Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) Czimby válasza Zeki (#39200) üzenetére


Czimby
addikt

Beko-t nézegettem de számomra ismeretlen márka illetve mintha valahol azt olvastam volna, hogy problémás a garanciális ügyintézés náluk.(Bár kinél nem az)

Árban 100e a keret így Bosch nem fér bele.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39202) Czimby válasza Czimby (#39201) üzenetére


Czimby
addikt

Most néztem, hogy 90 párezerért lenne Bosch is, de az 5év gari csak Dec. 31-ig történő vásárlás esetén él, gondolom az otthon melege program addigra nem fog lezárulni így kicsúszik az időből.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39203) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Következő héten elvileg készen lesz a konyhánk, amibe vásárolnom kell beépíthető cuccokat. Ezeket néztem eddig:

- indukciós főzőlap
- sütő
- hűtő
- mikró
- mosogatógép
- vagy ez a mosogatógép

Ami fontos: főzőlap indukciós legyen, elöl legyen a legnagyobb főzőzóna, vagy legyen összekapcsolható. Sütő pirolitikus tisztítású legyen.

Nem ragaszkodok egyik márkához sem, de ezek tetszenek külsőre is. :B Mi a véleményetek? Vagy valami más ajánlat esetleg? Szerintem most venném meg JOY napok alatt, úgyhogy nagyon megköszönném a reakciókat! :R

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#39204) #40553216 válasza johnny82 (#39203) üzenetére


#40553216
törölt tag

AEG IKB64431XB: akkora edény raksz rá, amekkorát akarsz. Nem drágább, de 4 év gari.
A mosogatógépből az első, mert abban van külön evőeszközfiók.

[ Szerkesztve ]

(#39205) blattida válasza Suuu26 (#39195) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Az eredeti kérdés már biztos, hogy nem aktuális, azt viszont tény, hogyha csak a centrifugázás nem megy egy gépben, akkor azt nem a szénkefék fogyása vagy a szíj nyúlása/kopása okozza. Ez inkább vízszintszabályzó hibára utal.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39206) PainKiller13 válasza Czimby (#39198) üzenetére


PainKiller13
őstag

LG egyértelműen. Direct drive eszméletlen jó, sokkal csendesebb a gép (elviselhetőbb).

Én a fény hang kftnél szoktam kötni, nincs nálam a kötvény azon rajta van a honlapjuk, akárhányszor kellett mindig korrektül jártak el. (szokott kelleni, érdemes kötni, főleg ezeknél az olcsó gépeknél)

(#39207) blattida válasza PainKiller13 (#39206) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem a dd hajtás miatt csöndes, hanem a nem lévő szénkefék okán. Minden inverteres motorú mosógép motorja/hajtása csöndes, ellentétben például az lg szivattyúival, melyek viszont nem azok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39208) Edorn


Edorn
aktív tag

Esetleg tudna valaki segíteni, hogy a kép alapján ezt a hűtőt mikor gyártották?
(Otthon melege programhoz szükséges)
(az ajtón kívül ZANUSSI LEHEL felirat látható, de a gyártási számos címkén csak ahogy alább látható: Lehel... hátha számít a kor kisakkozásánál...)

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#39209) Graphics válasza Edorn (#39208) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2000-2002 körül

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39210) Edorn válasza Graphics (#39209) üzenetére


Edorn
aktív tag

Ennyit találtam még wiki-n meg pár cikkben:
"...ám 1999-ben az anyacég döntése alapján a Lehel név végleg lekerült a készülékekről, s ma már kizárólag Zanussi feliratú gépek készülnek..."

Ez alapján akkor valóban 1999 a legkésőbbi időpont, amikor készülhetett? (gyártási számból nem lehet kiolvasni?)

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#39211) polonic válasza blattida (#39207) üzenetére


polonic
félisten

Az tény, anyámék gépe trombitál is rendesen.

(#39212) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!

Szárítógépből létezik 55 cm széles verzió? Kollégám szeretne és a mosókonyha ajtaja ilyen keskeny...

(#39213) PainKiller13 válasza blattida (#39207) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem nem vészes az sem, viszont a szivattyú pár percet megy egy mosásnál, míg a motor a sokszorosát.

(#39214) johnny82 válasza #40553216 (#39204) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Tetszik, de amit linkeltem, azon is összekapcsolhatók a zónák mindkét oldalon, azért linkeltem. Tetszenek az AEG cuccok is, csak azt nem értem, hogy MM-ben, ahol egyébként olcsóbbak az AEG-ek, miért nem adnak rá kiterjesztett garanciát. Minőségben különben jobb az AEG, ha igen, sokkal?

Üdv!

(#39215) pomk


pomk
őstag

SOS !!!

Tegnap este mostunk egyet és a mosógép kiírta az OE hibát, amiről kiderült, hogy "Eltömődött a szűrő" hibát jelent. Szűrő kitakarít (semm nem volt benne), visszarak, újraindít, megint OE. Procedúra ismétel, megint OE hiba...
Megnéztem a mosógép szifont, ránézésre teljesen OK. Megpróbáltam kitakarítani, de mivel nagy része a falban van, sok mindent nem tudtam kezdeni vele. Mosás újraindít, de amikor nyomta a mosógép a szifonba a vizet, kiderült hogy a szifonnal van a gond...
Van valami ötletese módszer, hogy hogyan tudom kitakarítani? Benézve, benyúlva a mosógép oldaláról teljesen tiszta. Valószínű a golyó körül / alatt van eltömődve, amihez viszont nagyon nehezen férek hozzá mert be van építve a szifon és felülről nem nagyon férek hozzá. Gondoltam, hogy a mosógép oldaláról valamivel benyúlok amivel a golyót felfelé kipöccintem majd egy dróttal kitakarítom felülről, golyó vissza és próba?

[ Szerkesztve ]

(#39216) BB9000 válasza Edorn (#39208) üzenetére


BB9000
senior tag

A gyártási évet nem kell pontosan megadni. Beírod azt az évet, amire emlékszel, hogy kb mikor vetted és kész. Nem fogják ellenőrizni elszállításkor! Csak ahhoz kell, hogy az MGCS kalkulátora meg tudja becsülni a régi gép fogyasztását.

(#39217) ribarszki válasza pomk (#39215) üzenetére


ribarszki
őstag

Lehet beljebb a csővezeték dugult el. Ha a szifonban akadt fent hajszál, szennyeződés, azt tényleg ki kellene piszkálni.
Ha viszont a szennyvízcsőben, jellemzően a kanyarnál van dugulás, akkor a slag segít.

Slagot kell kötni a mosógép vízcsapjára, a slag másik végét pedig vagy ráhúzni a szifon bemenetére, vagy betenni abba a lyukba amibe a szifon is csatlakozik. Ha a slag rámegy a szifonra, akkor nyisd meg a csapot, ha a slagot be tudod dugni a szennyvízcsőbe, akkor nyomd bele koppanásig. Majd egy jó nagy törülközővel tekerd körbe az egészet, nyisd meg a csapot és tartasd izomból. A felgyülemlő víznyomás jó eséllyel kiviszi a zsírdugót.

Nekem múltkor volt egy komolyabb dugulásom. Se tisztító, se csőgörény, semmi nem segített. Viszont a slaggal ki tudtam nyomatni. De a titka az, hogy le kell folytani a bementi nyílást, hogy komoly nyomás alakuljon ki a csőben.

Én ennyit tudok segíteni..

(#39218) Czimby válasza PainKiller13 (#39206) üzenetére


Czimby
addikt

Ránéztem a fény hang kftre, a weblap nem megy.
Google értékelés 68vélemény 1.9pont...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39219) freaghill válasza BB9000 (#39216) üzenetére


freaghill
őstag

Elszállítják, vagy én is bevihetem? Hogy működik ez a része?

(#39220) BB9000 válasza pomk (#39215) üzenetére


BB9000
senior tag

Dróttal tudod kipiszkálni belőle a koszt. Ha nem megy, akkor önts bele háztartási sósavat. Az jobb bármelyik lefolyótisztítónál. Szétmarja a hajszálakat.
A slaggal az a baj, hogy ha nyomás alá helyezed a visszafolyó vezetéket, akkor szét tud csúszni a falban bárhol, ahol nincs rendesen összeragasztva. Nem javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#39221) ribarszki válasza BB9000 (#39220) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, ez a rizikó benne van..

(#39222) M43g válasza freaghill (#39219) üzenetére


M43g
aktív tag

Beviheted Te is.

(#39223) BB9000 válasza freaghill (#39219) üzenetére


BB9000
senior tag

A régi visszaadását ott kell intézni ahol megveszed az új gépet.
* Ha kiszállítással kéred, akkor amikor kihozzák, akkor elviszik a régit. Neked addigra ki kell kötni a víz, csatorna és elektromos hálózatból.
* Ha te viszed haza saját kocsival az új gépet, akkor a régit is neked kell visszavinned oda, ahová a kereskedő megadja. Nem feltétlenül a boltba.

Csak a fenti két opció létezik. Keverve nem lehet. Ilyenek pl. nincsenek: szállítsák ki az újat, de majd én visszaviszem leadni a régit. Vagy én viszem haza az új gépet, de jöjjenek ki a régiért.

[ Szerkesztve ]

(#39224) mzso


mzso
veterán

Helló!

HGCS-nél azt mennyire szokták figyelni, hogy a régi mosógép megfeleljen a megadott adatoknak?

Vagy mis számít működőképesnek? Ha forog az már jó?

Gondoltam esetleg lehe keríteni valami olyat ami épphogy csak mozog a jelenlegit meg tartaléknak meghagyni

Gondolom abból nem lehet baj, ha leadok pályázatot, de nem használom fel?

(#39225) M43g válasza mzso (#39224) üzenetére


M43g
aktív tag

Fater tavaly olyat adott le, amiben a fele alkatrész nem volt benne...

#39223 BB9000: lehet, hogy hivatalosan nem, de akkor viszont kereskedője válogatja, mert fater így csinálta, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#39226) BB9000 válasza mzso (#39224) üzenetére


BB9000
senior tag

Részlet a pályázati Útmutatóból:

"Figyelem! Csak és kizárólag teljes és működőképes készülék leadása lehetséges! Működésképtelen és/vagy szemmel látható hiánnyal rendelkező készülék leadására nincsen lehetőség! "

A gyakorlatban eddig még sosem kellett elszállításkor bekapcsolni egy régi gépet se. Fogták és úgy ahogy van elvitték. Darab-darab alapon. Se a gyártás évét se a többi adatát nem nézték. Ha a gyakorlat a korábbi évek gyakorlatát követi, akkor pl. egy mosógépből hiányzó szivattyú elszállításkor senkinek nem fog feltűnni. A leadott gépek az NHKV (Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt.) hez kerülnek. Legfeljebb kicsit kevesebb hulladék keletkezik.

Ha a megnyert támogatást nem használod fel, abból közvetlenül nem lesz problémád, de ha lesz még ilyen pályázat, akkor előfordulhat, hogy kizárnak a pályázók köréből, mert már egyszer nyertél. A mostani pályázatból még nincs kizárva aki korábban nyert, de nem használta fel.

[ Szerkesztve ]

(#39227) PainKiller13 válasza Czimby (#39218) üzenetére


PainKiller13
őstag

Több mindennel foglalkoznak valószínűleg, nekem a mosogatógéppel volt gond, megjavította a szerelő akit küldtek, a TV helyett újat kaptam mivel javíthatatlan volt, illetve a mosógépet is javította a szerelő.

Te döntésed, van több ilyen cég, pl MM-ben is lehet kötni.

(#39228) pomk válasza ribarszki (#39217) üzenetére


pomk
őstag

Köszi, hasonlón gondolkodtam én is.
Viszont rossz képet szúrtam be, ilyen a szifonunk.
Amúgy ez hogyan működik? :B A mosógép felől érkező szennyvíz felnyomja a golyót, majd a víz a golyót megkerülve bekerül az alsó kimenő ágba? Azért kérdezem, mert nem láttam még ilyet közelről / belülről és elég fura volt, hogy ahogy megújjaztam a szifont sehol nem találtam kimenő lyukat. Gyanús volt, hogy hova és hogyan megy el a szennyvíz. :DDD

(#39229) ribarszki válasza pomk (#39228) üzenetére


ribarszki
őstag

Az a kis golyó a bűzzáró. A mosógép ahogy kinyomja a szennyvizet, akkor a víznyomás felnyomja ezt a kis golyót, a víz pedig alatt kiáramlik. Majd a golyó visszaesik és nem engedi visszafolyni a vizet, illetve visszaáramolni a bűzt. Ha viszont dugulás van, akkor nem tudja a gép lenymoni a vizet, és küldi a hibakódot. Pont mint az esetedben.
Amúgy ezek a falba épített szifonok nem kipattinthatóak? Biztos hozzáférhetőre csinálják őket. De ezt majd okosabbak megmondják..

(#39230) pomk válasza ribarszki (#39229) üzenetére


pomk
őstag

Tiszta, én is így gondoltam, így logikus. Kérdés, hogy a víz hol szeretne folyni és azt a részt hogy érem el hogy ki tudjam tisztítani.
Kipattinthatóak abban az esetben, ha a szaki nem falazta be. :))

Nálunk kb így néz ki, a zöld rész be van falazva...

[ Szerkesztve ]

(#39231) M43g válasza ribarszki (#39229) üzenetére


M43g
aktív tag

Nálam falazva van az egész rész, ami a díszlap szintje mögött lenne :W Igaz csak puha szar gipsszel.

[ Szerkesztve ]

(#39232) ANDROID???


ANDROID???
addikt

(#39233) mzso válasza BB9000 (#39226) üzenetére


mzso
veterán

+(#39225) M43g

Kösz az infót!

"Se a gyártás évét se a többi adatát nem nézték."
Ez jó. (Gondolom azt sem, hogy alul, vagy felültöltős-e)

"akkor előfordulhat, hogy kizárnak a pályázók köréből, mert már egyszer nyertél. A mostani pályázatból még nincs kizárva aki korábban nyert, de nem használta fel."

Hmmm. Remélem legalább név szerint csinálják (és nem cím szerint) és akkor meg lehet pályázni más névre.

(#39234) Czimby válasza PainKiller13 (#39227) üzenetére


Czimby
addikt

Elolvastam az összes értékelést volt kb 5db akik elégedettek voltak jellemzően mosógép hibánál.

Telefont laptopot semmiképp sem szabad náluk biztosítani az olvasottak alapján.

De tv-esetén is küldtek ki törött cserekészüléket illetve.
Kisebb értékben kárpótolták az illetőt.

Illetve rengeteg esetben kibújtak a kötelezettség alól.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39235) P00By


P00By
nagyúr

Üdv! Édesanyámnak a hétvégén vennem kellene a media marktban egy porszívót. Porzsákos kellene max 35e forintot szán rá. Szőnyeg nincsen. Talán itt láttam leírva, hogy regisztráció után a Boschokra 2+3 év garancia van. A kijelölt ársávban több gép is van, ezek közül melyik lehet a legjobb vétel?

MOD: Úgy látom a szűrés nem látszik a linken...

[ Szerkesztve ]

(#39236) Dluinet válasza P00By (#39235) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egyre figyeljetek, nehogy egy PHILIPS-et rátok melegítsenek
PHILIPS után kapnak magas jutalékot, így azt akarják mindenképp eladni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39237) P00By válasza Dluinet (#39236) üzenetére


P00By
nagyúr

Köszi az infót! Nem véletlen megyek egyedül... :D

(#39238) dellfanboy válasza Dluinet (#39236) üzenetére


dellfanboy
senior tag

mi a baj a PHILIPS-el? hollandiaban elek kb. minden masodik haztartasba PHILIPS van. :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#39239) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#39232) üzenetére


ANDROID???
addikt

??

(#39240) ribarszki válasza ANDROID??? (#39239) üzenetére


ribarszki
őstag

Veheti nyugodtan. Azért ez a turbókefe nem olyan széles mint egy hagyományos porszívófej, de azért el lehet vele boldogulni szőnyegen is. Kicsit több munka, ennyi.

(#39241) ANDROID??? válasza ribarszki (#39240) üzenetére


ANDROID???
addikt

Jó lesz, akkor rendelem is szűrő szettel és a s bag-al neki, lesz öröm, megáll 39500-ban :)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#39242) Teaway válasza Grande Ale (#39212) üzenetére


Teaway
veterán

Sajnos nálad nem levehető az ajtófélfa, mint nálam.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#39243) #40553216 válasza pomk (#39215) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én kivéstem, hogy rendesen hozzáférjek. Éppen azért van a takarólap, hogy eltakarja a lyukat.

[ Szerkesztve ]

(#39244) #40553216 válasza pomk (#39215) üzenetére


#40553216
törölt tag

Így néz ki:

Épp’ azért nincs használatban, mert fennakadt a golyó, így jön vissza a bűz, viszont már nem csak a mosógép van előtte, hanem a szárítógép is a mosógépen. De amúgy is mindegy, mert nem folyik ki a víz, bárhová rakom a csövet. Így a gépek melletti zuhanyzóba dobjuk a végét, amikor mosunk.

Más. Ma cseréltem szűrőbetétet a részecskeszűrőben. Ideje volt.

Az eredeti színe hófehér. :DDD

(#39245) TeeJay válasza P00By (#39235) üzenetére


TeeJay
félisten

Electrolux PowerForce azt nézd meg
Halk, bitang erős és 30 körül kijön ja és S-bag kell bele

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39246) ribarszki válasza #40553216 (#39244) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez a szűrőd mi elé van kötve?

(#39247) #40553216 válasza ribarszki (#39246) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez a fő vízcsap után, közvetlenül. Belül még fehér. 1 µm-es szarokat is szűr. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39248) P00By válasza TeeJay (#39245) üzenetére


P00By
nagyúr

Electrolux-al már járt pórul azt biztosan nem engedné, illetve a 12 hónap gyári garancia sem túl biztató szemben a Bocsh gyári 60 hónapjával.

(#39249) ribarszki válasza #40553216 (#39247) üzenetére


ribarszki
őstag

Tudsz linkelni nekem ilyen előszűrőt, hogyan is néz ki? Érdekelne. köszönöm

(#39250) #40553216 válasza ribarszki (#39249) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ilyenek:
vízszűrőház

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.