Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) M43g válasza ribarszki (#39550) üzenetére


M43g
aktív tag

Én emlékszem még gimiben egy osztálytárs csajszi mondta, hogy nekem mindig jó illatom van, mert mosószer illatú a ruhám, nem mint a többi emberé. Anyám Hajdu mosógépe nyomán. Sose éreztem azt, hogy nem jött ki belőle a mosószer eléggé. Velem van a baj?

[ Szerkesztve ]

(#39552) pjen válasza M43g (#39551) üzenetére


pjen
félisten

A hajdú 90 L vízzel mosott.

(#39553) Met válasza VMatteo (#39486) üzenetére


Met
nagyúr

Mi lett a történet vége?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39554) Elemental válasza Csabroncka (#39479) üzenetére


Elemental
addikt

Ez van a bonair honlapján.
"Ismerünk olyan történetet is, ahol ioncserélt vizet tesznek a párásító készülékbe. A logikát maximálisan megértjük: az ioncserélt víz úgy készül, hogy a vizet lényegében valamilyen műgyantán átszűrik és ennek hatására a karbonát ionokat "kicserélik" jellemzően nátrium ionokra. Ezzel a kémiai folyamattal azt érik el, hogy egy autó hűtőjében vagy egy gyár hűtőkamrájában ne rakódhasson le a vízkő, mert baromi macerás takarítani. Azonban az ioncserélt víz emberi fogyasztásra nem alkalmas és mi belélegzésre sem ajánljuk! Minden párásító készülékhez kapható vízkőmentesítő, amely az egészségre ártalmatlan, így nem kell attól félnie, hogy a tartályban lerakódott vízkövet nehéz lesz takarítani. Inkább egy kis extra kölség és egy minimális extra macera, mint az egészségtelen ioncserélt víz belélegzése, nem?"

Ez most kamu, hogy több vízlágyító fogyjon?

(#39555) julius666 válasza ribarszki (#39550) üzenetére


julius666
addikt

Öhm... Mi? Nem kell tökéletesen eltűnnie a mosószer illatának, meg eleve hogyan különbözteted meg az öblítő illatától? Annak pláne az a lényege, hogy maradjon a ruhában.
Akkor nem jön ki jól a mosószer a cuccból, ha látványosan foltos/kemény/ragacsos lesz.

Egyébként van szárítógépünk és ha azzal (szárító kendő nélkül) szárítjuk a ruhákat, akkor teljesen kimegy mindenféle mosószer/öblítő illat. Nyilván ki is lehetne öblögetni extra vízzel a mosóprogram végén az illatanyagokat, csak sok értelme nem lenne, felesleges vízpazarlás. Ha zavar az illat, vagy a xenoösztrogénektől retteg valaki, akkor vegyetek illatanyag-mentes mosószereket/öblítőt, van ilyen is a piacon.

(#39556) ribarszki válasza julius666 (#39555) üzenetére


ribarszki
őstag

Nekem aztán tök mind1 marad-e benne mosószer/öblítő vagy sem. Amúgy ja, szárítógép kiveszi az illatot.

[ Szerkesztve ]

(#39557) TeeJay válasza gg72 (#39538) üzenetére


TeeJay
félisten

akinek van ilyen írja már le hogy mennyire jó az ilyen krumpli sütő

gondolok itt arra hogy tényleg csak 1 kanál olaj kell-e bele?
mennyi idő alatt süt ki mondjuk 1 kg krumplit?
kell-e forgatni vagy magától intéz mindent?
zabálja az áramot vagy vállalható heti 1x?

jelenleg én zacskóban megveszem a hasábra vágott burgonyát vagy a fűszeres burgonya gerezdeket
bevágom sütőbe tepsire olaj nélkül és úgy 40perc múlva kész van 2 x 750grammos zsacskó
igaz forgatni kell néha meg valamikor letapad de ha 20körül van értelmes lehet offolnám és veszek piacon krumplit jóval olcsóbban és azt csinálom meg

Lidl-ben a 750g fűszeres burgonya 340körül van úgy emlékszem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39558) diegho válasza gg72 (#39538) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez engem is érdekel, karácsonyra pont jó lenne.

(#39559) ribarszki válasza TeeJay (#39557) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez nagyon változó. Bátyáméknak van Tefal Actifry (még a legelső modell), de kb fél év után elrakták a szerkénybe, azóta ott van. Nekik nem jött be a krumpli íze.

Valaki nagyon szereti, esküszik rá, mindent ezzel süt. És van a másik oldal, akiknek nagy csalódás volt.
Múltkor én is szemeztem vele egy fél áras akcióban, de végül több volt itt a fórumokon a lehúzó vélemény mint a pozitív. Így végül nem vettük meg.

Ezzel nem sokat segítettem, de ez is egy vélemény volt :B

(#39560) Degeczi válasza TeeJay (#39557) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egy drága Tefalról ez egy jó működés közbeni bemutató (nagyon jók a fazon elektroakusztikai cucc videói is, azokat szoktam nézni)

Nem 1 kg-ra való, csak 1-2 személyes adagra - de nekem pont arra kellene, picit egészségesebben, a sütőm viszont nem légkeveréses.
Csak sajnos a Lidis/Aldis több szempontból gyengébb: nem látni így bele hol tart már a folyamat, és asszem nem keveri, csak grillrácson át fújja a forró levegőt a krumplira.
De egy próbát megér majd, legföljebb visszaviszem.

(#39561) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok,
otthoni felhasználásra keresek egy porzsák nélküli porszívót ami kiállja az idő próbáját, cserébe baráti az ára. A hosszú garancia sem hátrány. Albérlő fogja használni. Black friday dealek jöhetnek :D
Milyet/merre keressek? Gondolkoztam aldi/lidl-ben, de 25k volt legutóbb az ilyen dupla ciklonos

(#39562) sanzi89 válasza ALI_G (#39561) üzenetére


sanzi89
addikt

Nálam is ugyan ez a kérdés aktuális. Anyáméknak volt egy Sencor SVC 735 porszívójuk, amivel azon kívül, hogy minden kiegészítője ultra gagyi minőségű volt, meg voltak elégedve. Fater mókolt vele valamit, így leégett. Nekünk egy Samsung SC6780 porszívónk van, mint viszonyítási alap. Ez csendesebb, könnyebb vele dolgozni és talán jobban is szív. Ezt csak azért írom le, mert egy olyasmi gép, mint a Samsung tökéletesen megfelelne.
Mit ajánlotok? Ár kategóriát nem írok, de a Miele gépeket meghagyom most másnak. Ja azt elfelejtettem, hogy csak porzsák nélküli jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39563) Dluinet válasza sanzi89 (#39562) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor vegyél Dyson-t

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39564) sanzi89 válasza Dluinet (#39563) üzenetére


sanzi89
addikt

És arra van technikai magyarázat, hogy az összes többi gyártó porzsák nélküli rendszere miért egy kalap szar?
Mert bőven az a tapasztalatom, hogy van olcsóbb porszívó is, ami személy szerint nekem megfelel.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39565) Dluinet válasza sanzi89 (#39564) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Dyson nem ad licencet másoknak, így a többieknek marad a módosított gyengébb technológia.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39566) julius666 válasza Dluinet (#39563) üzenetére


julius666
addikt

Annak az árából vesz 6 Sencort... Ki is bírja 6× tovább mint egy Sencor? Gariban nem ad annyival többet...

Mi 2 éve egy Sencor SVC730RD-t vettünk. Abból a +30e-ből, amennyibe egy ténylegesen "márkásabb" porszívó került volna (mondjuk egy Bosch) inkább rendeltem Kínából egy robotporszívót, ami a napi mocskot szépen felszedi, a nagy géphez meg elég az évi párszori nagytakarításkor nyúlni (illetve néha a szőnyeghez).

Ezt a "terhelést" hibátlanul kiszolgálja az olcsó vacak Sencor is, számomra meg az többet jelent, hogy kevesebbet kell takarítani + több pénz marad a zsebemben annál, hogy milyen logó van a gépre nyomva, vagy esetleg mi van a porszívó technológia licencekkel.

(#39567) Cyborg válasza julius666 (#39566) üzenetére


Cyborg
őstag

Az a sencor minden tekintetben egy foskazal, boldog voltam, mikor megadta magát. Az a porszívó utáltatta meg velem a porzsák nélküli porszívókat, meg a porszívózást magát :)
Persze robotporszívó mellé lehet, hogy jó, csak a lényeg, hogy ritkán kelljen elővenni:)

(#39568) Dluinet válasza julius666 (#39566) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem a logo a lényeg, hanem hogy működik a porzsák nélküli technológia vagy nem.
Dyson-é működik rendesen, a többi újkorában jó, később már nem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39569) julius666 válasza TeeJay (#39557) üzenetére


julius666
addikt

Nincs ilyen olaj nélküli légfúvós fritőzöm, úgyhogy közvetlen tapasztalatom nincs is ezekkel. Mi légkeveréses sütőben viszont próbáltunk kevés olajjal mirelit hasábot sütni (az ugye hasonlóan működik, forró levegőt keringet), sajnos kifejezetten negatív eredménnyel.

Az a ropogós kéreg, amit a deep frying (olajban sütés) rápirít a mirelit krumplira, na az nincs, fonnyadt szutyok marad, cserébe sokkal lassabban is sül. 170 fokos olajba bedobva a mirelit hasábot 3-4 perc alatt kész, indukciós főzőlapon az olajat erre a hőfokra fel is melegíted 4-5 percen belül*. Sütőben nem is emlékszem mennyi volt már, de legalább 20 percig ment. Lehet ezek a dedikált ketyerék gyorsabbak lesznek, de az indukcióson, olajban sütött hasáb idejét tuti nem veri, ha ez számít.

Nem mirelit, készen vett hasábhoz, hanem rendes krumpli sütéséhez ettől még lehet jó, annál én pl. jobban is szeretem, ha nem kérgesedik meg nagyon. Ha egészségesen akar valaki étkezni, akkor talán szerencsésebb is lenne a mirelit "feldolgozott" alapanyagokról is lemondani, nem csak az olajról (ezek alapból tartalmaznak is olajat, csak szólok). Légkeveréses, rendes elektromos sütő mellett viszont én lehet nem költenék ilyen külön ketyerére, a rendes krumplit megsütöd abban is, max lassabban.

* "hagyományos" fritőzre egyszer próbáltunk átállni hátha jobb, de szívás volt takarítani, cserébe ott vagy 10 percig melegedett az olaj, vissza is vittem 14 napon belül. Csak te írtad fentebb még, hogy indukciós lapon gondolkozol, gondoltam megosztom, hogy hasábot sütni rajta pl. nagyon jó.

(#39570) julius666 válasza Cyborg (#39567) üzenetére


julius666
addikt

Ezt kifejtenéd? Nem kötözködésből, tényleg érdekel, milyen szívás lehet vele, mire érdemes vigyázni.
A portartót kicsit macerás üríteni, de így, hogy évi 2-3× kell, különösebben nem fáj. Más probléma meg nem rémlik, jól szív, működik, nem esik szét.

#39568 Dluinet:
Később mi változik? Mit jelent a később? 2 hónap? 1 év? 5 év?

[ Szerkesztve ]

(#39571) flegga92 válasza Cyborg (#39567) üzenetére


flegga92
senior tag

Ugyan így vagyok a Samsung SC47E0-vel. Azt hittem mekkora üzlet lesz, nem kell porzsákot venni, turbó kefe is jár hozzá 25k-ért. Egy kalap szar és akkor finoman fogalmaztam. Anno vettem rá plusz garit is, persze hogy nem adta meg magát, 2 kollégámnál meg fél év alatt megmakkant, nem is javították, inkább vissza adták a pénzt.
Soha többet nem fogok porzsák nélküli gépet venni. Amennyi idő és víz elment a tisztítására... Vettem hozzá egy cyclon filtert, így nem kell minden használat után takarítani, elég 5 porszívózás után, meg ezt üríteni. Turbó kefe meg a járólapon megáll, sokat nem vártam tőle, de legalább ott foroghatna.

(#39572) M43g válasza pjen (#39552) üzenetére


M43g
aktív tag

És mégis mosószer illatú volt a ruhám. Ezért nem értem, illetve tartom hype-nak a dolgot.

(#39573) pjen válasza M43g (#39572) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem mosó,hanem öblítő illatú lehetett,de minél inkább a zöld és energia takarékos irányba haladunk úgy lesz minden kevésbé hatékony.Energomat kimosott,aztán 5 x öblített és csak az ötödik öblítésnél rakta az öblítőt,mi még meg is állítottuk centri előtt,hogy jó öblítő illata legyen.Lehet Anyukád is így csinálta.

(#39574) M43g válasza pjen (#39573) üzenetére


M43g
aktív tag

Tényleg mosószer volt, öblítőt ritkán használt.

(#39575) pjen válasza M43g (#39574) üzenetére


pjen
félisten

Passz,mi mindíg használtunk öblítőt.Valami szuper illatos mosó szert használhatott.Lehet egy picit tett az öblítő tartályba is.

[ Szerkesztve ]

(#39576) Dluinet válasza julius666 (#39570) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hangos lesz és nem szív, asszem ez elég meghatározó dolgok egy porszívó esetén

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39577) sanzi89 válasza Dluinet (#39576) üzenetére


sanzi89
addikt

A fentebb említett Samsung lassan 6 éves.Decibel mérőm ugyan nincs, de nem vettem észre, hogy hangosabb lenne. A szőnyeget meg most is ugyanúgy felemeli, mint új korában. Van benne egy rakás szűrő, annak a takarítása macerás, de messze belül van az ingerküszöbömön.
A Sencor valóban elég fos volt, bár szívni az is szívott, mint az állat, csak minden mása volt rossz. Kábeldobja, bekapcsoló gombja, gégecsőve, feje, stb.

Elmegyek a helyi Media Marktba, megnézegetek pár fajtát (Samsung és Philips-et láttam, ami ránézésre szimpatikus) és veszek valamilyet. A 150k-s Dyson-okat meg meghagyom a márka fanoknak meg a kitömött embereknek.

@flegga92
Komolyan kíváncsi vagyok, hogy mi olyan macerás a fent említett Samsung gép takarításán. Folyó víz alatt elmosom mindenét - kb. mint egy tányér mosogatása - és hagyom megszáradni. A szűrőit kompresszorral kifújom, majd a maradékot szintén folyó víz alatt kimosom belőle. Idáig egyszer vettem bele komplett szűrő csomagot, lassan érik a második adag. Heti használat esetén a fenti mutatványt havonta, max két havonta játszom el.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39578) polonic válasza sanzi89 (#39577) üzenetére


polonic
félisten

Egy jó modern porzsákos gépben 3-4 havonta megfogod a porzsákot, kidobob és be az új. 5 mp 3-4 havonta.

[ Szerkesztve ]

(#39579) Corsa02 válasza sanzi89 (#39577) üzenetére


Corsa02
őstag

Egy S-bag porzsákosnál pedig használattól függően 2-3 havonta fogod kiveszed belőle a porzsákot lezárod a száját majd a kukába dobod és beleteszed a következőt…ennyi!
2 évenete meg kicseréled a Hepa-t a végén, ha úgy van. S-Bag-es Electrolux már 25-30e től van ami használható.

Tehát ezért nem értem, hogy mi szól a porzsák nélküli mellett??

The Truth Is Out There --->

(#39580) julius666 válasza flegga92 (#39571) üzenetére


julius666
addikt

Amennyi idő és víz elment a tisztítására...

Mire ment el sok víz? :F

Ha jól nézem, ez sima portartályos készülék, nem vízszűrős. Beleborítod a kukába a tartalmát, a szűrő(ke)t esetleg átfújkálod, ha már nagyon retkesek, cseréled. Átlag esetben az egész "tortúra" van kb. 2 perc.
Ennek látnia nem kéne vizet.

#39577 sanzi89:
Tőled is kérdezem: minek mosni? Amit kiszórsz belőle, azon felül amit még a mosogatással kipucolsz por mennyiséget, azt a következő porszívózásnál kb. az első 10 másodpercben be is szívja a gép. Kb. ennyit nyersz az extra munkával.

[ Szerkesztve ]

(#39581) julius666 válasza Dluinet (#39576) üzenetére


julius666
addikt

Milyen elváltozás okozza ezt? Mi romlik el rajta a kezdeti állapothoz képest, a Dysonokon ezt hogyan védik ki? Mennyi idő alatt megy végbe ez az "elváltozás"? :F
Ez így elsőre eléggé légből kapott FUD-nak hangzik...

(#39582) flegga92 válasza sanzi89 (#39577) üzenetére


flegga92
senior tag

Panelban lakom, kukába ürítem a port, össze vissza száll, nem nagyon tudom ütögetni a szálló por miatt. Az apró por beleragad a tartály sarkaiba, alig akar kijönni. Szivacsot nincs lehetőségem kompresszorral kifújni, kuka felett szárazon még nagyobb kosz lesz körülötte mint volt, ezért csap alatt szórakozok vele.
Míg nem volt a cyclon filter ezt minden vagy max minden 2. használat után meg kell tenni mert nem szív rendesen. Azota nálam is elég havonta takarítani. Szőnyeget ez is emeli, de a koszt csak akkor szedi ki belőle ha tiszta a tartály. Pedig nem nagy lakás, 50 nm, kb 15 nm szőnyeg, a többi laminált/járólap.
Évente kap egy új szűrő szettet.
Ez előtt egy 25 éves Philips porzsákos porszívóm volt, szülőktől hoztam el mikor elköltöztem, kb 4 havonta kivettem a papír porzsákot mikor vittem le a szemetet aztán kidobtam. Itt meg egy ürítés után szórakozhatok a morzsa porszívóval is.

(#39583) M43g válasza flegga92 (#39582) üzenetére


M43g
aktív tag

Nálunk legolcsóbb porzsák nélküli elux van (volt). A redős levegőszűrő bitang gyorsan eltömődik, ütögetni kell, ki tudja, mikor akar eltörni. Ki kéne mosni, de jellemzően amikor észre veszem, hogy nem szív eléggé, akkor kell nekiállni takarítani, tehát a takarítást félbe kell hagyni, amíg meg nem szárad (órák).

Semmire nem jó az egész, csak idegesíteni az embert. A Sencor ehhez képest örömmámor.

[ Szerkesztve ]

(#39584) sanzi89 válasza flegga92 (#39582) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem megér havi 15 percet, hogy nem generálok még több szemetet, nem költök porzsákra. Kertes ház, udvaron kiborítom a kukába a cuccot majd lecsapom a kuka tetejét. Nem sok por megy semerre.

A mosogatás már bennem is felmerült, hogy nem sok értelme van, de jó érzés, hogy néha "rendbe tettem a gépet". Ezt a szűrőire értem. A port gyűjtő tartályt az el kell mosni, mert amit írtál is, a sarkaiba, élein, stb. ottmarad a retek ha csak kiborítod. Ha a kocsit mosom is lesikálok róla minden retket, hiába lesz holnap 100 méter után ugyanolyan.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39585) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,
Egy indukciós főzőlapot szeretnék vásárolni és érdeklődnék, hogy mire kell figyelni eseetleg van-e valami ajánlott márka ami már régóta gyárt ilyeneket. Keret kb 60-80eFt.
Az edényket otthon megnéztem azok rendben vannak és régi villanytűzhelyünk van 3 fázissal szóval a hálózattal sem lesz gond.
Ami aggaszt, hogy a magasabb fokozaton csak 1,5 órát működik. Nyílván nem minden héten lekvárt akarok főzni, de mondjuk egy húsleves vagy marhapörkölt azért előfordul. Ezekkel mi a helyzet hogy rotyognak el 3 órán keresztül? Esetleg van valami hátrány amiről tudnom kéne? Meg az érdekelne, hogy a folyadék nélküli pici olajjal sütött húsok hogyan készülnek el benne, nem éget nagyon vagy van valami extra technika hozzá?

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#39586) Cyborg válasza julius666 (#39570) üzenetére


Cyborg
őstag

Lehet, hogy az újabb generációkon javítottak a minőségen, én még 6-7 éve vettem, akkor gyűlöltem.
Ráadásul pont azzal volt a legnagyobb szívás, aminek elvileg meg kellett volna könnyítenie az ember életét, a porzsák nélküliség. A tartály tisztítása nagyon körülményes volt, csap alatt kellett mosni, aztán szárítani, satöbbi, tehát annak ellenére, hogy azért vettük , hogy könnyebb legyen vele az élet, több törődést igényelt, mint egy hagyományos porszívó.

- A tartály ürítése, és a tisztán tartása férfi meló volt, egy nő össze se tudta volna rakni, olyan bonyolult, némi túlzással persze: )
- Csomó kis apró rés volt a tartályban, ahova beragadt a kosz-por-szösz, és alig lehet kiszedni.
- Hónapokba telt, mire találtam hozzá valahol hepa szűrőt.
- Az porszívő cső nyele annyira gagyi volt, hogy máf fáj, nagyon nehéz volt vele porszívózni, hajlott össze-vissza.
- A gégecső rövid volt, és persze a hálózati kábel is a rövidebb fajtából való volt.
- A krómcsőről is hamar letört a műanyag kapcsoló, amivel nyitni-csukni lehetett.
- a szívófej szétesett az első hónapban, kiestek a kerekei, tönkrement a csuklója, letört a műanyag pöcök, amivel a prszívóra lehetett akasztani.
- A tartály elég érzékeny, és gyenge minőségű, tele van apró műanyag pöckökkel, beakasztókkal, amik könnyen letörhetnek, az alsó ajtó zsanérja le is tört már egy év után.
- A ciklon szűrési rendszere se volt szerintem annyira jó,mert mögötte, a hepa tiszta por volt, meg előtte a szivacs előszűrő is, vagy már nem emlészem a pontos sorrendre.

Kb. ennyi, amit össze tudtam szedni. Persze ez csak én véleményem, és nem nagyon van összehasonlítási alapom más olcsó gépekkel. Utána vettem egy porzsákosat, antiallergén mittudomén porzsákot bele, 3 havonta csere, oszt jóvan, nincs macera, és nincs por, meg szag a lakásban. Ráadásul egy nő is elboldogul vele.

Amúgy szívott, mint egy luxus prosti, azzal nem volt gond:)

polonic

Pontosan így van, ahogy írod. 5 másodperc 3 havonta, no para, no stress

Sanzi 89

Egy 60-70ezres Miele már maga a kánaán minden tekintetben, árban teljesen felesleges fölé menni.

[ Szerkesztve ]

(#39587) julius666 válasza Bence01 (#39585) üzenetére


julius666
addikt

Mi Ikeában vettük, relative olcsó, sok garival. A keretedbe egy alapabb komplett 3-4 helyes főzőlap bele is fér.
Neked is ajánlom gondold át kell-e egyáltalán beépítős, vagy elég-e a mobil főzőlap, kb. ugyan azt tudja, én ma már inkább mobilt vennék, ha most kéne választanom.

Gondolom a melegedés miatt kapcsol le a régi villanytűzhelyed automatikusan. Az indukciósnál csak az edény melegedik, az "melegíti vissza" a főzőlapot, de ez a hatás elhanyagolható a régi rezsókhoz/kerámia főzőlapokhoz képest. Alacsony/közepes hőfokon bármeddig elrotyoghat rajta az ebéd.

Meg az érdekelne, hogy a folyadék nélküli pici olajjal sütött húsok hogyan készülnek el benne, nem éget nagyon vagy van valami extra technika hozzá?

Mivel az indukciós nagyon "intenzíven" melegít, a vékony falú edények meg nem vezetik eléggé el a hőt, magasabb hőfokon (tehát ha sütsz) akkor a mágneses ívben bizony le tudod égetni a kaját (alacsonyabb hőfokon - főzéshez - nem szokott gond lenni). Magyarán ne a nagyi max 2 mm falvastagságú zománcos edényében süsd a húst, mert abban bizony odaég (bár abban szerintem gázon is). Ha van normális vastagságú, mágnesezhető fémmagos serpenyőd (indukciós Tefalok pl. ilyenek), azzal nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#39588) julius666 válasza Cyborg (#39586) üzenetére


julius666
addikt

A tartály ürítése, és a tisztán tartása férfi meló volt, egy nő össze se tudta volna rakni, olyan bonyolult, némi túlzással persze: )
Ez pipa. :DDD
- Csomó kis apró rés volt a tartályban, ahova beragadt a kosz-por-szösz, és alig lehet kiszedni.
Ez is, bár nem annyira vészes mint írod.
- Az porszívő cső nyele annyira gagyi volt, hogy máf fáj, nagyon nehéz volt vele porszívózni, hajlott össze-vissza.
- A gégecső rövid volt, és persze a hálózati kábel is a rövidebb fajtából való volt.
- A krómcsőről is hamar letört a műanyag kapcsoló, amivel nyitni-csukni lehetett.
Ezeket ezek szerint orvosolták, a cső szvsz korrekt.
- A ciklon szűrési rendszere se volt szerintem annyira jó,mert mögötte, a hepa tiszta por volt, meg előtte a szivacs előszűrő is, vagy már nem emlészem a pontos sorrendre.
Fordított a sorrend, főleg a szivacs van tele. Nem tudom ez mennyire gáz, mi sajnos elég porosak vagyunk (forgalmas főútvonal mellett lakunk), nekem nem meglepő, hogy sok finom por átjut a ciklon szűrőn.

A többi nekem még nem jött elő, de előjöhet.

Mosni nem kell semmit, ez egy marhaság. Nem igazán értem mire jó, ha "ragyog" belülről a portartály, meg hogy ha kijönnek a sarkokból is a fél kisujj körömnyi por letapadások... Még egyszer, ahogy bekapcsolod legközelebb, 10 másodperc alatt ugyan olyan lesz, mintha le se mostad volna (ezt nem csak neked).

Az ürítés enyhén lehet kellemetlen, de hogy nekünk évi 2-3× kell üríteni, nem tudnék spórolni rajta igazán sok időt, nekem ez nem probléma. Lakásban üríteni nyilván elmebaj, nem is értem hogy merülhet fel bárkiben. Erkély/lépcsőház/udvar, szerintem meg tudja oldani mindenki lakáson kívül is, ez sem akkora kényelmetlenség.

HEPA szűrő meg porzsákosnál is van, szvsz azt kellemetlenebb átfújkálni, mint a tartályt üríteni.

(#39589) flegga92 válasza sanzi89 (#39584) üzenetére


flegga92
senior tag

Nálam sajnos nem opció, nem fogok ezért lesétálni takarítás után 4 emeletet pluszban, hogy ott borítsam ki. Barom voltam, ebbe nem gondoltam bele, impulzus vásárlás volt + a környezettudatosság miatt választottam ezt, de mint mondtam rengeteg vizet elpocsékolok. Inkább a papír porzsák évente 2-3 alkalommal, sőt a ciklon szűrő miatt még annyi se kell, mert a nagyját megfogja. Mosogatni meg azért kell, mert ha nincs rendesen elmosva a 4. ürítés után egy szőnyeg után nem szív, meg kell állni, kimosni várni míg megszárad.
Amit Cyborg is írt, az asszony nem tudja összerakni, pedig számtalanszor megmutattam neki. Valami mindig kimarad...
Közvetlen környezetemben két embernek volt ők is úgy utalták mint én, kb öröm táncot jártak mikor tönkrement és lecserélhették másra.
Lehet hogy ez a kb 5 éves modell volt ennyire selejt, az újak jobbak, de én soha többet nem veszek ilyet.
Faterom is próbáltam tavaly lebeszélni, aztán mégis porzsák nélküli gépet vett nem olcsón (kb 50k) nem tudom milyen típus, de a 14 napos elállási idő elég volt ahhoz hogy megutálja és vissza küldje.

[ Szerkesztve ]

(#39590) ribarszki válasza julius666 (#39587) üzenetére


ribarszki
őstag

Mivel a zsáknélküli gépnek kismillió hátránya van, a zsákosnak pedig annyi, hogy évente doboz porzsákot kell rendelni, így a zsáknélküli létjogosultsága szinte nulla.
Van akinek megfelel, még elszöszmötöl vele, tegye. De teljesen felesleges időpazarlás.
Dyson multiciklon rendszert használ, tiéd monociklont. A Dyson más elven működik. De abban teljesen igazad van, hogy túl van árazva. Kb a fele ár reális érte.

[ Szerkesztve ]

(#39591) Bence01 válasza julius666 (#39587) üzenetére


Bence01
tag

Szia,

Azt gondolom a beépített jobb megépítési minőséget képvisel azért gondoltam arra. Ahogy látom a gyengéje, ha rajthagyod a meleg fazekat, de a főzőlap kikapcsol és a maradékhő tönkrevágja az elektronikát.
Meg sokan írják, hogy hangos ezt hogy kell elképzelni? Forr a víz, de hangosabban zúg mellé a ventillátor?

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#39592) polonic válasza Bence01 (#39591) üzenetére


polonic
félisten

"Ahogy látom a gyengéje, ha rajthagyod a meleg fazekat, de a főzőlap kikapcsol és a maradékhő tönkrevágja az elektronikát."

Ezt nem jól látod. Semmi ilyenről szó nincs.

Az indukciós tekercs hangját hallani.

Ne félj tőle. Az indukciósnak csak előnye van. Nekünk még semmi hús nem sült oda soha. Igaz, serpenyőt használunk.
Vígan főztünk már többször rajta húslevest és marhapörköltet is. Sőt, vaddisznó -és őzpörköltet is csináltam már rajta párszor.

[ Szerkesztve ]

(#39593) julius666 válasza Bence01 (#39591) üzenetére


julius666
addikt

Azt gondolom a beépített jobb megépítési minőséget képvisel azért gondoltam arra.

Nyilván masszívabb a munkalapba építve, mint egy mobil (amit akár le is tudsz ejteni :DDD ), de a "belseje" kétlem különösebben rosszabb lenne a mobilnak. De ha gyengébb is lenne, egy főzőhelyes mobil lapot megkapsz 10e ft környékén és sokkal rugalmasabb, úgy pakolod ahogy akarod, ha elpukkan könnyen gariztatod/veszel másikat, ellentétben a beépítettel, ahol ki kell belezni a munkalapból majd vissza.

Ahogy látom a gyengéje, ha rajthagyod a meleg fazekat, de a főzőlap kikapcsol és a maradékhő tönkrevágja az elektronikát.

Ez marhaság, ezt az én kommentemből olvastad volna ki? Mivel elsősorban az edény melegedik, pont hogy jobban/tovább bírja a hőt az elektronika (mivel kevesebb hő éri), mint a hagyományos rezsóknál/kerámia főzőlapoknál.

Meg sokan írják, hogy hangos ezt hogy kell elképzelni? Forr a víz, de hangosabban zúg mellé a ventillátor?

Nem, halkabb a forrásban lévő víznél. Van egy jellemző "zümmögő" hangja is amikor épp indukcióval melegít, de ez se hangos. Konyhában főzés közben bőven a legkevésbé zavaró hangforrások egyike az indukciós főzőlap.

(#39594) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

Serie 4 Bosch mosógépek ajánlottnak számítanak? Most 5 év garival igencsak elgondolkozok rajta. Vagy inkább valami DirectDriveos LG? Beko élőben megtapogatva sajnos túl gagyi hatású :(

(#39595) #40553216 válasza pn4hvq (#39545) üzenetére


#40553216
törölt tag

A több órás program, amit mutatnak az EU-s adatlapon, az csak a standard víz- és energiafelhasználás, az összehasonlíthatóság okán van. Mindegyik tud „pazarló” programmal rendesen mosni.

(#39596) Bence01 válasza julius666 (#39593) üzenetére


Bence01
tag

Köszönöm az útmutatást, akkor belevágok :)
Árukeresőn olvasgattam amúgy a véleményeket, de ott is a többség elégedett vele.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#39597) #40553216 válasza Bence01 (#39585) üzenetére


#40553216
törölt tag

A legnagyobb fokozaton 1,5 óra alatt bármekkora edényből minden vizet elforralsz. 31 éve nem eszem húst, de azt tudom, hogy a felforralás után éppen nem maximumom kell tartani, hanem az éppen kellő minimumon. Nem?
Miért égetne bármit is? Ha sok, lejjebb veszed.
Beépíteni viszont mindenképp úgy építsétek, hogy alatta szabadon járhasson a levegő, a legjobb, a a lap alatti fiók eleje mondjuk apácarácsos és ebben a bútorrészben nincs hátlap. Persze, csak akkor, ha nem egy konyhasziget.

(#39598) YAS-dude válasza Bence01 (#39591) üzenetére


YAS-dude
őstag

Vannak edények, amikben rezonál a réteges szerkezet az aljukban, meg búg ahogy a mágnes hat rá, de nem kritikus mértékben. Megy benne egy hűtőventilátor is, azt is hallani, de nem zavaró az sem. Olyan tényleg van, hogy max fokozaton csak 90 percet megy, de semmit nem kell maxon főzni másfél órán át.
Sokáig volt mezei kerámialapos főzőlapunk, amit félve cseréltünk indukciósra, de hamar megszerettük. Gyorsan melegít, nem ég rá a lapra semmi, sokáig újszerű marad, takarítani is könnyű. Aztán elköltöztünk és a beépített tűzhelyet persze ott hagytuk, az új házban meg megint egy hagyományos kerámialapos th van. Na így főleg érezhető, mennyivel jobb volt az indukciós. Sose kéne másmilyen.

(#39599) gbela


gbela
senior tag

Mikrohullámú sütőnk ma egyik pillanatról a másikra szerintem megadta magát. Elindul, de halk, erolködő hangja van kicsit, 800W-on is. Picit melegít, a tányér forog, fény van, de teljesítményt nem ad igazából. 3 éves még csak, samsung. Ez ennyi volt? 15 éves Daeawo mikro szüleimnél még vígan nyomja...

(#39600) #40553216 válasza Bence01 (#39585) üzenetére


#40553216
törölt tag

Sőt, anyósomnak éppen az volt a baja, hogy amikor használta, mindent leégetett, mert ő gázhoz van szokva és nem igazán érezte az indukciós szabályozását.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.