törölt tag

A Q Acoustics Concept 500 hangfalról halott már valaki?

Ha jól értelmezem, akkor ez a Q Acoustics csúcsmodellje, ezt ők a High End kategóriába sorolják. Eléggé olcsónak érzem ahhoz képest, csak 1,4 millió forint.

A Q Acoustics mindig is híres volt a nagyon jó ár-érték arányú hangfalairól.

Nagyon kíváncsi lennék mit tudna ez a hangfal egy hasonló árkategóriájú más gyártók hangfalaival szemben.

[ Szerkesztve ]

(#94337) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#94333) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

SV500 valóban belépő a Vincentnél, de nem olyan belépő, amiket megszokhattunk "kommersz" gyártóktól. Természetes, hogy sok erősítő jobb nála, mint ahogyan az enyémnél is van rengeteg jobb erősítő. De nem kell elmenni 1 millióig, hogy "jó" hangot kapj a márkától...

(#94334) Snoop-y: Én drukkolok neked..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#94338) Pazolini válasza #10726912 (#94292) üzenetére


Pazolini
senior tag

Nagyra értékelem a hifizéshez való hozzáállásodat. Rendszerépítésben következetesség, lépcsőzetesség, ütemezés. Megvesztegethetetlenség. :DDD
És a DIY út bevállalása a másik, ami előtt le a kalappal. :R
Kíváncsian várom karácsonyi beszámolóidat; szorítok, tényleg minden összeálljon addig, s végre hátradőlhess.

(#94339) dgyuri0123 válasza v-man (#94329) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A kábelszorítók fontosak. Most csak kóvályog a vezeték az aljzatban, így nagyon rossz a kontaktus, ami kihat a hangminőségre. Lomizott, bontott, szétesett, kukázott dobozokról is le lehet operálni egy ilyen szorító csavart. Ne hagyd így, ha egy mód van rá.. ;)

"csak a zene van"

(#94340) salesman válasza Pazolini (#94338) üzenetére


salesman
őstag

+1

Türűűűdrááá!

(#94341) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

láttatok valamelyik üzletben érdekesebb BF ajánlatokat?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#94342) v-man válasza dgyuri0123 (#94339) üzenetére


v-man
őstag

Úton van már pár különböző méret, csak így Karácsony közeledtével lassú ez a kínai megoldás... :)

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#94343) fokukac válasza fokukac (#93470) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, én a múlt héten csak rendeltem ebből az sonderangebot-os Marantz 6006-osból az Amazonról. Tegnap meg is érkezett, ma talán lesz időm beszerelni.
119 e Ft-ot remélem, megért újonnan, mert használtan is kb. ennyiért (vagy picit kevesebbért) szokták árulni.
Igazából pont erre volt szükségem, sztereó, 3 digitális bemenettel, és így nem kell se házimozi erősítő, se külön dac.
Kíváncsi vagyok, milyen lesz a lakásban jelenleg található 3 másik erősítőhöz képest (NAD T753, NAD C300, Marantz MCR 510). (Aztán lehet, hogy csökkentem majd az erősítők számát, mert ez már kicsit sok :D)

Első meglepetés, hogy kibontottam, és a banándugó helyén kis gumicsavarok vannak, ilyet még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#94344) #76896256 válasza MCGaiwer (#94341) üzenetére


#76896256
törölt tag

Az Extremeaudio-nál például a hangfalkábelek elég jó akcióba lesznek, két típusra 50% kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

(#94345) #10726912 válasza Pazolini (#94338) üzenetére


#10726912
törölt tag

és salesman: Köszönöm, ez nem az én érdemem, valaki nagyon sok óra beszélgetést és energiát fektetett a rendszerem épitésébe, persze ehhez kellett, hogy fogékony legyek mindenre, ami hozhat pluszt... :) Köszönöm a biztatást :R

(#94346) dgyuri0123 válasza fokukac (#94343) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"banándugó helyén kis gumicsavarok vannak"

Ezeket elvileg ki lehet piszkálni az aljzatból. EU előírás, hogy nem szabad banándugóval bekötni a hangfalakat. Vagy saru, vagy szorító csatlakozást engednek. Ez van...

"csak a zene van"

(#94347) szazbolha válasza MCGaiwer (#94341) üzenetére


szazbolha
addikt

Octogon: powernode2i

(#94348) szazbolha válasza dgyuri0123 (#94346) üzenetére


szazbolha
addikt

Mi az oka ennek a banándugó anti-fétisnek?

(#94349) fokukac válasza dgyuri0123 (#94346) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen, közben rájöttem :)
Nem mondod, ez EU-előírás? Miért?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#94350) MCGaiwer válasza szazbolha (#94347) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a powernode 2i-t nem látom akcióban, csak a "sima" 2-t

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.