Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) choco01


choco01
addikt

Hali.

Adott egy Whirpool mosógép, 2017.12.16.-án lett Euronicsbe vásárolva..

Az öblítőszer adagolással van valami baj, mert ahogy beleönti rögtön átismegy rajta és folyik ki a tartályból, látok a papírjain egy számot :+36 1 999 5000, ezt elég felhívnom és innen intézik a folyamatot, gondolok itt arra hogy kiküldenek egy szerelőt, vagy pedig az Euronicset zargassam? Ugye már csak 2 hét van a gariból.. :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39952) julius666 válasza Voice24 (#39949) üzenetére


julius666
addikt

De múltkor egy mosogatás úgy ment le, hogy kikapcsoláskor döbbentem rá, nem tettem tablettát a gépbe. De ez csak belém villant, mert az edényeken egyáltalán nem látszott, teljesen tiszta volt mind (igaz, nem rövid program ment).

+1, nekünk is hasonló a tapasztalatunk. A mosogatógép tabletták szerepét erősen túlbecsülik általában.

Mi a mülleres saját márkás zacskós port használjuk a kis asztali készülékünkbe, kb fele mennyiségen, mint az ajánlás lenne. A rövid, takarékos 1 órás pohár mosó program patentre elmos mindent, töredék árra jön ki, mint a márkás tabik, cserébe nem "akad be" soha a tartóba, te adagolod (edény mennyiség függvényében), stb.

Egyszer poénból kiszámoltam, kb. 30-35 forint között jön ki egy mosás mindenestül, por, víz, áram (só, öblítő jó ha 2-3 forint mosásonként, nem tétel). "Márkásból" csak egy tabi ára ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#39953) mirci18


mirci18
addikt

[link]-Erre valaki?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39954) Headless


Headless
őstag

Sziasztok
Robotporszívó mellé keresek egy autó/kanapé porszívót macska van így viszonylag sok a szőr. Heti 2-3-szor lenne használva 3-5 percig. Kinéztem persze a dyson car&boatot ami a tökéletes megoldás lenne, de ennyit (~100k) most nem szánnánk rá, viszont utóbbi időben szembejött velem ez a bissell multiclean handvac. A 30 ezer forinot árkategóriában van valami másik hasonló, ami ajánlott, vagy elfogadható ez?

Dibea dyson klónról lebeszéltek, xiaomi roidmi is egyel magasabb árkategóriában játszik meg hogy az alap felszereltségben nincs benne a hajlékony cső az nem túl jó.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#39955) ribarszki válasza Headless (#39954) üzenetére


ribarszki
őstag

Egy normális leírást nem találtam róla, de elvileg az egy motorizált kefés fej. Csodát ne várj tőle, különösen a takarítása lesz szívás. Az a belső hengeres szűrő, amibe minden por beleragad.
Kipróbálhatod, max visszaküldöd ha nem tetszik. Sajnos a Dysonnak nincs alternatívája, még a Xiaomi sem mondanám annak. De pofátlanul drága.. cserébe baromi jó. (Esetleg használtan egy V6 Trigger)

[ Szerkesztve ]

(#39956) Headless válasza ribarszki (#39955) üzenetére


Headless
őstag

Akkor végül is dysonon kívül nincs alternatíva, semmi? mekkora különbségek vannak a v6,v7 között triggerből én hiányolnám a gégecsövet, plussz alkatrészeket mennyire gazdaságos külön venni, egyáltalán honnan lehetne? Van valami fórum ahol kifejezetten dysonok vannak használtan?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#39957) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

A mostani Lidl-ös Silvercrest konyhai robotgépet ismeri valaki? Van esetleg személyes tapasztalat? A technikai adatok szerint elég jó, de érdekelne, hogy van-e esetleg hosszabb távú tapasztalat, mennyire boldogul a sűrűbb tésztákkal, milyen hangos, ilyesmi..

(#39958) ribarszki válasza Headless (#39956) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha akksisat akarsz akkor nincs. Akksi kapacitásban van főleg különbség, illetve a V7 modernebb. Tartály ürítés, csatlakozások, szűrés, stb.
Ha csak garnitúrára kell akkor elég a motoros matracfej. Ha használnád máshol is akkor horror külön megvenni a kiegészítőket. De gégecső nagyon kevés modellhez jár. Nekem sincs: V8 absolute+
De minek is? Soha nem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#39959) Headless válasza ribarszki (#39958) üzenetére


Headless
őstag

Autóhoz gondoltam, hogy hasznos lenne. 3.-ról sajnos nem tudok kilógatni egy kábelt... Így akkus kellene. Lakásban csak a robot dolgozik. Így elég lenne a kisméretű fej... De akkor honnan lehetne beszerezni, mert eléggé limitált a kínálat magyarországi shopokban ebay, amazonon előbb találni... Ami van az meg horror, v7 trigger 100k.

v6 car&boatot uk-ból láttam most 175 fontért. de v7 trigger is van 200 font körültől.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#39960) st6969 válasza peppe79 (#39944) üzenetére


st6969
őstag

A mi Ikeás gépünkön van 3 program: a fullos asszem 70 fokos, előmosós, szárítós 2-2,5 órás, az "Eco" 50 fokos szintén 2 órás, és egy 30 perces "gyors" 60 fokos.
Napi 1x (esetenként 2x) megy a gép, 8 éve az Aldis AllinOne tablettával a 30 perces programon.
Mi a gond amúgy az 50 perces programmal? Ez az idő a mosogatás hatékonyságát befolyásolja, vagy netán valami egészségügyi vonatkozású problémát okoz (nem oldódik fel teljesen...)?! Látszólag patyolat tisztára mosogat.

(#39961) ribarszki válasza Headless (#39959) üzenetére


ribarszki
őstag

Külföldről érdemes. Vagy jófogáson, de ott nagyon ritka a jó ajánlat. Külföldi vásárlásnak nincs itthon garija sajnos. Ha használtat veszel, ott az akksi lehet kérdés. Kérd meg, hogy járassa turbó/max módban és mérje le hány percig bírja. Azt vesd össze a gyàri turbó mód idejével.

(#39962) pjen válasza Headless (#39959) üzenetére


pjen
félisten

Autóhoz vegyél egy invertert és máris tudod használni a kocsiban.

(#39963) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

Ti melyik kávé főzőt vennétek hosszú távra? Otthoni használatra?.. Szüleimnek lenne karácsonyra és csak ők ketten isznak kávét. :) eddig egy hausmeister van , aminek a vásárlás évében, megadta magát a bekapcsoló része ezért lenne fontos , hogy melyik lenne jó :) sok évre!

Szarvasi SZV-611 vagy Szarvasi SZV-612

Már nem tudok szinte dönteni :D

Persze akinek van a kettő közül valamelyik az ne tartsa magába a gondolatait :)

köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#39964) Dluinet válasza Zοltta (#39963) üzenetére


Dluinet
nagyúr

35K-ért használt, felújított szemes kávéval üzemelő Saeco
1 éve ennyiért vettem (Pécsen)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39965) Zοltta válasza Dluinet (#39964) üzenetére


Zοltta
senior tag

35-ért biztos ,hogy nem veszek kv főzőt :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#39966) johnny82 válasza Zοltta (#39963) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Nekünk Szarvasi SZV-611 van kb 3 éve. Nagyon szeretjük, szerintem finom kávét főz. Azért ezt választottuk, mert az egész ház fémből van. Nálunk a cégnél vannak 100+ ezres Delonghi és Saeco gépek, de én jobban szeretem a Szarvasi kávéját. Úgyhogy én ajánlom.

Üdv!

(#39967) julius666 válasza Zοltta (#39963) üzenetére


julius666
addikt

Leginkább ami szüleidhez passzol. A legjobbak az őrlős gépek, utánuk amit előző posztban a kolléga írt, a komolyabb őrölt kávéból főző masinák. Ha ezek árban nem játszanak, akkor alsó kategóriás kapszulás/szarvasi.

Nekünk pl. a kapszulás vált be, de én szüleimnek az nem lett volna jó. Nekik a kotyogós "a kávé", ilyen Szarvasi vackuk van, én meg azt nem bírom.

(#39968) Zeki válasza choco01 (#39951) üzenetére


Zeki
nagyúr

Semmi köze a boltnak a garanciádhoz. Már RÉG hívnod kellett volna a szerzvíz számát, bediktálni nekik a szükséges adatokat (Pl a gép sorozatszáma) és küldik a szerelőt.

(#39969) Zοltta válasza julius666 (#39967) üzenetére


Zοltta
senior tag

Szia !

Sehol nem írtam ,hogy őrlőst akarok. Csak nem tudtam a kettő közül dönteni, de azt hiszem ,hogy meg van melyik lesz, de azért köszi.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#39970) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Megvettem a Neff mosogatógépet, 112k edigitalban akcióban most, ennyiért nem tudtam ott hagyni. :)

(#39971) pjen válasza Zeki (#39968) üzenetére


pjen
félisten

Ezt hol hallottad,a vásárló az üzlettel áll kapcsolatban,csak ha egyből a szervízt hívja úgy gyorsabb.

(#39972) choco01 válasza Zeki (#39968) üzenetére


choco01
addikt

Megtettem most, köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39973) Zeki válasza pjen (#39971) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor menj az üzletbe, ha ott le is adod. És majd ők intézik, neked meg nem sürgős.
De egy nagyobb háztartásigép nem ilyen eset. A szervizt kell hívni.

(#39974) pjen válasza Zeki (#39973) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy gondolod,nem tudom,hogy egy 43 colos Tv nagy e,de az MM ben külön szóltak.Ha probléma van hívhatjuk az üzletet,vagy a szervízt.

(#39975) Orlin válasza canniball (#39933) üzenetére


Orlin
addikt

Igaz.

Az egyik 550 W a Bosch MUM4856EU 600 W ennyit számít a különbség.
Hát nem tudom melyik legyen... :D
A hasábburgonya szeletelő jó lenne mert az sokat van itthon. :D
Amint nézem az mindegyikhez kompatibilis.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#39976) nightzone válasza Headless (#39954) üzenetére


nightzone
aktív tag

Én is valami hasonló handvac/minivac-et keresek, csak nekem a kárpittisztás funkció lenne az elsődleges: [link] és nem igazán találok olyat ami másnak bevált+jó ár/érték arányú.

(#39977) Headless válasza nightzone (#39976) üzenetére


Headless
őstag

Nálam is az elsődleges a kárpit lenne, az autó a másodlagos. Macskaszőr van állandóan a kanapén, tudom minek macska..., de ezt a lapot osztotta a sors. Mostmár én megrendeltem, a mediamarktból, elvégre legfeljebb elállok tőle.... ha nem válik be én megy dyson felé és kicsengetem a trigger árát, németországból/angliából vannak egészen tűrhető árúak is értsd (trigger = 70 ezer nem pedig 100), vagy itthon cégtulajdonként. dyson.com-on 180usd-ért van, de csak USA-ba szállítanak.

Padlót lassan egy éve nem porszívóztunk, csak robot megy heti 4-szer.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#39978) ribarszki válasza Headless (#39977) üzenetére


ribarszki
őstag

Majd írj már róla néhány mondatot. Erről a mediamarktosról. Mennyire szedi a macskaszőrt és milyen a takaríthatósága. Szerintem az lesz a gyenge pont 1/2 - 1 év után. Legalábbis az Ergorapidoval is ez volt a gond. Nyomta vissza a port a lakásba..

(#39979) peppe79 válasza st6969 (#39960) üzenetére


peppe79
senior tag

Abból indulj ki, hogy az ilyen "x az egyben" tabletták különböző hatóanyagainak feloldódása, időben eltérő lehet. Pont ezért nem értem, hogy miért rövid programon tesztelték őket. Engem nem az érdekel, hogy rövid programon, melyik tabletta alkalmasabb a frissen szennyezett csetresek elmosogatására; hanem hogy melyik bánik el leginkább a makacs ételszennyeződésekkel. Az, hogy össze kulimászozom a konyhai eszközöket egy kis pizzaszósszal, "fakó" töltött káposztával, kakaóval, majd 1 óra múltával elmosogatom, az nem egy nagy kihívás. Az viszont már sokkal inkább az, hogy mit kezd az adott tabletta egy égett szélű jénaival, tepsivel, másnap elmosogatott, "beszáradt" kávéscsészével, dagasztótállal, stb-stb. Ezt lett volna érdemes tesztelni a tabikkal, erre viszont az 50 perces program eleve édeskevés.

(#39980) peppe79 válasza Atomgeszi (#39970) üzenetére


peppe79
senior tag

Az nagyon-nagyon jó ár volt, gratulálok az új gépedhez! Majd ne felejtsd el beregisztrálni, a meghosszabbított garanciáért.

[ Szerkesztve ]

(#39981) Voice24 válasza #48613632 (#39950) üzenetére


Voice24
őstag

Outletben vettük, és mivel szinte egyből jelentkezett a hiba, cseréltük egy másik típusra (az is Indesit volt ;] ). Javítani akarták, talán forrasztani, de inkább a csere mellett döntöttünk.

(#39982) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Olajsütőt keresek karácsonyra ajándékba, de fogalmam sincs melyiket. Először gondolkodtam a lidl-ös forró levegősön, de ez gyakorlatilag ugyanaz lehet, mint egy légkeveréses sütő, csak sokkal kisebb, így inkább az olajsütőket nézegetem. 20k-ig mit tudtok ajánlani? Én ezt néztem ki, de nem tudom, hogy jó, vagy sem.

(#39983) peppe79 válasza diegho (#39982) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha "klasszikus" olajsütőt keresel, akkor az tökéletesen megfelel.
De ha egészséges kajákat akarsz készíteni, akkor én az Actifry-t javasolnám. Nem olcsó (55 ezer Ft), de mivel a sütés-főzés területén elég lusta vagyok, nekem minden pénzt megért.

(#39984) diegho válasza peppe79 (#39983) üzenetére


diegho
nagyúr

40k-ért van akcióban [link] viszont ez ahogy mondtam egy sima hőlégkeveréses sütő, ami már adott és használjuk is, simán csinálunk olaj nélkül rántott húst, hasábkrumplit benne.

(#39985) #48613632


#48613632
törölt tag

Voice24
Köszi az infot. Közben "megszereltem".

Üdv

Mosogatógépet vennénk, és próbálok revieweket olvasni ezekről. Nos, többé-kevésbé, de mindegyik tipusnál előkerül a helyhiány.
Viszont, érdekes módon, csak páran említik, ám legtöbben, tökéletesen elégedettek a termékkel. Ez nagyjából tipustól függetlenül így van.
Most vagy pár agyhalott nincs képben, és van ott valami állítási lehetőség, vagy ennyire nem vették észre a többiek a hibát :F

Mi EZT a tipust néztük ki. Olcsó, és egyszerű.
Szerintem, de javítsatok ki, ha tévedek, olyan ez, mint a mosógépeknél. Hiába van kismillió program, a végén lesz 2-3, amit használsz, használunk.
Így, a programozhatóság nem szempont. Féltöltés viszont legyen benne.

Ha ezen felül vannak még szempontok, akkor örömmel fogadnám az ötleteket.

Erről a helyhiányról meg egy reklámfotót is találtam. Ugyan nem azt igyekszik bemutatni, hogy mennyivel nagyobb a tányér, mint a rendelkezésre álló hely, de azért, ahogyan nézem, lehet ebben valami.
A képen látszik, hogy a lapostányérok szintje felette van a pörgő zuhanyventillátornak (vagyminek)

Másik kérdésem:
Tényleg ennyire meg lehet pakolni ezeket a gépeket? Nem zavar be, hogy egymás előtt/mögött vannak az edények, tányérok?

[ Szerkesztve ]

(#39986) peppe79 válasza diegho (#39984) üzenetére


peppe79
senior tag

Igaz, van olcsóbb is, de ez az 1 kg-os egy nagyon pici sütő. Ami már használható is, az az AH950030. Amúgy abban igazad van, hogy lényegében egy sima hőlégkeveréses sütő, azt az egy fontos részletet leszámítva, hogy ebben van egy keverőlapát. Ennek köszönhető, hogy egyenletesen, és egy evőkanál olaj felhasználásával tudsz sütni például burgonyát, vagy bármi egyebet. Ezt a hagyományos sütőben csak úgy tudnád reprodukálni, ha gyakran átforgatnád benne az ételt. Durván 15 éve használunk Actifry-t, úgy, hogy mellette van légkeveréses beépített sütőnk is. Hidd el, hogy nem ugyanaz a kettő.

(#39987) Csabroncka válasza diegho (#39982) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ma jött meg, a régebbi verzióhoz képest kicsit spóroltak az anyagon, de jó minőségű, könnyen takarítható, jó árban van....

"in medias res"

(#39988) peppe79 válasza #48613632 (#39985) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez a tipikus példája annak, hogy miért használjuk mi a felső állítható kosarat a magasabb szinten. Onnantól kezdve az ilyen nagyobb pizzás és egyéb tányérok, tepsik, tálcák is elférnek az alsó részen.

(#39989) diegho válasza Csabroncka (#39987) üzenetére


diegho
nagyúr

Azt hiszem ez lesz a nyerő. Köszi!

(#39990) Atomgeszi válasza peppe79 (#39980) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, remélem is, hogy jó lesz. És így fel is hozzák a 4. emeletre. Euronicsból nekem kellett volna elhozatni, és még 10-el több is lett volna.

Fritőzből én az Aldi-s Ambiano-t használom. [link]

Eddig csak krumplit sütöttem benne, de meg vagyok elégedve vele. Könnyű takarítani, halk. Kinézetre modern és érintőkijelzős. ~ 15 ezerért szerintem teljesen jó ár/érték arányban! Igaz, nem próbáltam más márkát ilyen forrólevegős sütőből.

(#39991) Doky1988


Doky1988
senior tag

Hali.
Páromnak szeretnék karácsonyra turmixgépet.
Viszont ilyen téren nem igazán vagyok járatos.Ő neki olyasmi elképzelése van, hogy főként gyümölcsöket turmixolna, banán, eper, ilyesmi. No itt a kérdés az lenne, hogy ehhez sima turmixgépet kell vennem vagy gyümölcs centrifugát? Mert ugye nemtudom a sima turmixgép mennyire töri össze a gyümölcsöt? Mert ugye ez lenne a fontos, tehát a turmixgép csak összekeveri, vagy fel is darabolja apró darabokra?

Ezért ha lehetséges szeretnék konkrét ajánlásokat kérni, illetve lehetőleg valami márkásabbra gondoltam, Philips, Russel Hoobs ilyesmi.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#39992) Zeki válasza Doky1988 (#39991) üzenetére


Zeki
nagyúr

Darabolja, pengék vannak benne.
A gyümi centri teljesen más, az kipréseli a levet belőlük.

(#39993) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok.
Mennyire ajánlott a Beko pirolitikus beépített sütője 5év garral 120ért?
A garancia miatt néztem ki ezt, illetve azért mert tudja a pirolitikus tisztítást.

Illetve 20-25k magasságában van jó ár érték arányú teleszkópos páraelszívó? Kb egy 6m2-es konyhában lenne.

[ Szerkesztve ]

(#39994) #48613632 válasza peppe79 (#39988) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na és ez egyértelműen állítható mi den tipusnál?

(#39995) ArthurShelby válasza Csabroncka (#39987) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez engem is érdekelne.
Viszont régen a szüleimnél volt otthon egy olajsütő (valami ilyesmi), amit nehéz volt takarítani, és rengeteg olajat használt. Az előbbire írtad, hogy okés, az utóbbival mi a helyzet?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#39996) peppe79 válasza #48613632 (#39994) üzenetére


peppe79
senior tag

Az állítható felső kosár szerintem manapság már alap dolognak számít. Csak ugye azzal számolj, hogy ha a magasabb állásban van, akkor meg felül korlátozott a helykihasználás. Ezért nem hiányzik annyira az evőeszköz tartó fiókos gép.

(#39997) Csabroncka válasza ArthurShelby (#39995) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az olajsütő mindig sok olajat eszik, ezt tudomásul kell venni. 1 liter az átlagos mennyiséghez, 2 liter a sokhoz ezen spórolni nem nagyon tudsz (vagy olyan gépet veszel), viszont a kihűlt leült olajat szépen le tudod önteni. Nem égeti meg az olajat így azt azért többször fel lehet használni.

"in medias res"

(#39998) ArthurShelby válasza Csabroncka (#39997) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"2 liter a sokhoz ezen spórolni nem nagyon tudsz (vagy olyan gépet veszel)"
Van olyan gép? Az milyen? (ha jól sejtem nem olcsó, ha van is)

Valószínűleg a végén oda lyukadok ki, hogy meg fogom venni, amit linkeltél, de előtte szeretnék teljesen tájékozott lenni (hogy tudjam miért jó nekem amit veszek).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#39999) Dicker válasza Doky1988 (#39991) üzenetére


Dicker
őstag

Én Bosch MSM88190 MaxoMixx szettet vettem tavaly a páromnak.
Meg van vele elégedve, és járt hozzá habverő, aprító, hámozó, szeletelő, meg mindenféle egyéb funkciós fej, keverőtál. Sőt jégaprító is van, ha esetleg nyáron a turmixba jég is menne.

Ez:

Anno akcióban 24-ért meg tudtam venni a legnagyobb szettet. Emellett pont volt +1 év garancia akció regisztrálás esetén a Bosch-nál, így 3 év gari lett rá a gyári 2 mellé.
Ha lesz rá valami jobb akció karácsonyig, akkor érdemes megvenni, mert ahogy nézem jelenleg 31 a legolcsóbb helyen.

(#40000) Met válasza ArthurShelby (#39998) üzenetére


Met
nagyúr

Amikor fritőzt kerestünk a szempontjaink a következők voltak:
- kivehető"tartály" a könnyű tisztítás miatt
- a kosárban elférjen egy szelet rántott hús :DDD
- a tetejére nem nagyon kellenek hiperszuper szűrők mert nem sokat használnak és csak a tisztítás lesz nehezebb

Lehet próbálkozni levegővel sütőssel, kanál olajjal sütőssel de állítólag más lesz az étel íze. Nem próbáltuk és nem is fogjuk. Nekünk valahogy a rántott ételekhez hozzá tartozik az "olaj íz".

Ahogy Csabroncka is írta, amikor kihűl az olaj átöntjük üvegbe (szűrőn keresztül), elmossuk a sütőt és nem "büdösödik" a spájz-ban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.