Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) #94529552 válasza Pttypang (#39145) üzenetére


#94529552
törölt tag

A miénk is hasonló centrifugálás közben. Lassú fordulaton indul, aztán szakaszosan egyre gyorsabb. Legyen vízszintben és úgy lekontrázva a két állítócsavar.

(#39152) #94529552 válasza oszy (#39148) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az összes gépük dd-s.
Handball94: [link] Az F1496QDW3 már egy régi 2012-es modell.

[ Szerkesztve ]

(#39153) desigo válasza #32577792 (#39143) üzenetére


desigo
senior tag

Én ezzel szemezek pár napja : ELECTROLUX EW6F349S

-Erre is van 10 év motor garancia
-A+++ ,1400 RPM , 9 kg, érintős LCD ,stb

Nem tudom,hogy ez mivel másabb tőle : ELECTROLUX EW6F341S

Mivel a szárítógépünk is Electrolux a hűtő,sütő,főzőlap meg AEG ezért csak ez a két márka jöhet szóba.
De minnél több időt szánok a megfelelő típus keresésével annál jobban elbizonytalanodok.

(#39154) blattida válasza desigo (#39153) üzenetére


blattida
nagyúr

A 341s névlegesen nagyobb kapacitású (10kg), gyakorlatilag ugyanaz.
A 10 év motorgarancia jól hangzik, gyakorlatilag semmit sem ér, mivel egy mosógépben a motor az utolsó alkatrész, ami meghibásodik. Elektronika, csapágyak, szimeringek, lengéscsillapítók, szivattyúk sokkal előbb tönkremennek.
Miért ragaszkodtok azonos márkához? Azért kérdezem, mert semmilyen előnyötök nem származik belőle és még dizájnban is más a három készülék.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39155) Pttypang válasza #94529552 (#39151) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, értem, hogy ez a centri, de normális, hogy ilyen éles hangja van?
Még a korábbi gép alól maradt gumiszőnyegen van, a lábakat nem állítottam, de kétlem, hogy emiatt lenne. Akkor ez nem hibajelenség?

Everybody lies.

(#39156) GEPESZ66 válasza oszy (#39148) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A lista csak segítség.
Bármit vehetsz majd,csak az energiaosztály az legyen.

(#39157) #32577792 válasza desigo (#39153) üzenetére


#32577792
törölt tag

Elux mint márka, nálam ott vágta el magát, amikor a pár éves kombi sütőnk elkezdett rozsdásodni. Ez, mint kiderült itt a fórumon is, nem egyedi jelenség. Tehát akárki mond is bármit, tény. (sőt még olyan is volt, akinek maga a szerelő (lehet rosszul emlékszem) mondta, hogy erre figyeljen majd.

Viszont a feleség nagy úr otthon, így hirtelen vásárláskor AEG lett. (itt most jöhetek azzal, hogy ez a prémium márkája neki...) Sajnos az ajtónk már nem egy új beépítésű, és az évtizedek alatt "összement", így aztán speciális mérete ( 58cm) miatt kiesett sok más típus. Ami pedig veszem/hozom az kb. samsung 2 évvel (szinte csak nyitható plusz ablakkal, amire érdemes rákeresni YT-on), LG-k 2 év garival (én megbízom a szerelőmben mondta, ha lehet inkább ne, ha nem pár évre tervezünk), Gorenje 3 év (nejemnek ez is tetszett mert szép) gépek voltak. Elux MM-s verziója viszonylag olcsó volt, 6-os széria - tehát belépő - eleve kiesett a szánalmas 1 éves gyári garanciájával. Tehát kompromisszum volt, ennyit tudtam tenni :)
Így lett az AEG 7000-es szériából.
Nem tökéletes, de nem Miele kategória, árban sem. :)
1+3 év garival talán vállalható, anélkül biztos nem ez lett volna :)
Mosásra nem panaszkodik.
Dizájn érdekes: nekem fura, hogy fedlapja mennyire kinyúlik hátra, lóg az üres térben. Nem mértem le, de gép szerelőnyílásától még olyan 2-3cm-t túlnyúlik. Előnye, hogy lehet rá pakolni ezt-azt, de ha eljutunk a szárítógépig, elfér rajta.
Az jó pont, hogy programválasztó gombja nem nyúlik ki, tehát nem az a legszélesebb pontja. Ellenben az ajtó kapaszkodója, az elég durva ebből a szempontból, bár tény, hogy a női körmök talán nem fognak letörni ;]
Viszont ha leszerelik az ajtót, és a fedlapot, még viszonylag keskeny ajtón is bevihető.

Hang: rontja az inverteres motor csendességét a szivattyú.
A többit majd a napi használat és az idő dönti el.

Mindenki maga dönti el a lehetőségei közül mit vásárol. De én 12 hó gyári garival nem veszek mosógépet, vagy szárítógépet. Azért meg nem fizetek, amit más alapból ad. Olcsóbban.

(#39158) ANDROID??? válasza #32577792 (#39157) üzenetére


ANDROID???
addikt

Jó, hogy követem a topikot...
Nálunk is keskeny az ajtótok, ami teljesen kiment a fejemből. :W
60cm. :U
Azon hogy fogom bevinni a 60 cm -s gépet? :( (ez költői kérdés)

[ Szerkesztve ]

(#39159) Graphics válasza ANDROID??? (#39158) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nehezen, ezzel mi is szívunk, ami olyan pl a fürdőkádat is be kellett vinnünk előtte...

Utólag rájöttünk elcsesztük ezt a részét...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39160) #40553216 válasza Pttypang (#39155) üzenetére


#40553216
törölt tag

A szutyok gumiszőnyeget kib.szott gyorsan vedd ki alóla és állítsd b vízszintesbe és nem billegősre a lábakkal! Ezek a béna gumiszőnyegek ezer évvel ezelőtt kellettek. A zaj persze nem emiatt van, majd valami szerelő megmondja.

(#39157) ungawa
Hátranyúlás minden tetőnél van, ezzel védik a hátul lévő szerelvényeket, hogy véletlenül se tudd a falnak tolni és így esetleg letörni pl. a befolyóvíz csatlakozását.

[ Szerkesztve ]

(#39161) #32577792 válasza #40553216 (#39160) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát amit néztem pl. Bosch-t ott síkba volt ezekkel. Ennél a tető "jóval" kintebb van. A kinyúlást értem, a túlzottat nem. Illetve gondolom a spórolás jegyében egyen méret lehet, aztán jó az mindre ;]
Ha így lenne, azért ciki, bár gazdaságilag érthető, de nem elfogadható :C

(#39162) #32577792 válasza ANDROID??? (#39158) üzenetére


#32577792
törölt tag

Pontosan mérd le az ajtót, nálam pl. alul 60cm és ahogy haladunk közép felé, egyre szűkül. Mondjuk én azt csináltam, hogy a régi Samu tetejét levettem, az 60cm széles, azt odatettem, megpróbáltam felhúzni és kopp, elakadt, tehát a 60 tuti nem fért el.
Menj el, személyes, mérd le amit venni akarsz. Hidd el, megéri.
Ezért esett ki használt miele, bosch. Az a beko amit én akartam, az meg nem volt készleten. :(

[ Szerkesztve ]

(#39163) bazsimano válasza Pttypang (#39155) üzenetére


bazsimano
őstag

szia!
kezdem az latni, hogy ezek az elux gepek igy "vinnyognak" ilyen magas hangon. Ha rakeresel valamelyik hozzaszolasomra, linkeltem egy masik elux gepet egy kollega kerdezte, hogy normalis-e , hoyg ilyen magas hangon sipol...szoval lehet ez alap :D

(#39164) ANDROID??? válasza #32577792 (#39162) üzenetére


ANDROID???
addikt

Pont erre gondoltam én is, hogy megmérem a kiszemelt típust. ;)

(#39165) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

Koltozni fogunk uj lakasba, ahol 3 gazkonvektor van a szobakban. Azonban a furdoben nincs semmilyen futes. Igy keresek valamilyen kiegeszito futotestet, mert egyelore felo, hogy nem fog oda eleg meleg bearamlani.

Elektromos torolkozoszaritora gondolnek elsosorban praktikussag miatt. Van ilyennel tapasztalatotok, esetleg tudnatok ajanlani tipust? Illetve mire figyeljek ezeknel?

Koszi, udv,

Ambulimax Provider

(#39166) #32577792 válasza desigo (#39153) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#39167) oszy válasza #94529552 (#39152) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm! Akkor szétnézek a listában melyik lenne árban megfelelő nekem. Remélem nem nyúlok mellé. Anyumék AEG-je (igaz az felültöltős) teteje szétrohad!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#39168) ribarszki válasza oszy (#39167) üzenetére


ribarszki
őstag

LG erősen ajánlott. Biztosan nem nyúlsz mellé!

(#39169) blattida válasza ribarszki (#39168) üzenetére


blattida
nagyúr

Az erősen ajánlott azért túlzás, hiszen nem a megbízhatóság bajnokai és az esetleges javításuk sem túl olcsó. Az egyetlen valódi előnyük, hogy az olcsó gépek között már csak ők adnak csavaros üstöt, igaz, az ő csapágyaik és szimeringjeik gyengébbek is, így erre rá is "szorulnak".

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39170) oszy válasza blattida (#39169) üzenetére


oszy
veterán

Ne zavarj össze! :C Mostanában akkor nincs megbízható mosógép? Tudom, hogy általában nem a hosszútávú működést tartják szem előtt a gyártók ebben az árkategóriában.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#39171) Degeczi válasza blattida (#39169) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pedig de, minden megbízhatósági statisztikában az élmezőnyben járnak, csak egy példa, de beszédesek a Consumer Reports felhasználói tapasztalatai is:

(#39172) ribarszki válasza blattida (#39169) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezért az árért erősen ajánlott. Most őszintén, ha max 120-130k lenne a keretem mosógépre és csak új jöhet szóba, akkor gondolkodás nélkül LG gépet vennék. Mert mi mást? Bekoban mosógépben azért már nem bíznék. Whirpoolnak rossz a híre. Electrolux esetleg, de anyámék A+++ gépébe csalódtam.
Maradna az LG ami a független tesztek alapján is a legközelebb állt a Miele mosási hatékonyságához. Tényleg nagyon sokan dicsérik az LG gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#39173) zsero


zsero
aktív tag

Melyik a legolcsóbb Bosch porszívó, ami hozza az Electrolux EasyGo teljesítmény szintjét? Nagyon szimpatikus az EasyGo, de ha hozzá nézem hogy csak 1 év garija van, míg a Boschoknak akcióban 5, akkor azért bele kell gondolnom hogy melyiket válasszam.

(#39174) oszy válasza ribarszki (#39172) üzenetére


oszy
veterán

Én még a samu tetszett, de így maradok az LG márkánál.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#39175) Emu válasza blattida (#39169) üzenetére


Emu
őstag

Nekem egy független mindent javító szerelő azt mondta, hogy középkategóriában hibátlan mosógép nincs. Mindnek van valami gyengesége, viszont azért jók a koreai márkák (LG, és Samsung) mert a gyártásnál sokkal magasabb a minőségi követelmény a beszállítókkal szemben, mint más gyártóknál. Ebből adódan sokkal ritkábban van gond velük.

(#39176) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Hello!

Ezekről kérnék véleményt:

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_lg-f2j5wn4w-el%C3%B6lt%C3%B6lt%C5%91s-mos%C3%B3g%C3%A9p-1232817.html

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_zanussi-zck242g1xa-kombin%C3%A1lt-t%C5%B1zhely-1163216.html

https://euronics.hu/termekek/bosch-wab28280-eloltoltos-mosogep/p/215422

https://euronics.hu/termekek/gorenje-rk4171anx-alulfagyasztos-kombinalt-hutoszekreny/p/220352

(#39177) #40553216 válasza #32577792 (#39161) üzenetére


#40553216
törölt tag

Lehet, a szárítókkal való egységes dizájn miatt, mert nálam ezen jó 8 centivel lóg túl a hátsó szerelvények miatt, míg a Miele mosógépen csak 3 centi. Ahogy a Miele szárítókat nézem, azokon is.

(#39178) Handball94 válasza ribarszki (#39172) üzenetére


Handball94
aktív tag

És ebben a kategóriában milyen LG-t választanátok?
Mert hasonló helyzetben leszek hamarosan, picivel lehet feljebb is menni, de nem sokkal.
Nála van jobb ajánlat? [link]

(#39179) desigo válasza zsero (#39173) üzenetére


desigo
senior tag

Ezt ma néztem a Mediában.Kuponos akcióban most 32.000 : Bosch BGC2U230

(#39180) blattida válasza Degeczi (#39171) üzenetére


blattida
nagyúr

Pedig nem.
Én nem a rövid távú megbízhatóságról beszélek, mert annak túl sok értelme nincs, egyrészt pont a garancia, másrészt az évekig tartó használat miatt. Ráadásul, pont az lg mosógépeire jellemzőek a nagyjából három év alatt elhalálozó dobcsapágyak, szimeringek, illetve, az elektronikai gondok. Az azonnali vagy rövidtávú felhasználói visszajelzéseket meg hagyjuk. Nem gyufáról vagy fogsejemről vagy okostelefonról van szó. A mosógép egy tartós használatú nagy háztartási gép, teljesen más kategória.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39181) desigo válasza #32577792 (#39157) üzenetére


desigo
senior tag

Ma MM-ben élőben is végignéztem amik ki voltak rakva.
Eladó srác is az AEGt ajánlotta az Electrolux helyett.

AEG L7FBE48S ezt 1+3 év garival szimpatikusnak találom most éppen.

(#39182) Mortein


Mortein
tag

Közép vagy budget árkategóriában beépíthető elektromos sütőknél, főzőlapoknál milyen márkákat érdemes nézni, nagyon nem vagyok otthon ebben a témában?

[ Szerkesztve ]

(#39183) #32577792 válasza desigo (#39181) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ha ennél a csoportnál szeretnél maradni, mindenképpen AEG a gari miatt főleg.
Belsejét nem tudom mennyire azonosak. Amit én tapasztaltam vele, azt már olvashattad. Biztos van tökéletesebb is, de nem ez az árkategória.

Bosch i-dos: 10% visszajár belőle még. Számlára utalják vissza, regisztráció után. De nekünk ez nem fért be. Prefereltám, mert nejem nem szeret pepecselni a mosással és főleg nem az adagolással. Bár index fórumon olvastam, hogy azért némi macera kell a beállításához annak is. De van itt is, akinek ilyen van, majd elmondja saját tapasztalatát.

Ha befér a 60-as méret, esetleg használt, felújított Miele is érdekes lehet 1 év garival.

(#39184) #94529552 válasza desigo (#39153) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szinte ugyanaz, mindkettő inverter motoros 10 év motorgarival. Hogy semmit nem ér azt azért durva kijelentés.
De ahogy nézem az árakat, még szóba jöhetne nálad a hasonló méretű és kapacitású, de "csak" 1200-as centris másik típusok is ezek közül, mert a Visszamaradó nedvességtartalomban csak 1% a különbség>52 vs 53%. Összehasonlítás. Mert ha az általad kinézettekhez még az 5 éves garikiterjesztést is hozzávennénk, akkor még saccra olyan15k-val több lenne. Ezért még ránéznék az AEG-től a hasonló 49S, vagy -W végződésűek, amik 135e Ft-ért most 4 év garival mennek. Korábban írtam 5 év garis Bosch-t, automata mosószeradagolósat, ami szintén olyan 135k körül lenne.

Az olyan írásokat meg inkább hagyjuk, ahol az eluxokat szidja valaki, mint a bokrot, közben meg AEG-et vesz. Holott a két márka ugyanaz, és ugyanott készülnek. :K , és szinte csak a dizájnban térnek el, és pár extra funkcióval. Meg kb. annyival olcsóbb az elux, hogy még sok esetben belefér az öt éves gari megvétele is egy ugyanolyan képességű AEG-hez viszonyítva. Pl. blattida is azt írta, hogy az AEG egy átcimkézett elux :DDD .
Még ennyit a márka lehúzásáról: a már kb. 6,5 éves Electrolux mosógépünk is hibátlan, és makulátlan, semmi rozsdásodás még az alján se, pedig vizes környezetben üzemel. :C

[ Szerkesztve ]

(#39185) blattida válasza ribarszki (#39172) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha nekem kellene kizárólag új gépet vennem ennyiért, akkor bekot vennék.
Tudom, hogy nem rosszak az lg mosógépek, magam ajánlom rendszeresen, de feltételekkel és kiegészítésekkel.
A mosási hatékonyság meg olyan dolog, hogy abban csak a prémium gépeik tudják megközelíteni a miele-t, ám azok nem sokkal olcsóbban, a százezres lg-k meg más kategóriát képviselnek azok szimplán átlagosak.
Azt is tudom, hogy az lg gépeinek minőségérzete jobb az átlagnál, de nem a műanyag részek kidolgozottságán, a feliratok minőségén és a wifin meg a smart diagnosis meglétén múlik a valós minősége egy mosógépnek, de nem is a csöndes dd-n, ami az elektronika meg a sok alu tekercs miatt megint csak nem a megbízhatóságáról híres.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39186) ribarszki válasza #94529552 (#39184) üzenetére


ribarszki
őstag

Elux - AEG között tényleg hangyanemiszervnyi a különbség. Esetleg extra szolgáltatás, de a minőség, kidolgozottság nagyjából egyforma. Mikor hűtőt, tűzhelyet vettem akkor nézegettem.
Viszont a Zanussira ez már nem igaz. Ott sokkal nagyobb a spórolás. Gyengébb anyagok, olcsóbb fogók, silányabb minőség és összeszerelés. Persze olcsóbb is, de ez meg is látszik.

Egy nagyon egyszerű példa. Kicseréltem az AEG fagyasztó és a Zanussi hűtő fogóját. Az AEG-nél a csavaroknak volt alátétje, és a csavar menete korróziógátló anyaggal volt kezelve.
A Zanussinál semmi ilyen. Egyszerűen bele volt hajtva az ajtóba és kész. Tudom ez nagyon apróság, de ilyeneken is múlik az árkülönbözet.

(#39187) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Új készülékeket szeretnénk venni a konyhába (gázfőzőlap, beépített mikró és sütő), és érdekelne, hogy a Beko és Whirlpool márkák közül melyik az ajánlottabb? Előre is köszönöm a segítséget.

(#39188) Degeczi válasza blattida (#39180) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A beszúrt diagram pont hogy az 5 éves mosógépek meghibásodási esélyeit mutatja...
(méghozzá nem hasracsapva vagy egy szűk mintából kiindulva, hanem több mint 76e felhasználó garidőn kívüli javíttatásai alapján, 1-10 éves készülékeket lefedve)

(#39189) #32577792


#32577792
törölt tag

Én legalább nem vagyok elkötelezett egy márka iránt és nem mondom, hogy noname egy olyan márkára, ami piacvezetők egyike. ciki
A másik pedig, hogy leírtam: nem én vettem, ha nincs hozzá +3 év, be sem engedem a lakásba :)

Érdekes egyébként, az én szerelőm, - igaz nem YT sztár - éppen az LG-ről beszélt le. Sokat csinált, volt, amelyiket nem tudta széthúzni
De nyilván egy szerelő akinek kell a munka, azt mondja, hogy vedd meg, nincs vele baj, de ha lesz, csak Te leszel a kivétel.

Szeretném ha linkelve lenne, ahol szidom a kedves elux-ot, mint a "bokrot".
Ha már leírásra került, várom a bizonyítást.
1: Elux kombi tűzhely rohad, nem egyedül nekem, másnak is. TÉNY
2: 12 hó gari: vérgáz egy ilyen cégtől. TÉNY

[ Szerkesztve ]

(#39190) #32577792 válasza Degeczi (#39171) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez mondjuk kb azt mutatja, amit az angol tesztoldal. A kérdés már csak, hogy azonos minőséget kap minden régió? Ahogy kerestem pl. a tesztben szereplő gépeket itthon, nem voltak. Sőt a Bosch is csak annyit közölt, hogy itthon mivel helyettesítené az adott típust.
Mi egy árérzékeny piac vagyunk, nem az első eset lenne, ha némi eltérés lenne a piacok között.
Ebből ami fura, az WP jó szereplése, akkor most ott jók, itthon rosszak a tapasztalatok csak?

[ Szerkesztve ]

(#39191) zsero válasza desigo (#39179) üzenetére


zsero
aktív tag

Én csak porzsákosat néznék, pont ennek a csoportnak a tanácsára.

(#39192) #94529552 válasza Handball94 (#39178) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát, ha hasonló tudású súly és centri, és nem keskeny gép, és gőz funkciós, akkor az LG F4J6TY0W jó választás lehet, de a többi hasonló is. Ha nem csak a gőzös érdekel, akkor vannak kedvezőbb árban is.

Degeczi :R Megkérdeztem az ismerős szerelőket, és azt mondják, hogy valóban jók az LG mosógépek. Nem sok melójuk lenne ha csak ezt a márkát vállalnák, sőt a YT-os szaki szerint is. Azt is mondja: nagyon könnyen lehet csapágyazni, ellentétben egy kommenttel. :))

Ez a félrebeszélés meg a fórumtárstól ez no comment: 12 hó gari: vérgáz egy ilyen cégtől. , amikor elmagyarázta ribarszki és mások is, hogy az Electrolux is pont ua. mint az AEG, ráadásul a +5 évre kitolt
gari is belefér azonos tudású gépnél. Ezeket hogy nem lehet megérteni egy felnőttnek? :Y De nem gond, már megszoktam, hogy minden bejegyzésemmel elle4nkezik, és azonnal reagál rá, mert nem a téma érdekli, szinte teljesen olyan, mintha óvoda lenne, vagy éppen egy unatkozó nyugdíjas csinál ilyeneket?!. ;] Ha utóbbi, elhiszem, hogy unatkozik, da csak nem kéne ennyire alacsonyra süllyedni. De már nem válaszolok rá, nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#39193) blattida válasza Degeczi (#39188) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem a diagramra írtam, hanem a linkelt "tesztre".
A diagram meg azért nem érdekes, mert öt éve használt gépekre próbál előre hibaszázalékot számolni úgy, hogy ehhez 10 éves gépek hiba statisztikáit is használja, csak közben a mostani gépek már nagyon mások. Ráadásul a matek alapjait az ábra nem is tartalmazza, csak Te írtad be most, ahelyett, hogy kapásból linkelted volna a forrást.

ungawa
A whirlpool nem rossz, csak azokból fogy a legtöbb, ergo azokból lesz a legtöbb hiba, dr a meghibásodási rátája átlagos, még nálunk is. Angliában öt év az általános garancia a mosógépekre, ezért is más egy kicsit az ottani statisztika.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39194) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!
A++ kategóriás hűtőre mit javasolnátok? OM pályázat miatt gondolkodunk, valami kombi hűtőben; 120 körüli kerettel.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#39195) Suuu26 válasza GBRDVD (#601) üzenetére


Suuu26
csendes tag

Szia! Lehet kopott szénkefe, vagy foszlott/kopott ékszíj.

(#39196) ribarszki válasza Suuu26 (#39195) üzenetére


ribarszki
őstag

És képzeld el, hogy 11 éve erre a válaszra várt! :C

(#39197) Met válasza ribarszki (#39196) üzenetére


Met
nagyúr

Milyen rohadt mocskosak lehetnek már a ruhái :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39198) Czimby


Czimby
addikt

Szerintetek LG vagy Whirlpool mosógép legyen?

Igazából mindkettő megfelelne nekünk, melyik lesz várhatóan hoszabb életű ez az egyedüli kérdés.
Illetve az, hogy hol lehet normális kiterjesztett garanciával megvásárolni őket?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39199) ribarszki válasza Czimby (#39198) üzenetére


ribarszki
őstag

Egy szavazat az LG-re!

(#39200) Zeki válasza Czimby (#39198) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ember nincs aki megmondja melyik hosszabb életű.
A Whirlpoolra online is lehet extra (biztosítós) garanciát venni.

A Bosch és Beko mosógépek meg gyárilag 5 év garanciásak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.