Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) BB9000 válasza Nippon (#39336) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem Bosch WTH85201 típusú szárítógépem van. Kb 2 hónap aktív használat után bátran merem ajánlani. Ebben nincs öntisztító kondenzátor. Két okból választottam ezt:
1: Jelentősen drágábbak az öntisztítós kondenzátorral szerelt gépek. Nincs kidobni való 50-100 ezer forintom.
2: Az öntisztításban nem hiszek. Szerintem az a tiszta, amit én kitisztítok. 2 hónap alatt, kb 30 szárító ciklus ment le a gépemen. A kondenzátoron nem látható semmi elváltozás. Évente egynél több kézi tisztításra nem számítok.

(#39352) Argos válasza st6969 (#39334) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm, hasznos tanácsok! :R
Az edényeket már végig tapicskoltam mágnessel. Természetesen az Édsanyámtól, nagymamámtól örökölt régi fazekak, lábasok jók lesznek, a néhány újabb darab meg felejtős.. :P
A villany hálózatra majd ránézek, mondjuk tényleg csak nézni fogom, mert ahhoz nem értek... :B

(#39335) M43g:
Neked is köszi! De, az örsi Ikea kicsit messze lenne nekem. :)

Esetleg konkrét gép / márka javaslat, nem ajánlott cucc, stb., a témában nálam jártasabb embertől? :)

...elmúlik...

(#39353) A214


A214
aktív tag

Sziasztok
Pályázni akarok hűtőre.
Kérdésem ha most A++ jelölök be akkor majd ha úgy adódik A+++ is vehetek?
Ajánlott márka esetleg?

(#39354) bazsimano válasza A214 (#39353) üzenetére


bazsimano
őstag

szerintem nem (de lehet majd kijavitjak), vagy akkor is csak 40et kapsz tamogataskent.
jobban jarsz ha biztosra mesz, es A+++t jelolsz meg aztan max 2plusszosat veszel 3 honap mulva!

[ Szerkesztve ]

(#39355) A214 válasza bazsimano (#39354) üzenetére


A214
aktív tag

Oké értem, de rosszabb energiaosztályút vehetek akkor?
Mosógépnél úgy rémlik megjelölt energia osztályhoz képest jobbat vehettem de rosszabbat nem.

(#39356) A214


A214
aktív tag

Probléma megoldva. Igazad van. :R
Már megvan ez a lényeg:

Amennyiben a megvásárolni kívánt háztartási nagygép energiaosztálya az eredetileg
tervezettnél alacsonyabb, a Kedvezményezett a Pályázati Útmutató I. 6. pontjában rögzített,
alacsonyabb vissza nem térítendő támogatásban részesülhet.

Amennyiben a megvásárolni kívánt háztartási nagygép energiaosztálya az eredetileg
tervezettnél magasabb, a támogatás mértéke nem emelkedik, Kedvezményezett a Támogatói
Okiratban rögzített, megítélt támogatásra jogosult.

[ Szerkesztve ]

(#39357) bazsimano válasza A214 (#39356) üzenetére


bazsimano
őstag

:) na ugy ugy:)
ezert mondom, hogy inkabb megjelolod a magasat es lefele mesz :) :C
sok sikert!

(#39358) BB9000 válasza A214 (#39355) üzenetére


BB9000
senior tag

Részletek a pályázati útmutatóból:
"A támogatás mértéke a vásárlás időpontjában érvényes bolti ár 50 százaléka, de legfeljebb:
A+ kategóriájú háztartási nagygép beszerzése esetén 25.000 Ft/ háztartási nagygép;
A++ kategóriájú háztartási nagygép beszerzése esetén 40.000 Ft/ háztartási nagygép;
A+++ kategóriájú háztartási nagygép beszerzése esetén 45.000 Ft/ háztartási nagygép. "

"A pályázati adatlapon megjelölt megvásárolni kívánt háztartási nagygéppel nem megegyező, illetve eltérő energetikai paraméterrel rendelkező gép vásárlására is felhasználható a támogatás, az alábbiak figyelembevételével:
A cserével változatlanul legalább 10 százalékos energia-, és minimum 20 kg/év szén-dioxidmegtakarítást kell elérni, amelyet a kereskedő köteles ellenőrizni a rendszerben megadott adatok alapján.
Amennyiben a megvásárolni kívánt háztartási nagygép energiaosztálya az eredetileg tervezettnél alacsonyabb, a Kedvezményezett a Pályázati Útmutató I. 6. pontjában rögzített, alacsonyabb vissza nem térítendő támogatásban részesülhet.
Amennyiben a megvásárolni kívánt háztartási nagygép energiaosztálya az eredetileg tervezettnél magasabb, a támogatás mértéke nem emelkedik, Kedvezményezett a Támogatói Okiratban rögzített, megítélt támogatásra jogosult. "
-------------------------------------------------------------- Eddig a részletek
Magyarázatok:

A szabályok ugyanazok a mosógépekre is és a hűtőkre is.

Bármilyen gépet vehetsz, aminél teljesül a minimum 10% energiamegtakarítás és minimum 20 kg CO2 megtakarítás.
Ha A+++ ra pályázol és megnyered a támogatást, akkor max 45 ezer Ft-ot ér a támogatási papírod. Ha mégsem sikerül a tervezett energiaosztályú gépet megvenned, akkor A++ os gép esetén csak 40 ezer a támogatás, A+ esetén 25 ezer.
Ha A++ ra pályázol és megnyered a támogatást, akkor max 40 ezer Ft-ot ér a támogatási papírod. Ez esetben is vehetsz bármilyen energiaosztályú gépet. A+++ os gép esetén is csak 40 ezer a támogatás, A+ esetén itt is csak 25 ezer.
Ha A+ ra pályázol és megnyered a támogatást, akkor max 25 ezer Ft-ot ér a támogatási papírod. Ez esetben is vehetsz bármilyen energiaosztályú gépet. A+++ os gép esetén is csak 25 ezer a támogatás, A++ esetén itt is csak 25 ezer.

(#39359) julius666 válasza Argos (#39352) üzenetére


julius666
addikt

Ha még érdekelnek tanácsok:

Amperre tényleg érdemes figyelni, de azért nem annyira kritikus mint sokan gondolják. Ha nem 50 éves az elektromos hálózatod, akkor valószínűleg nem lesz gond. Az érték amivel számolni szoktak az a maximum fogyasztásra érvényes, ha mindegyik főzőhelyet csutkára nyomod. Mi több mint 3 éve indukcióssal főzünk, olyanra sem emlékszem, hogy egyszerre két főzőhely csutkán ment volna, nem hogy mind a három (amivel anno a felújítást végző vállalkozó riogatott, hogy folyamatosan le fogja majd verni a biztosítékot).

Egyébként ha nem hatalmas konyháról beszélünk, ahol rengeteg a hely (és fontos lenne az összképbe is egy főzőlap), én javasolnám neked, hogy ezeket a beépítős főzőlapokat felejtsd el. 50-60e forintos fekete platnik helyett vegyél az Ikeában egy-két kis mobil főzőlapot (10e körül van darabja), amit főzés után szépen fel lehet akasztani a falra, extra helyet nyerve a munkalapon. Nyaralóba ilyet vettünk és piszkosul elégedett vagyok vele, baromira bánom már, hogy otthonra beépítőset vettem. Simán leadja ugyan azt a teljesítményt mint a beépítősöm, nem kell aggódni attól, hogy gagyi lenne (nyaralóban ótvar egyébként az elektromos hálózat, de egy ilyet elvisz az is simán).

Sütő: teleszkópos sín kötelező. Normál sín nem is kell bele. Nem is értem olyat miért árulnak még.

(#39360) Nippon válasza BB9000 (#39351) üzenetére


Nippon
őstag

geogabcsi: Köszönöm szépen. Egy régebbi szárítógépet cserélnénk le, azoknak az volt a nagy előnye, hogy a kondenzátort ki lehet húzni és csap alatt el lehet mosni.

Állítólag a kondenzátor tisztítása 40ezer körül van és előbb-utóbb szükségessé válik. Alaposan szét kell szedni hozzá a gépet, ezért házilag nem kivitelezhető, mert akkor ugrik a garancia. Az öntisztító kondenzátor szerintem is vakítás kategória, viszont azoknál a gépeknél a leírásban szerepel, hogy a teljes életciklus alatt garantálják az A++ működést vele. Szóval ha egy ilyen gépnél koszolódik el, akkor azt a szerviz garanciában kell, hogy tisztítsa.

[ Szerkesztve ]

(#39361) Doki16


Doki16
addikt

Sziasztok!

A mostani hűtőgépem elkezdett vacakolni és hallottam, hogy pont most van ez a csereprogram. Fejér megyében élek. Látom, hogy a beadási határidő 2018.11.16. 10.00-14.00. Tehát még nem csúsztam ki belőle. Ez azt jelenti, hogy nekem a megadott időpontban kell kitöltenem az NFSI honlapján található pályázatot? Szeretném ha minden jó lenne és sikerülne elnyerni. :)
Valaki adott már be ilyet az elmúlt 1-2 hétben?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#39362) ribarszki válasza Doki16 (#39361) üzenetére


ribarszki
őstag

Kell legyen ügyfélkapud. Amúgy igen, holnap 10től. Az elejét már most kitöltheted.

(#39363) Doki16 válasza ribarszki (#39362) üzenetére


Doki16
addikt

Van, már be is léptem vele. Egyébként ez szerencsén múlik csak, vagy aki pályázik az kap is?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#39364) Argos válasza julius666 (#39359) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Köszi szépen! Ezek is nagyon hasznos tudnivalók. :R

...elmúlik...

(#39365) Swinkx válasza Doki16 (#39363) üzenetére


Swinkx
csendes tag

Szia!

Én tavaly pályáztam. Akkor úgy volt, hogy az első X pályázat nyer, a megadott keret kimerüléséig. Így érdemes abban a pillanatban leadni, amint megnyitják.

Üdv,
Swinkx

(#39366) freaghill válasza Doki16 (#39361) üzenetére


freaghill
őstag

A pályázatot elkezdheted már most kitölteni, a nyilatkozatot viszont csak az adott időintervallumban tudod csak elfogadni, érdemes addig megcsinálni.
Mellékleteket pedig a beadási határidő lejártától 5 napig van idő feltölteni (lakcímkártya, adókártya).

Nekem sikerült olyan gyorsan csinálni, hogy 10:00-kor már a visszaigazoló email is megjött. :DDD

(#39367) BB9000 válasza Swinkx (#39365) üzenetére


BB9000
senior tag

". . .Akkor úgy volt, hogy az első X pályázat nyer, a megadott keret kimerüléséig. . ."

Kicsit pontosítanom kell, mert amit leírtál az így nem teljes.

Tavaly -a HGCS pályázatok sorában első alkalommal- előre meg volt határozva, hogy mettől meddig lehet pályázatot benyújtani. Aki a megadott idősávban érvényes pályázatot nyújtott be, az meg is kapta a támogatást. A kiírt pályázati forrás összegét az ehhez szükséges mértékben kiegészítették.

Korábbi években az volt az elképzelés, hogy csak a pályázatok beadásának kezdetét adják meg előre és a pályázatot lezárják amikor a keret kimerült. A gyakorlatban előfordultak túlterheléses problémák és a pályázatok benyújtása nem igazán volt zökkenőmentes. Viszont akinek sikerült beadni és érvényes volt, az megkapta a támogatást. Ehhez is ki kellett egészíteni a forrásokat.

(#39368) tobias40


tobias40
veterán

Helló!

Van egy kb. 6- éves elektromos sütőnk aminek a felső részében van a cekász.
Sajnos évek alatt bezsírosodott és ha grill vagy felső sütésre állítjuk nagyon füstöl!
Próbáltuk már minden csodaszerrel ,zsíroldóval stb. tisztítani de sajnos marad a füst!
Próbáltam róla leégetni magas hőfokon de ez sem segített.

Van rá megoldás vagy vegyünk újat ami öntisztítós ezt meg dobjuk ki? :F

(#39369) Doki16 válasza freaghill (#39366) üzenetére


Doki16
addikt

+ Swinkx

Köszönöm a tippeket, holnap azonnal be is adom 10-kor. Ma meg jól kitöltöm előre. :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#39370) Swinkx válasza BB9000 (#39367) üzenetére


Swinkx
csendes tag

Köszi a pontosítást! :R

(#39371) asdf_ válasza Swinkx (#39365) üzenetére


asdf_
veterán

Ténylegesen meg úgy történt, hogy az indulás napján délután valamikor, előre bejelentve felfüggesztették a befogadást minden földrajzi szekcióban, befogadni pedig sokkal-sokkal több pályázatot fogadták be, mint amennyire keret volt, a 650 vagy mennyi misi helyett végül 2 milliárd körüli támogatást osztottak ki (gondolom arcvesztés nélkül nehéz lehetett volna kijönni abból, hogy a befogadás megnyitása után egy órával le is zárják azt, majd ezt még meg is ismétlik vagy hatszor). Így a tavalyira kb. rímel, hogy 10-től 14 óráig engedik benyújtani, és 2 milliárd a keret, ekörül zárták le tavaly és a keret is ekkoranlett végül. Eddig nem zártak le egy beadási időpontot sem korábban az elmúlt két hétben, szóval aki nem 10:00-kor nyújtja be, hanem fél órával később, szerintem az meg nem marad le semmiről. A keretet viszont igen valószínűen most nem fogják emelni, mert kitoldották előre, igy a legvégén érkezők a tavalyival ellentétben számolhatnak lecsúszással.

(#39372) BB9000 válasza asdf_ (#39371) üzenetére


BB9000
senior tag

Én nem számítok arra, hogy idén lesz olyan, akinek befogadják a pályázatát de nem kap támogatást. Optimista vagyok.

(#39373) TeeJay


TeeJay
félisten

létezik olyan tűzhely aminek villany a sűtője és a főzőlap pedig indukciós?
árukeresőn hiába írtam be hogy villany tűzhelyet néznék nem lehet listázni az indukciósat
vagy indukciós főzőlapot csak külön lehet kapni és bútorba kell szerelni?

gondolom az indukciós jobb mint a sima kerámia főzőlap energiafogyasztásban is
csak olyan edény kell rá amit tud mágnesezni

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39374) andrasferenc válasza TeeJay (#39373) üzenetére


andrasferenc
tag

Szabadon álló indukciós főzőlapos tűzhely:
Electrolux EKI54950OX tűzhely
AEG COMPETENCE 47036 IU-MN tűzhely
(L:https://www.markabolt.hu/aeg/aeg_tuzhely/indukcios_tuzhelyek/aeg_cib56400bx_tuzhely.html)[lAEG CIB56400BX tűzhelyL]

[ Szerkesztve ]

(#39375) pjen válasza TeeJay (#39373) üzenetére


pjen
félisten

Keress rá: indukciós tűzhely,gugli a barátod.van olyan.

(#39376) TeeJay válasza andrasferenc (#39374) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor úgy látom indukciósból meg olcsóbb ha külön főzőlapot veszek meg sütőt építek be mert 200ezer ez kicsit drága

vagy ha ritkán főzök akkor kell nekem indukciós?
havonta mondjuk 3-4x főzök sütni meg 2x kb.
lehet akkor jó mégis 85körül egy Electrolux full villany tűzhely :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39377) andrasferenc válasza TeeJay (#39373) üzenetére


andrasferenc
tag

Az előbbi link helyesbítése:

AEG CIB56400BX tűzhely

[ Szerkesztve ]

(#39378) andrasferenc válasza TeeJay (#39376) üzenetére


andrasferenc
tag

A beépíthető tűzhely esetében kell egy váz, egy keret, amibe beépítik.
Szabadon álló tűzhely azért drágább, mert önálló egység.

(#39379) TeeJay válasza andrasferenc (#39378) üzenetére


TeeJay
félisten

oké csak egy full villany kerámia főzőlapos tűzhely amiben villany sütő van 85-ből már kijön Electrolux-ból
60-70között lenne a full gázos panelba
aztán gondolkodtam hogy meg kellene szüntetni a gázt mert méretlen és havonta átalányban baromi sokat kell fizetni pedig tényleg alig használjuk, akkor meg inkább legyen villany és akkor annyit fizetek ha használom is

azt hittem olcsóbb az indukciós főzőlapos tűzhely de akkor jó lesz a kerámia főzőlapos is
külön véve indukciósból elég lenne 2-es sütőből meg sima alap úgy 120-ból kb. kijönne csak akkor a bútort úgy kell terveztetnem majd

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39380) pjen válasza TeeJay (#39379) üzenetére


pjen
félisten

Lidl ben szokott lenni 10K ért indukciós főző lap+egy külön sütő?

(#39381) andrasferenc válasza TeeJay (#39379) üzenetére


andrasferenc
tag

Az indukciós tűzhely nagyon gyorsan melegít. Szinte vetekszik a gázos főzőlappal a gyorsasága. Nagyon jó a hatásfoka. Az indukciós főzőlapban nincs fűtőszál, hanem mágnestekercseket és elektronikát tartalmaz.
Gyakorlatilag az indukciós főzőlap hideg (természetesen a rajta levő edény miatt visszamelegszik.)
Üzemeltetése is olcsóbb a fűtőszálas kerámialaposnál. Nem kell várni, hogy felizzon az izzószál. Szinte azonnal melegít. (A folyadék hirtelen forr fel.) Ha kifut az étel, nem ég a főzőlapra. Könnyebb letisztítani.
Gyakorlatilag nem égeti meg az ember a kezét egy véletlen érintésnél. Amint leveszi valaki az edényt, rögtön lekapcsol.
Való igaz, speciális edényeket kell használni, amelynek az alja mágnesezhető. Sajnos ezek az edények prémium kategóriás edények árban is. (Az ilyen edények alja több rétegű és hő hatására nem deformálódik.) Nagyon fontos a főzőlapra történő jó felfekvés. Aki már használt indukciós főzőlapot, az utána nem szívesen mond le róla.
Nagyon jól szabályozható. A sütők rendelkeznek hőlégkeveréssel és grill funkcióval.

[ Szerkesztve ]

(#39382) blattida válasza andrasferenc (#39381) üzenetére


blattida
nagyúr

Az indukciós főzőlap konkrétan gyorsabban melegít, mint a gáz, nagyjából 15-20%-al, ezért is van az, hogy hasonló költséget jelent havi szinten, ami nálunk1300-1500 forint havonta, és ez a főzőlap+ sütő együtt, úgy, hogy mindkettő minden nap használva van.

Speciális edény nem kell, csak a tiszta alut és az igen ritka rezet kell elfelejteni, az acél és vas alapból jó, a réteges aljú alumínium edények is jók, hiszen azokban is van vas vagy acél. Prémiumnak végképp nem nevezném őket, hiszen a fenti korlátozás miatt csak a legolcsóbb edények esnek ki, hiszen azok tiszta alumíniumból vannak, de már az olcsó, vékony rozsdamentesek megfelelnek a célnak. Persze, hogy a drágábbak jobbak, de ez a gázon/kerámián használatos társaikra is ugyanannyira igaz.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39383) mokus1 válasza freaghill (#39366) üzenetére


mokus1
addikt

Engem az érdekelne hogy utana körülbelül mikor mehettél az uj hutoert? Hany nap mulva kb?

(#39384) TeeJay válasza andrasferenc (#39381) üzenetére


TeeJay
félisten

igen rokonoknál láttam már indukciósat tényleg frankó
viszont 200 ezer egy indukciós tűzhely miközben a kerámia főzőlapos tűzhely meg 85ezerből bőven megvan
na most nekem aki alig sütök és főzök biztos megéri?

megnéztem beépítettben Electrolux-ból hogy jönne össze az ár
egy 4 főzőzónás Electrolux indukciós beépíthető úgy 65-70ezer
egy beépíthető Electrolux sütő meg 58-60ezer kettő együtt 130nagyon max viszon ahhoz úgy kell kiépítenem villany hálózatot hogy ezeknek kell külön vastag kábel meg kismegszakító
sütő még nem is vészes mert ezek ha jól látom max 2kW-ot tépnek azt is max akkor ha alsó és felső sütés is megy meg még a ventilátor is tehát kb. ritkán
erre 3x2,5mm2 MBCU+16A kismegszakító elég
az indukciós lap meg nem tudom mennyit kér egy 4-es de nekem 2 is elég lenne bőven és ahhoz is kiépítenék 3x2,5mm2 MBCU+16A kört max egyszerre sosem nyomatjuk és akkor nincs baj
na ennek utána járok le tudom-e záratni a gázt mert akkor nem fizetek feleslegesen ha alig használjuk
és inkább veszek ilyen szettet és kész

mondjuk nekem a kerámia főzőlap sem lenne gond az is bőven jó arra amire kell 1-es hatásfoka annak is megvan és tojást sütni meg főzeléket főzni bőven elég

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39385) andrasferenc válasza blattida (#39382) üzenetére


andrasferenc
tag

Én WMF és Tefal Igenio edényeket használok. Ezek a hatékonyabb működés miatt vastag "szendvics" edényfenékkel rendelkeznek. Ha megnézi valaki a különböző Tefal edények árait, az Igenio 2×, 3× többe kerül, mint a többi Tefal edény. Igaz, a belső bevonatuk is sokkal jobb minőségű. (Egy Tefal Igenio egyzserű palacsintasütő serpenyő ára 10 ezer Ft körül van.)
Az olcsóbb rozsdamentes edények legtöbbje nem mágnesezhető. Nagyon vékony az edények alja. Nem hinném, hogy ez a hatásfok szempontjából előnyös lenne.
A WMF edények egy másik kategóriát képeznek. Ha nem fog ki az ember egy pontgyűjtési akciót, akkor egy-egy edény több 10 ezer Ft-ba kerül.
Fontos az edényeknél a pontos felfekvés. Ne deformálódjon hő hatására
Az öntöttvas edények megint egy külön kategória. Itt is 10 ezres kategóriákról lehet beszélni.
Az igen magas áruk miatt a réz edények nem elterjedtek.
[lPrima Matera rézlábas indukciós tűzhelyre, rozsdamentes acél fedővelL]
Ezeknek az ára kifejezetten horror.

[ Szerkesztve ]

(#39386) andrasferenc válasza TeeJay (#39384) üzenetére


andrasferenc
tag

A garancia miatt csak arra jogosult szerelő kötheti be a tűzhelyt, vagy főzőlapot, sütőt. Ha nincs meg a szükséges vezeték keresztmetszet, akkor nem köti be. Nálam 5 eres kábellel történt a bekötés egy fázis esetén és 35 A-es a biztosítékom. A terhelések megoszlanak a egy fázis esetén is. A tűzhely bekötése erre lehetőséget ad.
Nyáron még nagy előnye az indukciós főzőlapoknak, hogy a tűzhely mellett nem kell izzadni. Nincs sok hulladékhő.

(#39387) asdf_ válasza mokus1 (#39383) üzenetére


asdf_
veterán

Masfel-harom honap, ha ugyanolyan "temposan" csinaljak, mint tavaly.

(#39388) asdf_ válasza andrasferenc (#39386) üzenetére


asdf_
veterán

A garancia miatt csak arra jogosult szerelő kötheti be a tűzhelyt, vagy főzőlapot, sütőt.

Ezt azert irjuk pontosabban. Egy ev kotelezo jotallas a vasarlas pillanatatol megvonhatatlanul el a termekre, barki is koti be -szakmailag helyesen-. Ha esetleg a gyarto ezen felul tovabbi ev garanciakat vallal onkent, na annak, de kizarolag csak annak kotheti felteteleul a szakszervizes bekotest.

(#39389) TeeJay válasza andrasferenc (#39386) üzenetére


TeeJay
félisten

na ja panel lakásban amit vettem most 16A kismegszakító van kint
tehát azt mindenképpen bővítenem kellene 32A-re, viszont ha nem engedik mert az épület hálózat nem bírná és csak 25A-t kapok max akkor jön a gebasz

villany sütő 60x60x60-as Electrolux max 2500watt de gondolom az nem alsó felső sütéskor hanem grill+sütés+ventilátor esetén max

arra elég lenne a 12A, mellé meg vennék egy kettes indukciós lapot és ha csak egy főzőrészt használok az mennyit fogyaszthat?
akkor megúsznám két körrel 2,5mm2 réz kábellel 16A kismegszakítóval max egyszerre sosem mehetne mert akkor tuti leveri a kinti megszakítót

szóval nagyon utána kell néznem majd le lehet-e állni gázról és csak a valós fogyasztást fizessük amennyi villanyból elmegy majd

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39390) andrasferenc válasza asdf_ (#39388) üzenetére


andrasferenc
tag

Bizonyos esetekben feltételekhez köthetik a garanciát gázkészülékek és villanykészülékek esetében. Ezt tartalmazza a készülékhez adott jótállás is. Csak szakszervízzel történő beüzemelés esetén vállalják a garanciát.

(#39391) andrasferenc válasza TeeJay (#39389) üzenetére


andrasferenc
tag

Úgy tudom, a sütő fogyasztása csak hagyományos üzem esetén (alsó-felső fűtés) kb. 2000 W.

[ Szerkesztve ]

(#39392) TeeJay válasza andrasferenc (#39391) üzenetére


TeeJay
félisten

16A-en elmegy 3600 watt arra elég lesz dedikáltan 2,5-ös kábellel
még egyet viszek a 2 főzőfelületes indukciósnak is és kész is a rendszer :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39393) asdf_ válasza andrasferenc (#39390) üzenetére


asdf_
veterán

Az önként vállalt további éveket köthetik feltételhez, az egy év kötelező jótállás törvényileg jár, azt nem (nyilván, ha egynél több év garit kínál a gyártó, azzal a feltétellel, hogy nekik kell beüzemelniük, akkor kihívja az ember a szervizest, tehát csak az egy év garis terméknél szabadon választott, hogy hogyan és kivel kötteti be az ember). Félreértés ne essék, nem arra bíztatok senkit, hogy nulla szakértéssel sk kösse be cérnaszál vastagságú dróton a sütőjét aztán égesse le a házát, csak azt mondom, hogy attól, hogy valami le van irva a jótállási jegyben, az még nem feltétlen igaz és jogilag megálló (off példa, nemrég vásárolt csaptelepem jótállásijában olvastam olyan meredek kitételeket, hogy kb. ötsoronként röhögtem fel rajta, jogilag ezek természetesen nem is érvényesek, hiába írta a jótállásiba a forgalmazó).

(#39394) julius666 válasza TeeJay (#39389) üzenetére


julius666
addikt

2 kW körül eszik egy (nagyobb) indukciós főzőhely is.

25A villanyórát engedett nálunk is csak az elektromos művek, erről rendszeresen vígan elfutkároz egy indukciós főzőlap (egy vagy két főzőhely közepes "lángon"), elektromos sütő, mósó/mosogatógép (+ persze a tucatnyi kis fogyasztó masina). Egyszer nem verte le a biztosítékot nálunk a cucc.

Egyébként neked is tudom javasolni a mobil főzőlapokat, nekünk van egy ikeás, simán tud annyit mint a beépítettünk tudásra, teljesítményre, csak igény szerint el tudod pakolni a munkalapról ha valamiért útban lenne.

(#39395) TeeJay válasza julius666 (#39394) üzenetére


TeeJay
félisten

igen nekem is tetszik benne hogy elrakható és ha heti 2x főzök valamit akkor bárhova kitehetem a konyhában nem fontos fixen beépíteni. 4 főzőhelyes amúgy is tök felesleges
2-es bőven elég és gondolom az is akkor fogyaszt annyit ha mindkét hely maxon megy egyszerre

na olyan meghogy a villanysütő és a főzőlap is maxon menjen egyidőben kb. 20évente 1x fordulna elő
ha sikerül a gázt fixen lemondani akkor inkább átállok ilyenre mert nem akarok feleslegesen méretlenül gázt fizetni mikor nem is használjuk
köszi megnézem az Ikeás cuccot is de ahogy néztem 25-30körül vannak duplás indukciós főzőlapok :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39396) TeeJay


TeeJay
félisten

és ha veszek egy ilyet [link]
akkor ezeken van valami védelem vagy egyszerre be lehet röffenteni mind a 4 főzőrészt maxon és leveri a kismegszakítót?
csak mert panelban 1 fázis van és kétlem hogy elvinné főleg hogy mellé van még más fogyasztó is a lakásban.
nálam akkor max 2-es indukciós jöhet szóba

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39397) blattida válasza andrasferenc (#39385) üzenetére


blattida
nagyúr

Nálunk mindenféle rozsdamentes van, az általad említettekből is van több, meg vannak nagyon olcsó darabok is, de az acél az acél, azaz olyan vas, aminek 0,5 % alatt van a széntartalma, gy mindegyik mágnesezhető, ergo, használható indukciós lapon, tapasztalatból is írom. A bonyhád edények (már ema lion) is jók, ponzt az anyaguk miatt, hiába vékony az aljuk. Van nekünk piacos 12 literes rozsdamentes fazekunk 8000 forint volt) is, tökéletesen használható, mivel acél.
Tudom, hogy szinte mindenhol azt lehet olvasni, hogy jujj de speciális edények kellenek az indukcióshoz, de ez marhaság, ahogy már írtam is, csak a tiszta alu és réz edényeket kell gyakorlatilag elfelejteni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39398) #40553216 válasza andrasferenc (#39381) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem „szinte vetekszik”, hanem gyorsabb, hisz’ minden hő az edényben keletkezik, semmi nem megy mellé és nem „szinte azonnal”, hanem konkrétan azonnal melegít. ;)
„Sajnos ezek az edények prémium kategóriás edények árban is.”
Nagymamád vagy dédmamád öntöttvas lábosa ugyanúgy jó, mint a legpronyóbb zománcozott vaslábos.
Hatásfok: az indukciós melegítéshez mágnesezhető eszköz kell, ha vékony és kicsi, akkor gyorsan melegszik fel. Ha vékony az edény talpa, az is gyorsan. Gyorsabban, mint a vastag, szendvics. A hőt is hamar leadja. Ezért is ég meg könnyebben vékony talpú edényben a kaja.

(#39389) TeeJay
Nálam 11 éve 16 A-es szálon megy az indukciós, reteszel. Ugyanezen a fázison (nem is tud másikon, csak ez az egy van, igaz, ez összességében 32 A) megy a sütő is. A 11 év alatt még egyszer sem égett le a ház, nem kapcsolt le a megszakító. A főzőlapon ritkán kell egyszerre minden maximálisan, hosszú ideig használni. Értsd: soha nem kellett még!
Én is inkább a „mobil” főzőlapot ajánlom. Az Aldiban, Lidlben szokott lenni, általában 3 év garival, 10e Ft környékén (a váci Aldiban van egy, azt hiszem 9e Ft). Három év alatt elromlik, visszaviszed, kb. kérdés nélkül visszaadják a pénzt. Pár évtizedig görgetheted. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39399) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Szárítógépeket nézegetek, mennyire ajánlottak az olcsóbb kondenzációs típusok? Ezt néztem mindenünk a Zanussi - Electrolux - AEG szériából való, de van a családban Beko mosógép, ami szintén nagyon bevált. A Candy nem tudom milyen lehet, azokat látok még jó áron.

(#39400) Doki16


Doki16
addikt

Ha ebben a gépcsere programban kiválasztok egy adott gépet, akkor kötelező azt vennem vagy lehet másik is?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.