Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) #32577792 válasza Graphics (#38950) üzenetére


#32577792
törölt tag

aztat kiszámójja a sacc/kábé év és egyéb adatokból (magasság ha jól emlékszem)

(#38952) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
olyan kerdesem lenne, hogy gyartasi szambol ki lehet nyerni a gep gyartasi evet? indesit mosogeprol lenne szo!
eleg regi :D
elore s koszonm

(#38953) Tonyk válasza Graphics (#38950) üzenetére


Tonyk
veterán

nem kell hozzá semmi ilyen, csak gyártó, gyártási év + magasság [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#38954) pellesmartin


pellesmartin
tag

Sziasztok! Egyáltalán nem háztartási gép,de hátha tud valaki válaszolni. Gázrugós forgószék,túlságosan benyomtam a tengelyt és elment a nyomás,fel lehet még ezt tölteni vagy csak cserélni?Köszi!

(#38955) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

30eFt kornyeken tud vki ajanlani vizes porszivot?
Eddig ezt neztem ki: ZELMER ZVC722ZK Aquos

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#38956) #94529552 válasza Tonyk (#38949) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek bármelyike szerintem megfelelhet, a Bosch-ra most öt éves gari van[link], a többinél pedig igény szerint kiterjesztést venni az üzletekben vagy online.

(#38957) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Ismét itt vagyok de most már konkrét 2 tipussal:
Gorenje RK6193LX4 A+++, 3év garancia, 105e ft (kedvezménnyel),
Liebherr CU 3311 A++, 2év garancia, 95e ft (kedvezménnyel).
Melyik lenne a jobb választás?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#38958) Graphics válasza dewil666 (#38957) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem a Gorenje.

Liebherr-t néztük még év elején, nyeszlett keskeny, kicsi.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38959) BB9000


BB9000
senior tag

Zanussi ZCK55201WA kombi tűzhelybe keresek sütőrácsot. Mérete 355x 420 mm. Eddig csak egy univerzálisat találtam. Link
Ezzel az árán kívül nem lenne semmi baj. Hol tudnék olcsóbban ilyesmit venni?

[ Szerkesztve ]

(#38960) BB9000 válasza bazsimano (#38952) üzenetére


BB9000
senior tag

A gyártási év a csereprogramhoz kell? Mert ott elég, ha közelítőleg pontosan adod meg a leadandó gép gyártási évét. Nem fognak közötködni, ha néhány év eltérés van.

@ (#38950) Duliee Elég ha közelítőleg adod meg. A pontos adatokat nem ellenőrzik le a gép leadásakor.

[ Szerkesztve ]

(#38961) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Hűtővásárlás előtt állok. 3 típust néztem ki. Az árkategória 100e környéke.alulfagyasztós, inox.

Beko

Gorenje

Indesit

Van olyan márka ami nem ajánlott? Innen esetleg mi lehet a befutó?

(#38962) BB9000 válasza pellesmartin (#38954) üzenetére


BB9000
senior tag

A gázrugó javítása nem csak annyi, hogy feltöltöd levegővel és már jó is. Ezzel foglalkozik ez a cég: Székszerviz

Idézet az oldalról:
" Amennyiben a gázlift belső munkahengeréből a gáz elszökik bármilyen oknál fogva, az a továbbiakban nem pótolható. "

[ Szerkesztve ]

(#38963) BB9000 válasza pomk (#38905) üzenetére


BB9000
senior tag

Mosogató tabletta választás témakörhöz:

Minden tablettát kipróbáltam, ami itthon elérhető. Vitathatalanul a legjobb a Finish Quantum max. A legolcsóbb a mosogató por. ( DM-ben vagy a Metró-ban lehet venni) Annak még az is nagy előnye, hogy magad adagolhatod. Ha nagyon koszos edények vannak, akkor többet teszel bele, ha csak kicsit, akkor keveset.
Az "olcsó" all in 1 tablettákkal is elmosogat a gép, de a poharak nálam kimattultak tőle. Az évenkénti pohárcserével együtt már nem is olyan olcsó azokkal mosogatni.

(#38964) pjen válasza BB9000 (#38963) üzenetére


pjen
félisten

Azért azt írhattad volna,hogy ez a Te véleményed.Én sokáig a Somat Goldot favorizáltam,most szerintem a Jar platinum a legjobb.

(#38965) BB9000 válasza tipuka (#38927) üzenetére


BB9000
senior tag

Hajszárító választáshoz ajánló : Valera Link

(#38966) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Milyen porszívót érdemes venni? Új eszköz kellene. Lehetőleg az olcsóbb árkategóriából.

Miért jobb a zsákos vagy a tartályos?

(#38967) Csabroncka válasza BB9000 (#38963) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"Vitathatalanul a legjobb a Finish Quantum max" ezzel szerintem többen vitatkoznak!

A poharak homályosodása idővel azért van, mert a mosólúg miatt fellép az üvegkorrózió a felületen. Manapság már a pohár alján jelzik, hogy tisztítható-e gépben, persze az ezer éves régi poharak nem mattulnak ;]

DrojDtroll: sencor zsákos

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#38968) DrojDtroll válasza Csabroncka (#38967) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Miért zsákos?

(#38969) Graphics válasza DrojDtroll (#38966) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én 2 éve vettem olcsó Hoovert , gondolom kínai , de nagyon elégedett vagyok vele

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38970) Csabroncka válasza DrojDtroll (#38968) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Itt találod az információkat!

Ok: a filléres ciklon röviden tömören sz@rt sem ér és teleköpi vissza porral a szobád

"in medias res"

(#38971) DrojDtroll válasza Csabroncka (#38970) üzenetére


DrojDtroll
addikt

köszönöm a segítséget

(#38972) mzso


mzso
veterán

Helló!

Candy fagyasztókról, hűtőkről van valami vélemény? Elég szegényes a kínálat a hgcs listán ár/érték (érték a paraméterek alapján) arányban is jó.

(#38973) #94529552 válasza DrojDtroll (#38966) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olcsó porszívónak ott az s-bag porzsákos EEG41-es elux, vagy az év végéig 5 év garis Bosch, mindkettő már 19k-tól. De van most egy jól felszerelt és magasabb kategóriás akciós Hoover, ami nagyon jó árban van, de már csak egy napig a Mall.hu-nál. Amit Csabroncka említett, annál ilyen gondok voltak több esetben.

[ Szerkesztve ]

(#38974) Alexa0207


Alexa0207
újonc

Sziasztok!

Mosószárító-gépet szeretnénk venni, melyiket ajánlanátok? A jelenlegi mosógép helyére szeretnénk berakni, teljesen szűz vagyok a témában, annyit tudok van hőszivattyús, kondenzációs. Hacsak konkrét kifogás nincs ellene, Samsungot szeretnénk, de ha van valamilyen konkrét best buy, akkor azt. Az Otthon Melege programot szeretnénk rá igénybe venni.

(#38975) desigo válasza #94529552 (#38973) üzenetére


desigo
senior tag

Porzsák nélküli Boschról mi a vélemény,tapasztalat ? Kettő közül érdemes választani vagy van alternatíva?

30.000 Forint körül van : Bosch BGC1UA110

35.000 Forinttól pedig : Bosch BGC2U230 (GS-20)

(#38976) Zeki válasza Alexa0207 (#38974) üzenetére


Zeki
nagyúr

A mosó-szárító szikkaszt, nem szárít. Ezért nem ajánlott.

(#38977) canniball válasza Alexa0207 (#38974) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerintem arra nem lehet pályázni, csak "sima" mosógépre.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#38978) tipuka válasza tipuka (#38927) üzenetére


tipuka
addikt

Ez a PHILIPS HP8233/00 elég szimpi most árban, csajos, ionos, elég hosszú "tüskéjű" diffúzoros és kapni helyben, edigitalban 11,900 ft.
Valakinek valami tapasztalat/vélemény róla? :D

BB9000: amelyik difffúzoros és nem 25-30k, ahhoz elég buzisat adnak, annyira nem nyert meg, de azért köszönöm. :D :R

(#38979) ribarszki


ribarszki
őstag

Lecseréltük ma a 7éves felültöltős Fagorunkat. Végül a használt-felújított Mielet visszamondtam, és MM RedFriday akcióban egy új Mielet vettünk. Nem hitvitát akarok indítani, csak és kizárólag azért írom, hogy ha valakinek ehhez a típushoz kapcsolódó kérdése van, tudjak segíteni.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#38980) #32577792 válasza ribarszki (#38979) üzenetére


#32577792
törölt tag

:C
Mennyiért hoztad el?

(#38981) ribarszki válasza #32577792 (#38980) üzenetére


ribarszki
őstag

259.900 helyett 219.900.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#38982) #94529552 válasza desigo (#38975) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem ismerem ezeket, de közülük a másodikat inkább. Ha mindenképp tartályost vennél, akkor nézd: ezt írtam nemrég hasonló kérdésre, amik ezeknél jobb besorolásúak, porkibácsájtás szempontjából is, mint ez a 2 Bosch, bár az ESC61LR-t csak 1 évvel adják(esetleg lehet venni garancia kiterjesztést némelyik boltban, ha ez érdekel), de jóval nagyobb(4 liter) a kapacitása is, szemben az 5 éves Bosch garival és 1,5 literrel, de majd eldöntöd, hogy melyik neked a megfelelő.
Ha viszont maradnál a Bosch 5 év garis porzsákosnál, akkor én talán ezt az extra keménypadló szívófejjel is ellátott BZGL2A312-t venném.

(#38983) blattida válasza ribarszki (#38979) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért mondtad vissza? Az asszony nem akart használtat?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38984) tipuka válasza ribarszki (#38981) üzenetére


tipuka
addikt

szép munka, megérdemled :D :R

(#38985) Laox


Laox
aktív tag

Sziasztok! Ha olyan szárítógépet szeretnék, amit nem kell sehova sem bekötni, csak tápot kell adni neki, akkor mit javasoltok? Csak olyan helyiségben fér el, ahova nem lehet elvezetni sem vizet, sem lefolyót, semmit.

(#38986) #94529552 válasza Laox (#38985) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mindegyik így működik alapból, a kondenzvíz kivezetés csak egy opció, van amelyikhez adnak is csövet, a többihez meg külön venni lehet ilyesmit[link].

(#38987) pető bá' válasza Alexa0207 (#38974) üzenetére


pető bá'
őstag

Sziasztok!

Otthon melege témában jöttem én is; nálunk egy mosógép beszerzése lenne a cél, viszont a katalógusból elég nehéz kiszűrni, hogy mit lenne érdemes választani. [Excel katalógus]
Semmi extra felhasználása nem lesz, nagyszülőhöz kellene, heti 1-2 mosás, minél több garanciával. A+++-ra szűrve is maradt 457 típus - még elöl-/felültöltősre lehetne szűkíteni, egyelőre nem tudom mi a preferencia, jelenleg felültöltős van.
Aki esetleg szintén pályázik/pályázott, és már átnézte a listát, tudna segíteni választani? Vagy vannak fixen kerülendő/ajánlott márkák?

szerk.: természetesen minél olcsóbban.
Beko és az 5 év garancia 80k körül (például ez) mennyire ajánlott?

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#38988) Tiboy86


Tiboy86
tag

Sziasztok,

Én is otthon melege témában kérnék segítséget...

A+++ vagy A++ inox színű legyen, alulfagyasztós, max 185 cm fér be, de kisebbet nem is nagyon szeretnék, maxoljuk ki a lehetőségeket :)

Melyek a bestbuy gépek? Ár max 200, de black Friday ezt úgyis megkavarja, mivel azt megvárnám vele, ha lehetséges. Szóval rongyrázásból nem vennék drága gépet, csak ha tényleg megéri valamiért.

Egyelőre Samsung RB33J3205SA, illetve Gorenje NRC6192TX amit találtam.

Egyébként meg van szabva, melyik boltban vehetem? Ha valaki már igénybe vett ilyen pályázatot, akár privátban is, leírná, hogy működik a folyamat?

Nagyon szépen köszönöm!

(#38989) pető bá' válasza Tiboy86 (#38988) üzenetére


pető bá'
őstag

Szia!

Csak nézelődöm, mondjuk nem hűtőt, de a honlapon megtalálod az alap infókat- honnan és mit lehet:
Weboldal

Az oldal alján:
Hűtőgép és fagyasztó katalógus
Mosógép katalógus
Jóváhagyott kereskedők listája

"... and I hope you have a great day!"

(#38990) sagesz93 válasza pető bá' (#38987) üzenetére


sagesz93
addikt

Az általad linkelt Beko géphez tartozó kérdés, hátha valaki tudja a választ: mi a különbség [link] a wtv6632 és a wmy71033 között?

(#38991) desigo válasza #94529552 (#38982) üzenetére


desigo
senior tag

Köszi a sok hasznos infó!

kb 10 éve használnuk egy porzsák nélküli Solac AS 3220-as gépet.
Hibátlanul kiszolgált de már eléggé le van amortizálódva ezért karácsonyra majd szeretnék egy újat.

Vonzó az 5 év garancia a Bosch gépekre ezért jöttek szóba.Porzsákos gép nem is lesz többet.
Rowenta,Electrolux,Bosch a három szimpatikus márka.

(#38992) dewil666 válasza desigo (#38991) üzenetére


dewil666
őstag

Zelmer sem rossz 4 év garival.
Nekünk vizes van 1600W és a szőnyeget fel akarja tépni olyan erő van benne :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#38993) #94529552 válasza pető bá' (#38987) üzenetére


#94529552
törölt tag

Előltöltős nem vennék nagyszülőknek, mert annál azért többet kell hajolgatni, meg hajolva emelni.
Olcsó és sok garival, ezért túl sokat nem várnék tőle. Valahol spórolniuk kell, anyagminőség, alkatrészraktározás, szervizhálózat terén.
Friss esetek: 1, 2,, a 3, meg pont egy WMY 71033. Nem mondom, bármelyik drágább gépnél is lehetnek hibák, de nem ennyi. Sokan tényleg csak az árát nézik, meg hogy 5 év garit írnak, aztán jön a meglepi, van aki 4-5 hétig várt alkatrészre, már azt is linkeltem korábban.

[ Szerkesztve ]

(#38994) pető bá' válasza #94529552 (#38993) üzenetére


pető bá'
őstag

Pont ebbe gondoltam bele, hogy mi a könnyebb - belehajolni a felültöltősbe, vagy lehajolni az elöltöltőshöz. De ezt úgyis eldöntik, szerintem marad a felültöltős, eddig is az volt.

Viszont ha az olcsó-hosszú garis nem, akkor mi lenne az ajánlott? Olyan 100-120k-ig? Eddig úgy történtek a mosógép vásárlások, hogy boltba be, kínálat megnéz, méretek alapján mi fér be + árkategória alja, és ennyi. Volt valami Indesit itthon, 6-8 évet bírt kb, most egy Zanussi van, nagymamánál meg még annak az előző Indesit-nek a párja..

+kérdés: olvastam a topikban a pályázattal kapcsolatban, hogy a kereskedőnél már nem számított, hogy a pályázatban milyen gép lett kiválasztva, sőt a gép besorolásától (A+, A++) is el lehetett térni lefelé (A++ helyett A+, a megfelelő [alacsonyabb] támogatási összeggel). Ez valós lehet? Egyébként mi van, ha az adott üzletben nem rendelkeznek a pályázatban szereplő géppel? Mert ilyen alapon a pályázatban akármi is lehet, ha végül a helyben rendelkezésre álló, és a katalógusban szereplő eszközök közül lehet majd választani..

"... and I hope you have a great day!"

(#38995) blattida válasza pető bá' (#38994) üzenetére


blattida
nagyúr

A felültöltős könnyebben pakolható, ez tény.

Az olcsó gép hosszú garival jobb választás, mint a drágább gép kevesebb garival, mivel a drágábbak semmivel sem megbízhatóbbak, mivel a beko hibastatisztikája nem rosszabb. Magyarországon is a whirlpool és a beko a piacvezető.

A 6632-es régebbi modell, kisebb a dobja, nagyobb a max centrifuga fordulata, viszont mindkettő nagyon olcsó gép. Az írt 100-120 ezres növelt ársávban csicsásabbak a gépek, a bekoé is, de semmivel sem megbízhatóbbak és nem mosnak jobban, csak több a fícsör és/vagy nagyobb a kapacitás és az esetleges inverteres motorok miatt csöndesebbek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38996) Csabroncka válasza blattida (#38995) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szerintem pont fordítva "A felültöltős könnyebben pakolható, ez tény" ezzel sokan vitáznának. A felültöltős gép igazi előnye a helytakarékosság! ;)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#38997) #94529552 válasza pető bá' (#38994) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha azt írták, akkor igaz lehet, és talán online is lehet rendelni.
Felültöltősbe én a Zanussi valamelyik tesóját mondanám, amert attől minőségibb és komfortosabb kivitelek, és lényeges hogy magyar feliratos legyen akármelyiket is választják. Van bőven választék, a méret szinte mindnél azonos, itt a választék.
Majd sikeres pályázati eredmény után kell megint szétnézni, és dönteni, az akkori feltételek és árak szerint, mert most hiába van az AEG-nél most 4 év gari január 11-ig és akciós ár... Vagy ugyanígy, most akciós az MM-ben és 5 év garis a Bosch-nál például ez a 4-es szériás gép: WAN24290BY, de addig még változhat az ár, a kínálat, és az extra gari promóció is, ami most dec 31.ig van meghirdetve. A minél olcsóbbat az szerintem hülyeség, mert akkor mindenki azt venné(sőt, ilyen fórumok se kellenének), de nem így van, ezért pl. Bosch-tól se a 2-est érdemes venni, hanem legalább a 4-est(a gyártó oldalán ezt le lehet csekkolni, hogy melyik szériába tartozik), ami komolyabb gép, és ráadásul még nem is sokkal drágább ár/kategória.

[ Szerkesztve ]

(#38998) #32577792


#32577792
törölt tag

Az, hogy melyik praktikusabb pakolás szempontjából...
Felültöltős: tény, ha már kezedben a ruha, nem kell elé guglizni és úgy belepakolni. Persze fontos, hogy a ruha a kezedbe kerüljön valahogyan. Akár úgy, hogy egy másik, nem derékfájós ember odaadja neked, vagy a kis sámlira feltegye azt kosárkát, amiben a szennyes van, vagy eleve van egy magasított padka a gép mellett, ahol a szennyestartó van. Aztán a végén a derékfájás emberkének a mosógépet még jobban fel kell emelni, hogy ne kelljen belehajolni a motyógépbe kiszednie a mosott ruhát :) Vagy..
Szóval azért nem egyértelmű ennyire. Nyilván ha valakinek erősen izületesek a térdei pl. vagy gerincsérve - egyszerűen fogalmazva: mozgásszervi nyavalyái vannak - van, előnyösebb lehet a felültöltős. A helytakarékosság pedig tényleg fontos lehet. Mosási hatékonyságra most direkt nem térek ki.

---------

Nem Bekot vettem igaz - nem volt az üzletben és elegem lett a veszünk/nem veszünkből - de azért a felhozott 3 példára: 1 elromlott, neten is fellelhető a garis szerviz és annak elérhetősége. Értem én, hogy valaki nem szereti, de ezzel próbálkozni a lehúzásán....
Eltűnt a kijelzőn egy-két pálcika: idegesítő lehet tény. Használható? Jó egyébként? A funkciót amire vették teljesíti?
Hangos egy nem inverteres régi gép? elugrál? Hát nem mondhatnám, hogy a vadiúj inverteres, 7000-es szériás gépünk csendes lenne pl. szivattyúzás közben. De a régi samu is hangos már centrifuga közben, elugrál. Ahogy az autókban lévő lengéscsillapító is megadja magát, itt is.
Sőt, szerintem minden gyártó, minden termékében erre azért kell számolni.

A felhozott 3 példából ha jól sejtem, 1 volt ami működésképtelen volt.
Ilyen mentalistással nem szabad ajánlani az AEG adott szériát sem, mert elég hangos vízeresztés és szivattyúzás alkalmával. Hmmm?

[ Szerkesztve ]

(#38999) blattida válasza Csabroncka (#38996) üzenetére


blattida
nagyúr

Félreértesz. A könnyebben pakolható alatt a tényleges, fizikai pakolás műveletét értem, nem azt, hogy mennyire lehet megpakolni. Persze, egy felültöltős szája és dobja kisebb, ergo kevesebbet és adott esetben kisebbet lehet belerakni, ám egy mozgásszervi, gerinc problémákkal küzdő ember számára a felültöltős használata a könnyebb és a kevesebb fájdalommal járó.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39000) Zeki válasza #32577792 (#38998) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, ez egy érdekes pont az inverteres mosógépeknél. Minden okés lenne hangban, ám ahogy szivattyúzik, na az hangos.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.