Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38551) ribarszki válasza tibbike01 (#38538) üzenetére


ribarszki
őstag

Moser hajszárítók.

(#38552) ANDROID???


ANDROID???
addikt

A heti 3-4 alkalommal tervezett használat mellett, érdemesebb a hőszivattyús gépek között keresni?
Amennyiben minden használat után ki lesz gyűjtve a szösz a gépből, akkor is kell a szervizben tisztíttatás?

(#38553) VaDy


VaDy
tag

Sziasztok!

Segitsegeteket kernem, mert mar az ideg szejjel baltaz!
Tegnap vasaroltam egy Samsung MG23K3515 mikrot, amit hazahoztam beuzemeltem, teljesen jol mukodik is. Egyszer csak a konyhaba tevekenykedve feltunt egy ciripelo hang ... ha nem nyulok a mikrohoz 1 percig , az idot ahogy kijelzi halk magas frekvencian vonyit, raadasul ahogy villog az ora es a perc mutato kozott a kettospont ugy valt mindig a 2 ciripelos hangszin kozott, az ideg szetba** tole! Hab a tortan hogy az asszonyt egyaltalan nem idegesiti, pedig hallja, lenyeg h ez meg egy szazast ratesz a vernyomasomra!
Furcsasag hogyha barmilyen gombot megnyomok (nem is muszaj beinditanom a mikrot hozza) , vagy ha csak kinyitom az ajtajat es felkapcsolodik benne a lampa, mar akkor is elhallgat a ciripelo hang ... kb 1 perc mulva mikor megint nem erek hozza, beindulnak a kibaszott tucskok... :W
Mi lehet ez?
Valami tipp amitol ez elmulik, vagy vigyem vissza egybol es a kovi mikro talan jo lesz?!?

[ Szerkesztve ]

(#38554) tibbike01 válasza Csabroncka (#38549) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi! Erre esett a választás. :R

Most így glamur napokon, még jó áron is van.

[ Szerkesztve ]

(#38555) Dluinet válasza VaDy (#38553) üzenetére


Dluinet
nagyúr

talán a tápegység készenléti állapota
a telefontöltő dugasztápok is szoktak ilyen hangot kiadni, amikor nincsenek terhelve

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38556) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#38552) üzenetére


ANDROID???
addikt

Természetesen szárítógépre vonatkozik a kérdés:

"A heti 3-4 alkalommal tervezett használat mellett, érdemesebb a hőszivattyús gépek között keresni?
Amennyiben minden használat után ki lesz gyűjtve a szösz a gépből, akkor is kell a szervizben tisztíttatás?"

(#38557) Grande Ale válasza VaDy (#38553) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ezt szerintem azonnal vidd vissza, nem is kérdés.

(#38558) #32577792 válasza #94529552 (#38544) üzenetére


#32577792
törölt tag

Kedves
Nehogy már én érezzem szarul magam azért, hogy egy agyon hájpolt márka terméke 4 év után így néz ki, teljesen normál, átlagos használat mellett. Heti 1-2 alkalom az, amikor időnk van főzni. Szégyen, igazad van, a gyártóra nézve.
Máskor pedig ha idézel tőlem, tedd már meg, hogy linkeld a hozzászólást - ezt szoktad csinálni mások tapasztalataival is - ne a szövegkörnyezetből ragadd ki.
Igen, van bosch mosogatónk, ami eddig jól működik, van egy lux kombi tűzhely, ami eddig jól működik és rozsdásodik is szerencsére.
Persze van Sencor termékek is - aminek nincs gyártója, és mi lesz ha eltűnik a forgalmazó szerinted - melyek szintén remekül működnek. Ha akarod tudni mikor vettem, keress vissza itt, itt lesz, hidd el. :)
Mi lesz ha megszűnik majd a forgalmazó? Nem tudom. Lehet kap egy távvezérlést és szétporlad ez is? Nem gondolom. Addig viszont használjuk. Ha olyan nyűgje lesz neki, hogy már nem javítható gazdaságosan, veszek másikat.
Akkor viszont tuti megkérdezlek, hogy az általad ajánlott Bosch gépről milyen tapasztalatokat tudsz mondani? Csak azért, hogy tudjak választani. Mert azt el sem tudom képzelni, hogy csak linkelgetsz találomra a világból :)
Na addig is sikeres szép napot neked.
Azt áruld már el, neked milyen porszívód, tűzhelyed, szárítód van otthon? Elég jól jönne azokról a gyakorlati vélemény itt is talán.

(#38561) BB9360 válasza VIPowER (#38548) üzenetére


BB9360
aktív tag

Arra értettem, hogy drága, amit előtte vettünk. Nekünk szárítási minőségben ez eddig mindent felülmúlt. De persze mindenki azt vesz, amit akar.

(#38562) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!

Jó rizsfőzőt keresek, mit tudnátok ajánlani?
Az ár reális keretek között maradva nem számít :R

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#38563) allein válasza #94529552 (#38449) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen, megnézem.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#38572) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Szombat van emberek - No para! a takarítást követően ;)

"in medias res"

(#38573) #94529552 válasza allein (#38563) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nagyon szívesen.
Csabroncka: :R Kössz!

(#38574) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Nagyszülőnek szeretnénk gáztűzhelyt vásárolni.

Olcsón, lehetőleg 0% thm-es konstrukcióban, tesco, mediamarkt spar, edigital, euronics, ami van és szóba jöhet.

Van valahol ilyen 0thm, ami érvényes a nagygépekre?

Amit kinéztem:
MORA P 161 AW - 52.000Ft 36 hó garancia
Zanussi ZCG210S1WA - 48.000Ft, 24 hó garancia

Árban 50e ft körül gondoljuk maximum.

Ezeket még most is csak szakszerviz kötheti be, ha garanciát is szeretnénk rá?

(#38575) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#38556) üzenetére


ANDROID???
addikt

NA akkor jól meg lehet venni egy AEG hőszivattyúsat, mert a Bosch/siemens nen ad többet. Tévedek?

(#38576) #32577792 válasza Drughi (#38574) üzenetére


#32577792
törölt tag

MM-ba menj ki szerintem. (ha van közeledben) ott ha jól emlékszem van valami kedvezményes beüzemelési díj Gorenje és Mora készülékekre. Utóbbi 3 év garis.
Nézd meg, ott tudsz érdeklődni 0 THM-ról.

(#38577) Zeki válasza Drughi (#38574) üzenetére


Zeki
nagyúr

1 év garancia minden ilyenre jár alapból, mindegy ki szereli be. Az extra garancia az, amit lehet speciális feltételekhez kötni.

[ Szerkesztve ]

(#38578) #32577792 válasza dm1970 (#29732) üzenetére


#32577792
törölt tag

Úgy látom egy újabb elux kombi tűzhely, mely problémás felületkezeléssel jöhetett ki.
Esetleg privátban tudsz képet küldeni róla, hol is jön a festék róla? Mit csináltál vele?
Köszi az infókat.

(#38579) Headless


Headless
őstag

Sziasztok!

Nem tudom mennyi tapasztalat van itt a fórumon a Dyson v7 trigger-el, de megérheti az árát media márktban most 83ért van? Esetleg milyen ehhez hasonló kis porszívók vannak? Lényegében csak egy kiegészítő porszívó kellene robotporszívó megy 2 naponta a házban, az elérhetetlen helyekre, bútorokhoz, autóhoz kellene csak. Vásárlás akár külföldi is lehet, ha ismert jól működő típusról lenne szó, ahogy a robotporszívóból is xiaomi gen 1 van.

Most nézem a sima motorhead teljes mértékben átalakítható triggerré? Ebben az esetben lehet inkább az a verzió érdekelne.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#38580) blattida válasza #32577792 (#38578) üzenetére


blattida
nagyúr

Valószínűleg annak is az alsó sarka, valaki véletlenül belerúgott, vékony a lemez, az ott lévő vacakabb festék réteg megrepedt, utána beindult a kémia, az oxidáció. Szerintem, nálatok is ilyesmi történhetett. Ilyen a fogyasztói társadalom és a profitmaximalizálás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38581) sbe561


sbe561
tag

Üdv!
Ma sikeresen megadta magát a kb 7 éves Samsung porszívónk. 20E-ig mit tudtok ajánlani?
Köszi!

(#38582) Csabroncka válasza sbe561 (#38581) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

bosch vagy elux zsákos vonal

"in medias res"

(#38583) Zinho


Zinho
aktív tag

Tudom, hogy kicsit hülye kérdés, de indukciós lapok mennyire szoktak elromlani? :)
Electrolux-ot néztem, de csak 1 év garis ugye, és nem tudom, hogy érdemes-e kiterjesztett garit venni rá (ami megint jó kérdés, hogy menynit ér :) )

(#38584) ma.ci23


ma.ci23
tag

Üdv.A Russell Hobbs vízforralóm így nèz ki.Lehet ezzel mèg vmit tenni vagy kuka ès jöhet vmi új?

(#38585) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Sziasztok!

Porszívó vásárláshoz szeretnék segítséget kérni! :B

(Megint) elromlott a porszívóm, pedig még nem volt olyan régi (kb 6-7 éves). Sajnos sokkal kevesebbet bírt mint amit szerettem volna..... :( Az előző porszívó 20 évet bírt. (Anyám használta 12 évig, aztán nekem adta és még nálam is bírt további 8 évet!) A mostaninak 5 évesen már kiégett a motorja egyszer, aztán vettünk bele egy vadi új komplett motort 15.000-ért, ami kb 1,5 évet bírt és meghalt ismét... úgyhogy NAGYON ELEGEM van már az ipari hulladékokból. Olyan kéne, ami bír megint 20 évet legalább.

A két legfontosabb tényező nekem:
- MINÉL hosszabb élettartam (gondolom ehhez már alapból párosul a jó minőség is)
- Jó szívóerő (tehát szívja azért rendesen a port, nem masszírozni akarom a szőnyeget hanem tisztítani.)

Fontos infó lehet, hogy kb 120 m2 -t kéne tisztán tartani vele és 3 macska is van a házban, továbbá szőnyeg van szinte mindenhol, tehát szőnyegre kéne jónak lennie. Kemény parketta és padló olyan kevés van, hogy azt simán felsöpörjük mindig kis lapáttal meg seprűvel. Nem nagyon értek a porszívókhoz sajnos ezért is kéne segítség, fogalmam nincs mit lenne érdemes vásárolnom.

Magamtól egyébként a Miele termékei felé kacsingatok most, mivel a Miele mosógépek nálunk többszörösen is beváltak már a családban hosszú évek óta. Jó minőségűek, és meglehetősen időt állóak. Eddig csak jó tapasztalatunk van a gyártóval, így látatlanban bizalmat szavaznék. Talán porszívók terén is hasonló minőséget csinálnak, mint mosógépben. DE alapvetően bármire nyitott vagyok, amit ajánlani tudtok. Új és használt is érdekelhet. Ár \ érték arányt figyelembe véve vennék valamit hosszú távra!

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

U.I.:
Egyéb szempontok, mint az éves energia fogyasztás, kábelhossz, allergiásoknak való extra szűrők, vagy hogy porzsákos vagy porzsák nélküli, ezek nekem teljesen mellékes szempontok. Extra tartozékokat is általában lehet még utólag venni mindenhez, ha nem lenne elég a gyári felszereltség.... úgyhogy nekem az időtállóság, a minőség és a jó szívóerő lenne a lényeg. :R

[ Szerkesztve ]

(#38586) Zeki válasza Lord Dragon (#38585) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jó a Miele, de a Sebo is márka, ráadásul 4 év gyári garanciával.

A Bosch porszívókra most 5 év gyári garancia van. Az árak nem tükrözik a jóval alacsonyabb bolti árakat.

Jó nézelődést a fogyasztói társadalom oltárán! :)

(#38587) Lord Dragon válasza Zeki (#38586) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Köszi!

Egy válasznak jó volt! :) Jöhetnek még vélemények. Többet meghallgatnék! :) :R

Alapvetően nem számít nekem olyan sokat, hogy 2 vagy 4 év gari van rá. Még ez a fos, ami most van, ez bírt 5 évet az első motorcsere előtt, akkor egy jó minőségű úgyis kibír 5 évet... annál több gari meg semmire nincs. Tehát effektíve a tényleges időtállóság jobban érdekel mint hogy 2 vagy 4 év gari van rá, mert szerintem ez alatt az idő alatt úgysem romlik el, ha csak nem gyári hibás a készülék....

[ Szerkesztve ]

(#38588) #32577792 válasza Lord Dragon (#38587) üzenetére


#32577792
törölt tag

Miele

(#38589) Lord Dragon válasza #32577792 (#38588) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Velős volt... végül is eddig akkor velem együtt már 3 embernek tetszik a gyártó.

Aki érez rá affinitást bővebb választ is írhat! :R

Köszi előre is!

(#38590) blattida válasza ma.ci23 (#38584) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, használhatod tovább, ha nem szakadt meg/nem lett zárlatos a fűtőbetét, csak ne menjen többet víz nélkül. Az égésnyom meg eltávolítható.

Lord Dragon
Sebot, mert jobb az ár/érték aránya és valamivel tartósabb is.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38591) #32577792 válasza Lord Dragon (#38589) üzenetére


#32577792
törölt tag

"Magamtól egyébként a Miele termékei felé kacsingatok most, mivel a Miele mosógépek nálunk többszörösen is beváltak már a családban hosszú évek óta. Jó minőségűek, és meglehetősen időt állóak. Eddig csak jó tapasztalatunk van a gyártóval, így látatlanban bizalmat szavaznék. "

Nem csalatkoztál a márkában. Hajlasz felé. Akkor mi a gond? :)

(#38592) ribarszki válasza Lord Dragon (#38589) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért csak óvatosan. Seboból a nem elektromos kefe fejes meglehetősen gyenge. (Elektromos fejjel viszont tök lényegtelen a szívóerő.)
Teszteltem a Felix1-es gépet elektromos fejjel. Keress rá jobb felül, beszámoltam róla. Szőnyegre profi, de csak és kizárólag elektormos fejjel. Bár otthon először kicsit nehéz irányítani, bár ez biztos megszokható.

De ha ez nem gond, akkor vedd a Felix1 Premuim Sebot. Brutállis jószág szőnyegen. A Miele turbókefés modellje köszönőviszonyba sincs vele.
Vagy vedd a Sebo Airbelt3 Premium modelljét elektrmos kefével 130k-ért.

Mieleből jó szívvel csak a C3 Cat and Dog modellt javaslom ilyen célra, de az is csak sima turbófej, ami nagyon nem elektromos kefe szint..

Sajna a Miele elszaladt az árral, az elektromos kefefejes modellje 200k. Amiből 2db Sebo Felix1 Preimum gépet kapsz. És az nagyon össze van rakva!

De a lényeg: Ha nem veszel legalább turbókefés gépet, de méginkább elektromos kefés gépet, szopás lesz a macskaszőr takarítása a szőnyegről.. (Mondjuk a Miele gyári turbókeféje ezen a téren jól teljesít)

[ Szerkesztve ]

(#38593) Lord Dragon válasza #32577792 (#38591) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Nincs gond, csak alapvetően én nem értek hozzá. Azért írtam ide, hogy minél több értelmes véleményt meghallgassak. Eldönteni azután is ráérek! :R

(#38594) Lord Dragon válasza ribarszki (#38592) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hát, nekem eddig soha nem volt semmi speckó fejes megoldásom. Gyerek korom óta van állat a háznál, és én az eddigi életem során mindig is úgy porszívóztam, hogy szó szerint súroltam mindig a szőnyeget a porszívó kefés fejével .... és így kijött szépen a szőr mindig, a tisztaság érzet megvolt, csak hát ugye fizikailag elfáradok rendesen a porszívózás végére, mire az egész lakás kész. Tehát nyilván jó lenne ha nem kéne erőlködni ennyit, de dögöljek meg inkább erőlködök, csak ne menjen már tökre az a kurva porszívó 5 év múlva megint.... mert sokkal szívesebben vásárlok úgy, hogy egyszer elköltök egy nagyobb összeget, csak aztán ne kelljen rá költeni minél több ideig és akkor a pénz se fogy folyamatosan, meg a stressz faktort is minimalizálom, amit az okoz, hogy már megint elromlott valami.... :)

Néztem egy leírást a turbó fejről meg az elektromos fejről. Elég hatékonynak tűnik az elektromos fej, de a szőnyeget nem basztatja ez nagyon? Mert nekem kicsit brutálnak tűnik .. félek kicsit attól, hogy kihúzgálja a szőnyegnek a szálait és egy idő után elfogy a szőnyegem.... :U

Utána nézek azoknak a modelleknek és gyártóknak amiket mondtatok! :R

(#38595) ma.ci23 válasza blattida (#38590) üzenetére


ma.ci23
tag

Ezt citromsavval mèg ki lehet takarítani?

(#38596) ribarszki válasza Lord Dragon (#38594) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezért segítünk, hogy ne úgy csináld mint eddig. Macskaszőrre a turbókefe a minimum. Áldani fogod a fórumot! AMúgy nem cseszteti az elektromos se a szőnyeget. A hotelekben napi szinten nyalják át ilyen gépekkel a padlószőnyegeket.
De ha Mielehez ragaszkodsz, akkor C3 Cat and Dog!

Nekem szintán C3 van itthon, gyári Miele turbófejjel. De én nagyon elgondolkodnék egy ilyen helyzetben mint a tiéd ezen az elektromos Sebon..

(#38597) Lord Dragon válasza ribarszki (#38596) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Nem ragaszkodok! Bármire nyitott vagyok tényleg, csak jó legyen! :R

Köszi az eddigi segítséget is! :R

És a hibalehetőség nem nő meg ezáltal, hogy ebben kvázi 2 villanymotor van? Tehát ugye van egy normális motor a porszívóban meg egy másik kis motor a kefének.... józan paraszt ésszel agyalva, minél bonyolultabb valami annál több a hiba lehetőség. :U Élőben egyébként még soha nem láttam ilyen elektromos fejes porszívót, sőt igazából ma hallottam először róla, hogy ilyen is létezik.... turbó fejeset már régebben is láttam és ki is tudtam próbálni. Szokatlan volt, mert megszokásból mindig rányomtam a szőnyegre és akkor leállt a turbófej ugye. De ez már csak az én hülyeségem volt, hogy rányomtam, mert egész életemben nyomni kellett a porszívót mint süket az ajtót, hogy jobban szedje a szőröket. :D Biztos szokni kell majd erősen az újat....

[ Szerkesztve ]

(#38598) ribarszki válasza Lord Dragon (#38597) üzenetére


ribarszki
őstag

Minden elromolható. De a Sebo nem szart gyárt. Rögtön rávág 4év garit a gépeire. Legutóbb a hotelben ahol voltunk, a takarítónőknek szintenként volt egy nevükre felcímkézett Sebo Felix1Premium gépük. /Persze annyira bámultam, hogy megkérdezték tetszik-e../ Ezekkel minden nap átszívták az egész szintet. Reggeltől délutánig ment a gép. Gondolhatod, hogy azok mit kapnak. A te otthoni felhasználásod nyaralás a gépnek.

A turbókefe nagy hátránya, hogy csak a beszívott levegő mozgatja és sűrű szövésű szőnyegen, vagy hosszabb szálú szőnyegen megáll. Az elektromos fejnél nincs ilyen. Azt jóformán tolni sem kell, húzza magát előre.

Amúgy meg ne agyalj rajta ennyit. Vedd meg az álló vagy fekvő Sebot Elektromos premium fejjel és öröm bódottá. Megbízható igáslovak.

Jelen helyzetedben nem is gondolkodnék Mielen csak ilyen Sebon.. Megjegyzem, 1éve nem vettem elő az itthoni Miele gépem, mert az egész laksát a Dyson V8 géppel és robottal takarítom. A V8-nak elektromos feje van és na.. nagyon más mint a sima vákumos fej.

Ja háziállathoz a robotporszívó is királyság. De ez már messzire visz ;]

Amúgy ezt a cikket olvastad?

[ Szerkesztve ]

(#38599) ArthurShelby válasza Lord Dragon (#38585) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha már a drága gépek előkerültek, ne hagyjuk ki a lux porszívókat sem. Azok sem rosszak.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#38600) Lord Dragon válasza ribarszki (#38598) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Akkor abból a SEBO-ból, amit ajánlottál nem csak álló van hanem hagyományos fekvő is? Azért kérdezem, mert az álló az olyan mint egy "nagy merev rúd" nem? Bár soha nem volt még állóm, de látatlanba azt gondolom hogy a sok szék, meg asztal, meg szekrényláb meg ágy alá azért ezzel nehéz beérni nem? :U A sima fekvő porszívóknak meg ugye teljesen hajlékony a csövük, azzal szinte bárhova könnyen odaférek. Úgy szoktam, hogy leszedem a fejét, hogy csak a cső maradjon a kezemben és gyorsan körbe megcsinálom a sarkos részeket mindenhol, majd visszapattintom a fejet és a nagyobb összefüggő egyenes részeken is átmegyek.
Szállodában azért nagyon sok a nagy üres tér ahol könnyen el lehet férni, oda viszont biztos sokkal kényelmesebb lehet az álló.

Robotporszívót nem annyira szeretnék. Szerintem túl sok mindenben megakadna itt nálam, inkább a saját munkámban bízok! :) Illetve ilyen 150-200e Ft-ot már nem nagyon tudok rászánni a témára. 100-120K az már nagyon a maximum, amit jelenleg ki tudok sajtolni magamból. :K :)) De nyilván, ha olcsóbb és jó, az soha nem hiba. :)

Igen, azt a cikket olvastam el végig, amit linkeltél! :R

Nah még megbeszélem az asszonnyal is a dolgot. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.